Új privát üzeneted érkezett!

Ezt is nezd meg ha tudod : [url=http://www.crochetcabana.com/crochet_dictionary.htm" TARGET="_top]http://www.crochetcabana.com/crochet_dictionary.htm[/url]
Névtelen
 


Szia Névtelen!
Köszönöm és szívesen veszem a segítséged Kép
Phaedra
Phaedra
 


Szia Afony!
Bocs, eszembe sem jutott megnézni a profilod. Nézd el nekem ezt kérlek, csak annyira be vagyok kattanva most erre a horgolásra, hogy csak az orromig látok Kép Kép
Szia Phaedra
Phaedra
 

 
 

Sziasztok!

A varrógépemhez keresek leírást, Veritas Famula 16 programos (1991.). Fénymásolatként is megfelelne. Légszí segítsetek, mert a költözések folyamán elkeveredhetett.
Köszönöm, Phaedra
 


Áfony, kedves Áfonya! Kép
Remélem nem haragítottalak magamra, s azért nem írsz nékem?
Szia, Phaedra
 


jajajaj, dehogy, csak elfelejtettem ezt a topicot, bocsiKép
megvannak a Furge Ujjak, ugyhogy kuldom mailtKép

-Afonya
Afonya
 


Phaedra,
hetvegem megnezegettem a Furge Ujjakat,
itt vannak a kimondott agyteritok,
itt a fuggonyok,
itt egy-ket altalam szepnek talalt, extrabb minta, kozte "kifeszitos" csipke is.

Aztan vannak meg "hagyomanyos" teritok, valamint szelcsipkek /nekem azok tetszenek nagyon, pl. lenvaszon anyagon ekru szinu csipke korben, szolidan/, azokat is felteszem majd, de helyszuke miatt csak azutan, ha ezeket vegigneztedKép Ha valamelyik tetszik, ird meg a szamat es kuldom a kepet, leirast.

Egyebkent meg hihetetlen jol szorakoztam ujsagnezegetes kozben, egyreszt az akkori divat miatt /70-80-as evek/, masreszt a "hires" szinesznok fiatalkori kepei miatt, harmadreszt meg felfedeztem, melyik pulovereket csinalta meg Anyukam vagy en annoKép.

-Afonya
 
 


Sziasztok!
Van köztetek, aki Bp-en a XIII. kerületben, vagy annak környékén lakik és elfogadható áron vállal gyerekruha varrást (vagy tudtok valakirõl, aki vállal)?
Ha igen, légyszi jelentkezzetek, mert nagyon keresek valakit, aki megcsinálna néhány dolgot a gyerkõceimnek.
Köszi,
Zümmöcske (egeer@chello.hu)
Névtelen
 


Sziasztok!
Áfonya!
Köszönöm Kép
Küldtem két mailt.
Phaedra
 


Sziasztok! a varrni tudókat szeretném megkérdezni, hogy csináltam egy kötött darabot, amit szeretnék méretre igazítani varrógéppel. Van álinterlock a gépen amit kölcsönkaptam, de úgy vettem észre megnyújtja az anyagot.

Hogy kellene beállítani hogy ne nyújtsa az anyagot?
Akitõl kaptam a gépet azt mondta hogy tuti meg lehet csinálni de õ sem tudja.

a másik, hogy pamut anyagra applikáltam (így mondják?) és eléggé hullámos lett az anyag. Ezt hogy lehet elkerülni?


Köszi a segítséget: Szilvi
Névtelen
 


Keresztszemes varras kedveloinekKép

Kép
 
 


Talaltam sok allatfigurat, kutya, macska, oroszlan, delfin, stb. aztan bohocok, mesefigurak...
-Afonya
Névtelen
 


Szia Áfonya! Kép
macik és bohócok. Rakd fel légyszí Kép
köszi, Phaedra
 


Macik:

Ez egy naptarszeruseg, minden honaphoz van egy macipar, demonak itt belole par:

Kép

dinnyeevo maci:

Kép

koalamaci:

Kép
 
 


most megyek San Franciscot nezni, majd folyt kovKép
Névtelen
 


szerelmes macikKép

Kép

Kép

maci csak ugy:

Kép
Afonya
 


Kép
Kép
Névtelen
 


bohocok:

Kép

Kép
Afonya
 


Ket bohoc elveszett, korozes alattKép

-Afonya
Névtelen
 


A Micimaciék mellé még egy béka

Kép
Míra
 


A Micimaciék mellé még egy béka

Kép

Kép
Míra
 


ÁfonyaKép!


Ha megtaláltad a bohócot, fõleg az alsót feltétlen állítsd elõ!!Kép

Köszi: Míra
Míra
 


Sziasztok!
Áfonya! köszi Kép

én is is bohócot, vmelyik nap rájöttem, hogy a kölöknél tombol a bohóc mánia is Kép (nálam kevésbé Kép )
a macikat is köszönöm!
Phaedra
 


Sziasztok!
Míra!
Neked is nagyon köszi Kép
Phaedra
 


A rollerezo bohoc megvan, csak volt masik ket aranyos, azt nem talaltam.

A rolleres lelohely:

http://crossstitch.about.com/gi/dynamic ... clown1.htm

Egyiket megtalaltam:

Kép

-Afonya
Névtelen
 


Húúúúúúúú Ti aztán nem tétlenkedtek!!! megcsinálta már valaki ezeket?
Áfonya, Te ilyen gyönyörû dolgokat varrsz????

De jó lehet a családodnak gondolom tele vagytok szebbnél szebb képekkel.

Manócska
Névtelen
 


Szilvi! 2003 Február 16 vasárnap - 09h 51
Ha még jársz erre:
Én ilyen "gyûrõs" esetben a talpnyomást változtatom meg, mert akkor az anyagot az alsó szövettovábbító úgy tudja továbbítani, hogy a fentrõl rányomó talp nem tartja vissza.
Persze ez az én gépemen mûködik, ami egy vén csotrogány, de próbáld ki Te is!
Csi
Csi
 


A spektrumon a foltvarro sorozatban is a talpat lazitotta ki a csaj, de o mondjuk teljesen kiiktattaKép Allat szep dolgokat csinalt "szabadkezzel".

Manocska,
en gobelinezek, ezeket csak keresgeles kozben latom. De az allatkas gyerekek nagyon megtetszettek, azt lehet, hogy megcsinalom. Felteve, ha sikerul valahogy elonyomattatnom, nem horror aron.

A kepeket cserelgetem a gyerekszobaban, kicsi a lakasunk hozzaKép

-Afonya
 
 


Áfonya
Na, igen, azt én is láttam Kép.

Tudom, hogy hogyan néz ki a goblein,láttam néhány szép darabot, de azt nem tudom, hogy az hogyan készül. Persze csak nagy vonalakban érdekelne, ha van kedved légyszi' írd le!
Köszi
Csi
Csi
 


Sziasztok, végre idetaláltam, köszi asz információt a varrógép talpáról. Megpróbálom leengedni, de akkor mi fogja továbbítani az anyagot?

Szilvi
Névtelen
 


Szilvi!
Akkor másképp.
Az alsó recét, ami a varrógép aljából jön föl varrás közben rendszeresen, azt a helyén hagyjuk, NEM engedjük le. Az a szövet/anyag-továbbító. Amikor beteszed a tû alá a varrnivalót, akkor ráengeded FÖNTRÕL a TALPAT, ezt én néha ABS-nek hívom, mert ez a talp segít abban, hogy az alsó recék jobban belekapaszkodjanak a szövetbe, mert rányomja a szövetet a recékre, és így nem csúszik ki az anyag. Namost: ha a TALP, ami fentrõl nyomja az anyagot varrás közben, jobban nyomja, mint kellene, akkor az anyag nyúlni kezd, és a varrás ráncos, pontosabban megnyúlt, hullámos lesz./Ez történt, ugye?/
Egy farmernél ilyet nem nagyon lehet produkálni, viszot a rugalmas öltést igénylõ anyagoknál, mint a kötött darabod, elõfordul. Ilyenkor kevésbé erõsen nyomjuk a talppal fentrõl az anyagot, és akkor az alsó szövettovábbító megnyújtás nélkül tudja továbbvinni az anyagot. Az én gépemen a talp eleve kétállású, de van mód a függõleges tengelyen további állításra is /azért jelöld be, hol állt eredetileg Kép / .

Az alsó recét /anyagtovábbítót/ csak gombfelvarrásnál engedjük le, mert akkor NEM kell továbbítani az anyagot, a tû azonos két pontra csap le.

Amirõl Áfonyával beszéltünk, az pedig az volt, hogy egy nõ olyan technikával készít "festményt", hogy leengedi az anyagtovábbítót, leszereli a talpat, és a kezével tologatja az anyagot a tû alatt, miközben szépen kifeszítve tartja azt. Így olyan, mintha a tûvel festene.

Ha nem érthetõ az, amit leírtam, akkor szólj, megpróbálom máshogy elmondani. Lehet, hogy kicsit nehezen érthetõ, de nem egyszerû /nekem/ leírni.

""a másik, hogy pamut anyagra applikáltam (így mondják?) és eléggé hullámos lett az anyag. Ezt hogy lehet elkerülni?""
--Ez mi volt?

Csi
Csi
 


Lányok!
Nemrég láttam valamelyik honlapon egy megrendelhetõ könyvet, azt hiszem Motívumgyûjtemény a címe. Azóta persze hiába keresem, nem találom meg azt az oldalt. Nem tud valaki errõl a könyvrõl valamit?
Kösz
Csi
Csi
 


C:\Dokumentumok\Képek
Képfoltvarrási könyv
 


Szia Csí!
(a szöveg eltünt Kép . Tehát, erre a könyvre gondoltál? Itt lehet megrendelni: [url=http://www.saxum.hu/leiras.jsp?bookID=28641" TARGET="_top]http://www.saxum.hu/leiras.jsp?bookID=28641[/url]
Perjes Erzsébet: Színes mintagyûjtemény kezdõknek és haladóknak
Fogy. Ár: 1680 Ft
Forma: kötve
Terjedelem: 80 oldal
ISBN: 963908445X
Vonalkód: 9949639084450
Kiadó: Saxum
Kiadás éve: 1999
 


Csi, köszi szépen:-)), háááááááát biztosan egyszerübb lenne ha látnám, de kinyomtattam és megpróbálom.
Ha nem megy, akkor írok :-)))

A másik amit írtam: pamut anyagra egy masik (kisebb ) pamut anyagot próbáltam nagyon sûrû cikkcakk-kal rávarrni. Szép is lett volna, ha nem hullámosodik be teljesen.
(Azt hiszem nem lenne szabad sûrû öltésekkel pamutra pamutot varrni, mert nyújtja.)

Szilvi
Névtelen
 


Szilvi!
Ez az én gondom is, hogy mutatni azt tudom, de leírni.... Még egy próba: amikor beteszed a varrnivalót a tûhöz, akkor az anyagra ráengeded a rögzítõ talpat. Na, ez az a talp, ami túl erõsen nyom.

A két pamut egymásravarrását is meg tudod oldani a talpnyomás lazításával, de van egy másik módszer is:
ragasztós közbélést vasalsz a felvarrandó motívumra, persze úgy, hogy a ragasztós közbélés, és az anyag száliránya merõleges legyen egymásra. Így a közbélés "megfogja" az anyagot, és az nem tud kinyúlni varrás közben. Persze ez csak akkor használható, ha késõbb nem akarod azt, hogy a pamut a rávarrt motívummal együtt rugalmas legyen.
Néha /bár itt is látni kéne a az "eredményt"/ az is ronthatja a mûvet, ha túl szoros a szálfeszesség. Egyébként a kezimunka.lap.hu-n olvashatsz az applikációról.
Csi
Csi
 


Szilvi!
Ez az én gondom is, hogy mutatni azt tudom, de leírni.... Még egy próba: amikor beteszed a varrnivalót a tûhöz, akkor az anyagra ráengeded a rögzítõ talpat. Na, ez az a talp, ami túl erõsen nyom.

A két pamut egymásravarrását is meg tudod oldani a talpnyomás lazításával, de van egy másik módszer is:
ragasztós közbélést vasalsz a felvarrandó motívumra, persze úgy, hogy a ragasztós közbélés, és az anyag száliránya merõleges legyen egymásra. Így a közbélés "megfogja" az anyagot, és az nem tud kinyúlni varrás közben. Persze ez csak akkor használható, ha késõbb nem akarod azt, hogy a pamut a rávarrt motívummal együtt rugalmas legyen.
Néha /bár itt is látni kéne a az "eredményt"/ az is ronthatja a mûvet, ha túl szoros a szálfeszesség. Egyébként a kezimunka.lap.hu-n olvashatsz az applikációról.
Csi
Csi
 


Nagyon megy ez ma nekem!!!

Phaedra!
Köszi, de nem! Van egy olyan könyv, amiben mindenféle motívum, mint pl. a görögök "ugrókutyája", vagy az egyéb kultúrákhoz tartozó motívumok vannak összegyûjtve. Nem kimondottan egy technikához tartozik, hanem egy általános gyûjtemény. De azért köszi.
Csi
Csi
 


Kép
csi
 


Szilvi!
Jobb ötletem nincs, fentebb egy varrógép barlangrajzát látod, a pirosat nevezem én talpnak.
Csi
 


Véletlenül nincs valakinek Rundschau lapja?
Csi
Csi
 


még a név sem ismerõs... mi az?

-Afonya
Névtelen
 


Rundschau - német szabászati rendszer, az egyik legkedveltebb a világon. Nagyon könnyen áttekinthetõ, logikus, és ha ezzel a rendszerrel készítesz magadnak szabásmintát, akkor nem fordul elõ olyan, mint pl. a Burda szabásmintálnál, hogy a karkivágás jóval nagyobb, mint az odaillesztendõ ujj.
A 90'-es évek elején sok iskola ezt a rendszert tanította. Németo.ban ez épp úgy rendszeresen megjelenõ lap, mint a Burda. Vannak olyan kiadványai-könyvei, amik az alapokat tartalmazzák, nem csak egy-egy modell szabásmintáját. Na, én ezeket keresem, hátha valakinek megmaradtak régrõl.

Ha jól tudom, pl. Lagerfeld /így írják?/ is ezzel a rendszerrel dolgozik.
Csi
Csi
 


Ahh, akkor miert nem ezt mondod?!KépKép
Mert ugy remlik, lanykoromban volt ilyen konyvem, ami leirta ezeket a szamolasi es szerkesztesi modszereket. De ha meg is van meg, akkor a szuloi hazban, ott meg most influenza dul.... valami konkretan is erdekel? Egyaltalan jol ertelek, ugyanarrol beszelunk szerinted?Kép Valami olyasmire emlekszem belole pl., hogy a derek, csipoboseg es hossz alapjan a szoknya szukitovarrasat mekkorara kell csinalni. Ezt keresed?

-Afonya
Névtelen
 


Áfonya!
Ha Runschau, akkor arról.
Nem terjedt el igazán, nekem meg eltûntek a jegyzeteim.Kép
Engem az érdekel, amit "Nõi ruha alap"-nak mondanak, ez itt a kiinduló pont.
Van egy táblázat is, ami alapján ki lehet számolni mindent...
Ha a szerkesztés így kezdõdik, hogy alapvonal, deréktõl felfele mérünk két centit...stb, akkor az az!
Csi
Egyébként itt is influenza dúl..Kép(((
Csi
 


Keresztszemes ujsag: ma megneztem az ujsagarusnal ezt az uj lapo, egesz jo. De a lenyeg: azt mondta a csajszi, hogy holnap jon a potszallitmany, januari peldanyt lehet venni 190 Ft-ert, learazva. Akit erdekel, hajraKép
Afonya
 


Sziasztok,

Csi, köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél!!!!!!!!!
Ki fogom próbálni, talán a hétvégén odajutok a géphez is.
Majd beszámolok róla.
ÉS tényleg köszönöm hogy ennyire lelkiismeretesen magyaráztad el a dolgot.

Afonya, van egy német újság a Krezstich itthon is lehet venni, abban is elég jó minták szoktak lenni.
Az ára hm hm. (1000 Ft körül van), de némelyiket nagyon megéri megvenni.

Szilvi
Szilvi
 


Szia Csi!

Én ezt a Rundschau módszert tanultam. Ugyan egy percet sem dolgoztam a szakmában,de talán a jegyzeteim megvannak. A könyvem itt van a kezemben, a többit hétvégén elõkotrom a garázsból. Érdekel?

TÁgi
 
 


Ági!
Nagyon köszönöm, hamarosan mail megy, feltéve, ha a gyermekeim a géphez engednek!
Egyébként leginkább a nõi alap érdekelne, meg a mérettáblázatok, és számítások!
Majd jelentkezem!
Csi
 
 


Sziasztok!

Phaedra, Veritas Famula 16 programos ?
Nekem is ilyen van, illetve az tuti, hogy 16 programos és Veritas famula electronic. Nekem csak Neumannhoz van használati utasítás ami nagyon hasolnó, mert az elõdje a Veritasnak. Ha gondolod? ...
Viszont ha a tied megkerül, akkor én is szívesen lemásoltatnám.
Jó kis gép egyébként szerintem nem?Kép
Vera
dvera
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: