Új privát üzeneted érkezett!

Milyen kötéssel próbálkozol? Gyalog szeretne menni, azért tiltakozik?

KépKép
 
 


A nevét nem tudom fejből, de elöl-hátul keresztezem, vagy elöl csomózom. Járni még nem tud, de nem akar megmaradni a hátamon, nem tapad rám, mint ahogy azt a videón csinálja a baba, amiről megtanultam a kötést. Ficánkol, nyomja el magát, és félek, hogy leesik. Különben nincs semmi kifogása a dolog ellen, sőt kifejezetten tetszik neki, csakhogy így egyedül képtelen vagyok megcsinálni,csak ha van valaki, aki segít. És nem mindig van. :)
 
 


gondolom, zsebes keresztezett háti (BWCC) a kötés. Hogy veszed a hátadra? Be tudod linkelni a videot?

KépKép
 
 

 
 

Őszintén szólva nem tudom, hogy kell belinkelni, nem vagyok egy technikai zseni. Vagy a vállam felől átdobom a hátamra, vagy kendőstül felhúzom. Mindez nagyon tetszik neki, kacag rajta, és nem tiltakozik, csak túl sokat mocorog. Arra gondolok, hogy talán ha fél éves kora óta a hátamra kötöztem volna, akkor megszokta volna, hogy arra a pár percre nyugton kell maradnia. De talán még most sem késő :D
 
 


Sziasztok! Tudnátok segíteni egy gyors válasszal? Sajnos a napokban nincs időm olvasni és utánanézni, a hétvégén meg jó lenne egy hosszabb séta. Elöl már egy ideje nem megy, de a csípő bejött mindkettőknek rövidebb távon. Ti hány kilóig ajánljátok a csípőnhordozást? Előre is köszi a választ!
 


Ecmepke: nincs gyakorlatom ebben a kötésben. Megpróbálok küldeni vkit, aki okosabb nálam.

Kisbogárka: sztem amíg úgy érzed, hogy bírod, addig használd nyugodtan a csípőn hordozást!

KépKép
 
 


Jöttem, Livus küldött :D . Bár lehet, hogy Banya is ideér. Vagy Varda.

Több kérdésem van. Livus szerint BWCC, de én még nem értem, milyen kötés lehet ez. Úgy kötöd, hogy előbb a hónod alatt hozod előre a kendőt, aztán elöl keresztezed, vállról le, kereszt a fenekén, láb alatt előre, csomó? Ez a legmacerásabb kötés, persze szép, meg olyan stabil érzés, most én is többnyire ezt kötöm, mert Julimnak kicsúszik a pici popsija egy kis kötési hibától is a batyuból.

Batyut kötöttél már? Az éppolyan jó tud lenni, egyszerűbb, rövidebb a folyamat. Sok-sok videó, és Banya is szakértője ennek.

Miért zavar, hogy izeg-mozog? Csak Neked lassítja a kötést, vagy kényelmetlen? Vagy ki is csúszik belőle, meglazul a kötés?

Milyen kendőd van?

Én előrehajolok, mikor kötöm Julit (gondolom, Te is), és úgy elhever, nem nagyon tud mocorogni. A kötés elején becsomagolom szorosan, úgy lendítem hátra, és végig szorosan tartom a felső szegést. talán ez a legfontosabb. Akkor mozoghat, csak móka az egész.
 
 


Olyan keresztkérdéseket tesztek föl... :D Ezt a kendőt egyszer csak a kezembe nyomták, minden segítség nélkül, egy köteg fénymásolt képpel, amik számomra használhatatlanok, böngészgetni meg nem nagyon volt időm eddig, szóval nem túl régen használjuk. Évuska, pont úgy kötöm, ahogy írtad. Nos Ábel popsija nem éppen pici, szóval a batyut is tudnád ajánlani? Milyen rövidítéssel találom meg?
Kisbogárka: Nem tudom, mekkora a babád, de én még kilenc kilót könnyedén cipeltem hosszú távon.
 
 


Emcepke: tök jó, hogy nem adtad fel annak ellenére sem, hogy nem boldogultál az útmutatóval!

Batyu: rucksack carry

Most hirtelen ezt a videot találtam, ezen elég jól látszódnak a dolgok, meg szép a végeredmény: http://www.youtube.com/watch?v=asdixJ4Ksf8
Mondjuk azt nem tudom, hogy a kendőszárakat miért rakja hátra, mikor a gyerekekt is hátralendíti :roll: Azt úgy egyszerűbb, hogy mielőtt hátradobnád a gyerkőt, ha pl. a bal válladon át lendíted hátra, akkor mindkét kendőszárat átpakolászod előtte jobb oldalra. Ezen a videón ez jobban látszódik: http://www.youtube.com/watch?v=wqNQ9KuQpuU
Ja, és miután a gyerek a hátadon van, és szépen szorosra húzogattad a kendőszárakat, ráncba szedted az anyagot, utána nem fontos megcsavarni a szárakat, mint ahogy az izraeli videón csinálja a csaj.

A kötözés sorána ami a legfontosabb, amit Évus is írt: hogy a kendő felső szegését tartsd végig szorosan!

Fú, nem egyzserű ezt így leírni...
Merre felé laksz amúgy? Hátha lenne a környezetedben valaki, aki tudna személyesen segíteni.

KépKép
 
 


Sziasztok!

Harmadik babankat várjuk majusra; a két nagyobbat is hordoztam annak idejen Kismama hordozókendőben, de mindig volt olyan érzesem, hogy az ujszulott babanak valami vekonyabb, rugalmasabb kendo kene. Most eljott az ideje, h. kiprobaljam. Milyen tipusu kendot ajanlanatok? Csikos Didymost nézegettem, de az valahogy nem tunik vekony, konnyu kendonek. (kepek alapjan legalabbis). Az ara viszont elkepesztoen magas, a Kismama kendohoz vagy a Nanduhoz kepest!! :shock:
Nezegettem meg az ellaroo-t, de valami forumon mintha azt olvastam volna, hogy az sima vaszonszoves, nem rugalmas... Segitseg!!!! A Brendon Amazonas kendojerol semmi konkretumot nem tudok, jo lenne ezeket a kendoket valahol szemugyre venni, megtapizni, osszehasonlitani, de hol???? Godolloi vagyok, van valahol a kozelben babahordozos klub?
Elore is koszonet minden tanacsert!
Erika

 
 


Szia Erika!

A Kismamás egy vékony kendő, vékonyabbat semiképp ne akarj! És az Ellaroohoz hasonlóan vászonkötésű, tehát nem a legjobb választás...

Jó kendőből kétféle létezik:
-szövött
-rugalmas

A szövött kendőből a ripszkötésűeket érdemes keresni, mert az garantáltan ideális hordozáshoz. Ilyen pl. a Nandu, a Carolino és az általad említett Didymos is. Egyik sem vékony. Ahhoz, hogy egy kendő hosszútávon alaklamas, kényelmes legyen, kell, hogy legyen vastagsága.

Egész kicsi babával lehet használni a rugalmas kendőket. Ezek pamutjersey-ből vannak, kb. 5-7-9 kg.ig (megoszlanak a vélemények) használható. Rugalmas kendőt találsz a babakozelben.hu-n es a liliputi.hu-n.

Amazonasból gépi és kézi kötéső kapható. A gépit érdemes választani. Szövése, anyaga jó ennek is.

Budaörsön van hordozós klub havonta egyszer. Legközelebb 5-én vasárnap lesz. Sztem érdemes lenne elmenned, mert ott mindent meg tudnál nézni, tapogatni, amit kérdeztél.

KépKép
 
 


Livus, Ecmepke! Köszi a segítséget! Sajnos a hosszú programból nem lett semmi a "jóidő" miatt... Kismanó egyelőre csak közel 8 kiló, így még megy csípőn egy darabig, bár mostanában rákapcsolt a növésre megint, már alig férünk bele a kabátomba. A háttól még egyelőre nagyon félek, de majd megkeresem Ágit megint, és remélem, lelket önt belém. :) Szép napot!
 


Livus, Évus!
Nagyon köszönöm a tippeket és a videókat! A 23. kerületben lakunk, fél éve költöztünk föl vidékről, szóval senkit nem ismerek itt, aki segítségemre tudna lenni. Amúgy ha a férjem közben fogja a babát, akkor megy a keresztezett, dehát persze az a célom, hogy egyedül is meg tudjam csinálni. Minden esetre ez tényleg nagyon kényelmes! És a picurnak is tetszik. Pár hónapja még csak álmodni se mertem róla, hogy Ábelt a hátamon fogom hordozni, olyan bonyolultnak tűnt. Nos, próbálkozunk! Még egy kérdés: Úgy tudom szorosan tartani, hogy miközben kötözöm, folyamatosan húzom magam felé? Köszönet: Eszter
 
 


Kisbogárka: hát, igen, 8 kilóhoz már nem árt gyakorolni a háton hordzást! :) Hajrá!

Ecmepke: Konkrétan a 23. ker.ben én sem tudok senkit. De Budapesten rengeteg lehetőséged van: elmehetsz egy tanfolyamra (két alkalom), elmehetsz a budaörsi hordozós klubba (legközelebb ápr. 5-én), vagy nézz körül itt, hátha valakivel össze tudnál futni valahol: http://www.mamami.hu/terkep/
Mert azért az egész más, ha élőben látod-segít valaki.

Szorosan tartás: ez látszik mindkét videón, amiket a múltkor linkeltem, talán a másodikon kicsit jobban: hogy amíg az egyik kendőszárat igazítod, ráncba szeded a kezeddel, addig a másikat a lábaid között szorítod.

Sok sikert!

KépKép
 
 


Sziasztok!
Tegnap nem volt időm benézni; Livus, köszönöm a tanácsot. Közben ma rábukkantam egy Gipsy mama breeze kendőre, ha jól értem, géz-szerű anyagból készül, és egész jónak tűnik. Van valakinek személyes tapasztalata erről?
A klubba sajnos most nem tudok elmenni, de tegnap a Brendonban megnéztem egy rugalmas hordozókendőt és az amazonasaikat is. Hááát......... egyik sem győzött meg... A kismamás kendőm tényleg jobb. De mégis, az újszülött, pár hetes babához szeretnék egy picit vékonyabbat, rugalmasabbat. A géz jó alternatívának tűnik, vagy nem? Csak hát az ára miatt vacilalok..

 
 


Na, akkor mégegyszer, úgy látszik nem jól fogalmaztam a múltkor: a Km-ás egy vékony, túlságosan keskeny és nem megfelelő szövésű kendő.
Mindenképp azt javaslom, hosszútávon válts egy ripszkötésű kendőre. Könnyebb vele kötözni, kényelmesebb neked is, nem hasadhat el. Ripsz pl. a Nandu, a Carolino, az Amasonas, a Didy, a Lana, a Hoppediz...

Ha a kezdeti időszakra rugalmast keresel, az egy másik kategória.

Gipsy mama gézkendő (meg a rugalmasuk is) van a klubban, kár, hogy nem tudsz elmenni kipróbálni. Az is egy vékony kendő, tehát csak kicsi babával alkalmas a hordozásra, mert nagyobb gyereknél már vág.

KépKép
 
 


Sziasztok!

Vettem egy nagy levegőt és megpróbáltam a hátamra kötni a kisfiamat. Persze csak ágy fölött mertem... :) Tök jól sikerült elsőre, bár én azt hittem, zsebes keresztezettet kötök, és mire felkötöttem jöttem rá, hogy batyu lett... De így még nagyobb az élmény, mert a batyutól féltem a legjobban. Persze jóval egyszerűbb megkötni, mint a másikat, de nagyon nem tűnt eddig stabilnak. Hát most változott a véleményem. És legalább nem három réteg kendő van a gyereken sem. De a hátravétel az még mindig iszonyú para, úgyhogy továbbra is csak az ágy fölött merem... és levenni is. Ezért csak itthon használon hátom.

A csípőből meg továbbra is kibújik, egyszerűen kifordul előre, annyira meg akar fogni dolgokat, hogy képtelen vagyok bent tartani rendesen.
Van esetleg valami szuperbiztos csípő kötésetek? :)

A másik, amiről szeretnék véleményt kérni, A MeiTai.
Elcsábultam, és vettem egy MeiTait. Kicsit csalódás a kendő után, mert sokkal kevesebb a lehetőség benne, illetve nem érzem, hogy ugyanolyan egység lenne köztünk, valahogy lazább, még ha jól meghúzom, akkor is, és a pátja pont a gyerkőcöm arcánál megy, amitől mindig az az érzésem, hogy nyomja. És eléggé bekorlátozza, a kendőből ki is tudtam rakni a kezét, de bele is bújhatott, ha akart. Ő ugyan elvan benne, tegnap majdnem egész nap játszottunk vele, hogy megszokjuk, de még mindig nagyon fura. Nektek van tapasztalatotok mindkettővel?
Ez egyszerűbbnek tűnik, ha megyünk valahova és csak gyorsan fel kell kötnöm, pl kocsiból kiszállva, stb. De kirándulni biztosan kendővel mennék.
És még az is a MeiTai javára írható, hogy sokkal szellősebbnek tűnik, már ebben az időben is úgy érzem, kényelmesebb viselet mindkettőnknek meleg szempontjából.

??? Ha van ilyen kettős tapasztalatotok (kendő és MeiTai), légyszi osszátok meg velem!

Nagyon köszi előre is! Szép napot ebben a gyönyörű időben!
 


De jó! Hajrá hátihordozás! szerintem szinte mindenki ágy fölött kezdi :lol:

Csípőn milyen kötést kötsz?

MT-jal nincs sok tapasztalatom. Egy rövid ideig használtam, amíg meg nem tanultam rendesen hátrakötni a kendőt.
MT-t egyszerűbb megtanulni, talán egy hajszálnyit gyorsabban felvehető. Érdekes amúgy: épp a minap mondta egy MT-os ismerősöm, hogy ideje lenne újra elővennie a kendőt, mert nyáron ő azt szereti jobban: szellősebbnek tartja, mint a MT-t.

KépKép
 
 


Tegnap kipróbáltam a zsebes keresztezettet, elöl több féle képpen is megkötve, nagyon bejött, Csupanyál 5 perc múlva már eufórikus állapotban alvásra kész volt. :) És sokkal stabilabbnak tűnik, mint a batyu :oops: , csak attól félek, hogy hőgutát kap benne... :lol:

Csípőn eddig az egyszerűt, a keresztezettet és a kengurut próbáltam. Mindegyikből ki akar fordulni, láthatóan menne előre, ráhasal az első lábára, a hátsót meg kinyújtja, úgyhogy majdnem felborulunk, kevésbé stabil kötésnél már tolja is le magáról a kendőt. De most találtam a mamamin egy hurkoltat, az érdekes, csak nem tudom, hogy egy izgága félévesnél hogy kivitelezhető, majd meglátjuk...

Jaj de jó, hogy megy a már a hát!!! :D És utoljára már az ágyat sem használtam ki, csak biztonságot adott. Azért a héten többször is kisegített a MeiTai, nem tudom, a parkolóban hogy kötném meg a kendőt anélkül, hogy körbetöröljem vele az összes többi kocsit... :lol:
Érdekes, amit a MT-ról írsz, mert tegnap, hogy rajtam volt a kendő, én sem éreztem nagyon melegnek, csak a gyerekem feje volt tök vörös... de ennek ellenére láthatóan nagyon jól érezte magát.
 


Na, a hétvége tapasztalata: hátul zsebes keresztezett (batyupánttal) a kedvenc még mindig, de ha nem teszem bele a kezét, akkor eltolja magát, és virgonckodik. Jó lenne, csak valahogy hátrabillen, és nekem csak úgy stabil érzés, ha kicsit előre dőlök vele, neki is akkor lesz függőleges a teste, tekintve, hogy ugye eltolja a felsőtestét. Akkor már ő rendben van, viszont én egy rózsehordó öregasszonyra hasonlítok olyankor, ami nagyon nem kényelmes helyzet. :) És így sajna nem tudom magasabbra kötni, mert a hónaljam magassága meghatározza a zseb tetejét...
Nektek nincs ilyen gondotok a zsebes keresztezettel?

Lehet, hogy háton a batyu lesz a megoldás, jó magasra kötve, a kezeit kint hagyva? Huhhhh, ehhez még edzenem kell a para-küszöbömet... :) nagyon félek, hogy kirúgja magát a kis fokhagymapopsijával a batyu aljából...

A másik, hogy ha elalszik benne, akkor hátralógatja magát. Megpróbáltam becserkészni egy pelussal, és rákötni kétoldalt a batyupántra, hogy tartsa, de nem tetszett neki, felébredt rá. Ti ilyenkor mit csináltok? Olyan hülye érzés, hogy nyeklik-nyaklik a feje, mikor alszik... Elöl olyan jó volt, csak nekem dőlt, és kész, és rá is tudtam húzni a felső kereszt szárat, hogy támassza a nyakát. De hátul... (így is kistürökkel néztem őt, hogy mit csinál :oops: , fura volt, hogy nem látom... persze ő meg nagyokat kacagott a tükörbe, ha megnéztem.
 


Kisbogárka! Egy csomó dolgot írtál, amivel én is küszködöm! Először a zsebes kereszterettel próbálkoztam, és végül sikerült is, de mi áttértünk a batyura, pont mert úgy éreztem, hogy túlságosan lent van a baba. Aztán a batyuból mindig kicsúszott a popsija, mire végül elővettem a szekrény mélyéről a másik kendőmet, ami szélesebb, és sokkal jobban tartja. De ez a háton átdobás... Enyhén szólva nem megy még profi módon. Minden esetre a batyu nekem nagyon tetszik, közel vagyunk egymáshoz, bármikor megfoghatjuk egymás kezét, csak az alvással van bajunk nekünk is. Amíg a buszon ültem, semmi baj nem volt, lehajtotta a fejecskéjét, szopizta az ujját, és jót szunyókált, de amint fölálltam, hátrabillent a feje, és föl is ébredt. Ilyenkor mi a teendő?
 
 


Sziasztok! Na ebben a topikban még nem jártam :)

Bogárka nekem is ez a bajom a bwcc-vel, hogy nem tartja bent a kezét és úgy már nem érzem stabilnak :( Batyut meg mostanában elfelejtek kötni, állandóan felcsúszik :):):):) Pedig eddig jó volt :)

Nos Bwcc-t lehet magasabbra kötni mint a hónaljad, csak nyugis gyerek kell hozzá (az nekem nincs) lehet róla videót is találni :) Én a batyut szoktam átkötni ha elaludt Bwcc-vé, mert mindjárt rékötöm a fejéra és tartja :) Csak gyorsan vissza kell csinálni ha felébred :)

Ha batyuban alszik el, akkor nekem legtöbbször a hátamra hajtja a feját, és mivel magasra kötöm, általában pont beleillik a buksia a nyakam ívébe. Ha túl lentre sikerül, akkor kétoldalt meg szoktam fogni a felső szegélyt és feljebb hűzom (nekem általában van még ott fölös kendő) és betűröm kétoldalt a pánt alá, így tartja a fejét.

Hátratevés, én is fosi voltam, meg aki látja, most is :) De gyorsan bele lehet tanulni :) Nekem már megy a zsákos is, meg a szupermenes módszr :) Zsákos: leteríted a kendőt, rá a gyereket, összefogod a kendőt, és fellendíted a hátadra, a zsupermenest én úgy szoktam (főleg ha nincs hova letenni a kendőt) hogy a mellkasomra terítem a közepénél a kendőt, nekem háttal rá a gyereket, két kezéhez hozzáfogom a kendőt, és innen lendítem a hátamra. Mindkettőt imádja. Levételnél előredőlök, a két kendőszárat átteszem az egyik oldalra, és egy kézzel fogom, másikkal alátámasztom a posiát, és leengedem, mint a helikopterből szokták az embereket :) Ezen mindig rötyög :)

MT: Én MT-vel ekzdtem, és még most is sokat használom, mert én is hűvösebbnek érzem, és egyszerűbb felvenni is, bár a kendő tényleg elég más :) De nekem az MT marad a szívem csücske, akkos is, ha a szivárványom is imádom :) Én is varrok MT-ket, és tényleg imádom :)

Zsu
 


Kisbogarka:
Csipon egyszerut szoktam hasznalni, haton batyut. Igy errol a kettorol tudok irni.

Egyszeru csiponel jo szorosan kell menjen a felso szeges! Teljesen huzza oda a babat a te testedhez. Ha ilyen szorosan van, tuti nem tudja kitekerni belole magat :)

Batyunal is alapvetoen a felso szeges tartja a gyereket, tehat ha azt jo szorosra huztad, akkor ha ki is csuszik alul a fokhagymagerezd :lol: akkor sem fog kiesni a gyerek. Csak kenyelmetlenebb lesz a kotes.

Fejhatrabillenes:
Mi azt szoktuk csinalni, hogy van egy vekony kis gezszeru salam, azzal kotjuk oda a fejet. Sal kozepe van a gyerek fejenel, sal egyik szarat az egyik vallam felett vezetem elore, a masik szarat meg a masik honom alatt, elol osszecsomozom. Ha nem ertheto, van rola fotom valahol, megkeresem.

KépKép
 
 


Sziasztok! A segitségeteket kérném....dydymos kendőm van és elöl, csipőn kötéssel nem volt gondom, de most hogy már 16 hónapos és háton kéne hordozni a kendő hosszúsága miatt elég macerás és még itthon megy is de ha újra kell kötni nagyon bonyolult.

Mei tai- ben gondolkodom háti hordozásra....szerintetek jó választás lenne?? melyik márkát ajánljátok és esetleg van -e valakinek jó minőségű eladó használtja??? láttam az új liliputist , nagyon szépek, de jók is??

Köszi: Zsuzsi

Kép Kép
 


Zsuzsi: mi a baj a kendő hosszával?

A háti hordozáshoz gyakorlat kell, ez biztos. De ha belejössz, pikk-pakk fel tudod kapni a gyerket, bárhol vagytok is. És nagyobb variációs lehetőség van a kendőben, mint a MT-ban: többféleképpen kötheted, jobban tudsz játszani a magasságával. Szóval én nem dobnám félre :) Nekünk is van Mt-unk is, de jobban szeretek kendőben hordozni - háton is.

Liliputi MT: sztem az új még nagyon új, de itt gyűlnek róla tapasztalatok:
http://www.mamami.hu/forum/showthread.p ... post203274

Liliputi, Bababközelben is jó az itthoni márkák közül.

KépKép
 
 


Szia Livus! köszi a választ....a kendő hossza 4,2 m azért hogy apa is fel tudja kötni....ö 182 cm, én 160cm, utcán egy ekkora kendővel nehéz bánni egy izgő mozgó gyerekkel és 2m plussz anyaggal ami rajtam van. Hozzáteszem amíg kicsi volt és nem akart kiszállni nagyon szerettem mind az elől mind a csípőn hordozáshoz. Ha lesz tesó biztos megint kendőzök...

Szóval az egyszerűség és praktikusság jegyében gondoltam a MT-ra...csak nem ismerem őket.

Zsuzsi

Kép Kép
 


Látom, közben belelendültél a mamamiba :)

KépKép
 
 


Livus! Ez a megoldás a fejtámaszra tökéletes! :)

Zsuzsi! Én Liliputira csábultam el, még pont II generációs, azt hittem, a guta megüt, mert másfél hétre rá kijött a III, és nem tudom megnézni a neten, mert az oldaluk fejlesztés alatt áll, úgyhogy buktam a két hetes próbaidőt... De sebaj, nekem a II is tetszik, és Livus fejtámasz módszere tutira fog ott is működni. Én is kendőpárti vagyok még mindig, de a MeiTai tényleg sokkal gyorsabb egy fel-le veszegetésnél, ha csak beszaladsz valahova- És hátra venni rém egyszerű, már ágy nélkül is megy. :D Ha neked is ezek a szempontok, szerintem szeretni fogod. Azért még mindig a kendő a kedvencem, de gyors megoldásnak a MeiTai nekem bejött. És a Liliputi nagyon igényes, kényelmes. A többit nem ismerem, így nem tudok pro vagy kontra beszélni róluk.
Ja, és egész pici babát én nem is tudok elképzelni MeiTai-ban, valahogy a kendő jobban tart, minden oldalról, de így nagyobbnál (magas, 7hós) meg úgy érzem, hogy neki a MT nagyobb mozgásteret ad.
 


Kisbogárka:
Google tárolt változatában meg tudod nézni a III. generációt (bocsánat, hosszú a link, és széttöri, be kell másolni):
http://209.85.129.132/search?q=cache:p3 ... hu|lang_de

KépKép
 
 


Livus! Köszi!!! :) Most még jobban fáj a szívem, és alig várom, hogy működjön az oldaluk, mert marhára érdekelne, hogy milyen az alvócsuklya. Vagy a nagyított képen sem látszik? Annyira bosszant, hogy mésfél héten múlt...
 


Nem tudom, pontosan hogy működik náluk ez a csere dolog, amit írsz. De sztem ha nagyon fáj a szíved a kapucni miatt, hívd fel őket. Tök normálisak, rendesek.

KépKép
 
 


szisztok!!!

Segítsetek nekem látom itt mindenki tapasztalt! :lol:
Megszületett a harmadik fiam 3hetes. szeretném hordozni azt hiszem megkönnyítene sokmindent a hordozás. Csak épp vívódok: babaerszény-mei tai-és a nandu kendő között! olvastam mellettük ellenük szóló dolgokat is. Nem tudok dönteni :-( kendőtől egyedül az tart vissza hogy nem tudom el tudom e egyedül sajátítani a kötözéseket úgy hogy az a picinek is jó legyen ne okozzak vele kárt Neki.Vidéki vagyok (Kecskéd, Tatabányától nincs messze) így nem sok esélyem van eljutni egy tanfolyamra :-(
Nem könnyű a választás....segítsetek nekem dönteni!
Köszi Kata!
 


Szia Kata!
Gratulálok a babához! :) Ilyen picihez én mindenképpen kendőt ajánlanék. Meitai-jal szemben azért, mert jobban körülöleli a babát, minden oldalról megtámasztja. De a MT is jó hordozó, csak annak később jön el az ideje.
Erszénnyel szemben pedig az a kendő előnye, hogy biztosítja a terpesztartást. Ráadásul sok baba nem is szereti a fektetett pózokat, és az erszénybe még csak úgy tudnád tenni.

Sajnos a közeledben én sem tudok hordozó anyukát javasolni, de ha nem boldogulsz a használati leírás alapján, akkor érdemes körülnézni a youtube-on, vannak jó videók.

Elöl keresztnél fontos, hogy a kendőt jó szorosra kösd: ha előrehajolsz, se távolodjon el a baba teste a tiedtől. Legyen magasan a baba, annyira, amennyire csak lehet, amíg nem zavar a látásban téged :)
És a kendőt ne hajtsd hosszában félbe (Nandus leírás sajnos ezt is ajánlja), hanem szépen szedd ráncba kiinduláskor a derekadon is, meg utána a vállaidon is. És a kendőszárakat jól húzd szét a baba lábánál: úgy, hogy térdjallattól térdhajlatig érjen, ezáltal biztosítva a terpesztartást.

Ha nem boldogulsz, tegyél képet a kötésről, és megnézzük, mit lehetne javítani.

KépKép
 
 


livus köszönöm a gyors választ!!azt hiszem kendő lesz....bízom benne hogy sikerül úgy megkütnöm hogy nem hagyom el belőle Tomikát! :lol:
keresek is magunknak egy kendőt majd ha nem jutok semmire akkor mindenképpen írok!
Előre is köszi!
kata
 


Kata, amennyire tudom a Monapel területi képviselők tudnak kendő kötést tanítani, Kom. Eszt. megyében az előbb néztem a honlapon: T.bányához legközelebb Nagysápon van valaki.

Anna (9 gyermek anyja)


Kata: Hajrá! :)
Anna: most látom az aláírásod: hűha! Gratulálok! :)

KépKép
 
 


Sziasztok!

újra itt :lol: szert tettem egy Nandura kezdetnek ezt gondoltam attól tartva ha feladom akkor nem olyan drága kendő vész kárba :oops: :oops: nézegettem a videókat és bízom benne hogy menni fog bár azért tartok tőle....
egy kérdésem lenne...3hetesen milyen kötési módot ajánlotok?
amiről jó videót találktam az az FWCC ha jól írom. ez jó? vagy van más ami jobb?
másik kérdés: lesz itt Tatán holnap egy tanfolyam a Születés Hete programjain belűl amit a Babó Krisztina fog tartani. Nost más fórumon azt olvastam nem a legjobb az a videó amit Ő készített a kendőhöz meg hogy az általa forgalmazott Nandu kendőkhöz is nem a legjobb a leírás sőt sokszor olyant ír ami nem jó?! nos érdemes elmenni erre az előadásra vagy próbáljam a videók alapján megtanulni?
köszi előre is!
szép napot kata!
 


FWCC, az a zsebes keresztezett, ugye? Jó az is, igen. De a sima elöl kereszt is jó, és akkor egy réteg kendővel kevesebb van a baba hátán.

Ha nagyon senki nincs a közeledben, aki tudna segíteni és nem nagy macera holnap eljutnotok a Születés Hetére, akkor én azt hiszem, a helyedben elmennék. Bátorságot ad látni egy gyakorlott hordozót, viszont, mint korábban is írtam, a kendő hosszábani félbehajtása felesleges macera, ami által elveszik a ölelése, és csak két csík lesz belőle. (DVD-t nem ismerem).

KépKép
 
 


Sziasztok,

három kérdésem van:

- a békás pozíció szerintetek meddig kényelmes a babának? Tehát amikor összehajtogatott lábakkal ül a kendőben.
- a gipsymama gézkendője tényleg sokkal szellősebb, mint pl. a Nandu? Most Nandunk van, de én nagyon rosszul bírom a meleget, ezért akár egy nyárra is befektetnék, ha tényleg olyan szellős, mert rengeteget van kendőben a baba.
- Mivel szoktátok lefedni a baba fejét háti hordozáskor? Simán kalapka vagy valami egyéb megoldás? Saját szalmakalap alá pl vagy ilyesmi?

Kata, nekünk most baromira bevált a háton hordozás. Az elsőt csak akkor hordoztam háton, amikor már "nagy" volt, de most a hőség miatt kipróbáltam a hátit, kaptam egy jó tippet, és piszok kényelmes! A YouTubeon találtam jó videókat, pl ezt: http://www.youtube.com/watch?v=hA_IXe0yg5w

Zsanett
- Lotte 2é9h
- Tessza 1h
 


szia Zsanett!

Miért használod ezt a lábtartást?
Nincs vele tapasztalatom amúgy, én kezdettől fogva "békásba" tettem a lábát (én azt hívom békásnak, mikor térdhajlattól térdhajlatig fut a kendő, te gondolom, azt a buddhaszerűt érted alatta, ugye, ami olyan törökülés-szerű)

Gipsymamát nem próbáltam, csak tapintottam. Tapintásra sokkal-sokkal vékonyabb, szellősebb, igen. És aki használja is azt mondja, hogy igazi nyári kendő.

Én kiskalapot adok a lányomra.

KépKép
 
 


Sziasztok! Eddig a Brendonos babaerszényben hordtam a kislányomat, amit nagyon élvez, első perctől, de mivel elől van, széltébe, nem lehet annyira itthoni dolgokat végezni, ezért vettem egy liliputos IIIgenerációs mei tait, úgy olvastam, hogy már újszülöttkortól lehetséges..
nos ma megkaptam, és egyből bepróbáltam, nagyon könnyű volt megkötni, babának is tetszett, egyből kidűlt, de mivel jó kényelmes még hosszban is, ezért nem tudom, hogy a békatartás megfelelő neki? A buksijának teljesen kint kéne fent lennie, vagy a koponyáját még tartsa...?Alatta kössem meg, vagy lehetséges a hátán, ahogy láttam némi kutakodás után.
Fejét 6 hetes kora ellenére tökéletesen tartja, nagyon ügyes!
Nagyon örülnék a válaszoknak, ötleteknek, tanácsoknak.
Köszi!
a és sz
 


Sziasztok!

Tanácsot kérnék, hogy szerintetek ergóban mikortól lehet a kicsit hordani. Egyelőre még nem rendeltem hozzá újszülött betétet, kíváncsi lennék, mennyire érdemes. Köszi :D

Kép

Kép

:D
 
 


Még nézegettem és (mivel mindenképp nem kötögetőset szeretnék) a babaerszényt láttam még. Ez jó lehet esetleg újszülöttnek addig, amíg nem mehet az ergóba? Köszi :D

Kép

Kép

:D
 
 


Még nézegettem és (mivel mindenképp nem kötögetőset szeretnék) a babaerszényt láttam még. Ez jó lehet esetleg újszülöttnek addig, amíg nem mehet az ergóba? Köszi :D

Kép

Kép

:D
 
 


Újszülött kortól kb. 4 hónapos korig javasolják egy speciálisan az Ergohoz készült hordozóbetéttel hordozni a babákat. A forgalmazó honlapján talált indok szerint addig szükséges ez, míg elég erős nem lesz a nyaka, hogy megtartsa a fejét, illetve, míg nem tud önállóan ülni.
Mi kb. 4 hónaposan (vagy kicsivel előtte) próbáltuk ki, már szűkítőbetét nélkül és használható volt, (rendszeresen nem ezt használtuk.) A lányom ekkor már tartotta önállóan a fejét, de tartotta a hordozó is. Önállóan ülni ekkor még nem tudott. Nekem nem szimpatikus ez a hordozóbetét, az első hónapokra kendőt javasolnék. Megoldás lehet a babaerszény is, abban legelőször bölcsőtartásban tudod hordozni. Többek szerint előnyösebb, ha a lába békatartásban van (ez segíti az egészséges csípőfejlődést), illetve egyes babák jobban kedvelik a függőleges pozíciót. (az enyém szerette a bölcsőtartást is.)
Egy egyvállas hordozót (erszény, karikás, babasling) ki tudsz használni később is, én a karikást preferálom a könnyű méretre állíthatóság miatt.
Nem tudom, miért Ergoban gondolkodtál. Ha a kötözéstől tartasz, kiváló megoldás lehet a rugalmas hordozókendő. Gyakorlatilag nincs hibalehetőség a használatánál és nagyon egyszerűen meg lehet kötni előre. Tökéletes a legkisebbeknek és az is lehet, hogy
meghozza a kedved egy szövött hordozókendő kipróbálásához a későbbiekben, de ez is már a kezdetektől használható.
Ha mindenképp csatos hordozót szeretnél, a Magyarországon kaphatóak közül a Manducát ajánlom, (ezt jobbnak tartom általánosságban is az Ergonál) ez alaptartozékként rendelkezik újszülött szűkítővel.
 
 


lonamisa, ilyen pici babánál érdemes egyet tűrni a hordozón. (mielőtt felkötöd a derékpántot a derekadra, egyet tűrsz rajta, így rövidebb lesz a hordozó teste).
Ilyen pici babánál arra mindenképpen figyelj, hogy kellően szorosra kösd a hordozót, ha laza, akkor nyeklik benne a baba jobbra-balra.
Ha lehetőséged van rá, keress valakit a közeledben, aki megmutatja a helyes használatot. A mamami.hu-n találsz egy térképet, ami segíthet találni valakit.

Márti
Kép
 


Sziasztok!

Rendszeresen szoktam a topikot olvasni, és most egy kis segítséget is szeretnék tőletek kérni. Kisfiam négy hónapos, 61 cm és 5700 g (koraszülött volt). Eddig premaxx-ban hordtam, amit nagyon szeret ő is meg én is, de kezd elég nehéz lenni a jobb vállamnak (olyan két-három órát azért még bírok).
Kérdésem a következő lenne: már beszereztem egy Ergo-t, mikortól hordhatom abban? Akár már most is? Ha még nem tud ülni, hogyan tehermentesíti a gerincét ez az "ülve" hordozás?

Előre is köszi:

Kinga

Ja, és SZERINTEM a premaxx-ban simán békában van a gyerek lába, ahogy fel van húzva. De ez csak az én meglátásom.
 
 


Norsi,
Köszi a választ!
Hát, nagyon próbálkozunk a kendővel is, de ordít benne :( és nekem is kényelmetlen (gondolom, neki is). Nekem ehhez nincs nagy türelmem, mivel rövid a kendő, csak bizonyos kötéseket tudunk, amiket nem tudok felkötve korrigálni, általában laza az egyik szár vagy meg van tekeredve vagy hasonló, úgyhogy tele mindkettőnk hócipője :( pedig a lelkesedés megvolt egy darabig, de most már abban is kételkedem, hogy vegyek-e nagyobb kendőt, mert minek, ha úgyis csak sír benne.
Az ergót nem tudom elrontani a kötéssel, nem kényelmetlen és sokkal gyorsabb :) de egyelőre akkor kiesik, úgyhogy :( :( :(

Kép

Kép

:D
 
 


Néztem Manducát, köszi, tök olyan,mint az ergo, vajon ki koppintott kiről? :lol:

Kép

Kép

:D
 
 


cerceluska:)
köszi a választ,arra nem gondoltam,h felhajtsam,de közvetlenül alatta volt áthúzva a szalag,és rendesen alátámasztotta. azóta is szeret benne lenni,nem nyeklik semerre,nézelődik kifele.Azóta mivel nő,a lábát is már néha kitesszük,többféleképp hordozom.
Jó babahordozást!
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

cron