Új privát üzeneted érkezett!

Névtelen aki a videót keresi, a könyvklubbnak is van olyan melléklete ami a DunaTV-s kazikkal foglalkozik. Kérdezd meg õket s esetleg. Hátha tudnak valami direkt vonalat a dunatv-s filmekhez
Névtelen
 


LÁttam moziban az X-ment. Nagyon tetszett!!! de jó lenne ha én is rendelkeznék bizonyos mutáns képességekkel, pl. alakváltó lehetnék.:-)))))
Névtelen
 


Ma teljesen véletlenül betévedtünk egy könyvesboltba, mert egy másik bolt nyitására várni kellett. És milyen jól tettük. Megvettük G. Durrell: Léghajóval a világkörül c. könyvét. Kép Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 

 
 

Hova menjek be?
Csi
 
 


Csi, hát a Micimackó klubba. Biztosan ott van a kiadványon a címe, az enyémen úgy emlékszem a XI. ker. volt, talán Budafoki út, most nem találom a lapot.
Szóval felhívtam õket, és azt moondták személyesen is elvihetem a könyveket (így nincs pl. posta ktg, + látom mit veszek).
Csak még nem jutottam el ...
Névtelen
 


Filmek, a múltkor lemértem az Armageddon alatt, hogy 25 percenként adtak 10 perc reklámot.

Majdnem megõrültem, meg a videó is.


Jut eszembe nézitek a Dalnokok ligáját? Szerintem nagyon nagyon jó, már várom a szombati adást.
Ha lesz videójuk biztosan megveszem mert annyira tetszenek.
Jobbak mint az irigymirigy.
Névtelen
 


Névtelen!
Aha, így már értem!
Nekem a Micimackó Klub csak egy postai címként jelent meg elõttemKép
Tudod, mint ahogy a Qellébe sem megy be az ember.
Azt hiszem, hagyom õket.
Csi
Névtelen
 


Szeretném megtanulni jól kezelni egy photoshop /photostudio vagy valami hasonló programot.
egyenlõre semmihez sem értek csak be tudok tenni egy kéoet.

Milyen könyvet ajánlotok? olasféle kellene ami rengeteg példával szemlélteti hogy mirõl is lenne szó. Meg valami egyszerû nyelvezetû.

Vagy van más ötletetek hogy hogyan tanulhatnám meg? kimondottan otthon sk. semmi tanfolyam.


Köszi köszi. Bea
Bea T.
 


Bea,
milyen internet eleresed van? A neten van jopar, alapszintu leiras grafikus programokrol, mezei felhasznaloknak.

-Afonya
Névtelen
 


Sziasztok!

Olvasta valaki Thomas Gordon: P.E.T. címû könyvét? Az Anyák Lapjában javasolták, nevelési ötletek!

Köszi
Xénia
Xénia
 


Sajnos nem olvastam, viszont aminek nagyon megörültem hogy találtam nagyon aranyos kis könyveket.
A legt9bb mesekönyvvel az a bajom, hogy vagy nagyon bénák/szinte felismerhetetlenek a rajzok, vagy tetszenek ugyan de elég alternativak (STB kiado) vagy Füzesi Zsuzsa, ami jó jó, de olyan öregecskék rajta a gyerekek.

SZóval felfedeztem Radványi Zsuzsát, ide be is teszek egy képet az egyik mesekönyvébõl szerintem tündéri.

Kép
Névtelen
 


Szia Bigacsiga Kata! Örülök hogy tetszett a könyv!!!! :-))

(csak most lett megint interneten így csak most olvastam az írásodat)
 
 


A hétvégén láttam az mtv2 mûsorán a Grant kapitány gyermeki c. fim elsõ részét. Nagyon nagyon tetszik.
Ti tudtátok hogy a francia gyerekek Verne Gyulát alias Jules Verne-t tartották a legjobb tanítónak? mert a könyvein keresztül játszva tanulhattak a gyerekek.

Kár hogy nálunk valahogy feledésbe merült. Mármint a tanterv szerint, legalábbis én nem emlékszem kötelezõ Verne könyvre de egy csomó másra, idegenekre igen.
Névtelen
 


Mozi:

Johnny English- Mr.Bean, baromi vicces film, majd leestem a székrõl a nevetéstõl

Könyv:

Villon balladái Faludy átköltésében, most ezt olvasom, nagyon jó

Aaz ezeregy éjszaka asszonya- életem egy háremben c. konyv is tetszett, ez nem a szokványos "arabos" könyv, hanem reális képet fest a szaud- arábiai nõk helyzetérõl, érdekes volt
 
 


RBogi!

Ez az arabos könyv nem a Szultána hercegnõ történetének folytatása?
Csi
Csi
 


Igen, a Johnny English nagyon-nagyon jó! Nem hittük, hogy ilyen jó lesz.
Bogi! Írok ám mailt, csak nagyon sok az esemény mostanában!

Nikie
 
 


Én nem szeretem a Mr. Beant, egyszerûen ideges leszek a poénjaitól.

Mostanában az Irigy H.miriggyel vagyok így. Addig amíg zenéltek oké volt, de ezek a fárasztó mindenki számára ismert és már megunt helyzetviccek ...

KNóri
Névtelen
 


Sziasztok!

Megint túljutotam egy pár könyvön.

Aki az ifjúsági regényeket szereti annak:
Gergely Márta: A mi lányunk
A tanácsköztársaság idejérõl szól a könyv.
Gergely Márta: U-Gu
Egy bûbájos könyv ami egy fiú kakukkfiókáról szól.

Míra! Kép
Berkesi András: Sellõ a pecsét gyûrûn
Nagyon izgalmas volt. Köszi. Kép


Úgy mellékesen elolvastam Szabó Magda: Abigéljét. Vagy tizszer láttam tv-be és kiváncsi voltam milyen olvasva. Kép

bigacsiga Kata

ui:
Berkesi könyvre asszociálva jutott eszembe, hogy annak idején nagyon szerettem Matyasovszky Jenõ: Hód történeteit.
Aki nem ismerné, magyar kémelhárító történetek.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Ma szombat este lesz a Vágó Istvánnak egy új mûsora az ATV-n a címe X-aknák.
Bár a neve fémjelzi a mûsort, de:
Mindig valamilyen ezoterikus dolgot tárgyalnak ki. De úgy hogy 2 fél a szkeptikus és a "hívõ" vitatkoznak. Itt a fizikusok vitatkoznak a vízkeresõkkel, ma egyébként az Ufo lesz a téma.

tehát: 20.00-kor X-aknák. Vágó Istvánnal.
Edina
 


Hello, ésmost olvastam egy azaz nem is egy hanem 3 könyvet.

Meg Cabot: egy hercegnõ naplója I. II. III.

Nagyon jó. a korosztály inkább a tizenéveseké, de a könyv stílusa nagyon jó! Nem tudtam letenni. Valahogy úgy voltam vele mint annak idején a Harry Potterral.

Akit érdekel szívesen írok róla.

Sandra
Névtelen
 


Sandra!

Írjál róla. Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Oké!:-) a pontos cím tehát: a neveletlen hercegnõ naplója.

Mia aki tizenéves legnagyobb problémája, hogy az anyja a matektanárrak jár, õ maga 40-es lábbal rendelkezik, csúnya vagyis inkább õ annak látja magát (pedig nem az) és lapos.

Tehát nem tagja a helyi pompom lányok klubjának, viszont neki is a legmenõbb srác tetszik a suliban. Elszánt környezet és állatvédõ és nagyon jópofa a stílusa. Naplót vezet és innen ismerjük meg többek közt az amerikai sulirendet (ami sokkal lazább és kötetlenebb, szabadabb mint a magyar ) a fiúkat, a lányokat, meg mindent ami érdekes.

Az egész könyvnek hallatlanul jó humora van igazi kikapcsolódás felfrissülés ezekben a dög meleg órákban.
Már 3 része megjelent és én egyiket em tudtam letenni míg ki nem olvastam.
Ja igen, és újra átéltem milyen is volt amikor szerelmes lettem. Hogy paráztam én is, meg hogy értettem félre mindent és hogy reménykedtem.

Ajánlom mindenkinek, ha valakiolvasta még az írja le szintén a véleményét.

Sandra
Névtelen
 


Ezt a könyvet pontosabban könyveket én is olvastam, és nekem is tetszettek. Sandra azt kihagytad a tartalomból hogy hercegnõ is lesz a Mia.

Igazi modern stílusú könyv. Jókat nevettem rajta. Én is ajánlom.


Tímea
Timi
 


Nem ez ment az HBO-n A neveletlen hercegnõ címmel? Valami fura nevu orszag hercegnojeloltje a csajszi, apai agon?

-Afonya
Névtelen
 


Sandra!

Köszi! Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Szia Sandra!

Én megvettem az elsõ részét a könyvnek, így a íte ajánlásod alapján, (meg a boltban is dícsérték, hogy jó könyv) és nem tudom letenni. Ki fog így mosogatni???????

szeretem az ilyen stílusú laza könyveket.

Móró
Móró
 


KÖNYVHÉT!!!!!! ezen a héten indul!!!!
Móró
 


Áfonya, igen az az, de a film annyira béna!!!!!!!!!!!!! Meg ne nézd.
Rengeteg dolog nem is igaz.
Pl. a Mia apja nem hal meg sõt nagyon is él, a nagyi nem egy kedves nõci, hanem egy szigoú arisztokrata, a barátnõje szülei nem váltak el, a Michael nem autoszerelo Mianak nincs is autója, az öreg hercegnõ (nagyi) nem jön össze a sofõrrel aki egyébként fiatal és nem egy kivénhedt mókus... és még sorolhanám. mintha valami más könyvrõl írtak volna forg. könyvet. Ja és a film nem valami humoros, míg a könyv ..

A szereplõk bénák, én nem is így képzeltem el õket.

Sandra
Névtelen
 


Sandra,
jo hogy irtal, mert en a filmet lattam mar regebben, es hihetetlenul nyalas, tipikus hollywoodi filmnek talaltam /vegig se birtam nezni/, s nem ertettem, mit lattok benne oly nagyszerut, humorosatKép

-Afonya
 
 


én már láttam könyvtárban a könyv elsõ részét. esetleg ki lehet így is próbálni, akinek tetszik meg megveszi a többi részét. nem?

amúgy most is néztem de most persze nem volt benn!
Névtelen
 


hol lehet utána nézni hogy kik dedikálnak a könyvhéten és mikor????????????
Névtelen
 


Sziasztok!

Mi duplán kaptuk meg ajándékba Dr. Thomas Gordon: P.E.T. A gyereknevelés aranykönyve címû kiadványt.
1900 Ft volt eredetileg 1500 Ft-ért odaadnám, ki sem nyitottam az egyiket!!
Andrea
szmutkakero@freemail.hu
Andrea
 


74. Ünnepi Könyvhét - dedikálások
[url=http://www.mkke.hu/hirek/dedikal2003.doc" TARGET="_top]http://www.mkke.hu/hirek/dedikal2003.doc[/url]
 


Sziasztok, ha tudnátok segjteni ...

a szakdolimhoz szeretnék csinálni pár kiértékelést meg tesztet és ehhez kellene nekem, hogy aki kismama, és otthon van kb. mennyi ideje jut olvani, és ez hogy változott a gyerek növekedésével, ill. miket szerettek olvani, most mit olvastok, és mennyiben vátozott meg az olvasási szokásotok/ízlésetek/igényetek a munkavállalás után, ill a gyermekvállalás után.


Köszönöm szépen nagyon sokat segítetek!!


Weiner Renáta
Weiner R.
 


Renáta, van e-mailed? Vannak pontokba szedett kérdéseid a "tesztedhez"?
Névtelen
 


Egy nagyon jó kis gyerek oldal:

olvasni jó!
http://www.olvasnijo.hu/olvasni.php3

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


sziasztok, renáta vagyok , aki feljebb kérte a segíteségeteket. Végül is nem csináltam meg ezt a részt, vagyis csak egy kis részét azt meg meghasaltam.
le kellett adnom a szakdolit, már nem volt időm értékelgetni, ezért nem is jelentkeztem.

Bocsi hogy így eltüntem és köszi a segíteni akarást.

S ha már itt vagyok, én is ajánlok könyvet nektek.

én nagyon szeretem a Kundera könyveit. Ha van időtök feltétlen olvassatok tőle valamit.


a legutóbbi ( olvasott) könyvem: Jókai Mór: A szerelem bolondjai.

egy pici ajánló magától a szerzőtől:

"közönséges, mindennapi történeteket írok le, olyanokat amik minden időben, minden égtáj alatt megtörténhettek, itt körülöttünk,... miket észre sem vesz az ember addig, míg el nem mondják előtte, s csak akkor emlékezik rá, hogy hiszen ezt ő is tudja valahonnan ..." J. Mór



Amúgy pont a szakdolim révén olvastam sokféle kiértékelést, és megállapították, hogy míg a 60-70-es években Jókait, Mikszáthot, vernét stb. olvastak az emberek a legtöbbet, most Danielle Steelt, meg Vivian Fablét és társait olvassák.
Weiner Renáta
 


Harry Potter rajongóknak:

http://www.legjobblap.hu/harrypotter

Harry ismét nagybátyjáék lakásában tölti a nyári szünetet. Unatkozik, mert szobafogságra ítélték, és szenved Dudley-től, aki butább, mint valaha, ráadásul elkezdett

dohányozni, és sokkban tartja a környéket.

A Főnix renjde megmenti Harryt

Nem kell azonban sokáig sínylődnie Harrynek, mert rögtön a könyv elején eljön érte két dementor, akit azért küldtek a muglik világába, hogy öljék meg az ifjú varázslót. Harry egy különös varázslattal megmenti magát, ami azonban egyáltalán nem tetszik Roxfortban, és rossz szemmel néznek a fiúra.

Harryt ez már nem érdekli annyira, mert bekerült a titokzatos Főnix rendje csoportba, ami nem más, mint jó boszorkányok és varázslók sebtében megkötött szövetsége. Először a dementorokkal való harc során kerül velük kapcsolatba Harry, és rájön, hogy a Főnix rendjével közösen lehetne harcolni Voldemort ellen.

Harryt kirúgják, és szerelmes lesz

A központi szál itt is Voldemort legyőzése, de Harrynek meg kell vívnia emellett kis saját küzdelmeit is, elősorban a Roxfort tanáraival. Visszabeszél, szemtelen lesz, és annyira összeveszik Dumbledore professzorral, hogy ki is rúgják - természetesen nem végleg. De barátaival, Ronnal és Hermionéval való kapcsolatát is rengeteg feszültség fogja jellemezni. Azonban nemcsk veszekedések, hanem szerelmek is fokozzák az izgalmakat az új könyvben: Harry megcsókolja Cho Changot, a Hollóhát fogójátékosát...

Borzalmas halál
A regény vége felé meghal az egyik főszereplő, mégpedig Sirius Black. Az írónő sokkal részletesebben írja le a halál körülményeit, mint az eddigi könyvekben, nem árt, ha ehhez a részhez érve felszerelkezünk néhány papírzsebkendővel.

Rengeteg új szereplő lesz viszont, nehéz lesz észben tartani mindet még a tapasztalt Potter-olvasóknak is. Legfontosabb talán az új tanárnő, Dolores Umbridge, aki eleinte nem szíveli nagyon Harryt, de aztán rájönnek, hogy kölcsönösen szükségük van egymásra. A legnagyobb meglepetés a történet végére marad: kiderül, hogy nem Harry Potter az egyetlen, aki legyőzheti Voldemortot.
Névtelen
 


Sziasztok, a Pöttyös Panni könyveket Ti hány éves kortól adtátok a gyerekeknek?

Mano
Névtelen
 


Névtelen
 


nekem ő az egyik kedvenc íróm.
Valahogy az ember azt hiszi hogy mindig velünk lesz és mindig fog írni.
Nagyon megdöbbentem, és elsírtam magam amikor megtudtam.

Annyira élő volt ha értitek mire gondolok.
Névtelen
 


Míra!

Nem jössz olvasni? Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


De de! :-)
J. Évát én is nagyon szerettem, az összes könyve megvan, szerettem volna dedikáltatni vele.

Harry Potter könyvekhez: én azt nem értem, hogy amikor kiadták, még számos más országba is eljutott napokon belül. Sőt a fordítással is jobban haladnak más országok mint mi. Nálunk decemberre ígérik a könyvet. Én ezt inkább marketing fogásnak tartom, a karácsony miatt.

Renáta, kár hogy nem csináltad meg a kiértékelést biztosan érdekes lett volna.

most voltunk moziban, és a Ki nevel a végént néztük meg, nem volt rossz, de elég lett volna ha a tv-ben látom. De azért kikapcsolósdának jó volt.
Míra
 


Akit érdekelt, itt van egy sikerlista.

Érdekesnek találom hogy még mindig Kertész Imre vezeti a sikerlistát. Szerintem aki akarta már megvette még 2002 karácsonyára. De hogy még mindig ez legyen a legsikeresebb könyv???


1.SORSTALANSÁG
KERTÉSZ IMRE

2. SÁNTA KUTYA
VÁMOS MIKLÓS

3. WEBLAPKÉSZÍTÉS HÁZILAG
BÁRTFAI BARNABÁS - KOVÁCS RUDOLF

4. JÓSKÖNYV
JI-KING MINDENNAPI HASZNÁLATRA
MÜLLER PÉTER

5. AZ ÓRÁK
CUNNINGHAM, MICHAEL

6. ÁJLÁVJÚ
JANIKOVSZKY ÉVA

7. HOGYAN GYÓGYÍTOTTA MEG A VAKOND A KISEGERET
MILER, ZDENEK - DOSKOCILOVÁ, HANA

8. ENNI JÓ!
STAHL JUDIT

9. INTIMSZFÉRA
TARI ANNAMÁRIA
Névtelen
 


Egy nagyon jó könyvet olvasok. Ajánlom mindazoknak, akik szeretik az olaszos hangulatot.
Frances Mayes: Napsütötte Toszkána

"A könyv egyaránt nevezhető útleírásnak, szakácskönyvnek vagy társadalomrajznak, de leginkább mégiscsak regény. Frances Mayes naplószerűen beszéli el, hogyan teremtettek férjével igazi otthont egy Cortona melletti régi házban, és leltek második hazára Olaszországban..."
 


Kép
Névtelen
 


Kedves Névtelen feltennéd még egyszer hogy jobban olvasható legyen?
Szerintem sokan örülnének neki.

Phaedra, ez új könyv amit olvasol?

Harry Potter: nekem nagyon tetszettek és már nagyon várom. Tényleg disznóság hogy több mint fél évet kell várni hogy lefordítsák magyarra.
Névtelen
 


Sziasztok!
Névtelen!
A Janikovszky Éváról szóló cikket is én raktam fel, de már a kölök miatt (pont akkor ébredt) nem tudtam hozzáfűzni semmit. Képnézővel fel tudod nagyítani, ha lemented a gépedre, ide nem akartam nagyobbra rakni, mert akkor a modemeseknek nagyon lelassúl a topic. De most a próbaterületre felraktam egy kicsit nagyobbra (ennél nagyobbra viszont nem is engedi). Itt megnézheted: http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/28/26482.jpg

A Napsütötte Toscana-t a Tericum kiadó adta ki 2001, 2002
de több helyen is láttam könyvesboltokban.
A könyvnek van egy második része is, de én még csak az elsőnél tartok. A második kötet címét is megírom majd, de most az az Anyosómnál van.

Az új Harry Potter könyvet pedig én is nagyon várom. Meg kéne végre jól tanulni angolul :|

Phaedra
 


Azt elfeletettem leírni, hogy a cikk a Házi Praktika 1999. októberi számából való.
 


Most ellenőriztem le, a hivatkozás még kisebben jeleníti meg a képet. Itt találod a képet:
Babanet Társalgó -> Próba terület -> Sd
itt olvasható méretű.
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

cron