Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
"Felnövekedni újra - Hogyan válhatunk jó szüleivé gyermekeinknek és saját magunknak" címmel megjelent egy könyv, ami a címe alapján érdekesnek tűnik.
Nektek mi a véleményetek a hasonló témájú könyvekről, vajon meg lehet "tanulni" szülőnek lenni???
 
 


Angie
A szülővé válást többnyire tanulni kell. Senki sem születik anyának vagy apának. Kinek több, kinek kevesebb érzéke van hozzá.
De a tanulás igazán csak tapasztalati úton lehetséges. A könyvek nem feleslegesek, jó ötleteket,irányvonalat adnak, de a gyakorlatban következetesen kell alkalmazni az olvasottakat.
Nem szabad túl sok szakirodalomban elmerülni, mert az legfeljebb egy doktori disszertációhoz jó, nem pedig a gyakorlati gyerekneveléshez. (Ha túl sokat bújjuk a könyveket, nem marad idő a gyerekre.Kép)
Legjobb, ha egy-két könyv, módszer a kedvencünkké válik (főleg, ha beválik) és már rutinból használjuk a mesterfogásokat, nem rohangálunk minden problémánál a könyvespolchoz.
Hogy melyik könyv az igazi, azt szülője, gyereke válogatja. Kinek ez, kinek az.

Az említett könyvet nem ismerem. Szerintem olvass bele a könyvesboltban és ítéld meg: tudsz-e vele azonosulni! Azt a nevelési módszert, ami idegen tőled, úgysem fogod tudni hatékonyan alkalmazni.

Üdv: Dove
 
 


Sziasztok! Tudtok valamilyen könyvet az ikrek neveléséről? Köszike
 
 

 
 

Szia Zolta!
Csak nem ikreid vannak, vagy lesznek? Ha igen, akkor feltétlenül gyere át az ikres topicba, kettő is van belőle, egy várandósoknak és kisbabásoknak, a másik pedig kétéves kor felettieknek. Amúgy a kérdésedre is válaszolok:
Métneki Júlia: Ikrek könyve, nagyon hasznos, gyakorlatias. Az író maga is egypetéjű iker, biológus, az ikerkutatás a témája. Most csak könyvtárból lehet hozzájutni a könyvhöz, állítólag májusban jelenik meg újra.

Szia,
Mimóza (az ikreim lassan 2,5 éves kisfiúk Kép )
 
 


Zolta,
Ui: Jó gyorsan válaszoltam, ugye? Kép

Megnéztem a honlapodat, nekem a festményeid is tetszenek! Klassz lehet tűzzománcozni!
Jó éjt!
M.
 
 


Kedves Mamák!
Az MTA Pszichológiai Kutató Intézetében zajló fejlődéslélektani kutatáshoz szeretnék segítseget kérni. A kisbabák értelmi-érzelmi fejlődését, a tanulási folyamatot feltáró játékos vizsgálatokon most 8-9 hónapos babákat fogadunk. A részvétel egyszeri alkalommal kb. fél-egyórás elfoglaltságot jelent. A mama természetesen végig a gyermekkel van, és a kutatásról részletes tájékoztatást kap.
Akit érdekel a részvétel, Dr. Gergely Györgynél vagy Kéri Ritánál jelentkezhet a 239-46-83-as telefonszámon, vagy a kerita@mtapi.hu e-mail címen.
 
 


Sziasztok!

Szeretnék egy könyvet ajánlani nektek, amely Angliában és számos más országban is évek óta bestseller!
Gina Ford "Kiegyensúlyozott Babák és Nyugodt Mamák kézikönyve"
A könyv 2006.12.04-én jelenik meg Magyarországon! Bővebb indormációt szívesen adok a megvásárlással kapcsolatban, illetve, hogy hogyan lehet megrendelni postai utánvétellel. Személyesen is meg lehet majd venni. Boltokban kb. 2-3 hét múlva lesz kapható!
Ára: 2480 HUF. A könyvet a www.5percbaba.hu weboldalon láthatod!
Tehát ha valakit érdekel, írjon: nora.szalai@5percangol.hu

Szalai Nóri
:D
http://www.5percbaba.hu


Sziasztok!

Sokatokat érinthet :wink:

Megjelent a Hurrá, ikrek!
Az első, gyakorlati tanácsokat tartalmazó ikres könyv.

Négyen összeálltunk egy ikres fórumról és összeválogattuk azokat a kérdéseket és válaszokat amelyek az ikres és nem ikres szülőknek adhatnak sok-sok segítséget.
A válogatás tapasztalt ikres szülőktől származik, akiktől valóban rengeteget lehet tanulni, hiszen ők maguk is túljutottak azokon a nehézségeken melyeket az ikres lét hoz magával.

Ajánljuk mindazoknak akik ikreket várnak, vagy már meglévő csemetéiket nevelik, vagy a családban van iker, vagy egyszerűen csak érdekli őket a téma.

Ha többet szeretnél megtudni:
www.ikreskonyv.hu

Kép

 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Keres - kínál

Jegyzetfüzet: