Új privát üzeneted érkezett!

Olyan eldobható pelenka típust keresek, amiből sárga, anyatejes széklet esetén nem robban ki a kaki. Vagyis nem lesz a háta csupa kaka, illetve nem folyik ki oldalt a lábánál. Eddig próbáltam a Pampers-t, a Liberót és a Babylove-ot - sikertelenül.
Neked van valami ötleted?
Köszi.
SZI
 


Szi,
szerintem ilyen pelus nincs. Kép Ha több a kaki, mint a pelus felfogóképessége, ráadásul a szopinál háton fekszik a baba, esetleg a böfinél kitunkolod belőle... Szóval nem tudlak kecsegtetni. Próbáld meg rávenni a babád, hogy többször kakiljon kevesebbet! Kép
Esetleg kipróbálhatod a Huggiest, bár én azt nem szerettem.

Sok sikert, ha megtaláltad álmaink pelusát, feltétlenül jelezd! Kép

Solya
 
 


Szi,
ne keresgélj, nincsKép
Nálunk ugyanez a helyzet.
 

 
 

Mai reggeli élményem: Tegnap nem kakilt a babám, így ma reggel egy bűzös szobába léptem be. Ez még csak hagyján, de olyan adagot sikerült kirobbantania, hogy a fehér body-jának a teljes háta sárga lett. Próbáltam levakarni róla a trutyit, de sikertelenségem látván úgy döntöttem, hogy inkább kidobom, de képtelen vagyok ezt a sárga csúszós-sikamlós valamit a kezemmel tovább sikálni. Szerencsére átvállalta a férjecském a feladatot!:-)
Szóval, most még inkább várom a majdnem tökéletes pelusra az ötleteket.
SZI
 


Már ne is haragudj, Szi, de te nem tudtad, hogy a babák ezzel is járnak?
?múgy az anyatejes sárga kaki nem is büd?s. Mit csinálsz majd, ha a babád már mindenev? lesz, de még messze nem szobatiszta és elkap valami hasmenéses nyavaját? Esetleg elcsapja valamivel a pocakját?

Talán meég annyi, hogy a fehér bodyból szvsz simán ki lehet mosni a kakit. Kicsit elöblíted a mosdókagylóban, aztán beáztatod és ha legközelebb 60 fokon mosol, akkor kimosod. Ha pl Vanish-es vízbe áztatod be, tuti kijön a folt.

És ha a tökéletes pelust keresed, nekem van egy ötletem is rá. Amíg mi is a papírpelust használtuk, addig nálunk is mindig kifolyt a kaki. (Volt ez Pampers, Libero) Aztán áttértünk a Poponellára (mosható nadrágpelus, szerintem a Monapel is zugyanazt tudja) amint leesett a köldökcsonkja és utána már nem volt ilyen gond. Kétségtelen, hogy eleinte hatalmasnak tümt a papírpelus után és mosni kell. de ilyen balesetek többet nem fordultak el?. Helyette a pelenkát öblögettem a csap alatt (bár a beletett Novotex betéttel együtt meglep?en sok mindent ki tudta dobni a WC-be) és azt mostam/mosom.

Még egy kérdésem lenne. A baba háta nem volt tele a sárga csúszós-sikamlós valamivel?

Nem bántani akarlak, de hidd el, lesznek ennél sokkal-sokkal gusztustalanabb dolgok is, mire a kismanók megn?nek.

Szóval, ha olyan pelust keresel, amib?l nem folyik ki a kaki, arra szerintem jó a nadrágpelus.

macsek
macsek
 


Macsek!
Mi Monapelt használunk és abból még jobban kijön a folyékony kaki, mint az eldobhatóból. (Babylove, Huggies)
Lehet, hogy mégis jobb a Poponella? na ezt már nem tudom meg.
Menta
 
 


Menta,

mi Elli 3 hetes kora óta használunk Poponellát és tényleg egyszer sem volt kakis baleset. (Már ha leszámítjuk a mostaniakat, amikor is leszedi magáról a pelust, ha olyan kedve van. És szétkeni Kép , ha van benne anyag. De ezt a paírral sokkal könnyebben megteszi, mert ott csak egy tép?zárral kell megbirkóznia, míg a poponellánál kett?vel. Kép

Pedig Elli is tisztán anyatejes baba volt majdnem hat hónapig, szóval lett volna esélye a kakinak. Kép

Nálunk inkább akkor volt gond, ha utaztunk és papírt adtam rá.

Ehhez a jobbhoz annyit, hogy legutóbb Monapel küls?t rendeltem, mert a Poponella hetekig nem jött meg. Szóval ez szerintem könnyebben átázik. De lehet, hogy csak többet pisil a kölök.

macsek
macsek
 


Szi,
tanácsok: nehogy kidobd a bodyt! Áztasd be, esetleg ha hypozható azt is megteheted, majd mosd ki géppel.
A gyerek hátáról pedig a csap alatt... (Hypo nélkülKép)

Lassan beáll majd egy rendszerre, mint ált. a babák, megszokjátok mikor kakil és akkor rögtön ki tudod cserélni a pelust, megelőzve a bajt. A gyereknek is kellemesebb lesz így. Kép Nekünk ez bejött. Kép

Mosható nadrágpelushoz nem tudok hozzászólni, mi nem használtuk.

Ellenben most, hogy járnak, eleget vadászok és halászok néha már emberes végtermék után.Kép Csak hogy tudd, lesz ez még ilyenebb is és még szagosabb is. Majd később, ha nagyobb lesz a babád és hozzátáplálod, még azt fogod mondani, hogy kellemes volt az anyatejes kaki szaga! Kép

Solya
 
 


Gyerekek, ha még a pelenka is tökéletes lenne, nem csak a gyerek Kép, akkor ugyan mi okunk lenne kimosni a ruhácskákat a drága jó kis mosóporral? Engedjük gyermekünknek, hogy már kicsiként is nyomot hagyjon a világon! KépKépKép
Ja, ha minden bodyt kidobsz, ha piszkos lesz, jó ügyfele leszel a baba butiknak! Kérjél tőle törzsvásárlói kedvezményt! Kép
 


Szerintem babakakira legjobb az azonnali mosas szappannal. Nekem az meg eddig minden kaki foltot kihozott a ruhakbol.

Napocska
 


Sziasztok!

Csatlakozom Napocskahoz!Marmint kaki kimosas ügyben...Kép

Hat Szi, szerintem is felejtsd el a tökeletes pelust.....Kép
En ezt a sarga "trutyit" nem is nyilvanitottam 100%-ig kakinak. Szerintem nem büdös, varj, ha elkezd mast is enni..Kép
En esküszöm az anyagpelusra, mar a masodik gyerköcnel hasznalom a popolinot(itthon poponella) es nagyon meg vagyok vele elegedve! A mosashoz ugy hozzaszokik az ember...es hogy melyikböl jön jobban ki a kaki? Hat szerintem, ha sok, mindegyikböl kifolyhat. Vagy nem. Azert nem emlekszem olyanra, hogy sokszor kifolyott volna, bar volt nehany jo eset!
Egyszer meg csak pelenkaban(ruha nelkül) tartottam Rebeccat a karomra fektetve, hallok egy rottyanast es hogy, hogy nem, de a kaki egyszerüen kilött a pelusbol a combjanal es igy kakilt bepelenkazva Rebecca a konyhapadlora!Kép

Ezek ellenere esküszöm az anyagpelusra!
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 


Köszönöm a bátorító szavakat és az orrolókat is. Bár soraimból senki sem gondolta volna, de nekem ő a második csemetém, eggyel már túl vagyok ezen "finomságokon".
Számomra ez a kaki is bűzös, semmiképp sem kellemes szagú, igaz, a folytatás még inkább az lesz.
A sárga kakis ruhákat pedig áztatgathatom én órákon át, az ugyan le nem ázik róla, csak ha lesikálom róla a felső nyálkás réteget. A gyerkőcön lévő kaka könnyen lejön, azzal nincs gond. Egyébként én is Vanish szappannal és körömkefével szoktam frissiben kisikálni a ruhákat. Mosásba semmiképp sem rakom be a friss kakis darabokat, mert megfogja a mellette lévő ruhákat is. Nekem ilyen negatívak a tapasztalataim.
Különben azt a body-t nem is szerettem, úgyhogy nem lett volna érte kár, de a férjem megmentette. A szavaival élve: "Sikáltam mint az állat körömkefével." Szóval a body is megmaradt, a kaki is kijött, az apróság továbbra is termel (bár hála a bevezetett banánnak, már csak 2-3 naponta lep meg robbanással), én meg mosok mint a gép szorgosan.
Végkövetkeztetés: TÖKÉLETES PELUS MÁRPEDIG NINCSEN. A BANÁN SOKAT SEGÍTHET ROBBANÁSOS PROBLÉMÁKON, ÉS KÜLÖNBEN IS "MINDENKI MÁSKÉPP CSINÁLJA"!
SZI
 


Hello,
Jokat röhögtem ezeken a kaki-gondokon. Ezt szinte minden mama atéli. Föleg, ha sietni kell vhova,akkor jut eszébe a picinek, hogy mindent elaztasson,oszt irany a kad, atöltöztetés, mindenhonnan elkésünk... Hihi. Tapasztalataim alapjan a Fixie-pelus nagyon jo, vagy a Huggie's. A pampersek eresztenek... Hasznalhatsz eldob6o pelenkavédöt is,természetesen a peluson belül, az is magaba sziv valamennyit a trutyibol...
Ha azért sarga a body, mert a baba anyatejes, a folt eltavolit6o Vanish-el. Ha kamillatea miatt sarga, marad az ecetes ollo, vagy a qka.
Jo sikalast!!!
Vendég
 


SZI,
mennyi idős a babád? Mert ha picike, nem lenne szabad banánt adni neki csak azért, meg nagyon híg a széklete...
Zsóka

Zsóka
 
 


SZI!
Kép
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
 
 


Sziasztok!

A kaki kifolyik, nálunk is, a csúcs a nagyobbik lányom volt, aki rendre 6 napig gyűjtögette, na azt gondolhatjátok, mennyi volt...
Viszont.
Kisebbik lányom mostanság produkálja a tisztán anyatejes kakis cuccokat. És kijön a ruhákból. Kop-kop kop. Volt olyan, amit nem mostam, csak 2 nap múlva. Bevágom a gépbe, semmi áztatás, dörzsölés. 40 fok, és ariel. Lehet, nem a leg bababarátabb mosópor, de ilyet idehaza nem is nagyon lehet már kapni. Néha van, hogy a nem friss kaki elsőre bent maradt, második mosásnál eltűnt. Sőt, egyszer olyan is volt, hogy teregetéskor még láttam a foltot, kivágtam az udvarra száradni a ruhákat, mikor beszedtem, már nem láttam. (ugyanazon azóta nedvesen sem). Lehet, a lányom kakil spécit, de szerencsére nálunk kijön egyelőre.

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok!
Szerencsere Viki nem produkalt ilyeneket! De szerintem is a Huggies es a Fixies a legjobb pelusok. Bar nekunk a Libero is bevallt. tavaly tavasszal volt a Kismamaban egy osszehasonlito tablazat melyik pelus mennyit bir beszivni, es a Huggies birta a legtobbet. ha valakit erdekel megkeresem az adatokat. Es a Pampers szegyenere leygen mondva, ahogy agyon van reklamozva, annyira keveset.
Moni

 
 


Nekem meg éppen a Huggiesból kellett egy számmal, angyobbat vennem, hogy ne öntse el a gyereket a trutyi.
z.
Névtelen
 


Hat akkor pont ezert nincs tokeletes pelus, vagy csak mar kinotte...? Nekem pont ebbol kellett egy szammal kisebb, mert oriasi Volt Vikire a sajat meret...
Moni

 
 


Huggies egy jó kérdés. Én úgy jártam a minivel, hogy ha a hasát kényelmesre tettem, a lábánál kifolyt, később meg ahogy nőtt a lábánál szoros volt és vágta, hasnál meg még mindig szinte összeértek a szalagok. Egyszerúen végig nem tudtam, hogy mégis mikor kellett volna, hogy jó legyen rá. Eleinte azt hittem az a baj, hogy nagy rá, később meg azt gyanitottam, az a baj, hogy kics. Nekem az volt még benne a fura, hogy a tenyeremmel éreztem, ha pisilt a gyerkőc, olyan érzésem volt, mintha átengedné kivülre.

Ildi

Ildi
 
 


Lányok! Szerintem abszolút a gyerek alkatától függ, hogy melyik pelus ereszt. Úgy tapasztaltam, hogy a dagibbaknál jobban bejön a Libero, Babylove és a hasonló fazonok, a vékonyabbaknál pedig a Pampers a tuti. A Huggies egy ideje a maga méretében kicsi, csak a súlyhatár közepéig jó, de akkor nagyon. A másik fontos dolog, hogy elég szorosan kell rácsatolni a bébire, és megfelelő magasságban a derekánál, persze kényelmes is legyen neki ugyanakkor. Érdekes, hogy nálunk alig volt gond mindkét gyerköcnél a kakikifolyással, pedig ritkán kakiltak-kakilnak, a rekord 16 nap volt(!), de az sem nagyon folyt ki. Az anyatejes kaki szerintem sem rossz szagú, de azért figyelni kell, hogy a lehető leghamarabb kivakarjuk belőle a szegény picit. Amúgy a Pampers newborn átengedte a kis lyukacsain a nagy részét. A mosható nadrágpelus minket is vonzott, de kiszámoltuk, hogy sajnos nem éri meg, mert ha az eldobhatópelus-akciókat figyeljük és nem pazarolunk, a sok mosást is számítva nem egyhamar jönne be a mosható készlet ára, és azért idegesítő lépten-nyomon az áztatóvödörbe botlani, meg folyton sikálni. Végül kompromisszumként a nagyot hagyományos textilbe csomagoltuk, amikor már kezdett szobatiszta lenni, és ezzel meg is gyorsítottuk a folyamatot (annyira utálta a textilpelust). Bocs, ha túl hosszú volt. Klára
 
 


Sziasztok!

Mi a kezdetektől fogva Pampers-t használunk és nagyon meg vagyok vele elégedve. Anyukám Liberot vett a baba születésekor, ami nem az igazi. A ragasztócsík néha leesett és cellux-szal ragasztottuk össze. Ráadásul nylon a külső borítása, ami szerintem nem igazán légátaresztő. Próbáltam egyszer a Spar pelust, ami nem túl rossz, de Háppy-t ne vegyetek! Egy az egybe mindent visszanged. Most barátnőm a Baby love-ot ajánlotta. Ma vettem egy csomaggal, és ez nem is olyan rossz.
De én mégis csak maradok a Pampers-nél, mert tudom, hogy soha sehol nem érhet minket meglepetés.
Anikó

Kép

KépKép
 
 


Anikó, én megvédem a Liberót. Az biztos Everyday volt, amit vettetek, a Babyconfort meg a Discovery finom textiles. És az én dagi babáim pocakjára sokkal jobban igazodott mindig, mint a Pampers. Ja, egyébként képzeljétek, vidékről lehet rendelni olcsón tök jó pelust, 30Ft körül van darabja. K.
 
 


Szia Klára!

Nem akartam a Liberót lehordani, én csak a tapasztalatomat mondtam el. Biztos van akinek bejön, nekem nem felelt meg. Az is igaz, hogy csak egy fajtát próbáltunk ki.

Kép

KépKép
 
 


Mi már lassan kipróbáltuk a létező összes pelenkát, de az anyatejes székletettel egyik sem bírkózik meg. Combnál és hátul mindig ereszt, pedig tényleg tudok pelenkázni, csak valahogy Dóri nem szabvány, úgy tűnik. Pisire pedig tudom ajánlani a Coop légáteresztőset, teljesen jó, 40 ft-ra jön ki egy db, és még kiütéses sem lett tőle, nem úgy, mint a Rossmann-ostól.
 
 


Nekünk is a Libero (BC) jött be. A Pamperszből mimden mindíg kijött és olyan vörös lett a popsi , hogy alig tudtam rendbe hozni.
És hát mindíg kivártam az igazán jó akciókat (Börze , állatkerti Liberó-nap...) és ilyenkor jól bevásároltam , mert 37-40 ft-ra jön ki darabja.
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
 


Sziasztok!

Most látom az Auchan katalógusban, hogy feltűnően kedvező áron kapható Huggies Soft & Dry pelenka. Egy csomag 1.899,- Ft, a legnagyobb méretű csomag van a képen (11-22 Kg.), ebben a kép szerint 44 db. van. Ismeri valaki ezt a pelust? Rózsaszín és sötétkék a csomagolása, az Auchanon kívül én még sehol nem láttam ilyet.


BMárti

BMárti
 
 


Szia Mindenkinek! Igen sokat mosolyogtam a kaki ügyeken, de most nincs időm mind végigolvasni. Mégis szólnék pár szót. Az anyatejes kaki tényleg nem büdi, még csak nem is gusztustalan. Később valóban rosszabb. (Jelenleg 3 csemetéről tudom, hogy milyet kakil, mind mást eszik. Lassan 2 éves mindenevő - szörnyű, 4 hónapos tápszeres - kicsit büdi, 2 hónapos anyatejes - alig érzékelhető.) Nálunk bevált a Libero, csak oda kell figyelni a kilókra. A túl nagyból könnyen kifolyik, a kicsiből meg kipréselődik. A Huggies nagyon nem vált be. Kakifoltra meg Venish szappant használok, de jó a répa és egyéb foltok ellen is, csak frissen kell cselekedni.
 
 


Jó régiek a hozzászólások, de hátha benéz valaki:
A sárga anyatejes kakira a Pampers Newborn pelenkája tökéletes volt, mert belül van egy hálós réteg az elnyeli rögtön, akármilyen gyorsan jön. A következő méretekből ezt sajnos kihagyták, pedig 8-10 kilóig is lehet valakinek anyatejes folyós kakija. Mióta kinőttük a Newborn-t azóta kakilás után majdnem mindig át kell öltözni, mert még a tiszta pelusból is ki tud szaladni, mert olyan gyorsan jön, hogy nincs ideje elnyelni. Kipróbáltunk már mindenfélét egyik sem volt tökéletes. Olyan kellene ami úgy szívja el mint a Pampers newborn és gumis hátul mint a Libero

Csak erős idegzetűeknek Kép http://kep.tar.hu/hajdina/50156263/16881998#2

Most a Lidl Cien nevű pelenkáját használjuk ami fazonra olyan mint a Libero, de a dereka a gumírozás felett magasabb, így néha pont nem csúszik ki a cucc, ráadásul csak 29 Ft/db.
A sárga folt kimosása: Ariel kids-el, áztatás nélkül a 60 fokos rövid pamut programmal a 3 napos beszáradt is kijön.

KépKép
 
 


Sziasztok!

A Labell pelusról nem tudtok valamit, mert most nekem ezt ajánlották!?
Köszi előre is
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet:

 

cron