Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Új vagyok itt, azért regisztráltam, mert megtaláltam egy gyermekdal szövegét, amit már régóta kerestem. Ezen fellelkesülve teszem fel a kérdést, ismeri-e valaki a másik kedvencemet? Ez egy vers, ami a képeskönyvemben volt benne gyermekkoromban, de a könyv sajnos, elveszett az idők folyamán. Sajnos, a szerzőt sem ismerem.
Egyenlőre ennyit tudok belőle (anyukám segítségével), aki tudja a folytatást, írja meg, nagyon megköszönöm!!!

Esik eső karikára,
Ferkóra és Marikára,
játszótérre, kicsi házra,
el nem unja, szaporázza.
Még beszél is, úgy zuhog,
mondja kipp és mondja, kopp.
Hogyha így beszél a zápor,
szedd a lábad, bőrig ázol!
Aztán nézd a zuhogót,
kis cseppet látsz, milliót.
Kicsi cseppek, hova estek?
Most egyenként megkereslek.


Előre is köszi a segítséget!
Yoneo
 
 


Kedves yoneo! 


Most láttam a kérésedet az Esik eső karikára mesével kapcsolatosan. 
Bizony már régen írtad. 2007 óta épp 15 év telt el. 
Érdeklődni szeretnék, hogy megtalálta-e akkoriban neked valaki ennek a versnek a folytatását? 
Gyerekkorom kedvenc mesekönyve volt ez, fújtam a verset, és a gyerekeim
is szerették. Még ma is megvan a könyv, kincsként örzöm, még az unokámnak is fel akarom olvasni.
Ha még nem találtad meg, és érdekel téged, szívesen segítek elérni a szöveget, sőt beszkennelhetem a könyvet. 
Feleslegesen nem dolgoznék vele, de szívesen megteszem, ha kéred. 

Üdvözlettel:

Tituska
 


@titus2021:
Kedves Tituska!
Az én válaszom is eltartott pár évig, úgy látom. Hálásan köszönöm válaszokat! Sajnos a rendszer nem jelezte vissza, hogy írtál, de az is lehet, hogy közben megszűnt a régi e-mail címem. Bizony, a fiam még kicsi volt, mikor kerestem ezt a verset, de azóta sem találtam meg.
Nagyon-nagyon örülnék a segítségednek!!!
Az alábbi email cimen várom válaszod, bármikor is olvasod, hálás köszönettel!
gyoengyoesss@gmail.com
 
 

 
 

@titus2021:
Kedves Tituska!
Az én válaszom is eltartott pár évig, úgy látom. Hálásan köszönöm válaszodat! Sajnos a rendszer nem jelezte vissza, hogy írtál, de az is lehet, hogy közben megszűnt a régi e-mail címem. Bizony, a fiam még kicsi volt, mikor kerestem ezt a verset, de azóta sem találtam meg.
Nagyon-nagyon örülnék a segítségednek!!!
Az alábbi email cimen várom válaszod, bármikor is olvasod, hálás köszönettel!
gyoengyoesss@gmail.com
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

cron