Új privát üzeneted érkezett!

Madártej szelet:

Hozzávalók: 8 tojás, 12 ek. cukor, 13 ek. liszt, 2 csg. vaníliás cukor, 4 dl tej, 18 dkg margarin, 10 dkg porcukor, 1 csg sütőpor, 5 dl tejszín ( én a Hulala nevezetű növényi kütyüt vettem, ez előre be van cukrozva és nagyon jó sütikhez), 1 csg habfixáló.

8 tojásfehérjét 8 ek. cukorral habbá verjük, majd beleteszünk 8 ek. lisztet, sütőport, tovább verjük, majd sütőpapírral bélelt tepsiben készre sütjük (nagyon hamar megsül). 10-15 perc

Krém: 8 tojás sárgáját, 4 ek. cukorral, 5 ek. liszttel, 2 csg vaníliás cukorral 4 dl tejben elkeverjük, felfőzzük. Kihűlés után 18 dkg rama margarinnal, és 10 dkg porcukorral összekeverjük és a tésztára kenjük. A tetejére a tejszínből és a 2 ek cukorból, habfixálóból habot verünk és a krémre kenjük, csokireszelékkel megszórjuk. Hűtőbe tesszük, aztán jól megesszük.....:D

Nagyon könnyű, és nem túl édes süti! Nyámmm

KépKép


Kép Madártej szelet

KépKép


Hamis marcipán:

20 deka búzadarát belekeverek 4 deci forró tejbe és lefedve hagyom kihűlni.

25 deka margarint habosra keverek 25 deka porcukorral és ebbe kanalazom bele a kihűlt darás masszát. A robotgéppel szoktam csinálni abba jó sokáig megy és szép habos lesz.

Keserű mandula aromát teszek bele, a tescoban lehet kapni szintelent, azt lehet tovább szinezni ételfestékkel, vagy van a hagyományos kiszerelésű mandulaaroma az zöld szinű.

25-30 deka darált kekszet teszek bele, hogy gyúrható tészta legyen belőle, mint a kókuszgolyó.

A kis golyókat keserű kakaóporba forgatom.

Hűtőben tárolva sokáig eláll, másnap az igazi.

Kép

KépKép
 
 

 
 

Csirkés spagetti

1kg csirkemellfilét csíkokra vágunk,rá só bors.Teflon lábosba vaj és olaj keverékén puhára főzzük közbe nyomunk rá citromlevet.Míg fő 20dkg gépsonkát kockázunk,ha félig puha a hús beletesszük.
Közben
1dz sajtkrémet(20dkg), 1 tejfölt,2dl tejszínt,összekeverünk,belereszelünk 2gerezd foghagymát,kevés mustárt,és 2evk lisztet óvatosan belekeverünk.
Ha megpuhult a hús ráöntjük a tejszínkeveréket,összeforgatjuk,és apróra vágott petrezselyemzölddel megszórjuk ezt 1-2 percig még főzzük.Spagettival tálaljuk.

Kép
Kép
 
 


Sárvári csirke:

Besózott csirkecombokat pirospaprikás lisztbe forgatunk és kivajazott hőálló tálba tesszük.
Karikázunk rá vöröshagymát, ízlés szerint fokhagymát nyomunk tejfölbe és ráöntjük a husira. Letakarva kb 1 órát sütjük, a végén reszelt sajtot pirítunk a tetejére. Isteni finom, mi csak csokítós csirkének hívjuk, mert ronda és finom.
Vendég
 


Majorannás csirke:

2 vöröshagymát apróra vágunk, dinszteljük.
1 kg csirkemellet kockára vágjuk és hozzárakjuk a hagymához. Mikor levet enged, sok-sok majorannát szórunk rá ( mostanában őröltet használok ) és sózzuk.
Mikor puha a husi 1 evőkanál réteslisztet kikeverünk 2 dl tejföllel és behabarjuk a husit. Felforraljuk és kész! Köretként rizst szoktam készíteni hozzá.
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.07.28 11:49-kor.
Vendég
 


Csokis süti:

Tészta:
27 dkg cukor
4 tojássárgája
1 dl étolaj
1 dl meleg víz
Ezeket az anyagokat turmixgépben alaposan összedolgozzuk, közben a tojások fehérjét kemény habbá verjük. Az összeturmixolt cukors tojássárgájához a következő keveréket adjuk:
27 dkg liszt
1 csomag sütőpor
Végezetül fokozatosan hozzákeverjük a felvert habot.
Kikent tepsibe rakom, lehet tortaforma is és kb fél óra alatt megsütöm szép aranybarnára.

Krém:
egy csomag vaníliás pudingport felfőztem, 3 evőkanál cukorral, 3 evőkanál kakaóporral és 3 deci tejjel. Félreraktam kihűlni, majd összeturmixoltam 20deka cukorral és 25 deka margarinnal.

Kép

KépKép
 
 


Feketeerdő torta

A piskóta receptjét nem íernám le, azt úgy is mindenki tudja. Szóval kell hozzá egy kakaós piskóta tortaalap 3 felé vágva.
Kb 7 tojás, 7 ek cukor, 1 cs sütőpor, 1 cs vanailiás cukor, 5 ek liszt 2 ek kakaópor, az elkészítése....balablabla

Töltelékhez

3dl meggylé
1 cs vaniliás pudingpor
6 dkg cukor
20 dkg meggybefőtt
2 ek zselatin
7 dl habtejszín
2 ek cukor

A vaniliás pudingporból, a meggyléből és a cukorból sűrű krémet főzünk. Belekeverjük a magozott meggyet.
A habtejszínt kemény habbá verjük a cukorral és belecsorgatjuk az 1 dl vízbe beáztatott zselatint.
A meggyes krémet és a felvert tejszínt külön külön habzsákba töltjük és a töltelékeket csíkonként váltakozva, egyforma magasságban rányomjuk, úgy hogy a tejszínesből hagyunk egy keveset.
A két töltelékes lapot egymásra tesszük és befedjük a harmadik lappal, a maradék tejszínnel befedjük a tetejét és az oldalát, csokoládéforgáccsal és egy- két szem meggybefőttel díszítjük.
változtatás by Bende:
1, A receptíró hülye, ha belekevered a meggyet a krémbe a ....életbe sem fog kijönni a habzsákból, ezért inkább nyomkodd bele a krémbe, mikor az már a piskótalapon van.
2, Egy habzsákkal dolgoztam (nincs komplett cukrászat a konyhámban) ezért először rányomtam a krémet körkörös csíkokban és utána a kihagyott részeket feltöltöttem tejszínnel.
3, a tetejére nekem kevés hab maradt, ezért nagy megkentem azt is krémmel, villával hullámokat húztam bele. A torta oldalát is bevontam tejszínnel, és a tetejének a szélét díszítettem tejszínnel.

habzsákhoz a legnagyobb átmérőjű csillagcsővet használjátok

KépKép
 
 


Márványos gyümölcskenyér

8 tojás
25dkg porcukor
18 dkg vaj
1 vaníliás cukor
28 dkg liszt
fél csomag sütőpor
[aszalt gyümölcsök
dió, mandula
csokoládé] (a 3 féle összesen 25dkg legyen)

A vajat habosra keverjük a porcukorral és a vaníliás cukorral, majd hozzákeverjük a 8 tojássárgáját. A fehérjéket kemény habbá verjük, majd a liszttel együtt (amibe belekevertük a sütőport) apránként belekeverjük a vajas keverékbe. A tésztát kettéosztjuk, az egyik felébe belekeverjük az apróra vágott aszalt gyümölcsök, csoki és dió, mandula felét; a másik felébe 1 evőkanál kakaót, 0,5 dl tejet és a gyümölcsök stb. másik felét. Kivajazott, kilisztezett őzgerinc vagy kuglóf formába rétegezzük, 150 fokon 30-40 percig sütjük.

Kép
Kép
 


Kakaós almás

Hozzávalók:
56 dkg. alma
38 dkg. liszt
25 dkg. cukor
10 evőkanál olaj
4 db. tojás
1 kávéskanál szódabikarbóna
2 evőkanál kakaó
Baracklekvár a tetejére
tetejére reszelt csoki

Elkészítés:
az 56 dkg almát lereszelem egy tálba és hozzáadom a lisztet, cukrot, kakaót, tojásokat, szódabikarbónát és az olajat. Jól elkeverem és egy sütőpapírral kibélelt tepsibe öntöm. ( kb. 30x40- es tepsibe ) Előmelegített sütőben, 180 fokon addig sütöm, amíg ha hústűvel megszúrom nem lesz ragacsos. Még forrón baracklekvárral bekenem a tetejét és csokit reszelek rá. Reszelt csoki helyett bevonhatjuk csokimázzal is.

Kép
Kép
 



Szia!

A tepsit kikenem margarinnal, meglisztezem és úgy megy bele a massza.

Remélem nálatok is nagy sikere lesz, nálunk túl hamar elfogyott :lol:

KépKép
 
 


Szia winchi!

Köszi a válaszod.
Én nagyon szeretek sütni. Ez a helyzet nálam is, ha valami jól sikerül akkor hamar elfogy. Nem csak a sütikre gondolok itt. Vettünk kenyér sütőt amivel rendszeresen kell sütnöm, mert olyan jól sikerül.
Ha van esetleg még ilyen hasonló gyors sütis recepted akkor szívesen fogadom.
Az e-mail címemre is elküldheted, ha gondolod. (prividre küldöm a címet)
Köszi.
Móni

 


Fokhagymás zellerkrém leves

1-2 zellergumó, 2-3 szem burgonya, 1 kisebb alma, 1-2 gerezd fokhagyma, 2 ek étolaj, 1-2 ek liszt, teföl vagy tejszín, húsleveskocka, vagy ételizesítő, só, bors, szerecsendió, 1-2 zsemle, vagy kifli

A meghámozott zellert, burgonyát, almát kockákra vágom (almát azért teszek bele, hogy ne legyen annyira vad zeller íze), az étolajon kicsit megpirítom, majd felöntöm húslevessel (húsleveskockából, vagy csak sima vízzel, és ételizesítőt szórok bele), dobok bele 2-3 gerezd fokhagymát.
Ha teljesen megfőtt, leturmixolom, visszateszem forrni, közben dobok bele egy kis őrölt borsot, szerecsendiót. Ha felforrt behabarom tejszínes, vagy tejfölös habarással (ízlés szerint, a tejföltől kicsit savanykásabb lesz). A tetejét petrezselyemzölddel, vagy zeller levéllel díszítem. Pirított zsemlekockával tálalom. Néha reszelek bele füstölt sajtot is.

Kép Fokhagymás Zellerkrémleves

KépKép


cukkinis kevert

35 dkg liszt
30 dkg cukor
3 tojás
10 dkg darált dió
2,5 dl olaj
1 sütőpor
1 van. cukor
ezeket összekeverni (nagyon sűrű)
40 dkg cukkinit (gyalulva) belekeverni, megsütni
ha megsült lekvárral megkenni a tetejét és csokimázt csorgatni rá.
Vendég
 


Flora híres cukkinitortája (by Nigella)

A tortához:

60g mazsola (elhagyható)
250g cukkini (egészben mérve)
2 nagy tojás
1 1/4 dl zöldség v. repceolaj
150g cukor
225g liszt 1 csom. sütőporral keverve
1/2 teásk. szódabikarbóna

Töltelék:

75g vaj
3 nagy tojás
75 cukor
1 1/4v dl citromlé (a könyv zöldcitromot ír...)
1 citrom héja

A cukkinit ne hámozzuk meg. Reszeljük le a négyoldalú reszelő legdurvább oldalán. A lereszelt cukkinit tegyük egy szűrőbe, és állítsuk a mosogató fölé, hogy a felesleges leve lecsepeghessen.

Tegyük egy tálba a tojást, a cukrot és az olajat, és keverjük krémesre. Szitáljuk hozzá a lisztet, a szódabikarbónát és a sütőport,és keverjük tovább,amíg egyenletes tésztát nem kapunk. Most forgassuk bele a cukkinit és a már beáztatott mazsolát. Öntsük a keveréket a formába és süssük 30 percig. Ha kész, egy rácsra állítva hagyjuk pihenni 5-10 percig, majd borítsuk ki.

A recept 2 db 21cm átmérőjű kerek tortaformát említ, de helyette 12 db-os muffinformában is ki lehet sütni.

Krém: Olvasszuk meg a vajat egy vastag aljú lábosban,majd adjuk hozzá az összes többi hozzávalót, és kis lángon állandóan kevergetve főzzük sodó sűrűségűre. Hűtsük ki teljesen.

Kép
 
 


Rakott répa bazslikommal

Hozzávalók

50dkg burgonya
75dkg sárgarépa
só,őrölt bors
2csokor bazslikom
12dkg mozzarella sajt
1dl tejföl
reszelt szerecsendió

A burgonyát alaposan megmossuk,és annyi vízben,hogy ellepje kb.20 percig főzzük. A sárgarépát meghámozzuk,karikákra vágjuk.Szűrőbe téve forrásban lévő vízbe engedjük és 2 percig főzzük,majd hideg vízzel leöblítjük,hogy élénk színét megtartsa. Alaposan lecsepegtetjük.
A bazslikomot megmossuk,a leveleit vékony csíkokra vágjuk. A mozzarellát lecsepegtetjük durva reszelőn lereszeljük és 3 evk kivételével a tejfölbe keverjük. Sóval,borssal szerecsendióval ízesítjük. A félig megfőtt burgonyát meghámozzuk,és felszeleteljük. Egy kerek tűzálló tálat kivajazunk. A sárgarépát és a burgonyát váltogatva félig egymásra téve belerétegezzük. A bazsalikomot egy kevés sót,borsot és szerecsendiót szórunk rá.
A sajtos keveréket a zöldségre öntjük,a maradék reszelt sajttal megszórjuk. Előmelegített sütőben kb:20 percig sütjük.

(mi nem nagyon szeretjük a mozarellát,így trappistával csináltam,de így is mindenkinek nagyon ízlett) Könnyű nyári étel.

Kép

Kép
Kép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: