Új privát üzeneted érkezett!

Hali!

Bocsi hogy írok, épp nosztalgiáztam, így benéztem Hozzátok. Nyáron szültem a II-es-en.

bchris: én ugyan másnál szültem, szülésznőm nem választott volt, orvosommal nem beszéltem a gátvédelemről, megbízom benne, elvárásnak gondoltam. Ügyeletes szülésznő megbeszélés nélkül megpróbálta a gátvédelmet (olajos masszírozás), bár nem jött össze (nagyfejű kölköt sikerült növesztenem).
Én jártam szüléselőkészítőre, ha el tudsz menni szerintem menj, nagyon érdekes dolgok vannak és láthatod a szülőszobákat is.
Szép babavárást!

Erikának gratulálok :D !

üdv.: ckat
 
 


Erika!

GRATULÁLOK!
Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Erika Gratulálunk!!! Jó egészséget és rengeteg tejcsit kivánunk Nektek!!!

Puszi nektek!

Brik

Kép
Kép
Kép
 

 
 

Sziasztok!

Annyit írtatok 1 hét alatt, hogy alig győztem elolvasni. :)
Sajnálom, hogy nem tudtunk menni a talira. :( Jött fel a család tetőt szigetelni, így nem akartam már rohangálni, mert így is sűrű volt a hét. De ha minden igaz, ma befejezik és újra hármasban leszünk. Csend béke, nyugalom, szabad program.
Panka is olyan nagy lett, alig ismertem meg! :)

Erikának és a család legkisebb tagjának gratulálunk! :wink:
Szintúgy a születésnapos Vincének! :P Hihetetlen hogy megy az idő!
És mi is köszönjük a névnapi köszöntést.

A helyzet nálunk átlagos, az egyetlen hír, hogy Blanka egyre több szót mond, igaz egyelőre csak, ha épp olyanja van, de azért bővül a szókincs Emmával, Bendével, almával, órával meg ilyenekkel. És egyedül zsipp-zsuppozza a babákat + mackókat. :lol: Ez nagyon édes.

Iminek előre is boldog névnapot!

További szép délutánt!
prücs

 
 


Sziasztok!

SOS!

Nincs valakinek elfekvoben levo Sinlac? Ezt eszunk vacsira, Vince imadja es krizis van, ha nincs.
Hivtam ma a dokit receptért es kiderult, h egy egesz hetig nem lesz (kulfoldon van). Tegnap fogyott el az utolso adagunk! :( :( :(
Kolcson Szini is jo nekunk, jovoheten visszaadjuk!

Koszi

Sara

Sára

Kép

Kép
 
 


Sára,
szerintem azt a helyettesítő doki is felírja!Vagy nem rendel senki egész héten a körzetében?(vagy ez nem is a körzeti dokitok,akit felhívtál?)

Pusz

Timi
 
 


sziasztok!

jo reg jartam erre...

Erikaeknak sok sok gratula! Jo babazast es sok tejcsit kivanounk :)

Vincenek Boldog Szuliapot kivanunk!

Kevesbe sotet delutant mindenkinek :wink:

Kép
 
 


Erika, nagy gratula es sok boldogsagot nektek!!! :)

Timi, a korzeti dokink kollegaja nem vmi jo fej. Mivel neki maganrendeloje van (a mi dokink is ott van, de nala van leadva a taj kartya). Szoval az a no elker 3000 penzt a receptert+idopontot sem ad, szoval inkabb nem mennek, mert ez rablas!

A vedononk viszont rendi volt, mert szerzett receptet, ugyhogy tul fogjuk elni ezt a hetet, eljen :)!

Tucsi, amugy koszi, h segiteni akartal!

Sára

Kép

Kép
 
 


HALIHÓÓÓÓÓÓ

Manó
Iminek sok boldog névnapot kívánunk!!!!!!! :P

Pusszantás

Kép
 
 


Iminek nagggyon BOLDOG NEVNAPOT kivanunk :D!

Szilvi, mi ujsag veletek, hogy vagytok??

Rita, mar pakolasztok??

Tobbiek?

Huu, ti hogy vagytok az oraatallitassal? Nekunk pont benan jon ki a nap, mert mire felebred a Mano a napi alvasbol, kajal, peluscsere, stb max féloraig van meg vilagos aztan elo lehet venni a zseblampat :(
Emiatt nem is jarunk most jatszora :(

Lehet at kellene rakni a kirandulos programot delelottre, de akkor szoktam fozni, ramolni, stb. es egyelore nem tudom megszokni, h ezeket delutan csinaljam. Vagy akkor este kellene foznom, hogy masnapra legyen ebed, ez meg nem tul vonzo...

Aki elofizet a Kisnyanyara megkapta mar a novemberit??

Mas: Megkaptatok mar az oktoberi GYES-t?
Nekem ugye 26-an lejart, 27-e ota szabin vagyok (vegul sikerul dulore jutni a cegemmel, hehe) es egyelore semmi penz nem erkezett a szamlamra (azt gondoltam 26-a utan egy picivel kuldik).

Hogyan mukodik ez ilyenkor, tudnatok segiteni? :?

Koszi es szep napot mindenkinek, oltozzetek fel jol, hideg van, brrrrr! :(

Sára

Kép

Kép
 
 


Sára
Halika!
Nálunk az óra szó szerint átrendezte a napot! A gyerek mindet egy órával hamrabb csinál, óraműpontossággal!
Reggel fél 7 kor kel, déli 12kor alvás este 8kor zuhanás az ágyba!
Most jöttünk haza az ortopéd dokitól és már a kocsiban elaludt,kaj nélkül(mert hiába volt időpont egy órás csúszás volt) és felhoztam a kocsiból beöltözve,már horkolt (szó szerint), leöltöztettem,azót alszik!
Mikor felkel kaja és ha nem esik,mint most, mi még lemegyünk, van közvilágítás! :lol:
Gyest én már megkaptam.

Volt régen egy szokásunk,kajatémát írta mindenki!
Mi lenen,ha dobnánk fel újra ötleteket!!!!
LÉCCCCÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ!

Lilla!

Hogy megy a vezetés????????

Tudnál segíteni mekis ügyben!Hol van még játszóházas meki????

Olyan messze van nekünk a budaörsi. A múltkor arra jártunk és apának bemutatta a mászós tudományát! Képzeljétek két kiskrapek rácuppant a csjszira és követteék.Az egyik vigyázott rá, nagyon óvatosan bántak vele.a másik állandóan meg akarta puszilni! :shock: :shock: :shock:
Apának azért ez nem tetszett,annyira.Lányos apuka lett teljesen! :lol: :roll: Ha értitek mire gondolok! :lol:

nekem annyira nehezen megy ez az egyetesdi !FÚÚÚÚÚÚÚÚj,de útálok dolgozatokat írni!

Kép
 
 


Kedves Imi!

Nagyon boldog névnapot kívánunk!


Kép

Edina és Anita

Kép
 
 


Sziaszotok!

Nagyon szépen köszönjük a felköszöntést!!!
Imi az egészből annyit él meg, hogy mindenki puszilgatja, meg kapja a jó kis játékokat. Csak persze a a puszit nem szereti, a játékot meg ha megkpaja akkor már nem is érdekes az akitől kapta... :lol: Na mindegy

Kicsit most én is kusza vagyok.
Dina teljes mértékben meg tudlak érteni suli ügyben.
Én megállás nélkül tanulok, ha éppen nem angolozok akkor a sulis tárgyaimra készülök, és ha már azokat is megcsináltam akkor meg a szakdogámat irogatom... (amivel nem igazán haladok) :cry:
Így a gyerkőcre szinte semmi időm...
De fel a fejjel (mondom magamnak), ez már nem tart sokáig, max 3 hónap és ismét az édes babóm vidám anyukája leszek. (remélem)

Boga!
Egy kicsit többet is írhatnál! :P Mondjuk magatokról

Sára!
Gyesben sajna nem tudok segíteni... mi még Gyed-ezünk
Kismamára sem fizetek elő, soha nem is fizettem. :wink: és nem is fogok. De szerintem már meg kellett volna hogy érkezzen, mert ha jól tudom akkor hónap végén jelenik meg. Nem?
Valaki kilopta volna a postaládátokból?

Lilló!
Merre?

Dina!
Kajcsifőzis ügyben ide is jöhetne a jó ötlet mert annyit kreatívoskodom a tanulásban, hogy arra már nem futi hogy az ebédet is kitaláljam....

Na egyenlőre elég volt belőlem ennyi.
Bocsánat ha egy kicsit zavaros voltam... :oops: :oops: :oops:
Tündi és Imi

Tündi
Kép
Kép
 
 


Vegre egy kis elet!

Kaja nalunk ma: voroslencseleves, pestos (nana, hogy bolti) teszta :lol:

Tunde, gyest irtam, de gyedre gondoltam. Nem tudom miért nem kuldtek meg peeenzt :(

Anid, Tunde, minden elismeresem, h tanultok baba mellett, nekem tuti nem menne.
Most kaptam jo sok melot (forditas), azt is alig birom csinalni.... :roll:
Allandoan tanulni, hufffj! :o

Sára

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Nagyon Boldog Névnapot kívánunk Iminek egy picit megkésve :oops: :lol: :lol:

Sára: köszönjük, kezdünk jobban lenni, de nem tökéletes még. Tegnap voltunk hasi uh-n, ott nem látnak semmi elváltozást,ma meg megismételték a vérvétel egy részét (trombocita volt nagyon alacsony az előzőn), most több csillagunk lett a végeredményben, és hát nem tudom, de ahogy néztem a neten, ebből van ami allergiára utal (nem vagyok egy szakértő, szóval majd inkább hétfőn a háziorvos megmondja) Bukások nem szüntek, kicsit ritkábbak, és a szilárd étel már nem jön ki, ez is nagy haladás. Súlya most stagnál, ami jobb annál, mintha fogyna. Hétfőn megint viszem mérésre, meg a leleteket is megnézi a doki, mert közben még kakit is kellett küldenünk vizsgálatra. Jó lenne már, ha vége lenne a vizsgálatoknak, Áki már nagyon rosszul tűri....
Vincus jól van? Remélem nem kaptok el semmi megfázást, nehogy a kórházba kelljen megint kikötni, mert ez egyszerűen szörnyű!!

Én GYedet még nem kaptam, szerintem a héten megjön, így szokott. Pocaklakód hogy van? Milyen gyorsan megy az idő, már nem is sok van hátra a szülésig:-) Tényleg, végül mi lett a munkahelyeddel?

Dina, Tündi: minden csodálatom, nagyon ügyesek vagytok, hogy babó mellett tudjátok csinálni a sulit. Nekem sem bizti, hogy lenne energiám, a Párom most csinálja a fősulit (utolsó év), és hát nagyon sokat segítek be neki, de sokszor már fáradtak vagyunk mindketten, mert éjjelig csinálunk egy-egy házidogát, vagy készül a vizsgákra. Nekem most valahogy nem hiányoznak ezek az idők :roll: :roll: :roll:


Ez az idő szörnyű, iszonyat hideg van, és a Gyerekem nagyon nagyon nyügös ma... A zenebölcsi végén is már majdnem sírt, aztán ahogy elindultunk onnan már aludt is:-)

Nagyon szép estét kívánok Mindenkinek!

Szilvi, Áki

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
 


Sziasztok!

Nálunk szerencsére az óraátállítás után is visszaált a régi rend. Szerencsére, különben már 5-kor kelnénk. :shock: Brrrrr. Délelőtt séta + játszótér kb. 2 óra, de ha ilyen hideg lesz, nem tudom mit csinálunk. Már mondtam ma a sétatársunknak, hogy jöjjünk majd be hozzánk kis séta után ilyenkor, különben a lurkók meg mi is odafagyunk. :roll: Az esőről meg ne is beszéljünk.
Holnap kipróbáljuk a csiri-biri tornát, pénteken meg talán a muzsikát, heti egy programnak egy kis változatosság.

Sara,
Én délben szoktam főzni, vagy előző este félig felkészítem a kaját. Meg hétvégéről eszem a maradékot és ha sok van, mindig lefagyasztok egy kis adagot, ami jól jön a "nincskedvemfőzni" napokon. :wink: Ma például így volt nálunk húsleves és spenót.

Hamarosan lehet, hogy én is direktben állímbácsitól kapom a gyedet... A cégemnél totális káosz, végelszámolás stb... Kíváncsi leszek, mi lesz a vége. :?

Rita,
Remélem Hollandiából is benézel majd hozzánk olykor. :P

A tanulóknak kitartás! Minden tiszteletem a tiétek.
Szép estét!

ági

 
 


Hali

Ez a tanulási kedv azért nagyban kapcsolódik a munkahelymegtartáshoz. :?
Már rég megcsinálhattam volna, még a gyerektelen időkben!
Általában ilyenkor kezdek a dogáknak, e heti a filológia doga!
GYerek megy aludni és ülök ide!
A főzés szintén délben zajlik, hála az égnek 3 órát alszik a kölök!!! :lol: :lol: És szintén mindig megy egy adag a fagyóba,szinte mindenből, így lehet változatossan enni! :lol: Meg elég gyakran megfordulunk otthon, s hát most mindent cipelek,amit adnak!Sőt, nagy örömükre, még kérek is! :lol:
Nálunk is spenót volt, és Kata is evett belőle, még zöld színű kaját nem evett! :shock: :shock:
Holnap töltöttkáposzta(alá anyós,csak paradicsomszósz kell hozzá))tojásleves a menü!
Megtalált a gyerek PÁÁÁÁÁÁÁÁ

Kép
 
 


Sziasztok!

Nálunk is minden egy órával hamarabb történik az óraátállítás miatt. Ez azt jelenti, hogy fél hatkor kelünk :( A koránkelés miatt délelőtt alszik Sanyika, viszont délután már 3 napja nem bírom elaltatni, ezért este hatkor már tiszta álmos, valahogy kihúzzuk az időt legalább hétig és akkor beájul. Nagyon nem jó ez így, mert a délelőtti programjainknak (zenebölcsi) annyi, pedig jó előre be van fizetve és imádja is. Remélam hamarosan visszaszokik a fél hetes kelésre és akkor visszaáll az eddigi nappali alvásrendünk is.

Én estére szoktam főzni, amikor apa hazaér, akkor van friss kaja, én meg másnap délben megeszem a maradékot, vagy kettőnknek csinálok valami gyors kaját. Én szeretek két napra főzni, mert így nem kell minden nap ezen agyalni (a kitalálás a legnehezebb a főzésben).

Prücsök! Sajnálom, hogy a te munkahelyeden is káosz van!
Az én melóhelyem stabil, viszont annyira rossz a hangulat és a társaság, hogy erősen fontolgatom, hogy nem megyek oda vissza. Épp ma hívtak meg a karácsonyi partira (legalább még évente egyszer eszükbe jutok), gondolom meg fogják kérdezni, hogy mik a terveim és gőzöm sincs mit mondjak nekik.

Egy off topic kérdésem lenne: használ valaki közületek hp45-ös nyomtatópatront? Nekem van egy vadi új patronom, ki sincs bontva és bekrepált a nyomtatóm. Ha esetleg van rá jelentkező, szívesen átadnám neki.

Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Csajok ma nagyon rossz éjszakám volt. Nem aludtam sokat, alig kaptam levegőt:-( De ez gondolom az erektől van.
Szegény babucit úgy sajnáltam, hogy ő mit érezhet odabent. Ma reggel mikor már aludtam egy kicsit tudjátok irtam múltkor a vizesedést ma reggel annyira hogy a jobb kezemen az ujjaimat nem tudom a tenyeremhez csukni. és zsibbad is. Nektek már volt ilyen?

De van jó hirem is már csak jövőhéten dolgozok. Voltam ctg-n ami jó lett, kicsit magas lett a vérnyomásom, de szerintem a kólától mert én nem szoktam inni kólát. Elkezdtem a málnalevél teát a héten, tudjátok ez a 34. hét már :-) Hétfőn megyünk a dokihoz, de előtte szeretnék még egy 4d uh-ra elmenni :-)

IMINEK nagyon sok boldog névnapot kivánunk!!!:-)

Sok puszi!

Brigi

Kép
Kép
Kép
 


Napsütéses szép jó reggelt!

Gondolom, mire Ti felkeltek, már nem lesz szuroksötét... Brik, látod én is kukorékolok, pedig csak 7 - fél 8 körül szoktam kelni. Ma én sem tudok aludni... Egyébként szerintem a jóval több pihenés sokat fog javítani a helyzeten, jó lesz, ha nem dolgozol már!

Óraállítás: nálunk szintén 1 órával, sőt másféllel voltunk korábban. Panka pontban fél hatkor, óramű ponossággal kelt. Egy hétig tartott. Az oldotta meg a dolgot, hogy pár napig később fektettük, a végén a szokásos fél 9 helyett 3/4 tízkor. Most ismét a 7 - 1/2 8 körüli kelés és a szokásos délelőtti, délutáni másfél órás alvás van. Így nem ugranak a délelőtti programok, ahogy Huncut is írta.

Iminek mi is BOLDOG NÉVNAPOT kívánunk!

GYED-et még én sem kaptam...

Kaja: fimonfőzelék, rántott sajt, talán paradicsomleves.

Na, próbálok még aludni.

Cseragi

Kép

Kép
 
 


Tündi!
Iminek nagyon boldog névnapot kívánok utólag is!
Vendég
 


Sziasztok!

Kaja:Nálunk ma borsóleves és túrógombóc.
Tegnap görög rakott krumpli volt tatzikivel.
Holnapra pedig tojásos krumplifőzeléket tervezek fasírttal!(magamnak szójafasírttal,mert én nem eszek húst!)

Lányok!
Nálatok,hogy megy a gyerkőkkel a fogmosás?
Zalán alul megengedi de felül nem nagyon!


Jövőhéten elhozhatjuk a kiskutyát!Van róla új képem!
Kép
A jobb oldali az enyém! :lol:
Vendég
 


HAlihÓ!

Alziza
Mi az a görög rakott krumpli????????????
Fogmosás: általában fogkeferágás, fogkrém eszegetés,de ha olyan kedve van Katának engedi a sikálást! :lol: :shock:
Nem erőszakoskodom,nem akarom elvenni a kedvét!
Édeseke a kutyusok!

Kép
 
 


Sziasztok!

Most írok ide először, tehát újonc vagyok :)
A segítségeteket szeretném kérni.
26 hetes terhes egyedülálló leendő anyuka vagyok, ikreket várok. A SOTE II-n fogok szülni, Dr. Fontányinál. Nem igen találtam róla semmit, semmilyen fórumon. Ha valaki szült már nála, szívesen fogadnám a tapasztalatokat. Magáról a kórházról úgyszintén. Csak részinformációim vannak sajnos.
Lehet, hogy nem illik ilyet kérdezni, de arra is kíváncsi lennék, hogy ti mennyit fizettetek szüléskor a dokinak. Nekem azt mondta, hogy neki nincs fix tarifája. 30/40-80/90 ezer forintig szokott kapni, attól függően, hogy mennyi mindent kell csinálni. Nos mivel ikreket várok, gyanítom velem sok dolga lesz, de egyedülállóként egyszerűen nincs közel 100 ezrem.
Köszi, ha válaszoltok. Minden érdekel a kórházzal kapcsolatban, mert bár kedves és figyelmes az orvosom, nem igen van ideje egy betegre 10-15 percnél többre, és ezeket az infókat amúgy is más szemszögből közelíti meg.

Előre is köszi:)

Vivien
 
 


Szia Vivien!

Gratula az ikrekhez. :) Azt már lehet tudni, hogy kisfiúk vagy kislányok (ezt most jól megmondtam)?

mikorra vagy kiírva?
Én is a SOTE II-n fogok szülni :)


Ebben a forumban irt valaki a szülészettel kapcsolatban. Megprobáltam visszakeresni, de még nem találtam, amit megvan megírom.
A szülőszobáról képet a 338. oldal közepe táján találsz.

Kriszti

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 


Szia Kriszti!

Köszi a választ!

Állítólag lányzók. február 15-re vagyok kiírva, de a doki szerint úgyis minimum 2 héttel korában meglesznek.

Vivien
 
 


Szia Vivien!

Küldtem privit a korházról.

Akkor lehet hogy talizunk a kórházban, mert én febr 8-ra vagyok kiírva. :)

Kriszti

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 


Sziasztok!

Kismamát még én sem kaptam, mostanában rendszeresen késik.

Fontányi nálam az altatást csinálta, rokonszenves volt, de ennél többet nem tudok róla. Mondjuk, ha valakinek nincs fix tarifája, akkor szerintem annyit adsz, amennyit tudsz vagy gondolsz. És hát eleve a varratszedésnél (de mindenképp a folyamat végén) adja az ember lánya.

Az eggyel lejjebbi fórumon sok infót összeszedtünk a kórházról, nézd meg azt is és szerintem mindenképpen menj el egyszer megnézni.

Tücsi


Sziasztok,

bocsánat, hogy eltünedeztem, de nagyon jól esett, hogy hiányoltatok :)

Tündi: Iminek utólag is boldog névnapot, kicsinek és nagynak egyaránt!

Anid: Játszóházas meki csak Budaörsön van, legalábbis olyan fullos. A legtöbbnek csak kinti csúszdája van. Régen volt a Moszkván is játszóház, de az már megszűnt. Most Óbudán van egy olyan, ahol Ronald Gym van, de az igazából nagyobbaknak való táncgépes, kosárlabdás történet.

A vezetés jól megy, szerintem :) - fő az önbizalom. Bár nem sokat vezettem még eddig, mert apa eljár dolgozni a kocsijával, így csak hétvégén engedi át a volánt. De még nem okoztam balesetet. Viszont úgy néz ki, hogy meglesz a héten a kocsim... Már nagyon várom.

Sára: Én már kaptam novemberi Kismamát, október végén jött valahogy. GYES ügyben nem tudok sajna segíteni, mert én még GYED-et kapok. Azt megkaptam, szokás szerint 3.-a környékén utalta a cégem.
Az óraátállás ránk is katasztrofálisan hatott. Egy hétig küzdöttünk az alvással, keléssel. Össze-vissza kelt hajnalok hajnalán, és egész nap nyűgös volt, mert fáradt volt. A másik fő probléma a délutáni alvás, mert 4-kor már sötétedik, akkor kel Bí, és nem tudunk lemenni levegőzni, max. sötétben botorkálunk. Hát elég gáz.

Vivien: Fontányiról én is csak annyit tudok, hogy altatni szokott császárnál, meg mindenféle anesztes dolgokat csinál. Még nem találkoztam senkivel, akinek ő lett volna a dokija, sajnálom.

Kaja: Én a Gastroyaltól rendelek magamnak már egy hónapja zsírégető menüt. Ég a zsír, ég a zsír. :D 5 kilót fogytam egy hónap alatt. A fiúknak főzök. Tegnap krumplis tésztát, ma rakott kelt csináltam. Holnap paradicsomos gombóc lesz (töltött paprika paprika nélkül).
Az ő kajájukat reggel főzöm, míg Bí tátott szájjal bámulja a Baby Einsteint.(ez kb. 20-25 perc, annyi elég az előkészületi dolgokra, aztán a többit intézi a sütő vagy a tűzhely) Így:
Kép (itt épp Nilla barátnőjével moziznak)

Alziza: Bí nagyon szeret fogat mosni. Mi apával az ABCD című dalt énekeljük neki közben (elváltoztatott hangon), és ő tátott szájjal néz bennünket (ez halál komoly - Gabek, tilos elmesélni az uradnak ezt infót az én uramról :)). Na és miközben tátott szájjal néz, én orvul megmosom az összes fogát.

Mi mostanában a bilivel ismerkedünk. Minden reggel meg este ráül, egy darabig elmolyol rajta, nem csinál bele semmit, csak üldögél rajta. De tetszik neki, főleg, hogy zenél. Múltkor ült rajta vagy 5 percet, aztán felállt és a kád tövébe pisilt, majd a mezítlábas lábával jól beletapicsolkolt és tapsolt magának. :roll: Igazából majd szerintem ő fogja diktálni az ütemet ezügyben.

Kép Bilizős Bí
Ja, és egyfolytában beszél. Mindennap van egy új szava, és olyankor azt mondogatja egész nap. Valamelyik nap a fa volt az, az összes mesekönyvét felkutatta, mindegyikben megmutatta a fákat, és mondta, hogy fa,fa,fa. Aztán mikor lementünk sétálni, ott is megmutatott minden fát. Ha nem talált fát valamelyik mesekönyben ,akkor csavarta a kis csuklóját, hogy nincs, és mondta fa.

Szilvike: Örülök, hogy Áki jobban van. Írok majd mailt, ígérem, tudom én jövök :oops: , csak annyira el vagyok csúszva mindennel. Gyógyuljatok meg teljesen!

Brigi: Vigyázz Magadra, meg a vérnyomásodra! Szorítok Neked! MÁr nem sok van hátra.



Szép estét!
Lilla

 
 


Sziasztok!

Olyan jó, hogy itt minden a régi. :) Persze, majd benézek kintről is. (Végülis benézni csak kintről lehet, nem igaz? 8) ). De nem Hollandia, Luxemburg. Bár, gyakorlatilag mindegy. :)
Már pakolászunk erősen, el sem hiszem, hogy már itt tartunk.

De azért beszámolok Mátéról is: ő is elkezdett beszélni, az anya, apa, mama, papa szavak már mennek fixen, és ez kiegészül a va-va (kutya), br-brrr (autó, repülő), le-le (levél, virág), e (elment, eltűnt) valamint a cic-cic (cica, cici :lol: ) fonémákkal. Nagyon bírom a fejét, ilyenkor érzem, hogy megéri átvészelni az első három hónapot (mély nyomokat hagyott bennem az a hasfájós időszak).

Puszi mindenkinek, sziasztok,
R.

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!


Rita vigyázzatok magaokra! Ahogy megszületik Álmos üzenek nektek! Jó utat kivánunk és remélem minden oké lesz odakint! Jelentkezz sűrűn!!!!:-))

Lilló vigyázok én, azóta minden nap mérem a vérnyomásom és eddig jó. Egyszer volt magas a pulzus. Inkább ezzel a vízesedéssel van bajom, de azzal nagyon. Ma krumplizok egésznap. Jó lenne ha segítene:-) Tényleg már nem sok van hátra:-)

Cserági egyre jobban érzem, hogy pihennem kell. Csak megigértem, hogy jövöhéten bemegyek, de egyre fáradtabb vagyok. Mindegy azt a hetet muszáj igy végig vinni.

Alziza nagyon édes a kutyid:-) Tudom mit érzel én is mind a három kutyinknál be voltam zsongva, hogy mikor hozzuk el őket, főleg az elsőnél:-))

Puszi!

Brik

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Vivien!
Engem Fontányi altatott császárnál!Tüneményes pali!Nagyon kedves,jó szakember!De,hogy szülést hogy vezet azt nem tudom!

Anid!
Görög rakottkrumpli:
Darálhúst megpirítasz olajon,hagymával és fokhagymával,sóval!Aztán felöntöd főzőtejszínnel,fetasajtot teszel bele és én szoktam egy kis ételsűrítőt.Beleteszed a karikára vágott krumplit és picit főzöd!
Aztán beleöntöd egy tűzálló tálba,fetasajt a tetejére és megsütöd!
Ennyi!Semmi extra! :lol:
Vendég
 


Ja!
Ezt már tegnap leakartam írni:
Láttam a tévében egy jó forróital receptet!
Olyan mint a forralt bor,csak ebben nincs alkohol!
1 liter 100%-os almalé,1 l 100%-os piros szőlőlé!Fahéj,szegfűszeg,ezt jól felmelegíteni:Forralni nem szabad,mert bele kell tenni egy 250ml-is mézet és ha felforr zavaros lesz!
A végén pedig 2 narancs és egy fél lime kifacsart leve!
Állítólag még az illata is olyan mint a forralt boré!
Nyami!
Én biztos kipróbálom!
Karácsonykor jó lehet a gyerekeknek is!
Vendég
 


Amúgy pedig már csak 47 nap van karácsonyig! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Brik, voltam a multkor termeszetgyogyasznal, vizesedesre vizhajto novenyeket javasol (pl. csalan - napi 1,5 litert), csicsoka is jo erre (marmint enni :)).

A krumpli napra azt mondta fontos a krumpli hejat is megenni. Tehat megfozni es hejastol megenni es aznap CSAK krumplit.

Javasolt meg rizs napot is. Ugyanugy aznap csak azt enni.

Javasolt meg napi +1 ora pihenest (tehat a megszokottnal + 1 ora), mert piheneskor a szervezet jobban ki tudja uriteni a vizet. (Ezert jarunk gyakran pisilni ejszakankent a varrandossag alatt pl. :)).

Azt mondta, h vizhajtot vagy vernyomascsokkentot nem jo szedni, mert az arthat a babanak.

Rita, olyan fura, hogy el fogtok utazni mindjart! Gondolom neked aztan vegkepp!

Lilla, jo volt hallani kicsit rolatok :)

Nalunk nagyon beindult a beszeloje Vincenek, olyanokat mond, h csak nezunk, nagyon vicces :lol:

Ja es kozben megjott ma vegre a Gyed-em is, hurra!
(Kismama azota sem :?)

Pusz mindenkinek, jo ejt!

Sára

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Végre tudtam aludni egy kicsit, de jó volt :-)
Miknek nem örül az ember:-)

Saara köszi hogy leirtad ebből kipróbálok egy párat. Pl a rizst biztos. Nagyon szerertem, meg a csalánt is.
Saara te jól vagy? Hogy viseled? Már neked sincs sok hátra. Neked vannak joslóid? Nekem van elég rendesen, de a pocim még fent van. Meg még van időm:-)


Ma bent a klinikán vizsga lesz egész délelőtt, már előre sajnálom őket. De szerintem nagyon ügyik:-)

Na megyek!

Puszi nektek!

Brik

Kép
Kép
Kép
 


sziasztok!

Köszi a sok választ:)
úgy látszik majd én osztom meg másokkal, hogy milyen a Fontányi mint szülészorvos:) Mert nálam egyetlen dolgot nem fog csinálni: EPD-t adni, vagy altatni.

Kriszti: Ha febr.8-ra vagy kiírva, akkor tényleg nagy az esélye, hogy összefutunk:)

Vivien
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek itt szakad a hó:-) Lili meg van érte veszve. Úgy élvezi:-)

Holnap megyek ctg-re meg a dokimhoz. Szerintem minden oké lesz.

Puszi!

Brigi

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Most járok ezen a fórumon először. Most tudtam meg, hogy ebben a kórházban dolgozik mostantól a dokim. A MÁV-ból jött el. Megpróbálok visszaolvasgatni, mert érdekel minden a kórházról, de ha esetleg van időtök és energiátok, írnátok nekem néhány fontos dolgot?
Mikor van a következő szülésre felkészítő tanfolyam?
Hány szülőszoba van? Van-e beöntés? Borotválás? Válasszak-e szülésznőt? Lehet-e papával együtt szülni? Szülés után lehetünk-e 2 órát együtt a babával? A csecsemőosztályon végig velem lehet a baba? Mit vigyek magammal?
Köszönök minden információt
Kata

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Új vagyok ebben a rovatban, 30 hetes terhes. A SOTE II-n fogok szülni. Lassan ideje lenne szülésznőt választani, ami elég nehéz.
Érdekelnének a vélemények. Ahogy olvasgattam, mindenki elégedett. Nekem Tóth Annát és Dömötör Margitot ajánlották, de nem sokat tudok róluk. A gátvédelmet mindketten támogatják? Milyenek?
Előre is köszi a válaszokat.

Szilvi
 
 


Szia Kata!
Nézd meg az eggyel lejjebi fórum utolsó néhány bejegyzését, ott kigyűjtve megtalálod a kérdésekre a válaszokat.
Tücsi


Sziasztok!

Voltam tegnap dokinál és ctg-n. Egy ujjnyira tg vagyok. Lement a pocim. Mennem kell újra a héten ctg-re, uh, vérvételre. Lehet hogy elöbb szülünk, pedig még egy 3 hetet várhatna, erősödhetne az én kicsi fiam:-) Na majd meglátjuk mi lesz:-) Mondta pihiznem kell, mert magas a vérnyomásom. De ha itthon mérem akkor meg jó mindig, nem értem miért magas a ctg-n és a dokinál.

Puszi!

Brigi

Kép
Kép
Kép
 


Brik,
tényleg pihizzél már! 8) A méhszáj egy 3x szülőnél már megnyilhat ilyenkor.Pontosan mit írt le a méhszáj lelethez?(Cg v.Cx elnevezése van)Mert lehet,hogy csak a külső nyilt meg egy picit és akkor tényleg nincs gáz!:roll:
A vérnyomás lehet azért magas,mert a kórházban kicsit stresszes vagy!Ha otthon jókat mérsz,akkor azt dátum időpont feltüntetésével irogasd és akkor a doki is elhiszi! :wink:

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
 
 


Szia Timi!

Nagyon vártam hogy jelentkezz! Nem mertelek zavarni. Értem szóval akkor ilyen előfordul, hogy egy többször szülő nőnél kinyilik a méhszáj.

Olyan nekem nincs hogy cx vagy cg, csak olyan van, hogy px/4 ez a méh fundusa. Más hasonló ilyet nem látok. Csak mondta meg rá van irva rendesen magyarul. Bocs, hogy igy irom, de nekem magyarul. :-)

A vérnyomásomat irom dátum szerint reggel, délben, este. Ma jó volt 123/90. A pulzus szokott 105 körül lenni.
Viszont azt vettem észre, hogy Álmos most egyre többet mocorog. Lehet hogy helyezkedik be a helyére.

Többedik terhességnél általában a szülés időpontja is elöbb van? Mármint nem szokott 40. hétig eltartani? Biztos hülye kérdéseket kérdezek.

Köszi hogy válaszolsz!

Puszi

Brigi

Kép
Kép
Kép
 


Szia Brik!

Bár mikor "zavarhatsz",akár mailben,akár telcsin,ha kérdésed van,vagy bizonytalan vagy,vagy csak úgy! :wink: Segítek,ha tudok!
A méhszájhoz szoktak írni cg-t,pl.2000,2100,1333 stb.Ahol a 2 v.3 után csak 0 van az a teljesen zárt méhszáj.A többedszer szülőknél úgy nyílik a méhszáj,hogy a nyakcsatorna a tágulással rövidül.(az első szám a méhnyak hossza cm-ben)Ezért előfordul,hogy pl.nálad a külső méhszáj(ami a második szám)már nyitott.Nekem már a 25.héttől 2100 volt a cg-m,de ez semmi kórosat nem jelent.Ezért kérdeztem a cg(cx)leletet.
A terminus minden tehességben 40 hét.Nyilván a többedik terhességnél a méhszáj már"használt"ezért előbb tágulhat is és beindulhat a 40.hét előtt a szülés.De én,mint élő példa, a 4.terhességem is indítás volt(ahogy azösszes többi),mert a méhszájam a 40.héten is 2100 volt! :lol: Betonbiztos babalakot "csináltam"mind a 4x! :lol:
Nyilván azis döntő szokott lenni az esetek többségében,hogy aki az elsőt 2-3 héttel korábban szüli a következőt is így fogja!De kivételek mindig vannak,így az sem biztos,hogy akinél az első túlhordás miatt indítás volt,a következő is az lesz,de az esélye meg van rá!

A vérnyomid rendben van,ha ilyeneket mérsz mindig!

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
 
 


Szia Timi!

Van még egy olyan adatom hogy eddig 3000 volt most 3111 irt a dokim. Ez azt jelenti hogy nem a külső, hanem a belső méhszáj a nyitott?

Ha pihenek megelőzhetem hogy még egy pér hetet maradjon a pociba? Ez a pihenés szigorú fekvés vagy azért lehet otthon csinálni ezt azt? Én nekem úgy volt hogy Lilinél egy nappal túlhordtam. Ákosnál egy nappal elöbb jött. Igy most nem tudom hogy Álmos mit dönt.

És amikor a fej helyezkedik be akkor többet mozog a baba?

Csütörtökön megyek ctg, uh, vérvétel. A vérvételen néznek LDH-t és vese májfunkciót is, ilyet még nem néztek ez számomra új dolog, de lehet hogy a vérnyomás miatt.

Köszönöm a segítséget neked!

Sok puszi!

Brik

Kép
Kép
Kép
 


Brik,
igen nyitva van 1 cm-re mind a külső,mind a belső méhszáj,de a méhnyak 3 cm,ami jó.Pihenjél,de nem kell egész nap feküdni,de ne csinálj megeröltető munkát.Görcsölés nélkül nem nagyon fog tovább nyílni a méhszáj,ezért kell pihenni.Magnéziumot kell szedned?
Szerintem annyival előbb nem fog Álmos előbb érkezni a mostani leletek alapján,de mint tudjuk a fájások előbb is beindulhatnak,a cervix lelettől függetlenül!
Nálunk mindig néznek rutinból vese és májfunkciót minden kismamánál.Akinél gond van annál kontroll vizsgálatokat végeznek.Figyelik,hogy nem emelkednek az értékek.De magas vérnyomásnál jobban odafigyelnek ezekre a dolgokra!

Pusz

Timi
 
 


Timi azért hogy igy beszéltünk megnyugodtam ám.
Örülök, hogy ilyen jó hireket mondasz:-)

Pihenek holnap már nem dolgozom csak otthon vagyok, otthon szerencsés vagyok mert sokat segít a párom. Nem eröltetem meg magam nagyon vigyázok! Igen szednem kell, de néha feledékeny vagyok és kimarad!:-(

Odafigyelek! Mozgásokat is nagyon figyelem. Nagyon kiváncsi leszek a leletekre is, a vérképre, csak nem lesz gond. Megmondom öszintén jó lenne természetesen szülni ahogy eddig is.

Azért mostmár jó lesz otthon:-) Lilivel is többet tudok majd foglalkozni:-)

Sok puszi

Brik

Kép
Kép
Kép
 


:) :D :wink:
 
 


Sziasztok!

Nem voltam egy ideig, mert költöztünk. Most már 16.kerületi lakosok lettünk.
Kiscsillag ma 6 hónapos. Nagy dolog ez!!! A beköltözés első napján megfordult először az új lakásban hátról hasra, úgyhogy, most már semmi sem állitja meg. Mint a grillcsirke....

Jaj, nagyon izgi olvasni Benneteket, akik megint babát vártok, hogy mindjárt itt az idő. Nagyon szoritok Nektek!!!!

Szerintetek mennyi a szükséges idő a nőnek, hogy újra babát tudjon vállalni? Ez egyéntől függő? Egy barátnőm azt mondta, hogy nem vagyunk tehenek, hogy évente vagy kétévente szüljünk. Szerintetek? Hülyeség vállalni kis korkülönbséggel gyereket?

Boga!
Gyere mesélj! Kiváncsi vagyok rátok!

Szép napot mindenkinek!

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron