Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Pericious
Kiskorkülönbség: szerintem miért ne! Vagyis nálunk is kicsi a korkülönbség - 2 nap híjján 21 hónap - most nehéz, de szerintem 1-2-3 év és mikor már nagyon jól fognak tudni együtt játszani akkor viszont nagyon jó lesz nekünk (szülőknek), legalábbis más szülők szerint,
Mennyi a szükséges idő számodra? szerintem ezt neked kell érezned, és eldöntened hogy neked mi a jó!
Én most is azt mondtam már bent a kórházban, hogy én ha tehetném még szülnék 1-2 gyereket, pedig most nagyon nehéz, pedig még csak holnaptól kezdődik majd az igazi élet, mert apjuk holnap megy dolgozni előszőr mióta velünk van Picurka is!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
 
 


Sziasztok tapasztalt mamik! :)

A klinikán fogok szülni, és szeretnk szülésznőt is választani. Az orvosom első körben Tóth Annát javasolta. Ismeritek őt? Tudtok róla valamit?

Köszi a segítséget!

 
 


Sziasztok!
Meri, gratulálok a babához - segíteni nem tudok, császároztak, a szülésznő fel sem merült.

Vanda - szerintem ez ember függő. Utoljára azt olvastam a Kismamában, hogy pl. császár után két év szünetet szeretnek az orvosok, hogy teljesen regenerálódjon a méh. Ezt el tudom képzelni, mert a külső sebem is egy évig javult folyamatosan.

Viszont a barátnőm lánya nem volt még kétéves, mikor megszületett, szintén császárral a második baba és minden rendben volt - gondolom ez is alkat függő is.

Nálunk három év a korkülönbség - kevesebb nekem riasztó lett volna, így azért nagy könnyebbség, hogy sok mindent meg lehet már beszélni a nagyobbal, képes a belátásra. És már vágytam a babázásra, de nem egyhangú, mert a másiknak a nyiladozó értelmét tudom élvezni.

De ehhez hozzátartozik, hogy nem vagyok az az ősanya típus, sokat bírok stresszelni mindenen, két egészen apróval szerintem kicsit megbolondultam volna.

Szerintem nézz körbe, hogy akiket ismersz hogy boldogulnak kicsi és nagy korkülönbséggel született gyerekekkel, milyen nehézségeik, örömeik vannak - hogy el tudd dönteni, hogy neked mi a vidámabb, élhetőbb.

Szép estét!
Tücsi

 
 

Szia Meri!

Gratula a babához!
Nekem Anna volt a szülésznőm! Mire vagy kíváncsi?????
Akkor egy a dokink is? Melczer?

Erika
Nincs kedved leírni a szülstörténeted?
Hogy vagytok???Milyennek a fiúk??????
HŰű,nálatok aztán férfiuralom van!:)))))))

Boga
Vandának igaza van, ez a kéréds is alkati. Kinek a kis korkülönbség jön be, kinek a nagyobb!
Hiába csinálsz statisztikát,úgyis neked/nektek kell dönteni!Senki nem fogja helyetted húzni az igát.

Kép
 
 


Sziasztok!

Kata, Szilvi, Meri, udv itt :) A masik topikban tenyleg ossze van gyujtve az osszes info szinte, nem art benezni.
Ha van meg kerdes persze valaszolunk (ha tudunk :)).

Meri, Toth Annat nem ismerem...

Msn-en beszelgettem most Ritaval, puszil mindenkit! Nagyon keves ideje van, pakolnak ezerrel... egyfolytaban. Nagy +++++ nekik, nem lehet egyszeru most az eletuk.

Brik, vegulis miben maradtatok a dokiddal? Probalkoztok "rendes" szulessel vagy csaszar lesz?
Remelem jol vagytok!

Vanda, csak nem vagysz ujra egy kis pocaklakora???? :wink:
Persze ember fuggo, h kinel mi valik be.
Mivel most benne vagyok leirom mit hogyan erzek.
A pocakom kezd eleg nagy lenni es orulok, h nem jott elobb a kisteso, mert igy is strapas neha Vincussal, pedig o most kezd onallosodni, egy csomo mindent egyedul akar csinalni, nem kell annyit cipelni (azert meg kell persze es ezt egyre kevesbe birom). Egy baratnom most szult es naluk is egy picivel tobb, mint 2 ev a korkulonbseg, o is nagyon orul, h igy alakult.
En most azt elvezem nagyon, h mar tudok rendesen kommunikalni a fiacskammal, ha faj valamie elmondja, stb., stb. Ugy erzem ez is nagy segitseg lesz (aztan majd meglatjuk :lol: ).
Tulajdonkeppen ha belegondolok az osszes gyermekes baratnom a 2 ev korkulonbsegre eskuszik... De nincs segitseguk.
Egyiknel lett 15 ho a 2 fiu kozott, minden rendben, de azt kell tudni, hogy az anyukaja ott van veluk a nap 24 orajaban.
Szoval szerintem, ha van segitseged es strapabiro vagy, miert ne? :)

Hetfon voltunk UH-n, ugy tunik minden rendben, most is kislanyt mondtak. :D

Jo ejt!

Sára

Kép

Kép
 
 


Helló Sára
Az jó,hogy minden rendben!

Hát ez az, a segítség! tesóm és én köztem 15 hónap van! de ott volt az egész pereputty egy kerten belül! Anyám észere se vette! hogy van két gyereke!!

Jó éjt!

(csak azért kukorékolok itt,mert folklór házodogát íróka csángó esküvőkből
:wink: )

Kép
 
 


Sziasztok!

Saara örülök, hogy minden rendben nálad!

Mi tegnap voltunk bent a klinikán azért a papirért amivel elkezdhetem a szülésit.
Ha már bent voltunk megkértem a dokimat nézen meg uh-n 2500gr-nál egy picit több. Minden ok. Az áramlás, a lepény, a flowmetria is. Még mindig kukis:-))

Fejvégű így nagyon úgy néz ki hogy természetes szülésre készülünk.

Puszi!

Brik

Kép
Kép
Kép
 


Köszi a véleményeket!

Sára, pár hét múlva szül egy barátnőm és irigyelem. Olyan szép nagy pocakja van, mint amilyen nekem volt.
Azon gondolkozom, hogy nagyon sokat nem akarok várni majd, mondjuk a 2 év ideálisnak tűnik, mert ha nagy családra vágyik az ember, akkor korábban, fiatalab korban kell családot alapitani. És ugye nem ez a "trend" mostanában.

Mindennapi segitségem nekem sem lesz. Van Veresen egy barátnőm, aki 3 gyerekkel nyomja otthon és nincs segitsége. Nem volt egy ősanya tipus, de nagyon profin csinálja. Belerázódott. Azt mondjuk nem tudom, mert még nem beszéltünk róla, hogy mi minderől kellett lemondania. Szerintem elég sok mindenről. Azt tudom, hogy az egészsége bizony megsinylette a gyors szüléseket.

Szép napot mindenkinek!

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Saara, köszi az üdvözlést. Vagyok még, semmi nyoma szülésnek, pedig mindenki azt hitte, hogy korábban fogok szülni. Volt egy vetélésem, az előző manó 1 hóval hamarabb jött. De ezt a babát nem érdeklik az előzmények. Jól van. Vérnyomásommal gond szokott lenni, általában a vége felé magas. Most az is teljesen normális. MInden ok.

Lenne kérdésem :) Az anyakönyvi kivonatot a szülés után kb. mennyi idő múlva kaptátok meg? Hová kellett érte menni?

Köszi
Kata

Kép
Kép
Kép
 
 


Szia Kata!
Örülök, hogy minden rendben a pocaklakóddal!
Nálunk úgy volt, hogy a gyerek születése utáni első munkanapon (hétfőn) felvették az adatokat a kórház felvételi irodáján és utána szerdán már lehetett volna menni a nyolcadik kerületi önkormányzatba (oda tartozik a kórház). Ott kaptuk meg a szül. akövi kivonatot és a lakcímkártyát. Ezekkel meg az én papírjaimmal (talán személyi+lakcímkártya és esetleg taj kellett) lehetett a taj-kártyáért menni a Teve utcába. Ezeket egy nap alatt elintézte párom.
Adókártyát, illetve adószámot az apehnél szül. akönyvi kivonattal és lakcímkártyával lehet kérni. A kártyát kb. két héten belül postázták.
Tücsi


Húúú, ti milyen kedvesek és gyorsak vagytok! :D Köszi a reagálást mindenkinek! :D
Anid, én Radványi doktornőnél fogok szülni. Tóth Annával kapcsolatban mi érdekel? Minden! :lol: Azt már hallottam, hogy szalmailag nagyon ott van, de sajna engem sokkal jobban foglalkoztat az emberi része. Érdekelne, mennyire határozott, rugalmas, kedves, tutujgatós, elnnetmondástnemtűrő, közvetlen, barátságos, idegesítő stb... :lol: Szóval bármi érdekel, amit tudsz róla. :D Köszi.

 
 


Tücsi, köszi az anyakönyvi választ. Akkor ez gyorsnak tűnik. Köszi mégegyszer.

Még egy kérdésem lenne. Szerintetek válasszak szülésznőt? Kit ajánlotok? A legfontosabb számomra, hogy gátvédelemmel szülhessek. És persze emberileg is figyeljen rám.
Kata

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Meri, Kata üdv közöttünk!

Meri!
Én is Tóth Annánál szültem.
Én teljes mértékben meg voltam Vele elégedve.
Szerintem nem az a babusgató tipus, de én mondjuk nem is igényeltem...
akkor pontról pontra:
- határozott: hát 20 évi szülésznői tapasztalattal, szerintem ez nem kérdés.
- rugalmas: láttam már rugalmasabb szülésznőt is, de hát nem fér össze a rugalmasság és a határozottság.
(én rákérdeztem hogy nem lehetne e esetleg ülve szülni, és annyi volt a válasz, hogy neki az a lényeg hogy hozzámférjen... hát ez olyan kitérő volt egy picit. végül a szülőágyon félig ülve szültem.)
-kedves: Velem az volt. nem az a mézes mázos, de szimpatikus
- tutujgatós: ezt már írtam
-ellentmondást nem tűrő: ??? hát határozott, de azért mégiscsak a szülő nő a döntéshozó!
- közvetlen: igen
- barátságos: hát én nem egy leendő barátnőt kerestem benne. így ezt nem tudom
- idegesítő: engen nem idegesített :-)

Egyébként minden szülésznő alaptulajdonsága, hogy segítőkész, kedves, figyelmes... stb.

A klinikán a legtöbb szülésznő ilyen.

Jah még annyit akartam írni Róla, hogy a kitolási szakaszban felajánlotta, hogy ha szeretnék gátvédelemmel szülni, akkor döntsem el akkor mert akkor az alapján folytatódik a szülés. De mérlegelve a picúrom szívhangját és a saját adottságaimat, azt döntöttük a párommal hogy inkább minnél hamarabb legyen kint a fiúnk. (mert a gátvédelem még plusz egy óra lett voln)

Lányok lenne egy problémám!
Héten voltam a dokimnál és mondta hogy alacsony a progeszteron szintem. Na ez most azért fontos mert szeretnénk tesót!
Azt javasolta a doki, hogy hagyjam abba a szoptatást, mert lehet hogy attól ilyen alacsony a prog. szintem. És utánna próbálkozzunk a tesóval. Mert ha esetleg teherbe is esnék az alacsony prog. szint miatt veszélyes lenne.

Így most kicsit magam alatt vagyok, hogy ha szeretnénk köv. babót akkor el kell Imit választanom. De Ő még igényli a cicit.

Tanácsot várok Tőletek, hogy szerintetek is ennyire veszélyes szoptatás alatt (alacsony prog szint mellet) babát vállalni?? Mert szerintem a dokim egy kicsit túldramatizálja... Di mi van ha mégsem???

Na most már befejezem!

Tündi és Imi

Tündi
Kép
Kép
 
 


Kata, szerintem mindenkepp valassz!
Ha a gatvedelem a szempont en Zsoldosne Etat ajanlanam (amugy is kulonben :lol:). Erre nagyon figyel es emellett meg nagyon kedves is, olyan anyuka tipus, nagyon megnyugtato szemelyiseg. De nem artana hamar megkeresni, elegge nepszeru...

Csak annyit irok rola, h nekem nem volt szulesznom, o volt az ugyeletes es rogton kerdezte, h fontos-e nekem a gatvedelem (valasz: persze) es sikerult is szerencsere :)

Sára

Kép

Kép
 
 


Tundi :(
Csak most olvasom, amit irtal.
Szerintem mindenkepp menj el egy masik orvoshoz!
Szivesen megadom az enyemnek a szamat, nem egy dramatizalo tipus az fix!

Meg egy: mi alapjan alapitotta meg, h alacsony a progeszteron szinted?

Egy otlet: hivj fel egy IBCLC-s szoptatasi tanacsadot, ok egy nagyon kemeny nemzetkozi kepzesen vesznek reszt, komoly hatterismeretekkel rendelkeznek. (A la leche ligasoknal nem mindenki ennyire kepzett).
A kismamabol kineztem kettot:
Ungvary Renata (r.ungvary@sanomabp.hu
Nemethne Gregor Judit: 20/32-52-901 (idopont nincs jelolve, h mikor lehet hivni).

Nem tudom ez a hormon mennyire befolyasolya a szoptatast, de biztos nem art megkerdezni.

Es ne ess ketsegbe!! Van megoldas! :)

Puszi es oleles!!

Sára

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Ma voltam ultrahangon, és azt mondja a doki, hogy kezd különbség látszani a 2 babám méretei közt... Eddig is volt persze, mert sosem fejlődnek a pociban egyformán, de most már kezd nőni a differencia. Szóval 2 hét múlva megint UH, majd hetente, és ha nem változik a helyzet, akkor be kell feküdni. Van valami kezelés állítólag, de nem részletezte, csak azt mondta, hogy én nem adhatom be magamnak...
Ti sem tudjátok miről lehet szó pontosan, ugye?
Amúgy minden rendben, méhszáj sem nyitott, 27 hetesen kb. 27 centisek, és kilósak. Leszámítva az eltérést. Ugye az egyik kisebb. Kicsit tartok tőle, hogy jóval hamarabb is megszülethetnek, erre célzott az orvos is. Ugye kisebbek eleve mint egy gyerek és nem tudom minden rendben lesz e velük... Mármint túlélési esélyek, betegségek stb...
Ha valakinek volt koraszülött "élménye" megnyugtathatna egy kicsit...
:cry:

Vivien
 
 


Vivien: szurkolok, hogy ne legyen semmi gond. Sajnos seíteni nem tudok.

Saara: írtam privit is. Lécci írd meg nekem Zsoldosné mobilszámát. Beszélnék vele, lesz ami lesz.
Köszi
Kata

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok

Anid
kívánságod parancs :lol:
Szülés történet: hát az egész úgy kezdődött és folytatódott majdnem mint Ákosnál, szerintem nem olyan érdekes mint itt sokaké!
vagyis most bekerültem növeszteni a Áront (már okt. 1-jén) amiből a diéta miatt nem lett semmi, de ismét rossz lett az áramlás, amit hetente 2x néztek (+ napi 2db értágító + CTG), És így 1x eljött október 24-e. Ekkor aki csinálta az UH-ot közölte, hogy szülőszobai megfigyelés (kérdem tőlle hogy akkor most ki kell szedni a gyereket, erre ő + az asszisztens - hogy hogy mondhatok ilyet, hogy ki kell szedni - hát gondoltam magambam hogy tiszta ideg vagyok - a doki félnapot túrázik rajtam, látom az arcán hogy valami ismét igencsak nincs rendben - és akkor még szerintük azon gondolkodjak hogy a szavaimat megválogassam?), de fent az osztályon a fiatal doki aki általában ott volt azt mondta hogy várjuk meg a másnap reggelt - a dokimat hogy mit mond - én meg kérdem tőlle, hogy ha a másik szerint ennyire rossz az áramlás az egyik érnél a gyerek fejében akkor a gyereknek nem lesz baja? Pl. szellemi fogyatékos stb. Erre a doki - hogy ezt senki nem tudja nekem garantálni! Hát gondoltam magamba......!
Erre jön kb. 5-10 perc múlva, hogy mégis úgy döntöttek a másik UH-os dokival hogy szülőszobai megfigyelés! Összepakoltam és lebattyogtam a szülőszobára! A reggeli értágító (tabletta) mellé még be kötöttek egy infúziót is ami ismét értágítót tartalmazott, csak most vénásan kaptam - mert hogy a dokim ezt mondta nekik telcsin. Előszőr azt mondták hogy rossz a CTG, majd jöttek hogy a lötyi hatására jobb lett. Majd jött az UH-os doki, hogy ismét beszéltek a dokimmal és úgy döntött, hogy bejön a magánja után és befejezzük a terhességet, (mert szerintem sem volt ekkor már mire várni, mert ekkor a 3 hét alatt az UH alapján Áron nem nőtt - vagyis volt olyan is hogy 1 hét alatt az UH alapján összement - majd ismét nőtt egy kicsit -. Majd eljött az este és megjött a dokim és ő is közölte személyesen hogy akkor itt most vége Áronka pocaklakósságának! Majd nagy nagy szerencsémre Fontányi dr volt az éjjszakás és így ismét ő csinálta az EDA-t (mint Ákosnál is), úgyhogy most a dolognak ez a része jó gyorsan ment, már mint az érzéstelenítés megtárgyalását jelenti. És ismét olyan ügyes és humoros volt mint tavaly :lol: !
De a szülésznő aki az éjjszakás volt már nem igazán (egy fiatal - nem sovány - fekete kleopátra szerű hajú a hajában ha jól emlékszem kékes-lilás csíkok).
És sajna apjuk ügye ismét nem volt ott nagy sajnálatunkra a szülésnél.
De ott volt most a hugom. De neki sem adták oda Áront, még lefényképezni is alig tudták szegény tesómék. Felvilágosítást is alig tudott kicsikarni a csecsemősökből. De végüli sikerült neki, és így megtudta, hogy a dokim javaslatára és az PIC-es doktornő szerint is - bevitték Áront a PIC-re megfigyelésre (mert ügye felvilágosítást csak a szülőknek adnak - de nekem senki nem mondott semmit a gyerekről - és ha megkérdeztek volna akkor mondtam volna hogy a hugomnak nyugodtan mindent elmondhatnak). Így totál megrémültem, hogy megyek érte és közlik hogy az PIC-en van. De ott volt egy nagyon nagyon rendi fiatal dokinéni aki elmondta hogy igazán nincs semmi baj csak megfigyelés, én persze meg elbőgtem magam!
Hát így született meg a mi kis Áronkánk 2007.10.24-én 20óra 32 perckor 2320g-al és 51cm-el a 37hét1napon!
Ja igen: és számomra ez a 2. csaszi sem volt rosszabb mint az első, még véglülis jobb lett, mert minden (pl. a fájdalom megszünte) 1 nappal hamarabb következett be, stb.

Fiúk? Imádom őket! Mind 3-at!!!!!!!
Hát Áronka a nap 24 órájában nem eszik és alszik! De talán majd mostanában sikerül valamilyen napirendet beállítani! Amúgy pedig Ákos kicsit (mint mondták is mások) egy picit vissza ment életkora alapján. Vagyis eddig csak mikor álmos volt akkor szopta az újját + cipelte az apja pizsijét, most viszont egész nap! Eleinte kicsit jobban tört zúzott mint a tesó haza érkezése előtt. De azért rendeződnek a dolgok! Egyébként egész nap ölelgetné a tesóját (ezt még nem engedtük meg neki), de amúgy állandóan simogatja + puszilgatja + adja a szájába a cumit stb.

És már most irigykedem a pocakosokra de nagyon nagyon, de apjuk azt mondta hogy legközelebb a Mágushoz már tényleg csak a gyerekeket visszük megmutatni :cry: !!!!


Sziasztok

Erika

Kép

Kép
 
 


Köszi, Tündi! Nem kellett volna pontokba szedni, csak azért írtam, mert valaki kérdezte, mire gondolok. Ezért is - szándékosan - ilyen össze-vissza. :lol: De tényleg köszi a sok infót. :D

 
 


Sára!

Vérvételből, ugyanis egy vizsgálat során cystat észlelt, aztán UH és végül rájött h hormonálisan van mind két petefészkem tele cystaval... mert alacsony a prog. szintem. viszont most az a kérdés, hogy azért ilyen alcsony mert szoptatok, vagy egyéb galiba is van. És ez csak akkor derül ki ha abbahagyom a a szoptatást.
Vagy nem hagyom abba és úgy próbálkozunk, de akkor meg esetleg gond lehet az alacsony progeszteron szintből (ha nem csak a szoptatás miatt alacsony)
Hát nem tudom hogy érthető volt e!?
A szoptatási tanácsadó jó ötlet, csak az a baj hogy itt nőgyógyászati probléma is van a háttérben (azt hiszem). Azért köszi szépen. :wink:

Tündi
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Tündi!
Nem ilyesztgetni szeretnélek!Tényleg!De a dokidnak igaza van!Nekünk Zalán nagyon nehezen jött össze!Közel 3 évig küzdöttünk!
Alexel és Zinával gond nélkül lettem terhes,így nem is gondoltuk,hogy pont a harmadiknál lesz gond!
Elkezdtünk próbálkozni!Rögtön terhes lettem,de a 11 héten elöntött a vér!Műszeres befejezés volt!Senki nem mondott semmit!Akkor még nem a klinikára jártam!3 hónap szünetet mondtak és én a 4.ben újra terhes voltam!De ismét elvetéltem!Akkor ajánlották nekem a klinikán a professzort!Elkezdődtek a vizsgálatok,de közben én újra terhes lettem!Sajnos újra megtörtént!Kiderült,hogy a orogeszteron szintem nagyon alacsony és a petesejt ugyan megtermékenyül,de megtapadni már nem tud!Hosszú kezelés következett,ami azért volt valószínűleg annyira hosszú,mert közben már teljesen rágörcsöltem a babára!

Hidd el szerencséd van,hogy a dikid foglalkozik ezzel(ahogy minden doki a klinikán)!Más kórházakban nem igen figyelnek oda a hormonszintedre,főleg ha már van gyereked!nekem azt mondták,hogy ha az első két gyerek sikerült akkor a harmadik is fog! :evil:
Hálás vagyok a profnak,hogy Ő nem így látta! :lol:
Vendég
 


Lányok!
mint látjátok találtam egy tök jó vonalzós oldalt!A baj csak az,hogy nem fér ki 3 vonalzó egyszerre!Így vissza kell majd csinálnom!Pedig ezek jobbak! :(
Vendég
 


Tündi!
DIKI=DOKI :oops: Bocsi
Vendég
 


Sziasztok!

Tündi: megértelek, hogy lelkileg megvisel az egész téged, mert a szoptatás is egy nagyon intim dolog, és ha Imi még igényli, akkor miért választanád el? Viszont tényleg nehogy baj legyen az új pocaklakóval majd, nehogy úgy jársz, mint Alziza, mert lelkileg szerintem azt nehezebb feldolgozni. Remélem sikerül mindent megoldanod, és minden probléma nélkül jöhet a kistesó. Én nagyon szorítok Nektek! (amúgy tök szuper, hogy már a tesót tervezitek, én még vívódom ezen a kérdésen, megvárom az 1éves szülinapját Ákinak, és majd atájt döntünk hogyan tovább).

Dina: nagyon nagyon hálás vagyok a homeos orvosért még mindig, egy angyal. Olyan lelkiismeretes, hogy el sem hiszem, hogy vannak még ilyen emberek a földön. Tegnap is voltunk nála, segít, telefonál, hogy hamarabb legyen helyünk, főorvoshoz írányit, szóval nagyon a szívén viseli Áki sorsát. Múlt héten még hétvégén is felhívott, hogy mi jutott még eszébe, és hogy van Áki. Szóval nagyon nagyon köszönöm Neked a segítséget!!! :)

Sajna a szerek nem teljesen mulasztották el a bukásokat, de segítettek sokat, így elkezdett már végre hízni Áki. Voltunk már mindenféle vizsgálaton vele, és dec elején fekszünk be 3napra kórházba gasztroenterológiára, és ott kivizsgálják, megfigyelik. Lelkileg nekem ez nehéz, de azt nézem, hogy akkor ott már végre kiderül, hogy mi a baj, és tudnak segíteni neki. 3hónapja megy a bukás, és már 5hónapja nem hízott semmit, ideje lenne kideríteni, hogy mi is a baj.

Remélem mindenkinél rendben van minden!
Brik, Sára, hogy vagytok? Pocaklakók?
Erika, nagyon jó hogy benéztél, örülök, hogy minden rendben veletek! Sok tejcsit a picurnak!

Új pocakosoknak jó babavárást!

Szép (nem esős) napot mindenkinek!

Áki, Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
 


HALIKA!!!!!!!

Tünde
Nekem alapból alacsony aprogreszteron szintem, ez az egyik oka a lombiknak!HA adoki erre gyanakszik,akkor bizony ezt pótolni kell!

A szoptatás eseménye vagy a tejcsi miatt akarod folytatni a szoptatást?
Ha a tejcsi miatt,lehet lefejni és fagyasztani,de nektek kell mérlegelni!
Azért ezek a kivizsgálások,hormonpótlások megviselhetik a szervezetet!(sajna tudom)

Szilvi
Sajna nagyon szívesen a dokit! Remélem beindul a hízás Ákinál! :lol:

Erika
Azért ez nem volt hétköznapai történet,de a lényeg,hogy otthon vagytok! :lol: :lol:

Meri
Minden úgy igaz,ahogy Tündi leírta!
Minket sem zavart a vajúdás alatt,viszont ha kellett ott volt és nagyon gyorsan,biztonságosan döntött.
Abszolút megfelet az elvárásaimnak. Amikor előzetes megbeszélésen voltunk,akkor mondta lehet szülési tervem,de ezt az élet felülírhatja és akkor ő dönt! Én nem bántamm meg, sőt!
A dokim Melczer volt és nagyon gyorsan eldöntötték a császárt,de ennek ellenére Ana kétszer is feljött a ygrmekágyra és a férjemnek is segített,amikor odaadták neki a csomagot!
Szerienm jó választás. (de itt nagyo nsokan meg vannak elégedve a kapott/választott dokival,szülésznővel)

Kismami
Már korábban volt itt szó egy témáról : az ápolás,ellátás milyenségéről! Vita ne essék róla,de a kilinika nem magán kórház, aki ott szül,egy a sok közül,úgyhogy TESSÉK KINYITNI A SZÁTOKAT, HA VALAMIT EL AKARTOK ÉRNI! :lol:
Innentől nektek kell kiállni a ygerkőcért, a személyzet túlterhelt, kevés pénzért dolgozik, az elhivatottságért! HA kell neked valmi tegyél érte! :lol:

VIVEN
Szerintem ikres fórumon tudnak segíteni,de a klinaka PIC-je jól felkészült,szeritnem ha gond van (DE NE LEGYEN)jó helyen vagytok!
Remélem minde okés vlesz veletek!

Képzeljétek:végérejárok a lábfájdalmaimnak(lábfej), voltam vérvételen: negatív a koleszterin,triglicerin,vas adtom, a többi okés! Jövő héten ortopédia,neurológia! (Hátha nem bénukol le) :cry:

EZ egy szomorú esős délután(újra)!

Mai menü: krumplifőzelék, tükörtojással :lol:

Kép
 
 


Anid, köszi neked is!

Jól értem, hogy azt mondjátok, hogy tulajdonképpen, ha nem kérek fel szülésznőt, akkor is jó kezekben leszek? Timit gondoltok erről??? Kell választani vagy sem?

Még egyet kérdeznék: Anna után a következő egy Margit nevű szülésznő, neki sajnos nem tudom a vezetéknevét. Esetleg őt is ismeritek?

 
 


Sziasztok!

Meri!
Szerintem kérdezd meg az orvosodat, hogy ő kivel szeret együtt dolgozni. Az én dokim anno azt mondta, hogy ő mindegyik szülésznővel szeret együtt dolgozni, mert mindegyik nagyon jó! Így nekem nem volt választottam, az ügyeletessel is meg voltam elégedve. Igaz, nem jött fel később a gyerekágyra, de a szülésnél rendesen törődött velem.Szóval ha nincs kiszemelt szülésznőd, akkor sem kell aggódnod.

Tündi!
Sajnos hasznosat nem tudok mondani a problémáddal kapcsolatban, de átérzem, mert mi is szeretnénk kistesót, sőt, próbálkozunk is pár hónapja, de eddig nincs eredménye (pedig Sanyika nagyon gyorsan összejött). Úgy tűnik nekem is van valami problémám, de csak a jövő héten fog kiderülni, hogy mi.

Szilvi!
Próbáld pozitívan felfogni a dolgokat! Áki már hízott valamennyit! Már legalább van valami változás! Hátha a klinikán tudnak segíteni. Kihez mentek?

Saara!
Voltatok mostanában V-vel allergológusnál? Nekünk két éves korban kell menni, ezért kérdezem.

Sziasztok,
Móni

Kép
Kép
 
 


Köszi, Móni. :)

 
 


Sziasztok!

Huncut: Tomsits doktornőhöz megyünk, Ő a vezetője az gasztronak ott a II. gyerekklinikán. Nagyon kedves volt a telefonba, bizok benne nagyon, és remélem, hogy kiderül, mi okozza a bukásokat.

Nagyon szép estét kívánok Mindenkinek!

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
 


Sziasztok!

Ebben a "nagyszerű" :? időben látom megint sokan idetaláltak, nekem meg az egész hetem rohanás.
Kiderült, hogy a cégem beadta maga ellen a felszámolási kérelmet, úgyhogy hamarosan munkanélküli leszek. Kicsit később számítottam rá, bár alapvetően csoda, hogy eddig húzta.

Alziza,
Nem semmi történet a tiétek sem. Nekem egy vetélés is elég volt. Minden tiszteletem, hogy 3 után sem adtátok fel. Ezek után hatalmas öröm lehetett Zalán. :)

Manó,
Fogadd meg a jótanácsokat, fő az egészség! Drukkolok, hogy minden rendben legyen, de megértelek. Blanka sem választotta még el magát és ha velem van, mindig részben cicivel alszik el délután és este. És nincs szivel elválasztani, de szerencsére ha nem vagyok, el tud aludni cici nélkül is bármelyik nagyszülőnél. :P
És imádom a profilodnál levő képét Iminek! :D Olyan nagy már.

Szilvi,
Nagyon jó, hogy Áki már hízott egy kicsit. Hajrá, hajrá kislegény!!! :wink:

Sara, Brik, kismamik,
Hogy viselitek ezt a hirtelen jött havazást? Már amennyire havazik... Felénk inkább lucsok, mint hó, anyuéknál bezzeg... Blankának biztos tetszene.

Mondjuk most tiszta takony, úgyhogy kúrálom. Előzetes becsléseim szerint kb. órnként fogok kelni hozzá ma éjszaka, de remélem hamar átvészeli.

Jut eszembe, idén is van 100 db-os fakocka 2400 Ft körül a Metroban, ha valakit érdekel.

Vanda,
Nálunk is nagy körkülönbség lesz. Terveim szerint dolgozni fogok kicsit a következő projekt előtt, de ez az én mentalitásom miatt van. Muszáj lesz egy kicsit visszazökkennem a munkásosztály mindennapjaiba. :lol:

Vivi,
Ahogy írsz most az ikrekről az jutott eszembe, hogy érdekes, hogy most sokkal több ikreknél a koraszülött és/vagy kicsi baba, mint régen. Minket anyu 3000-3100 g-mal hordott ki anno időre és más iker ismerősömnél sem hallottam rosszat.
Remélem minden rendben lesz velük és nagy örömet hoznak majd az életedbe! :wink:

Anid,
Mit is tanulsz te pontosan? Hogy jön ide a csángó esküvő? Te aztán nagyon multi kulti leszel it a Kalevalától Csángó földig. :lol:

Na elteszem magam holnapra.
Jó éjt és jó hétvégét mindenkinek!
prücsök

 
 


Sziasztok!

Alziza, hat tenyleg nem semmi, ami veletek tortent, nem lehetett egyszeru... :(

Tundi, a szopi tanacsado tuti nem oldja meg ezt a problemat csak arra gondoltam nem art egy velemeny arrol, h a szoptatas mennyire befolyasolja a prog. szintedet.
Sokat szopizik meg egyebkent?
Ha ez vigasztal Vincet 17 hos koraban valasztottam el es eszre sem vette szinte, semmi nem volt, szerintem honapokkal azelott is siman lehetett volna csak EN paraztam (o nem :wink:). De ez persze gyermek fuggo, Imi elegge cicis (volt?), ha jol emlekszem.
Egyebkent en is ugy hallottam, h a klinikan sok olyan orvos van, aki kifejezetten hormon problemakkal foglalkozik.
Remelem azert jol vagy!
Lehet, h ennek van koze a fogyashoz is??

Vivien, PIC-en mi sem jartunk, de sztem is van olyan topik, ami errol szol.
Drukkolok, hogy minden rendben legyen!!!!!!

Prucs, mekkkkkora pocija lehetett anyukadnak, huuuuuuuuuuu! :)

Szilvi, a javulas elkezdodott ugyhogy hajra! Drukkolok, h javuljatok!

Moni, pont azert neztem be ide, h neked irjak :)
Ugy tunik talaltunk egy tuti pneumologus-allergologus dokinot véééééééééégre! Magatol mondta, h jogosultak vagyunk emelt csaladi potlekra, adott hozza papirt is ugyhogy halad az ugy :)
Sztem nalatok is ez lesz, ha most mentek es Sanyika betoltotte mar a kettot.

Amugy a multkor sikerult akaratlanul letesztelni az allergiajat.. Ismerosoknel voltunk, sk. kenyeret kapott, amirol aztan kiderult, h tej is van benne (eleszto miatt). Ket kis falatott evett V es ugy bedagadt az arca, ajka hogy ihaj :( :roll:

Meri, a szulesznok mind jok allitolag, en csak egyet "teszteltem", az ugyeletest, es tenyleg nagyon rendi volt :). De akkor megfogadtam, h legkozelebb lesz "sajatunk", mert o van veled a szulesnel, a dokit alig latod (maskepp is alakulhat, de azert ez a gyakoribb). Ha eppen domping van, ott van es nem rohangal az X masik szulo nohoz allandoan (es mivel sok korhazat bezartak van eselye a dompingnek..). A masik, hogy mindent megmutat szules elott, tudsz vele beszelgetni, lehet kerdezni es altalaban lazabb kapcsolatod van vele, mint a dokiddal, ami sztem jo.


Amugy tenyleg nagyon fontos, amit Anid irt. Ha kell valami mondani kell! Nyuszizasnak nincs helye :lol: De ez inkabb a gyermekagyas reszre vonatkozik sztem.

Dina, es mi van a labaddal???

Sára

Kép

Kép
 
 


Sziasztok:)

Jöttem egy nagyon jó hírrel :)

Tegnap délben megszületett Brik kisfia Álmos, 2500 grammal és 50 centiméterrel.

Istenke hozta a kicsi fiút erre a szép világra, sok sok tejcsit kívánok neki és boldogságot, egészséget az egész családnak :)

Ági és a fiúk

KépKép
KépKép
 


Ági,
ez nagyon jó hír!!!!!!Könnybe lábadt a szemem!Beindultak a fájások?
(tudom majd jön Brik és elmondja a részleteket,de csak egy kicsit,mi történt,hogy 5 héttel előbb szült?lehet privi vagy mail)

Brik,

SZÍVBŐL GRATULÁLOK!ISTEN ÉLTESSE KISFIATOKAT!SOK BOLDOGSÁGOT ÉS JÓ EGÉSZSÉGET KÍVÁNOK AZ EGÉSZ CSALÁDODNAK!
Kép

Pusz

Timi
 
 


HALIHÓÓÓÓÓ

Ági
Köszi a jó hírt!
De nem volt ez korai? Mi trötént!

Brik!
Sok gratula afiúhoz!
Éljen!!!!!!!!!!Sok tejcsit!!!!!

Sára
A lábam bokától lefelé egy merő fájdalom,bármi hozzáér a lábfekjemehez nyillalik a fájdalom.A sarkam, a talpamnál szörnyen fáj!Sőt, felsugároz a vádlimhoz.
Már egy éve hordok a cipőmben járáskönnyítő betétet,de nem használ.
Ha gugolok vagy ráülök a lábfejemre és felállok nem tudok egyből elindulni,várnom kell,míg bizotnságosan lépni tudok és helyreáll a vérkeringés!
Várvétel megvolt, jöv. héten neourológia és ortopédia! :oops:
Szóval ez elég gáz!

prücsök
Tulajdonképpen középisklai magyartamár leszek(illetve lesz róla papírom,mert ugye már tanítok kb. 6 éve de főleg törit)
Az új érettségiben bizony már van iylen tétel is,hogy folklór, meg nyelvtöri,meg stb.....
De azért a csángókról írok,mert a barátnőm férjehz ment egy csángó pasihoz és erről van dolgozata! :oops: Meg szakirodalom. Nincs időm még kutatómunkát is végezni!

Kép
 
 


Úgy látom Timivel egyre jár az agyunk!
Úgy izgultam brigiért különben is, furdalás van az oldalamban! :oops:

Kép
 
 


Briknek es csaladjanak ORIASI nagy gratula!! Sok boldogsagot!

Agi, mi volt? El tudod meselni?
 
 


Brikéknek nagyon nagy gratula, egészséget, boldogságot és sok tejcsit kívánunk!


Sziasztok:)

Brigi azt mesélte, hogy tegnap nagyon beszükült volt a pici szívhangja a ctgén és az ismétlésnél sem volt változás, ezért döntött úgy az orvosa, hogy szüljenek az előzményekre való tekintettel, altatásos császárral megszületett a pinduri.
A többit majd Brigi elmeséli biztosan részletesen, ha hazamennek.

A kedves üzeneteket és jó kivánságaitokat majd átadom neki, ha beszélünk telefonon.

Ági

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

Már nem is vagyok olyan álmos! Micsoda jó hír!

Brigi!
Nagyon sok boldogságot kívánunk Nektek!



Ugyan írni nem nagyon volt időm/energiám mostanában, de mindig be-be kukkantottam.

Edina és Anita

Kép
 
 


Ági,
köszi!De jó,hogy léptek a dokik és nem kockáztattak!Szép nagy lett Álmos.Valószínű a lepény nem bírta,hisz szép nagyra növesztette a babácskát.Ha még az 5 hetet hozzáadjuk simán 4kg-os babát szült volna!A beszűkülésre oda kell figyelni,mert az már egy jel,a lepény funkciózavarára.
Örülök,hogy jól vannak,és még egyszer köszi,hogy ezt megírtad!
Ha beszélsz vele mondd meg neki,hogy puszilom,és vele örülök!

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
 
 


BRIKNEK nagyon jó egészséget, gyors gyógyulást és rengeteg tejcsit kivánok!!!

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Azt hiszem ennél jobb hír nem is kell a mai napra! Az én szemem is könnybe lábadt tőle.
Gratula Brigiéknek és nagyon-nagyon sok boldogságot!!! :D :D :D

 
 


Brigi! Szívből gratulálok a kisfiadhoz!!! Minden jót kívánok Nektek!

Nagyon-nagyon megérdemeltétek ezt a kis csöppséget!!!

Lilla és Bálint

 
 


Brigi!

Gratulálunk Kisfiad születéséhez! Kívánunk nagyon jó egészséget Nektek, és sok sok tejcsit Álmosnak!

Sok puszi:

Áki, Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
 


Brik!
Szép súlya van a babának! :lol:
GRATULÁLOK!
Kép
Vendég
 


BRIK!!!

NAGYON GRATULALOK!!!!!! Sok sok boldogsagot es sok tejcsit kivanok :)

Es mindenki masnak gratula, akirol lemaradtam, mert jo reg jartam erre...

Vanda!
koszi erdeklodest:) Minden rendben velunk, Lujzi egyre tobb fozeleket eszik, persze nem kell nagyra gondolni, a legtobb eddig 90ml fozi volt, 120ml oszi bari:)

En is a korkulonsbegen torom a fejem, nagyon hajlok a kicsi fele, mert akkor nagykamasz korukig tudnak egyutt "bandazni". De eddig ugy erzem, meg kell nekem ido, mert nem akarok ugy masodik babat, hogy a racionalitas dontson, AKARNI akarom. Erted? Ugy tervezem, h amikor Luzji 1-1,5 eves lesz, akkor kene a masodikra gondolni, remelem, a belsom is igy akarja majd;)

Sara! Lanyok!

Penteken eljon a nagy pillanat, elindulunk Portugaliaba csaladot latogatni... Repulovel...

Mar tudom, hogy fel-leszallasnal szoptatni kell. Akkor szabad csak tisztaba tenni, ha elertuk az utazasi magassagot, es ut kozben is gyakran kell inni kinalni a fule miatt...

Valami tapasztalat, jotanacs? :shock:

Kép
 
 


Sziasztok lányok!
Nagyon eltűntem, de most itt vagyok!

Timi!
Ma délelőtt láttam, hogy bejelöltél az iwiwen, és olyan jól esett, hogy gondoltál rám!!!! Rögtön úgy éreztem, hogy jönnöm kell, mert tényleg mindig gondolok rátok, de nem volt valami jó a szeptemberünk és szép lassan elment a kedvem mindentől. Októberben anyukáméknál voltunk a gyerekekkel, november elején meg anya volt itt nálunk. De most már minden oké!!

Manó!
Külön köszönet neked, hogy olyan kedves voltál találkozó ügyben!! Jókor jött lelkileg az sms!

Amúgy meg nagyon jó volt ilyen jó hírre visszatérni, hogy Briknek megszületett a babája!!!!
Brik!
Nagyon örülök, sok-sok boldogságot kívánok nektek!!!!!

Erika!
Természetesen neked is nagy-nagy gratula a babához!!!!!

Próbáltam ma pár oldalt visszaolvasni, sok mindenben így képbe kerültem, de természetesen lehetetlenség 2,5 hónapot pontosan átolvasni megjegyezni.

Anid!
Gondoltam rád sokat!!!!!!!
Hogy megy a suli??

Nekünk nem volt valami jó az őszünk, rengeteget kínlódtam szeptemberben, de most már újból pozitívan látom a dolgokat, meg jót tett, hogy Békéscsabán voltam.
A múlt héttől Panka is jár oviba, nem volt beszoktatás sem, rögtön az első napon ott ebédelt, aludt, és nagyon boldog. Már előtte párszor reggelizett az oviban Petikével, meg volt a csoporttal bábszínházban, így nem volt neki újdonság. A kislányok is várták már a csoportban. Petikével nem ilyen egyszerű a dolog, nála óriási visszafejlődés történt. És ez nem az ovi hibája, hanem egyetlen gyerek miatt van minden. Az első nap összebarátkozott egy kisfiúval, akivel nagy barátságba kerültek. Csakhogy ez a kisfiú - bocsi, hogy ezt írom - de totál hülyegyerek. Veri a fejét, rángatózik, nyáladzik, baromságokat beszél, mutogat, de nem beteg, nem azért csinálja, hanem egyszerűen idióta. És Petike utánozza, elváltoztatja a hangját, mindenben a kis barátja a példa. Annyira elkeseredtünk, mert nagyon nehéz elmagyarázni egy négyéves gyereknek, hogy miért ne barátkozzon valakivel. Illetve, hogy miért nem jó, ha őt utánozza. Azóta Petike nagyon megváltozott, egy csomó gondunk van vele. Szóltam az óvodában is, de nem mondhatom a másik gyerekre, hogy az a hibás! Az óvónők megértették a problémát, és megpróbálják szétválasztani őket, de ők meg annak örülnek, hogy a másik kisfiúra Petike milyen jó hatással van, mert az meg fejlődik. Eddig soha nem rajzolt, meg nem játszott senkivel, most meg végre van barátja. Persze ennek én is örülök, de Petinek ez tök rossz. Azért bízom benne, hogy a sok beszélgetés Petivel, meg az itthoni játék, olvasás, minta vissza fogja lódítani a régi kerékvágásba! Pannikára szerencsére nincs hatással ez a fiú. Soha nem gondoltam volna, hogy ennyi problémát okozhat egy idegen gyerek. Én meg olyan lelkizős vagyok, hogy rettenetesen bánt a dolog. Meg keresem a helyes a megoldást. Ilyenkor eszembe jut, hogy pedagógus végzettségem is van, és mégis poblémám van. Még azóta se vettem elő a Mérei-Biné könyvet, amióta beszéltünk róla!
Gézu meg hihetetlen nagy gyerek, de kijelenthetetem, hogy magasan a legjobb gyerekünk. Gyönyörűen beszél és nagyon kedves fiú. Tök nagy csend van itthon, amióta az ovisok nincsenek napközben, Gézu valahogy nem hangos. Furcsa az egygyerekes lét, van előnye is, meg hátránya is.

Cserági, Sára!
Láttam, hogy már nem sok van hátra! Olyan jó nektek, hogy nem sokára lesz babátok!!!!

Mandala!
Hogy bírod a 4 gyerkőccel? Mesi hogy van?

Jó hosszú lettem hirtelen, de most teljesen feldobódtam!!!
Sziasztok
Zsuzsi

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
 
 


Kedves Brik!

Nagyon gratulálok Nektek és ahogy Bors néninek is kívánják a gyerekek: "Ami jó a világon, születésnapján kívánom!!"
Nagyon örülök!!! :)

Jutka

KépKép
KépKép
 
 


Vanda!
Elfelejtettem neked válaszolni!
Én is 15 havonta szültem a gyerkőcöket, de nem így terveztük. Azt gondoltam, hogy 2 év az ideális, nem tudom honnan vettem ezt. 2,5 év van Peti és Gézu között, valahogy így gondoltam a korkülönbséget, de egyesével!
Nekem nem volt gond egészségügyileg, de nyilván nagyon fárasztó, meg rengeteget híztam, mivel mindig a szoptatásból estem át a terhességbe. Túl sok segítségem itt nekem sincs, de azért minden jól működik a gyerekekkel. (pont most panaszkodtam az ovi miatt, de az más tészta!)
Szóval: én csak biztatni tudlak, ha nagycsaládot szeretnél!!!!!
És nagyon jó testvérek a gyerekek, semmi féltékenység! A hétvégén Panka megkérdezte tőlem, hogy lesz-e még kistestvére. Erre én visszakérdeztem, hogy ők szeretnének-e. Pannika: "Én szeretnék egy kislány testvért, akit hívjanak Pankának!" Petike: "Én is szeretnék még egy Petit!" Gézu még nem szólt hozzá a témához!
Zsu

Kép
Kép
PHPBB kód:
Kép
 
 


Muzsu, de orulok neked!!!! :D Mar nagyon hianyoztal a jo kedveddel egyutt :)
Udv ujra itt, remelem jol vagytok tenyleg!

Boga, Portugalia de jooooo nektek! :D
Jol tudod, fel- es leszallaskor szoptatni kell a babat, gyakran itatni. Ez nekem nem sikerul az egyik leszallasnal, de ebbol nem lett semmi gond.
Vince olyan 8-9 hos volt, mikor eloszor repultunk, egyedul voltam vele, de minden flottul ment, elvezte az utat, csak tenyleg latszott rajta, h valami furasag van fel- es leszallasnal.
Vittem jo nehany uj jatekot, ezeket szedtem elo aprankent. Makom volt, mert mellettunk egy nagyon aranyos par ult, igazabol veluk jatszott a legtobbet.
A legfontosabb szerintem, h te nyugodt legy, mert megerzi az idegesseget, ettol o is nyugtalan lesz.
Szerintem vigyetek vmi pledszeruseget, amit le tudtok rakni barhova a repteren vagy akar a gepen, h kicsit mozoghasson, ha olyanja van (V nagyon ilyen volt, egy ido utan megunta, az olemben valo ucsorgest).

Rita, mar elutaztatok??

Brikrol hirek azota???

Sára

Kép

Kép
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron