Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok (fiúk)!

Arra gondoltam, hogy itt leírhatnátok a tapasztalataitokat, hogy nektek melyik terhes vagy babakönyv vált be, melyik miért jó.

Ősszel kezdünk bele a próbálkozásba a párommal, de már most falnám a könyveket és eléggé el vagyok veszve a kínálatban.

Vannak ugye nagy terhes és babakönyvek és kisebbek amik más - más céllal íródtak. Szerintem ezeket is megemlíthetjük itt. (pl vettem egy mókásat amiben ötletek vannak arra, hogy hogy nyugtassuk meg a síró babát - persze az életben még nem próbálhattam sajnos, de ti biztos leteszteltetek már pár könyvet.)

Köszi,
Puszi,
Évici
Évici (Évic
 


Szia Évici!
Nekünk a Kismamák Nagykönyve van meg, az én véleményem szerint sok helyen felületes, máshol meg sok felesleges információt tartalmaz. Nem ajánlom, bár szép szines képek vannak benne, hogy hogyan öltöztessük fel a babát, meg milyen is az a cumisüveg-sterilizáló készülék, és ahsonló, képről elsajátathatatlan butaságok, stb.Kép
A Spock féle könyvet viszont sokszor hasznosnak találtam, bár Spock papát is sok támadás érte az elvei miatt. A mostani, modernebb könyveket nem ismerem, de én is kiváncsi vagyok mások tapasztalataira.
Üdv: Judó
Judó
 


Szia Évici!

Mielõtt terveztük volna a gyerkõcöt, ráakadtam és megvettem:

Dr. Marton István: Terheskönyv- Gyakorlati útmutató ksmamáknak

c. könyvét. Azóta sem láttam, akkor, 1994-ben 350 Ft volt. Nekem tetszett, mert szinte hétrõl-hétre követi a terhességet, van benne kismama-torna, ír az életmód változásról, a gyakori panaszokról, a szülésrõl, az esetleges komplikációkról, a gyerekágyról. Néhány fejezete ma már nem aktuális (öltözködés, táppénz), de hátha van frissebb kiadása!
A másik, amit viszont kaptam:

Theodor Hellbrügge-J. Hermann von Wimpffen: Az elsõ 365 nap a gyermek életében.

Kicsit késõn jött (2 hónap múlva lejár a 365 nap), de a gyerek mozgásfejlõdését, társas kapcsolatainak alkulását írja le, hónapokra lebontva. Szerintem ez is hasznos.

És persze Spock-könyv nekem is van, jól jött, amikor elolvastam, hogy az elsõ hetekben délutánonként más babák is ordítanak csak úgy, nem csak az enyém... Kép

Egyik könyv se féloldalas fényképekbõl áll, és a méretük: max.15*20-as, tehát viszonylag kicsik.

Nekem ezek váltak be...

Juca
Juca (juca)
 

 
 

A Marton féle kismama könyv nagyon jó. Ez legalább magyar szemszögbol van írva és nem egyangolszász vagy amerikai könyv fordítása.

Arlene Eisenberg, Heidi Murkoff, Sandee Hathaway: Az a 9 hónap

Nina Grunfeld: Terhesség hétrol hétre

Barbara Dale, Johanna Roeber: Kismamatorna

Margie Polden, Barbara Whiteford: Baba Mama Torna

Szoptatós könyv
Ennek nem tudom a szerzojét, mert kölcsön adtam és nem került vissza

Penelope Leach: Picik és Kicsik
A gyermeknevelés kézikönyve a születéstol az iskolás korig.

Frank Caplan: Az élet elso tizenkét hónapja

Deák B. Katalin: Anya taníts engem!

Dr. Helmut Keudel: Gyermekbetegségek
Erre legyen a legkevésbé szükség, de jó ha van otthon egy ilyen is.
Azért tetszik ez a könyv, mert leírja a betegséget, leírja miben segíthetek én, mit tesz az orvos, plussz ajánl homeopátiás szereket is.

igacsiga Kata
bigacsiga
 


Van még a Kismamák, kisbabák egészségkönyve is, ami ugyan nem magyar szerzõs, de azért van benne egy-két használható dolog. Igaz én mostanában a gyerekeim felvilágosítására használom, jók hozzá az ábrák.
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Bigacsiga!
Az a 9 hónap nekem is megvan!

És én is csak ajánlani tudom mindenkinek!
Ebben minden benne van a fogamzástól egésszen a szülés utáni pár napig; nagyon jó!
Még a szülés utáni időszakra(1-2 év), nekem sincs könyvem; De lázas keresésben vagyok.Szolok ha akadt valami igazán jó!

Anna
Annababa
 


Köszi lányok!

Már most sokat segítettetek!
Évici
Évici
 


Sziasztok!

Nekem nem voltak könyveim a terhesség alatt, ami érdekelt az interneten megnéztem, vagy elmondta a doki/védõnõ.
Szerintem a legtöbb terheskönyv nagyon drága tele van szép fotókkal, de atartalma ...
Általánosságokat ír le, amit jó lapozgatni, de szerintem tényleg nagyon drágák. Az antikváriumokban néha elõfordul olcsóbban.
Szumma szummárum: Én a Dr. Spock csecsemõ és gyeremekgondozás c. könyve van meg. Nagyonjó ezt az egy könyvet ajánlom mindenkinek!!!!

Barbara
Névtelen
 


Sziasztok!

Szerintem érdemes már a terhesség hónapjai alatt elolvasni egy pár Ranschburg könyvet. Az egyik kedvencem a Szülők Lesznek.

Nagyon jó, mindkettő a lelki, érzelmi, mentális és fizikai fejlődéssel foglalkozik, újszülöttkortól oviskorig. Sok hasznos tanácsot találni bennük.

Jó még a Mérei-Binét: Gyermeklélektan is, bár ez már jóval szárazabb, mint a fentiek.

Puszi:

Dia
Dia
 


Sziasztok!
Nekem a "hogyan (ne) legyünk tökéletes anyák" jött be a legjobban :-))))
Üdv.
Malacka
Malacka
 


Sziasztok!

Nekem meg 1994-ben ajanlotta egy munkatarsam a Terhesseg hetrol hetre (Nina Grunfeld) c. konyvet. Akkor vartam az elso babamat es azonnal meg is vasaroltam a konyvet egy konyvesboltban. Akkor - ha jol emlekszem - meg 300-400 forint korul mozgott az ara. Nagyon imadtam a konyvet olvasgatni es mivel van benne egy naploszeru resz is, hat buzgon irogattam bele a 9 honap torteneseit.
Ekkor mag gyonyoruseges kemenyfedeles, nagy konyvkent arultak. Nagyon jo volt az elejen a foto is.

Masodszorra 1998-ban vettem meg a konyvet. Akkor mar tobb utanajarast igenyelt a dolog, mert alig lehetett kapni. Viszont meglepodtem a kasszanal, mivel majdnem 900 forintba kerult es valami ocska pairboritoban volt. A fenykep az elejen maradt, de maga a konyv lecsuszott a papirboritojaval. Meg is jegyeztem az eladonak, hogy nem gondoltam volna, hogy a szinvonal csokkenesevel ekkora aremelkedes jar.
De annyira akartam azt a konyvet, hogy megvettem. Pedig szo szerint ismertem az egesz tartalmat.

Most egy baratnom vette meg nekem a konyvet 1.590 forintert. Itt Irorszagban sajnos nem kaphato.
Hat nagyot csalodtam benne. A papirborito meg vekonyabb lett, maga a konyv is mintha kisebb lenne es a foto is megvaltozott az elejen. Nekem egyaltalan nem tetszik.
Ha most kene ujonan megvasarolnom, szerintem eszre sem vennem a polcokon. Annyira jellegtelen konyv lett.
De azert most is csak akartam a konyvet, mert ha mar az elso ket gyereknel vezettem, akkor a harmadik is megerdemli, hogy ne hanyagoljam el.

En nem is vasaroltam mas konyvet magamnak, mert egy gyereket ugysem lehet konyvbol felnevelni es megszulni.
Nekem ez a konyv nagyon is jol kielegitette az igenyeimet.
(Azt azert hozza kell tennem, hogy minden egyes alaklommal a ferjem szuleszet tankonyvet is tovirol-hegyere atragtam.)

Azert jo konyv vasarlast mindenkinek!

Sziasztok!

Margaret
Margaret
 


Sziasztok!

Margaret! Ne haragudj, de nem értem. Mért kell egy könyvet háromszor megvenni???
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Szia Ildi!

Azert vettem meg haromszor a konyvet, mert harmadszorra is terhes vagyok. Es mint koztudott minden terhesseg mas, meg ugyanazon kismamanal is.

Mindharom terhessegem alatt masok voltak az erzeseim, a betegsegeim. Minden mas volt.

Mivel ez a konyv nemcsak azt irja le, hogy hetenkent hogyan valtozol es hogyan valtozik a babad, hanem minden hethez egy napokra beosztott naploszeru resz is talalhato igy remekul tudom hasznositani unalmas idoszakomban a konyvet az erzeseim leirasahoz, meg egyebkent is.

Mostmar nem is maga a szovege erdekel a konyvnek, hanem inkabb a naploresze.

Meg csak most vagyok a 16. hetben, de mar a babanaplot is kineztem. Alig varom, hogy vetethessem.

Aztan, majd ha a gyerekek 18 evesek lesznek, akkor mindegyik megkapja a ket konyvecsket szulinapi ajandeknak.

Egyebkent a ket lanyomnak naponta el kell magyaraznom a konyvbol, hogy ma epen mekkora a kisteso, mit tud mar, milye van mar.
Erre is nagyon jo, hogy megvetettem.
Nem is gondoltam volna, hogy a meg 3 eves sincs lanyomat is ennyire fogja izgatni a kisteso.

Szoval ezert kellett nekem 3-szor ez a konyv.

Sziasztok!

Margaret
Margaret
 


Oké, értem, szóval a szöveg, ami már nyomtatva van, háromszor is ugyanaz, de az oldalakra lehet írni a naplót, és ehhez kell újra az üres oldal. Hát, megvallom õszintén, én inkább vennék egy sima szép füzetet, és abba írnám a naplót, a könyvet meg megvettem egyszer, de elolvasni háromszor is lehet.Dehát az ilyen könyveket direkt azért találták ki, hogy a fogyasztói társadalom megvegye.
Bocs, Margaret, nem akartalak bántani! Az egyébként egy szuper klassz dolog, hogy naplót vezetsz a terhességrõl, nagyon jó érzés késõbb visszaolvasgatni!

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Ildi!

Valami fölött véletlenül elsiklottál:
"Aztan, majd ha a gyerekek 18 evesek lesznek, akkor mindegyik megkapja a ket konyvecsket szulinapi ajandeknak." (Mármint a könyvet és a naplórészét - a sajátjáét.)Egy könyvet három részre vágni... Kép

Nos? Kép

Juca
Juca (juca)
 


Ja, hogy egy terheskönyvet is adjunk mindjárt a gyereknek? Végül is... bár addigra esetleg elavult lesz. Kép
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


sziasztok,
csak egy ki segítség, ha bármilyen gyerek neveléssel kapcsolatos könyvet kerestek, érdemes eljönni a Pozsonyi Pagonyba, ahol a gyerekkömyvek, cd és videók teljes választéke mellett nagyon sok szülõknke szóló könyv is van. amíg ti válogattok a gyerekek egy gyönyörû, vezsélytelen, játékkal teli játszósarokban játszhatnak -- olvasgathatnak ingyen. cím: Pozsonyi út 26, nyitva: 10-19. Téynleg érdemes eljönni.
idras (idras)
 


Terhességgel és szüléssel kapcsolatos könyvek
[url=http://www.libri.hu/cgi-bin/libri/start.cgi/apps_libri/display/index.html?search.partner.id=10126&search.category.id=CAWCTE" TARGET="_top]http://www.libri.hu/cgi-bin/libri/start.cgi/apps_libri/display/index.html?search.partner.id=10126&search.category.id=CAWCTE[/url]
bigacsiga
 


Sziasztok!

Átolvastam a hozzászólásokat, de senki nem ajánlott egy magyar szerzõtõl származó jó kis könyvet. Az írója biztos, hogy Rákóczy, a címe pedig valami kevésbé hangzatos, olyasmi, hogy "Gyermeket várunk". Benne van minden, ami problémás lehet. A betegségekrõl szóló részt végigolvasni nem érdemes, mert hátha felfedezel magadon valami nem létezõt, de ha gondod van, kaphatsz megnyugtató választ. Van benne légzés a szülés alatt, testhelyzetek a vajúdáshoz, meg mindenféle hasznos dolog. Én csak könyvtárból tudtam kikölcsönözni. Nekem is tetszett a "Terhesség hétrõl hétre". Ami pedig ma is jó az a "Nagy gyermek egészség könyv". Ez egy komplett lexikon a terhességtõl egészen a felnõtt korig foglalkozik testi, lelki kérdésekkel. Bár a könyv kapásból a válással és az örökbefogadással kezdõdik, de azért még igen jó. A "Spock" mellett az egyik legteljesebb mû.
Jó olvasást:Bori
Bori
 


Sziasztok!

Bori elõttem dr. Rákóczi István: Gyermeket várunk c. könyvére gondolt. Tényleg nagyon jó! Az író-professzor a Szent Imre Kórház szülészet-nõgyógyászatának vezetõje, így hát a könyv tökéletesen mutatja be a fogamzástól a gyermekágyig a folyamatot. A hazai helyzetet orvosi szemszögbõl tárja elénk. A terhes nõk bibliája.

Viszont ez az elõnye egyben a hátránya is, így hát számomra remek kiegészítõje volt az amerikai "Az a 9 hónap". Ezt nõk írták, természetesen gyermekes anyák. Õk inkább lelkileg segítettek sokat: mindenféle csacsinak tûnõ kérdésre kapunk választ, olyanokra is, amelyek esetleg egy férfi orvosban fel sem merülnek, viszont a várandósok napokig tudnak rágódni rajtuk.

Érdemes ezeken kívül elolvasni Farkas Évának "A születés újjászületése" c. riportkötetét. A könyv a kórházak szülészeti osztályainak vezetõivel beszélgetve mutatja be, hogy az adott intézményben mennyire sikerült (vagy nem sikerült) megvalósítani a szülészetben lezajlott reformot, áttérni a régi felfogásról a bababarát szülészetre.
Megszólaltatja természetesen dr. Geréb Ágnest is, bemutatja az érdi Születésházat, pszichológusokat, homeopata orvost, szóval tényleg átfogó munka, érdemes elolvasni.

Laura
Laura
 


Bori! csatlakozom Laurához, a könyv címe ponotsan ez és én is nagyon szerettem. Ráadásul a Profnál szültem és tényleg olyan, ahogyan a könyvében leírja.

Anikó
Anikó
 


Kedves Juca,Bigacsiga/Kata/ és Pethes Ildikó!

A Marton féle terheskönyvet szeretném régóta megvásárolni,de már nen kapható.KépAz archívumban olvastam,hogy nektek (valószínûleg) megvan.Ha esetleg nektek már nem lenne rá szükségetek én szívesen megvenném,természetesen nem az akkori áráért!
Írjatok nekem nzs3@freemail.hu címre!

Elõre is köszönöm: Zsuzsa
Névtelen
 


Laura, Anikó!

Kösz, hogy megírtátok a pontos címét a Rákóczi könyvnek. Csak úgy mentegetõzésképpen, nálam csak kölcsönben volt, s csak nagy fejedelmünkrõl maradt meg bennem a szerzõ neve (pocsék a memóriám), ezért az elírás. Bocs és kösz. De a könyv akkor is jó.
Sziasztok:Bori
Bori
 


Sziasztok,

a terhesség hétrõl hétrét én is megvettek 2x hasonló indokokból ld. fentebb- pildi ettõl függetlenül én külön is vezetek nekik könyvet- mert ugye a szüléssel az lezárult- nálunk hagyomány hogy ha megszületik egy unoka akkor az anyukám könyvkötõvel köttet egy vaskos szines könyvet (nálunk pl. az volt aranybetûkel rányomtatva hogy Zorka kiskönyve), és abba vezetjük a gyerekek dolgait. Mident, hogyan fejlõdik, miket mondott, Zozinak már csinálni kellett egy folytatást is, mert bõszen rajzol. Már most olyan jó visszaolvasgatni, hát még évek múlva milyen jó lesz. Na de visszatérve a könyvekhez-én nagyon szeretem Bruno Bettelheim az elég jó szülõjét, Meg a napokban találtam rá a Deákné B. Katalin Anya tanits engem! könyvre- sajnálom hogy nem volt meg elõbb, nagyon jó kézségfejlesztõ ötletek vannak benne, meg tesztlapok, amin lemérheted gyermeked fejlettségét. Bár mintha valaki ezt már emlitette volna. És van még egy könyvem- ez egy régi kiadásMi mondtuk...anyuról-ez egy kiskönyv, iskolások óvodások beszélnek benne az anyukájukról, meg rajzolják le õt, nagyon bájos kiskönyv.
Pl. "egy család úgy lesz, hogy mennek az emberek az utcán, jeges a járda, és egy fiatal nõ elesik, és egy fiatal férfi felsegiti, megismerkednek, barátok lesznek, és egy pár hónap múlva megszeretik egymást és megházasodnak."Mariann 9 éves
pl2:"egy férfi és egy nõ találkozik a mulatóban, és megszeretik egymást. Együtt laknak. Ha jobban tetszik neki, mint a többi nõ, és szorgalmas is, akkor elveszi feleségül." Ádám 9 éves
pl3:"egy férfi meglát egy lányt és megszólitják egymást. A lány szép, okos, karcsú és házias. A férfi meg csinos, jólöltözött, munkára termett. Szivbéli társak lesznek. Mindig egymás mellé fekszenek, mindég egymásba lesznek burkolózva. Olyan meleg van, hogy nincs kedvük hálóruhát venni. Élnek éldegélnek, és olyan nagy a szerelem, hogyha a fiú megcsókolja a lányt, az rögtön elpirul." Marcella 11 éves
pl4: "Az emberek azért házasodnak mert szerelmesek lettek, vagy pedig az egyik házastárs öröksége miatt." Zsolt 10 éves
pl5: "A férfi és a nõ közötti kapcsolat a szerelem. Amelyben testi szerelmet is végeznek. Ez már házassághoz is vezethet." Tamás 10 éves
pl.6: "Hát én úgy lettem, hogy az apukám nagyon vágyott egy gyerekre, de egy papának nem lehet gyereke, ezért elkezdett keresni egy mamát. Egy jó nagy mellû nõt keresett feleségnek, mert a mamáknak nagyon kell a mell, mert azon szoptatják a kisbabájukat" Zoltán 7 éves
pl7:"A szerelem olyan érzés ami vagy jól vagy rosszul végzõdik." Nóra 10 éves
pl8:"szerintem a gyerek egy szerelembõl születik. Egyik estén megtörtélnik a dolog. Ehhez nagy bátorság kell." Károly 9 éves
pl9: "A kisbaba egy burokban van az anya hasában, és szerintem ott jobb dolga van, mint nekünk az iskolában."Máté 7 éves.
pl10: " A kisbaba legtöbbször az anya tejét issza, ilyenkor a csecsemõt odafektetik az anya melléhez, és saját maga szivja ki a tejet. Amikor pedig elég volt neki a tej, üzen a mellnek, hogy köszöni a tejet" Marci 7 éves
pl11:"Anyukám 155 cm magas. Most nemrég befestette a haját szõkére, hogy ne látsszon olyan öregnek, mivel már 35 éves. Reggel és délben kávét iszik, és egy jószivû embert keres magának, azért, hogy nekem új apukám legyen." Mari 7 éves
pl12:"szerintem az apuka az úr a családban, mert õ a leghangosabb, õ tud a legjobban kiabálni. Az anyuka a helyettese." Krisztán 7 éves
pl13: "Azt kivánom a mamának hogy amikor megkapja a fizetését ezer forinttal többet kapjon" Pál 11 éves
pl14: " Én azért szeretnék gyereket, mert azután majd belõle is felnõtt lesz, megszeret valakit és neki is lesz utódja. És ez igy egy állandó körforgás, és az élet igy soha nem áll meg. És ha meghalok, azért utánam is lesz valakiben egy kicsi belõlem." Barbara 13 éves
Én szerettem a kismamák és kisbabák egészségkönyvét is, és a születés mûvészete is nagyon tetszett.Rákóczi könyvem is volt- meg a Spockot is gyakran lapozgattam tanácsokért. Ez meg egy kicsit hosszúra nyúlt.
Zorkanya
 


Szeretném felhívni mindannyiotok figyelmét egy remek könyvre:
Dr. Benjamin Spock: Csecsemõ és gyermek gondozása
A medicina kiadó gondozásában jelent meg. Nekem 1999-es javított és átdolgozott példányom van. Az elsõ változatát a doki még 1940-ben készítette.
Egyébként zseniális a könyv. A szülõ szinte minden kérdésére választ kap. Igaz, csak a megszületés utántól. És ami a legfontosabb, hogy a doki nem ítél, nem mondja, hogy ezt vagy azt így KELL tenni. Felajánlja a lehetõségeket, a tényeket. Ha nem is veszitek meg, mindenképpen olvassatok bele, ha látjátok valahol. Hiánycikk. Én lejártam érte a lábam. Végül a Kútvölgyi kórház könyvesboltjában sikerült megkapnom.
 
 


egyetértek borcsa, nagyon jó könyv... -nekem szerencsém volt, és ajándékba megkaptam, igaz, kicsit viseltesen, de így is szuper


barbara
 
 


Sziasztok!
EZ ugyan nem könyv, de szívbõl ajánlom mindenkinek.
Détár Enikõ és Béres Alexandra torna kazettáját. A napokban vettem meg, és egész jó. Igaz ugyan, hogy egy 6 hónapig csak szoptatott babánál túl erõsek a "6 hónapos korra" összeállított feladatok, de a terhes- és 3 hónapos torna nagyon korrekt!Kép Nem is hosszú, nem unalmas, szóval, ha van kedvetek, én csak ajánlani tudom.
Ágci

Kép
 
 


Sziasztok! Egy barátnőm a terhessége kezdetén Katja Kessler Kismamák könyve c. könyvét kapta ajándékba, és nagyon meg volt vele elégedve, azt mondta minden fontos információt megkapott belőle.
angela1221
Miskolc
 
 


Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: