Új privát üzeneted érkezett!

Köszi Saara!

Hát, mostanában mindenfelé annyi rossz tapasztalatom volt az orvosokkal, hogy nem könnyű nyugodtnak lenni. Eddig szerencsére a nőgyógyászom és a gyerekorvosunk kivétel volt, remélem, így is marad. :)

Köszönöm kérdésed, fáradt vagyok és azért megvisel minket lelkileg a dolog. Fontolgattunk még egy harmadik babát (és persze nem akkor vágyik erre a legjobban az ember lánya, amikor a második kéthónapos :) ), de ez a sok izgalom kicsit elrettentett minket. Azt nem mondanám, hogy beleőrülünk az aggódásba, de nehezen viseljük, na.

Ti hogy vagytok? És a többi kismama és a kis betegek? No és persze az egészségesek?

Tücsi


Sziasztok!

Tucsi
En is drukkolok, h eltunjenek azok a lyukacskak!

Sara
Vince asztmajaval mi ujsag?

Szilvi
Mi a helyzet Akival? Van vmi elorelepes?

Vanda
Veletek mizu?

Mindenki
Mit tudtok javasolni alaposan megfazott szoptatos mamanak, vagyis nekem?
Egy hete jol megfaztam, tegnap meg megjobban egy picit. Teazom meg gyumolcsozom, de tegnap ota rosszabb, tusszogok, folyik orrom, konnyem, torkom nem faj. Viszont a kozerzetem nem a legjobb, es ma hoemelkedesem is van.
Ezen persze nem segit, h Lujzi tegnap este lazas volt, ejjel 4x voltunk fent es ma is nagyon nyugos.
Legnagyobb valoszinuseg szerint a foga jon, bar en meg nem latok semmit, de o sokat tomkodi a kezet a szajaba, folyik a nyala. Ez lenne az elso fogacska...

Mindenkinek sok sok jot,
boga

Kép
 
 


Szia Boga!

Köszi...

Hát, teát tudok javasolni, náthára kifejezetten a bodza-hársfa jó, mézzel. Ha köhögsz, mehet hozzá kakukkfű is.

Javasolták nekem még a hagymateát, szerencsére nem kellett még próbálnom, az így szól:

egy nagyobb fej vagy két kisebb hagyma, megpucol, kettőbe-négybe vágva, kb egy liter vízbe odateszem és 10 percig főzöm, nem kell nagy lángon lobogjon, de főjjön. Hagyom ihatóra hűlni, nem feltétlenül kell leszűrni, az is jó, ha áll benne a hagyma. Mi mézzel szoktuk inni, tudod, kettő az egyben, hagymatea is méz is, hátha gyorsabban múlik a fránya megfázás, köhögés. de persze lehet cukorral vagy anélkül is. ha nagyon vadnak találod a tea ízét (szerintem finom, kicsit édeskés a hagymától, és nem szagolgatni kell, de meginni :-), próbáld meg, hogy kis kakukkfüvet v hársvirágot főzz bele, kicsit más íze lesz.

Ha nehezen oldódó hurut is lenne, akkor Sinupret drazsé. Lázra valami reszelt nyers krumplis végtag borogatást hallottam, de nem tudom hogy van pontosan, én inkább az algora esküszöm. :)

Legrosszabb esetben orvos, van szoptatás mellett szedhető antibiotikum.
Jobbulást, Tücsi

 
 

Koszi Tucsi!
Azt hiszem, tegnap volt a holtpont, ma mar jobban vagyok:)

Itt egy kep boldog Lujzirol Lisszabonban:) Kép

Kép
 
 


Gyönyörű a lány!

Tücsi


Kép

Kellemes karácsonyi ünnepeket és örömökben gazdag, békés új évet kívánunk!

Csilláék

Kép
Kép
Kép
 
 


Boldog karácsonyt!

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Valaki ismeri a II-es női klinikáról Dr.Gidai Jánost?

Ivett
Kép
Kép


Szia Ivett!

Sajnos a topic kezd kihalni! :cry:
A többiek átköltöztek egy másik topicba,én pedig nem nagyontudok segíteni!Hallottam már a dokiról,de nem ismerem!
Remélem azért sikerül valamit megtudnod róla!
Vendég
 


Hova tunt mindenki????? :shock:

Kép
 
 


Szia Boga!

Én maradtam azt hiszem!
Vendég
 


sziasztok!
Bianka vagyok. 33 hetes kismama. Én is a II-es számú női klinikán fogok szülni. :D szeretnék minél többet megtudni a kórházról a körülményekről mit célszerű bevinni majd magammal? Szóval minden vélemény nagyon érdekel!. Dr Ács Nándor az orvosom. Róla is szívesen fogadok véleményt ugyanis most mentem át hozzá. Az előző orvosommal nem voltam megelégedve.

Jó babázást és boldog új évet!!
 


Szia Bianka!


A kórházba a babucinak rucit nem kell vinni, mert az adnak. Csak amikor hazaviszed akkor kell ruci neki. A köldök ápoláshoz szüksége alkoholon kívül semmit sem adnak a babápoláshoz (pelus, törlőkendő stb). Szóval minden kell vinni.

Magadnak a rucikon kívül érdemes még Tenna betétet, egyszerhasználatos bugyit vagy esetleg oylat amit nem sajnálsz.

Most hiretlen ezek jutottak eszembe. Ha van kérdésed irj, és ha tudok válaszolok.

A doktorodat sajnos nem ismerem.

Lesz fogadott szülésznőd?

A kórházban van lehetőség szülőszoba látógatásra is. Megmutatják a szülőszobát, elmondják, hogy mi hogyan mikor történik stb.

Kriszti

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 


sziasztok,
én is a II. számúban fogok szűlni. szeretném megkérdezni, hogy ismeri-e valaki Dr. Merczel Zsoltot? érdekelne a véleményetek róla.
köszi és mindenjót nektek!
Vendég
 


Alziza!
Hova koltoztek a tobbiek igy egy szo nelkul, nem tudod?

Bianka!
Mindenkepp vigyel mellszivot, fertotlenito nem kell van ott egy micros Aventes.
Kell meg haloing abbol is la. 2 db.
Wc papir-tobb tekercs.
Es az Aventes bimbo vedo krem is jol jott nekem.
Uram hozott be meg DM-ben kaphato wc-fertotlenito kendot, meg deszkara teritheto papir bigyot, amik szinten emeltek a konfort erzetemet, mert nem viszik tulzasba a takaritast sajnos...
Egy rekesz masfel literes viz is legyen a kocsiban, mert ha beindul a szopi rengeteget fogsz inni.
Pelenka babanak.
Textil pelus babak-par db.
Neked papucs. Kulon zuhanyzos is, ha akarod.
Evoeszkoz is kell.

Ennyi jut eszembe...

A dokirol irok privit.

BOLDOG UJ EVET MINDENKINEK!

boga

Kép
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek Nagyon Nagyon Boldog Új Évet Kívánunk!


Erika és a Csipet Csapat

Bianka
1-el lejebbi topikban sok minden le van írva!

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Kár, hogy így minden szó nélkül eltüntek a többiek. Üdvözlöm öket is, ha esetleg még benéznek.

Boldog új évet kívánok!

Csilla

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Boga!
De tudom!Véletlenül láttam meg!Csakhát gondolom külön akartak menni valamiért!


Bianka!
Az alattunk lévő topicban tényleg egy csomó minden le
van írva!Ha valamit nem találsz kérdezz nyugodtan!
Nekem szült ismerősöm Ács doktornál!Ő nagyon meg volt elégedve vele!

Kép
Vendég
 


Tucsi, Vanda!
Ti is leleptetek??

B.U.E.K. mindenkinek!

Kép
 
 


Sziasztok, boldog új évet - az itt (nem) maradtaknak és az újaknak egyaránt!

Boga, Alziza, nem léptem le, csak a kihalt topikot nem volt nagy kedvem naponta nézegetni, de ha nem maradtam egyedül, azért benézek. :)

(A klinikáról meg úgyis mindig friss infóval szolgálnak majd azok, akik aktuálisan arra járnak, hátha még olyan is befut, aki Gidairól tud valamit.)

Mia, Merczel doktorral én a terhespathológián találkoztam, ott nyugis, megfontolt, határozott dokinak tűnt, egy szobatársam nála szült, másodjára, elégedett volt vele nagyon.

Bianka, A másik szobatársam Ács doktornál szült, ő is elégedett volt addig nagyon, a szülés után nem beszéltünk a doktorról. Ő lazább figurának tűnt, nem hiper megnyugtatónak, de alaposnak.

Azért én a saját dokimra esküszöm :), ő Dr. Bakos István, van róla fórum is (ahol úgy láttam, hogy nem én vagyok az egyetlen rajongója).

A szülőszoba látogatást nagyon tudom ajánlani mindenkinek - még akkor is, ha csak a kórház/orvos keresgélés stádiumában van.

Erika, hogy boldogulsz a két aprósággal? Hogy van a legkisebb?

Saara, ha benézel még ide: gratulálok és sok boldogságot és nyugodt éjszakákat nektek, Pirinek meg sok-sok tejcsit kívánok!

Mi megvagyunk, szemgyulladással küszködünk, Mira baba eljutott abba a stádiumba, hogy matat egyfolytában, gondolom az egyik "egyik kézzel a számba gyömöszölöm a másikat" akció közben belekapott.

A gyógyszerezés változó sikerrel megy, tegnap az arcomig köpte vissza (szó szerint), egyébként meg rájött, hogy ha bömböl, akkor könyebben lelökünk a torkán bármit, míg ha angyalian mosolyog, akkor bármit vissza tud pumpálni. Asszem, az intelligenciával nagy gondok nem lesznek :).

Voltunk hasi és koponyaultrahangon, minden rendben volt, volt egy villámgyors csípőszűrés, minden rendben volt, de még folytatódik majd egy január eleji csípőultrahanggal - jár neki, mert faros volt. Január eleje elég zsúfoltra sikeredett, lesz még oltás is, fejlődésneurológus és kardiológia kontroll.

Nagytesó továbbra is szereti, de pont mostanában egy-két kicsit féltékenyebb napja volt, azt hiszem, érzékeli ő is a változást, hogy a háromhónapos húga már másféle figyelmet érdemel és kap is. Viszont már felsejlett az is, hogy milyen sors vár ránk: már van olyan esti altatás, amikor egymást tartják ébren, dumálnak egymással, kacarásznak egymásnak.

(Mira rajong az apjáért és a bátyjáért is, meg persze értem is, de nagyon érdekes látni, hogy hármunkat háromféleképpen szeret már most.)

Na megyek, megetetem a lányt (és a fenébe az összes tűzijátékkal és petárdákkal, szegény fiam, macskám és anyukám, meg szegény én, gyűlöljük) és alszom egyet.

Tücsi


Sziasztok!

Tücsi!

Jó,hogy írtál! :lol:

Nálunk nem volt valami jó ez az utolsó pár nap!
Zalán benyelte ezt a vírust (hasmenés,hányás),de olyan szinten,hogy nem maradt meg benne semmi 4 napig!Vasárnap már az ügyeleten kötöttünk ki!Ma volt előszőr,hogy evett pár falatot!
Így az amúgy sem nagy súlyú gyerekem teljesen lefogyott! :( Most 8 kg!Hát ez ugye nem nagy súly egy 16 hónapos gyereknél? :(

Mára pedig Zina is rosszul érzi magát és azt hiszem én is elkaptam!
Hurrá!
Vendég
 


Sziasztok! Buék mindenkinek. Gondolkoztam a fogadott szülésznőn. Még egyenlőre nincs. Kit ajánlanátok és mennyt kér?
 


köszönöm Tücsi az infót!

Nagyon Boldog Új évet mindannyiatoknak!!


Mia
Vendég
 


Sziasztok!

BUEK! :)

Mia, mikorra varod a kisbabadat?

Bianka, mi Zsoldosne Etanal szultunk, nagyon rendi, kulon figyel a gatvedelemre, nyugodt es nagyon kedves. Tarifat nem tudok mondani, o volt az ugyeletes mikor szultunk.

Tucsi, koszonjuk szepen :)
Nektek jobbulast, remeljuk a sok vizsgalat csupa jo eredmenyeket hoz!

Most ennyi, mennem kell....

Sára

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Saara!
Gratulálok!

Bianka!
Eta nagyon jó szülésznő! :lol: Én is ajánlani tudom!
Bár én császárral szültem,de a műtéti előkészületeket ő csinálta!
Nekem az orvosom asszisztense ajánlotta!
Vendég
 


Sziasztok!

Utolag is BOLDOG UJ EVET Mindenkinek!!!!!

Saara!
De jo, h erre jarsz! Fura, igy pango topicban lenni...
Ezek szerint megvan a babad? NAGYON GRATULALOK!!!
Milyen volt a Szt Imreben? Csak azert kerdezem, mert a noverem most tudta meg, h babaja lesz, es ott akar szulni. Eddig en nagyon vegyes velemenyeket hallottam...
Ha van egy kis idod, megosztod elmenyeidet?
Meg egyszer gartulalok es sok sok tejcsit kivanok Nektek!!!

Tucsi!
Oruok, h rendben a vizsgalatok!
Miert kap gyogyszert a pici lany?
Erdekes ez a szeretet megosztos dolog. Hihetetlenek ezek az aprosagok!

Mi jol vagyunk, bar Lujzin kezd kijonni hihetetlen akaratossaga... Tegnap eloszor nyomott egy mini-hisztis nyoszorgest, amikor kivettem vmit a kezebol.

Ja, es majdnem elfelejtettem!
Jan. 1-jen LUJZI ELKEZDETT KUSZNI :D
Olyan edi, meg kezdetleges a mozgasa, de vonszolja a kis testet renduletlenul :D

Udv mindenkinek, aki meg itt van!
boga

Kép
 
 


Sziasztok!

Boga!
Gratulálok Lujzinak! Kép
Vendég
 


Sziasztok. Ma voltam orvosnál. Megállapíotta hogy szép nagy kislányunk lesz. :D Szülőszoba látogatásra akármikor lehet menni vagy be kell jelentkezni? Holnap megyek vérvételre és mégnéznénk a szülőszobát is amennyiben lehetséges.Kihez kell fordulni ezzel a kérésünkkel?
Mia: mikor fogsz szülni?
 


Sziasztok!

Én a II. női Ultrahangról szeretnélek Titeket kérdezni. 2 éve szültem ott a kisfiamat, és most jön a kistesó, még nagyon az elején vagyunk, de január közepén megyek ultrahangra, már bejelentkeztem.
Lehet-e már képet kérni ultrahangon, vagy még mindig csúnyán néznek az emberre, ha szeretnék képet emlékbe?

Köszi a válaszotokat előre is.

Melczer Zsoltnál és Zsoldosné Étával szültem, mindkettőjükkel nagyon meg vagyok elégedve.
 
 


Sziasztok!

Boga, igen, megszuletett Piroska 27-en :)
A Szt Imrerol csak pozitiv dolgokat tudok irni, nagyon nem bantam meg, h valtottam korhazat. Mondjuk itt is, mint mindenhol szamit, h ki az orvos es a szuleszno. Ha nincs orvosa a noverednek batran tudom ajanlani az enyemet. A szules csodaaaalatos volt, mar most szulnek ujra! azt csinaltam, ami jol esett, nem kellett fekve, ulve szulni, nem volt burokrepesztes meg ilyesmi, bekenhagytak, az orvos es a szulesno alkalmazott hozzank es nem forditva, ez azert nem mindegy :)!

A gyermekagyon nem voltam tul sokat, aznap hazamentem, de mindenki nagyon rendes volt, gyermekorvos is, csecsemosok is. Baratnoim, akik ott szultek szerettek ottlenni.

Lujzinak gratulalok en is, csak igy tovabb!
Hiszti lesz meg, ne aggodj :lol:

Bianka, Iszoszi, sajnos nem nagyon tudok segiteni.
A szuloszoba latogatashoz be kell jelentkezni, az biztos. Ha van valasztott szulesznod megmutatja. Ha nincs annal a nonel kell erdeklodni, aki a szulesfelkeszitot csinalja. Ket evvel ezelott legalabbis igy volt... :?

Sára

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Alziza KOSZI :)

Saara
Koszi, h valaszoltal, es koszi a beszamolot :)
Nem is tudtam, h a burokrepesztes rossz dolog... Nekem is volt...
Aznap haza??? Huha, bator csaj vagy!!! :o
Vincus hogy fogadta kistesot?
Te hogy birod?
Milyen erzes 2xesen anyanak lenni?
Milyen a megosztott szeretet? Gondolom, amikor benne van az ember, tok termeszetes, nem?
Raksz majd fel kepet?
Meg 1x gratulalok!

Jo, h Te la. jarsz erre :)

Sok oromet kivanok a pici lanyhoz!

Ja, es esetleg megirod priviben dokid nevet? Meg h miert mentel at masik korhazba? De csak ha nem vagyok indiszkret...

Bianka
Nekem Acs dr mutatott meg egy szuloszobat, de ez nem mervado, mert ugye barmikor szulhettem amikor atvett... Ot nem kerdezted?

Iszoszi
En csak 1x voltam a klinikan uh-on, es ha jol emlekszem nem kaptam kepet, csak leletet... Sajna tobb infom nincs a dologrol...

Kép
 
 


Sziasztok!

A szülőszobalátogatásról annyit, hogy a köv. szülésfelkészítő tanfolym jan. 8-án 14:30-kor indul a klinikán, utána minden héten kedden. A tematika szerint a 8. 10. és 12. heti előadás helyett lesz szülőszoba látogatás. Ha ez későn van, akkor Németh Éva Védőnőt kell keresni a
06/30/8509965 telefonszámon. Vele lehet egyeztetni külön személyes találkozóra időpontot, és ha jól tudom, megmutogat mindent, amire a kismama kíváncsi.

UH-n én 19 hetesen voltam utoljára a klinikán, 4 héttel ezelőtt. Akkor nagyon sokan vártunk, úgyhogy a dr. úr elég gyorsan pörgette az eseményeket. Egyébként nem panaszkodhatom, neki is bele kell férnie a rendelkezésre álló időbe, de tény, hogy 1,5 percnél többet egy pár sem töltött nála. A férjem szeretett volna kérni képet, de azt a választ kaptuk, hogy sajnos nem tud készíteni.

enyit tudok, remélem segíthettem.

Ági

Kép

Kép
 
 


Köszönöm mindenkinek a választ!

Ezek szerint azon kívül, hogy be kell jelentkezni, semmi sem változott. :(
 
 


sziasztok!
saara : jövhét pénteken megyek a 12. hetes UH-ra..akorra már lesz "pontos" dátum és méret, de ha utánaszámolok kb. július 23.-ára lesz meg a kisbabám :)


sajnos most is itthon fekszem, mert már másodszor "pecsételgetek" és bevallom nagyon félek. nagyon szeretném ha minden rendben zajlana, mert már volt egy félresikerült terhességem..

de megigértem a páromnak, h csak optimistán állok a dolgokhoz!
Vendég
 


Sziasztok!

Boga, a burokrepesztes nagyon felgyorsitja a szules menetet, a mehszaj es a huvely nem tud "felkeszulni" es nem ritka ilyenkor belso serules.
Nalam is repesztettek Vincusnal, 1 bo ora alatt kicsusszant, azt hittem megorulok a fajdalomtol olyan gyorsan jott a baba, szetrepedtem belul (nem a gatam), varrni kellett, jo nehany napig nagyon fajt, ha pisilni mentem.
Most 12 orat vajudtam, de egy deka serulesem nincs. A vajudas is sokkal light-osabb volt, mert fokozatosan erosodtek a fajasok.
Attol fugg kinek mi a fontos, en termeszetes szules parti vagyok, ugy gondolom jol ki van ez talalva, nem kell "belepiszkalni" :) Felfogas kerdese. Van, aki orul, h igy leroviditik a szulest. En nem.
Vincenel ugy ereztem, h csak tulelem, most ateltem a szulest, megszultem a babamat, ereztem a tolofajasokat (Fiamnal nem), en "iranyitottam" a szulest.

Azert mentem haza aznap, mert fertozest kapott a kicsi lanyom, az intenzivre vittek, ezert nem volt sok ertelme ottmaradnom. Mostmar kezd rendbejonni szerencsere :)
Vincus meg nem latta eloben ugyhogy nem tudok meg errol beszamolni :)

2xresen anya lenni ketszeres orom! Van egy baratnom, akinek csak 1 gyereke van, nem akar masodikat, mert fel, h nem fogja ennyire szeretni. Pont azt mondta Z-nek valamelyik nap, h ez jo NAGY baromsag! Csodalatos eres, hogy ket kis csopseget lehet szeretni :)!

Ok, majd irok privit!
Ma a PIC-en beszeltem egy anyukaval, akinek rossz tapasztalata volt a Szt Imreben. Nagy baj volt a babajaval (azt hittek, h agyverzest kapott, de szerencsere nem) es senki nem szolt neki :shock:. Reggel kihoztak mindenkinek a babajat es csak az ovet nem. Vart 1 orat aztan felkelt es ott latta, h mi van a csecsemosoknel, mar ott volt a mento is, tok ciki!

Sára

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Saara tok jo fej vagy, h ilyen helyzetben is valaszolsz, es ilyen sokat :) !
KOSZI!

Remelem pici lanyoddal nincs nagy baj! Gondolom akkor ingazol a ket gyermek kozott... Nem lehet semmi, kitartas!!!

Elgondolkodtato, amit a szulesrol irsz... Eddig rettegettnek tartottam egy 12 oras vajudast... Igy belegondolva egesz mas a heyzet...

A Szt Imres sztori meg NAGYON durva!!! Mindenhonnan hallani rossz elmenyrol, de h ne szoljanak az anyukanak :shock: !

Jo lehet az a ketgyerekes erzes :) !

Kivanom, h minel hamarabb talakozhasson a ket gyerkocotok! Persze az otthonotokban!

Kép
 
 


Sziasztok!

Saara, remélem, lassan azért hazaviheted a lánykádat, gondolom nagyon fárasztó lehet a pendlizés a két gyerek között. Szoptathatod Piroskát? De jó, hogy ilyen szép volt a szülésed!

Boga, gratulálok Lujzinak! Kezdődik neked a sportos és állandóan pakolós időszak :) Mira azért kap gyógyszert, hogy a keringését támogassák kicsit; a bal szívfele a nagyobb erőfeszítéstől (hogy rendesen ellássa oxigénnel a lyuk ellenére; a lyuk okozta probléma lényege ugyanis, hogy az oxigénnel teli vérrel keveredik a "használt").

Alziza sajnállak titeket, remélem már jobban vagytok, a hányós-hasmenős dolgok rémesek, nagyon kimerítik felnőtteket-gyerekeket egyaránt. A súlyhoz nem tudok hozzászólni, annyira nem emlékszem már... De az ilyen súlyvesztést azért hamar bepótolják az apróságok, ha már jobban vannak, nem? (Bármiféle finom, hízlalós kajaötletet én is szívesen fogadok, vézna gyermekemre ráfér. Meg valójában ránk is...)

Mia, remélem, minden rendben, nagyon jó az alapvetően optimista hozzáállás. :) A pihenés egyébként tényleg sokat számít ilyenkor, meg gondolom a dokid is jobban figyel rád az előzmények után és gondoskodik a gyógyszereidről is.

Ha esetleg nem mondta volna (nem mindenki szokta mondani), a Rutascorbint vény nélkül lehet kapni, a vérzéseket csillapítja, véraláfutások felszívódásában is segít (rosszcsont gyerekek anyukái figyelem :) ). Én is pecsélgettem mindkét terhességem elején, 3*2-t szedtem belőle, babának nem árt. (Ha jól számolom, a leghúzósabb időszakon - 8. hét - túl vagy már. )

Szép napot és jó hétvégét mindenkinek!

Tücsi


szia Tücsi,
köszi a bíztatást!
a dokim ismeri az előzményeket, nagyon megértő velem :)
az említett gyógyszert azonban nem mondta, h szedjem, annyit kért, h 2x2 Magnéziumot illetve Elevitet szedjem, illetve, h sokat kell pihennem és nem stresszelni..
majd ha megyek hozzá rákérdezek erre is.
ma már szerencsére nem volt sok "pecsét", remélem már nem is lesz..

jó éjt Nektek!
Vendég
 


Sziasztok!

Alziza, hogy vagytok?

Tucsi, hihetetlen, h egy apro lyukacska milyen nagy kavart okozhat!!
Ha kinovi a pici lany, es nyilvan igy lesz!, mikorra varhato ez?

Mia, pihenj, phenj, pihenj es gondolj sok sok (+) dologra :wink:

Kép
 
 


Sziasztok!

Boga - hát igen, erre nem számítottam... De küzdök én évekig, ha muszáj, csak ne kelljen műteni. Hogy mikorra növi ki, azt nem lehet pontosan tudni, de ha úgy látják, hogy nem fogja, akkor a dokink szerint olyan öt-hat éves kor körül műtik legszívesebben. Tehát addigra azért ki kell derülnie a dolognak. Egy ismerőst tizenhat éves korában minősítettek teljesen gyógyultnak, tehát elég nagy szórás lehet a dologban. Nagyon örülnék, ha két hét múlva azért valami iciripiciri csökkenést látnának már.

Mia, a magnézium mellé érdemes b6 vitamint szedni, de gondolom az orvosod is valami kombinált készítményt javasolt. Az azért is jó, mert nemcsak a görcsöket enyhíti a magnézium (aminek a felszívódását segíti a b6 vitamin), hanem az émelygést is kicsit csökkenti. Ha péntekig esetleg pecsételnél (de miért tennél ilyet?!), akkor esetleg telefonon kérdezz rá (már ha ilyet lehet az orvosodnál csinálni) a Rutascorbinra.

Szép napot mindenkinek!

Tücsi


Sziasztok!

Mi meggyógyultunk!Most már rendesen eszik Zalán! :lol:

Tücsi!
Tehát 2 hét múlva mentek dokihoz?
Nekem is kell időpontot kérni.Nekünk ugyan csak májusban kell menni,dehát mindíg annyian vannak,hogy már ilyenkor szólni kell!
Nekünk most fél év telik a két vizsgálat között,mert azért valami javulás csak-csak látszik!
Remélem Nálatok is fog hamarosan,dehát ez egy lassú folyamat! :( De ezt Te is tudod!
Drukkolok!

Mia!
Pihenj sokat!
Vendég
 


Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, tudja valaki hogy lehet bejelentkezni az uh-ra, mert már reggel 9 óta hívom őket de semmi. fel sem veszik....

Erika
 


Sziasztok!

Erika
UH - vagy telcsin, melyet kitartóan hivogatól, vagy bemész és személyesen kérsz időpontot.

Szia

Erika

Kép

Kép
 
 


És még azt megtudod nekem mondani hogy meddig vannak bennt?

Erika
 


sziasztok!
köszönöm Mindenkinek a jó szavakat.. jólesnek :)

hál'istennek már elállt a pecsételgetés, holnap megyek már dolgozni. már nagyon várom a 12. heti UH, pénteken esedékes..remélem nem kell megint 1és1/2 órát várni időponttal :(
még aznap reggel vért is vesznek.. szóval nagyon izgulok, de tudom, h minden rendben lesz. ma voltam első terhesgondozáson, nagyon kedves védőnőt fogtam ki :))

knéerika : az UH-sok katasztrófálisak..nekem volt, h 2 napig nem tudtam elérni őket..ha jól tudom, 3-ig vannak.. főleg attól a komor, emberundortól fröcsögő, bunkó (bocsi) asszisztenstől ráz ki a hideg az alagsori Uh-ban..brrr..az ilyen minek megy ilyen helyre dolgozni..??
szép napot nektek, majd jelentkezem az eredményeimmel
pusz-pusz
Vendég
 


Sziasztok!

Erika
délig 1-ig tuti vannak
Tudomásom szerint aki a CTG-t csinálja fent az veszi a telefonokat!
Én egyszer korán mentem 8-ra volt időpontom, de előtte volt a terheléses vérvétel 1-ső döfése, aztán kiderült hogy másnak is volt időpontja 8-ra, de amúgy még 10-kor senkit sem hívtak be, illetve 1-2 ember bemehetett akik a saját dokijukkal voltak.

Mia
nem lenne jobb ha elmennél táppénzre?????????????

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Háát, Mia, szerintem is érdemes lenne még pihenni, legalább az első tizenkét hetet végig. Egyébként, ilyen előzmények után, bármikor mehetsz betegállományba.

Az uh-s asszisztensnő stílusa olyan, amilyen, de azért láttam már rém emberien viselkedni. Egyrészt vizsgálat közben egy tapló orvos hülyeségét és bunkóságát próbálta csillapítani, másrészt egyszer előállt az a helyzet, hogy egyszerűen nem volt orvos.
Ott voltak az időpontra érkezett kismamák és orvos meg nem volt. Persze mindenki őt nyaggatta, ő meg próbált orvost keríteni. Amikor egy eltámolygott, csak a saját paciensét akarta megvizsgálni, erre a csaj alkudozott, hogy még kicsit maradjon és nézzen rá legalább egy-két másik kismamára is és a lehető legtöbb kismamát beszuszakolta, vállalva a konfliktust a főnökével. Szóval, én megszerettem. :)

Uh-ra időpontért jobb délig telefonálni, de háromig vannak, a ctg-n az Anna adja az időpontokat ultrahangra is, de sokat kell várni néha, mert sokan telefonálnak és ott is folyamatos üzem van.

2100 290 vagy 4591500 3216-os mellék

Erika, hogy vagytok? Hogy hízik Áron?

Alziza, 18-án megyünk. Örülök, hogy meggyógyultatok.

Tücsi


Sziasztok!

Mtm
köszi kérdésed jól vagyunk, Áron már jóformán 5kg (ahhoz képest hogy 2320g-al született) Amúgy pedig cicifüggő, és ölben szeret lenni, a cumit és társait egyáltalán nem fogadja el, és más folyadékot sem, így hát éjjszaka is többszőr kelünk, van hogy csak 2x, de van hogy 3x is, A dokinéni szerint nagyon nagyon hízik, és ki kéne hagyni az éjjszakai kajcsikat. És azt is mondta hogy ne csodálkozzak hogy dől belőlle vissza a kajcsi. Pedig egyszerre nem tud sokat enni, mert van hogy a mérleg szerint egyszerre a 2 mellből max 100-at tud megenni (vagy néha még annyit sem), néha többet. És sajna sokat sír, és csak ölben OK főleg ha még a cici is bekerül a szájába csak cuminak.
Ákos pedig sajna még nem szobatiszta, de már minden szót ismétel, és van olyan is amit már nap mint nap is használ, pl. tesó, jopi, szia, inni, kaja stb.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
 
 


Ma végre felvették!!!! Már van időpontom! Siker

Erika
 


Sziasztok!

Erika
Mi meg messze nem tartunk ott, de az ismeroseimtol szerzett infok alapjan meg semmivel nincs elkesve Akos. Van olyan baratnom, akinek ket evesen meg nem volt teljesen szobatiszta a kifia aztan egyszer csak magatol valtott, mert a bolcsiben nem volt tul meno ezzel :)

Tapasztalt mamak!
A tanacsotokra lenne szuksegem!
Amiota Lujzi elkezdett kuszni (kb egy hete), teljesen megvaltozott a viselkedese, sokkal sirosabb lett, nehezebben alszik el, es ugy latom rajta, akaratossag is van ezekben a "hisztikben".
Ti tapasztaltatok ilyesmit? Atmeneti dolog ez?
Nem akarok szkanderozni Lujzival, mert ugy latom, akkor kiakad, ha meg turelmes vagyok vele, konnyebben megnyugszik.
Igy fog a fejemre noni, vagy ez meg csak atmeneti valtozas?
JAJJ DE MEGKERDEZNEM A REGIEKET IS!!!!! :cry:

Kép
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: