Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, most találtam rátok!
Jó kis topik!
Sok ismerõs könyvcímmel találkoztam!

Ajánlanátok kismamának való filmet, ami mostanában megy moziban? Olyan érdekelne, ami tartalmas, de szórakoztató.
Ja, és nem csak a "nagyokban" játsszák, mert oda nem merek már menni, mert nagyon hangosak, és azt nem szereti a pici.

köszi, üdv mindenkinek
mikoo
 
 


T Istvánné (Juli)!

Idenézz mit találtam:

Fehér Klára: Bezzeg az én idõmben
[url=http://www.mek.iif.hu/porta/szint/human/szepirod/modern/feher_k/bezzeg/" TARGET="_top]http://www.mek.iif.hu/porta/szint/human/szepirod/modern/feher_k/bezzeg/[/url]

gyermek irodalom
[url=http://www.mek.iif.hu/porta/szint/human/szepirod/gyermek/index.html" TARGET="_top]http://www.mek.iif.hu/porta/szint/human/szepirod/gyermek/index.html[/url]

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Szia Mikoo!

Én sokat járok az Európa, Toldi, és Kossuth (az van a Nyugatinál? ) itt még hétvégén is elviseletõ árral és zajjal mennek a filmek.

Láttátok a Valami Amerika? c. filmet? Szerintem kimondottan szórakoztató magyar film. (tartalmasnak nem biztos hogy mondható, de nem baj)
Aztán ajánlani tudom a Vándor madarakat az egy gyönyörû és érdekes természetfilm, az Urániában játszák.
Nekem anno ajánlották az egy fiúról -Hugh Granttal-(szintén Európa)

Európát szeretem a legjobban, mert kis mozi, olyan békebeli, meleg van, kénylemes, nagy távolságok a sorok közt, nem hangos, szóval jó.
A Nyugatinál lévõ mozit is szeretem. Ott azt hiszem a tlapu megy ami olyan pincs puncs, de szintén tartalom nlküli, viszont szórakoztató valamennyire.

nagyon tetszett a jégkorszak, bár mesefilm, de én szeretem a WD-t.

Majd még körülnézek, de hirtelen ezek jutottak eszembe, és nincs pestimûsor a környezetmben. Majd elõkotrom.

Lídia
Lídia
 

 
 

Bigacsiga, fantaszitkus vagy!!!KépKépKép ezt hogy csinálod???????

Lídia
Lídia
 


Lídia!

Ez teljesen véletlen jött. Egész mást kerestem, csak közben megakadt a szemem rajta. Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!

Ezt a Phaedra által ajánlott oldalon találtam:
[url=http://cgi.axelero.hu/ilegeza/sendpage.cgi?rec=85" TARGET="_top]http://cgi.axelero.hu/ilegeza/sendpage.cgi?rec=85[/url]

SZABÓ Magda
MONDJÁK MEG ZSÓFIKÁNAK

Nagy Gábor fõorvos rendelés közben szívrohamot kap és meghal. Utolsó fél mondata - "Mondják meg Zsófikának..." - 11 éves kislányának szólt. Zsófi mindenáron meg akarja tudni a mondat másik felét is. Kinyomozza apja utolsó betegét, aki nem más, mint saját iskolájának barátságtalan portása. Pista bácsi bokatörés miatt éppen ágyhoz kötött. Zsófi, leküzdve rémületét, gondozni kezdi az öreget, aki kezdetben kétbalkezes, de szemfüles, keresni akaró gyereket lát benne. A kislány ugyanis senkinek sem árulja el titkát, mert úgy látja - s jól látja - , hogy senki sem érti meg. Legjobban az anyja ismeri félre, aki pedig az elméleti pedagógia tudósa. Az önállóság útját járó gyermek sok izgalmas, szívszorongató és néha megmosolyogtató kalandba keveredik, és kever másokat is. A bonyodalmakból végül is általános iskolai tanárnõje menti ki. Édesapja csonkán maradt mondatának hiányzó felét pedig új barátai, igazi énjét végre felismerõ régi ismerõsei, rokonai magatartásában, saját élményeiben és tapasztalataiban találja meg.

A mindvégig lebilincselõ regény gondolatébresztõ; milyennek látja a felnõtt a gyermeket és a gyermek a felnõttet; ismeri-e igazán a szülõ azt, akit a világra hozott; tud-e nevelni az elméleti pedagógus, ha csak könyvbõl ismeri a gyerekét? - ezekre a kérdésekre keresi a választ. Szórakoztató és tanulságos olvasmány.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Találtam még egy könyvet:

George Orwell: 1984
[url=http://www.ujkekszalag.com/orwell/1984h_tartalom.htm" TARGET="_top]http://www.ujkekszalag.com/orwell/1984h_tartalom.htm[/url]

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kata!KépKép

Köszi a Zsófika tartalmát, én nem tudtam volna így összehozni ...Kép
Míra
 


Míra!

Szívesen! Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Lídia! Köszi!
Végül a Bazi nagy görög lagzit néztük meg a Puskinban, a férjem választotta. Aranyos, jó film volt. És a mozi is nagyon kényelmes volt, még kismamaszemmel is.
Amúgy a Vándor madarakat láttuk már, és nagyon tetszett!

A Télapu jó ötlet, nekem tetszett az elsõ, szeretem az ilyen meséket. Persze nem egy doktori disszertáció, de kikapcsolódni teljesen jó.

Ha esetleg van még ötleted szívesen fogadom, hátha eljutok még moziba szülés elõtt... Lehet régebbi film is, alig láttunk néhányat az utóbbi 2 évben.
mikoo
 
 


Sziasztok Lányok!

Jelentem voltam a könyvtárban, de nem volt Zsófika Kép, ellenben volt Bezzeg az én idõmben és a Megérjük a pénzünket Kép. Az elsõt már ki is végeztem, nekem most pont erre a könnyed történetre volt szükségem!!!!
Köszi nektek!

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!
Müller Péter tképpen filozófikus, ezoterikus könyveket ír, a Jóskönyv-et pedig mindennapi használatra szánja. Kérdezhetsz a könyvtõl és õ válaszol.. Nekem tényleg választolt, döbbenetes volt.

Könyvek, 13 éves koromban én Jókait olvastam agyba-fõbe, nekem nagyon tetszettek. Tetszett még a Szent Péter esernyõje, a Rokonok,
Golding: Legyek ura- már sokan említették
Dosztojevszkij:Bûn és bûnhõdés is nagyon tetszett
Puskin: Anyegin
Filmek:

Frears rendezésében a Veszedelmes viszonyok
A Legyetek jók, ha tudtok
Malena
A tehetséges Mr.Reply

Még gondolkozom a többin
 
 


Sziasztok!

Én is voltam a könyvtárban, és abban sem volt bent akkor a Zsófika (Phaedrára akartam rátukmálni) helyette megkapta az Ajtót :-))

Kata, nem csodálom hogy tetszett az Bezzeg az én idõmben tényleg nagyon aranyos könyv. nekem az egyik tinikorból maradt kedvencem.

Áfonya, az Emberi játszmák szintén nem volt benn, de én kivettem a folytatását, valami Sors... .
Hát nem tudom milyen lesz a szociológiánál akadtunk rá.KépKép

A jó múltkor láttam a tv-ben a Verne: Grant kapitány gyermekei -bõl készült filmet-sorozatot(orosz ) és tök jó volt.

Bogi, A Malenát már olyan régóta szeretném megnézni ... a zenéje már megvan Kép

Míra
Míra
 


Sziasztok!

Mostanában kevés idõm van olvasni, és már nagyon sokat felsoroltatok, amit én is ajánlani tudtam volna.
De eszembe jutott, hogy nagyon szerettem a Lányom nélkül soha és annak folytatását a Veszélyes szülõket (Betty Mahmudi irta) Az elsõbõl készült film is, az is jó volt.
Nekem tetszett és igaz történeten alapul az egész.

Filmben pedig most néztem meg a Más világot, nagyon jó film.
Giti
Giti
 


Mások véleménye SZabó Magda könyveirõl (remélem nem tilos így mások pozitív véleményét idemásolni, ha igen azonnal töröltetem a Gabival):


"Mikor elõször próbáltam olvasni a Disznótort, kb. a 30. oldalnál lecsaptam. Eztán évekig a nevét sem ejtettem ki Sz. M-nak, nemhogy olvstam volna tõle valamit. De aztán a Mondják meg Zsófikának után revideáltam a nézeteimet, és azóta feltétlen rajongója vagyok az írónõnek. " foka

"én két éve olvastam a Mondják meg Zsófikának, aztán jött a Für Elise, most meg az Ókút. Nekem nagyon tetszett mindegyik. Engem megfogott az a külön világ, amiben a Szabó család élt. Annyira mesebeli. . . Kép" nikici

"kedvencem a Disznótor és a Mondják meg Zsófikának de a többi is rettentõ jó!....Van olyan könyv, amiben a fiatalságáról ír?Mert ugye a Für Elise 18 évnél lezárul, a Megmaradt Szobotkában meg kb. 30 éves lehet. Vagy ez lesz a F. E. folytatása?Remélem!" shampoo

"Nem tudom, hogy melyik tetszett legjobban. A régimódi történet, A freskó, Az õz, Az ajtó, Szemlélõk, Mondják meg Zsófikának, Disznótor, Mózes, egyaránt nagyon kedves olvasmányaim voltak. Talán a Danaidát szerettem a legjobban, de már nem igazán tudom, hiszen minden könyve különös hangulatú. És persze kislánykoromban a Tündér Lala, Az álarcosbál és az Abigél is a kedvencem volt. Nagyon szerettem a drámáit is, leginkább az Az a szép fényes nap-ot. " csopak

"Nekem is õ a legkedvesebb magyar íróm, szintén (majdnem) minden könyvét olvastam, a legtöbbjét többször is. most, a Für Elise olvasása indított arra, hogy újra elolvassam a Megmaradt Szobotkának-ot.

De a Disznótort csak egyszer olvastam, most majd megpróbálom újra, de nem tudom képes leszek-e rá. Annak az öregasszonynak az erõszakossága, gonoszsága rettenetesen elriaszt. A Für E. -ben többször utal szereplõinek eredetére. Egy könyvérõl viszont még nem láttam, hogy beszélt volna. Ez a kedvencem, majdnem, hogy a bibliám, sõt a gyerekeimé is: a Mózes egy huszonkettõ. Érdekes módon, ezt a könyvét egyetlen nyelvre sem fordították le. Vajon miért? " venca

"Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én amikor ötödjére olvastam a Zsófikát, akkor is bõgtem (egyébként egyáltalán nem vagyok valami érzékeny lélek) pedig nincs is benne olyan direkt szívfacsarásra kitalált "hatásos" írói eszköz ami pedig a lányregényeknél elég elterjedt. " shampoo
Míra
 


KÖnyvek digitálisan. Én mondjuk nem szeretek az interneten olvasgatni könyveket, de lehet hogy más nem így van vele.


www.irodalmiakademia.hu
Míra
 


[url=http://www.irodalmiakademia.hu/scripts/DIATxcgi?infile=diat_vm_main_menu.html" TARGET="_top]http://www.irodalmiakademia.hu/scripts/DIATxcgi?infile=diat_vm_main_menu.html[/url]
Névtelen
 


Míra!

Ez nagyon jó oldal! Kép Kép Kép
Köszi, hogy megtalûltad!!!

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Mira!
Tényleg jó, csak József Attilát, Ady-t, Márait hiányoltam kissé.

Az Állítsátok meg Terézanyut könyv milyen, ki tud róla? És mirõl szól?

köszi
 
 


Kata köszi! :-)

Nikie, én Máraitól a gyertyák csonkig égnek c. könyvet olvastam, meg a füveskönyvet ill. 4 évszak. Vagyis ezen 2 utóbbit nem kiolvastam mert szemelvényekbõl áll, inkább bele bele olvasgattam.

Az állítsátok meg Terézanyut megvettem hogy majd elolvasom, de nem nagyon tetszett az eleje. Lehet hogy ugrani kellene egy nagyot? mert ugy emlekszem a NokLapjaban volt rezslet belole es ott meg tetszett.

Én pl. a Bridget Jones naplójával is úgy voltam, hogy elõbb olvastam a könyvet, és nem nagyon tetszett, aztán láttam a filmet az meg tetszett.
A barátnõm azt mondta hogy azért nem tetszett a könyv mert nem vagyok szingli. Hát nem tudom, lehet.

Vagy pl. Olvastam nemrég az apa és fia c. könyvet (Tony Parsons), egészen jó volt egy darabig aztán tiszta nyál lett vége.

Most az Afonya ajanlotta Berne könyvet próbálom olvasni.
Hát nem két etetés közé való könyv, a fickó stílusa jó, de nagyon oda kell rá figyleni révén pszichológiai elemzések sora gyülekezik az oldalakon.


Míra
Míra
 


T Istvánné (Juli) ha még jársz erre. Az rokonom lánya (15 éves) most olvasta a Meg Cabot: A neveletlen hercegnõ naplója I. c. könyvét és azt mondta nagyon nagyon jó. Az egész osztály -lányok- ezen csámcsognak, várják a folytatást stb.
(kivettem a én is könyvtárból, mert érdekelt mit tartanak ennyire jónak a 14-15 évesek :-))) ).

Míra
Míra
 


Míra, köszi Te könyvmoly Kép Kép haláli viccesen írtálKép
 
 


Megjelent a Szex és NewYork c. könyv olvasta valaki? Mert a HBO-n megy a sorozat és az nekem nagyon tetszik.
Az ára is jó a mai könyvárakhoz képest: 1500 Ft körül van. Lehet hogy meg is fogom venni, a könyvtárakban még biztos nincs igaz?

Eszti
Eszti
 


Átmásoltam magam a BB topicból, a filmek témakörhöz szólnék hozzá:


Mi már hetek óta szinte csak Viasatot nézzük: Simpson, RÉm rendes, Ügyvédek, Star Trek, Mocsok macsók, Ed, Philli ...Alex M titokzatos élete, X akták, J. Springer stb.
(ezek a család kedvencei nagyjából -ki is töltik az ember pihenõ idejét, mindenki megtalálja magának a kedvére valót)

A szex és New York-ot ritkán látom, ha épp anyuéknál vagyok, de én is nagyon szeretem. Nem is tudtam hogy megvan már könyvben. Én is kíváncsi lennék rá, vajon vissza adja-e a filmet. A filmbõl írták a könyvet vagy fordítva?


LÁgi
LÁgi
 


LÁnyok, legnagyobb örömömre megit lehet kapni a V. Szutyejev: VIdám mesék c. könyvét. Anniyra szerettem kiskoromban de már nincs meg a régi könyvem. Sõt Szutyejevnek most lehet kapni egy másik könyvét is, a Sün akit meg lehetett simogatni címmel.

Kép
Kis gyemekeseknek nagyon ajánlom!!!!

MIlla
Névtelen
 


Én Janikovszky Éva könyveket szeretnék nektek ajánlani, nagyon jók ezen utóbbi idõben megjrt kis egypercesei.

NAgyon flottul megfogalmazza a hétköznapokat az azokból leszûrhetõ tanulságokat, némelyiken mosolyogni lehet némelyiken elkomorodni, de mindenképpen hatással van ránk.

Ilyen könyvei: Mosolyogni tessék, Ájlávjú, Ráadás (ez a legújabb) Felnõtteknek írtam.

Az ára sem horibilis, 1200 Ft körül vannak. Ajándéknak is jó, szerintem nem lehet nem szeretni az írásait.
Én a villamoson olvasom a legtöbbször, kiváló idõtöltés, pláne ha le tudok ülni.
Momo
 


Janikovszky Éva KépKép
Névtelen
 


NikieKép, hogy Te miket írsz!!!KépKép

Amúgy tényleg sokat olvasok, de már korántsem annyit mint hajdanán. Máraitól mit szeretsz? Vagy mindenevõ vagy?

Milla, a vidám meséket már én is megvettem, de jó hogy írtad ezt a sünös könyvet majd megnézem azt is.
Most fogok ugyis venni szülinapra egy könyvet én a Donászi MAgda: Mackó... valami könyvét néztem ki, Füzesi Zsuzsa rajzolt mellé képeket, nekem nagyon tetszett jópofa kis történet versbe szedve, minden oldalon kb 10 sor. áttekinthetõ, szép rajzok, biztosan örülni fog neki a kislány akinek veszem.

Momo, Janikovszky Éva: én is KépKép emlékszem amikor olvastam a málnaszörp és szalmaszál c. könyvet (filmben és újabb kiadásban égigérõ fû) akkor mindig lekvároskenyeret akartam enni. És persze ettem is Kép. Nagyon szerettem volna olyan lakásban járni mint ahol a szenesember lakott anyukájával (szétfûrészelt bútorok ... stb)

Míra
Míra
 


MíraKép
Máraitól inkább a versek, pl. a Mennybõl az angyal, és
Halotti beszéd- nagyon tetszik, de a FÜveskönyv is(nem vers).
A polgár vallomásait nemrég kezdtem el, de nem tetszik az benne, hogy kitalált történet, pedig azért történelmi...
József Attila, viszont hmmmm teljesen tetszett mindig, szinte minden verse, A Dunánál a kedvencem, de szinte mindegyik, sokszor egyetértettem vele az írásaiban.
Ady-t csak azért írtam, mert sokan szeretik, én nem. Akinek Párizs a Bakony-ja, az elég bajKép De amúgy sem volt szimpi.
A szülinapján pedig nagyon megünnepelik, a csapból is õ folyik, így nem csoda, hogy már a fényképét sem tudom nézni, de már az 500-ason sem, ez már szövõdmény, visszamarad valami... legalább egy 50-es, hihiKép Azért lehet, hogy jó költõ(a Bakony miatt mindig taszított)

És Móricz is a kedvencem, most a "Nem tudok muzsikaszó nélkül élni" jut eszembe hirtelen, bár már régen olvastam, de nekem csúcs volt!
 
 


De jó nektek hogy másra sincs idõtök csak olvasgatni!!!!
Meg könyveket vásárolni. Szerintem a legtöbb embernek erre sem ideje sem pénze nincs!
Ráadásul meg úgy tesztek mintha az élet legfontosabb dolga lenne verseket, elemzéseket és ifjúsági nyálakat olvasgatni.
Névtelen
 


De jó nektek hogy másra sincs idõtök csak olvasgatni!!!!
Meg könyveket vásárolni. Szerintem a legtöbb embernek erre sem ideje sem pénze nincs!


Ráadásul meg úgy tesztek mintha az élet legfontosabb dolga lenne verseket, elemzéseket és ifjúsági nyálakat olvasgatni.
Névtelen
 


Bigacsiga Kata és még valaki aki kereste, nézzétek mit találtam:


Fehér Klára Bezzeg az én idõmben
Zsoldos Vera rajzaival

A/5, 236 old., kötött, enveloppal
Sorozat:
Jonatán Könyvmolyképzõ
ISBN 963 9492 00 4

Miért ajánljuk?
Fehér Klára örök érvényû regénye a kamaszkor problémáit taglalja. Kati mindig kilóg a sorból. Konfliktusai abból adódnak, hogy mást tart fontosnak, mint a környezete.
A néha kicsit rendetlen, néha kicsit szórt, de alapvetõen jószívû, okos és szeretetreméltó fõhõs történetében sok örömet talál majd az olvasó.


Kép
Névtelen
 


Sziasztok!
Míra! Végre elolvastam az Ajtót. Nagyon tetszett. Megdöbbentõ volt.


Névtelen!
Ennyire korlátolt lennél?
Idõ arra van, amire az ember szeretné.
Meglepõ, de létezik könyvtár is, de lehet, hogy Te ezt az intézményt nem is ismered. Sõt vannak Antikváriumok is.

Ráadásul itt nem csak versek, elemzések és ifjúsági nyálak olvashatóak Kép . Ez lenne az élet legfontosabb dolga? Ilyet senki sem állított. Egyszerûen jó olvasni. Próbáld ki egyszer.

Phaedra

ui. azért azt megmagyarázhatnád, hogy a negatív véleményt, miért így kell tálalni és miért nem mered aláírni
 


Nail - a szemem fénye c. könyvet kereste valaki, én láttam a Kaiserben. Ott lehet egypár könyvet kapni ahol az újságok vannak. És ott láttam a Nail-t.


Móró
Móró
 


bocs: Kaisers a Skalakban, Corvinban

Móró
Móró
 


Sziasztok Lányok!

Örülök, hogy él a topic!


Most voltunk egy hétig kórházban. A fiamnak többek között a Vidám meséket vittem be. Mielõtt este hazajöttem ezt olvastam fel neki búcsúzóul (egyik kedvence). Mire hazajöttünk kívülrõl tudta. Kép

Magamnak valami könnyedet akartam vinni. Végül Szabó Magda Szigetkékjét és Tündér Laláját vittem. Pont jó volt. Eddig még nem olvastam egyiket sem, de a Szigetkéket rádióhangjátékban hallgattam gyerekkoromban és mindig nagy izgalommal vártam a következõ részt. A Tündér Lala meg mesejátékban ment a tv-ben. Az is nagyon tetszett akkor és most is.

bigacsiga Kata

ui. A Szigetkékben volt egy utószó. Abban Sz. M. azt írta, hogy neki az édesanyja és az édesapja fejbõl kitalált meséket mesélt minden este és így született pl. a Szigetkék is. Õ megrendelte, hogy kb. milyen szereplõk legyenek az édesanyja meg kitalálta elmesélte. Az édesanyja nem tudott min író érvényesülni, mert egész életét rá a gyermekére áldozta, de õ emlékül megírta az édesanyja történeteit.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok,

Kata, remélem jobban vagytok :-)) a Szabó Magd gyermekeknek írt könyvei még: az álarcosbál és a Születésnap. Mindkettõ jó könyv.

Nikie, Adyt én sem szeretem, Móriczot viszont igen. Jókait filmen szeretem, most volt (tegnap )egypár film de sajnos nem láttam. Vagyis nem sajnos mert már láttam õket, de szeretem újból megnézni õket.
Kár hogy manapság már nem csinálnak ilyen filmeket.

Majd még írok most mennem kell.
 
 


Míra, Te honnan netezel?! Hivtalak a Phaedra altal megadott szamon, de azt mondtak, semmifele Afonyat nem ismernekKép

-Afonya, aki kekbol biztos pirosba ment at a telefonalas alattKépKép
 
 


Szia Móró !

Én kerestem a könyvet, de szerencsére már megkaptam és már majdnem ki is olvastam.

Köszi, hogy eszedbe jutottam !

Szia

Szilvy
Szilvy
 


Megint itt vagyok.

Korábban volt róla szó, hogy nagyon jók a Ceasar könyvek (hiteles, regényes formában megírt , történelmi könyv)
a pontos címek:

Colleen Mc Cullough: Ceasar háborúi I-II, Ceasar asszonyai I-II és Fûkoszorú I-II
Nikie, ezeket pl.még nem olvastam! Kép

Viszont amit igen és letenni sem tudtam:

David Baldacci: Államérdek Ez volt filmben is, de azért a könyv sokkal jobb!!!
 
 


Míra!
Én sem olvastam Ceasar könyveket, de nem is nagyon vonz engem speciel valahogy. De Gorkij, és Dosztojevszkij igen, fura nem? A Bûn és bûnhõdés hú de jó volt.

Jaj, és tudod mit olvastam még Móricztól, és megint elõ fogom venni, mert nagyon tetszett, az Erdély, az igen, olvasmányos, alig tudtam letenni...

David Baldacci: Államérdek érdekel.

A szerelmes könyveket nem szeretem, ami csak arról szól! És Te?
És olvasok még szakácskönyveketKép
 
 


Fjodor Mihajlovics DOSZTOJEVSZKIJ :BÛN ÉS BÛNHÕDÉS

Az író elsõ nagy regényének a hõse Raszkolnyikov, nyomorgó pétervári diák úgy érzi, hogy rá nem érvényesek a köznapi erkölcsi törvények, joga van még a gyilkossághoz is. Hideg fõvel gondolja végig, hogyan teszi el láb alól Ivanovnát, a kártékony uzsorásasszonyt. Raszkolnyikov úgy véli, hogy a "nemközönséges" (napóleoni típusú) ember joggal követ el bûnt, ha eszméjét másképpen megvalósítani nem tudja. Tettét próbának szánja: valóban olyan nagy-e a lelkiereje, olyan éles-e az értelme, megérdemli-e a szabadságot, uralkodásra született-e vagy a közös emberi sorsok rabszolgájának? A végzetes kísérlet nem sikerül: nemcsak a gonosz vénasszonyt, hanem annak együgyûen jóságos húgát is meg kell ölnie, tehát rosszul számított logikai számításból, a feltámadó lelkiismeretfurdalása pedig nyilvánvalóvá teszi, hogy nem Napóleon típusú érzéketlen világhódító. Az író két lehetõséget villant fel Raszkolnyikov elõtt: vagy öngyilkos lesz, mint Szvidrigaljov, aki megmérgezte feleségét, vagy a prostituáltá lett Szonya példájára vállalja a szenvedést, a bûnhõdést.
Névtelen
 


Sziasztok, most vagyok itt elõször, és örülök hogy van ez a topic. Én olvastam a Sorstalanság c. könyvet.
Nem mondanám hogy Nobel díjat adtam volna érte, de akik odaítélték biztosan tudják miért adták.

a véleményem: a stílusa nem rossz, bár egy kissé csapongó, nem könnyû olvasni.
Az határozottan érdekes, ahogy a kisfiú szemével bemutatja a tábort. Mindig a jót nézi a rosszban, és ezt a szemléletet át lehetne venni sok embernek ma is.

Pl. megverték mert elejtett egy 15 kg-os zsákot.

Errõl õ azt gondolja, "persze hogy megvertek mert õk azt akarták hogy haladjon a munka, õk azt nem tudhatták hogy én nem fogom elbírni. És végül is nekik lett igazuk, többet nem ejtettem el."

Vagy pl. kap éjszakára takarót.
azt gondolja milyen jó hogy nem fagy meg és van mit ennie minden nap.

Összesítva: Ajánlom a könyvet márcsak azért is mert Nobel díjas, és a szemléletmódja tanulságod.

emee
Névtelen
 


Ajánló:

mostanában olvastam a Mike Gayle Harmadik X-e (ez egy könyebb típusú könyv)

egy kicsit nehezebb Frédérick Beigbeder-tõl az 1999 Ft.
Szerintem jó könyv ez utóbbi is, társadalomkritika ugyan, de tényleg jó.

emee
Névtelen
 


Gyermekneveléshez is ajánlom Varga Domonkos könyveit. Tuti jó kis regények, szórakoztatóak meg minden, sokat segíthetnek a gyermeklélek megértésében.

Könyvei: Kamaszkrónika, Kutyafülüek, Kölyökkóstolgató

Ismeritek????


[url=http://cgi.axelero.hu/ilegeza/sendpage.cgi?rec=359" TARGET="_top]Varga Domonkos - Kutyafülüek[/url]

Kamaszkrónika:

A szerzõ Kutyafülüek címü ü - méltán sikeres - könyvét folytatva kamaszokról szóló pedagógiai ismeretterjesztö müvel jelentkezik. A tapintat arra késztette, hogy javarészt saját kamaszemlékeinek felelevenítésével illusztrálja pedagógiai elgondolásait.

A serdülök félszegsége, ruha- és hajviselete, lázadó hevülete, szerelmei, csalódásai, magányossága és társas világa érzékletesen rajzolódik ki az apró - anekdótikus - történetekben. Hogyan lehet megörizni a szülöi tekintélyt, és hogyan lehet számukra mozgalmas életet biztositani az adott lehetõségeken belül. A meghosszabbodott tanulóévek ellenére - hogyan lehet megteremteni a fiatalok autonomiájának pozitív lehetõségeit. Hogyan válhat igazi otthonná a két- és félszobás lakás. Hogyan találhat célokat a kamaszgyerek? Csevegö tünödései során ilyen kérdésekre válaszol az író. A könnyed, többnyire derüs írások mögött az olvasó megérzi a szerzõ harmonikus, humánus világnézetét. A könyv így egy családi életstílust propagál és egyúttal a serdülõkorral kapcsolatos pedagógiai ismereteket közvetít.

emee

(remélem nem voltam nagyon kimerítõ)
Névtelen
 


Hahóóóóóóóóó sehol senki?
Lídia
 


Mozi: akinek tetszett a Taxi c. film nézze meg feltétlenül a Taxi3-at.
A Taxi 2 sajna gyengére sikerült, de a Taxi3 kárpótol érte.
Jókat lehet nevetni rajta, igazán üdítõ film. És látványnak sem rossz a rengeteg görkoris üldözõs mutatványa.

Mikoo, ezt is nézd meg ha van kedved :-)

Lídia
Lídia
 


Ma vettem egy Móricz könyvet, regények sorozatban az elsõt.

Kíváncsi vagyok rá, mert a kötelezõkön kívül mást nem is ismerek tõle, ami szégyen.
Itt vannak a magyar nagyjaink, én meg alig ismerem õket, bezzeg R. Ludlum, K Folett, Wilbur S. ponyváit elejétõl a végéig.
Ti annyi jó könyvet ajánlottatok már, remélem én is hamarosan közétek lépek.
Azért a fentieket ajánlom, vonatra, üdülésre nagyon jók.


Móró - aki be akar valamit pótolni
Móró
 


Móró, Móricz jó választás volt. :-)))


Manócska
Névtelen
 


Sziasztok!

Végigolvastam, a topicot, és nagyon örülök, hogy létrehoztátokKép)

Nagyon sok könyvet olvastam amit ajánlottatok, de azért, ahogy így látom, vannak lemaradásaim. De igyekszem pótolniKép

Annak is nagyon örülök, hogy szerettek olvasni és olvastok. Kicsit fura, de alig találkozom iylen emberrel! Komolyan. Természetesen mindenki azt mondja, hogy imád olvasni, de amikor rákérdez az ember, hogy mit olvasott utoljára csak hebeg-habog.

Én is felvetek egy könyvet: Szepes Mária: A vörös oroszlán. Nekem ez a könyv is nagyon tetszett. De én imádtam a Háború és békét is, valamint a Nyomorultakat.Ez utóbbiakat alig tudtam letenni.

Szép napot kívánok Nektek!
shine
shine
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

cron