Új privát üzeneted érkezett!

Na sziasztok!

Sara, Tucsi
Koszi szepen a szopival kapcsolatos eszreveteleket, tovabbitottam a baratnomnek. Ma irt sms-t, h ma mar fel orat cicizett a babaja :) Ez magyon jo hir, remelem most mar sinen lesznek!

Portugal ut:
Eleg vadregenyesen indult, ugyanis a repteren becsekkolas utan tudtuk meg, h a gep nem Pragan keresztul megy Lisszabonba :shock:
Interneten rendeltuk a jegyet, es ez ott nem volt feltuntetve... en kaptam ott rogton egy agylovest, h egybol 2 fel- es leszallast nem vallalok. De persze mar nem volt visszaut...

A gep Lisszabonbol jott, persze kesve, igy majdnem egy oraval kesobb szalhattunk be a gepbe. Vegre bent voltunk, orultunk, h la. kaptunk egy helyet Lujzinak is, igy felvihettuk a MaxiCosit. Amikor indulni kellett volna, bemondta a kapitany, h mivel Pragaban kod van, nem szallhatunk fel. MASFEL ORAT ULTUNK A GEPEN, mire vegre felszalltunk. 50perc Pragaig, ott kb ugyanennyi varakozas, onnan 3 ora Lisszabonig.

A vegere mar teljes zombik voltunk, azt sem tudtunk, milyen idozonaba keveredtunk, es mar nem is hittuk el, h valaha megerkezunk. Egyebkent a direkt utvonal 3,5 ora lett volna.
Kepzeljetek el, haztol hazig 12 ora alatt siekerult eljutnunk! :evil:

Lujzi hos volt, fel- es leszallasokat meg sem erezte, vittem neki cumisuvegbe vizet, ugy itta minden alkalommal, mintha tudta volna, h jot tesz neki, pedig nem nagyon iszik meg vizet.

Egyszer sem sirt, csak nagy szemekkel nezett, h hova kerult szegenykem. Pedig jo ehes is volt, mert bar vittem neki fozeleket, amit meg a repteren +evett, a maratoni uton nyilvan megehezett es a cicijeimet eleg hamar kimeritette, mivel en is hulla voltam es kitikkadtam teljesen, es nem igazan akartak 1,5 l-es vizet adni, mondvan, h nem tehetik... No comment!

Amikor vegre megerkeztunk uram occsehez, gyorsan megfurdettuk Lujzit, olyan halas erte!
A kintlet szuper volt, nagyon jol birta a gyurodest a kiscsaj, es mintha "ertene" portugalul is, tok jol elvolta a zajos csaladdal :D

Annyi valtozott, h kint nem igazan fogadta el a fozeleket, inkabb cicizett. Nem tudom, h a zoldsegeknek van ott mas ize, ha egyaltalan van ilyen, vagy csak mama-gorcse volt, de nem eroltettem. Orok tanulsag h legkozelebb minden napra viszek egy Hipp fozit, mert azt szereti. Hiaba foztem neki kint, nem kellett... :shock:

Amikor hazajottunk, nagy szemekkel nezett korbe, es amikor letettuk a szonyegere, sikongatni kezdett, jart keze-laba, birkozott az apjaval, porgott forgott ide-oda, nagyon cuki volt :)

Hat ennyi :wink:

Szilvi
Mi ujsag veletek? Orulok a gyarapodasnak!

Tucsi
Mindig jelents a vizsgalatokrol, remelem, megoldodik a dolog!

Sara
Hihetetlen, h mindjart megerkezik a masodik babad!!!! En meg el sem tudom kepzelni, milyen erzes lehet! Eddig Vincus volt A babad, es most lesz egy pici!
Mi is szeretnenk kistesot, es sztem is jo a kis korkulonbseg, de most meg nagyon messze vagyok attol, h keszen alljak. Ugy erzem, epp h kijottunk a nehezebol..
Nalad eljott az az erzes, h AKARSZ masodik babat?

Na, eldugulok.... SZIASZTOK :wink:

Kép
 
 


Sziasztok!

Köszönjük az érdeklődést, a helyzet változatlan.
Tegnap elvittük Ákit a klinikára, ahol semmit de semmit nem csináltak vele. Reggel 8tól ott vártunk fél 4ig a dokira, csak egy rezidens nézett felénk egyszer..
Ültünk a 40fokos 2négyzetméteres szobában, és én tudtam, h itt nem fog aludni, így is lett. Az orvos, akihez mentük, elvileg délig műtött, na fél 2kor már elő is került. Be sem jött hozzánk, úgy kellett neki szólni, hogy esetleg valami történjen. Nem nyúlt a gyerekhez, annyit mondott, hogy ha két hónap múlva is fennáll a bukás, akkor ambulánsan kivizsgálja. Ezért voltunk ott egész nap. A gyereknek meg sem kérdezték, hogy esetleg valami kaját adjanak-e, mert az hogy nekünk nem adnak, az nem érdekel, de a gyerek?? Vittem persze neki enni, de akkor is, milyen eljárás ez?? Én teljesen kiakadtam, a Párom is, aki nem egy ilyen típus, szenvedett a gyerek egész nap egy büdös meleg szobában. Úgyhogy most megcsömörlöttem az egészben. FElírt tápszert, mert persze alig van tejem..
Elegem van a kórházból, az orvosokból!!!!!!! :twisted: :twisted:

Nincs valami ötletetek, hogy lehetne a tejemet "visszahozni"? Max 60ml eszik a kettőből, és fejni sem tudok:-(

Ne haragudjatok, nem akarok panaszkodni, de engem ez a tehetetlenség teljesen kiborít.
Örülök neki persze, hogy nem kínozták, de azért legalább uh-val vagy valamivel megnézhették volna, nem???? De szerintük ez felesleges, a gyomorszondát erőltetik, az meg 24 órás vizsgálat, és ezt akkor csinálja meg, ha tényleg nem marad abba.

Addig is maradnak a homeos szerek, azok legalább használnak!

Sára, mi újság, hogy vagy?
Brik?

Puszi Mindenkinek:

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
 


Köszi Boga! Jó kis kalandtúrátok volt. :)

Szilvi, szerintem érdemes lenne szoptatási szakértővel beszélni, mert gyanítom, lenne egy csomó konkrét kérdése azzal kapcsolatban, hogy mikor hogyan mit eszik Áki, hogy szoptatsz, hogyan alszotok, mit jelent, hogy nem tudsz fejni, honnan tudod, hogy ennyit eszik Áki, mikor eszik ennyit, stb.

Az alaptanácsok egyszerűek:
1. nyugi, bármennyire is felháborítóak és kétségbeejtőek az orvos-körök (igen, ez a teljesíthetetlen, tudom - de a körülményekhez képest nyugi)
2. szoptass minél többször és fejjél is, ha belefér az életbe (ez az, ami tutira működik)
3. cékla; salátának is finom, de van valami homeos, gyógynövényes céklás-lucernás szer, ha nektek ez bejön, segíthet, én nem tapasztaltam nagy különbséget, de nem is hiszek benne, mindenesetre ártani tutira nem árt, doki nénik javasolta nekem még a fiammal

Schneiderné Diószegi Eszer ibclc szoptatási szaktanácsadó (30 9522115) kifejezetten telefonos tanácsadást tart, ha már nek akarsz menni sehová (pl. Dr. Sarlai Katalinhoz, Istvánba; mondjuk Sarlai Katalin gyermekgyógyász, tehát lehet, hogy értelme lenne Ákit megmutatni neki, az egészet tudná esetleg komplexen kezelni)

Kitartást és jobbulást!

Brik?

Alziza, honnan tudjátok, hogy bakteriális fertőzésről van szó és nem vírusfertőzésről?

Tücsi

 
 

Sziasztok!

Tücsi!
Jót kérdezel! :shock:
Foggalmam sincs,hogyha beteg lesz akkor ezt honnan tudják!? :roll:
Nem tudom tényleg,mivel nem betegesek (de ezt már írtam),dokihoz sem kell járnunk.Utoljára Alex akkor kapott antibiotikumot mikor Kawasaki- sindromája volt!Annak már 8,5 éve!
A barátnőm kisfia betegesebb és amikor Ő viszi dokihoz mindíg mondja,hogy na,most nem kaptunk semmit,mert vírus,vagy,hogy na,most antibiotikum mert bacis!Nem tudom!
Vendég
 


Sziasztok!

Merre vagytok?

Kép
Vendég
 


Brik!
Mi újság Álmossal?
Mikor jöhet haza?
Vendég
 


Én itt vagyok Alziza és köszi a választ. Tegnap este nem értem rá, Télapóvá kellett átlényegülni, szerencsére nagyon jól eltalálta a Mikulás a fiam szívének és pocakjának kedves dolgokat.

Szegény, úgy volt, hogy megy az oviba mikulásozni (9-től), be is ment, de azzal fogadta a szívének kedvesebb ovónéni, hogy újra kitört a hányós-hasmenős járvány, a Mikulás meg csak háromkor jön (ő csak délig van). Olyan csalódott volt, de inkább a hazamenekülés mellett döntöttünk. Viszont a Mikulás még gyorsan egy extra pótajándékot lepottyantott nálunk, ami azért megvigasztalta.

Remélem, mindenki jól van! Brik, nagyon sokat gondolok rátok, hazahozta a Mikulás Álmost?

Tücsi


Sziasztok!

Köszi, hogy érdeklődtök felölünk, nagyon jól esik!!:-)
És megint rengeteg erőt kaptam töletek!:-) KÖSZÖNÖM MINDENKINEK!!!!!:-)

Tegnap az én zsákomba Álmost rakta a Mikulás! :-) Tegnap haza jöttünk:-) szopik ezerrel, csak anyatejet eszik és csak néha etettem az anyatejet cumiból. Eszik, alszik meg amit a bébik csinálnak. Nyöszörögni szokott, sokat pukizik. Lehet hogy hasfájós?

Nem tudom ez olyan ciki. Szerintetek? Az anyatejes székletnek milyenek kell lennie, mert a miénk sárga és nem szilárd.

Szilvi nyugodj meg, mert az se neked, se a gyermekednek nem tesz jót! Elhiszem nehéz ezek után, de légy erős és még ha ilyen rossz a helyzet akkor is csináld. Remélem hamar rendben lesz minden. Sok puszit küldök nektek!

Saara mi van veletek? Remélem minden oké:-)

Sok puszi mindenkinek!

Brik

Kép
Kép
Kép
 


Mtm igen ő volt a legszebb ajándék a 2007-es évi Mikulás napon. Köszi, hogy izgultál értem, nem hiszed el, hogy mennyire jól esik!

Sok puszi nektek!

Brik

Kép
Kép
Kép
 


éljen!!!
az anyatejes széklet pont olyan, mint írod
lehet, hogy hasfájós, bár akkor inkább visítva ordítana, nem nyöszörögne
vannak ilyen kis nyöszörgősök
jó szopizást és sok örömet nektek!
Tücsi


Sziasztok!

Brik!
De jó!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Akkor jó babázást! :lol:
És küldj otthoni képet majd,ha van időd!

Tücsi!
Szegény fiad!Akkor jól kifogta! :(
Vendég
 


Sziasztok!

Érdeklődnétk, hogy ismeritek-e Éberling Katalint. Nekem a doktorom őt ajánlotta szülésznőnek.

Keresgéltem róla infokat, de eddig sikertelenül.

ha esetleg tudtok vmit róla, kérlek osszátok meg velem.

Köszi

Kriszti

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 


Brik

Gratula!

Ennél szebb ajándékot is nem is kaphattatok volna :))))



Kriszti

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 


Brik, eljen, de joooo!! :D Nagyon boldogok lehettek most, rendes ficko ez a Mikulas :wink:!

Mi koszi jol vagyunk (kop-kop)! Kispindur szepen mocorog, most kezdem felfogni, hogy mi lesz itt lassacskan... Eloszedtem a "regi" bebiruhainkat, kaptunk is, ezeket pakolgatom, probaljuk kitalalni, h hogyan is fogunk itt elferni, de majd csak osszejon!

Kriszti, Gabeknak Eberling Kata volt a szulesznoje, mindig csak jokat ir rola. Hatha benez, tobbet tud majd mondani, mint en.

Boga, bizony volt egy pont mikor ugy ereztem, hogy szeretnek meg egy babat :) ! Vincus 1 eves kora korul kezdett el foglalkoztatni a dolog, aztan egyre jobban. :)
Azert nem akartam tul sokat varni, mert mar 33 vagyok es szeretnenk meg egy harmadik babat (elvileg). Aztan persze meglatjuk hogyan boldogulunk kettovel! (3 gyermekes baratnom mar most le akar beszelni errol :lol: )

Sára

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Brik: annyira örülök Nektek, nagyon nagyon szuper, hogy végre otthon lehettek együtt. A legszebb Mikulásod volt a tegnapi, ebben biztos vagyok:-) Lánykád mi szól a tesóhoz, hogy fogadta otthon?
Ügyesek vagytok a szopival, simán menni fog, kívánom, hogy legyen sok tejcsid! Millió ölelés Nektek!

Én már megnyugodtam, nem idegesít már a hétfői dolog, de talán az lesz a legjobb megoldás, ha keresünk egy magánorvost, mert az a pénzért legalább szóba áll velünk.. Szörnyű...

Nagyon szép napot és jó hétvégét kívánok Mindenkinek!

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
 


Sziasztok!

Saara!

Én viszont mint 3 gyerekes csak rábeszélni tudlak! :wink:
Ha emlékszel írtam már,hogy mi nagyon sokat küzdöttünk a 3. babáért,DE MEGÉRTE!!!!! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

BRIK!
ELJEN ELJEN ELJEN!
Nekem ugy tunik, minden rendben Almos-fronton :D
Anyatejes kaki olyan, mint a tietek :wink:
Ha pukizik az jo jel, mert akkor nem maradnak bent a gazok, h fajjon a poci. A hasfajossag kb az elso 2 het utan kezdodik... altalaban.
Sok sok szopizast es oromkodest Nektek :D !!!

Szilvi!
Hihetetlen a kalvariatok! Katartas! Es NYUGI! Az idegeskedes nem tesz jot a tejkepzesnek, tudod!
Remelem, vegre segit vki megtalalni az okot!

Kép
 
 


Sziasztok!

Kriszti!

Én Éberling Katánál szültem októberben nagyon elégedett voltam vele. Barátságos , közvetlen, nagyon jó fej csajszi.Én bátran ajánlom Neked, hogy Őt válaszd szülésznőnek.
Ha van még kédésed róla szívesen válaszolok.


Andi
 
 


Szilvi,
homeos bogyót próbáltál már? Nekem visszahozta a tejem az urtica urens ch5-ös potenciálban. Napi 3x5 bogyót kell szedni belőle, és érezhető pár nap után a mennyiségnövekedés.

Egyébként tök véletlenül ugrottam be ide hozzátok, megnézni vannak-e a régiek közül, amikor még minden nap jártam erre. Most a harmadik babánál, már nem nagyon van időm netezni, de gondoltam hátha, de sok év eltelt és itt is frissültek az anyukák. Mindenkinek gratulálok a csemetéjéhez, a pocakosoknakpedig olyan szüést kívánok, amilyet szeretnének! :)
Ha nem bánjétok, lehet, hogy néha beugrom, ha tanácsra lesz szükésgem.
előre is köszi
Solya
 
 


Szia Solya, gyere máskor is! Bár 3 gyerekkel szerintem zömünknek te tudsz majd tanácsot adni, úgyhogy gyere csak sokszor! :)
Mekkorák a gyerekeid?

Tücsi


Sziasztok!

Tücsi, annyira jól összeszedted az infókat a másikban!!! Nagyon köszi!!! Azért lenne még néhány kérdésem hozzátok:

- a babának tutira nem kell ruhát vinni ottanra?
- hány napig van bent az ember sima szülés és császár után? (Feltéve, hogy nincs komplikáció)
- autóval be lehet menni. De ott le is lehet parkolni?
- Furi kérdés: milyen a hőmérséklet a szobákban? Vastagabb vagy vékonyabb hálóing a célszerű?
- mennyi pelust vigyek a babának?

Köszi előre is a válaszokat! Lehet, hogy lesz még kérdés. :oops:

Szép napot Nektek!! :)

 
 


Eszembe is jutott még valami:
A vajúdás-szülés alatt a saját hálóingemet használom vagy ott adnak. Oda is be kell készítenem akkor hálóinget, papucsot. Köntöst is? És apának kell vmi extra felszerelés?

Köszi!!!

 
 


Hello Meri!

2 eve szultem ugyhogy ezek nem annyira friss infok (de talan nem valtozott azota..?)

- ruha tutira nem kell csak az, amit raadsz indulaskor
- ezt inkabb kihagyom, a reformok miatt biztos valtozott
- Be lehet menni es lehet parkolni is
- NAGYON meleg van a szobakban, szet van futve a kisbabak miatt
- 10 db eleg sztem. Ha kell meg, biztos tud vinni a parod. Mi alig hasznaltuk a sajat pelusokat. Inkabb a sajat textil pelusok fogytak. Abbol azt hiszem 2-ot adnak egy nap, nekunk keves volt, minden tiszta tej volt sik-suk.

Alziza, koszi! :lol:
Stzem is nagyon fontos a korkulonbseg. Baratnomeknel ketevente jottek a gyerekek, igy nem csoda, hogy kivan... Mi (a tervek szerint --- aztan meglatjuk) 3 evet varnank a masodik es a harmadik baba kozott.

Brik, mi ujsag veletek?

Sára

Kép

Kép
 
 


Sziasztok

Meri
én most októberben szültem (ismét csaszi) a 2. kisfiam
idén már kellett
a baba fürdetéséhez is adni peluskát, úgyhogy vigyél mert ők már nem adnak, + textilpelust is vigyél etetéshez
+ magadnak betétet, mert én a csaszi után az őrzőben is a sajátomat használtam, mert nem adtak, lent a gyerekágyon viszont kapsz, de csak 1-2 darabot, a legjobb a Tenna
normál szülés esetén szülés napja + 3. nap mentek haza a kismamik, csaszi esetén orovostól függően +1-2 nap
és mint Saara írta, elég neked egy vékony pizsi is mert ír meleg van a gyerekágyon! és szellőztetni pedig nem lehet, max. este mikor a kicsiket elvitték fürcsizni

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
 
 


Örülök, hogy segíthettem, Meri. A legújabb parkolási fejlemény, hogy a X. kapunál egy fizetőparkolót csináltak. Szép, mert egymás mellett áll a vizítdíj és a parkolóautomata. És ez nem vicc.

Tücsi


Köszi a mindegyikőtöknek a válaszokat!!! Megnéznétek a 2. hsz-omat is, ott egy elfelejtett kérdés. :oops:

Tücsi, ezt azt jelenti, hogy ott bármikor lehet parkolni? Akkor is, ha nem szülni megyek?

 
 


Meri, a vajúdáshoz nem nagyon tudok hozzászólni (császároztak).

Csak tippelem, az alapján, amit ott a többieken láttam, míg engem előkészítettek: papucsot, hálóinget, köntöst készíts be, a köntös azért praktikus, mert a vajúdó folyosón más párok is szoktak sétálgatni. Ha zavar, hogy más párok hálóingben látnak, akkor vigyél köntöst, ha nem, nem. Meleg zokni azért nem árt. Ha tervezed, hogy zuhanyozol, akkor gondolj a zuhanyzós papucsra is külön, hogy utána ne vizes papucsban kelljen sétálgatni.

Párod kap zacskót a cipőjére, állati csúszós, egy tiszta papucsot vigyetek inkább neki is. Zöld műtősköpenyt kap a ruhájára. Na meg amit minden könyvben leírnak: enni, inni neki is, lehet, hogy hosszasan kell várnia.

Ha szülni mész, mindenképp parkolhatsz bent, ha nem, akkor elvben akkor, ha abban a kapu melletti (baloldali) parkolóban van hely. Elég kicsi, de eddig legalábbis azért nem volt nagy szigor, másutt is parkoltak. (Szerintem néhány dokinak nem mindig jutott hely, ezért csinálták ezt a fizetős, kisebb parkolót.) De röviden: igen, ha van hely, akkor is parkolhattok ott, ha vizsgálatra, látogatóba érkeztek.

Tücsi


Nagyon köszi még egyszer mindenkinek az alapos válaszokat!!! Nagyon sokat segítettetek!

 
 


Szia Meri!

Múlt héten voltam szülőszoba látógatáson. Sokminden elhagnzott. Megprobálok válaszolgatni én is a kérdéseidre.

A vattán és az alkoholon kívül- amivel a köldököt ápoljuk- minden vinni kell, mert semmit nem adnak.

Apukának lehet vinni tiszta papucsot, vagy cipőt, és akkor nem kell a kék zacskót a lábára húzni.

A szobákba nagyon meleg van.
Rendes szülés esetén 3 nap, császár esetén 4 napig vagy a kórházban.

Babucinak csak a hazavitelre kell ruha. (esetleg kesztyűt lehet vinni, azt hiszem azt nem adnak) de vigyázni kell h ne kerüljön a kincstáriak közé, mert akkor azt nem látod többet viszont.

Szülés idején lehet bent parkolni a kórházban. A kórház előtt is vannak parkolók ott is meg lehet állni.

A papának még tanácsolnak kaját vinni.

A szzülést követően lehetünk tréningben, pizsiben, hálóingben ami nekünk kényelmes, és szimpatikus.

Azt hiszem ezek voltak a fontosabb dolgok.

Ha van kérdésed van irj, megprobálok rá válszolni.

Kriszti

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
 
 


Köszi, Kriszti! Biztos lesz még! :D Bár holnap megyek szülőszobát nézni, igyekszem ott is kérdezősködni. :)

 
 


Sziasztok!

Én is szeretnék szülőszoba látogatásra menni. Meg tudnátok írni, hogy miként megy ez?
A honlapon láttam erről infót, de nem túl bőven...

Kép
Kép
 
 


Szia labasv!

Szerveznek tanfolyamot, amin belül lehet menni. Jan. 8-án indul a következő. Nem tudom, neked ez még jó-e. De lehet egyénileg is. Nekem ugyan ismerős szervezte, de lehet mésként is, ha felhívod Németh Éva védőnőt, a száma fent van a honlapon, a tanfolyamnál, és vele megbeszéled.
Jól látom, hogy ikerbabáid lesznek???? :)

 
 


Sziasztok!

Meri: Igen, ketten vannak :D Két csajszi, ha minden igaz.
A jan.8. elvileg még belefér. Sőt. Csak aztán pár héten belül már nem csak érdeklődés szintjén fogom meglátogatni a szülőszobát :)


Figyuzzatok, akiknek már van babájuk! Ti mit adtatok pontosan a babákra amikor hoztátok őket haza? Persze ez elsősorban a téli babáknál érdekes számomra. És mikor mentetek először sétálni?
Még mindig adank a kórházban ilyen kezdő csomagot? Mik vannak benne, illetve az elég a kórházban töltött időre?

Kép
Kép
 
 


amiben most viszem ki (autóval) a kicsit több, mint 4kg gyereket:
pelus, zokni, body, rugi, vékony sapi, kötött sapi, polár kezeslábas, plusz egy vastagabb kezeslábas, lábzsák

sétálni sokára mehettünk, kicsi volt a baba súlya, 2,5 kg alatt ,szerintem volt 3kg-s is, mikor mehettünk, gyerekorvossal konzultálj ezügyben

szélmentes, nem esős-ködös, nem túl hideg idő kell, fokozatosan megy, 5 perc, 10 perc, stb.

ilyenkor a fenti cuccok plusz bundazsák van rajta, nem sok, mincs beizzadva, a nyakát érdemes nézni, nem fázik-e, nem izzad-e

Tücsi


kezdőcsomag nincs, termékminták, popsikrém (sudocrem) kivételével semmire sem elég, fél csomag pelus (nagy, de nem jumbo) elment bent, popsitörlőből sok kell, ha szépen ürül a magzatszurok


Kedves Anyukák!

Végzős hallgató vagyok az ELTE Tanító- és Óvóképző Főiskolán. Szakdolgozatomat a „Testtartás kialakulásának folyamata és az azt befolyásoló tényezőkből” írom. Segítségét szeretném kérni az alábbi felmérés otthoni elvégzésével, melyet óvódás korú gyermekével/gyermekeivel kell megcsináltatnia. A felmérés kiértékelésével fényt szeretnék deríteni arra, hogy a hasizom és a hátizom erejének, valamint a lúdtalpnak, van-e szerepe a hanyag testtartásban. Mert amennyiben igen, akkor ezek már óvodás korban elkezdett megfelelő erősítésével megelőzhető a tartáshiba kialakulása, amely idősebb korban további panaszokat okozna.
A kitöltött felméréseket légyszi küldjétek el a kisindigo@freemail.hu címre.


1. Gyermek kora, neme:
2. Magassága, súlya:
3. Súlya:
4. Van-e lúdtalpa? /Legkönnyebben úgy lehet megállapítani, ha hátulról megnézi, hogy a gyermek Achilles-ina egyenes-e. Ha megtörik akkor lúdtalpas./
5. Hanyag tartása van-e? /Hanyag tartás jellemzője: a vállak előreesnek, a háti domborulat kifejezettebb, a lapockák pedig elállnak, s a gyermek „Húzd ki magad!” felszólításra korrigálni tudja tartását./
6. Hasizom erejének vizsgálata: Kérje meg a gyermekét, hogy feküdjön hanyatt. Lábát térdben hajlítsa be és Ön rögzítse a lábát. A gyermek fogja meg a fülét. Ebből a helyzetből üljön fel úgy, hogy a könyökével megérinti a térdét, majd vissza, miközben a fülét nem engedi el, 20 mp-ig annyiszor amennyiszer csak tud. Hányszor tudott felülni?
7. Hátizom erejének vizsgálata: Feküdjön hasra a gyermek. Fülét ismét fogja meg, s Ön rögzítse a lábát. Majd 20 mp alatt annyiszor amennyiszer csak tudja emelje meg a törzsét úgy, hogy a könyökét összeérinti maga előtt. Hányszor tudta összeérinteni a könyökét?

Segítségüket előre is köszönöm!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Sziasztok,

Chris
Én Éberling Katánál szültem: kedves, odafigyelő, gondoskodó csupa jót tudok csak róla mondani, de ha egyéb kérdésed van írj privit, mert nem nagyon járok már erre, csak néha benézek.

bszilvi
Mi lenne ha próbálnál valakitől anyatejet kérni? akár itt a fórumon, vagy nem tudom hol. Nekem sem jött össze nagyon a szoptatás, próbálkoztam mindennel, először én is tápszer ellenes voltam, ezért másttól kaptam tejet. Itt Joe-tól, Dóritól és Annácskától a legtöbbet, örök hála nekik :D Így kihúztuk még jó néhány hónapig tápszer nélkül.
Van itt is olyan aki leadja a tejet, próbálj hasonló korú gyerkőcű anyukát keresni.

Indigó
Szívesen segítenék neked, de óvodás gyerekem nincs :-(

Üdv,

Gabek

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Új vagyok itt a topikban és igazából érdeklődni szeretnék. Mi most tervezzük a párommal a második babát és éppen nőgyógyászt szeretnék váltani. Tegnap egy más nőgyógyászati ügy miatt elmentem Dr. Paragi Péterhez a II. klinikán. Nagyon szimpatikus volt, határozott, megnyugtató és borzasztó alaposnak tűnt meg persz piszkosul fiatalnak :oops:
Van tapasztalatok lányok, aki szült már nála tegye meg,hogy ír nekem pár sort róla!! Borzasztó hálás lennék érte!

Végigolvastam a topikot, és láttam a kis ÁLMOS fotóit! ÍRtó cuki baba, szép erős, sok boldogságot kívánok hozzá a mamájának!!!
Üdv
Peni

KépKép
 
 


Peni!

én ugyan nem nála szültem, de ő volt az ügyeletes, amikor beindult hajnalban a szülés. mivel én előtte pár napig már a klinikán bent feküdtem (ikrek miatt) és szinte mindig ő volt az ügyeletes, sokat találkoztam vele és tényleg nagyon alapos és megbízható. szóval, amikor arra került a sor, komolyan gondolkodtam rajta, hogy nem szükséges a dokimat behívni, nyugodtan vezesse le a szülést ő.
aztán persze bejött az enyém is, de ő is bent volt - császármetszés volt mondjuk.
nekem az volt a tapasztalatom, hogy a fiatal orvosok nagyon jók és ami nem utolsó, mindenre figyelnek és lelkesek.
remélem ez segített valamennyit.
 


Peni!

Én Dr Paragi Péternél szültem októbeben én is csak jót tudok róla mondani tényleg nagyon alapos és megbízható.
Ha van kérdésed szívesen válaszolok!

Andi
 
 


Sziasztok!
Tacobell, Andi: Nagyon köszönöm a gyors választ lányok!!! Olyan jó, hogy ilyen jókat írtok róla. Nekem is nagyon szimpatikus volt és tényleg nagyon alaposnak tűnt. MEg a Sote mellett szól, hogy ott van csecsemő intenzív is bár nem szeretném igénybe venni természetesen, csak a biztonság miatt. A kisfiam aki már ovis nagyfiú császárral született.......a JÁnosban.
Engem a Dr. Paragi a Sote II.-re hívott az ambulanciára a magánrendelésére. MIndig ott van a magánrendelése? Ti is odajártatok hozzá? Lányok úgy hozzávetőleges tarifát írnátok, hogy mit kóstál most egy szülés a doktornál (persze jöhet priviben is ha úgy szívesebben írnátok).
Arról írnátok még egy-két szót, hogy maga a korházi osztály milyen??
Mégegyszer nagyon köszönöm a válaszotokat!
Üdv
Peni

KépKép
 
 


Sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy a szülésfelkészítő tanfolyammal kapcsolatos információk, amik a weboldalon vannak, még mindig helytállóak?
Azt olvastam, hogy jan. 8-án kezdődik a következő, de vajon a neten szereplő 14.30-as kezdéssel?

Előre is köszi mindenkinek.

Ági

Kép

Kép
 
 


Ági! Igen. :) Előtte szokott lenni torna is, 13-tól.

Nekem meg megint kérdésem van: volt valamelyikőtök szülés után egyágyas szobában? Van erről tapasztalatotok vagy valamifél infótok?

Köszi!!

 
 


Sziasztok!

Meri kérdéséhez kapcsolódnék.......mi újság 1 ágyas szoba ügyben. Én azt sem tudtam idáig, hogy a Sotén van 1 ágyas szoba :oops: . Tudtok róla valamit?
Üdv
Peni

KépKép
 
 


Peni, én annyit tudok róla, hogy elég akkor kérni, amikor mész szülni. 10E Ft/éjszaka. Félinfóim is vannak azzal kapcsolatban, hogy ott akár végig ott lehet veled apa, oda bemehetnek a látogatók, és láthatják a babát is (nem csak üvegfalon keresztül). Ja, és csaszi után, ha vállalja vki, hogy ott van veled 24 órán keresztül, akkor hamarabb jutsz ki az őrzőből (?) és/vagy megkaphatod a babát (?). Igazából ezért várnám a gyakorlati tapasztalatokat. ;)

 
 


Meri!

Nagyon köszi a választ! Hogy én milyen okos vagyok! :D
Akkor majd januártól megnézem magamnakelejétől a végéig.

Nekem gyakorlati tapasztalatom még nincs, de elég régóta olvasgatom a fórumot, s a leírtak úgy emlékszem, helytállók. Annyi, hogy a többiek azt írogatták, leginkább az első babás anyukáknak nem szokták ajánlani, mert ők még nemigen tudnak bánni a babákkal, és mivel az egyágyas szobák egy emelettel feljebb vannak, mint a többágyasak, a különszobások sokkal kevesebb segítséget, útmutatást kapnak a nővérektől.... ha kapnak. :lol:

De asszem az eggyel lejjebbi topicban mtm írt kétszer is egy tök jó összefoglalót. Azt nézzétek meg.

üdv: Ági

Kép

Kép
 
 


Ági, köszi, én már olvastam azt is. ;)
Nekem igazából a férjem vetette fel az egyágyas szobát, amikor először volt bent a Klinikán. :D Segítség: van egy csecsemős ismerős bent, hátha ő tud tenni valamit ezügyben.. Majd megkérdezem...

 
 


Köszi lányok a válaszokat! Szuper!
Én a JÁnos korházban szültem a fiamat 4,5 éve. Ott én is egyágyas szobában voltam. AZ anyukám ott volt velem reggel 9-től délután 3-ig amikor is a férjem váltotta és ő volt ott estig velem. AZ igazság az,hogy így, hogy folyton volt ott velem valaki nagyon jó volt, de a nővérek 5 napig (császáros volt a fiam) rám sem nyitották az ajtót! Egyszer sem! Ha az anyukám nem ment le a babámért nem hozták fel ( itt is egy emelettel feljebb voltak az egyágyas szobák). Az anyukám kért ágyneműt a 3. napon mert véres lett......a nővér a kezébe adta, hogy húzza át........szóval no komment.
Nagyon nyugodt volt, és külön fürdőm is volt, akkor azt hiszem napi 4 ezer volt az ára. Megérte, de csak úgy, hogy ott volt velem valaki aki segített mert amúgy tojtak rám.
Van előnye annak ha 5 ágyasban van az ember, annak is ha egy ágyasban, azt hiszem. Van időm eldönteni bőven tekintve,hogy még csak tervezzük a másodikat :wink:

SZép estét nektek!
Peni

KépKép
 
 


Sziasztok!

Kiegészítés az egyágyashoz.

Az egyágyas szobában a nővérek rendszeresen látogatnak és ha gond van, lehet hívni őket a napi két standard látogatáson kívül is. Kedvesek, segítőkészek, tapintatosak.

Hozzám a csecsemősök is feljöttek egyszer, de többször nem is volt rá szükségem. Lent bármikor lehetett zaklatni őket, amikor először tartósan odaadták a babát, megkérdezték külön, hogy megmutassanak-e bármit. Szért nem olyan tragédia lemenni.

Én a magam részéről élveztem a családi összebújásokat, a nyugit - nekem megérte.

Más.

Tegnap voltunk Mirával kontrollon, volt minden, EKG, röntgen, szívultrahang.

EKG - rendben, olyan, amilyen ilyen helyzetben lenni szokott.

A tűszúrásnyi pitvari lyuk is megvan, de a kvázi lényegtelen.

A kamrai lyuk is megvan, nem változott a mérete, de megint a közvetett jó hír az, hogy a lyukon átáramló vér sebessége nőtt. Ez azért jó, mert a szív méretéhez képest a lyuk kisebb lett mégis. Ez jelzi, hogy még van remény, hogy spontán záródik a lyuk.

Ha nem, akkor, célszerűbb megműteni (különben pl. folyamatosan fennáll a szívbelhártya gyulladás veszélye minden bakteriális fertőzésnél), ezt hatéves kor körül csinálják szívesen.

Kivéve, ha előbb gond adódik (súlygyarapodás nem kielégítő (nem éri el a heti 10-20 dkg-t,) nyugalmi állapotban szürkül-lilul a gyerek (nem kap elég oxigént), vagy ha az ajka szürkül (ugyanazért)).

Jelenleg a bal szívfél még mindig meg van nagyobbodva (ahogy érik a tüdő, tüdőerek, egyre jobban dolgozik a szív), de ha helyreállnak a normális nyomásviszonyok (akár spontán záródik, akár műtéttel), az ki fog egyenlítődni.

De a tüdeje tiszta, máj nincs megnagyobbodva, tehát a keringése rendben van a gyógyszeres támogatással, azt jól állították be, nem kell változtatni.

Emelt családi pótlékra lettünk jogosultak ezáltal, ezt egy év múlva vizsgálják felül (hogy mennyi pénz, még nem tudom). (Már előre figyelmeztettek, hogy akkor nem biztos, hogy hosszabbítható, a gyerek állapotának függvénye. Biztosítottam a nénit, hogy szeretném minél rövidebb ideig kapni...)

Kontroll január 17-én.

Hát ez van velünk. Kérdeznék, azoktól, akiknek korban ehhez közel van a babájuk: az első fogacska előtt mennyivel indult a nyálzás, rágás?

Tücsi


Tucsi, drukkolok nagyon, hogy spontan rendbe jojjon Mira! Te hogy vagy?
Ugy latom jo kezekben van, ez fontos, teged biztos megnyugtat.

Az emelt csaladi potlek 22 300 Ft/ho.

Ugy remlik nalunk joval elobb kezdodott el a nyalzas, fogacskak csak honapok mulva jottek.

Sára

Kép

Kép
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: