Új privát üzeneted érkezett!

Gratulálok Briknek a nagy fiúhoz!!!!
Sok boldogságot!
sok türelmet is kívánok a babóhoz ugyanis skorpió, tapasztalat (én is aznap születtem)

Muzsu!
Üdv újra közöttünk! Örülök, hogy visszajöttél már nagyon hiányoztál!
Ez az ovis dolog tényleg nagyon durva, de sajnos ilyenek még lesznek....
Ikeában nem futunk össze valamikor?

Lilló!!!!!!
Elhagysz minket????? Nagyon nem vagy mostanság, sajnos. Pedig Te is olyan jókat írtál!

Tündi
Kép
Kép
 
 


Saara
Koszi a gyors valaszt:)
En is gondoltam az uj jatek dologra, mert eszre vettem, h Lujzi sok jatekat mar un, a multkor egy osszepreselt asvanyvizes palackkal, egy csomag aventos melltarto betettel (tudjatok, madzaggal osszehuzhato zacsko), meg egy libresse-es dobozzal jatszott... :oops:

Szoval az utra beszerzek nehany ujdonsagot :) Kicsit tartok tole, h 3,5 orat hogy fogunk atveszelni Lujzival, amikor en magam is nehezen ulom vegig altalaban... :shock:

Muszu, szia!
Jo olvasni a beszamolodat :) Remelem, az ovis dolog idovel rendezodik!

Erika!
Ezuton en is gratulalok a masodik tronorokoshoz!!
Milyen ket gyerkoccel? Mit szolt Akos a kistesohoz? Ha van egy kis idod, meselj!

Udv mindenkinek :wink:

boga

Kép
 
 


Brik!

GRATULÁLUNK!

SOK BOLDOGSÁGOT!

Cseragi és Panka

Kép

Kép
 
 

 
 

Sziasztok!

Nagyon regen irtam mar ide, de sajnos ido hianyaban nem ment nagyon...olvasni viszont szoktam
Most megint babat varunk. Igazabol az egyagyas szoba foglalkoztat nagyon. Ami miatt bizonytalan vagyok, az az, hogy nekem kell a liften szallitani a babat, azon a liften amit mindenki hasznal. Sajnos nem igazan van idom ennyit visszaolvasni, de ha jol emlekszem, volt aki mar irt tapasztalatot ezekrol a szobakrol.

Brik!
Hatalmas gratula a babahoz!

Boga,
Olvastam, hogy repulni fogtok. Mi akkor utaztunk Ausztraliaba amikor Balint 10honapos volt. Meglepoen jol viselte az utat. Nem tudom, hogy megvan-e mar a jegyetek, de ha nincs, akkor erdemes ugy foglaltatni, hogy kimondottan az elso sorba kerjetek. Ott eleg nagy a hely. Mi kaptunk egy kosarat, amiben Balint aludhatott volna, de csak jatszott benne. Viszont jo volt, mert lehetett benne pakolni. (falra volt felakasztva babaagykent) Ami meg kulon jo volt, hogy meg az elso osztaly utasai elott felszallhattunk :) A szoptatas tenyleg nagy segitseg volt fel es leszallaskor.

Segitsegeteket elore is koszonom!
Szep napot!
Edina

 


Sziasztok lányok!
Milyen csendes volt ez a mai nap!

Manó-Tündi!
Természetesen szívesen találkozom veletek!!!!! :D
Jövőhéten tervezek vásárlást, úgy hogy szólok előtte. Szerelőnél van a kocsim, ezért még nem tudok semmi pontosat. Nem találja a hibát a 19 éves "rönóm"-on!!!! Emiatt tök bonyolult most az oviba-vitel megszervezése is. Már biztosan tumultus van az Ikeában, de akkor is ott a legjobb kajálni, pisilni, ez-meg-az!

Ma is szó volt az idióta gyerekről. Petike mesélte, hogy milyen csúnya szavakat használ, de rögtön hozzátette, hogy ők ezt nem fogják Pannival utánozni. Amúgy meg úgy gondolom, hogy majd elmúlik az újdonság ereje és akkor már nem lesz érdekes ez az idióta. Pont azt beszéltük a férjemmel, hogy még mennyi ilyen lesz az életben, mikor nekünk nem tetsző valaki fog nekik tetszeni! De valahogy csak megoldjuk!!! A tiltást azonban nem tartom jónak.

Jó éjt!
Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
 
 


Sára!
Nem tudjátok, hogy kisfiú vagy kislány lesz a baburnya?
Vagy szándékosan nem nézetitek meg?
Lehet, hogy írtad, csak átfutottam!
Jó éjt!

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
 
 


Sziasztok!

Zsu, eddig azt mondtak, h kislany :)

Sztem jol kezelitek az "idiota gyerek" ugyet, tiltani en is ugy erzem nem szerencses. Nem egyszeru, az biztos.
Amugy en is szoktam azon gondolkodni, h az eletben, a kozeljovoben rengeteg nekunk nem tetszo dolognak lesznek kiteve a gyermekeink, a hulye haverok, a tv, nem is tudom... sok-sok minden, es majd turni kell vagy megprobalni ugyesen elmondani, h mi a helyes es mi nem... :roll: pfff!
Eleg megnezni a kamaszokat a bkv-n :) Vagy visszaemlekezni, h en is milyen voltam kamaszkoromban :lol:

Sára

Kép

Kép
 
 


Edina, én egyágyas szobában voltam.
Nagyon jó volt, hogy jöhetett a gyerek, párom, mindenki, akit akartam és nemcsak üvegen keresztül bámulhatták a gyereket. A szoba egyébként korrekt volt (leszámítva a pocsék ágyat, azt, hogy minimum negyedóráig kellett folyatni a melegvizet, hogy meleg legyen valamennyire). Két szobához volt egy fürdőszoba, a szobában hűtő, pelenkázó, mérleg, kis asztal, két kis fotellel, szekrény, tv. Drága, pofátlanul, 10 ezer forint egy napra. Neked kell a liftben hurcolni a gyereket a kis kocsival, de az első napokban állítólag eléggé védve vannak, és a látogatók között amúgy is át kell tolni a babákat, ha az elsőn vagy, akkor is.
Viszont én jobban tudtam így pihenni, a csecsemősöktől meg sok kérdeznivalóm amúgy sem volt.
Összességében nekünk nagyon bevált, nem tudom, hogy Brik és Erika mit mond majd (azt hiszem, ők is oda mentek).
Tücsi


Sziasztok!

Nagyon köszönjük a jó kivánságokat!!!:-) Nagyon boldogok vagyunk, de még se teljes a boldogságunk. Tegnap kijöttem a kórházból, de a picur még bent maradt, most járunk hozzá mindennap amig haza nem jöhet. Azt meg hogy mikor jöhet még nem lehet tudni.


A mi történetünk, hát megint izgalmasan indult. Elöször is úgy kezdem szerdán abba hagytam a munkámat este bementünk a klinikára a papirért amivel mehetek szülésire. Megkértem a dokit, ha már itt vagyunk nem e lehetne egy uh. Mondta miért ne. Megcsináltuk minden oké volt. Aztán pénteken bementem vérvételre, ctg-re és uh-ra. De a ctg után Anna mondta mutassam meg a szülőszobában, mert nem szép a ctg-m és a vérnyomásom is magas. Eta akkor még nem volt ott meg volt beszélve hogy Margit szülésznő nézi meg. Ahogy meglátta gyors beinvitálás a szülőszobába, ctg-re rakás, Etát, dokit hivta. Mindenki otthon eldobott mindent és jött. Eta amikor odaért, beszélgetünk, hogy engem a fiúk mindig megjáratnak. Ebből valószionű csaszi lesz. Én már mondtam magamba tök mindegy csak legyen valami. Még jó is hogy lett. :-) Utána leküldtek uh-ra Mindent megnéztek, a méreteket, súlyt, áramlást, celebrationt, mindent és minden jó volt. Akkor újra fel a szülőszobába. Ahol már ott volt a dokim és megvizsgál, még mindig csak egy ujjnyi volt a vérnyomásom magas volt rengeteg viz volt rajtam. Igy azt mondta csaszi lesz. Először úgy volt, hogy epidurális, de beijedtem és inkább altatást kértem. Norbi is odaért közbe, de akkor már aludtam. Gyorsan kellett cselekedni. Állítólag hamar kész volt. November 16.-án 12. 46. kor megszületett Horváth Álmos Valentin!!!Eta elintézte, hogy velünk legyen a baba. Oda is adták sikerült is, úgy látszott nincs semmi baja, azt mondták, de utána Eta bement a szobába Norbi eladta a gyerköcöt, azaz visszaadta a dokiknak. De tudjátok ezek után már jól is tette!!!!!!!! Én majdnem megfulladtam a keltésnél. Nagyon rosszul keltem. Kazy dr, ő altatott, ahányszor talizunk mindig megjegyzi álmába se jöjjek elő :-))))

Utána vittek az örzőbe. Ott kaptam 3 infúziót, másnap fél liter vizhajtót és még gyogyoba is vizhajtót. Mert kiderült toxémiás is voltam.
Picur a koraszülött osztályra. Mert hiába született 36. hétre 2550gr és 50cm-el nagyon szapora volt a légzése. Azóta kétszer kapott tüdőérlelőt, kap antibiotikumot, eddig a vérvétel, hüvelytenyészet negativ, mikrobio negativ. Még a hemokulturát várjuk. Lélegeztető gépen volt, ami már egy kis jó hir hogy lejjebb tudták csökkenteni a lélegeztetőt így vesz már magától is levegőt, az altatóból is lejjebb vettek igy mozgatta már tegnap fejét, kezét. lábát. Az inkubátórba kinőtt a haja.

Úgy hogy most várunk, hogy mi lehet. Minden negativ, de azt moindják méhen belül fertőzést kapott. Nem tudom hogy hogyan, de remélem minden rendbe lesz. Most nem szabad idegeskedni, mert tejem az van dögivel, úgy hogy fejem mától rakom el. Aztán bizakodunk, hogy hamar otthon lesz. Ma este megyünk megnézni.

Már alig várom, hogy lássam igaz nem nyúlhatok be hozzá, mert herpeszem lett a csőtől amit a torkomba duktak le. Úgy hogy várnom kell a simizéssel. Most szedek rá homeot de ha tudtok valamit ami gyorsan elmúlassza szóljatok. :-)

Kicsit sokra sikerült. Bocsánat. De el se hiszitek milyen boldog vagyok, olyan gyönyörűű a kiskrapek:-) Mindjárt teszek képeket!

Puszi!

Brik

Kép
Kép
Kép
 


Látom irni se tudok :-) A torkomba dugtak le igyakartam volna irni :-)
[img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1195621505.4211
.jpg[/img]

Ő Álmos Valentin!

Mindenki nagyon büszke rá! Erős fiú!:-) Állitólag jó nagy hangja van én még nem hallottam. De ami késik nem múlik. Majd még rakok képeket csak Lilit kelteni kell, suliba megy.

Puszi!

Brik

Kép
Kép
Kép
 


Nem sikerült a képet feltenni:-((( Na majd most :-)Kép

Kép
Kép
Kép
 


Brik!!!!

Nagyon édes kisfiad van!!!!!!
Úgy örülök, hogy jó kedvű vagy, hidd el, minden rendben lesz!!! Egyáltalán nem pici a baba, meg hát megnőnek ezek a kis lurkók idekint!!! Nálunk Peti 39-ik héten született 2780 grammal és iszonyú tempóban hízott. Hordod be a tejcsit? Mikor szoptathatod?
És Lili mit szólt az öcsikéhez????
Rendes volt Dömötör Margit? Nekünk ő volt a szülésznőnk, és annyira hálás vagyok neki mindenért.
Annyit kérdezek, mintha nem tudnám, hogy milyen kevés időd van most, de tényleg úgy örülök!!!!
:D :D :D :D :D :D :D

Puszi, Zsuzsi

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
 
 


Szia Zsuzsi!

Köszönjük a dicséretet!!!!

Az ő érdekében is vidámnak kell lenni még ha nehéz is az hogy nem látom egyenlőre csak egyszer.

Lilike nagyon örül neki habár sirt már, mert még nem láthatta, ő nem jöhett be a koraszülött osztályra csak énb meg az apuka senki más. Még nem adhatok tejcsit egyenlőre fejek és majd rakom el neki, most már egyre több van. Csak maradjon is igy. Kaptam jó tanácsokat amiket megfogadok. És igy van tejcsi. Remélem akkor is lesz amikor haza hozom a kis krapekot.

Rendes volt Margit, hálás vagyok neki hogy ott tartott a szülészeten.
De leginkább akinek hálás vagyok és akivel sokat beszélünk mindenről a szüléseimről, a kicsiről, akik rengeteget segítettek és végig melletettem voltak az Zsoldosné Eta szülésznő és Dr. Valent Sándor dokim, nekik nagyon sokat köszönhetek. Olyan jó, hogy elöbb történt minden!

Puszi!

Brik

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Brik!
Édes a baba! :lol:
Biztosan minden renben lesz! :lol: Látszik rajta,hogy erős! :lol:
Vendég
 


Brik!

Nagyon édes Álmos Valentin!!!!! Nem is értem miért van szegényke úgy bezárva, hisz olyan egészségesnek tűnik!!! Biztos egy két nap és már mehet is haza. Tudja Ő is hogy gyorsan meg kell gyógyulnia, hogy végre a családjával lehessen. És akkor a fincsi anyatejcsitől és persze a sok-sok szeretettől, amit kap, gyorsan meg is fog erősödni. Hisz korához képest igencsak masszív gyerek :wink:

Tünde és Imi

Tündi
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Muzsu, köszi a véleményedet a korkülünbségről.

Brik, jó látni, hogy nemcsak a kicsi Álmos, hanem Te is nagyon erős vagy! :)

Boga, nektek meg jó utat kivánok és küldj majd képeket.

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Szia Brik,

Nagyon gratulálok Álmoshoz!!! :D :) :D

Örülök, hogy sikerült, amiatt ne aggódj, hogy most még be kell mászkálnod hozzá, hamarosan összeszedi magát, csak hát tudod neki most még minden új, és olyan jó volt neki a hasadban, neki is fura ez a kinti lét. De stramm srác, és hamarosan otthon lesztek mind a négyen.

Nekem is pont most van herpeszem, úúúúútálom. :twisted: Nekem a tuti módszerem az, hogy kívülről minél töményebb alkohollal kenegetem, pl. pálinka, whiskey.

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Brik!

Én is nagy szeretttel gratulálok fiacskátokhoz, aki nem is olyan pici! Nagyon szép baba, és tényleg erős. Nagyon sok boldogságot mindannyiótoknak és várjuk a további képeket, mamáról és babáról egyaránt! :) :)

Ne haragudjatok, tudom, hogy nem nagyon dugom be az orrom mostanság, sajnos most is mennem kell, mert várjuk a gyerekorvost, havi ellenőrzésre.


Kinga
kgk
 
 


Sziasztok!

Brik!
Gyonyoru a kisfiu, tenyleg nagyon erosnek latszik! Remelem, hamar hazavihetitek!!

Vanda!
Koszi, majd beszamolok utrol;)


Nedinabp!
Koszi a jotanacsokat:)
Sajna nem lesz baby box a gepen, felhivtam a legitarsasagot, es azt mondtak, h csak a transatlantic jaratokon van:(((

De nem vagyok szemermes, ha a gyerekemrol van szo, max. megkerem a stewardesst, hogy engedjen elol ulni... Remelem, menni fog!

Mindenkinek udv,
boga

Kép
 
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen a jókivánságokat és a dicséretet. Tegnap van bent 5 napja Álmos a klinikán 40g-ot fogyott eddig. 2510-re esett vissza. Többnek tünt a szemmértékünknek. Volt tegnap kardiologiai vizsgálaton. Utazott egyet ott is rendben volt minden. Ja tegnap járt kezünk, lábunk, csücsöritettünk, mosoly is volt meg szájgörbület is :-)
Aztán amikor beszéltünk este egy doki nénivel azt mondta felmerült hogy adhatok neki tejcsit. Tudjátok örömömbe le is fejtem és este meg is kapta 9 kor. Ma reggel hivtuk őket birta a pocija és nyugodt éjszakája volt.

Jajj már úgy várom hogy velem legyen itthon, de remélem hogy hamar haza hozhatjuk:-) Ma este megint megyünk megint fejek neki tejcsit és azt kap majd.

Olyat lehet enni hogy vargabéles? Mert akkor azt eszek ma. meg pörit, gyümit ezektől nem lesz a manó pocakjának baja:-)

Olyan boldog vagyok hogy izlett neki a tejcsi.

Na megyek! Majd leszek késöbb.
Sok puszi!

Brik

Egy kép:
Kép

Kép
Kép
Kép
 


Szia Brik!

Eljenek a jo hirek!
Remeljuk lassan szoptathatod is Almos babat:)
Csak igy tovabb! :wink:

Kép
 
 


Jó reggelt lányok!

Brik!
Örülök a jóhírnek!!! A tejcsitől megindul a fejlődése!!
Vargabéles mehet - de hát már túl is vagy rajta!!!

Én ma fokhagymás tekercset sütök kelttésztából, még soha nem csináltam, de nagyon jónak tünik. Holnap megyünk Hévízre kirándulni. Egy pici szépséghibája van a dolognak, mert anyósomék is jönnek, ők szerezték a szállást, de fő a pozitív hozzáállás. Ma előkeresem a rég elcsomagolt fürdőruhákat, Pannikának úszószemüveget (a stílusát ismerve szükség lesz rá).

Tegnap kijelentette a tangabugyimra, hogy: "Anya, neked kilóg a feneked a bugyidból!" Végül is igaza van.

Szép napot nektek!
Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
 
 


Brik!
Most látom, hogy ma reggel írtad a vargabélest. Akkor még nem vagy túl rajta. Én is imádom!
Csak sajna most nem ehetek, mert 2 hete megint Atkins diétázom, a mai fokhagymást is csak megkostolom, aztán annyi.
Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
 
 


Sziasztok!

Brik: szuper hírek, nagyon erős és stamm kisfiú Álmos, biztos néhány nap múlva már otthon lehettek együtt!! A tejcsitől biztos még jobban erőre kap, csak így tovább, nagyon nagyon szurkolok Nektek!

Nálunk a helyzet változatlan, két hét múlva megyünk be a klinikára!

Szép napot mindenkinek!

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
 


Sziasztok!

Nagyon-nagy orom nekem ilyen jo hirekre jonni!!

Hatalmas gratula a Brik csaladnak! Isten eltesse Almos Valentint!!!

Gyonyoru baba, es nagyon eleterosnek latom! Nagyon sok boldogsagot Nektek!!

En majd jovogetek, most nagyon orulok, hogy beneztem. Meg mindig felujitunk, a gatyank ramegy. Szeretnenk Karacsonyra benn lenni. Gyerekek jol vannak, Mici mar szalad, Lacko rosszalkodik, mi faradtak vagyunk, de huzzuk az igat, mint az uzott vad. Remelem mar nem tart sokaig.

Tovabbi szep napot mindenkinek!
Anita[/b]

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Brik, tenyleg nagyon erosnek tunek ez a gyonyoru fiucska! :D
Szuper, hogy bejon neki a tejcsid, ez nagyon-nagyon jot fog tenni neki!

Puszi, es remelem hamarosan hazamegy veletek Almos!

Sára

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Van valaki közületek akinek Dömötör Margit volt a választott szülésznője? Minden vélemény érdekelne vele kapcsolatban, priviben. A segítségetek előre is köszönöm.

Zsuzsi

Kép Kép
 


Sziasztok!

Brik!!

Gratulálok és nagyon-nagyon sok boldogságot kívánok Nektek!!
Gyönyörű a kisfiad!
Ilyen jó hírre érdemes volt újra beleolvasni a topicba. :D

Márti
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen!
Tegnap lekerültünk a lélegeztetőgépről. Most egy lélelegeztetést segítő gépen van, de lehet hogy mire bemegyünkmár az se lesz, hanem valamilyen harmadik. De az már nagyon jobb.

Képzeljétek tegnap elmentem fejni tejet, addig Norbinak kinyitotta a szemecskéit. Én persze megint nem láttam, de Norbi lefényképezte. Azóta ahányszor megnézem a képet örömömbe sirok, olyan szép:-)

Kapja a tejcsit! :-) Reméljük, hogy tényleg lassan hazajöhetünk. Olyan jó lenne.

Puszi mindenkinek!

Brik

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!
Brik!
Ezek igazán jó hírek! :lol:
Várjuk a képet!
Most már biztosan hazajöhet hamar! :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Lekerültünk a lélegeztetőgépről, semmink nincs!!:-) Egyedül lélegzik és cumisüvegből iszik. Most a következő napokban felépítik a táplálkozást és ha az is jó, akkor nemsokára itthon lesz:-)

Olyan boldog vagyok:-)
Ez tegnap esti kép!

Puszi!
Brik

Kép

Kép
Kép
Kép
 


Brik!
Nagggyyyon édi! :lol:
Olyan kis husinak látszik így a képről!
Örülök,hogy minden jól megy! :lol:
Vendég
 


Kedves mamák-papák és babák

Eladó Baboo babahordozó!

Olyan mint a Baby Bag.
Hasonlít a kendőre csak korlátozottabbak a hordozási lehetőségek, ellenben egyszerűbb a használata és nem kell a rengeteg anyaggal bajlódni, ha éppen nem használjuk, ráakasztva a babakocsi tolókarjára pakolóterületet nyerünk.

Nagyon jó minőségű, vidám színes pamutból.

Két pozicióban, újszülöttkortól hordozható. Eleinte fekve később ha már a baba ülni tud csípőhordozásban.


Honlapomon többet is megtudhat a hordozóról.

http://www.gportal.hu/portal/babooo

Mi nagyon szerettük, kisfiamat kb másfél éves koráig hordoztam.

Ára 8500 Ft


Képek és információk a hordozóról:

http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... 14&start=0
http://www.gportal.hu/portal/babooo/

A képen látható babák életkora:
első baba 3 második 5 harmadik 20 hónapos.


Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Brik,

Gratulálok a kisbabátokhoz, sokat gondoltam rátok. Szorítok, hogy minden rendben legyen. Nagyon aranyos, szép kisbaba.

puszi
Csilla

Kép
Kép
Kép
 
 


Brik, hihetetlen tekintete van Almosnak, nagyon szep kisfiu!

Sára

Kép

Kép
 
 


sziasztok!

nem vagyok egy nagy fórumozó, de ahogy olvasgattam a beírásokat, nem nagyon volt sok infó ikrekkel kapcsolatban... gondoltam talán néha szükség lehet egy ikres anya (ez lennék én) tapasztalataira, segítségére. ha így van, állok elibe, talán tudok segíteni.
ja, és én is a SOTE II-n szültem, persze.
kriszta
 


Sziasztok!

Én,most írok először első babánkat várjuk/kislány lesz úgy néz ki:-)/és nagyon érdekelne hogy mostanában mennyi a hálapénz ,én Dr Koós-Hutás Piroskánál fogok szülni.Előre is köszönöm a válaszokat!
ave
 
 


Sziasztok!

Nagyon eltünt mindenki! :(

Brik!
Olyan cuki a fiad, és olyan szemei vannak!!!!!!!!!!!!
Lányok ezreinek fogja még összetörni a szívét!
Hamarosan otthon, ugye?

Ave!
Sajnos nem ismerem a dokidat és ha jól tudom senki nem szült nála, ha mégis, akkor majd biztos jelentkezik.

Mi megvagyunk. Imi egyre anyásabb. Éppen most ordított 10 percet mert nem én vittem aludni... :cry: De sajna nem tudok annyit lenni vele, amit szeretnék. De már csak 3 hét. ..

Apa visszatért...

Tündi és Imi

Tündi
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Megpróbáltunk szopizni, de még nem nagyon megy, de nem adom fel. Kicsit gyengék vagyunk még. A gyomra birná, csak még a kis tüdeje nem birja. Igy még csak próbálkozunk:-) Remélem hamar összejön, mert ha a táplálást felépítjük akkor hazajöhet.

Ma is bent vagyok nála 9kor és délben aztán du 6kor. Én etettem, tegnap én tettem tisztába. Olyan jó hogy a kezembe vehetem:-)Most már nincs inkubátor, de mivel még kell neki a meleg igy jól be van öltöztetve.

Puszi!

Brik

Kép

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Brik! Tündéri kisfiatok van! Biztos vagyok benne, hogy hamarosan megtanul szopizni és utána mehettek haza!

Saara! Hogy vagy? Köszi az infót csp ügyben, majd én is megpróbálom ha Sanyika betölti a két évet.

A többiekkel mi újság?

Mi eléggé betegesek vagyunk, én kb. egy hónapja meg vagyok fázva, köhögök, begyulladt a szemem és Sanyikának is folyik az orra és a szemébe is cseppenteni kell (már ha hagyná és nem dörzsölné utána). Emiatt nem sokat járunk a levegőre, itthon meg eléggé unalmas.

Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Brikk!
Nagyon aranyos a fiad! :lol:

Sajna mi is betegek vagyunk!Tegnap délután még semmi baja nem volt Zalánnak amikor letettem aludni!Amikor felébredt 39,4 volt a láza és hányt!Remélem semmi komoly!
Vendég
 


Sziasztok!

Alziza! Jobbulást Zalánnak, remélem csak valami gyorsan lemenő vírus.

Móni

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Pár hét múlva csaszim lesz, ha minden igaz (ikrek). Mivel egy másik kórházból, dokitól igazoltám át, még nem jártam a klinikán. Holnap kell uh-ra mennem.
Lenne pár kérdésem hozzátok:
a dokim azt mondta, d.u. 7-ig bent van, azért mégis, kíváncsi lennék, -van-e a nap folyamán alkalmasabb és nem olyan alkalmas időpont menni, amikor nyugisabb vagy nincs vizit vagy sokan vannak.
-van-e a klinikán gyógyszertár
-vegyek-e előre newborn peluscsomagot? kell majd bevinni?
-van-e valami, amit javasoltok, hogy mindenképpen legyen nálam, mert azonnal kell, és a férjemnek nem lesz ideje beszerezni, míg ott vagyok (persze a hálóing, papucs, betét, meg hasonlókon kívül)
Első babák, úgyhogy úgy kérdezem, mint aki egy tátongó fekete lyuk előtt áll, és fogalma sincs, hogy mi fog következni
Köszi előre is! :lol:

KépKép
 
 


Szia Lili!

Ki az orvosod?

Én ugy tudom, amit a felkészítőn mondtak, hogy napi 1-2 pelust azt adnak, de azért érdemes vinni, mert lehet hogy többször kell cserélned.


Az lesz a legjobb ha megkeresem a listát arról amit mondtak, hogy mit vigyünk be.

Kriszti

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 


Szia Lili!

Már meg is találtam a listát amit mondtak:

Vigyünk 2 csomagot, az egyik a szülőszobai a másik a normál ott tartózkodós. Iratok amik kellenek: várandós könyv, TAJ kártya, lakcím kártya, személyi, házassági anyak.-i kivonat 300! napnál nem régebbi hiteles másolata, papucs, köntös, hálóing (lehet sajátban szülni, de nem célszerű), zokni, pipere holmik, női betét, stb. (gyerekholmi csak a hazamenetelkor kell, hordozó feltétlen szükséges ehhez ha kocsiban visszük!).
Babának szülésre nem kell semmi, utána azért vigyünk be pelust (2-3 db textil pelust is), cumisüveget (mert az ottaniak nagyon régiek).
Sterilizáló nem kell, mellszívót lehet hozni, de ott is vannak amiket ki lehet próbálni és meg is lehet venni Őket.

remélem tudtam segíteni.

Mikorra vagy kiírva?

Kriszti

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 


Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon, ikerbabákat várok, jelenleg 34 hetesek vagyunk, mi is a SOTE II-n fogunk szülni, Lilihez hasonlóan első babák :), így számomra is van jó pár nyitott kérdés...

Lili,
annyit tudok segíteni neked a kérdéseiddel kapcsolatban (mivel rendszeresen a Klinikára járok UH-ra, vérvételre stb. + voltam néhány szülésfelkészítőn, amíg jól bírtam cipelni a nagy pocakom), hogy:
- patika legjobb tudomásom szerint a Klinikán nincs :(
- UH: általában időpontot adnak UH-ra (legalábbis én így szoktam menni), de ha Téged a saját orvosod fog vizsgálni, akkor az más eset. Akkor - gondolom - attól függ, ő mikor ér rá. Eddigi tapasztalataim szerint délelőtt van nagy zsúfoltság (vizsgálatok, műtétek stb...),szerintem (kora) délután már nyugisabb a helyzet. Azt hiszem, én ekkor próbálkoznék.
- a szülésfelkészítőn elhangzott, mi mindent kell vinni, próbálom összefoglalni Neked: iratok (a szokásos személyin, kiskönyvön, TAJ kártyán túl kell egy hiteles másolat a házassági ak.kivonatról, ha 300 napnál régebben volt az esküvőtök), aztán a szokásos holmikon (ruha, tisztálkodó szerek, evőeszköz...) túl lehet bevinni mellszívót, de van a Klinikán is pár féle, amiket ki lehet próbálni. Babákra "kincstári" ruhát adnak, csak a hazamenetelre kell nekik bevinni ruhát, viszont pelenkát már nem adnak, emiatt egy csomag újszülött pelusra biztos szükség lesz (2 babó esetén lehet, hogy többre is, én 1 csomag pelussal megyek be, aztán majd apa hoz még, ha kell), plusz a szülésfelkészítőn mondták, hogy néhány textil pelenkát is érdemes bevinni (3-4 db).

Tapasztalt anyukák! :) Javítsatok ki, ha valamit rosszul írtam. Szeretnék én is 1-2 dolgot kérdezni :) :
- tényleg van olyan patikai újszülött pelus, ami speciálisan ki van vágva köldöknél? mert rám értetlenül néztek a patikában, mikor ilyet kértem... csak az egyébként is kapható márkákat forgalmazzák ők is.
- császár esetén (jelenleg nálunk is ez a valószínűbb a babák fekvése alapján) amíg az anyuka 1 napig az őrzőben van, behozzák oda a babá(ka)t időnként? (persze, ha nem szorulnak intenzív felügyeletre - remélem nem) Császárosok esetén is támogatják a mellretevést már első nap? (jó lenne)

Köszönöm szépen a válaszokat előre is :)
 
 


Kriszti,
köszi! Ez így nem is tűnik olyan vészesnek.
Elvileg jan 14. a hivatalos időpont, de mivel ketten is vannak, meglesznek még idén, programozott csaszival, hacsak nem történik addig valami. A pontos időpont még nincs kitűzve.
Gyógyszertár van a klinikán? Esetleg javasolt időpont, hogy melyik napszakban érdemes mennem egy uh-ra? Jó messziről megyek ugyanis, és nem akarok sokat várakozni.
Orvosom egyébként Lintner Balázs, de legjobb, ha holnap reggel felhívom, és ezt megkérdezem.

KépKép
 
 


dydoo!

szuper! köszi szépen neked is az infókat! Csak egy picit jársz előttem ezek szerint :lol:

KépKép
 
 


Lili,

Január 9. :lol: úgyhogy tényleg csak pár nappal.
lehet, hogy kb. egyszerre szülünk, bár ez még elég képlékeny :)

Kicsit "megijedek" néha, lehet, hogy holnap menni kell, de még egy hónap is hátra lehet akár...
 
 


Sziasztok!
Jobbulást a betegeknek!

Szia Brik, nagyon helyes a kisfiad, meglátod, szépen lassan kialakul. Az én lányom kéthónapos, 2350-nel született, sokáig nagyon be volt bugyolálva ő is, de most már 4070 gramm. Ő hamar kifáradt a szopizásban, úgyhogy rengetegszer etettem, egyszerre mindig keveset evett. Volt, hogy 11-szer evett egy nap, volt, hogy többször - kialakul majd Álmossal is.

Gratula a friss babásoknak!

Nézzétek meg az eggyel lejjebbi fórumot is infókért.

Gyógyszertárral nem találkoztam.

Ami még jó, ha van, jobb, ha nem párod szerzi be: hasszorítós bugyi/fűző. Meg az enyém párom elég talpraesett, de a betétvásárlást mindig elszúrja, szerintem lelki gátjai vannak. :)

Mellszívót célszerű vinni, ha van.

Pelus: ilyet még nem láttam/hallottam. De a sima tépőzáras sem pisztergálja a köldököt, legalábbis két gyerek után ezt tapasztaltam. Elég nagyot kell venni, hogy kényelmesen rá lehessen adni, ne kelljen "megtépni", hogy tartson. Pelust mindenképp vigyetek, mert onnantól, hogy megkaparinthatjátok a babát, már nem adnak pelust, kérik, hogy fürdetéshez is vigyél le.

Az intenzív örzőbe naponta háromszor viszik a babákat, mert más műtöttek is vannak, zavarná őket. Akkor viszont próbálkozhatsz a mellretevéssel, a csecsemős segít, ha kéred, de nem nagyon van ideje ott maradni; ha az örzős nővérnek van ideje, esetleg ő is tud segíteni, meg a többiek is. Szülés után, ha minden rendben a babákkal és nincs nagy tumultus, a szülőszobán pihenhettek egy darabig, akkor már szoptathatsz (ezért is jó, ha nem altatnak).

Elvben 24 óra az örző, de azért kiderült, hogy szerencsére messze nem ilyen szigorú. Gyorsan fel kell állni, akkor megszabadulhatsz a katétertől és ha már mozogsz stabilan (még ha lassan is), akkor kiengednek.

Fontos, hogy fájni fog, mikor felkelsz, ne törődj vele, a fájdalom elmúltát ne várd meg, az több nap, viszont kérhetsz fájdalomcsillapítót.

Ha járkálni kezdesz, ne görnyedj össze, húzd ki magad mindenképp, a haskötő is majd segít ebben. Ja, ebből célszerű kettőt berszerezni, ha belefér a költségvetésbe, sokáig fogod használni és érdemes egy jól tartóba beruházni.

Tücsi

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron