Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

Hogy én milyen egy vaksi vagyok!!!Kép
Már egy ideje babanetezem, de még csak most leltem erre a topicra!!!Kép
Fantasztikus jó dolgok vannak itt nálatok!

Csí
Az a kép, amit ma tettél fel, nekem rettenetesen tetszik! TE csináltad? Ez is szalvétatechnika? Szuper

Imádom a szalvétatechnikát, mert sok mindent lehet vele díszíteni. A sógornõmnek egy képet készítettem. Magára az üvegre ragasztottam fel a szalvétát, a keretet pedig pácoltam. A "képen" egy hangulatos kis falu van. Mivel az üveg átlátszó, mögé pici gyertyát téve nagyon hangulatos és a színek is másmilyenek lesznek.Kép

Phaedra
Írtad, hogy tapétaragasztót használsz a decoupage ragasztó helyett. Ez tényleg gazdaságosabb, csak egyet nem értek. A tap. ragasztó jó a szalvéta tetejére is, mint lakk? Nagyon hülye vagyok, hogy ilyet kérdezek? De ha ez tényleg jó, akkor hogyan hígítod?

Sziasztok Banett

Kép
 
 


Ezt ismeritek?
[url=http://www.hobbymuvesz.hu" TARGET="_top]http://www.hobbymuvesz.hu[/url]

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


HAlo halo
a zöld topikban van a lista a természetes festékekrõl
igen, a szinek szemre mennek. Johannes Itten szintan könyve egyszerû nem sok ám szines és éthetõ. Sok helyen kapni aszem 1000 piz alatt van. Ha komolyan érdekel, hogy hogyan is van ez. Kép

A festékekrõl nem tom mit irtatok, de máshogy viselkednek a viz alapu és a higito alapu festékek. Nem mindegy hogy fedõ vagy transzparens a festék. A transzparensnél nyilván az alap amire festesz az is számit.

És fõleg nem kell görcsölni, nem kellenek arányok, a szinhangzatokat el tudom mondani de szvsz tudjátok. De mivel szerintem ez a lényeg ide kopogom azért:

Van a szingömb, aminek egyenlitõjén helyezkednek el a tiszta szinek. A pólusain pedig a fekete és szemben vele a fehér. Ilyen módon a két pólus között a tengelyen találjuk a szürkéket. A gömb felszinén a pólusok felé haladva az adott szin fehérrel illetve feketével tört változatait. Ezzel még nincs vége hiszen ha az egyenlitõ bármely pontján átszúrunk egy kötõtût az a megbökött szin komplementerén fog kibukkanni a túloldalon. Közöttük pedig az õ keverékeik állnak, ami középen egy szürke lesz, nyilván.
A szinhangzatok kettõnél több szinbõl állnak. Pl hármas hangzat háromból, amik olyan formán helyezkednek el a szingömbön, hogy tettõ egymástól tetszõleges távolságban egy féltekén, mig a harmadik a kettõ közötti vonalon félúton a gömb túloldalán. A négyes hangzat is ezen az elven, a lényeg a szimetria. Kettesével azonos távolságban. Ehh nem tudom értelmesebben leirni....

Kár volt belekezdeni. Úgyis tudjátok. Kép

Puszi
Zsunya

 
 

 
 

Jajajaj
Ez nagyon gáz lett. Holnapra összeszedem magam és értelmesen is megpróbálok irni.

zsunya a nagyonbéna

 
 


Ha jol ertem,
Zsunya errol beszelt:

[url=http://www.akg.hu/grafika/szinek/" TARGET="_top]http://www.akg.hu/grafika/szinek/[/url]

a lap vegen, a ket utolso rajz+szoveg

Szalvetaugyben koszi infokat, Csi latta jol, csak gonoszkodtamKép Ma csak halkan kerdeztem meg a ferjemtol a tescoban, hol vannak a szalvetak itt /Anyak napi ihletert/, mire tole szokatlan modon feljajdult, hogy minek, hisz annyi szalveta van otthon...Kép
Leopardmintas tyukKép

Csi,
honnan veszel ilyen fa-alateteket? A gyoker mellett lapulnak?Kép
Engem erdekelnenek a macik, nincs digigeped?

Phaedra otleteihez en hirtelenjeben annyit tudnek hozzatenni, hogy en sokszor szivaccsal viszem fel a ragasztot is, nem rancolodik annyira.
Egyebkent az indexen van egy ilyen forum, en nagyon raero idomben onnan szoktam otleteket lopni.

-Afonya
Névtelen
 


ZsunyaKép
Ennek a Johannesnek az egész életmûve rajta van a neten... csak azt nem írták le, hogy hogyan készül a sziennaKép

Már éppen kezdtem elõkotorni az emlékeimet, de ez a színgömb bekavart rendesenKép Kezdem irigyelni a bárátnõmet, aki színtévesztõ. Nincsenek ilyen gondjai...

Tudod mire lennék kíváncsi? Ha Te most vennél föstéket, akkor milyen színeket vásárolnál meg?
Ha a "három alapszínt" válaszolod, akkor az övön aluli ütés.Kép
Lehet, hogy mégis inkább faragnom kéne...Kép / ha valaki meg meri említeni a fapácok csodálatos színvilágát, sikíítok/

Tehát a zöld topic... Mindenhol kerestem, de ott nemKép

PhaedraKép
Küldjek egy digitfotóst, vagy írjak a Jézuskának?/ A Nyúl már elment.../

Egyébként a fenti képet sajna nem én készítettem, hanem ez is benne van a Dekopázs kiadványban. A kulcstartók is ezzel készültek. Áfonya szavaival élve: "mifelénk nem lehet ilyen szalvétát kapni"...
Ma egyébként a decoupage.lap.hu-n ma láttam, hogy szalvétatechnikához felhasználnak préselt gyömölcsöt is. Az sem lehet rossz.

Banett!
a kép leírása csak annyi, hogy a szalvit felragasztjuk, szivaccsal sárga "keretet" festünk köré, majd erre a sárga színre visszük fel a pirosat, bele-bele kapva a szalvéta mintájába is.

Bigacsiga!
Igen, az õ katalógusukról beszélgetünk. Phaedra türelmesen végignézte, és azt mondta, hogy a Kreatívé olcsóbb, majd a tettek mezejére lépett...

Anyapoc!
Úgyis sok gyereket ismersz... nem akarod felvásárolni a szalvétagyûjteményeiket? Én most mozgósítom keresztlányom iskoláját.

Csi
 
 


Áfonya!
Most látlak!
Ezek elvileg beférnek a szkennerbe is, de lehet, hogy egy digitkép lesz. Vagy mindkettõ. Csak az a baj, hogy míg a modememen keresztül felrakom, megõszülök, és ráadásul letelik az elõfizetésem. Már arra is gondoltam, hogy lefénymásolom õket egy négyzethálós papírra, és csak a macik kontúrját teszem fel, szín nélkül. Nagyon egyszerû macik, könnyû lesz kiszínezni õket. ÁÁÁ, ez sem jó.
Felteszek kettõt, de csak kicsiben. A macik tenyérnyi nagyságúak. Õk azok:
Kép

Õket az a klammniszerû valami fogja össze, aminek csakazértsem jut eszembe a neve....

Bár a szalvétás képet nem én készítettem, de IGEN, a gyökér mellett teremnek nálunk a farostlemezek, az MDF lapok, meg a hasonló funérok is. Bár párom galád módon a minap szalonnasütés címen egy csomót eltüzelt. Szerinte nem eleget... Termésköveket meg a szomszéd telkén találtam, azon is jól mutat a szalvéta...
Csi
 
 


Sziasztok Lányok!

Ma voltam a könyvesboltban és ahogy futottam a játszósarok felé eltünõ gyerekeim után megakadt a szemeem egy könyvön. Kíváncsiságból belelapoztam és benne volt amit Phaedra keres. Sajnos arra már nem volt idõm, hogy fel is írjam a könyv címét, de egy kis A5 alakú könyv volt és az Akvarell festészetrõl szólt. Abban le volt írva, hogy kell a festékeket kikeverni. Tudom nem nagy segítség, de talán erre lehet tapogatózni. Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kezeket fel!
J. Itten féle szinelméletbõl kiollózom a szinek öszhangzatát. Ime:

A szinek öszhangzattana a szineknek a maguk törvényszerû kapcsolatai alapján való összeállitását jelenti. Ezeknek a kapcsolatoknak alapján készithetjük el kompozicióinkat. (ezek harmónikusak egymással. Az egyszerûség kedvéért csak a kettõs és a hármashangzatot másolom ide.)

Kettõshangzatok
A tizenkét osztatú szinkörben (sárga, sárgásnarancs, narancs, vörösesnarancs, vörös, vöröses ibolya, ibolya, kékesibolya, kék, kékeszöld, zöld, sárgászöld) az átmérõvel összeköthetõ, szemben álló két szin mindig komplementer viszonyban van egymással. Ezek harmonikus kettõshangzatot alkotnak. Ilyen kettõshangzatok pl a vörös-zöld, a sárga-ibolya és a kék-narancs. Ha a szingömb segitségével képezzük az akkordokat, szinte tetszésünk szerinti számban találhatunk harmonikus kettõshangzatokat. A feltétel csupán az, hogy a két szin szimetrikusan álljon a szingömb középpontjához képest. Ha tehát megvilágositott vöröset használunk, a neki megfelelõ zöldet ugyanolyan mértékben el kell sötétiteni.

Hármashangzatok
Ha a tizenkét osztatú szinkörbõl három olyan szint választunk ki, amelyek egyenlõ oldalú háromszöggel kapcsolhatók össze, akkor ezek a szinek harmonikus hármashangzatot alkotnak.
E hármashangzatok közül a sárga-vörös-kék a leginkább egyértelmû. Jellegzetes hármashangzat még a narancs-ibolya-zöld is. (...)Azt is megtehetjük, hogy a komplementer sárga-ibolya kettõshangzat egyik szinét a két szomszédos szinnel helyettesitjük. A sárgát tehát a vörösesibolyával és a kékesibolyával állithatjuk szembe, mig az ibolyát a sárgásnaranccsal és a sárgászölddel. Az ilyen hármashangzatok szintén harmonikus jellegûek. Kapcsolódási alakzatuk egyenlõszárú háromszög.Az egyenlõ oldaló és az egyenlõ szárú háromszöget elgondolhatjuk szingömbbe irt formákként is. Tetszésünk szerint forgathatjuk õket. Ha a középpontjuk a gömb középpontján áll a csúcsok által kapcsolatba hozott három szin harmonikus hármashangzatot alkot. (...)


Amikor ezt tanultam, akkor meg is festettünk egy csomót. És döbbenet de tényleg mûködik. Nagyon nagyon hasznos, még ha furcsa is.

CSI!!!!
Igen. Ha festéket vennék én a 12 osztatú szinkörnek megfelelõen venném a szineket, azt is a Pannoncolortól. Ahogy tapasztaltam azok a szinek tényleg azok. Tehát ha a vöröset a sárgával kevertem össze tényleg az õ narancsukat kaptam, ha azt a narancsot az õ ibolyájukkal akkor az õ vörösüket. És igy tovább. Kép
Akkor vennék csak elõre kikevert szint, ha valami nagyon konkrét dologhoz kell, aminek pontosan tudom a szinét. De csak hogy legyen, ha rámtör a festhetnék ahhoz teljesen elég az a tizenkettõ. Sõt sok is. Ez már a lustaság. Vagy a praktikum? Kép

Hétvégén ha az istenek kegyesek a fürdõszobát festjük ki. Halacskák a kád oldalára és teknõs a kádszéléhez a falra. Meg ami még jön. Remélem nem lesz gusztustalan. Ha igen lefestem fehérre. :D

Nekem a csúcs a régi cicabili beszalvétázása volt. Kék-fehér csikos lett, és virágláda. Kép

Na ha nagyon durva volt a szinelmélet, akkor dobáljatok meg papirgalacsinnal. De ha kipróbáljátok látni fogjátok hogy mûxik.

Puszi
Zsunya a túrista

 
 


Sziasztok Kép Jól beindult itt az élet Kép)))

Tehát szép sorban Kép
Banett! A kép alá, és egy kis száradás után felé is kenek ragasztót, ugyanúgy mint a decoupage ragasztóval tettem. A lakkozás pedig egy következõ lépés.
A tap.ragasztót a dobozán lévõ leírásnak megfelelõen, a "normál" vastagságú tapétára való javaslatot vettem alapul.

Áfonya! már én is megkaptam a magamét, hogy miért van itthon ennyi szalvéta, amikor a terítésnél meg elfelejtem felrakni :|
szívacs-> pedig azt hittem, hogy feltaláltam a spanyol viaszt Kép A ragasztó felvitelt is ki fogom próbálni.

Csí! a szülinapom közelebb van, itt májusban, a Jézuska pedig nagyon messze. Küldheted Kép Majd megírom, hogy melyik modellt néztem ki Kép

Bigacsiga! köszi! Újabb hétfõi program, bevetem magam az elsõ könyvesboltba Kép vagy inkább a könyvtárba.
Könyvesbolt? Játszósarok? Csak nem a Pozsonyi Pagony? Mert akkor rögtön ott érdeklõdnék Kép

Zsunya! Köszi a szín segítséget Kép Kereshetünk, ha elakadunk?

Hello, Phaedra

ui. Most pedig Áfonya tippjére benézek az index-re Kép

Addíg is írjatok jó sokat Kép Kép Kép

ui. Lassan a változatosság kedvéért ki kéne találni egy újabb "õrületet" is Kép
 


Phaedra!

Visszajöttem! Kép
Nem, Duna Paza, Alexandra könyvesbolt. Kép

Ránéztem a Libri honlapjára és megtaláltam + még kettõ ami érdekes lehet:

AKVARELL-, OLAJ- ÉS AKRILFESTÉS
GYAKORLATI KÉZIKÖNYV
HARRISON, HAZEL
[url=http://www.libri.hu/cgi-bin/libri/htmlos.cgi/08873.3.4675867664311016958" TARGET="_top]http://www.libri.hu/cgi-bin/libri/htmlos.cgi/08873.3.4675867664311016958[/url]

A MÛVÉSZI AKRILFESTÉS ISKOLÁJA
HARRISON, HAZEL
[url=http://www.libri.hu/cgi-bin/libri/htmlos.cgi/31284.3.3281067566246963513" TARGET="_top]http://www.libri.hu/cgi-bin/libri/htmlos.cgi/31284.3.3281067566246963513[/url]

Zsunya, errõl beszélsz te is, ugye?

A SZÍNEK MÛVÉSZETE
ITTEN, JOHANNES
[url=http://www.libri.hu/cgi-bin/libri/htmlos.cgi/31284.9.4128813081246963513" TARGET="_top]http://www.libri.hu/cgi-bin/libri/htmlos.cgi/31284.9.4128813081246963513[/url]

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga!
Én is Kép
Köszi, megnéztem a könyveket.

Áfonya! Benéztem az Index-re. Tényleg nagyon jó ötleteket lehet ellesni, de ez a szivacs és tapétaragasztó ötlet... pedig olyan büszke voltam magamra Kép

Phaedra
 


Zsunya!
Most nagyképûen azt mondom, hogy értem. De komolyan: ha nekem nem jön be a lángoló vörös hajhoz a pipacspiros kiskosztüm, akkor lehet, hogy nem csak a divatot nem értem, hanem ez a két szín lehet, hogy nem szimmetrikusan helyezkedik el a körben. Na, jó, most hülyeséget mondtam.
Nekem azért nehéz ez, mert az RGB szerinti keverést használtam eddig, az is szemre ment, de ott másként volt ez...
A Pannoncoloréknál egy kicsi ember a lapátjával ásogat, nyilván tatarozza az oldalt.KépBár az elõbb elrohant valahova. Talán ebédszünet.

Mondjuk az egész színkavalkádban, és az ötletszerzésben az a legviccesebb, hogy amíg itt "elmélkedek", addig semmi remekmû nem készül...Lassan kijár nekem az "elméleti-barkácsmester" cím. Ráadásul párom ma azt sem nézte jó szemmel, amikor elõvettem a lombfûrészemet, amit õ az esetemben már LOMfûrésznek emleget.


Phaedra!
Szalvéta a terítéshez??? Viccelsz?Kép
Valamit félreértettél. Nem azt mondtam, hogy digitgépet küldök, hanem azt, hogy egy fotóst. Sajna azok között meg nem lehet modell szerint választaniKép Bár jó lenne.

Hogyan kevered a tapétaragasztót csomómentesre? Az enyém /Henkel/ csomós marad állandóan. És az, amit használsz, matt, vagy fényes lesz száradás után?
Ja, ha megvan a címe az indexen a szalvétás csevegésnek, légyszi írd be ide, mert akkor CSAK azt nézem meg, és nem kalandozok el másfelé...

Újabb õrületre: agyagozzunk mááár! Nem messze a fiúk leástak, és állítólag kiégethetõ agyagot találtak.../Tudod Áfonya, a gyökerek mellett/Létezik ez? Szép kék színe van.

Vagy a Tiffany technika? Gyönyörûen tudok forrasztani.
Próbáltátok már?

Csi
 
 


Phaedra, Csi!

Köszi a jó tanácsokat, mindkettõtökét kipróbálom. Ez a kép isteni, mutattam a férjemnek és teljesen el volt tõle ájulva. Közölte is, hogy akkor ezt mikor is csinálom meg? De azt már mindenféleképpen a tap. ragasztós módszerrel próbálom! Kép

OFF: sajna a színkeveréshez nem tudok hasznos tanácsot adni! Kép

Banett

Kép
 
 


Csí!
az index:
[url=http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9058879&tl=40&dr=0" TARGET="_top]http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9058879&tl=40&dr=0[/url]

a többit holnap Kép
 


Jéééézus!
Azért aItten könyvért ki ne adjatok 6000 forintot. Basszus. Két éve vettem aszem 900-ért a budai Skálában. Nagyon durva... A másik két könyvet nem ismerem.

 
 


Sziasztok!

Foltvarással csinálok mindenféle dolgot. Pl. takarót, párnát, virág alakú nyáron plédnek, illetve a benne lévõ kötél segítségével táskának használható.
Gobleinek készítését is vállalom.

Mindenféle színben, és méretben. Kérésre képet tudok kûldeni.

Érdeklõdni telefonon, vagy e-mailban.

promised@freemail.hu
06-37-588-023
 
 


jaaa, és ami fontos az átlag 12-20.000.- forint helyett nálam 3.000-8.000.-ig vannak a takarók
 
 


Csí!
Tapétaragasztó-> én a Metylan normalt vettem.
Amit elõször kevertem, az nagyon csomós lett, hiába kevergettem egy napig.
Most még egyet kikevertem (direkt miattad Kép )és az egész jó lett.
Az elsõ adagnál a porra öntöttem a vizet, de a második adagnál a vízbe adagoltam apródonként a port, így egész türhetõ lett.
Phaedra
 


van egy képem, ez egy virág pléd, ami alkalmas takarónak is pl babakocsiban
image {n}
 
 


image {n}
 
 


Kép
 
 


ilyen a takaró
Kép
 
 


és ilyen a takaró foltvarrásos, azaz látszódó oldala
Kép
 
 


ez pl táskának is használható a strandra, van benne egy szalag, amivel össze lehet húzni, mindenféle méretben kapható ez 4-7.000.- ig


részletesebben Édesanyámnál, aki csinálja
gyongy64@freemail.hu
 
 


Barbara!
Ne haragudj, de ez nem a keres-kínál, hanem az ötletek-tippek.
Menj át a keres-kínálba, mi itt ötleteket cserélgetünk és kérünk egymástól.
köszi
Névtelen
 


Barbara!
Ha jól emlékszem, akkor valahol már ajánlottál egy oldalt, ahol meg lehet tekinteni a képeidet. Te voltál?
Légyszi, ha legközelebb felraksz képet, kicsinyítsd le, mert nekem igen nehezen jön át a kép a modemen keresztül.
Viszont, hamár betévedtél az ötletadó topicba, légyszi' mondd el, hogy hol a legolcsóbb szerinted az anyag, vagy azt, hogy honnan lehet beszerezni maradék anyagokat. Tudod, ez egy ilyen faggatós topic.

Phaedra!
Ja, ja, ja! Nekem is a Metylan ragasztó van, de csomós lett, mint a dögKép Mondjuk elõször én is a porhoz raktam a vizet. Párom meg is jegyezte, hogy ez nem nokedliKép
Ugyanezt mondta a gipszre is, amit kutyulni akartam.
Milyen gipszet használsz? Nekem stukatúr van, azt loptam, és úgy tûnik, egész jó. Miben kevered ki?
Színezed fehércementtel, vagy valamivel?

Képzeljétek, ma kaptam egy nagyon aranyos szélcsengõt. Felteszem majd a képét egyszer, mert szerintem nagyon egyszerû elkészíteni. Nagyon lapos gipszfigurák vannak felfûzve egy gombafejhez hasonló alakra, és nagyon szépen cseng a hangja. Na, ez most tuti, hogy nem érthetõ így...

Csi
 
 


Csi,
tok jo otlet ez a macis, csak nem egeszen ertem, mi az, amire fel van kamlizva /vagymiKép/
Agyag halistennek kilove, nagyok a kormeim hozzaKépKép

Phaedra,
bocsi a letoresert, nem annak szantam. Remelem, a talalt tippek helyrebillentik a merlegemetKép


-Afonya
 
 


Áfonya!
Ezt úgy képzeld el, mint azokat a szilveszteri díszeket, amiket két csillár közé feszítesz ki. A fenti kép két macit mutat /hitted volna?/, ebbõl van vagy három tucat, és a macisor végén egy-egy madzaggal van a csillárhoz rögzítve, de teheted ajtófélfára is. Az a klamnis izé, aminek a nevét nem tudom még most sem, az a macikat köti össze.
Brrrr.Holnapra összeszedem a gondolataimat.
Csi
Csii
 


Csi,
nem fogod elhinni, de ezt nagyjabol sejtettemKép Csak nem tudom, mi az, ami a macikat osszekoti. Fabol van? Jobb lenne, ha meg ma eszedbe jutnaKép

-Afonya
Névtelen
 


Kedves Csí!

Oké, és bocs, erre nem is gondoltam... amúgy ahogy említettem is, nem én, hanem az Anyukám csinálja, én csak közvetítek, így nem tudom, hol veszi az anyagot.

Barbara
 
 


Kedves Névtelen!

Kössz a megértésed, és í szivélyes fogadtatást... remélem, Neked is lesz részed benne!!!


Üdv:Barbara
 
 


Áfonya!

Jancsiszög! Személyesen!!! Ezen gondolkozom egy hete...
Ha azok tartják össze a brumikat, akkor el tudnak mozdulni egymástól. Na, csak összejött.
Ha érdekel a többi macika is, akkor végülis felrakhatom, mondjuk a próbaterületre. Vagy van jobb tipped?

BarbaraKép
Ha eltévedtél, és ezt valaki normálisan szóvá teszi, akkor nincs baj. Nem?

Csi
 
 


Kedves Barbara!
Hiába való az élces megjegyzésed, semmi bántót nem írtam. Amennyiben ezt te úgy értelmezted, akkor a "hiba az ön készülékében van".
Üdv: Névtelen
Névtelen
 


Kedves Névtelen!

Ahogyan Te fogalmaztál, az élces megjegyzés igenis helyén való... kikívánkozna belõlem a miértje, de nem ér ennyit az egész, csak bosszant, de már nem is érdekel.

Üdv:
Barbara
 
 


Kedves Csí!

Szerintem nem volt az...én szívesen adtam volna tanácsokat is ammellett, hogy eladásra szánom a takarókat. De mindegy, mert nincs kedvem ehhez az egészhez.

Barbara
 
 


Sziasztok Lányok!

Tapétaragasztó:
Ha már csomós lett akkor én hagynám állni egy kicsit kb. egy félórát. Utána elõvenném a botmixert vagy a robotgépet vagy a turmixgépet és átveverném vele. Szerintem semmi baja nem lesz a gépnek sem meg a tapiraginak sem. Kép
Na mit szóltok? A gipszel azért nem próbálnám meg. Az túl szemcsés és összekarcolja a mûanyag részeket.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Gipsznek az a trükkje, hogy folyamatos keverés mellett kell kis sugárban lassan folyatni a vizbe a gipszport.

zsuny

 
 


Barbara!
Csakmegleszünkvalahogy...

Bigacsiga Kata!
Én a kreppel együtt turmixoltam a csirízt, akkor sem lett semmi gondKép
Te milyen tapétaragasztót használsz? Próbáltál már "dekorboltos" ragasztót is?
Mert állítólag van olyan, ami matt lesz száradás után, csak nem tudom, hogy melyik.

Zsunya!

A gipsz az sikerült, de ritka visszataszító egy dolog, a ragasztóval együtt...

Csi
Csi
 


Boa Kép

Én meg könyveket csinálnék még ezret de kifogytam az alapanyagokból. Sajnos ehez nem nagyon lehet megvenni a boltban. Se régi újság sem nem kellõ fényképüzlet nincs. Kép

Zsuny

 
 


Csi!

Kedves vagy! Kép
Nem próbáltam, csak olvaslak benneteket és gondoltam megosztom veletek legalább a gondolatomat. Kép Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


BigacsigaKép
Miiii?
Békésen olvasgatsz minket, és még nem sikerült megfertõznünk? Ez hogy lehet?
Azt hittem, ez teljesen ragadós.
Elõ a fûrésszel, szétkapni a konyhabútort, lesz belõle szép tulipántos ládika.KépMajd adunk majd jó tippeket, de elszállásolást nem vállalunk, ha az Urad kivágKépKépKép

Bibibííí! Én tudok hegeszteni is, és kovácsoltam már vasat is!

Zsunya!

Láttam az egyik könyvedet, de azt nem tudtam megállapítani, hogy mibõl készült. Tehát csak régi újság, meg fénykép kellne hozzá? Mi az, hogy "régi"? Már barnuló?

Csi
 
 


Csi!

Akkorát röhögtem!!! Kép Kép Kép Köszi!!! Kép Kép Kép

Hát én inkább százszor kikeresek neked valamit a neten, elolvasom az összes könyvet amit jószívvel ajánlasz, de azt hiszem képtelen lennék összeszalvétázni egy dobozt.
Varrni meg.. Jujjj. Viszont gyönyörû kenyereket tudok sütni, meg kelt tésztákat.

Azért már haladtam, mert volt karácsonykor saját ötletû és készítésû adventi naptár. A fotóalbumomban megnézheted, egy kicsit rossz a kép minõsége így nem adja vissza, hogy azért szép lett.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga Kata!
Látod?
Én legutóbb sógyurmához vettem sót, nem kenyérhez. Nekem az nem megy. Bár meglehet, hogy a párom jobban értékelné, ha kenyeret barkácsolnék, és nem fûszertartó polcot.
Jut eszembe: van egy jó ötletem egy kerti sütõhöz, azzal közös nevezõre juthatnánk. Olyan, mint a wok, mármint alakra, öntöttvasból van, csak egy kis sufnituning kell hozzá. Bár a topicba max. a "miegyéb" címszó alá férne be. Érdekel?
 
 


Áfonya!
Készen vannak a macipampalínik, hova tegyem õket?
Végül átmásoltam õket, csak ki kell nyomtatni, és kiszínezni õket.
Ha Titeket nem zavar, ide is rakhatom.
Ellenvetés?
Csi
Csi
 


Kérjük ide! Lécci, lécci...
Ágci

Kép
 
 


ide nekem a macitKép

-Afonya
Névtelen
 


Csí! rakd fel, de iziben. Ez nem is lehet kérdés Kép
 


Sziasztok!

Nincs valamelyikotoknek /ill. gyermeketeknekKép/ rongybabaja?

-Afonya
Névtelen
 


Áfonya!
De van! Mi kell belõle? Vagy róla? Vagy úgy egyáltalán?

Na, akkor jön az elsõ macipampalíni, csak próbának:

Kép
Csii
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet:

 

cron