Új privát üzeneted érkezett!

:)

Kép

Kép
 
 


:mrgreen:

Kép
 


:D :D :D

[u=http://b/babafalva.hu]Kép[/url]
Kép
Kép
 
 

 
 

sziasztok,

ki hányszor ad a babájának enni? mi és mennyit? próbálom Panni étrendjét alacsony kalóriatartalmúra fogni, de a pocak mint a feneketlen kút....

Kép

Kép
 
 


:lol: :lol: :lol:

Kép
 
 


Szóval Jube:
Luca kap reggel tejcsit, komoly 120- 150 ml
Aztán tízóraira, ha megy gyümi, cvagy ugyanannyi táp.
Ebédre kaja, kb jégkocka méretben 3- 4 kockányi, aztűán megint vagy gyümi, egy negyed kajás üvegnyi, vagy táp, és még reggelig kb 3* kajál tápot a fent említett mennyiségben.

Panninak mi a kaja rendje??

Kép
 


:lol: :lol: :lol: :lol:

 
 


Hello Everybody!!!

Ez nekem nagyon tetszik!!!!!!!!! :D :D :D

Hát Jube nem biztos hogy tudok ebben segíteni mert ma voltunk doktornéninél és nem hogy sokat hízott volna hanem elvileg még fogyott is Réka! :D :D Bár szerinte múltkor nem lett jól megmérve. Úgyhogy most "kicsit szomorkás a hangulatom máma"

Amúgy nálunk így néz ki az étrend:
reggel: tejpép + szopi (kb 7-8 között)
Ebéd: főzelék valami húsival ha esetleg ez nem lett volna elég akkor + 1 túró rudi (1/2 12 - 12)
uzsi: általában valamilyen gyümi, de pl. kipróbáltam a krémtúrót és nagyon ízlett neki ugyhogy felváltva adom most,
vacsi: 1/2 7-kor tejpép illetve ma estétől kap vajas kenyeret is.
Fürdés után pedig szopi és éjjel is szopi.

Amúgy ma azt mondta a doktornéni, hogy reggelire és vacsira már kaphat megvajazott, medvesajtos kenyeret. Úgyhogy kipróbáljuk.

Te hogy csinálod, hogy ilyen sokat alszik Panni??? Réka nagyon sokszor kell éjjel! :cry: :cry: :cry:

Boldog 7. hófordulót Panninak!!!!!!

Lányok,
Tudom hogy szenya vagyok, de nagyon örülök ennek az új topic-nak! Kicsit sokan voltunk már (ami persze inkább szuper) csak én már nem nagyon találtam meg a témát és a régiek is el-el maradoztak.

Eszti,
Gyönyörűek a lányok!!! Persze a fiad is!

Ildi,
:lol: :lol: :lol: :D :D Ilyet én is tudok! Látod? :D :D

Orsiékról van híretek?? Hogy vannak??

Hurcia, Dóri???

Puszi: Vica

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Bocsi, így kell bejelentkezni????

Akkor pótolom!!!

:lol: :lol: :lol: :D :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Szia Vica!!

Megmondom őszintén, ha megsértek valakit, ha nem, hogy mi is azért gondoltunk erre az új topicra, mert ahogy már írtam is, rettenetesen bugyuta lett ott a társalgás. Gondolom, észre is vetted, hogy el- el maradoztunk.
Biztos emlékszel, hogy amikor mi elkezdtünk ide írogatni, mennyi ÉRDEMI tanácsot tudtunk kapni egymástól. Mostmeg...
Szóval ezért hívtuk meg csak azokat, akikkel még úgy gondoljuk, lehet értelmesen beszélni!

És lehet utálni az őszinteségemért!! :D

Dóri

Kép
 


de jó, hogy igy örül ennek mindenki!

Monacsot is meg kéne hívni!!! nem?

nem mertem javasolni, hogy csináljunk új topikot, de gondoltam rá!!! Dóri, király vagy, hogy javasoltad! bár kicsit lelkiismeret furdalásom van, hogy megléptünk, de örülök nagyon! :D

Vica, Panni azért alszik ilyen hosszan, mert 350et kajál este.... :?

Szóval:

5-fél7 szopi, utána kb 150 táp
9-fél10 gyümölcs (meg tud enni egy üvegnyit,de felet adok ált.)
12kor 1 üveg bébiétel, vagy 6-7jégkocka főzelék 2 kocka husival
fél4-4 gyümölcs (mennyiség ua mint délelőtt)
8kor 200 táp és 150 sinlac

szerintem sok.... de estére ha kevesebbet adok, éjjel is eszik még egyszer, tehát ugyanott vagyunk

ötlet?

Satuk, Olivéred mennyit eszik?

Kép

Kép
 
 


Csajok, abből bukta lesz ám.. mert a főoldalon ott van, hogy ki írt utoljára.. és ha megnézik... :D Nekünk a másik topik emiatt meg is bomlott... hmm
Bár örülök nektek.. :D Jó a csapat.. :wink:

 
 


helló csajok!!!

Köszi a bókokat Vica!
Ti már mi mindent esztek! asszem mi is lassan rátérünk a "felnőtt" kosztra,minden egyes falatot kinéz a szánkból Beka és ha adok neki belőle még reszket is érte!
Én még tejterméket nem merek adni,azzal még várok pár hónapot,így a túró rudi is tiltólistán van.még...

Jube!
napirendünk: kb.9-1/210 ig szunyál a csaj.
így tízórai tejpép,délben szopi-alvás,utánna valmilyen gyümi ill.husi, séta-gyümi,még egy kis szopi,este tejpép-fürcsi-szopi-szunya kb.1/2 9 -körül.éjszaka pedig legalább 2x szopi + reggel 7 körül is.

Eszti

[u=http://b/babafalva.hu]Kép[/url]
Kép
Kép
 
 


Vica,

Orsi elvileg jön ma valamikor....

Kép

Kép
 
 


Szasztok!

Azt sajna be kell kalkulálnunk, hogy ebből előbb-utóbb úgyis bukta lesz......
Be kell vallanom, hogy én végül is a másik topicban is jól elvagyok, kivéve, ha az észt osztogató tudálékos anyuka is ott van. Engem egyedül Ő őrjít meg.

Csajok, őszintén megtisztelőnek érzem, hogy hívtatok magatokkal, főleg, hogy Dóri említette az ÉRDEMI társalgást, mert mint tudjátok már, néha egy idióta tizenéves szintjére bírok süllyedni. :lol: :lol:

Kép
 
 


Engem nem nagyonzavar a "bukta".
Elvileg nem vagyunk oda elkötelezve, szóval miért ne indíthatnánk új topicot.
Gabi kérdezte, nekünk mit jelen az, hogy bugyuta társalgás. Nem tudom, ti megkaptátok e a mailt. Azért merek rá itt válaszolni, mert mindenkinek elküldte a mailt, ha jól láttam!

Szóval Gabi!
Mikor mi, kb egy éve elkezdtünk ide í rogatni, nagyon más volt a társalgás. Átfogalmazom, bocsánat a bugyuta jelzőért. Akkor inkább úgy mondom, nekem illetve azt hiszem ide sorolhatom Jubeot is, inkább élveztük, amikor közérdekűbb témákról esett szó. Mint tudod, mi első babások vagyunk. Az akkori "öregektől" rengetg olyan tanácsot kaptunk, amit szuperül hasznosíthattunk. Amitől tudtuk, mit, hogyan csináljunk a szülőszobán, a babával, stb.

Azt hiszem, akiket ide hívtunk, azok annak köszönhetik, hoghy intelligensnek, kedvesnek, gfigyelmesnek tartjuk őket, nem tudálék, okoskodók, és erőszakos.

Dóri

Kép
 


Bocsi a gépelési hibákért!! :oops:

Kép
 


:lol: :D :lol: :D

Sziasztok! Én is itt vagyok! Az a baj, hogy Sári még nem olyan korú, hogy az ő kajálási szokásait leírhatnám. :lol: Ti már ezen túl vagytok bőven.
Tényleg megléptetek végleg?

Ildi...ugye nem én vagyok az? :roll: :wink:

Szóval, ha nem gond, én benézek majd oda is. :oops:

Egyébként csodálkoztam, hogy Orsi annyira eltűnt Edinával együtt. Talán amiatt, ami miatt ti is leléptetek?

üdv.gabboka
Kép


Kép
 
 


Dóri! Azt hiszem egyszerre írtunk...
Azért csodálkoztam, hogy nekem is írtatok, mert én nem tartozom a régi topikosok közé.
O.K. értem azt hiszem, miről van szó. Előttetek én próbálkoztam egy nlc-s-babás topikon írogatni, na ott aztán igazán bugyuta (gyenge kifejezés) volt a társalgás, néhányan annyira primitíven fogalmaztak, és olyan helyesírási hibákat vétettek, amire nincs mentség. :roll: Szerintem ilyen alapvető jelekből kiderül, ki milyen ember lehet, még így is, hogy soha nem találkoztunk...ott is hagytam az egészet a francba, és nagyon örültem, hogy rátok találtam itt a bneten.
Én egyébként lehet, hogy túl toleráns vagyok, de olyan igazán rosszfejet nem tudok mondani a kútvölgyitopikból. :?: :oops: :?:

üdv.gabboka
Kép


Kép
 
 


Sziasztok!!!!!! :)

Képzeljétek, tegnap én is ezen gondolkoztam, hogy kellene egy új topik csökentett létszámmal: És erre itt van. Minden így teljesüljön!! :))

Én is már azért maradoztam el, mert egyrészt nem tudtam követni, hogy ki kivel van, másrészt meg nem nagyon volt már hozzáfűznivalóm. Szóval én is nagyon örülök ennek az új topiknak. Bukta ide vagy oda. ;)

Ami a kajálást illet, Vica, nyugodj meg, mi hasonló cipőben járunk, mint ti. Panni is nagyon keveset eszik.
Nekünk így néz ki a nap:

Hajnalban, reggel: szopi
9 körül alvás
10-11 körül: gyümölcs + szopi
ebéd előtt séta
1-2 körül ebéd: főzelék + szopi
3 körül alvás
4-5 körül uzsi: gyümölcs + szopi
7 körül fürdetés
utána vacsi: szopi

Sajnos hajnalban még mindig többször ébred, erről is szeretném leszoktatni, + jó lenne ha már rendesen enne.

Ma sem evett semmit uzsonnára.

Eszti, te fürdés előtt mennyivel adtok neki tejpépet? Most ezen felbuzdulva én is adtam neki sinlacot, főleg így, hogy nem uzsizott. Kíváncsi vagyok mennyit fog szopizni este.

Megyek, mert nyügi a csaj, apját már kiborította :), úgyhogy át kell vennem.

Puszi Mindenkinek!

KépKép
 
 


Gabboka, azért is tűntem el, még hozzátéve a fentiekhez, mert alig volt időm leülni a géphez, és ha végre sikerült leülnöm, addigra már olyan sokat írtak - köztük egy csomó számomra ismeretlen -, hogy nem is tudtam volna reagálni.

KépKép
 
 


Orsi!
kb.fél órával fürcsi előtt kap enni. akkor még kicsit pucérkodik a pelenkázón és úgy a fürdés,ott jó nagyokat lubickol,és jól elfárad.
A doki mondta nektek a sinlacot?? Tejpépet próbáltál már?

Egyébként szerintem az idő miatt ilyen nyűgik a babák,amit nem is csodálok!

megyek én is a családhoz,különben kitagadnak!!!! :lol:

jó ez a topik!!!!

[u=http://b/babafalva.hu]Kép[/url]
Kép
Kép
 
 


Még anno mondta a sinlacot, amikor kevesebb volt a tejem. Milyen tejpépet adsz neki? Azt is a doktornéni írja fel receptre?

Most már beszélek megint a védőnővel, hogy mit csináljak. Aranyos a védőnő, de egy kicsit ki vagyok akadva, hogy nem jeletkezik, pedig már nagyon rég volt. Mindig csak akkor jön, amikor én kérdezek rá, hogy mikor jön. Nem kellene magától jönnie? Hogy van ez?

KépKép
 
 


Dóri,
Teljesen egyetértek veled!! Igazából engem sem zavar ha kiderül.

Tudom elítéltek azért mert Rékának van bébikompja és használjuk, de ha hiszitek hanem nekem nagy segítség. Én nem lerázni akarom a gyereket, csak mivel egyedül vagyok itthon és a mászás nem az erősségünk "még" ezért csak úgy tudok takarítani vagy bármi mást csinálni ha beleteszem. Az baromi szarul esett amikor a fél társaság lehurrogta a fejemet ez miatt. Ugyanez a szoptatás terén is. Én úgy vagyok vele, hogy ameddig szopik addig szopik. Ha már nem akar, akkor nem fogom erőltetni bármennyire is szomorú vagyok miatta. Ez az élet rendje!!!!
Régen én is gondolkoztam hogy új topicot kellene keresni (pl. 2006. nyári babások) mert már szó szerint egy kicsit untam. Olyan pörgös volt az élet amikor mi vártuk a "lurkókat". Lehet hogy azért mert kb. a gyerekeink egy korabeliek, nem tudom.

Múlkor sem akartam Dórit ill. Esztit megbántani a "magánrandi" címszóval csak egyszerűen hiányoztak nem tudtam kivel kommunikálni. (tudjátok most az irigység beszél belőlem :lol: :lol: ) Satukról és többiekről már nem is beszélve!!
Bár akkor azért Ildivel boldogítottuk egymást.

Eszti,
Azaz igazság, hogy azért döntöttem amellett, hogy egye azt amit mi, mert akárhányszor leültünk enni, mindjárt mondta hogy "aggyá" Persze mint jó anyuka (vagy rossz??) adtam neki és láttam, hogy ízlik. Akkor miért ne? Persze megkérdeztem a védőnőmet ezekről. Persze így nem főzök sem fűszeresen és nem is sózok. Ha a férjem már nem bírja, akkor kiveszem a RÉkának szánt adagot és akkor azt másképp főzöm. A másik ok, hogy sajna nagyon drágák a bébikaják és Rékának nem sokáig tart egy üveg!! :cry: :cry: Azért a kolbi maradt!! :lol: :lol:

Ildi,
Tetszik a kiemelt szöveged!! :D :D

Dóri,
Szerintem tőlem nem kaptatok hasznos tanácsot ezzel szemben én tőletek IGEN!!!!!
És ez nagyon tetszik: "akikkel még úgy gondoljuk" :lol: :lol:
Még 2x írok ide és más lesz a véleményetek!! :D :D

Szerintetek az gáz, hogy én nem adok Rékának tápszert??? Már nincs olyan sok tejem, de a dokinéni azt mondta, hogyha eddig nem kapot akkor már ne adjak neki!! Maradjon a szopi amíg van!!

Hú regényt írtam, sebaj az önéletrajzomat majd a köv.-ben írom le... :lol: :lol:

vica

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Gabó,
Örülök, hogy Te is itt vagy!!! És Ildi tutira nem rád gondolt!!!

Orsi,
Úristen már 7 hónapos elmúlt Panni????? Te jó ég!!! A hajnali ébredés nálunk is megvan!! Ilyenkor Te is cicit adsz neki???
Védőnő: Szintén ez játszik nálunk, csak megfűszerezi azzal, hogy hozzánk ki sem jön, ha én akarok valamit akkor bekell hozzá csattognom!!! És néha akkora baromságot tud mondani, hogy hú hú...!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Sziasztok!
:D :D :D :D :D

Jó,hogy megint ismerős neveket látok:-))))

Én sem tudok napirend témában hozzászólni,lévén egyik nagy,másiknak pedig a kórház alakítja a napirendjét
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

de örülök,hogy bevetettek magatok közé :D ,ha tudok segítek.

ILDI drága! A gyermeteg szint,amit néha megütsz :D kell,nagyon kell,egyébként elviselhetetlen lenne az élet

ORSI drága!OLYAN NAGYON JÓ,HOGY MEGINT HALLOK RÓLAD!!!!!!Bocs,hogy én nem írok sms-t,de néha a saját anyámat nincs időm hívni.

VICA drága!Én nem sok jót hallottam a kompról,és ezt le is írtam anno,de remélem nem ezt gondoltad hurrogásnak,nem annak szántam.Tudod,hogy én nagyon toleráns vagyok :D :D mindenki úgy csinálja,ahogy szeretné...szoptatás ügyben ugyanígy,mindenki a saját gyerekével azt teszi,amit akar..
szóval szerintem,ha eddig nem kapott tápot,már minek,de a sinlacot én is tudom javasolni,mankánál bevált.

Csajok,a védőnő ebben az életkorban már nem jár ki,kedveseim..bizony ,bizony nektek kell zaklatni őt.Ha jól tudom az első 6 hétben kötelező hetente...

Borókámat a végére hagytam: nagyon szomorúak vagyunk,mert mára valami bakteriális fertőzést szedett össze,nem tudni még mit,holnapra lesz tenyészet. olyan rossz lányok,megint láttuk a végét(ugye evett,szépen hízott,nem kapott már oxigént,lehetett volna 2 hét múlva műteni a végleges műtéttel stb.),és most megint valam ivisszahúzza.Szegény kicsi lányom,ennyi szenvedést...nem is tudok szavakat rá..
a fent írtakban ,ha van némi humor,az csak azért van,mert valahogy túl kell élnem....

csók,durca

Kép

Kép
 
 


Vica!
előre is elnézést kérek az estleges hibákért,de egykezes vagyok!

NEM HARAGSZOM A MAGÁNRANDI MIATT!

BÉBIKOMP:NEKEM MIND A KETTŐNEK VOLT ÉS LENNE MOST IS HA LENNE RÁ PÉNZEM.SZERINTEM NAGYON JÓ,NEM HINNÉM HOGY ÁRT A GYEREKNEK ÉS NAGYON NAGY SEGÍTSÉG.
KAJA NÁLUNK DETTÓ.ÉN IS MEGKÓSTOLTATOM AMIT ÉN ESZEK,MERT KINÉZI A SZÁMBÓL.
SZERINTEM NEM KELL MÁR NEKTEK A TÁP,ELÉG NAGY,SOK MINDENT ESZIK,ÉS MÉG TEJCSID IS VAN-UGYE JÓL TUDOM?-
A TEJPÉP NEM VÉNYKÖTELES,4HÓNAPO KORTÓL VANNAK KÜLÖNBÖZŐ ÍZBEN.MI MÁR SZTACSATELLÁT IS ESZEGETÜNK-EZ IS TEJPÉP- AZ 7 HÓNAPOS KORTÓL VAN.CSAK VÍZZEL KELL ÖSSZEKEVERNI,ANNYIT AMENNYIT GONDOLSZ HOGY MEGESZIK A GYERKŐC.NEKEM MIND A 3 NAGYON BIRTA/BIRJA. :wink:




VÉDŐNŐ:NYÁR ÓTA NEM LÁTTAM! :lol:

PUSSZ

[u=http://b/babafalva.hu]Kép[/url]
Kép
Kép
 
 


Durca!

De jó hogy jöttél!

Szegény kicsi Boróka!!!!Tényleg mindíg van valami,a fene vigye el!!
Olyan erős az a kicsi lány és olyan szép!
nagyon nagyon drukkolok nektek!

Csak csodálni tudlak az erődért!!!

[u=http://b/babafalva.hu]Kép[/url]
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
 
 


Sziasztok csajok!
Durca.. Annyira sajnálom Borókát, hogy szavakba nem tudom foglalni.. Továbbra is csak azt tudom mondani, hogy mellettetek vagyok.
Vica! én a 2006 nyári babásoktól dobbantottam, mert ott is jöttek olyanok, akikkel nem bírtam a dolgokat.. azért ott kicsit zártabb volt a rendszer, nem mint a Kútvölgyisben, hogy minig újabbak jönnek érdeklődni.. Mi a nyáriaktól páran kiváltunk, és azóta skype-on tartjuk a kapcsolatot.. Gyakolatilag folyamatosan.. :D Tehát, ha éppen ráérek, mindig van valaki a "vonalban" :D Így könnyű megbeszélni mindent.. mint pl. ma reggel akadtam ki a kismamatáblázat szövegén, hogy uborka sütve, vagy főzve.. aztán elmagyarázták.. :D Tudom, így könnyű.. :D
Jube! Olivér napi 6szor eszik.
éjjel 3-4 körül szopi
7körül szopi
10 körül szopi
13 körül főzelék (zöldség, rizs vagy krumlpli, olaj vagy husi)+ szopi
17 körül gyümi+ szopi
20 körül szopi.
Ez a mi programunk... Tök jó.. Ja, a hozzátáplálást a Kismama táblázat szerint csinálom.. nem vagyok olyan vadálat mint Vica :lol: :lol: :lol: .. De lehet, hogy a füstölt kolbász, és a kifli hozná meg a kedvét Olivérnek, hogy elinduljon végre?? :D
Egyébként én lisztes dolgot nem adok 1 éves kor előtt, csokisat sem (ha én nem ehetek miatta.. hihi.. :lol: ).. De ezzel nem minősítem azt, aki ad.. Csak magamat, hogy fafejű vagyok.. :D
Az meg csak a szerencsémnek köszönhető, hogy tudok még szoptatni.. nem is tudom, hogy mi lesz, ha tehes leszek, és nem lesz tejem.. mit fog reggelizni.. :shock: nem fog utána ilyen simán visszaaludni a 7 órás reggeli után.. :shock: mert most még 8, fél9ig visszaalszik.. No akkor végem,.. :shock:
Most léptem, puszi!

 
 


Halihó,

most, hogy bejelentkeztem illően, leírom a napirendet: ( in medias res :lol:
éjjel 1-2 szopi alvás
hajnal 4-6 szopi alvás
reggel 8 -9 szopi de már elég kevéske
9-10 ig játszik végig mig reggelizünk a szőnyegén , üdvözli a játékait.
11 körül 1 alma + szopi vagy táp, attól függ porzik e a cicim. (de ma emeltem az almaadagot, hogy inkább azt egye) utána játék + séta, (azalatt végig horpaszt)
2-3 ebéd, főzelék ( zöldség+krumpli a la hurcia) + heti 2 szer csirkehusi v pulyka - néha itt is kér kis nasi szopit.
játék alvás
5-6 körül rízspép almával / ezt is én kutyvasztom rízslisztből/
utána
1/4 7 kor kezdem a fürdetést és utána szopi vagy/és táp.
1/2 8 és 8 körül alszik már
utána Anyának vacsi, babanet , Hawaii :lol: :lol: :lol: éjjel 1ig:wink:
Azért adok ennyiszer anyatejet, mert ha 1szer kihagyom még most is full bedurran a mellem. Nem a mennyiségtől , hanem a pangástól. :(
Most 8280g.

Új topik: nagyon örülök neki, bár épp mostanra sikerült az előzőt is végigolvasni. Nem mondanám, hogy sokan hiányoltak, de olvastam, mert pl Boróra nagyon kiváncsi vagyok.

Gabbóka, Neked is nagyon örülök, és szeretettel gratulálok, nem tudom írtam e eddig! Nagyon édes Sári baba, és nagyon profi vagy, hogy egyedül végigcsináltad. Látod mégis csak jó, hogy én már időben elkezdtem Neked drukkolni! :lol: :lol: :lol:

Szép estét!
Hurcia

Kép
 
 


Megint itt..élvezem,hogy végre nem aludtam el Mandula és a férjem mellett az ágyban..mondtam már,hogy szülés óta egy ágyban alszunk..gyakorlatilag egy szobát használunk az emeleten..minek ekkora ház???

felhívtam a kórházat,Boróka miatt..jól van a drágám,nem lázas,és szépen evett,békés kis bébi,imádja mindenki...
beszélgettem a nővérkével..eddig azt hittem azért van egy ,azaz egy éjszakás nővér,mert azt hittem egyedül is el tudja látni a feladatokat..hát tévedtem..azért van egy nővér,mert nem tud többet finanszírozni a kórház :roll: :roll: sőt elárulom,hogy március 15ig felhasználátk az összes készletet,nem kapnak fecskendőt és mosogatószer stb.mind kölcsönkérnek..őrjítő,nem? eddig nem volt gond,mert alig volt gyerek,de ma éjjelre teltház lett..még egy szívbeteg babával...mi van akkor,ha mondjuk két gyerek szorul sűrgős elllátásra?bele sem merek gondolni...

JUBE!az előbb nem üdvözöltelek külön,mert nem akartalak..szóval én jókat rötyögök Pannán,hogy ilyen jó étvágya van..olyan édi :D majd jókat fogunk élcelődni vele,mikor karcsú nagylány lesz :D hogy fogja utálni :D

Ha már így az üdvözleteknél tartok,HURCIA-t sem akarom kihagyni és persze kedvenc pasimatm BALÁZST sem..jöhettek ám udvarolni majd Borókának

ja,képzeljétek: mikor a pocakomban volt,sokszor énekeltük az alma,alma piros alma odafenn a fán című Gryllus Vili bácsi nagysikerű slágerét..aztán mikor megműtötték,apa a kórházban sokszor énekelte neki és most,mikor én is énekelem neki MOSOLYOG,SŐT TELI SZÁJJAL MOSOLYOG..vajon,mi felnőttek tudnánk e ebben a helyzetben?

a topicindításról pedig az a véleményem,hogy nem vagyunk szerződésben,hogy csak külön engedéllyel írhatunk máshova..egyébként én nagyon szeretem a kútvölgyis topicot,de titeket is:-))

üdv mindenkinek

Kép

Kép
 
 


Jó reggelt!!

Durca,
Egyáltalán nem rád gondoltam "bébikomp" ügyben.
Annyit de annyit gondolunk rátok a férjemmel. Mindig kérdezi,hogy mi van veletek és mikor jó hírekről számolok be nagyon örül!!! Lehet tudni, hogy mitől vagy hogyan kaphatta el ezt a fertőzést??? Olyan aranyos lehet ahogy mosolyog rátok! És mindjárt 2 hónapos! Manka hogy bírja?? Ő még nem is láthatta??

Eszti,
Tejpépet már mi is ezerrel eszünk!! nagyon ízlik Réka babának!!

Satuk,
Nem semmi Olivér étrendje! Ezek szerint jó sok tejed van. Én azért vagyok ilyen "brutális", mert 2 hónappal ezelőtt megcsappant a tejem és be parrantottam, hogy az én szegény lányom éhen fog halni. Akkor mondta a doktornő, hogy adjak tejpépet kezdjem el a főzelékeket kóstoltatni vele. És lám imádja a főztömet :lol: :lol:
Amúgy a füstölt kolbit nem úgy kell elképzelni, hogy azzal tömöm egész nap :D :wink: A kiflit pedig imádja. Amíg nem volt foga addig persze én sem adtam neki.
Tényleg Olivérnek még mindig nincs foga???

Hurcia,
De jó hogy Te is itt vagy!! Balázs is jó nagy baba már. HÁt igen nekem sem azért durran be a cicim, mert olyan sok tejem van :D :D

Képzeljétek tegnap este1/2 6-kor letettem Rékát aludni, mert nagyon nyügi volt. általában ilyenkor csak 1/2 órát alszik, de utána azért egy kicsit fittebb. Erre tegnap 1/2 11-kor ébredt fel, de akkor is tiszta kába volt. Kicseréltem a pelust átöltöztettem aztán szopi és folyt köv. alvás. Még kb. 2x volt fent éjjel és reggel 3/4 6-kor riadt meg. EL sem hiszem 1 hét alatt nem aludtam ennyit mint most éjjel!! :lol: :D

Na megyek megkuksizom, hogy mit csinál..

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Sziasztok!!

Vicával ellentétben, nekem elég pocsék éjszakám volt. Luca kettönk között, sokat ébredve... :(

Durca!
Jó hogy jöttéel. Sajnálom, ami Boribonnal van már megint! Szegény pici lány! De félelmetes ereje van! TÚL LESZ EZEN IS!!

Vica!
Ha megnyugtat, én is használom a bébikompot! HA nem fél napokat van benne, hanem rövid időket... És ezt a védőnő mondja!! Szóval nekem is van, amikor csak úgy tudok valamit csinálni, ha Luca kompol! És úúúúgy imádja!!
És nem bántottál meg minket a magánrandival! Én értettem, mit akartál mondani vele! Majd lesz tömeges randi is!! :P :D

Azért örülök, hogy ilyen nagy látszámmal vagyunk! Szupi!!

Szép napot mindenkinek!!

Dóri

Kép
 


Sziasztok Barátnék!!!!

de jó így végigolvasni, hogy midnenkit ismerek, és mindenki érdekel!!!!

Durcikám,

elég rohadt dolog ez a sorozatos szarság.... de ahogy írod, úgy tűnik, nincs az a csapás, amit Boró ne győzne le félkézzel. csak vége lesz már ennek!!! sokszor gondolok Rátok, és boszorkányos erőimet Neked küldöm express!!!

Mindenki gyakrabban eszik, mint Panni.... :? És a dokinéni a mi 5 evésünket 4re akarja korlátozni....megint hízott csomót, 8860 volt tegnap... bár enm hiszem, hogy ha gyakrabba etetném, kevesebbet enne...

Dóri,

én nem kopizom ide Gabbónak irt válaszom, mert nevén nevezem benne a gyereket, és em akarok senkit nyilvánosan szidni. De leírtam, hogy főként ki miatt lelkesedtem az új topik ötletedért. :) Érdekes, egy gusztusunk van Ildivel.... hhihihihi :lol:

No és egy Michelin Panni:
Kép

még jövök!

Kép

Kép
 
 


Jó reggelt Mamik!

Durca, de jó, hogy itt vagy!! Amit Boróról írtál már kevésbé örömteli, de ez akkor is csak egy átmeneti állapot, hidd el minden rendbe jön.

Nálunk még nem nagyon változatos a kajálási rend, délutánonként van tejpép, gyümölcs egyéb bébikaja, a nap többi részén pedig a tápszer. De ha már itt tartunk, mikor váltsam fel a délelőtti tápszert valami másra? Vagy már kellett volna? :shock:

Egyébként a tápszerről még annyit, - miután korábban már megkapták a magukét a tápszert használó anyukák - hogy ha nincs tejem, mégis mivel kellett volna etetnem a 6 hetes gyereket??? Vajaskenyérrel, párizsival és lilahagymával??!! :twisted: Jut eszembe, már ezt is kérdeztem, hogy mikor alusszák át az éjszakát kajálás nélkül? Van erre valami "szabály" egyáltalán, vagy ez teljesen gyerekfüggő?

Alvás: már többször mondtam, hogy úgy alszik Hanna, hogy körbe pörög-forog, mint az óramutató, ráadásul kapálódzik is. Mindeközben nem ébred fel ugyan, de mégis úgy gondolom, hogy nem piheni ki magát, mert ilyenkor mozdulatlanul végigalussza a délelőttöt 10-11-ig. Feltételezem, hogy ilyenkor piheni ki az éjszakát. De vajon miért ilyen izgága éjjel??

Kép
 
 


Jó reggelt!!

Alig látok ki a fejemből,mert a lányom MEGINT ÖSSZEBESZÉLT DÓRI LUCÁJÁVAL!!!!!!
alig aludtunk valamit,de hogy ezek a csajok mennyire egy húron pendulnek!!! :lol:

Ildi!
Passz,hogy mikor alusszák át az éjszakát,teljesen gyerek függő! Elvileg ugye 6 hónaposan már át kellene......
Én abból ki is maradtam,mikor a tápszert elemezték egyesek!de a vajaskenyér+lilahagyma tetszik!!! :lol:

megyek ébredezek még,hátha sikerül.

pussz

[u=http://b/babafalva.hu]Kép[/url]
Kép
Kép
 
 


Ildi,

Az éjszaka átalvás nagyon gyerekfüggő. Ha jól látom, itt Pannim az egyetlen, aki ezt megteszi. De ennyi kajával akár mársiusig is alhatna.... mint a mackók, téli álmot....

De én nagyon elhatároztam, hogy januártól szigorú leszek, mert egy 6 hónapos gyerek (a könyvek és a dokinénink szerint) képes átaludni az éjszakát, és nem lesz semmi baja pszihésen, ha sírni hagyod. (na ezért kaptam volna a régi topikon hideget-meleget)

Úgyhogy én spártai módon elhatároztam, hogy bevetem a "receptet". Miszerint vacsira sinlac, 10 csepp fenistil, és becsukott ajtó kell az átalváshoz. (á lá doki néni, bocs Hurcia...:D)

De a Manóm megérezhette, hogy jobb, ha magától megteszi, és kb karácsonytól alszik 8tól5ig. Na nem mindig,ma 3kor riadózott, de általában.

na egyáltalán nem biztos, hogy tudtam volna hallgatni, hogy sír.... de az elahtározás megvolt.

az hogy miért izgága, nem tudom.... van valami különbség, hogy hol alszik éjjel és nappal? óra ketyegés, kiságy-járóka, ilyesmi?

az én Manóm eddig szunyált, most kezd ébredni.... jó alvókája van... na megyek, felveszem.

Kép

Kép
 
 


Ildi,
Tápszer témában nem tok segíteni!! Az viszont egy nagyon jó kérdés, hogy mikortól alusszák át az éjszakát a babák. Réka 3 hónapos koráig nagyon jól aludt éjszaka volt hogy csak egyszer kelt fel. Viszont mióta a fogai gyűnnek, azóta elég kaki éjszakáink vannak. Kivéve persze a tegnap estit!!!! :D :D

Nálunk ugyanez a szindróma, hogy egész éjjel pörög. A gond az hogy a kiságy rácsait szokta rugdosni sőt van amikor fejjel akarja tágítani. persze erre Ő felébred. Úgyhogy az elmúlt napokban már köztünk alszik, azt nem mondom hogy nem forog mert valamelyik éjjel arra ébredtem, hogy a nyakamon van az egyik lába a másik pedig a fejemen. De legalább alszik tovább.

Szóval én is elhatároztam hogy kemény és erős leszek :D , ez 2 napig rendben is volt!! De tényleg rácsuktam az ajtót kb. 2 percig sírt aztán elaludt. Éjjel sem keltem fel hozzá és hát akkor olyan bömbit nyomot hogy szerintem a szomszéd hallotta!!!

Jube,
Annyira édes Panni! Kis vasgyúró és ezt nem negatívan értem. Majd ha elkezd szaladni akkor Te is azt veszed észre, hogy alig gyarapszik a súlya. Egyébként kire hasonlít?? Mert ha jól láttam a férjed sem egy vastag ember és hát Te sem vagy az. Bizti nagyon finom volt a tejcid!!

Na elmegyek Rékucival sétálni, most jó idő van itt!

Ja, képezljétek Réka csikorgatja a fogait!!! :evil: :evil: Hogy lehet leszoktatni róla?????

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Csajok!
Azt hiszem a másik topicban már azzal is voltak problémák, hogy egyesek nem veszik tudomásul, nem vagyunk sem mi, sem a gyerekeink egyformák. És?? Miért kellene, hogy ez baj legyen??
Én gyenge vagyok sok mindenhez, amit pl. Jube megcsinál, meg tud csinálni. Nekem más jött be!

Könyörgöm, én törött könyökkel szültem, nem igazán ment a szopizás. Mikor már idegileg nem bírtam a fejéseket, gyötrődést, jött a tápszer. És?? Luca a vele egykorúak közül elsőként csinál dolgokat!!!
Akkor most miről beszélünk??

Ildi és Mindenki!
Azt hiszem az alapvető az, hogy az anyai szívünkre, ösztönünkre hallgassunk. Mert az biztos nem hazudik nekünk!
Aztán a többi meg már!

Mindannyian óriási nagy szeretettel neveljük a gyerekünket, szóval túl nagyot nem hibázhatunk....

Na azt most jól megaszontam! :D :oops:

Kép
 


Igen, szerintem is ez az alapvető, hogy mindannyian mások vagyunk, így a gyerekeink is, illetve ugyanarról a dologról másképp vélekedünk. És ez így van rendjén. Ettől még meghallgatjuk mások véleményét, tiszteletben is tartjuk, de cselekedni úgyis a saját belátásunk szerint fogunk.
Attól viszont agybajt kapok, ha valaki rám akarja tukmálni azokat az elveket amelyeket a szakirodalom előír, illetve ha kioktatnak, hogy mit KELL tennem.

Asszem mi is kiruccanunk egy sétára, olyan szépen süt a nap.....

Kép
 
 


Dóri,

szerintem senkinek sem jutott eszébe közülünk rosszat gondolni rólad, amiért törött kézzel nem tudtál szoptatni!

amúgy meg nem vagyok én erős, csak konok :)

Vica,

az a helyzet, hogy én voltam dagi baba... :D úgyhogy Panni sem valószínű, hogy dagi felnőtt lesz. de én tinédzserkorig dundi voltam. 54-56 kiló voltam 154 centihez, most meg 48-49.

Panni súlya egyedül ezért aggaszt, mert az izomzata problémás, és ehhez a zsírpárnák nagyon nem kellenek. Ma is megyünk a gyógytornászhoz, hát már előre összerándul a gyomrom tőle.

Panni szivesen megy, beszélget a gyógytornásznak, nagyokat mosolyog, de amikor elkezdődik... szegénykém nagyon visít... ahogy vége, megint barátságos, de nagyon rossz 1 órán keresztül sírni látni. Ma viszek fényképezőt, az mindig elvarászolja, hátha nem sír így annyira....

Kép

Kép
 
 


Judit!!

Tudom, hogy nem gondoltatok rosszat rólam, ezt Ildi hozzászólására írtam: "hogy ha nincs tejem, mégis mivel kellett volna etetnem a 6 hetes gyereket??? Vajaskenyérrel, párizsival és lilahagymával??!! ".
Szóval hogy van olyan,, hogy valaki nem tud szoptatni. Ezért még nem kell megvetni.

Kép
 


Tudom Dóri.

Eni nem jött még.... Biztos nincs még net az új lakásban.... :(

Satuk,

ha ilyen jó idő van, elmegyünk pénteken sétálni a Majorba?

Kép

Kép
 
 


Gabboka, jaj most kapok észbe!! Nem, nem, nem rád gondoltam amikor az észt osztogató anyyukát említettem. És egyikőtökre sem aki itt van!

Voltunk sétálni, szépen süt a nap, csak akkora szél van, hogy majdnem kifújt a nadrágomból.

Jube, meddig kell gyógytornászhoz járnotok?

Háát, én sem vagyok elég határozott, következetes anyuka. Én egyszerűen képtelen vagyok bőgni hagyni a gyereket, így tehát ebben a formában nem tudom pl. rászoktatni arra, hogy egyedül aludjon el az ágyában. Mármint este, mert napközben minden gond nélkül elalszik a kiságyban. Szóval nem vagyok következetes, de kinek ártok vele?? Max. magamnak. Az első szülöttem 8 (!) éves koráig aludt a hitvesi ágyban, éppen ezért Hanna születése előtt letettem a nagy esküt, hogy ez a gyerek már pedig egyszer sem fog közöttünk aludni, okulva az előző gyerekből. Ja, nem is alszik közöttünk, viszont az ő szobájában is van egy nagy ágy és hol én, hol Apa alszik ott vele. :lol: :lol: Hát ennyit a következetességről....

Kép
 
 


Halli,

Olyan családias hangulat van itt!!

Dóri,
Én így is csodálkoztam, hogy a szopizás ill. a fejést így bírtad. Hát nem tudom, hogy törött kézzel én mit csináltam volna.

Amúgy a következetességről csak annyit, hogy én is sok mindent elhatározok és a felét sem tartom be!!!!

Én soha nem olvastam szakkönyvet, hogy mit hogy csináljak. Én mindent úgy csinálok ahogy én gondolom akinek pedig nem tetszik azt nagyon sajnálom!!

Szerintem kb. egy felfogásúak vagyunk és ez tetszik Benneteket.

Jube,
El sem hiszem hogy Te dundi voltál!!! :D Most iszonyatosan vékony vagy sajna nekem nem ilyen az alkatom. Panni rendbe jön, tudom most nagyon rossz lehet, hogy látod szenvedni de ez mind az Ő érdekében történik. A pofija annyira tetszik!!!

Ildi,
Nálunk is ez volt, hogy csak szigorúan a kiságyban fog aludni Réka. Hát ez nem így lett. Bár nem minden nap van köztünk, de mostanában elég gyakran. Ez van!!! :lol: :lol:

Nem fogjátok elhinni, hogy kijárt itt nálam kb. 10 perccel ezelőtt. Tegnap meséltem, hogy a védőnő nem jár hozzánk erre ma betoppant!!!! Annyi baromságot hordot össze, hogy már Réka is unta és elkezdet síkítozni! :lol: :lol: :lol: Úgyhogy fogta magát és elment, hallellujjjjjjaaaaaaa..... :lol: :lol: :lol:

Voltunk sétálni és játszótéren! Jó volt, csak ott ültem egymagam Réka drága meg húzta a lóbőrt! De legalább kiolvastam a kismami újságot! :D :D

Na megyek takarítani...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 


Így délután és este mindig a kamaszom uralja a gépet :evil: , úgyhogy úgy kell idepitizni magam. Szóval, ha esetleg hiányolnátok (he-he-he), akkor ezért nem vagyok ebben az időszakban. Na, de majd bevetem anyai szigoromat....... :lol: :lol: :lol:

Kép
 
 


Halihó,

az altatással kapcsolatban. Valahogy annyira féltem, hogy összenyomom, hogy még soha nem aludtunk együtt a Macekkal, max 1-2 órát, ha a hajnali szopi közben véletlenül beájulok.
De szerintem tök röhej, mikor felkel megszoptatom, büfi( ha van) majd visszateszem, és én is bealszom, és itt jön a vicc, álmomban rendszeresen felkiáltok, hogy Macikám Macikám, hol vagy hova tüntél, és taperolom a paplant és lepakolom ami a férjem helyén van az ágyon,(férj a kisszobában horpaszt) és rettegve keresem, majd a hátam mögül meghallom a szuszogását és röhögök egy jót, hogy még egy ilyen hülye nincs a Földön. Még álmomban is félek, hogy legurul mellőlem. :lol: :lol: :lol:
Ébredés. Igen ebben vajszívű vagyok, valószinű mindíg fel fogok kelni hozzá éjjel. Tudjátok, lehet ez mazochizmus, de nem tudom bezárni a fülemet és az ajtót.Viszont csak az ágyában alszik mindíg, legalább ennyi..
Lehet, mivel 36 vagyok én is, és annyira vártam egy gyerekre, hogy pacni vagyok tőle és speciel ezt a kényeztetést vállalom. ( a megkövezés mellett ).

Durca,
nagyon drukkolok Boribonnak!
Hihetetlen az egészségügy!!!
Készüljetek, megyünk majd udvarolni.

Satuk,
akkor örülök, hogy nem csak én adok neki relative többször tejet/tápot.

Képzeljétek Balázs már kúszik csúszik a parkettán. Olyan édes. És bababababaázik és mamamamaázik. És totál el vagyok tőle ájulva.

No dobok egy képet, hogy lássátok miért :-)

Kép Ebből nyomok napi 100at, hogy jó legyek a nőknél
Szép estét!

HUrcia

Kép
 
 


Sziasztok!!

Hurcia!
Balázs nagyon jó képű pasi!
Én is van ám, hogy visszarakom Lucit az ágyába éjjeli hami után, aztán félálomban ébresztgetem a férjemet, hogy hol a gyerek! :D :oops:

Képzeljéátek, ma randija volt Lucának! A babamasszázson ismerkedtünk meg egy pasival. Istikének hívják, 4 hónapos lesz, és már volt ám egymásra mosolygás is!! Na, mit szóltok?? :lol: :wink:

Ja, és jelentem, ma kipróáltuk a zellert. Hát nem volt nem hogy nagy, semmilyen sikere sem!


Nektek hogy telt a napotok???

czupp: Dóri

Kép
 


ÜDV,virtuális család:-)))

Még mindig nem tudom ki az a mindenttudó anyuka,van egy két tippem..de nekem bizonyosság kell :D elárulná majd egyszer valaki?

Borókának tüdőgyulladása van :cry: :cry: :cry: :cry: úgy tűnik nem ússzuk meg szövődmények nélkül,de azért az jó hír,hogy nem súlyos,mert nincs láza,eszik(igaz kevesebbet).A gáz az,hogy tüdőgyulladást általában attól szoktatk kapni,hogy 1. nem szívják a váladékot, 2.sokat fekszik háton. ezen az osztályon spillerek az etetésben( 8 nap alatt 50 dekát hízott),viszont nem nagyon csinálják azt,amit a kardiológiai intézetben: garattisztítás,hátütügetés,hogy oldódjon a váladék és forgatás. Istenem,hát nem megy minden egyszerre :cry: igaz,hogy eddig nem volt váladékos a tüdeje,mert azt hallottam volna.

Mit gondolok a tápszerről? azt,hogy így is fel lehet nőni.És hiszem azt,hogy közöttünk mindegyikünk mindent megtett azért,hogy legyen teje.Most mondjak valamit? Elapadt a tejem és egyszerűen belefáradtam abba,hogy naponta 8x fejjek.Sajnálom,de ez már nem jutott energiám,feladtam 2 hónap után..furdalt a lelkiismeret,hogy pont Borókának nem tudok még tovább tejet adni,de egyszerűen nem ment..pedig rutinos vagyok a szoptatás terén a 2,5 év szopival.
Ha én elfáradok és reményemet vesztem,mint rutinmami,akkor mit szóljon az,aki az első gyerekénél olyan akadályokba ütközik,amit nem tud átlépni!!!
Szerintem ezen ne parázzatok csajok.

Mit gondolok a kompról? azt,hogy így is fel lehet nőni :D Nem azzal van a gond,hogy h napi egy órát benne tölt a gyerek,hanem akkor ,ha órákat és ha szinte egész nap ebben ül.Azon egyszerű oknál fogva,hogy nem gyakorol más mozgásformát,nem inspirálja mászásra,hisz a komppal odagurul :D és a testhatárait sem tanulja meg.Erre azért figyeljetek!(Remélem ettől nem vagyok tudálékos anyuka? :D )

Szerintem sincs recept az éjszaka átalvásra.Azt tudom,hogy Mandula azóta alussza át az éjszakát,amióta leszokott az éjszakai ciciről,vagyis 2 éves korától,amikor ÉN LESZOKTATTAM AZ ÉJSZAKAI CICIRŐL :D :D :D GYenge vagyok én ehhez,mint a harmat,mint minden szigorhoz,bár néha eljár a kezem: a szomszédomnak van egy jó mondása: liberális szülő vagyok,csak nincs hozzá türelmem :D :D
félbe kell szakadjak,mert a nagylányomnak eddig tartott a türelme itt a gép mellett
csókolok mindenkit
alig várom,hogy nyár legyen és itt landoljon mindenki nálunk egy délutánra :D :D

Kép

Kép
 
 

Vissza: Bababemutató

Jegyzetfüzet:

 

cron