Új privát üzeneted érkezett!

Az oké, hogy adómentes, de be kell-e irni az adóbevallásba?
Tud valaki valamit erről? Szerintem nem, de anyósóm váltig állítja, hogy igen és "ő mindig jobban tud mindent" Kép.

Esztianyó

Üdv: Eszti
Kép
Kép
Kép
 


Ezek szerint adómentes lányok?
 


Sziasztok!

Még nagyon friss anyuka vagyok... Milyen pénzről van itt szó? És hogyan lehet hozzájuni?

Előre is köszi a segítséget.

Erike
 
 

 
 

Akkor rád nem vonatkozik.


A kismamáknak jár a Területi Államháztartási Hivatal (TÁH) által ki nem fizetett jövedelempótlék - állapította meg a Legfelsőbb Bíróság (LB), amely hatályon kívül helyezte az összes eddigi ítéletet az ügyben. A szerdai határozat után az államháztartási hivatalnak új eljárásban kell döntenie a pótlék kifizetéséről.

A korábbi ítélettel szemben nem öt, hanem csak három évre visszamenőleg kérhetik vissza az elmaradt pótlékot, és a kamatra sem tarthatnak igényt a jogosultak. Az eredeti verzió szerint több tízmilliárd forintot kellene kifizetnie a több százezer igénylő kismamának, az LB ítélete alapján ez a kiadás csökken valamelyest.

Az ügy előzménye, hogy a Somogy Megyei Bíróság január 28-án összesen több mint félmillió forintot ítélt meg közigazgatási perekben kihirdetett jogerős ítéleteivel három anyának az elmaradt havi 6700 forint összegű jövedelempótlék után. A döntés szerint a felperesek 1998-99-ben született gyermekeik után 2002 márciusáig jogosultak voltak a jövedelempótlékra, de a Területi Államháztartási Hivatal ezt nem fizette meg. Az érintettek a perben arra hivatkoztak, hogy egy 1994-es, 2002 márciusáig életben lévő rendeletmódosítás egyértelműen kimondta: a gyermekgondozási segély (gyes) mellett jár a jövedelempótlék is.
 
 


Nem tudom ír e még valaki ebbe a topikba, de amíg szidjátok azt, hogy ki fizetik e vagy sem eszetekbe jutott, hogy mennyi munkával járt ezt kifizetni? Azokra az emberekre gondolok, akiknek fiktíven köszönhetitek, hogy nálatok a pénz. Az ügyintézőkre. Na pá
KisÓ
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: