Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Vera!
Jaj, de jó! Igen azaz Kép
Az is biztos jó lenne, mert valóban Neumann alap.
Hogyan tudnék hozzájutni?
Tényleg nagyon jó gép, nagyon szeretem, csak elég régen használtam és a programokat elfelejtettem.

Köszi, Phaedra
mail címem a profilomban
 


Szia Phaedra!
Hát most megnéztem, szerintem az eredeti leírás lenne a tuti, de azért nagyon hasonlóan néznek ki. Azé a Neumann gépé a leírás, amin régen varrtam. Amikor sajátot vettem direkt hasonlót akartam , hát bejött, mivel azt már nem nagyon gyártják és ez az utódja.
A programok azért nem teljesen azonosak, hiszen az a gép még hímezni is tudott.
Szerintem gyûjtsd be mindkét leírást ezt is meg amazt is.
Én is azon leszek.
Úgyhogy akinek Veritas varrógépe van és használati utasítása kérjük jelentkezzen.
Figyi! Elõször most ezt lefénymásolom , valamikor mondjuk a jövõ héten, és aztán a mailedre írok ha megvan, hogy hova küldjem. OK?
Vera
dvera
 


Szia Vera!
Köszi Kép Várom a mail-ed
Szia, Phaedra
 

 
 

Na, ma kivarrtam ropke masfel ora alatt egy 2x2 cm-es, osszesen 2 szinbol allo szivecsket keresztoltessel. A kerdes, hogy tenyleg ilyen lassan lehet haladni vagy en vagyok nagyon bena hozza?

-Afonya
Névtelen
 


Afonya csak gyakorolj szorgosan, ennel azert gyorsabban is fog menni Kép

idi
idike
 


idike, koszi, akkor probalkozom.
Igy kell diplomatikusan megirni, hogy bena vagyok?KépKép

-Afonya
 
 


Áfonya!
Én 3 éve készítek egy adventi naptárat és nem vagyok meggyõzõdve róla, hogy az idei karácsonyra elkészül. Kép
Üdv.
Malacka
 
 


Afonya
 


Delben, amikor gyerek aludt, mar 1 ora alatt sikerult az elozo, amit ejfel korul csinaltam. Hiaba, mar nem birom az ejszakazastKép
Malacka, Te aztan tudsz biztatniKép

-Afonya
 
 


Sziasztok,

hátha érdekes lehet nektek is,
most április közepén fog megjelenni a Fürge Újjak különszáma csak baba-kisgyerek cuccokkal!!!
láttam belõle néhány fotót, azt hiszem érdekes lesz.
Kötés, varrás, kézimunka, minden.

Én csak annyiban vagyok érdekelt az ügyben, hogy a lányom lesz a címlapon Kép

Mie

ui: ha tudok pontos megjelenést ha érdekel titeket szólhatok Kép
Miele
 


Pesze azok ujjak, nem újjak Kép bocsi Kép

Mie
Miele
 


Sziasztok Lányok!

A Textil Múzeumban foltvarró tanfolyam indul.
Részletek itt:

foltvarró tanfolyam
[url=http://www.museum.hu/blind/search/event.asp?IDE=2170&ID=85" TARGET="_top]http://www.museum.hu/blind/search/event.asp?IDE=2170&ID=85[/url]

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Gyöngyfûzés:

[url=http://www.angelfire.com/on2/freecraftprojects/kbeads.html" TARGET="_top]http://www.angelfire.com/on2/freecraftprojects/kbeads.html[/url]

-Afonya
Névtelen
 


Sziasztok!

Áfonya ideirányított a kérdésemmel:arra lennék kíváncsi,hogy ki hogyan dekorálja(ta) a babaszobát,hogy minél otthonosabb legyen.
??Nincs vkinek ötlete,hogyan csinálhatnék szép lámpabúrát??

Áfonya

Hogy megy a keresztöltés?Én is így jártam elõször,amíg rá nem jöttem,hogyan is kell könnyen és gyorsan csinálni.KépKép

Anyapoc

 
 


Anyapoc,
remlett, hogy valaki tett fel kepet lampaburarol ide. Visszakerestem, s Te voltalKép

Nalunk most gipszkepek vannak, allatos szalvetakkal decoupagolva, aztan szinten decoupagoltak a kremes dobozok, torlokendotartok. Matricafestekkel diszitettek a jatektarolo dobozok.
A tobbi az "gyari", borduros tapeta, micimackos szonyeg es fuggony. A gyerekagynemu szinten sajat kreacio. De Reka meg csak 10 honapos, ez igazabol csak haloszobaja, talan majd jonnek jobb tippek is.
Lampaburakeszitesrol sok helyen olvastam, este utananezek majd. Elkepzelesed van mar? Papirbol, szovetbol, kesz vazra vagy Te hajlitod?

-Afonya
 
 


Áfonya

Köszi,igen,gondoltam,hogy errõl van szó...KépElfelejtettem bebeírni,hogy mennyezeti lámpáról van szó,nem ilyen kis asztaliról.Tetszenek olyanok is,amit zsírpapírból lehet csinálni,de a textil is.Vagy mûanyag.Láttam lámpaboltban olyat,ami egy nagy margaréta volt,az nagyon tetszett.

Mi az a decoupagolva..vagy miKép?

Nálunk is háló a szoba,de van,hogy ott játszunk.ott van a fürdetés és egyebek is.Annyit tettünk eddig,hogy nagy színes kartonból vágtunk ki autó,vonat,hajó sziluetteket és azt ragasztottuk fel a falra.Nagyon jól néznek ki.

Meg vmi jó sötétítõ függöny ötlet is érdekelneKépKép

Köszi

Anyapoc

 
 


Csi,
olvasvan a tojastoresedet, amit szerinted az en Radolvasasom okozottKép, aztan az aruhazi orditozasodatKép, amit meglattam tavolrol, az az erzesem, azt akarod sugallni, hogy ezert regen megegettek volnaKép Egyebkent mi lett tojasugyileg, jutott a locsoloknak?

Anyapoc,
alakulok azert, bar neha elnezem a mintat, akkor kicsit "duhos" vagyokKép Konnyen es gyorsan? En eddig ugy csinaltam, aztan most olvastam, hogy a hatoldalnak milyen szabalyosnak illik lennie, hogy sorcsokkenest ill. szaporitast milyen trukkokkel kene, haaat...

Miele,
na mik voltak az aprilisi szamban, engem erdekelne. Most valami nyari kalapkat szeretnek csinalni, olyan igazi kislanyostKép

-Afonya
 
 


Áfonya!
Megégetés? Ugyan már...Bár bevallom, amióta megláttam rengeteg hajadat, erõsen gyanakszom...Kép
A tojást megkóstolta a fiam, úgy, ahogy volt, azóta elhiszi nekem, hogy az nem csokiKép

Anyapoc
A decoupage/dekopázs/ szó francia eredetû, kivágást jelent. Minden olyan eljárást értünk alatta, amikor egy papír mintáját kivágjuk, és díszítésként felhasználjuk. Ez lehet egy mûvészi kollázs, vagy egy használati tárgy dekorálása.
Menete:
--Körbevágjuk a mintát
--A díszítendõ felületet vagy lealapozzuk akril dekorációs festékkel, vagy hagyjuk natúron
--Decoupage ragasztóval bekenjük a felületet
--A mintát ráhelyezzük, majd a mintát a ragasztóval ismét átkenjük.
--Száradás után vagy lakkozzuk, vagy nem.

Ezt a HobbyMûvész katalógusából írtam ki, ott van egy csomó klassz ötlet is, a Húsvéti topicban Phaedra leírta, hogy hol lehet megrendelni. Neki ingyen jött a katalógus, nekem 700Ft-ért, gondolom ezt is Áfonya intézteKép Kép Kép
Most komolyan: Ebben a füzetben leírják, hogy hogyan lehet textilre, gyurmára, fára, meg minden egyéb felületre ezzel a technikával dolgozni, még matricafesték is van hozzá. A legismertebb decoupage, a szalvétatechnika, amikor a szalvéta mintája lesz a díszítõ motívum. Óvatosan kell bánni a dologgal, mert szerintem függõséget okozKép
Mivel nekem nem volt itthon akrilfestékem, sem gipszformám, így én pácolt fadarabokat kezdtem díszíteni, hát nagyon nagy sikert aratott. Terrakotta cserép is esett már áldozatul, szerintem azon is szebb az eredeti festetlen felület. Most egy fakéreg kap díszítést, aztán jön a kõ. Olyan lesz az eredmény, mintha festve lenne a felületre a motívum. Ja, és a maradék tojásfestékemmel "pácoltam" be mindenféle fadarabot, olyan, mintha valódi fapácot kapott volna.

Sötétítõ: Nálam minden egy anyagból van. A függöny, az ágytakaró, a gyerek rácsvédõje, sõt, bevontam vele az ágy támláját képezõ szivacsot is. A konyhámban, és a kölyöknél a függöny anyaga a lámpa búrája is.

Hamár textilezünk:
Itt a tavasz, kiraktuk a kerti bútorokat. Tavaly hallottam egy jó tippet, nekem bejött: a hintaágy elkoszolódott-kifakult huzatára felhúztam egy paplanhuzatot, és a kispárna lett a díszpárna. Csak annyit kell tenni, hogy a paplanhuzatot hosszában le kell varrni, így a támla, és az ülõ rész szebben elkülönül. Szerintem olcsóbb, mint ekkora anyagot venni, és persze egyszerûbb is. Ráadásul az ágynemûgarnitúrákból nagyobb a választék sokszor, mint a megfizethetõ dekoranyagokból.

Még egy kis gyerekszoba:
Most arra készülök, hogy a töménytelen mennyiségû plüssbigyókra függönyakasztót varrok, azt a mûanyag, patentolható fajtát, és a szobán átfuttatott zsinórra aggatom õket. Így látszanak is, de mégsincs tõlük kupi. És ha a gyereknek kell, akkor leakasztom - mert galád módon olyan magasra teszem, hogy ne érhesse majd el. De lehet, hogy mégis bezsákolom inkább...

Agyagozik itt valaki?

Csi
 
 


Sziasztok!

Áfonya

Én is el szoktam nézni a mintátKép
A hátuljával ennyire azért én sem foglalkozom,mert mindig másként haladok a mintával.Na,azért nem olyan csúnya már,mint a legelsõnél,de nem is olyan,mint amilyennek lenni kéne.De úgysem fog látszani,mert falvédõ lesz belõleKép
Ja,a Saját játékötletekbe raktam fel egyszer egy vonat képét,az is keresztöltés.Nagyon aranyos szerintem!

Csi

Jó tömény lett!!!Kép
Azért ha tudnál nekem képet felrakni,hogyan is néznek ki a ragasztott tárgyaid,örülnék!Kép
A plüssállatokkal jó ötletet adtál,bár nekünk most elfér az ágyra kötött is zsebes tartóban.De az ötlet nagyon tetszik!

Foltvarráshoz:Kép

Anyapoc

 
 


Tud nekem valaki segiteni? "Magyar" himzest keresek, olyan kalocsai vagy matyo felet. Kis darab kellene legyen, par szinnel, kis terito vagy alatet. Beszkennelve tudna nekem kuldeni valaki?
Koszonom
idi
 
 


Anyapoc!

Kicsike betûkkel rövidebbnek tûnt...Kép
Majd felrakom a képeket, feltéve, ha végre ismét erre jár valaki digitfényképezõvel...
Mára megszáradt a kéreg, az eddig a legszebb. A kéreg kb. A/4-es méretû, és a belsõ felületére ragasztottam a mintát, ami nagyon egyenletlen, de ezért lett szép.Kép
Nekem azért nem férnek el az állatkáim, mert anyukám az én gyerekkori plüsseimet ideadta, a páromnak is volt bõven, ez most két nagy szemeteszsákot tölt meg. És egy ünnep sem múlik el anélkül, hogy a gyerekeim ne kapnának valakitõl...
A párnák saját készítésûek?

Idike!
Nekem van a padláson, ha valaki nem küld Neked, akkor megpróbálom elõkotorni...

Csi
 
 


Csak gyorsan:
a furge ujjakban van ezer + 1 minta, szivesen keresek, scannelni nem tudok, a digifenykepezo meg epp lemerult, meg kell varni, mig feltolt. Ha raer holnapig, akkor megnezem.

-Afonya
 
 


Ildike

Itt egy kalocsai futó,de Áfonya biztos talál még sok széped neked!
Kép

Csi

Nem is hosszú volt,csak hirtelen kicsit bonyolultKépJa,és köszi,azt az elõbb elfelejtettem.Kép
Meg talán az is baj,hogy marhából nem tudom elképzelni,hogy is néz ki...Ezért is lett volna jó kép.És ezeket hová teszed a lakásban?
A párna nem saját sajnosKépPedig a foltvarrás nagyon tetszik.Most egy másikkal próbálkozom,ez a kedvencem.Viszonylag egyszerû és szép dísze lehet a babaszobának.

Kép

Anyapoc

 
 


Ildike és Mindenki!

Egy jó hely:[url=http://www.kezimunka.lap.hu" TARGET="_top]http://www.kezimunka.lap.hu[/url]

Itt minden van,ha még nem jártatok erre!
Hímzés és keresztöltés isKép
Anyapoc

 
 


Sziasztok!
Meg szeretném kérdezni, hogy vki tudna-e nekem abban segíteni, hogyan kell színeket kikeverni?
Azt pl. tudom, hogy a kék-sárga=zöld, piros-kék=bíbor, sárga-piros=narancs

De hogyan (mibõl) kell pl. a barnát kikeverni.
Illetve más színeket.

köszi, Phaedra
 


Lányok!
Engem meg az érdekelne, hogy mi a különbség a sima hobbyfesték, és az akril között.Száradás, felhasználás..stb.
Köszi
Csi
 
 


Phaedra,
http://berzsenyi.tvnet.hu/tanszek/szam/ ... wpage6.htm

de ha rakeresel a színkeverés, alapszín, RGB szavakra, millio meg egy honlapon keresgelhetszKép

Kép

Kép
Afonya
 


a dog, azt mondta, tiltva a feltoltes

Kép

Kép
Névtelen
 


Szia Áfonya Kép

köszi, megnézem az ajánlott linket.
Aza z igazság, hogy keresõvel elég sok anyagot találtam, de nekem elég magas volt, ahogy leírták.
Ilyesmi útbaigazításra vágyom:
kevés kék + sok piros -> barna

Már bánom, hogy annak idején a ker. suliban ellógtam a betûírás és dekor órákat.
Phaedra
 


Ácsi!
Na, ez az!
Az én sekélyes tanulmányaim szerint MÁS az, ha RGB színkeverésrõl, és MÁS az, ha a a flakonok tartalmának összeöntésérõl beszélünk. Volt valami additív, meg hasonló sok-sok furcsa szó is, de már nem emlékszem. Az viszont tuti, hogy a projektor három alapszínének az összekeverésébõl/vetítõvászon/ nem azt kapjuk, amit akkor kapnánk, ha mindezt festékbõl kevernénk össze. Remélem az elektro'tanárom nem jár erreKép A fenti két ábra közül azt hiszem, hogy a felsõ az a projektoros...És amit a grafikusok tanulnak színelmélet, vagy színtani alapismeretek néven, az nem egyezik meg az RGB-vel.

Jó lenne ezt pontosan tudniKép

Csi
 
 


Sziasztok Lányok!

Na, nekem is hiányos az ismeretem, de az egyik az összeadó a másik a kivonó színkeverés.
És itt a hiány a kivónó a fehér az összeadó a fekete, de az is lehet, hogy fordítva. Kép Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Szóval fordítva, az összedó a fehér, a kivonó a fekete. Kép

[url=http://berzsenyi.tvnet.hu/tanszek/szam/somogyiv/newpage6.htm" TARGET="_top]http://berzsenyi.tvnet.hu/tanszek/szam/somogyiv/newpage6.htm[/url]

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziaszok!
Bigacsiga Kép
Igen, ezt a linket másolta be az Áfonya is, sõt már én is megtaláltam ezt az elmúlt napokban a keresõvel, de sajnos nekem teljesen mindegy, mert ez alapján még mindig nem tudom, hogy milyen arányú (alap)színekbõl, milyen színt lehet kihozni gyakorlatban a festékekbõl.

összefoglalva, amit eddig tudok (de ez nem sok, sõt)
piros+sárga-> narancss.
kék+sárga-> zöld
kék+piros-> bíbor (lila)
kevés kék+sok piros-> barna
fehérrel világosítani, feketévek sötétíteni lehet a tónust.

sziasztok, Phaedra
 


Anyapoc!
Ugyan nekem még most sincs lefotózva semelyik szalvétás fadarabom, de ha sikerül, felteszek egy képet egy újságból, amit ma vettem meg hirtelen felindulásból. Nem egy nagy durranás, de alapnak jó - ha másnem, kedvcsinálónak. A Barkácsmûhely-sorozat elsõ füzete, Dekopázs, avagy a szalvétatechnika csodái címû kiadvány.450Ft.
Íme a kép:
Kép
Csi
 
 


Csi,
nekem nagy kedvet csinaltKépKép Mifelenk ilyen szalvetat nem lehet kapniKép

-Afonya
Névtelen
 


Áfonya!
Ha érdekel, akkor megkeresem a Hobby Mûvész gyõri viszonteladójának a címét! Ha más nem, akkor a katalógusból rendelhetsz, 40forint/db.
Csi
 
 


Szia Csí!
Ezt most találtam a [url=http://www.hobbybolt.hu" TARGET="_top]http://www.hobbybolt.hu[/url] lapján, ha még aktuális a kérdésed Kép
"A hobby festék (akrill) egy vizes bázisú, gyorsan száradó, szagtalan festék Félfényes bevonatott képez. Száradási ideje 30 perc ami után már nem oldódik vízben. Használható: fa, karton, papír, agyag, gipsz, hungarocell, textil, kõ stb festésére."

Ez a szalvéta nekem is nagyon tetszik Kép
 


Afonya voltal mar a regi kis duna aruhaz 2. emeleten? vagy a Kolcsey altalanos iskolavala szemben van egy kreativ bolt egy garazsban.?????
Névtelen
 


Ooo, bocsanat, amikor en irtam, akkor meg nem jelent meg a kep, csak a "your image here" szovegu kep, azert kotekedtemKép

Te Nevtelen,
eszerint gyori vagy es bujkalsz? Mutasd magadKép A Kolcsey a regi Zalka?
Afonya
 


Ugye-ugye!Kép
Nekem már tegnap furcsa volt, mert amikor felraktam, és letekertem a topic aljára, már ott voltálKép Kép Kép
És én meg tényleg azt hittem, tetszik... De legalább így lassan az összes gyõri hobbyboltot ismerni fogod!

Phaedra!
Amikor Te hobby, vagy akril festéket használsz, akkor van köztük valami különbség? Én most azt gondolom, hogy a hobbyfesték egy márka nélküli általános festék, amit ha egy nagynevû cég forgalmazna, akkor az is sokkal drágább lenne. Nekem van Nerchau akrilom, ami lényegesen jobb minõségû, mint a Kreatív hobbyfestéke, de az ára miatt valószínûleg az utóbbiból fogok bevásárolni. Persze, ha addig valaki nem ír az esetleges hátrányokról.Kép
Csi
 
 


Sziasztok!

Csi

a szalvétáskép tényleg nagyon jó és kedvcsináló4Csak be kellene a cuccokat szerezni hozzá.?ajd meglátogatom a dekorboltot.

Áfonya

Ha van felétek dekorbolt,ott is lehet kapni,nálunk legalább is.De bekukkanthatsz papír-írószerbe,mert ott is szoktak,akár darabra is(a dekorban is) árulni.Sõt,olykor a Tescoban is nagyon jókat lehet kapni,csak ott darabra nincs.Éppen ott vettem egy csomag zsiráfosat,ha képet akarsz még csinálniKép

Anyapoc

 
 


Sziasztok, koszonom szepen az otleteket, nagyon nagy hasznukat vettem (es fogom venni), es majd tudositok az eredmenyrol is. Kép

idike
 
 


Phaedra!

Tudod mire gondoltam?
Gyakorlatilag az összes színt összeszedted fentebb.
Ha van piros, sárga, kék, fekete, és fehér festékünk, akkor ezeket lehet kikeverni, mint ahogy írod:
piros+sárga-> narancs
kék+sárga-> zöld
kék+piros-> bíbor (lila)
kevés kék+sok piros-> barna

és most, ahogy rendelni akartam festéket megakadt a szemem egy színskálán. Lehet, hogy tévedek, de azt hiszem, valahogy így van:
sárga+pici piros-->aranysárga
sárga+pici barna-->okker, vagy mustársárga
sok piros+pici sárga-->cinóber
kék+piros+fehér-->rózsaszín
piros+fehér--szintén rózsaszín
kék+sárga+fehér-->menta
sok kék+kevés sárga-->fenyõzöld
fekete+fehér--> a szürke minden árnyalata
piros+kevés kék+fehér-->krém, vagy bézs
sárga+fehér-->vanilia
kék+kicsi sárga-->türkiz, esetleg azúr

Az, hogy az ekrü, az umbra, vagy a szienna milyen, azt nem tudom, mert gõzöm sincs, hogy ezek milyen színû színekKép
Szerinted? Persze minden az alapszíntõl, és a keverési aránytól függ.
Neked bevált a hobbyfestéked?
Higítod valamivel? Egyáltalán lehet/kell higítani?

Szalvéta:
A legrosszabb, amit eddig láttam, az a leopárdmintás tyúk volt. Rettenetes.

Áfonya!
Bár tudom, hogy csak gonoszkodtálKép, de megtaláltam a gyõri címeket:
Hobbi Kuckó -- Szigethy Attila út 26
Mozaik Dekor -- Bajcsy Zs. út 24
Kontúr Papír -- Pálffy u. 4
Csókoltatom a Kiss JánostKép

Csi
 
 


Csí!
Igen, miután kikevertem a barnát, nekem is eszembe jutott, hogy nem is olyan ördöngõs a színeket kikeverni, de azért szívesen elolvastam volna vmi gyakorlott színmágus tanácsait. És egy kicsit féltem is hozzákezdeni, a festék árak miatt.
köszi, hogy így összeszedted Kép

Ekrü-> az amolyan drappszerû szín. Talán úgy jobban el tudod képzelni: a horgolt csipke szegélyeknek, függönyöknek volt ilyen színe (most újra lehet kapni). Ezeket régen vagy fehérben vagy ebben az ekrü színben lehetet kapni. Emlékszem, amikor a nagymamám vagy a mamám horgolt vmit és ekrüre akarták festeni, akkor egy jó erõs teát fõztek, abba áztatták, s így lett ekrü. Nagyon kellemes szín.
A többit nem tudom.

A hobbifesték nekem nagyon bevált, de ez adódhat a nem tudésból is. De én tényleg elégedett vagyok vele. Olyat is elszoktam követni, ha a szalvéta széle beszakad, vagy az alapozás miatt esetleg egy szín nem emelkedik ki számomra megfelelõen, akkor már a felragasztott (megszáradt) szalvétát is pontozással át szoktam kenni. Vagy ha egy növény szárát nem sikerül rendesen (szépen) kivágni, akkor odafestem. Szerintem érdemes, mert még szebb hatások is elérhetõk így.

Higítás: vízzel lehet higítani, de nem szükséges. Én egyszer próbáltam higítani, de "alap állapotban" szerintem szebb, amikor megszárad (a hobbyboltban is ezt mondták egyébként).

Egy két trükk:
A keretet már nem ecsettel festem, hanem szivaccsal (gumikesztû ajánlott, bár ha rögtön megmosod a kezeed, akkor lejön a hobbifesték). Szvsz kevesebb festékkel lehet teljesen fedni. Legutóljára pedig nem fedtem be teljesen a festékkel a keretet, hanem csak rányomkodtam a szivaccsal a festéket. Persze elõször a lealapoztam fehérre. Nagyon érdekes és szép is lett.

Ha van otthon olajfestéked, azzal is nagyon szép lesz, de így magasabb fényú lesz. Igaz egy kicsit tovább kell száradni hagyni.

A drága decoupage ragasztó helyett már tapétaragasztót használok. 1 doboz tapétaragasztóból, ami 700.- 7 liter! ragasztót lehet elõállítani, míg egy doboz decoupage ragasztó kerül kb ennyibe, de az csak 50ml. A tapétaragasztóporból csak egy keveset oldottam fel és egy befõttes üvegben tárolom hideg helyen.

Alapozónak pedig a falfesték alapozót használom, ami szintén sokkal olcsóbb megoldás és jobban is fed.

A hobbiboltokban kapható szivacs ecsetet, sima mosogató szivaccsal helyettesítem, amibõl a 10 db-os csomag kb egy százas. Ezt vagdostam fel.

Most ennyi jutott eszembe, de ha van vkinek jó kis ötlete, újítása, szívesen kipróbálnám én is.
Phaedra
 


Sziasztok!
Csi hivtál, mijaz? Kép
Ha jól látom mindent kivesétetek a szinekrõl. Kép

Pusz
Zsuny

 
 


Phaedra!Kép
Ez a kép is mosogatószivaccsal készült:
Kép

Én, amikor fára szalvétáztam, akkor azt csináltam, hogy az alapra, ami pácolt fa volt, felragasztottam a mintát. Mikor megszáradt, akkor nagyon vastag ecsettel a rostok irányának megfelelõen egy sötétebb színnel bele-bele húztam, így olyan lett, mintha "öreg"lenne a fa. Nekem tetszik.

Most arra készülök, hogy a beragasztózott felületre kvarchomokot szórok, a kép környékére. Régen volt a Praktikában, hogy egy tejesdobozt elfektettek, levágták az egyik oldalát, belül bekenték valami zsíradékkal, mint amikor a tepsit szoktuk kivajazni, és megszórták fehér kvarchomokkal. Ebbe öntötték bele a gipszet, így a kész gipsz oldalai olyannak tûntek, mintha kõbõl lennének. Igaz, akkor mécsestartót készítettek, de szerintem a szalvétaképnél is ki lehet próbálni. Erre szerintem jó mindenféle kültéri burkolásból megmaradt por. Eserleg dekorhomok, de az szerintem kicsit drága.

Phaedra, ha legközelebb festéket keversz, légyszi' gyógyszertári gyeppentõvel adagold a festéket, mert akkor én is tudni fogom, az arányokat! Azt hiszem, hogy az alapok mellé én fogok venni barnát is.

Kipróbáltad már a levegõn száradó gyurmát?

Lányok!
Van egy nagyon aranyos szobai díszem, amit fel lehet lógatni, mondjuk két csillár közé szülinapra, vagy névnapra. Gyerekeim imádták. Hat macika van a kezüknél fogva összeklamnizva, szerintem nagyon könnyen elkészíthetõ kartonpapírból. Találjátok ki, hogy hogyan tegyem fel ide! Persze, ha valakit érdekel...

Csi
 
 


Zsunyaaaa!!!!!KépKépKépDe jó, hogy jössz!Kép

Színek:Csak úgy látszik!Kép

Légyszi nézd meg, hogy jól kevertük-e, és ha van, amit el tudsz még mondani, mint "szakértõ", akkor légyszi' írd le!

Valahol olvastam az anyósod otthoni gyapjúfestési módszereirõl, de nem leltem a mûvész topicban... Hol olvastam?

Tudsz olyan oldalt ajánlani, ahol le van írva, hogy pl.:
mustársárga: három rész barna, két rész napsárga, egy rész meggypiros? Amikor keresgéltünk, csak ÁLTALÁNOS, vagy csak az alapszíneket tartalmazó oldalt találtunkKép
Vagy Nálatok ez már szemre megy? Csi akkor nagyon iíirigyKép.

Csi
 
 


Sziasztok!
Zsunya! csatlakozom Csí-hez. Arányokat!!!! Légyszí' Kép
Csí! ezt a képet Te készítetted?
A gyurmát még nem próbáltam.
Phaedra
 


Phaedra, nagyon hasznos dolgokat írtál. képeket nem dobsz fel? légyszííííííííííííííí

szerintem sokan kíváncsiak.ugye csajok???
Névtelen
 


Nagyon szeretném én is, de még mindíg nem kaptam meg a digit gépet Kép pedig nagyon várom...
Amint lesz, rögtön Kép
Phaedra
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: