Új privát üzeneted érkezett!

Szonja: az állandó középfülgyuszi nem egy normális dolog, és az orrmandula eltávolítása konkrétan nem ér semmit :( a ludas a legtöbbször az az abnormális flóra, ami a gyerkőc orrában és torkában kialakult. Ennek okai lehetnek a finomított cukrok és szinhidrátok, valamint a tejtermékek. Tehát az egyetlen hatásos gyógymód ezeknek a csökkentése (elhagyása) az étrendben, megfelelő mennyiségű probiotikumos kiegészítéssel.

Ági: sajnos én sem tudok segíteni,d e hátha a többiek, akik erre járnak!

Szilvi: mindig is szuper Fiad volt, ezzel mostmár nemcsak Te vagy tisztában, hanem egyre többen

Kép
Kép


Sziasztok!
Ágica!
Átküldtem a telefonszámot priviben!

Csipet!
Remélem nem bántalak meg vele, de én elég szkeptikus vagyok. Azon felül pedig nem tudnám kivitelezni, mivel az ovis menüre nincs ráhatásom. 

Tlindiről tud valaki valamit? Olyan rég nem jelentkezett.


Kép
Kép
Kép
 


Szonja, semmit sem muszaj elhinni, csak segiteni szerettem volna. Igaz a tenyek tudasa sosem elegendo, es nagyon nehez valtani, ezt is tudom. Valojban sem szamitottam arra, h komolyan veszel :)

Kép
Kép

 
 

Tudom, hogy segíteni akartál és de, komolyan veszlek. Csak szkeptikus vagyok  

Viszont abban igazad van, hogy nehéz váltani, még akkor is, ha az ember akarja. Most pl. 3 gyerekkel, beszokó ovissal nehezen tudnám úgy hozni vinni őket, hogy  valamennyi étekzés itthon legyen. Olyan ételeket, amikhez nincsennek is szokva és nekem is újak.
Azért szoktunk kísérletezni és folyamatosan változik a mi és az ő izlésük is. Igyekszünk egészségesen enni, de én nehezen teszem magamévá, hogy csak azért ne süssek valamilyen sütit, mert cukor van benne. 
Az étkezés fontossága mellett egyébként nagyon hiányolom a sport fontosságát, amiről mitha minenhol kevesebb szó esne...
Szóval komolyan vettelek. Kezdetnek esetleg megdobhatnál pár süti receptel, amit nem kell feltétlenül sütni, legfeljebb megkutyulni és nagyjából 20 perc alatt megvan. Ja, és nincsennek benne nehezen beszerezhető és baromi drága cuccok. Köszönöm!

Kép
Kép
Kép
 


Igen a sport keves hangsulyt kap, pedig nagyon fontos, tobbek kozt a kalcium beepulese es a csontok erossege miatt (is). Egy ideje nagyon keves sutit eszunk, es ha eszunk, foleg nyerset vagy gyorsat. Akos inkabb repat, almat ragcsal vagy toportyut.

Par egyszerubb recept:
Mákos muffin (a nyírfacukor helyett dobj bele eggyel több banánt)
Kókuszos-mákos muffin (itt dettó, mehet a banán a nyírfacukor helyett)
Gyümölcsös muffin
Zserbó
Brownie
Banános energiagolyók
Kókuszos banánfalatkák
Cukkinis kocka (kókuszliszt helyett kávédarálóval porított kókuszreszelék)
Vörösáfonyás energiaszelet (ez már kicsit extrább, de talán ez a legegyszerűbb, csak egy aprítógép kell hozzá)

de barmit kiprobalhatsz egy kis kokusz, mak v dioalappal, ha tudsz olcson szedni, szerezni, edesitonek egy kis banan is megteszi.


Kép
Kép


Ágica! Rácz doki már nincs a kórházban! Én is hozzá jártam régen, de már kb 3 éve, hogy külföldre ment. Azóta nem tudok róla semmit. 


wf

Kép
wf
 
 


Sziasztok!

Szilvi
Köszönöm kérdesed. De szerencsére minden oké a nagyokkal. Jó vannak kisebb problémák de elenyésző! Csenge elkezdte a gimit, nagyon szereti, nagyon jól érzi magát és szerencsére most még nem is szerelmes.  ami legyünk őszinték nem baj. jobb is, hogy a tulással foglalkozik.
Enikő is tökre rendben van, vele húzós évünk lesz mert most neki van a pályaválasztós éve. De tök jól tanul és szerintem mindegy hova jelentkezik fel fogják venni az álom suliba. 
Csabira sem panaszkodhatom mert most, hogy felsőbe ment szerencsére nem kell noszogatni tanul magától, jó persze vannak nézet eltéréseink, de ezen is túl leszünk majd.

Kincsőt jövőhéten kedden fogják műteni. Drukkoljatok, de én már most olyan rohadtul ideges vagyok ha rá gondolok....... Persze az oviról hallani sem akar, nem tudom, hogyan fogjuk újra kezdeni.........
Csanád meg hol ilyen hol olyan, van amikor egy kisangyal de van apikor a falat nézi paírnak és nem lehet róla lebeszélni.....

Hát igen a sport az valóban kevés. Most ugye ktalálták az iskolákban, hogy az 1, 5, és a 9-ik évfolyamon kötelező a napi 1 torna óra. De maradjunk annyiba, hogy ez egyszerűen katasztrófa ami itt folyik, az 5-ek van, hogy fél 3-kor kezdik a torna órát a 9-ek meg azért vannak pl: hétfőn negyeg 6-ig az iskolába mert összevont tesi óra van azaz kettő van egymás után és akkor haza jön és tanuljon másnapra. Lehetetlen és elvárhatatlan a gyerektől. Mondjuk azért maradjunk annyiban, hogy ha az ember nem keres a gyerekének sportolni valót akkor a gyerek füle botját sem fogja mozgatni, hogy kimozduljon. Meg én őszinte leszek most, de sokan már alig várják, hogy haza esennek és nem még foci edzésre vigyék a gyereket vagy akárhova. Mi megoldottuk és felmentettem őket a plusz tesik alól mert járnak néptáncolni heti 3x3 órát. Szerintem elég sport ez neki és akkor még a tulás is bele fél az életükbe.

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
 
 


Sziasztok! Szilvi Köszönöm kérdesed. De szerencsére minden oké a nagyokkal. Jó vannak kisebb problémák de elenyésző! Csenge elkezdte a gimit, nagyon szereti, nagyon jól érzi magát és szerencsére most még nem is szerelmes.  ami legyünk őszinték nem baj. jobb is, hogy a tulással foglalkozik. Enikő is tökre rendben van, vele húzós évünk lesz mert most neki van a pályaválasztós éve. De tök jól tanul és szerintem mindegy hova jelentkezik fel fogják venni az álom suliba.  Csabira sem panaszkodhatom mert most, hogy felsőbe ment szerencsére nem kell noszogatni tanul magától, jó persze vannak nézet eltéréseink, de ezen is túl leszünk majd. Kincsőt jövőhéten kedden fogják műteni. Drukkoljatok, de én már most olyan rohadtul ideges vagyok ha rá gondolok....... Persze az oviról hallani sem akar, nem tudom, hogyan fogjuk újra kezdeni......... Csanád meg hol ilyen hol olyan, van amikor egy kisangyal de van apikor a falat nézi paírnak és nem lehet róla lebeszélni..... Hát igen a sport az valóban kevés. Most ugye ktalálták az iskolákban, hogy az 1, 5, és a 9-ik évfolyamon kötelező a napi 1 torna óra. De maradjunk annyiba, hogy ez egyszerűen katasztrófa ami itt folyik, az 5-ek van, hogy fél 3-kor kezdik a torna órát a 9-ek meg azért vannak pl: hétfőn negyeg 6-ig az iskolába mert összevont tesi óra van azaz kettő van egymás után és akkor haza jön és tanuljon másnapra. Lehetetlen és elvárhatatlan a gyerektől. Mondjuk azért maradjunk annyiban, hogy ha az ember nem keres a gyerekének sportolni valót akkor a gyerek füle botját sem fogja mozgatni, hogy kimozduljon. Meg én őszinte leszek most, de sokan már alig várják, hogy haza esennek és nem még foci edzésre vigyék a gyereket vagy akárhova. Mi megoldottuk és felmentettem őket a plusz tesik alól mert járnak néptáncolni heti 3x3 órát. Szerintem elég sport ez neki és akkor még a tulás is bele fél az életükbe.

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
 
 


Ez nem tudom miért ment kétszer!
Bocsi!


Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
 
 


Sziasztok Lányok

Ne haragudjatok a zavarásét, nem tudom volt-e valakinek az orvosa dr. Kia. Mit lehet róla tudni mostanság? Voltak még év elején hírek, hogy átment a Margitba. Ez így lett? Szerdán megyek hozzá, de kíváncsi vagyok már nagyon.

Köszönöm a választ 
 
 


Szia Kismaki!
Én július végén szültem nála. Kétlaki volt akkor: bizonyos napokon volt a Margitban is, meg a Péterfyben is. Hogy azóta maradt ez így, nem tudom.

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Túl vagyunk a műtéten!
Tegnap haza is engedtek minket. Minden rendben ment. És úgy tűnik rendebn is van. Ugyan még fáradékony de nagyon ügyesen megérti, hogy nem ugrál stb....
Meg érzi ő is ám, hogy kicsit fáj neki a bibikéje és csak óvatosan.
A nagy gondunk jelen pillanatban, hogy szegény nem tud kakilni. De túl leszünk azon is. 

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
 
 


Köszönöm szonja. Voltam tegnap nàla és visszament teljes egészében a Péterfybe. Azt megkérdezhetm hogy volt fogadott szülésznőd. Nekem a két làntutiynàl ugyanaz volt viszonz ő àtment a Margitba. Szòval kellene valaki helyette :-(
 
 


Sziasztok!
Ildóca!
Jobbulást és kitartás nektek! Nagyon ügyes Kincső, hogy nem ugrál.

Kismaki!
Na, mi a szösz...Megyek én is hozzá hamarosan. A Farkas Adrienn volt a szülésznőm egyébként.

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok! Senki nem jár erre lassan egy hónapja!  Merre vagytok Felénk minden rendben! Élvezzük a szünetet! Végre van egy kis nyugi! Kicsit el is utaztunk kedden jöttünk haza! Nagyon jó volt! Persze velünk mindíg mindenhol történik valami! Érkezéskor mindjárt Kincső hasra esett de úgy, hogy szépen szétzúzta a száját és letörte a jobb egyes fogacskája!  Szerintetek ha a tejfog letörik az lehet érzékeny? Ugyan úgy mint a rendes csontfog mint amiben már van ideg meg fog bél? Mert elvittem őt a fogásztra mert nagyon nehzen tud enni és mondja, hogy fáj neki. De persze a héten mindenki szabadságon van a fogászaton úgyhogy csak hétfő lesz így belőle!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
 
 


Sziasztok!
Ildóca!
Már biztos voltatok fogászaton, érdekel mit mondtak!
Nálunk Balázs ütötte be az első kettőt kb. akkora volt, mint Kincső. Nekünk azt mondták a fogászaton, hogy nem fájhat, de Balu is fájlalta egy darabig. 
Nálatok remélem nem így lesz, de Balu úgy beütötte, hogy el is halt neki. Elszürkült és szép lassan letöredezett neki tövig. Mindenki azt hitte, hogy szuvas  állandóan magyaráznom kellett, hogy elhalt. De azok hullottak ki elsőnek és már szép fehér csontfoga van. 
Mi a helyzet egyébként a sérvvével? Vagyis műtét után? 

Velünk is minden rendben. A három hónapos oltást keresztül húzta a háromnapos láz. Tudjátok, a megmagyarázhatatlan magas láz kiütéssel...Kicsit para volt, mert a doki néni vetett le pisit és ha abba lett volna valami, mehettünk volna kórházba, mert a húgyúti fertőzést vénásan kezelik antibiotikummal. De hála égnek nem volt semmi. 
Eszembe is jutott Hanna, mert ők is kínlódtak vele egy darabig. Bejja mi a helyzet veletek? 
És a többiekkel? 


Kép
Kép
Kép
 


Jaj, ne is mondd Szonja, nem volt meg Hanna 4 honapos. Eletem legrosszabb egy hete volt, bröööö. Emmara ilyen tekintetben most nagyon figyelunk, ami eddig konnyu is volt, mert csak 2-3 naponta kakil, es akkor is mindig vagy ebed, vagy uzsonna kozben/utan, szoval eddig mindig sikerult azonnal elkapnom, de ma ket akkora adagot kuldott, raadasul ellenorizetlenul, hat fogalmunk se volt mikor csinalta, es hogy miert volt olyan nyugodt, de mire eszrevettem, mar szettnyomta. Szoval most izgulok, hogy nehogy baj legyen :s
Mi amugy jol vagyunk, sajnos hannat egyre jobban megviseli, hogy nem csak o kap figyelmet, hangos lett, szofogadatlan, hisztis, egyszeruen nem tudom, mit kezdjek vele, meg ezzel a helyzettel. Mert a kicsi am pont a forditottja Hannanak. Az ejszakakat kb egy hetes kora ota vegigalussza, napkozben viszont szinte csak kezben hajlando lenni, nem alszik tul sokat, de legalabb delben egyszerre alszanak, ami egy kis pihi nekem is. Viszont annyira edes, imadnivalo, szep lassan osszerazodtunk, hihetetlen hogy mar 2 honapos. Gyorsan telik az ido.
Hubamamiekrol tud valaki valamit? Roluk aztan tenyleg ezer eve nem hallottam.
Na megyek, en is elrakom magam holnapra, az ujabb muszakra.

Lilypie Third Birthday tickers


Sziasztok!

Jó régen nem járt erre senki??!! Na persze én sem vagyok kivétel. De nálunk mindíg történik valami!
Most Csengével voltam kórházba pár napig és nem tudják mi baja van! :(
Zajlik az élet.

Többiek???

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
 
 


Sziasztok!
Ildóca!
De mi baja volt/van Csengének? Jobbulást neki egyébként!

Lekopogom, nálunk minden rendben. A fiúk járnak oviba, Ádika tegnap hányt, fosott. De rajtunk még nincs semmi, így lehet, hogy csak gyomorrontás. Danika meg hízik szépen. És olyan kis mosolygós, jó gyerek. Ahogy nagyanyám mondaná, ezt a gyereket még pénzért is meg kellett volna venni 

Többiek?

Kép
Kép
Kép
 


Szonja!

Zsibbad a bal keze 4 hete most már és minden lelete negatív lett nem tudják mitől van az egész!
Csak megy a találgatás, meg gyógyszereket kap a nem tudjuk mire is. De hát a felét nem adom neki csak szükség esetén. Tiszta őrület az egész. Arról ne is beszéljünk, hogy 3 hétig mást sem csináltam csak orvostól orvosig mászkáltam a gyerekkel, aztán a Heimpál közli, hogy nem tartozunk oda  és át küld a Betesdaba mert Csömör oda tartozik a Betesdában meg közli, hogy nem is érti, hogy miért mentem oda hiszen nem tartozunk oda. Na akkor már kicsit ideges lettem és a hab a tortán, hogy a szemembe mondták, hogy fel tudnánk venni az osztályra azonnal hogyha oda tartoznánk de így csak másfél hónap múlva tudják felvenni. Aztán kerítettem egy ismerőst és végül bedugott minket a Betesdaba. Röhely, hogy így tudtunk csak oda kerülni. Hát röviden ennyi!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
 
 


BÚÉK!
Micsoda horror! Végül is mi a baja Csengének? Nem csak valami izom letapadás vagy rossz fekvés vagy ilyesmi?gészség van és ez a fontos!
Karácsony előtt zaért még mi is voltunk kórházban, egy hörghurutból alakult kisebb tüdőgyulával. Nem volt vicces :-( 3 napig kezeltem otthon a 40 fokos lázat, ami giga brutál volt, amikor ment fel. Szegény Titi elkékült és nagyon remegett. A kórházas élményt meg hagyjuk :-( A nővérkék 40 %-a egy fenékarc sajnos. Éjjel ordít, nappal ordibál, miközben kioktat és nem segít. A lázas remegő gyerekemmel ordibáltak, hogy ne kiabáljon, mert felkelnek a többiek (azért kiabált, mert megijedt az infúziótól). Megszakadt a szívem, Titi meg sírt, hogy nem bírom ki. Sose felejtem el.  Persze, hogy a nyomorult nővérkék egész éjjel hangosan vihognak és beszélgetnek nem gond.
De túl vagyunk rajta és ez a lényeg!!!
A karácsony fasza volt, a szilveszter is remekül sikerült, sok epres pezsgővel :-)))
 


Sziasztok!

Boldog Új Évet Mindenkinek!
Én derítettem fényt arra, hogy mi is lehet Csengével. Sajnos lelki és a stressz. Hihetetlen egyébként, de teljesen ki vannak ezek a gyerekek. Iszonyatosan stressz alatt vannak és a megfelelési kényszer. Egyszerűen nem bírják azt, hogy mindenhol meg kell felelniük valamilyen szinten. az iskolába ezer tanárnak, a fuvola órán a fuvola tanárnak, és hát azért itthon is meg kell felelniük valamilyen szinten.
De én már ott tartok, hogy sehol. Igazából nem kérek egyik gyerekemtől sem  semmi extrát. Jelen pillanatban Csengétől csak annyit, hogy tanuljon ne legyen brutál szar jegyei, és tudjam mikor jön haza. Aztán felőlem találkozhat a barátjával meg amit akar csak legkésőbb 8-ra legyen itthon. Nagyon nehéz nem tudjátok elképzelni sem. Mert, hogy én sem tudtam elképzelni sem. Nagyon fáradtak a 14 éves gyerekek iszonyatosan nagy követelmények vannak. Sajnálom őket és tényleg segít az ember amiben csak tud. csak kérdezem én hova tart ez a világ
Csak egyetlen egy dolgot említek, 8-dikban már vannak olyan dolgok Töténelemből, hogy pislogok mert ez már egyetemes történelem amit tanulnak! Borzalmas! És bele sem merek gondolni abba, hogy amikor a mi kis 4 éveseink ide kerülnek min kell keresztül menniük!
És azért hozzá kell tenni, és nem panaszkodás képpen mondom, de totálisan kivagyok purcanva.
De tudom, hogy még és még és még én nem adhatom fel.

Szilvi teljesen megtudlak érteni, csak kórházba ne keljen menni. agyrém  ahogy viselkenek az emberekkkel na meg a gyerekekkel! a lényeg, hogy Titi meg gyógyult és ez a lényeg.

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
 
 


Tizen egynéhány évesen, stresszes tünetek. Szép jövőt prognosztizálnak :-(
Többiek?
 


Szilvi!

Iszonyat nehéz nekik és rohadtul sajnálom őket de mit tudunk csinálni
Sajnos semmit se!
Csak ha abba gondolok bele, hogy mire a mi kicsikéink ide kerülnek jaj lesz nekik! Előe félek!

Ildóca

Kép Kép
KépKép Kép
 
 


MINDENKINEK NAGYON BOLDOG 4. SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!
ELREPÜLT ...
 


Sziasztok, van esetleg valakinek friss tapasztalata Zsirai dokiról? mennyire jól császároz? Problémás terhesség esetén ennyire elérhetŌ, segítökész? Köszi!
ckika
Budapest
 
 


Nem tudok sajnos segíteni.
 


Sziasztok! Nem tűnik túl aktívnak a topic, de talán egy próbát megér a kérdésem. 2013-ban szültem a Péterfy-ben, de az orvosom azóta már nem dolgozik ott és máshol sem vezet le szüléseket. Elkezdtem új orvost, kórházat keresni, de amiket eddig láttam, még mindig a Péterffy a legszimpatikusabb. Nézegettem a jelenlegi orvosgárdát, onnan kéne választanom egy magánrendelővel rendelkező (ha lehet akkor nem nyugdíj előtt álló) dokit. Tud bárki javasolni ilyet? Esetleg árakkal (az egyiküknek találtam árat is, 14ezer/alkalom, ezt borzasztóan sokallom, a régi dokim még most is 10/alkalom-ért vizsgál...)? Nagyon kevés info van fenn a legtöbbjükről a neten. Néhány dokinak találtam csak magánrendelőt, volt akinek több címet is találtam, nyilván nem mind aktuális.  Szóval nagyon szépen megköszönném ha tudtok segíteni nevekkel, elérhetőségekkel, esetleg árakkal.
 


Szia, én pár nap múlva szülök és végül a Sote 2, Sára Levente mellett döntöttem, mert nagyon sokan ajánlották. De a Péterfyben Zsirai doki volt szimpatikus, róla vegyeseket találtam a neten... Nekem ő volt a cukros patológus dokim 2012-ben és nagyon alapos doki volt. Most is az akkor betanított diétáját követtem és eddig rendben volt a terhességem. Akinél én szültem anno már nem vezet szüléseket, és amúgy  sem voltam megelégedve a kórházzal. (Nem vették észre, hogy elöregedett a lepény és a lányom nagyon lefogyott a pocakomban...)
Sajna segíteni nem nagyon tudtam...
ckika
Budapest
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron