Új privát üzeneted érkezett!

orsko,
mehet bele az ecet, nagypapám is úgy tanította nekem, én később váltottam citromra.
ecetből ahány liter tej, annyi evőkanál kell. (nálam 10 %os, de almaecet is jó)

a cikkre vonatkozólag pedig a következő a véleményem:

elég nagy hülyeségeket ír le az ürge, ahogy már ti is írtátok. egyetértek.
de nagyon érdekes a kérdés a gabonafogyasztás dolga, én ugyanis szimpatizálok (nem csinálom) azzal a felfogással hogy elvileg az a táplálékunk, amit feldolgozás nélkül meg tudunk enni. tehát alapvetően a gyümölcs zöldség (ez legyen a fő táplálék) az is főzés nélkül az igazi. a gabonák nagy részét viszont nem tudjuk megenni, megemészteni teljesen alap állapotban. nincs meg hozzá az őrlő gyomrunk (zúza)
csak akkor könnyebb ha beáztatjuk illetve ha csíráznak.
jelen pillanatban azt próbálom, hogy minél kevesebb feldolgozott ételt együnk, mi húst nem eszünk, és amit lehet magunk termelünk és készítünk. azt hiszem ez nem túl vészes.

ja és a húsról tudnánk mesélni, mit is jelent a szív és érrendszer számára, húgysav stb, de ez már lassan köztudott.

de sajna imádom a frissen sült kenyeremet és most is bevágtam vagy három szeletet ....

megpróbáltam a dagasztás nélkülit fehérből is nagyon fincsi. tisztára az olasz éttermek kenyere!!!
oliva olajjal kis borssal mennyország :)

Marica & Levi :)
 


Én meg hagymás DN kenyeret sütöttem ma este! :) Juj, nyam-nyam, ma is lőttek a fogyókúrának :roll:

KépKép
 
 


Máshol kértétek, ide írom:

Gyümölcsös potyogtatott (alaprecept – gyors, nagyon finom):

2-3 tojás
12ek. olaj
4dl tejföl (vagy saját joghurt, mert az olyan zsíros nálunk, mint a bolti tejföl ;))
2dl cukor
8dl tk liszt (lehet persze szitált vagy fehér is, csak nekem ez a legegyszerűbb)
1 púpos tk. szódabikarbóna -> Ezeket összekeverem.
gyümölcs (ilyenkor pl. fagyasztott meggy) -> Rápotyogtatom, sütőpapíros tepsiben, 4esen 15-20 percet sül.

Kenyér fűszerkeverék:

1mk. ánizs
2ek. őrölt kömény
1ek. őrölt édeskömény
1ek. őrölt koriander
Ebből annyit szoktam minimum rakni a kenyérbe, amennyi sót.

Pizza:

2dkg élesztő
0,5dl tej(savó)
kis cukor
kis liszt -> megfuttatom
2,2dl tej(savó)
35dkg liszt (lehet tk.)
2 tojás (ha tk. tönkölylisztet használok, elhagyom)
só -> élesztővel kidagasztom
1ek olaj -> beledagasztom, röviden kelesztem;
2 pizzasütőt kivajazok alaposan (!) a tésztát belenyomkodom. Fehér liszttel régen úgy csináltam, hogy gyengén megsütöttem és utána raktam rá a rávalót. Tk-ből úgy szoktam, hogy nyersen rakom a rávalót, együtt sütöm 4esen, mint a kenyeret.
A paradicsomos alapot így szoktam:
20dkg olivabogyó apróra vágva
28dkg paradicsompüré
oregánó
bors
bazsalikom
rozmaring
6ek. olivaolaj -> összekeverem; ez két pizzára való, mint ahogy a tésztamennyiség is.
Eddig nem írtam ezt le, mert úgy láttam, ti sokkal profibbak vagytok nálam pizzában, de Esztercica rákérdezett, gondoltam közkinccsé teszem. Mi nagyon szeretjük.

 
 

 
 

Sáfrány: ezt sütöttem tegnap:
http://rongybabakonyha.blogspot.com/200 ... agsti.html
Finom, de sajnos kicsit hamarabb kivettem a sütőből, mint kellett volna :(
Ma az jutott eszembe, hogy érdemes lenne cukor nélkül, sósan is kipróbálni, sajtkrémmel töltve ... Nem folytatom. :)

KépKép
 
 


Livus, köszi, tudtam, hogy valami nekem való lesz :) Tökmag mániás vagyok, kenyérbe is hajlamos vagyok több tökmagot rakni, mint lisztet ;) Azt hiszem, sósan fogom kipróbálni elsőre.

Biobaba, én egy fajta tápiókapudingot ismerek, H. Szilvi fertőzött meg vele :) Utólagos engedelmével akkor idemásolom a receptjét:

1 bögre tápiókagyöngy beáztatva kb. fél órára olyan két deci vízbe (lepje el, de ne bőven)
1 l tej
4 hüvelynyi kardamommag
kb. 1 tk fahéj
1 zacsi Oetker bourbon vaníliás cukor
pici citromhéj
nádcukor ízlés szerint, kb. 3-5 ek

Áztatatás után ráöntöd a cuccra a tejet, bele a fűszerek, és állandóan kevergetve főzöd 35-50 percet, kis lángon, amíg a golyók közepe sem fehér már, hanem átlátszó. (na jó, icipici fehér lehet a közepén, mert még állás közben is puhul). Ha otthagyod, pl. kipakolni a mosógépet, leég, és lábasostul dobhatod ki. Nem vicc az állandó kavargatás.
Hagyod állni. Lehet enni melegen, langyosan is, de akkor nem lesz ilyen puding-szerű.
Nagyon finom egy gombóc vanília-fagyival.

Én egyébként zöld színű tápiókagyöngyöt kaptam, (mint kinyomoztam, a pandánusz-kivonattól ilyen), finom volt. A banános recepted leírod?

KépKép
KépKép
 
 


Eszter, kb ugyanez, csak a fuszerek helyett osszetort banant teszek bele:), illetve kokuszt is, ha epp van. A pici miatt csinaltam mar az egeszet tej helyett kokusztejjel is. Az is fincsi volt.

Biobaba
 
 


Már meg is sütöttem a tökmagos sütit, kevesebb cukorral és sósabban 8)
Megtöltöttem Galgafarmos tejföllel meg medvehagymával...és kivételesen úgy érzem, hogy lehet egyszerre egészséges és finom is valami :)

KépKép
KépKép
 
 


Sáfrány: szuper!!! :) Akkor jó ötlet volt!
És te mennyi ideig sütötted?

KépKép
 
 


Elég hosszú ideig ahhoz képest, hogy tök :) vékony volt a tészta, tán fél órát?

KépKép
KépKép
 
 


Livus!
Én ma olivabogyós dagasztás nélkülit sütöttem, hát ez tényleg szuper! A hagymás is fincsi volt. Szeretnék még diósat és paradicsomosat (asszem aszalt paradicsommal), teljesen belelkesültem :-)

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
 
 


Anikó! Képzeld, én is olivásat sütöttem tegnap!!! :) :wink:

KépKép
 
 


De jó! :-) Ha van még jó ötleted a variációkra, szívesen veszem.

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
 
 


lányok, aki szokott joghurtot csinálni ahhoz szól a kérdésem:

megcisnáltam egy kb 8 dl tejből, egy ek. joghurttal. finom lett, de nem annyira savanyú. hogyan lehet ezt szabályozni? többet tegyek bele?

köszi
m.

Marica & Levi :)
 


Marica, én 1 liter tejhez 2 evőkanál joghurtot teszek, nagyon finom krémes-savanyú lesz.

Sajtkrém ízsítésben kérnék ötleteket.

Márti
 


1lhez én is 2eklal teszek, de nem hiszem, hogy ettől függ a savanyúsága. Inkább, hogy milyen joghurtból indultál ki, nem? Ha elkészült a joghurt, sztem elég volt az indítókultúra.

 
 


Én meg nem méricskélem, szerintem is bármennyi mehet bele, nem ezen múlik. A hivatalos indiai verzió szerint 1 liter tejhez 1 evőkanál joghurtot kell adni, de tapasztalataim szerint tökmindegy, mert a lényeg az élő kultúrán van, ha jó a kultúra és a tej, ha megfelelő a hőmérséklet, akkor kevés is elég és a sok se lesz túl sok. Sőt, még azt is tanultam, hogy nem szabad elkeverni "összetörtni" a joghurtot, hanem óvatosan az edény aljára tenni. No ehhez képest néha teljesen összerázott is megy bele, máskor jól megkeverem és az eredmény nem változik. Szóval az alapanyag minősége és a hőmérséklet - én mindig erre lyukadok ki.


PanÍr: érzésre, de csak forráskor menjen bele az ecet, egy literhez egy evőkanálnyit midnenképp érdemes hozzáadni.
 


Marica milyen joghurtből csináltad? Mert én meg pont édesebbet szeretnék! A Virágoskúti bioból csináltam, az eleve savanykás..

Zsófi
KépKép
 
 


én a spar biojoghurtból csináltam.
és lehet nem volt olyan jó a hőmérséklet, mert én csak becsavartam egy pokrócba.
kísérletezem még.

a kenyerek viszont irtó jók. sose veszek többet boltban. anyukám ma meg is sértődött mikor visszautasítottam az ő bolti kenyerét. egyszerűen túl finom amit itthon csinálunk. köszi lányok!

Marica & Levi :)
 


Marica!

Nagyon fincsi lett az éleszrőmentes kenyér! Köszi! (Kicsit több liszttel sütöttem, de tök jó lett)

Ánizst, édesköményt a kenyérbe honnan szereztek be?

Köszi,

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
 
 


A joghurthoz plusz egy kérdés: az mitől függ, hogy folyós-krémes lesz vagy olyan "darabos". Tapasztaltatok már ilyet hogy hol ilyen hol olyan? Volt már olyan, hogy krémes-folyós biojoghurtból csináltam, és darabos lett (mint pl. a sűrű aludtej). Amúgy minden rendben vele, finom stb., csak az állaga más. Én azt hittem, hogy ugyanolyan joghurt lesz belőle, mint amilyet beletettem.

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
 
 


Anikó: Hát, kenyérízesítésre már nem sok minden jut eszembe a fenntieken túl :roll:
De azért Fűszeres Eszternek még van ötlete ;)
http://fuszereslelek.blogspot.com/2008/ ... kenyr.html

(már vettem is sikért... :) )

KépKép
 
 


Livus, köszi! Ez tényleg annyira jónak néz ki! Amúgy szerintem sikér nélkül is működik (persze azzal biztos jobb).

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
 
 


Joghurt kicsit hol ilyen, hol olyan. Nem tudom, mitől függ, én úgy képzelem, ezt nem is lehet tudni. ;) Ez egy élő dolog, nem tudok rajta mindent befolyásolni. Nekünk szokott ízleni mindenhogy, persze van, ahogy jobban szeretjük. És azért nem olyan vészesen nagy a szórás.

 
 


Ági, pont mint a kenyér, nem?
Nekem legalábbis vagy úgy megkel, hogy úgyszólván, túlkel, van meg hogy tiszta keletlen lesz (kenyérsütőben). Anyósom szerint az akkor megkezdett élesztő - a régebb óta nyitva levő élesztő a hunyó. De aztán ez az elmélet megdőlt, nem igazolódott be.
Szóval biztos így van ez a joghurtnál is :)

Andi
 
 


Igen, én is erre gondoltam, hogy élő dolog a joghurt, meg a levegőben is mikor milyen bacik vannak... Tkp. nekem is jó mindenhogy (többnyire csak én eszem). De most először én is sparos bio joghurtból csináltam, és tényleg nem lett annyira savanyú, de másnap már savanyúbbnak éreztem.

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
 
 


Lányok, tudja valaki, hogy a Varga Ökogazdaság egyenlő-e a "Zöld szél" kft-vel? Én ugyanis nagyon kiábrándultam Vargáékból és most látom, hogy kisértetiesen hasonló csomagolásban lehet "bio" párizsit, virslit, szalámit kapni, a fent bevezett kft nevével (Biobarlangban).

Ismeritek a Sonnberg (osztrák) felvágottakat? Hol lehet kapni? Mi kóstoltuk a sonkát és a párizsit, nagyon finom, de az ára... :shock: Ezért most olcsóbb beszerzési forrást keresek, hátha...

Tudom, hogy sok vegetáriánus is van közöttetek, úgyhogy bocs a kérdésért. :wink:
Cserébe fel tudok ajánlani egy nagyon finom spenótos lasagne receptet (spenót utálóknak is - én is az vagyok :lol: ) és egy világbajnok répasütit (amiről persze meg nem mondod, hogy répa van benne :D ) csak akkor írnám le, ha érdekel valakit.

Kenyérsütés: mi úgy készítjük a krumplis kenyeret, hogy nyersen belereszeljük a krumplit . Ha ez mindenkinek evidens lenne, akkor bocs :wink: (Hagyományosan főtt krumplival készül azt hiszem.)

Szép Napot!

Tejbemami
 


Tejbemami, nem azonosak, egy-ket eve kulonvaltak az utjaik. Bar csomagolas tenyleg hasonlit, nem tudom, miert maradt igy.

Nem hiszem, h fogsz bio felvagottat olcsobban talalni. Talan a Spar markatermeket, de azokban van egy-ket anyag.
Illetve Kecskemeten van egy kozeli gazdasagnak boltja, ott van par dolog, de azok nem kifejezetten ilyen felvagottak.

Biobaba
 
 


Tebemami, receptek johetnek :)

Milyen sot hasznaltok?
Nekem anyukamek szoktam kezeletlen tengeri sot hozni fr-bol, de lassan elfogy.. :(
 
 


Tejbemami :) ez egy receptes topik, csak írj le bátran midnent, amit szeretnél, lesz rá hálás közönség :)

Sára :) én olasz durva sót használok, darálom főzéskor.
 


Tudom, hogy tavaly volt róla szó, de most nem találom. :oops:
Hogy lehet eltenni a medvehagymát olajban, hogy megmaradjon télre? Ha fagyasztok is azt milyen adagokban érdemes? Kenyéren kívül a fagyasztott verziót mibe lehet még tenni?

Köszi előre is!!

Eszter

Kép
 


Eszter: Megint a Fűszer és lélekkel jövök, bocsánat! :roll:
De szerintem jó ötletek vannak ebben a postban (is :lol: ):
http://fuszereslelek.blogspot.com/2008/ ... kinek.html

KépKép
 
 


Tejbemami!
Receptek engem is érdekelnek! :wink:

Indi!
Olasz durva sót honnan szerzed be? És mivel darálod?

Sára!
Mi itthon kapható tengeri sót használunk.
 
 


:D Rendben, akkor íme a receptek:

Senótos lasagne
1/2 kg spenótot kis vajon pici sóval megpárolunk (kb. 5 percig). Elkészítünk egy sűrű besamelt 3 dl tejből (só, szerecsendió is mehet bele), ebbe belekeverjük a felaprított, párolt spenótot. Kivajazott tűzálló tálba lerakunk egy réteg lasagne tésztát (vagy házi csuszatésztát), ráterítünk egy réteg spenótos besamelt, megszórjuk túróval, meglocsoljuk főzőtejszínnel. Majd kezdődik elölről a rétegezés. A tetejére sok reszelt sajt kerül. 180 fokon lehet sütni kb. 40 percet letakarva, majd rápirítani a sajtot. Ahol nem írtam mennyiséget: 25 dkg túró, 1/2 l főzőtejszín.

Én nem szeretem a spenótot, de ez nagyon finom!

Répasüti

50dkg sárgarépa, 25 dkg dió, 25 dkg teljes kiőrlésű búzaliszt, 2 tk szódabikarbóna, 2 tk. fahéj, 20 dkg mazsola, 30 dkg barna cukor, 4 tojás, 1/4 l olaj.
Az egész tojásokat verjük fel habosra, fokozatosan keverjük hozzá az olajat, majd keverjük bele fokozatosan a maradék hozzávalókból elkészített keveréket: a reszelt sárgarépát, apróra vágott diót, a lisztben elkevert szódabikarbónát, fahéjat, mazsolát, cukrot. (Ezt mind keverjük össze, és ezt adjuk a tojásos keverékhez). Simítsuk tepsibe, és sütőtől függően, mint egy kevert tésztát, süssük meg (ez nálam 180 fok 35-40 perc).
Szerintem nagyon-nagyon finom, és nem lehet benne érezni a répát :wink:

Jó sütögetést!
Tejbemami

Szép Napot!

Tejbemami
 


Tejbemami! Nálunk ez répatorta néven fut (legalábbis úgy emlékszem, ugyanezeka hozzávalók), és tényleg finom és nem lehet érezni a répát. Mikor először sütöttem, kérdeztem a férjem, hogy szerinte mi van benne (valami olyan, ami sütiben kicsit szokatlan). Kitalálta, de csak azért, mert rengeteg répa volt itthon, és sejtette, hogy azt tettem bele :-)

Ime egy másik szokatlan, de nagyon fincsi süti: céklás-csokis Kaldeneker Györgytől (a honlapján most nem találom, ide másolom):

Hozzávalók:
1 3/4 pohár liszt
1 1/2 teak szódabikarbóna
1 csipet só
1 1/2 pohár cukor
3 db tojás
1/2 pohár olaj
1 1/2 pohár reszelt cékla
1 tábla keserű csoki
1 cs vaniliás cukor
(1 pohár = 250 ml)

Vízgőz felett olvasszuk fel a csokoládét. Egy edényben keverjük össze a lisztet, a sót és a szódabikarbónát.
Másik edénybe tegyük a tojásokat, a cukrot, az olajt. Habverővel keverjük kb. két percig. Adjuk hozzá a megfőzött és lereszelt céklát, az olvasztott csokoládét és a vaniliás cukrot. Utána óvatosan keverjük bele a lisztes keveréket. Jól kivajazott és lisztezett tepsiben 150 fokon legalább 25-30 percig süsük. Célszerű fogvájóval sütéspróbát végezni. Kockára vágva porcukorral hintsük meg.
Süthetjük muffin sütőformában is.

Már régebben csináltam, most újra kedvet kaptam hozzá :-)

Üdv,

Anikó
babahordozási tanácsadó, hordozókendő-tanfolyamvezető, LANA
http://hordoznijo.hu
 
 


Én dm-es kezeletlen sót használok, ínyenckedésre meg guérande-it, de annak borsos az ára ;) De érdemes kipróbálni, a maldon-sóval együtt. Mindkettő kapható nagy Matchban is, meg persze a Culinarisban.
http://buvosszakacs.blog.hu/2007/08/29/sok#more152097

KépKép
KépKép
 
 


Andi :) még Olaszországból való, de itthon is kaphatók a nagyobb boltokban, csak a durva darabos ritkán, mert idegen a magyar ízléstől ( Sale Marino Grosso ) de bioboltokban is látok gyakran.

VAn egy ősrégi rézmalmom, abban darálom a sót, de ma már mindenfelé lehet bors-só malmokat kapni. Nem szeretek kézzel a sóba nyúlni, meg a finomra daráltból több is kerül szerintem az ételbe.


BAbfasírt

Főtt vörös babot villával összetörök, keverek hozzá (sok-sok) kakukkfüvet, árpalisztet, darált napraforgómagot, tojást, sót, borsot, fokhagymát, higítom a kelkáposzta párolólevével és kevés olivaolajjal megkenve megsütöm.
Árpaliszt helyett más is jó, ma ennek volt a napja. Párolt kelkáposztával és meggyes joghurttal (fagyasztott meggy és joghurt, turmixolva, cukor nélkül) ettük. CSináltam hozzá citromcsatnit is, de úgy megszaladt a kezemben a maszala, hgoy ehetetlenül fűszeres lett.
 


Tegnap elkészítettem a joghurtot a Ti útmutatásotok alapján.
Épp most falatozom :-)

Ez egyszerűen "tökjó"!

Andi
 
 


Indi, Te írtad, hogy bolti tejből is készíted (az enyém is abból van).
Akkor is megforralod a tejet, vagy csak a megfelelő hőmérsékletűre melegíted?

Andi
 
 


Andi :) én azért leginkább a nyers tejet használom, de boltit (dobozos, a zacskós nekem büdös :( ) is használtam már, azt csak felmelegítettem a megfelelő hőmérsékletre. Persze, kicsit más, no meg a tudat, hgoy "műtej", de azért mégiscsak jobb, mint egy "epres gyümölcsjoghhurt".

Msot van itt az ideje, úgyhogy megkezdem a medvehagymás receptek sorát:

Hagymás rizsike

olivaoljaon megpárolok póréhagymát /vöröshagymát. Hozzáteszem a megmosott rizst, sózom, borsozom, megöntözöm fehérborral/vízzel/húslevessel/zöldséglével és folyamatosan kevergetve, párolom, időnként öntök még levet hozzá. Amikor már majdnem teljesen puha, hozzáadom a laskára vágott medvehagymát, vastagabb időkben parmezánt is reszelek bele. a tetejére locsolok olivaolajat a tálaláskor - aztán figyeljük, marad-e még repetázni. (nem szokott)

Túrós tönkölygombóc

Alduttejet lassan forralok, a túrót leszűröm, összekeverem tönkölyliszttel, jobb időkben valamilyen reszelt sajtot is teszek bele, hozzáadok egy tojást és gombócokat formázok belőle, majd a megmaradt savóban megfőzöm őket. A gombócokat kiveszem, kis vajjal megkenve tálalom. (A levet pedig felhasználom egy leveshez - legutóbb gyümölcslevest főztem, előtte pedig ecetes tojáslevest és babérleveles krumplilevest )
 


Indi, köszönöm szépen a válaszodat :-)

Andi
 
 


Indi!
Köszi a sóra a választ! Hát asszem Olaszo.ból nem hozatok :lol: , de majd itthon szétnézek nagyobb üzletekben!

Receptet még!!!

Túróra mindenféle egészséges és (lehetőleg) fogyókúrás receptet várnék!
 
 


:oops: Esküszöm nem fizetnek érte! De ezt nem hagyhatom ki: túrós és finom, és te döntöd el, mennyire legyen édes. Már többször megcsináltam, nagyon finom!!! :)
http://fuszereslelek.blogspot.com/2007/ ... rtora.html

KépKép
 
 


Ezt már nem mosod le magadrúl Livus :lol: :lol:

én is imádom ezt a blogot
 
 


Sziasztok!

Van valakinek valami jó tojássalátás receptje? :?:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
 
 


Lányok, medvehagyma hogy néz ki? és hol lehet beszerezni?
annyi jót olvasok róla mostanság.

Liv, én tojáskrémet szoktam csinálni. Lereszelem vagy ledarálom vagy villával töröm a keménytojásokat, rakok hozzá vajat mustárt sót borsot és snidlinget, jól kikeverem és kész. Mindenki imádja. Piritós kenyéren a legjobb
 
 


savitri írta:Lányok, medvehagyma hogy néz ki? és hol lehet beszerezni?

úgy néz ki, mint a gyöngyvirág levele, ahhoz nagyon hasonlít.
piacon lehet beszerezni, most van szezonja.

Orsi
KépKépKép
 
 


Gyors túrógombócka

A túrót mézzel alaposan összedolgozom, ha nagyon száraz, valamivel (joghurt, tejföl, tej ) lazítom és keverek hozzá összetört natúr kukoricapelyhet. Kicsi gombócokat formálok belőle és Dominó mind megeszi egy szempillantás alatt. Finom a gombóc, mama :)

Hamis körözött (persze csak nyáron aktuális mifelénk)

Paradicsom húsát kivájom, összekerevem sóval, pici mustárral, túróval és visszatöltöm a paradicsomba. Mehet bele krémsajt vagy tejföl is, ha túl száraz. Köménymagot (Őrölt) is szereti.

Héjában főtt/sült krumpli zöld- vagy őrölt fűszeres tejfölös túróval

Őszibarackbefőtt (mégjobb párolt fagyasztott barackkal télen, nyáron persze semmi tartós anyag, csak a friss zamatos gyümölcs) leve összekeverve a túróval és tejföllel/krémsajttal/tejszínhabbal (bocs a fogyókúrázóktól) lés visszatöltve a barackba.

[/img]
 


Lili :) szeritnem most minden bioboltban kapsz medvehagymát, ismertetőjele a gyöngyviráglevél forma és fokhagymaíz. Csodajó!

Én először a Bakonyban ettem vagy 20 éve, azóta is összepárosul bennem a két fogalom.
 


Indi, elképzeltem Dominót, ahogy egy szempillantásalattmindmegeszi a túrógombóckát és nagyon jót mulattam :D Nagyon cuki lehet.

Amúgy tud valaki házi túró rudi receptet? Olyanra gondolok, ami nagyon hasonlít a boltira, csak nem annyira egészségtelen (pl. nincs benne tartósítószer, ha-ha.)

Babakekszet, babapiskótát tud valaki? Nekem van ugyan babapiskóta receptem, de olyan lesz, mint a gumi, nem omlós-ropogós.

Lehet, hogy nagy hülyeség, de medvehagymát nem lehetne szárítva eltenni?

Tejbemami

Szép Napot!

Tejbemami
 


Sziasztok!
Medvehagyma szaritva mar nem olyan fincsi, szerintem. Meg jo az, h ilyenkor tavasszal van. Ilyenkor van ra igazan szuksege a szervezetnek:)

Livus, ezt a turotortat mar en is csinaltam. :wink:

Biobaba
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

cron