Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nem tud valaki véletlenül sóbarlangot a II.kerületben?Vagy legalább a környéken?Én Újpesten tudok,de az innen nagyon messze van.

Sasha!Nincs másik orvos a környéken?Ha ebben ennyire nem bízol meg még "szadista "is jobb lenne lecserélni.Miért nem otthon szívod le az orrából a váladékot?Gyógyszertárban lehet kapni műanyag orrszívót és nagyon jó.Mi is használjuk.Azt hiszem a bakteriális fertőzésre csak az anibiotikum jó,de lehet,hogy aki ért a homeopátiához az tud rá mást is.
 
 


Linato!

Ez a gégész aki ilyen szadista... A háziorvos az olyan semleges, és kedves. Van itthon orrszívó-porszívós, de annyira le volt tapadva, hogy nem jött neki ki, csak hallani lehetett, hogy van valahol. Szerencsére nem a tüdejében pangott, hanem csak az orrában.
Addig rendben van, hogy át kellett mosni az orrát és úgy kijött a trutyi, na de miért nem lehet jobban odafigyelni? Legközelebb a Heimpálba kérek beutalót, ha ilyen van.
A bakteriális fertőzést meg csak úgy ránézésre köpte, nem volt semmilyen tenyésztés...
Azért köszi, hogy segíteni próbáltálKép

sasha

Kép
 
 


Linato!
Keleti Károly utcában van , 15 v16 sz. alatt.

Sasha!
Gelléri Julianna dr.
XIV.
363-6629
k,cs: 16-19 h
Homeopata gégész! Norcsi szerint szuper , szerencsére nekünk még nem kellett kipróbálni!!!
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
 

 
 

Sasha, mi a Budaiba jártunk sokat gégészetre, ott ezt a fajta orrszívást károsnak tartották, ők egy vékonyka csővel szippantottak, ülő helyzetben. Merthogy tényleg van olyan, hogy az otthonival nem jön ki! Ez a te gégészed hol tevékenykedik? Furcsa, hogy nem tenyésztette ki a bacikat, csak úgy ránézésre... Sajna, homeós tanácsot én sem tudok adni, de együttérzek. Klár
 
 


Kanga!Nagyon köszi.KépKépKép

Sasha!Mi is a Budaiba jártunk gégészetre.Egyébként a sterimar tengervízes orrspray fellazítja a váladékot és akkor könnyebb kiszívni.Tudom,hogy gusztustalan,de amikor Korinak baktérium okozta fertőzése volt,azt onnan is lehetett tudni,hogy sárgászöld volt a váladék színe és a szaga is fura volt.Na ezt jól megmondtam.
 
 


Kanga!

Köszönöm!
Norcsi régebben említett egy dokit, aki homeos, de ő háziorvos. Ezt a másik dokit kösziKép

Klára!
Gondoltam, hogy hülyeség így orrot szívni, nemhiába utálja a fiam. Ez a gégész kérlek a Kispesti Táncsics utcai gyermek sztk-ban rendel. Csáti Annának hívják.

Litano!
Sterimar orrszprénk is van.... Alkalmazom, de le lettem hurrogva (gégész) hogy az nem jó. A váladék ami az orrából jön többnyire átlátszó és semmilyen sárgás-zöldes elszineződés nem látszik. Max amelyik olyan sűrűbb az pasztel szinűbb... VAgy hogy is mondjam...Szóval olyan nem átlátszó, mert sűrű, de átlátszó lenne, ha hígabb lenneKépKépKép És eddig sem volt szines orrváladéka... és szagtalan.
Bocsi a többiektőlKép

sasha

Kép
 
 


Sasha!

Szerintem akkor tényleg elég lett volna valami homeopátiás bogyó.
Lina a becenevem volt a to pedig a vezetéknevemből az első két betű ezért Linato.Kép
 
 


LinatoKép

Bocsi!
Eddig fel se tünt, hogy rosszul gondolom a neved. De eddig akárhányszor olvastalak, mindig litanonakKép Most már akkor is az maradsz nekem, de majd figyelek a megszólításnálKépKépKép

Hát szerintem is elég lett volna valami bogyó, de hogy merjek én bármi ilyesmit javasolni, mikor nem tudom mi a baja a fiamnak... Persze sejteni, meg gondolni más, de az orvos se csinált többet, csak nézte, semmi vizsgálódás.

puszi
sasha

Kép
 
 


Szia Sasha!

Meg van bocsájtva!KépKépKépKépKép

puszi
linato
 
 


Sziasztok!

Mi is a Gelléri doktornőt favorizáljuk, és azért irok, mert más a rendelési ideje, mint a fentebb leirt. Gondolom megváltozott, mi pont tegnap voltunk ott!
Szóval:
k,cs: 8-14-ig
sz: 14-20-ig
A hétfő, péntek a kiirásból nem volt számomra világos!

Banyóci

KépKép
KépKép
 


Banyóci!

Akkor ezért nem vették fel a telefontKép Végül is olyan tragédia nem történt, a hétvégére tünetmentes lett a fiam, azóta sincs semmi baja szerencsére, de ha legközelebb a háziorvos szóba ejti a gégészetet-fülészetet, az biztos, hogy ide viszem.
Szegény kisfiammal most voltunk az 1 éves méreckedésen. Fej, mellkas és egyéb körfogat, meg miegymás, de végig ordította. A védőnő csak a kezemben tudta lemérni a körfogatokat, és a mérleg mellől is el kellett mennem, mert ugrott az ölembe róla. A hosszmérés háton zajlik és az volt a legrosszabb. Úgy viharzottunk ki a rendelőből, hogy csak úgy porzott utánunk a föld (na jó ez túlzás voltKép). DE kint már semmi baja nem vo.t.
Pont ezt a reakciót szerettem volna elkerülni, hogy féljen az orvosoktólKép Én sem hiába félek még mindig a fogorvostól felnőtt létemre... de egyszerűen még mindig rémálomként él bennem az, ahogyan 6-an lefogtak a fogászaton, a számat kipeckelték és húsig fúrta a doki a tejfogamat ami kb 2 hónap múlva magától kiesett. Ekkor 5 éves voltam. Szóval nagyon is jól tudom, hogy ilyenkor alapozzuk meg a gyerekben a félelmeket.... mégha nem is fog ilyen élénken emlékezni a valós okra.

sasha

Kép
 
 


Sasha!

Ismerős számomra is ez a dolog! Ha lemegyünk a rendelőbe, állandó ordibálás van. Ugyanilyen nehézkes nála ott bármilyen vizsgálat, méricskélés. Tegnap a fülészeten is kifogtunk, egy finoman szólva is nem túl szimpatikus doktornőt, hát gondolhatod, hogy ott is milyen üvöltés volt. Viszont közvetlenül utána bementünk a sebészetre is, ahova kontrollra kell félévente vinni (egy szemöldökcsontjára nőtt kis pukli miatt), és milyen érdekes, hogy ott kifejezetten jókedvű volt.Folyamatosan nevetgélt, huncutkodott a doktornővel és az asszitenseivel.Ott mindig nagyon aranyosak voltak vele, és tőlük nem is fél!

Banyóci

KépKép
KépKép
 


Szia Banyóci!

Pont én is a Gelléri doktornőt keresem. Ma ajánlotta egy anyuka.
Ezek szerint te meg vagy vele elégedve? Ez milyen szám? A Bethesdában fogadja a betegeket? Bocsi, de szoktál adni neki pénzt?
Először homeoszerekhez nyúl, utána jönnek a komolyabb szerek?

Köszi
Andrea
Andrea
 


Szia Andrea!

Igen, nagyon meg vagyunk vele elégedve! Voltunk is ma nála! A babámnak is nagyon tetszik a doktornéni és nekünk is nagyon szimpi! Kedves, aranyos és sikerült nagyon megnyugtatnia minket!
Kiderült, hogy nincs is semmi komoly baja a gyereknek (mint ahogy azt tegnap a másik doki mondta), csak egy picurkát hurutos a füle a náthától, mert fogzik ezerrel! Homeobogyókat irt fel a fülére is és a fogzásra is! Amikor meglátta, hogy a másik doki miket irt fel, majdnem elájult! Azt mondta, hogy azonnal felejtsem el azokat! Én nem tudom, hogy a Bethesdában fogad e betegeket vagy sem! Mi az Ida u. 6. sz. alatti gyerek sztk-ban voltunk. Pénzt nem szoktunk adni neki! A tesómnak is őt ajánlottam, pedig ők Dunakeszin laknak.

Banyóci

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

Örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra! :-))
Banyóci! A tesódat fogadta a doktornő? Mert mi is vidékiek vagyunk, és kisfiamnak a mandulája a tét. A gyerekorvosunk mindenáron ki akarja vetetni neki, mert nagy, és a száján át lélegzik a gyerek. Nincsenek visszatérő mandula gyulladásai, ezért én szeretném megmenteni azokat a mandulákat ha lehet. Esetleg egy Ida utcai telefonszámot tud valaki?

Köszi, ha válaszoltok
Petra
Petra
 


Petra!

Bocs, csak most láttam, hogy kérdeztél, mert egy ideje nem voltam net közelében.
Szóval: Igen, fogadta a tesómat, bár végül nem mondta meg, hogy vidéki, inkább azt mondta, hogy ő is kerületi lakos, és bemondta a mi régi címünket. Végülis ez is egy megoldás. Meg az is, hogy úgy tudom, hogy van magánrendelése is valahol a kerületben (nem tudom pontosan hol), és ott gondolom bárkit fogad!

Banyóci

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

Lemaradtam néhány infórol, és engem is nagyon érdekel a homeopátia! Engem az érdekelne, hogy valaki irt itt Zelcsényi doktornőről, csak nem találom mit és hol..?! Szóval tudnátok valamit mondani a doktornőről? Kinek mi a véleménye, stb..?!
Nagyon köszi!
Zsófi
Zsófi
 


Sziasztok!

Most tévedtem a topikra, és láttam irtatok Zelcsényi doktornőről! Érdekelne kinek mi a véleménye róla?! Szerintetek ő jó a hormonkezelésekben?! (nevezetesen gyereket szeretnénk, ezért járok hozzá már egy ideje...)
Légyszi ha valaki ismeri, járt nála, van róla véleménye irja meg!!
köszi,
Zsófi
Zsófi
 


Partnerereink publikációi

AHOGYAN MI CSINÁLJUK … Homeopátiás protokoll-
javaslat a szülőszobai eseményekhez
Dr. Ördög János szülész-nőgyógyász 2003. 04. 14.

(készült az angol szülésznõk homeopátiás
jegyzete,
Gerhard Köhler orvosi tankönyve, valamint
a jászberényi Erzsébet Kórház szülészetén
szerzett
több éves tapasztalatunk alapján)

http://www.mimnet.hu/0100_hun/index.asp?go=0100_informacio/0200_publikacio/view/ &pid=18

de ha mégsem találod akkor

Partnereink publikációi
Szakmai publikációk
címszó alatt kell keresni

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Látom már több mint egy hónapja nem volt hozzászólás, de remélem Valaki figyeli a topikot és tud nekem segíteni.

Olyan homeopátiás orvost keresek, aki kiemelten foglalkozik nőgyógyászati nyavajákkal. Azért nem keresek olyan nőgyógyászt, aki előnyben részesíti a homeopátiát, mert nagyon jó nőgyógyászom van és nem szeretném "lecserélni". Csak az a baja, hogy nem foglalkozik homeopátiával. Ha tudtok valami jó homeopátiás orvost segítsetek!

Volt egy orvosom, de kiköltözött külföldre.

Előre is köszönöm:
Pöttöm
 


Bigacsiga!

Megtaláltam a publikációt, nagyon jó, pont ilyet kerestem!
Majd megmutatom az orvosomnak isKép!

Köszi,
Ildikó
 
 


Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, mi az a homeopátis szer, melyet a szülés előtt 4 héttel kell elkezdeni szedni és jelentősen lecsökkenti a tágulási időt?
Láttam Bigacsiga levelében egy linket ott az Arnica C-30-at javasolják, de csak a vajúdás kezdetétől,nem 4 héttel előbb.

Nagyon megköszönöm, ha valaki segíteni tud!

Eszter
 
 


Szia,

azt hiszem a Caulophyllumra gondolszKép. C30-at vegyél. Remélem beválik, nekem igen sokat segítettKép.

Zulu

Kép

Kép

Kép
 
 


Eszter,
nekem a következőt javasolta egy homeopátiás orvos, és nagyon bejött Kép

CAULOPHYLLUM D12
A méhszájat készíti elő, lazulásra, tágulásra, a szülésre

Adagolás:
36. héttől 3 napig 3x5 golyó
utána 3 napig 2x5 golyó
utána 5 napig 1x5 golyó
utána 2 nap szünet
utána 5 napig 1x5 golyó
utána 2 nap szünet
és ugyanígy tovább (5 nap golyó, 2 nap szünet) a szülésig.


ARNICA C30
Nagyon fontos. Megelőzi a szülés alatti kivérzést, gyorsítja a regenerációt.

Adagolás:
Amikor elkezdődik a vajúdás 1x5 golyó.
Szülés után nem sokkal 1x 5 golyó.
Szülés után 1 hétig napi 1x5 golyó.

Sok szerencsét!
Zsuzsó
 
 


Kedves Zulu és Zsuzsó!

Nagyon köszönöm, hogy írtatok! :-)))
Feltétlenül megpróbálom mindkét homeopátiás szert!

Eszter
 
 


Sziasztok!

Tud-valaki-Kispesten-homeopátiás-gyermekorvost?
Szeretnénk-rövidesen-odaköltözni,egyelőre-ez-az-egyetlen-gondom,hogy-az-újpesti- doktornéninket-sajnálom-itthagyni,de-onnét-ide-biztos-nem-fogunk-visszajárni...
Előreis-köszi!
Judit
 
 



Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
 


Köszi,Kanga!
Ezt-már-megnéztem,de-nincs.Viszont-a-mostani-doktornénink-sincs-a-listában,ezért -gondoltam,hogy-ezen-kívül-is-léteznek,csak-meg-kell-találni!
J.
 
 


Sziasztok!

Írtatok-a-CAULOPHYLLUM D12-ről.Az-lenne-a-kérdésem-ezzel-kapcsolatban,hogy-ha-elkezdi-vki-szedni-a-36.h éten,az-nem-azt-jelenti,hogy-korábban-megszületik-ettől-a-baba,csak-lerövidíti-a -vajúdás-időszakát?/a-sógornőm-36hetes,és-még-van-hátra-az-építkezésükből-jócská n,jó-lenne,ha-inkább-később-jönne-a-baba,mint-előbb.Egyébként-viszont-érdekelné- a-dolog./
Köszi!
Judit
 
 


Sziasztok!
Én még ujj vagyok itt,szeretnék tanácsot kérni.Nem sikerül a teherbeesés,insemináciokra jártunk-járunk,megoldhato ez szerintetek homeopatiával?Segitségeteket köszönöm
 


Szia Jucc!

Bocs, hogy csak most válaszolok! Időközben a lányok leírása alapján beszereztem a Caulopphyllumot és közben még egy nagyon kedves homeopátiás doktornőre is rábukkantam, aki utánanézett, mit érdemes még szedni szülés előtt, sőt közben és utána is.
Különben nem indul be tőle hamarabb a szülés, de mivel ezek a szerek személyre szabottak érdemes az adagolás és hígítás miatt elmenni homeopátiás orvoshoz.

Eszter
 
 


Sziasztok!

Kisfiamnak hamarosan esedékes lesz a 3 éves oltása, úgy hallottam gyakran magas lázzal és erős fájdalomal jár. Tudnátok ajánlani valami szert, hogy könnyebben viselje?

Előre is köszi,

Kata
Bencemama
 


Mi öt éve kínlódunk, januárban lesz a második lombikunk a DÉvainál. MOst derült ki, hogy az egyik ismerősünk homeopátiás orvos. Felajánlotta baráti segítségét. Elmondta, hogy először velem, majd az urammal kell beszélgetnie. Húú..mindenféle dolgok előjöttek a múltból, amikre nem is gondoltam. Igazából olyan volt, mint egy pszichológiai beszélgetés. SZerinte ui. a szorongás az oka, biztos benne, hogy a lerendezetlen fiatalkori depresszió lehet a ludas, onnan indul ki minden probléma. Amikor én azt hittem, hogy már régen túl vagyok rajta. és nem....
Ma jön hozzánk újra,felhívott, hogy tudja, mia megoldás... mi a véleményetek?????
anna

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
 
 


Idős kori szürkehályogra létezik-e valamilyen homeopátiás készítmény, szemcsepp, stb?

moni
 
 


Sziasztok!

Van vkinek tapasztalata azügyben, hogy kruppos gyereknek segített-e valamilyen homeopátiás készítmény?

Forsi
 
 


Szia Forsi,

Az unokahúgom kruppos volt, és csak homeopátiás gyógyszert kapott. 10 évvel ezelőtt ez még nem volt annyira egyszerű, de a szülők saját felelősségükre nem vitték kórházba, hanem homeo dokihoz.
Ma 13 éves, és teljesen egészséges.
Nem tudom, milyen szert kapott, de mindenki más alkat, úgyis a doki tudja meghatározni, hogy nektek mi a jó. Keress egy jó homeopatát.

Mia
mia
 
 


Szia Mia!

Köszi az infót, ez egy jó hír!

F Orsi
 
 


Sziasztok!

Homeopátiás gyermekorvos kiválasztásában szeretném a segítségeteket kérni. Egy ismerösünk Zelcsényi doktornöt ajánlotta, akinél jártunk és elég vegyes benyomásokat szereztünk. Tudtok - e esetleg valakiröl, aki a nap bármely szakában elérhetö telefonon, illetve, ha szükséges, házhoz is megy? Szívesen venném továbbá, ha személyes tapasztalataitokat is megosztanátok velünk orvosaitokról.

Köszönettel

Moksu
 
 


Moksu,
csak annyit mondanék, hogy a mi dokinkat is napi 2x2 órában lehet elérni, és a legritkább esetben megy házhoz. Nekem a(z otthonszületett) csecsemőhöz kijött volna, de aztán ötnapos lett, szép idő volt, és elvittem én.
Szóval ez a nem-állandóan-rendelkezésre-állás szerintem eléggé általános.

Bencemama-Kata,
ún. kivezetőszerként Silicea 200-ast szoktak adni (szoktunk kapni). Ha aznap belázasodik, Aconit D30-asat, akár háromszor is.
Jaj, bocsi, most látom, milyen régi, de hátha a többieknek még segít.

Orsi.
kruppra tényleg sok szer van, nekünk elég volt a Ferrum Phosphoricum meg a Spongia. Tényleg gyereke válogatja, mi kell neki.
 


Szia Szilvi!

Természetesen én sem azt várom, hogy állandóan hozzánk járkáljon, szerencsére nem is beteges a kisfiam, de a tudat, hogy ha netalántán szükséges, kijönne, megnyugtatna. Ha nem titok, elárulnád, hogy ki az orvosotok, és mi a tapasztalatotok vele? E-mail: moksu@freemail.hu

Köszönöm
 
 


Sziasztok!!!

Közel 4 hónapos kislányomat szoptatom, és folyamatosan szedem az Urnica-t, és a napokban felmerült a téma egy másik topikban miszerint nem lehte a homeos szereket folyamatosan szedni.
Mivel szoptatni folyamatosa szoptat az ember így fel sem merült bennem, hog yszüneteltetni kell a szer adagolását. Sajnos nem találtam erre szólgáló információt sehol sem. Ha esetleg valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném.

Márti
 


Márti,
tényleg nem jó folyamatosan szedni, mert produkálni fogod a "gyógyszerképet".
Én azt a "receptet" kaptam a homeo-s doki néninktól, hogy egy hét Urtica, egy hét Alfalfa, és ezt váltogatva már lehet folyamatosan szedni. Viszont akkor nem lehetett Alfalfát kapni, és kb. 6 hét folyamatos Urtica-szedés után én szép csalánkiütéses lettem (gyógyszerkép!).
Szóval, ha máshol nem, Gazdagréten ma már van Alfalfa, azzal hetente váltogatva próbáld meg.
Zárójelben: nekem az Urtica csodákat tett, azért is nem is zavart annyira a pöttyösödés!)
 


Márti,
nekem az jött be, hogy kúraszerűen szedtem (már meg nem mondom, hol olvastam), három napig 3x5, két napig 2x5, egy napig 1x5. Ez mindig jól megdobta a tejtermelést, aztán ha megint úgy éreztem, hogy fogy a tejci, akkor csináltam egy újabb kúrát. Valaki írta valahol, hogy ő három kúrát csinált egymás után, úgy, hogy hat nap szedés, ahogy írtam, hat nap szünet, hat nap szedés, hat nap szünet, és még egyszer hat nap szedés, és azután annyi teje lett, hogy még tejtesót is fogadtak.Kép
Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Moksu!

Sajnos Zelcsényi doktornőről másnak is vegyesek voltak a benyomásai. Nekem az a véleményem, hogy a "homeopátiázás" feltétele a legelején mindenképp egy tapasztalt orvos. Később neked is lesz tapasztalatod a gyógyszerezésben (erről füzetet kell nyitni, hogy mit, mikor kapott a gyerek, felnőtt), és te is tudod, hogy mi jó a csemetének (magadnak) a különböző esetekben.
Na ez az amiért nem fontos, hogy bármikor ki tudjon jönni.
Próbálkozzatok Szilvi orvosával ... Mi is hozzá járunk.
 
 


Szia Moksu!

Mi Zelcsényi doktornőhöz jártunk 4 évig. Először nekem is fura volt, hogy nem mindig hívni stb. Újszülöttnél, első babánál szerintem mindenki bizonytalan kicsit. Később, mikor már tapasztaltabb homeopátiázó és anya voltam, rájöttem, hogy nem ez az igazán lényeges. Ha baj volt, lehetett a hivatalos rendelési idejében is hívni (a körzeti rendelőben), hétvégén lehetett a homeopátiás ügyeletre menni (erre csak egyszer volt szükség).
Én azt szerettem a doktornőben, hogy odafigyelt a gyerekeim lelki életére is, és nem csak szóban, tettekkel is. Ő segítette át a fiam egy nehéz dadogós időszakon, mikor az ovónőtől a védőnőig a családdal bezárólag mindenki pánikban van, szaladjunk ide, szaladjunk oda, akkor nem volt kérdés, kihez kell fordulni.
Mikor kellett, adta a beutalót, siettünk a kórházba, és szólt, mikor már úgy gondolta, ő is át tudja venni a gyerek kezelését, hozzuk haza, ne legyen távol a családjától karácsonykor.
Tudom, Zelcsényi nem az a "kedveskedő" típus, főleg az anyákkal nem. Mindig a gyereket nézi, és nem szereti, ha valami nem az ő érdekében történik. Pl. ideges volt rám és a férjemre, mikor nem tudtuk megteremteni azt a nyugalmat ami a szoptatáshoz kellett volna, ezért a kicsinek tápszert kellett felírnia. Mindenképpen azt szerette volna, hogy szoptassak, és nem rajta múlt.
Én nagyon jó szakembernek és embernek tartom.
Sajnos egy költözés miatt már nem tudom megoldani, hogy oda vigyem a gyerekeket, így gyakorlatilag sehová nem járunk, mert a nagyon kedves doktornőnk (szerintem) nem tud segíteni a problémákon.

Na, bocs a litániáért.
Jó csütörtököt és babázzatok, mert mindjárt felnőnek!
Mia
mia
 
 


Szia Zsigoa! ;-)

Közös ismerősünk négyéves kislányának tegnapelőtt leszaladt a furulya a torkán, felsértve a szájpadlást. Rohantak vele a gégészetre, kiderült, nincs nagy baj, csak fájdalomcsillapítót (kéne) kapnia. (Árnikát kapott) De Sára harmadik napja nem eszik, mert fáj. Felhívta anya a közös doki néninket, aki megkérdezte, hogy műanyag, vagy fafurulya volt-e a tettes. És Ledum-ot rendelt. Mint amikor Olivéremnek a szeme sérült bottól.... Szeretem az orvosunkat, na. Kép
 


A homeopátia kritikája

Számtalan olyan kísérletet végeztek, melyek tudományos bizonyosságot próbáltak nyerni a homeopátia hatékonysága felől. Ezek közül azonban egy sem jutott olyan eredményre, amely cáfolhatatlan tényként lenne elfogadható (bár többségük nem tudta kimutatni a homeopátiás módszerek hatékonyságát). Ennek két oka van, az egyik az, hogy a homeopátiás módszerek vizsgálatakor szinte lehetetlen a placebo-hatás kiszűrése. Ismert ugyanis, hogy remek eredmények érhetők el olyan tablettákkal is, melyek semmiféle hatóanyagot nem tartalmaznak, elég az, ha a beteg meg van győződve hatékonyságukról. Ezt tükrözi az ilyen tabletták neve is, ami annyit tesz: hatni fogok. A homeopátiás orvosok hosszasan és behatóan foglalkoznak a betegeikkel, hiszen nem csak egy tünetegyüttesre kíváncsiak, hanem az egész személyiséget meg akarják ismerni. A beteg tehát úgy érzi, hogy most valóban törődtek vele, ezért a gyógyszerben is nagyobb hite lesz. A másik ok, hogy a homeopátiás orvoslás alkalmatlan a valódi tudományos vizsgálatra. A hasonszenvi orvosok állítják, hogy a gyógyszerek csak egyes embertípusokra hatnak, de azt nem tudják objektíven megadni, hogy mitől tartozik valaki egyik vagy másik csoportba, az csak a homeopata döntésén múlik. Így viszont nehéz megejteni azokat a kettős vak és megismételhető kísérleteket, amik szükségesek lennének ahhoz, hogy tudományos alapossággal igazoljuk a módszer hatékonyságát. A homeopátia egyszerűen kivonja magát az európai természettudomány által felállított keretek közül és így valahol a hit és a tudás közti szürke mezőben mozog. Természettudományos szemmel nézve a homeopátia teljesen elfogadhatatlan. A gyógyszertan alapvető tézise, hogy az adag és a hatás egyenes (és nem fordított) arányú összefüggésben van. Az természetesen lehetséges, hogy a nagyobb adagok újabb hatásokat is okozzanak, de az nem, hogy a hatás a dózis csökkenésével erősödjön. A cianid egészségügyi határértéke az ivóvízben hazánkban 5*10-5 g/l, ez a koncentráció teljesen ártalmatlan az emberi szervezetre. Ha tömény ciánból indulunk ki, ezt a hígítást a homeopátia elvei szerinti D8-nál érjük el. Az ilyen hígítások a közepesen gyengék között szerepelnek a homeopátiás gyakorlatban.
Még nagyobb probléma, hogy jelenlegi kémiai és fizikai ismereteink szerint a homeopátiás gyógyszerek többsége a beléjük vetett hiten túl semmiféle hatóanyagot nem tartalmaz. Vegyük a korábban említett C200 hígítást. Ahhoz, hogy ennek a szernek egyetlen literjében legalább egy darab hatóanyag molekula maradjon, a kiinduló oldatunknak literenként 10400 darab molekulát kellene tartalmaznia. Jelenlegi ismereteink szerint a világegyetemben 1081 atom található. A homeopatái hívei szerint nem is lehet az ő anyagaik hatékonyságát ilyen egyszerű módon magyarázni, hanem arra a magasabb kvantummechanikai összefüggések fognak majd megoldást adni, melyeket még nem ismer a tudomány. Mások a víz elektromagnetikus emlékezetét hívják segítségül, amit sajnos még nem bizonyított semmilyen kutatás. Bárhogyan is nézzük, természettudományos szempontból a homeopátiás szerek többsége egyszerű víz, alkohol vagy tejcukor. Egy gyakran használt homeopátiás gyógyszer, az Oscillococcinum kacsamájból készül, C200 hígításból. Forgalma az USA-ban évente 20 millió dollárnyi. A hígítás akkora, hogy elegendő minden évben csak egyetlen kacsát leölni, hogy ellássa a teljes Egyesült Államokat, ez az állat tehát a húszmillió dollárt érő kacsa...
Na?
 
 


"Természettudományos szemmel nézve a homeopátia teljesen elfogadhatatlan"

Teljesen igazad van Kép (vagyis annak, aki írta a fenti cikket - már olvastam máskor is, másutt Kép )
Mindazonáltal működik Kép Úgyhogy a használatakor becsukjuk a természettudományos szemünket és élvezzük, hogy anélkül hat, hogy értenénk Kép

Vmi miatt működik egyébként csecsemőkön és állatokon is - valószínűleg a gyógyulásba vetett erős hitük miatt Kép

Na? Kép
 
 


"a homeopátiás orvoslás alkalmatlan a valódi tudományos vizsgálatra"

Ez azért van, mert a tudományos vizsgálatok azon alapulnak, hogy mindenki (beszúrandó bármilyen szerv)-e ugyanúgy m?ködik. Illetve ha egy vizsgálatot, kísérletet x alkalommal elvégzünk, akkor mindig ugyanazt az eredményt kapjuk.
A homeopátia meg pont azon alapul, hogy az egész embert nézi, nem csak a tüneteket, vagy a külön tetrészeket.

Nemrég hallottam a rádióban, hogy "tudományosan bebizonyították", hogy a kamillának fájdalomcsillapító és nyugtató hatása van. Mert ez újdonság, mi?
A tudományról csak annyit, hogy sokminden létezett már, miel?tt a tudomány "bebizonyította" hogy van.
 
 


Sőt, tovább megyek, attól, hogy vmi nem "bizonyított", nem biztos, hogy nincs is.
Én roppant arrogánsnak érzem a mai "tudományt", a rengeteg életmentő vívmánya ellenére. Arrogánsnak, és nevetségesen szűklátókörűnek.

Na, jól kirohantam.
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: