Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Köszi az infókat, sokat megtudtam belőle.
Közben kiderült, hogy a barátnőm a napokban itt fog szülni, úgyhogy tőle tudok részletes és friss infókat kapni.


Meli1118: barátnőm annyit mondott, hogy neki pelust, popsitörlőt biztos hogy kell bevinnie és ajánlották neki, hogy célszerű a kis sapi és saját ruha bevitele is.

Andi


Kép

Kép
 


Dénesandi,ha barátnőd megszült,megosztanál még néhány tapasztalatot???Köszi előre is!!!!

Kép Kép
 


Meli, természetesen megosztok minden infót, amit ki tudok a barátnőmből szedni :D

Andi


Kép

Kép
 

 
 

Meli!

Azért tűntem el, mert a héten szült a barátnőm. Az infók, amiket kaptam: pelenkát és popsitörlőt kell bevinni a kórházba, bár most volt bent popsitörlő, de ajánlották, hogy vigyünk be magunkkal. A babócáknak nem kell ruha: kissapit, kis inget és pólyát adnak a kórházban, de ettől függetlenül lehet bevinni saját ruhát. A kórtermekben négyen vannak, két kórteremnek van egy közös zuhanyzója.
A csecsőmős nővérekről barátnőm nagyon jó véleménnyel volt, bármiben segítséget kért, abban segítettek. Ha nem indul be a tejcsi, akkor adnak a babóknak tápszert.
Remélem, hogy tudtam segíteni az infókkal kapcsolatban.

Andi


Kép

Kép
 


Szia!!!


Köszi az infokat,idő közben sok mindent kiderítettem szülésznőmtől,de hasznos volt.Mennyi idő után vetemednek tápszerre???Mondjuk az első fiamat amikror szültem,a 4.napon vették ki az inkubátorból,nekem a 2.nap reggelén már volt tejem,fejtem si neki,így ő azt kapta.Szerintem ha ebből indulunk ki,nekem hamar belövell.

Jó egészséget kívánok a barátnődéknek!!!

Köszi Meli

Kép Kép
 


Szia Meli,

tápszert csak akkor adnak a babóknak, ha az anyukának végképp nem indul be a teje, vagy nagyon akadozik. Barátnőmnek 3 nap után sem indult be, csak néhány csepp jött ki, nála a 3. napon adtak a babónak tápszert.
Megkérdetlek én is, hogy leírd az infókat, amiket a szülésznődtől kaptál, és én még nem írtam le?

Köszi:

Andi


Kép

Kép
 


Sziasztok!
Megszeretném kérdezni tőletek, hogy hogyha ma megcsináltatom a rákszűrés vizsgálatot a klinikán, akkor annak az eredménye mikorra lesz meg?
Előre is köszönöm a választ! :D
Vendég
 


Sziasztok!
Bocsánat a bepofátlankodásért. :D
Papp Zoltán prof-ot ismeri valamelyikőtök? Barátnőmet hozzá protezsálták be, de igazából érdemben semmit nem tud róla. És nem nyuszi, csak jelen pillanatban 6 hetes terhes, még nem mer babanetezni (babona :-) )
 
 


Sziasztok!

Röpcsi,

mire elkészül 3-4 hét (az Én orvosomnál).

Kép
 


Sziasztok!

Akit érdekel autóra való fényképes háromszög matrica, annak szeretném a figyelmébe ajánlani egy nagyon jó barátunkat, aki most elkezdett ezzel foglalkozni, a háromszög eső és időjárás álló, bármilyen kép megfelelő hozzá, és a rajta levő szöveg is bármi lehet, mintának beteszem ide a sajátunkat.

Kép

Két matricát gyárt le (mivel a legtöbb családnak biztos van még egy olyan autó a családon belül, amire fel tudják tenni) ennek a kettőnek az ára 1800 Ft., az elkészült háromszöget nyomtatás előtt mailben meg lehet nézni, és ha megfelel, akkor megy a nyomdába, aztán a készet postázzák.

Mail cím: dvst2001@gmail.com

Szilvi


<
 


Sziasztok Lányok!

Bekukkantottam hozzátok, mert én is a sote I-en szültem a lánykámat 2009. márciusában. Nekem szerencsére jó tapasztalataim vannak onnan, bár aki felvette a szülés reggelén az adataimat, annak ráültem volna a nyakára. :D olyan bunkó stílusban kérdezett a srác.
Én a Sziller dokinál szültem. Bár aki nagyon sok szerepet töltött be ac sászármetszés alatt, az az aneszteziológus srác volt, na ő egy főnyeremény volt. Aranyos volt, kedves, és mindent elmondott töviről a hegyire, csak sajnos a nevére nem emlékszem. annyira emlékszem, hogy fiatalos volt, magas barna hajú srác, kék szemekkel. És O betűvel kezdődött vagy a vezeték vagy a keresztneve. ennyire emlékszünk a férjemmel.

Vera, és a most 10 hónapos lánykája.

Kép
KépKép
 


Gombócka,
nem Golopencza Péter volt véletlenül?Ő tényleg nagyon aranyos!

Gratula a kislányodhoz! :wink:
Vendég
 


mmzsó: De igen!!!!!!!!! tündér vagy, köszönöm szépen. Bár az iwiw-en kellett meglesnem a képét, mert nem volt róla kép!
Na, akkor őt csak javasolhatom!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D

Kép
KépKép
 


Sziasztok Kismamik!

yner ma elárasztotta a reklámjával a babanetet, mindenhová leírja fenti üzenetét.

Sehová se kattintsatok, ez egy reklám, aminek nem itt a helye!

üdv

kispatak
Vendég
 


Sziasztok!
Érdeklődnék Fekete doktor úr iránt.
Hogyan lehet felvenni vele a kapcsolatot ha nem magánrendelésére akarok járni? Telefonszámát esetleg meg tudnátok adni?Köszi
 
 


Szia, start! :)

Fekete doki nagyon felkapott, sokan dícsérik. :wink: Közvetlen telesfonszámot nem tudok hozzá, de próbáld felhívni a Klinikát (Várandós ambulanciát kérd) és ott biztos tudnak neked mondani valamit.
Sok sikert! :wink:

Kép


Kép


8) 8) 8)
l
Eger
 
 


Sziasztok!

Én mind a két kislányomat az I. sz. Klinikán szültem, Csabay dr.-nál, de mivel ő már nem dolgozik itt, kellene nekem egy másik doki, aki jó, és van magánrendelése. Dr. Beke Artúrról szeretnék érdeklődni, ki mit tud róla, állítólag van magánrendelése is, csak sajnos nem tudom, hol?!??Illetve Dr. Joó József érdekelne még...Ha valaki tudna nekem infókat mondani, örülnék!!
Előre is köszi mindenkinek!! :roll:

Gyöngyi


gyöngyimama! :)

Én egyikőjükről sem tudok neked semmit mondani, de próbáltál már itt keresni velük kapcsolatos bejegyzéseket? :roll: Csak beírod fent a keresésbe, aztán meglátod, hogy mit dob. Hátha...

Sok sikert! :wink:

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Én végzos pszichológushallgató vagyok a Pázmányon, a babanetes Flór Ferenc Kórház topikba írok rendszeresen, és most készítem a szakdolgozatomat, amihez olyan kismamákat keresek, akik 2-7 hónapja szülték elso gyermeküket.
Egy kérdoív kitöltésére szeretnélek kérni Benneteket, hozzávetolegesen 15-25 percet vesz igénybe.
Nagyon nagy segítség lenne számomra, és az érdeklodokkel szívesen megosztanám az összesített eredményeket, amennyiben ezt jelzi nekem.

A kérdoív az alábbi linkre kattintva letöltheto:
http://www.mediafire.com/?mgwq3omordj
És erre az e-mail címre lehet visszaküldeni: szantai.reka@gmail.com

Hálás köszönet!

Réka [szantre]

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Egy kis segítséget (információt) szeretnék kérni Tőletek. Hamarosan én is a kórház vendégszeretetét fogom élvezni, sajnos még nem baba miatt :( (remélem, ha legközelebb arra járok, akkor már baba miatt!).
Tudnátok nekem arról mondani valamit, hogy milyenek a szobák, van-e 1-2 ágyas kultúráltabb szoba, ami esetleg térítés ellenében vehető igénybe.
Mennyire vannak elkülönítve azok, akik abortusz miatt vannak ott, azoktól akik azért vannak ott, mert nem jön a baba?
Itt is úgy van, hogy a műtét reggelén elvisznek a szobámból és a következő 24 órát egy másik szobában kell töltenem?
Esetleg kell-e még valamit tudnom, ami fontos lehet a kórházzal kapcsolatban.
Köszönöm Nektek!
 
 


Sziasztok!

Dr. Krasznai Istvánról szeretnék érdeklődni. Láttam, hogy magánrendelése a Krama Egészségközpontban van, csak ott nincs feltüntetve árlista. Nem tudja véletlenül vki, hogy ott mennyi a vizsgálati díj? A Klinikán amúgy mikor rendel? Ha még nem jártam soha a Klinikán, akkor is lehet kérni, hogy hozzá kerüljek?

Még nem voltam nála soha, csak olvastam, hogy sokan dícséritek, és gondoltam, hogy akkor biztosan jó lehet. Mi most vagyunk benne a babaprojektben, és szeretnék egyből jó dokihoz járni.

Ha árakat nem szabad a fórumon feltüntetni, akkor priviben is szívesen fogadnék infókat róla. Előre is köszönöm!
 
 


Sziasztok!
Dr. Máté Szabolcsot ismeri valaki?
Eredetileg Joó Józsefhez járok, csak szabin van, és Ő adta meg ennek a dokinak a nevét, hogy ha beindulna a szülés, vagy problémám lenne, akkor Őt keressem.

Tibma!
Úgy tudom vannak 1-2 ágyas szobák, biztos hogy be lehet oda is kerülni, én akkor láttam, mikor az első babámat szültem. Én 4 ágyas szobában voltam vele.
Akik abortusz vagy egyéb műtét miatt kerülnek a klinikára, azok általában a második emeleti nőgyógyászati osztályra kerülnek, akik szülnek, azok pedig a földszinten vannak elhelyezve.
Nem hiszem, hogy kétféle szobában kéne lenned, bekerülsz egy szobába, egy ágyba, és szerintem ott van az ember addig, amíg haza nem engedik. Remélem segítettem! :-)
Üdv!

Sudi És

Kép
Kép
 
 


sziasztok
nem tudom hihetek-e az olvasottaknak mert bizony visszaolvastam igen messzire és csak és kizárólag pozitív véleményeket olvastam... :D
eddig keresgéltem helyet és orvosokat is hogy kinél szüljek és hol de minden esetben ott kötöttem ki hogy elrémisztett valaki véleménye..de itt nincs senki aki rosszat mondana akár egy orvosról is :!:
HIHETEK A SZEMEMNEK? TÉNYLEG VAN OLYAN HELY AHOL BÁRMELYIK DOKIHOZ KERÜLÖK JÓ KEZEKBEN LESZEK?
úgy szeretnék már biztonságot és nyugodt bizakodást mert már annyi mindenen mentem keresztül és már mindentől félek...

most ha sikerül akkor Fekete Tibor dr-nál tenném le a voksot ha ti is megnyugtatnátok arról hogy jó orvos! igen csak sürget az idő mert már a 24hétben vagyok...nem is tudok már aludni emiatt annyira nyomaszt a bizonytalanság...
kérlek mondjatok róla véleményt vagy tapasztalatot hogy végre döntésre jussak és megnyugodhassak!!!
menion
Budapest
 
 


Sziasztok!

Tudna valaki segíteni abban, hogy az I. nőin a csecsemőknek ki lehet lyukasztatni a fülüket? És ez hogy működik?
Ha valakinek van tapasztalata erről, kérlek írjon!
Köszi!!!
 


Sudi, kár, hogy nem vettem időben észre a kérdésed! Gratulálok a kislányodhoz! Végül -gondolom- már itt volt a dokid, mire megszületett. 2 hetes és 4 napos... Fú, Samu még csak 4 hónapos, de olyan, mintha egy évvel ezelőtt lett volna 2 hetes. :D

Én Máté Szabolcshoz jártam, nála szültem. Örülök, hogy őt választottam, mert jó szakember, mindig kedves és precíz. Tartja az orvos-beteg távolságot, de közben mégis minden találkozásnál nevettünk valamin, szóval nem az a karót nyelt típus. Igazából csak jót tudnék mondani róla. Hátha később valakit még érdekelni fog. :)

KépKép

KépKép
 


Ja, Menion! A Klinika tényleg erről híres, hogy nem tudsz rossz orvost választani. Azért van egy-kettő, akinek már kicsit elszállt az agya a hírnévtől, és nem mindig a legkedvesebb... (Én terhesen kicsit érzékeny voltam, nem örültem volna, ha beszól a dokim, mert rossz napja van.) :) De abban biztos lehetsz, hogy mindenki jó szakember, és ha nem ér oda időben az orvosod, akkor is jó kezekben leszel. :)
Fekete Tibort nem ismerem sajnos.

KépKép

KépKép
 


barbazso köszönöm nagyon megnyugtató mert bizony én is egyre érzékenyebb vagyok illetve találkoztam már nem is egy csapnivaló orvossal...nagyon nem mindegy kinek a keze közé kerülünk...
nem szeretném ha a szerencsén múlna az életünk...

bocs hogy csak most válaszoltam csak nagyon ritkán ír ide valaki aztán emiatt én se nézegettem már....

Kép
menion
Budapest
 
 


Menion:

Máté doktort én is csak ajánlani tudom!
Nála szültem mindkét fiam.
Nagyon rendes.... emberileg, szakmailag is ott van.
Viszont én úgy tudom hogy nincs itthon.
Augusztus végén beszéltem vele hogy megbeszéljem a kötelező éves vizsgálatot, de azt mondta hogy két hónapra ki megy külföldre.
Így csak novemberben tudok hozzá menni.
Nekem végül is mindegy hogy mikor csinálja meg, de neked lehet hogy már akkor késő új orvost megismerni. Nem?
Bár lehet hogy nem!

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Ha tudtok, légyszi segítsetek! Keresek egy nővérkét, aki a SOTE I-en van, de a nőgyógyászati osztályon, nem a szülészeten. Valamilyen Betty. Hihetetlen kedves, vidám hölgy! Ha tudjátok légyszi írjátok meg a teljes nevét!
Köszönöm!
 
 


Augusztusban szültem a klinikán.
Mivel köztudott, hogy itt található a szakma kiválósága, megkockáztattam az ügyeletesnél szülést. Dr. Szarka Andráshoz kerültem. Kedves volt mindenki, a szülésznő is nagyon aranyos volt. Senki nem kért tőlem pénzt, és nem is éreztették velem, hogy "ingyen" szülök.
A gyerekágyas osztályon a kórtermek 4 ágyasak, 2 kórteremhez tartozik 1 fürdő vécével. A kórtermek kicsik szerintem 4 kismamának + 4 kisbabának. Nincs asztal, ahol kultúráltan lehetnek étkezni, mindenki az ágyán eszik. Kis hűtő van minden kórteremben. A reggelit egyszerre hozzák a vacsorával, szóval aki reggeli után végez a szüléssel, az nem kap vacsorát. Általában hoznak 3 zsömlét, májkrémet vagy ömlesztett sajtot, felvágottat. Ezt kell beosztani reggelire és vacsorára. Az ebéd bőséges, nekem bejött, 15 évi háztartás után értékelem, hogy csak odahozzák a kaját, mosogatni sem kell. Evőeszköz saját, azt nem adnak.
A babákat rendesen ellátják, bármit kérsz, megcsinálják, néha húzzák a szájukat, de ez senkit nem érdekel. Pelenkát és popsitörlőt vinni kell, mert veled van végig a babád, és te pelenkázod, csak fürdeni viszik el esténként, meg esetleg vizsgálatra délelőtt, amikor jön a gyerekorvos. Ruhát nem kell vinni a babának, de ha van saját, azt adják rá. Minden nap bejönnek a kórtermekbe, megkérdezik, kinek mire van szüksége, van-e kérdés.
 


Sziasztok!

Dr. Szabó Gábornál szült valaki???

Üdv:

Amethiszt

Kép
 


Sziasztok!

Nos nekem van már egy 16 hónapos kicsi lányom és sajna egy szép kis miommám ami a szülés után lett bennem úrrá! Nos én nem láttam, de több ismerősöm mesélte, hogy vagy a tévé kettön vagy az rtl klubbon tehát vagy a Fókuszban vagy az aktivban volt a miomáról szó csak nem tudták memondani, hogy az egyes vagy a kettes klinikán foglalkoznak ezzel nagy szakértelemmel! Nos a kérdésem az lenne, hogy halott e valaki erről valamit!???
Segítségeteket előre is köszönöm
Üdv Nócika
 
 


40 éves-hez hasonlóakat tapasztaltam a szobával kapcsolatban bár sajnos a kaján kívül mást nem találtam jónak a császár kivételével (az orvosom minden elvárást felűlmúlt!)
a babám 1,5hónappal korábban jött így sajnos nem lehettünk babás szobában...én a várandó osztályon voltam míg a gyerek a neonatológián inkubátorban
naponta csak 1-1,5órát láthattuk és addig se kaptunk információt a kicsiről...ha kértem hogy érdeklődjenek azt kaptam hogy "majd ha baj van úgy is szólnak"....ez maga volt a pokol!
ezen kívül mikor bent voltunk akkor is nagyon kelletlenül és csak minimális infót adtak a gyerekről...
a "szakemberek" embersége a nullával egyenlő...az osztályon szintén (csak 1 példa: kanalas után a nővérszobában öklendezve a csaphoz ugrottam vízért erre a nővér azt mondja "ezt nem itt kéne csinálni!menjen a szobájába")
fájdalom csillapítót nem adtak annak se aki kért...
ágyat én húztam branülömet magam szedtem ki mert már 10 centi gyulladt folt volt körülötte 10 napig senki meg nem nézte a sebemet...de ezek nem voltak olyan borzasztó "kínzások" ahoz képest hogy a babámat nem láthattam ...amikor pedig végre kiengedték az inkubátorból akkor a kezembe nyomták és közölték:" 5 perc a cicin és aztán elviszem enni"
ez volt az első "meghitt" pillanatunk amit egy mellettem ülő 14éves cigánylány és az elöttem mászkáló nővér ellenére próbáltam szépnek megélni úgy hogy soha nem szoptattam és azt se tudtam mit csináljak....
szegény gyerekek akik nem eszik meg a tápot 3 mp alatt akkor szondát nyomnak beléjük és azon megy be a kaja...
mivel a nővérre sok baba jut így nem ad sok lehetőséget a kicsiknek...az én kicsim is megtanulta letolni a kaját pillanatok alatt az óriás lyukú cumikból...
amint kikerültünk onnan a sorstársaimmal egymás után jöttünk rá hogy nincs a gyerekeknek "evési nehézségük" csak idő kell és türelem...ahogy ahoz is az kéne hogy pelenkázva legyenek a kicsik 3x több alkalommal naponta
mindent összevetve tragikus amit a baba-mama kapcsolat ellen tesznek a klinikán! semmi esélyt nem adnak arra hogy szoptatással próbálkozz...
a lefejt tejet sem mindig kapja meg a gyereked!amit én vittem kiderült hogy kidobták! az elsó tejet ami pótolhatatlan a gyerek számára...
a papírokat megtanultam kilesni mint az iskolában a dolgozat írásnál hogy kiderítsem mit és mikor evett de főleg mennyit a gyerekem...abból tudom mennyit vittem és abból mit kapott meg

vagyis aki a babás szobába kerül az hálás lehet a sorsnak hogy csak kicsi a hely és sokan vannak egy mosdóra mert legalább együtt lehet a babával és talán még szoptathatja is!

AZT GONDOLOM HOGY AMIT OTT ELKÖVETNEK A BABÁK ÉLETBEN TARTÁSÁÉRT PONT ANNYIT VAGY TÁN SOKKAL TÖBBET ÁRTANAK A FELÜLETES ÉS EMBERTELEN HOZZÁÁLLÁSUKKAL és amit tőlünk elvettek az sajnos nem pótolható!
én nagyon megbántam hogy oda mentem szülni de a véleményem a tapasztalataim alapján ezek...
volt ott olyan is (csak a korrektség miatt igaz én csak elvétve láttam) akinek nem volt ilyen rossz élménye....

Kép
menion
Budapest
 
 


Sziasztok!

Első szülés után orvost szeretnék váltani... Tudtok segíteni Dr Sziller Itván elérhetőségében, magánrendelés stb.

Köszi

Móni

Mamabogár
 


Szia Móni!

én tudok segíteni Sziller istván elérhetőségében. két telefonszámom van hozzá, abból az egyik egyetemi, a másik meg a privát, de nem tudom, hogy melyik...
még a mmagánrendelése is megvan.

priviben elküldöm, ahogy megtaláltam..

üdv.: Vera, és a 20 hónapos Nelli, akit nála szültem...

Kép
KépKép
 


@l:  Szia Eger, tudnál nekem dr. Rigóhoz tanácsot illetve információt adni, hogy hogy van nála a fizetés? mennyi a szülés, a terhesgondozás alatt adál e neki külön, egyáltalán volt e erről szó? előre is köszi

 


Sziasztok.
Dr Papp Csaba (sote I.)elérhetőségét szeretnén elkérni valakitől aki ismeri. Nála szültem a kisfiamat. Elkevertem a számát.
Előre is köszönöm a segítséget.
Kovács Judit
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: