Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Ezt a képet most találtam, és mivel mostanában beszéltünk a fal és ajtófélfa színéről, hát gondoltam felteszem:
Kép
ez a fal-keret színösszeállítás is tetszik, bár ez már sokkal merészebb:
Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Nalunk a falfestest csinaljak eloszor es utana burkolnak. (Jelenleg egy epitesi vallalatnal dolgozom ahol kb. 600 csaladi hazat epitunk evente) A mi hazunkban is a fal mar kesz volt (szin, minden) es utana csempeztek, jarolapoztak, aztan jott a parkett es vegul a szonyeg.

Jubi,
Az utolso ket kepbol az elso, a barna keretes tetszik. (Mondjuk hasonlo mint ami nekem van. Kép) A masodik azert elegge megszabja a stilust. Egy ilyen szinosszeallitassal mar nem lehet akarmilyen butort hasznalni, nameg az a lazac szinu fal is olyan, hogy csak egy kicsit csuszik el egy iranyba es maris "jajde rozsaszin" lesz belole. Kép

Kép
Kép
agi
 
 


Nekem jobban tetszik az alsó színösszeállítás. Hogy őszinte legyek...nálunk a konyha hasonló. Erőteljes kék ablak (talán kicsit sötétebb, mint a fenti képen) és még sárga zöld fehér az uralkodó szín. Amikor kifestettem a konyhát, a férjem épp dolgozott. Majdnem vetett egy hátast, de hamar megszerette a merész színeket! Kép

Anyko

Kép

KépKép
 
 

 
 

Na lányok...99%-ban kész a fürdőnk. Már csak az bánt, hogy valszeg el kell költöznünk pár hónap múlva. Hacsaaaaak..nem lesznek olyan rendesek, hogy maradhatunk még ez év végéig. Kép
Sírnom kell, ha csak rágondolok...
De jöjjenek a képek!
Ez a szekrény. A kádból fotóztam.
Kép
Szekrény az ajtóból:
Kép
Szekrény majdnem szemből:
Kép
Kád:
Kép
És együtt:
Kép
Én nagyon jól érzem benne magam. Nekem nagyon teszik. Egyszerű ugyan, de mégis elegáns. Már a régihez képest! Kép Kép

Puszi!
Ja...és ti hol vagytok?

Anyko

Kép

KépKép
 
 


Anyko!
Komolyan, a sírás kapott el, mikor belegondoltam, mi lesz a fürdőtök sorsa... Kép
van amit meg tudtok menteni belőle?

Zsu

Kép
Kép
 


Zsu!
A szekrényt mindenféleképpen, mert az falraaksztható. Így csak le kell emelni. A kád kicsit bonyolúltabb, mert az be van ragasztva. De meg fogjuk próbálni kivenni.
Én is majdnem sírtam, amikor mindez kiderült. Minden fürdéskor elmélázok rajta és akkor bizony elszomorodom. De a férjem azt mondta, hogy ne bánkódjak...ennél már csak szebb fűrdőnk lehet!
Azért köszi az együttérzést!
Jaj Zsu! Megkaptad a mail-emet?

Anyko

Kép

KépKép
 
 


Anyko!
Ez a fürdőszoba gyönyörű lett!!....és ezt szét fogják rombolni?!?!?!?!?!KépA kisajátítás után lebontják a házatokat?

Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Jubi!
Augusztus utolsó csütörtökén lesz a közgyűlés és akkor döntik el, hogy mi is legyen. Márminthogy mikor készül a szerződés, meddig maradhatunk mennyit fizetnek pontosan és hogy mikor bontják a házat.
Azt már hallottuk, hogy ez év végéig semmiképp nem maradhatunk és a kiköltözésünk után el kell kezdeni a bontást! Kép Minden este ezzel fekszem. Kép Nagyon rossz.
Most van oda a férjem telket nézni. Találtunk egy nagyon szépet. Békés síkságon fekszik, de ez a telek egy nagy dombon van. És a belvárosban, mégis nagyon csendes hely. Imátkozzatok, hogy sikerüljön megvenni. Most ott tartunk, hogy 5 évfolyam szépházakat bújjuk, hogy milyen is legyen az új ház. Sok szép van benne! Kép Csak győzzünk válogatni. A lényeg, hogy földszintes legyen, 3 szobás, nappali ebédlő konyha egyben, legyen még egy szép FÜRDŐSZOBA!!! WC, gardrob, mosókkonyha, garázs a házban, kazánház és egy dolgozószoba a férjemnek, ill nekem egy kis kuckó, ahova elvonúlhatok a szalvétáimmal! Kép Kép
Nem is olyan nagy az elvárásunk! Kép Kép Ez hány nm2-be fér bele? Ennyit lehet nem is kapunk a mostani házért! Kép Kép

Na de be is fejezem, mert most jönne a lelkizés. Azt meg magam is utálom! Kép
Szóval mostantól engem minden érdekel. Konyha, ebédlő, nappali, fürdő... Kép

Puszi!
Anyko

Kép

KépKép
 
 


Anyko!
Hol fogtok lakni az építkezés ideje alatt? Albérletben vagy a szülőknél? Mi az albérletet válsztottuk, semmiért nem adnánk a függetlenségünket!Kép
Találtam neked két házat:
Az első 184 nm-es, ez az elosztása:
Kép
és ilyen kívülről:
Kép

A másik 124 nm, ez az alaprajza:
Kép
és ez a látványterve:
Kép

Ezen az oldalon pedig házterveket lehet nézegetni: http://www.haztervek.hu/haztervek/tervek.htm

Pussz: Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Anyko!
Nagyon szép lett a fürdőszobátok!
Elhiszem, hogy most még rossabb lesz megválni ettől a háztól!
Nekünk az új házunk 120 nm-es lesz+ a garázs (a házban van 30nm). Kb annyi szoba van, mint amennyit te szeretnél, tehát ennél alább ne addKép
Drukk, hogy a telek sikerüljön!

Lányok!
Köszönöm mindenkinek a festés-burkolás hozzászólásokat.
Na majd dönt a páromKép

Szép vasárnap délutánt mindenkinek!
Era

Era
Kép
 
 


Sziasztok!
Nem tudom jó helyen járok-e a kérdésemmel.
Van 2 különböző lepukkant fotelunk,és azon gondolkodtam ,hogyan lehetne újszerűvé tenni őket.Az egyik hagyományos karfás,a másik fémlábas forgós.
Tudtok vmi huzatszabásmintát,klassz színt esetleg?
A szőnyegpadló skék.Az ülőgarnitúra apróvirágos(rózsaszín,halványolajzöld,világosdrapp).Függöny rózsaszín.(bár készülünk lecserélni).Képet sajna nem tudok mutatni.Kép
Köszi előre is.Kép
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Én valami világosdrapp-skék pokrócot rádobnék a sarkainál összecsomózva, így nem kell varrogatni. Kép
De vehetsz pl vékonyabb anyagot és nagyjából formára szabva, de sokkal bővebbre alul gumit behúzol és mint egy zsákot ráhúzod, lehetőleg olyat ami jól néz ki gyűrödten.Nem valószínű, hogy találsz pont olyan méretű szabásmintát, mint a fotelod. Kb 1000 féle forma van. Ha a karfa fából van és nincs benne kárpit, akkor pl az is szép, ha kilóg.
Anyagnak meg nézhetsz ágytakarót is, mert ki lehet fogni olcsót és sokszor jobban megéri, mint a drága kárpit. Nekem a sötétítő függönyöm Ikeás ágytakaró és tök jól néz ki. 3x1,5m és ha jól emlékszem 3000Ft volt. Az anyagnak meg méterét kapnám ennyiért Kép
üdv.
Kriszta

Kép

KépKép
 


Szilde, az előző üzenet neked szólt, csk lefelejtődött a megszólítás Kép

Kép

KépKép
 


Kriszta!
Köszi az ötletet!Irány az IKEA!
Az csak Pesten van ,ugye?
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szilde!
Ikea van Budaörsön is, ott még nem jártam, de a Kikában is vannak jó ágytakarók.

Kép

KépKép
 


Nyanya!
KösziKép
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!
Olyan fürdőszobát szeretnénk, ami inkább szobaszerű, és csak a vizesblokkok környéke csempézett. Van valami ötletetek, vagy tanácsotok?
Valami ilyesmire gondoltam:
Kép
Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Jubi,
én is nagyon szeretnék egy szoba fürdőszobát. Láttam már rá ötleteket különböző újságokban, ilyen pl. a parafa-borítás. Van olyan változata, amelyik impregnált, tehát nem árt neki a víz. Aztán nagyon jól mutat a ,,tacskólábú" Kép, térbe állított fürdőkád. A thonett-szék, mint törölköző- és mosakodószer-tartó. A fautánzatú wc-kefe, régies porcelán szaniterek, szappantartó, wc-papírtartó.
Naaaaaagy ablak függönnyel. Sok-sok növény. Hangulatvilágítás.

Csemegézz! Kép
 
 



Jamina, Áfonya!
KÖSZI!
Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Ma reggel véletlenül láttam a TVben a Lang Györgyi lakását. A hálóban olyan ágy volt, ami rönkökből készült, mint a kerti hinták.
Kékre volt pácolva, és roppant tetszetős voltKép
Sztem nagyon jó ötletKép
 
 


Csi!
Én is láttam...nekem az egész lakás tetszik...csak nem gyerekeseknek való.
Ha jól láttam épített konyhája volt, én is ilyesmit szeretnék, bár egy kicsit visszafog a lelkesedésemből, ha a fugák tisztántartására gondolok
Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Áfi,
nincs olyan bbc-s, aminél az lenne írva, hogy Budget: low?Kép
 
 


Jaminova,
de van, egy konyha es egy nappali. De nem is neznek ki olyan jolKép
De sok otlet szerintem hazilag is megoldhato, fillerekbol...

-Afonya
 
 


Jubi!
Csak fél szemmel figyeltem, de nekem olyan össze-vissza volt.
Épített konyhát én is szeretnékKép
Fugatisztítás nem gond, ha szürke színnel fugáztatsz, a terrakottához pl. az jobban is megy. Anyósomnak a fehér csempéhez-padlólaphoz is az van, nagyon szépKép Nem koszolódik el, azaz nem látszik rajta, a Domestos meg fertőtlenítiKép
Van egy kedvenc fuga-színem, csak nem ugrik be a neve...KépKép
 
 


Sziasztok,
Én innen választanékKépKép
http://www.philippe-starck.com/

manóka

manóka
 
 


Sziasztok!

Beépített szekrények keresésével bízott meg a tesóm, szerintem a gardrob jobb ötletKép, neki még helye is lenne, de szerinte meg nem jobb ötlet Kép

Szóval ha van képetek jópofa ötletes ... stb. stb beépített szekrényre akkor sok szeretettel várom.


UI. galéria építési projekt már a tervezés stádiumban van Kép

G.
 


Szia Manóka!
Örülök, hogy ismét "találkozunk"! Kép Megnéztem a Philippe Strack oldalt....háááááááát.....nekem egy kicsit extrémebb annál, mint amennyi extrémitást én még elbírok Kép

Georgina!
Utánanézek a beépített szekrényeknek, ha lesz időm, bár a jövő héten vendégeink lesznek.
Ha kész lesz a galériátok majd mutasd meg! Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


http://www.lesterrescuites.com/gallery/index.htm
na, ez sem egy egyszerű képsorKép
 
 


Csi!
Na ez a hangulat már közelebb áll a szívemhez! Ez a fürdőszoba egyszerűen perfect!! (..mondjuk én azt a szegőt egy kicsit más színekből csinálnám, de egyébként nagyon tecc!)
Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
De jó, hogy rátok találtam!
Hurrá, építkezünk!Kép (Lehet, hogy egy év múlva Kép lesz a mondat után???? Bízom benne, hogy nem.)
Maradunk a faluban, ahol mostlatunk, csak a völgyből a dombra költözünk majd. Pazar panoráma!Telek megvan, terv ugyancsak, sőt most már engedélyezés alatt.
Eddig is családi házban laktunk, úgyhogy alaposan kitapasztaltuk a jelenlegi elrendezés előnyeit, hátrányait. Így olyan házat terveztünk magunknak, amiben megvan a mostani előnyök és kiküszöbölődnek a mostani hátrányok.
Talán nem tűnik szerénytelenségnek, ha eldicsekszem azzal, hogy az általam kiötlött "milliméter-papíros" terv a tervező keze alatt szinte semmit sem változott! Annyira átrágtam magam az építési előírásokon, méreteken, szabványokon, hogy a tervezőnek már csak átnéznie és újrarajzolnia kellett!
Na, de félre az öndícsérettel!
Kérdésem a következő: Fordult-e már valamelyikőtök lakberendezőhöz? Úgy érzem, van némi istenadta lakberendezői tehetségem, a mostani házunk is tetszik másoknak, mégis megerősítésre várnék néhány kérdésben. Mert lehet, hogy az ötleteim jók, de a tapasztalatom kevés. Egy lakberendező meg már eleve sokkal több lakást látott életében, mint én.
Nem várnék tőle teljes berendezési javaslatot, mert a bútoraink 90%-a megvan. Rajzos berendezési tervet is csináltam. A színekkel vagyok bizonytalan.Tetszett a fenti konyhákban a kivizöld, valamelyikőtök lakásában a drapp, és szeretem a bordót is főleg krémszínnel.
Egy-egy falat tennék hangsúlyossá egy erőteljesebb színnel a nappaliban (a bútorok, nyírből és nem sárguló fenyőből készültek), étkezőben (régi, búzavirágkékre festett tálaló), ill. a törtfehér konyhabútort emelném ki egy színes fallal.
És még a járólap színében vagyok bizonytalan.
Van itt a közelben egy lakberendező, az elkövetkező hetekben találkozom vele. De teljesen bizonytalan vagyok az árakat illetően. Ha csak tanácsadást kérek a fenti témákban, akkor kb. milyen összegre számíthatok?
Dove
 
 


Sziasztok,

Csíí,
a link gyönyörűségesKépKép
Ha egyszer megtehetem, mészkő fürdőt csinálok magamnakKép

Jubi,
szia, mostanság nem vagyok aktív, csak csendes nézegető, így nem is kotyogok,de követem az eseményeketKépKép
Van itt neked még egy fél konyha is
Kép

Jó a fürdő, de én ezt a lapot inkább a teraszra, a konyhámba tenném, de csak akkor ha összenyitható a kettő, és természetesen meduterrán a házikóKépKép

Georgina,
én az IKEÁból néztem ki egy 4 részes gardróbot,amit megcsináltattam,olcsóbb, és sztem szebb is lett, majd holnap lefotózom neked.

manóka

manóka
 
 


Juborka!
Van egy nagyon jó ötlet a konyhánkban. Nem volt kamra, így építkezés közben az egyik sarkot egy ajtóval leválasztották. Az így nyert "háromszög" hihetetlen mennyiségű befőttet (és kuplerájtKép) elnyel, ezért nem veszít a konyha a hasznos területéből. A kamrában van egy ablak (inkább szellőző), ami télen-nyáron nyitva van, így a hőmérséklet is remek.
Kicsi konyhánál sztem nagyon jó megoldás.
Majd lefotózom inkább, ezt nem lehet leírniKép

Csi
 
 


Sziasztok!

Jó régen jártam erre.

Jubi!
Én is olyan fürdőt szeretnék, úghogy ötletek jöhetnek bővenKép

Dove!
Én már beszéltem lakberendezővel. Mi is csak a színekben kértünk tanácsot, ill. a nappali megtervezésében.
Így 5 ezer Ft volt, itt Debrecenben.
Szerintem nem árt beszélni eggyel, mert annira jó ötleteik vannak, ill. tud segíteni, hogy mit hol érdemes megvenni.

Era

Era
Kép
 
 


Köszi, Era!
Megnyugtató összeg, ez még belefér a költségvetésbe! Kép
Dove
 
 


Ennél a képnél nagyon tetszik, ahogy megoldották a plafonon a világítást, ötletes és szerintem könnyen kivitelezhető, nem?
G.

Kép
 


CSi!
Igen, én is láttam már ilyen kamramegoldást (igaz, hogy csak tervrajzon), viszont ezt nálunk a konyha alakja és mérete miatt nem lehet megvalósítani, így a konyhából fog nyílni egy külön spájz. Azért a fotót szívesen megnézném Kép

Georgina!
Ez a módszer nekem is tetszik, csak nekünk egy kicsit "nagyfiúsabb" változatban kell majd megcsinálni.

Dove!
Ezen az oldalon egy lakberendező ingyen ad tanácsokat (már amit lehet látatlanban): www.komplett-otthon.hu

Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Kép
 


Kép
 


Kép
 


Kép
 


Kép
 


Sziasztok!
Georgina 2.képéről a színes fiókokat elraktároztam a memóriámba! Kép

Ezen a fotón nekem a kép megoldása tetszik:
Kép
Ennek a kislány szobának pedig a hangulata, bár nekem egyenlőre két fiam van, azért néha álmodozokKép
Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Hello Mindenki!
Szükségem lenne egy kis segÍtségre.A konyhaszekrényt szeretném felújítani sk,ha lehet.
Az előző lakó összeragacsozta-az amúgy átlag,panel,fehér konyhabútort-kis darabos öntapadós tapétával.
A gond csak az hogy nagyon régen történhetett,mert sehogy sem tudom leszedni ezeket.KépRáadásul ízléstelenek ezek a ragacsok,mert az egyik kék apróvirágos,a másik rózsaszín-narancs-lila konyhai témás,a harmadikféle a fiókokon sötétbarna folyondár-mintás.Brrr.KépKép
Úgy hallottam bútorra is lehet Dechopage-olni.Segítenétek nekem?De más ötlet is szóba jöhet.Esetleg ragacseltávolítási ötlet?A színválasztásban is elkelne jótanács.
A konyhában a padló drappos-mustáros.A tapéta meg piros-kék-lila-naranca-zöld barna konyhai témás.A székek pirosak ,asztal drappos-mustáros.Gondolom nehéz lehet elképzelni,de nem tudok róla képet felrakni,sajnos.
Ki lehet ebből hozni vmit?

A beépítet szekrények szintén tapétázva vannak és írtó csúnyák.Kép
A segítségeteket előre is köszönöm.Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szilde!
Koda alakította át néhány hónapja a konyhaszekrényét, ilyen lett, ez pedig egy közelebbi kép róla. Ez decoupage-zsal készült. Ha infókat szeretnél, megtalálod Kodát a decoup.kezdőknek topikban.
Láttam már olyan megoldást is - nem emléxem, hol - , hogy parafalapokat ragasztottak a konyhaszekrény ajtajaira. Szerintem az is szép, és arra is lehet dekupálni Kép
Ragacsleszedéshez nincs ötletem Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
 
 


Hello Mindenki!
Szükségem lenne egy kis segÍtségre.A konyhaszekrényt szeretném felújítani sk,ha lehet.
Az előző lakó összeragacsozta-az amúgy átlag,panel,fehér konyhabútort-kis darabos öntapadós tapétával.
A gond csak az hogy nagyon régen történhetett,mert sehogy sem tudom leszedni ezeket.KépRáadásul ízléstelenek ezek a ragacsok,mert az egyik kék apróvirágos,a másik rózsaszín-narancs-lila konyhai témás,a harmadikféle a fiókokon sötétbarna folyondár-mintás.Brrr.KépKép
Úgy hallottam bútorra is lehet Dechopage-olni.Segítenétek nekem?De más ötlet is szóba jöhet.Esetleg ragacseltávolítási ötlet?A színválasztásban is elkelne jótanács.
A konyhában a padló drappos-mustáros.A tapéta meg piros-kék-lila-naranca-zöld barna konyhai témás.A székek pirosak ,asztal drappos-mustáros.Gondolom nehéz lehet elképzelni,de nem tudok róla képet felrakni,sajnos.
Ki lehet ebből hozni vmit?

A beépítet szekrények szintén tapétázva vannak és írtó csúnyák.Kép
A segítségeteket előre is köszönöm.Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Kedves Koda!
Láttam te szekrény ügyben nagyot alkottál.KépSegíts kérlek,ha tudsz!KépKép
Mik a költségei egy ilyen nagy munkának,menny idő alatt készül-szárad?Miből van nálad a szegély?Milye festéket-lakkot használtál?Hogy oldottátok meg addig a főzőcskézést?
Előre is köszönök minden infót.A Jubi által említett parafás ötletről mit tudsz?
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Juborka, én nem tudom megnyitni (Koda szekrényét), valami G-portál jelentkezk be Kép

Szilde, a front lappal van baj? Azt pl. talán nem olyan drága muri lecserélni. Csak a frontlapokat.

Anyuék csinálták ezt, a régi hagyományos ajtókat levették, új ajtók rá, mert a váz az végül is tökéletes volt, fogantyú csere és mintha asztalos által kreált vadiúj szekrényt kaptak.
Negyedannyiba sem került mint egy asztalos, vagy mint egy vadiúj szekrénysor ..
 


Georgina!
Ez nagyon jó ötlet!
Édesanyádék kivel csináltatták,és mennyiből jött ki?Van választék:színben,fogantyúban,v. natúr és festeni-tni kell?
Köszi:Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!
Megint elcsábultam egy kislányszobára Kép
Kép
Itt pedig két variáció a régi ajtók hasznosítására:
KépKép

Kép
Kép
Kép
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: