Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!

Orsi: még ma ellátogatok a topicba, és leírom a beváltakat! :wink:

a mikróvitába nem szállok be, mert olyan hosszúak a hozzászólások, én meg épp totál náthás vagyok a családdal együtt...mézes fokhagymával kúráljuk magunkat. :cry:

porszívónk nincs, elromlott. a tévénktől is így szabadultunk meg, úgyhogy ezt jelnek vettük... :lol:
most az ő száraz padlópárnálukra gyűjtök, mert szuper: http://www.ha-ra.hu/

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
 
 


Sziasztok!

Most viszont Ildi mondott a-t is, b-t is, de nem érkezik rá se c, se d. :)
Azon töprengek, hogy vajon ami áltudományos, az miért tűnik számotokra hitelesebbnek (ha a hallgatást jól értelmezem), mint amit szakmájukhoz értő természettudósok mondanak. Ennyire nem tudtok hinni az egzakt tudományoknak? Vagy mondjam hogy "tudunk", mert bennem is ott motoszkál a kisördög, hogy valami biztos mégse stimmel azzal a mikróval, ha már annyian mondják... Pedig a családunk TTK-s tagjai szintén ugyanígy kinevetik az ilyesféle "misztikus" aggályokat, amiknek egy magamfajta bölcsész könnyebben bedől. :wink:
Szóval azért érdekes ez a kérdés. Még érdekesebb, hogy a bizonyíthatóan károsabb mobiltól miért nem félünk akkor annyira. vagy a vízforralótól, vagy az elektromos sütőtől... (Mondjuk nekünk nincs vízforralónk, de a többi van.) És mit gondoltok a mikrohullámú internetről? És egyáltalán, a számítógépről? A monitor is sugároz, és tudományosan bizonyíthatóan sztem nem kevésbé, mint a mikro, sőt.
Persze nem muszáj erről beszélgetni, csak úgy az a-ról meg a b-ről jutott eszembe. :)

Klára
 
 


Sziasztok!

Ildi, köszönöm a magyarazatot!
Mikrot tovabbra sem fogok venni, mert tovabbra is ugy érzem, hogy nem jo. Ezt sajnos nem tudom tudomanyosan elmagyarazni. Sok mindenben a megérzéseimre hallgatok és sajnos nagyon sok esetben nem lehet azokat tudomanyosan elmagyarazni. Ez van.

Igazabol nem is akartam erre az egészre reagalni, mert nem értem, h miért van szükség erre a bunko stilusra. Engem zavar.

Szoval Klari is az én c-m. A többi dolog, amit kérdeztél ugyanugy karosnak tartom és probalom mellözni (mint most az szamitogép hasznalatat :wink:)

Sára

Kép

Kép
 
 

 
 

Nekem is sokmindentől felállt a szőr a hátamon, amikor a cikket olvastam. Csodálom Ildit, hogy volt energiája kommentezni, mert annyira sok benne a pontatlanság és hatásvadászat, hogy szerintem szót sem érdemel. Azt nem értem a pasiban, hogy amennyiben ért hozzá és igaza van, miért nem írt róla egy korrekt cikket pontos tényekkel, egzaktan. Ha meg az érzéseiről akar írni, akkor miért nem ír arról? De akkor szerintem ne tegyen úgy, mintha tudományos cikket írna!
A mikró szerintem természetellenes és káros. Én nem használom, kerülöm. De ha egy félévben-évben egyszer berakja az ételemet valaki mikróba, szigorúan elsiklok felette. A mobilt károsabbnak tartom, azt sem használom. Félévben-évben egyszer ugyanúgy nem csinálok ügyet belőle. Ilyenkor mindig érdekes tapasztalat, hogy mennyire érzem a fülemben-fejemben a hatását még sokáig.

 
 


Sziasztok!

Hat en nem tudom, hogy melyik cikk lenne tudomanyosabb a masiknal:) A mobilt sem tartom egeszsegesnek es meg rengeteg dolog van, amit nem tartok annak, es amit csak lehet, kerulunk. En reszemrol azert hallgattam, mert sem egyik, sem masik cikk nem befolyasolja a mikrohoz es a tobbi cucchoz valo viszonyomat. Azert kertem Pindit, hogy tegye be az o verziojat, mert beirt a topikba, de a beirasa mogotti dolog nelkul nem volt tul jo a beiras. Igy volt korrekt, es pont.:)

Szoval ebben a topikban a mikro egy kis OFF volt, v maskeppen fogalmazva excursus. Valoszinuleg ezert sem ment bele senki jobban ebbe a temaba.:)

Biobaba
 
 


Biobaba,
először is nem Pindi, hanem PiLdi, másodszor nem cikk volt, hanem az ő kommentjük a Szilvi által belinkelt "cikkhez". :) Pont annyira volt tudományos, amennyire két tudóstól az várható, persze amennyiben egy áltudományos cikkhez gyártanak éppen házi használatú "magyarázatot", kiegészítést.
És miért lenne "excursus"? Abszolút a topik témájába vág...
Klára
 
 


Klari,
OK, csak Pindi tobbszor ir, mint Pildi.
A tudomanyost arra ertettem, h azert egyik sem volt mentes az erzelmi toltettol. Az elso irorol en is azt gondolom, mint amit Agi is irt, es a mikrot tovabbra sem tartom egeszsegesnek (nem a cikk miatt).

Csak azt nem ertem, h miert baj, hogy annyiban hagytuk a dolgot, es nem feszegettuk tovabb? A mikro erdekelte most a nepeket, es kesz. Persze ertekezhetunk a mobilrol is. Nekem faj tole a fejem, es nem tartom egeszsegesnek.

Biobaba
 
 


A magam részéről sejtettem, hogy nem akartok-fogtok majd reagálni a kommentezett cikkre, meg azt is borítékoltam, hogy úgysem változtatná meg a véleményeteket, nem véletlen, hogy nem akartam elsőre betenni ide. :lol: (a házi célra gyártott első változatot kissé meg kellett finomítani, azaz biza beleöltem egy csomó időt)
Viszont ha mobil téren ennyire egyetértünk, akkor mért volt "bunkó stílus", hogy szóba hoztam, hogy azt vajon kidobtátok-e már?
És valóban, az általam írott valami nem tudományos cikk, hanem egy annak álcázott valami véleményezése.

Ildi
 
 


És nem tudom, ki az akivel keverve lettem, de örömmel állapítottam meg, hogy annak ellenére, hogy vagy 3 éve itthagytam lényegében a babanetet, még mindig benne vagyok a top50ben a hozzászólások száma szerint sorbarakott taglistán, ellentétben ezzel a valakivel. :lol: :lol:

Ildi
 
 


Sajnalom, bocsanat a keverest. Azert ot nem kene belekeverni egy eliras miatt:(
DNFT
 
 


Van köztetek valaki, aki szokott használni tejsavót? Én most kezdem használni, erre-arra beválik, érdekelne másnak a tapasztalata vele.

 
 


Sziasztok!

Ma este 19:55 és 20:00 óra között (hazai idô szerinte) árammentes 5 percet tartunk Bolygónkszerte, hogy felhívjuk mindenki figyelmét a globális felmelegedés komoly veszélyeire. Oltsunk le minden villanyt és húzzunk ki a konnektorból minden elektromos készüléket. 5 perc nem hosszú idô, mégis egy jelzés arra, hogy nem lehet tovább takargatni a bajt és odázgatni a változtatást. Ha van kedvetek, csatlakozzatok.
 


Szia Agi!

Tejsavasan lehet erjeszteni a savanyu kaposztat, karfiolt, brokkolit, babfeleket, sargarepat, ceklat, porehagymat, uborkat, cukkinit, pasztinakot, paradicsomot.

Tiszta befottesuvegbe bepakolod az erjesztenivalot (megpucolva, vekonyra szeletelve v gyalulva) soval (1 kg zoldseghez kb. 1 g) retegezve izles szerinti fuszerekkel. Nyomkodod, mig levet ereszt. Ha tul keves a so, akkor nem tejsavas erjedes indul, hanem alkoholos! Ha gombat akarsz eltenni igy, akkor nem szabad nyomkodni, es 1 l vizre 15 g sot kell szamolni. A folyadek lepje el a zoldsegeket. Ha gyorsabban akarod, es biztosabb is, ha tejsavot teszel hozza v ha van olyan befotted, amit tejsavasan erjesztettek, annak a leve is jo. Jol le kell nyomkodni itt is a zoldsegeket, es kb 2 hetig szobahomersekleten tarolni. Utana huvos helyen tarolhato, 1-2 honap mulva fogyaszthato.

Biobaba
 
 



Sziasztok!

Csajok, a kenyérsütésbe kezdek belejönni! Ma tk tönkölyöset sütöttem zabkorpát is tettem bele és elképesztő finom lett. A legjobb az egészben, hogy az utolsó morzsáig elfogy mindig, tehát olcsó, bio, takarékos és mindenki szereti! :lol:

Mivel várandós lévén sok ZÖLD zöldséget kellene ennem, elhatároztam, hogy kelkáposzta és brokkoli lesz hetente 3-4x. Szeretjük a brokkolikrémlevest, a rakott kelt, a brokkolit reszelt sajttal, a keltekercset (gombás-sajtos-tejfölös barna rizst töltök bele és sajtszósszal leöntöm)...ha van valami jó kis receptetek akkor szívesen látom!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
 
 


Biobaba: annyira jó az az oldal, ahová linkelsz! ma éjjel kicsit megnézegetem, ha elaludt a család!

Ja, és még egy kérdés (offtopic), ami mostanában nagyon foglalkoztat minket, de nem nagyon tudunk hová fordulni vele: ti beadatjátok a védőoltásokat? :oops:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
 
 


 
 



Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
 
 


Livi,
tényleg jók azok a szárazon tisztitó törlők, amit belinkeltél? Próbáltad már?

off: mi igen, és akkor is igy lenne, ha nem lenne kötelező.

orsi
 
 


Orsi, Biobaba: olvastam, olvastam MINDENT elovastam. A kérdésem inkább olyasmi akart lenni,hogy mit lehet(ne) tenni, ha az ember nem akar oltatni.

Orsko: nagyon jók, de sajnos nagyon drágák. A férjem készíti a honlapjukat és a promójukat, és előfordul, hogy időnként "természetben" fizetnek.... :lol: :lol: Minden cuccuk szuper!
A bemutatóteremben mindent ki lehet próbálni, ott próbáltam mindenfélét.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
 
 


Sziasztok!

Mikró-kérdés nagyon jókor talált meg, egy másik fórumban épp erről kérdezett valaki tőlem. Én azt válaszoltam, hogy olvassunk el mindent, hallgassuk meg, mit súg a megérzésünk, mérlegeljünk és az eredmény biztosan a számunkra megfelelő lesz. A megérzés a és az egyensúlyra való törekvés együtt jól szokott működni.
Én sem szeretném, ha egy errejáró azt érezné, hgoy csupa "zöldszektás" ember írogat- ez sajnos gyakran felmerülő vád a környezettudatos topikokban, és gyakran nem is alap nélkül- a nagy igyekezetben, hogy javítsunk az elromlott dolgokon bizony sokat árthatunk a nem körültekintő fogalmazással. Nekem a cikk és a cáfolat is érdekes volt (utóbbi közelebb áll hozzám mondanivalójában) És a vitát sem gondolom haszon nélkül valónak.

Tejsavó: Melyik változatot használjátok? nekem nagyon szimpatikus, de nem ismerem a negatív és pozitív oldalát a kölönböző poroknak - ugyanolyan használhatók, mint a tejtermékkészítésnél visszamaradt friss savó?

 


Livi :) oltás: a diftérián és polión kívül én szívem szerint semmit sem adatnék be. De: csak nem teljesen egyenes úton juthatsz igazoláshoz - ez nem tetszik nekem. Másik dolog a hatósággokkal hadakozás: többet árt, mint használ lelki szinten a dolog, így én a kötelezők beadatása mellett vagyok, kisegítendő sok pizitív gondolattal és homeoós kivezetővel a dolgot.

 


Indianyó!

Én friss savót használok. Túrót és sajtot készítek, abból marad.

 
 


indianyo írta:Livi :) oltás: a diftérián és polión kívül én szívem szerint semmit sem adatnék be. De: csak nem teljesen egyenes úton juthatsz igazoláshoz - ez nem tetszik nekem. Másik dolog a hatósággokkal hadakozás: többet árt, mint használ lelki szinten a dolog, így én a kötelezők beadatása mellett vagyok, kisegítendő sok pizitív gondolattal és homeoós kivezetővel a dolgot.


egyetértünk. :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: