Új privát üzeneted érkezett!

Igen élvezi a havat :):):9
meg másfél hét után lebetegedtünk,de nem is vártam mást.Alig vannak az oviban mert mindenki beteg :( mandulagyulladása van de azt mondta a doki néni ,hogy nem olyan csúnya most mint máskor szokott lenni.Hétfőn már mehet megint az oviba.Nagyon szeret ott lenni imádja.Néha alig lehet hazahozni :)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Melcsi! Ezek szerint Máté is szakácsnak tanul? (lehet, hogy már írtad)
Én nagyon örülök, hogy át tettem Alexet, nem volt sikerélménye, és semmi nem motiválta. Itt, ha más nem, az tetszik neki, hogy a munkahelyén megbecsülik. Most is behívták szombatra, mert rendezvény lesz, számítanak rá. (csak ezt a kislányt hagyná már ott :evil: )
3 éves az iskola, de a szakdolgozati témát már most ki kell választani, egyeztetni a konzulenssel.

Nika! Jobbulást Gegének is!!

Sziasztok!

KépKép
 


Sziasztok!

Nika
Akkor utólag én is nagyon boldog szülinapot kívánok a kisfiadnak. Nagyon guszta kis tortája volt. Látom, hozzátok is jutott a hóból... :lol:

Melcsi
Huhhhh! :shock:
(Kicsit megijedtem, mert nálunk is van ez-az, orrfolyás, köhécselés....)
Azért mostanra biztosan teljesen meggyógyultak a gyerekek és maradt még hó egy kis szánkózásra!

Fermel
A te fiacskádnak is boldog szülinapot! Tényleg nagyon nagy már. Az első talin még babakocsiban ült és még másfél éves sem volt!!!!
A kamaszkor nálunk elég hullámzó. Most egész normális időszakban vagyunk, de sosem tudhatom, hogy mikor jön egy újabb mélypont. Nálunk két fő nehézség van és ezek egymással szorosan összefüggnek (a gyerek szerint nem): a romló tanulmányi eredmény és a túl "szorgalmasan" művelt számítógépezés.... Sok mindent kipróbáltunk. Egész novemberig volt egy beszabályozás, hogy mivel nem tud mértéket tartani, ezért hétközben nem használhatja. Sokáig betartotta, aztán jöttek a sumák dolgok, de ez várható volt. És a hétvége.... Pénteken és szombaton egészen éjjel 1-ig. És bár vasárnap is kértük, hogy csak keveset, mert akkor már tényleg a tanulásra kellene koncentrálni, mégis állandó harc volt és nem tartotta be. Aztán egyszer megcsömörlött és saját maga határozta el, hogy szünetet tart. 1 hónapot vállalt és ebből végül szűk 4 hét lett, mert az őszi szünet közbejött.... De nagyon megdicsértük érte. Cserébe azt kérte, hogy akkor most már saját maga oszthassa be, hogy mikor ül a gép előtt és hétköznap is lehessen. Eleinte csak 3-tól 5-ig (tehát suli után és tanulás előtt, mert ő este tud jobban tanulni), de most már úgy látom, hogy 3-tól este 10-ig be van kapcsolva a gép, de ő állítólag közben tanul és mellette töltöget, szerintünk meg nem jó ez így és pont meg akartuk beszélni vele, hogy akkor elvesszük a monitort hét közben, hogy ne legyen kísértés, de váratlanul (mintha megérezte volna) azzal állt elő, hogy megint tartani fog egy 1 hónapos szünetet a jövő hét utántól....
És akkor a tanulás. A másik iskolából úgy jött el, hogy 4,8 volt az átlaga (tornából és nyelvtanból volt négyese vagy néha matekból), ezt a gimiben rögtön lerontotta 3,9-re és hármas is becsúszott. Ezt még elfogadtuk a váltásra fogva, de után szépen tovább rontott, 3,6 és még tovább, úgyhogy év végén már egy kettes is becsúszott, de nagyon ígérte,hogy javítni fog, aztán most félévkor már három kettese volt és már csak kerek 3-as az átlaga. És hozzáteszem: az eszével és a képességeivel nincs baj és az előző iskolája nem volt "gagyi".
A tavalyi ai-ki-do edzést is abbahagyta, de itthon edzeget és a zeneiskolába is jár még, most beválasztották a városi zenekarba is, de tanulni nem szeret, utál és semmi motivációja nincs - ez saját bevallása alapján. Ja, és állítólag az egész osztály ilyen, de ez engem természetesen nem vigasztal. Úgyhogy ez a fő problémánk és erről még hosszú oldalakat lehetne írni.....

Kép
 
 

 
 

Fanny
Nagyon jó az a kép, igazán jól elkapott pillanat!!!

Rólunk
Emese babánk január végén 14,5 hónapos elindult. Innentől sokkal nehezebb dolgom van, mert más távlatból szemléli a világot és hirtelen minden fiókot kihúz és a szekrényajtókat nyitogatja, pedig eddig mindez nem ment neki. Ráadásul rendkívül csibész és minden nem-szabad dologból produkciót csinál. Olyan kis móka manó. Nagyon kedves, bújos baba lett belőle.... A múltkor a barátnőm kisfiára vigyáztunk (1 hónappal idősebb) és Emese állandóan a kisfiút matatta... simogatta a fejét, puszilgatta, annyira ölelte a nyakát, hogy már folytogatásnak is beillett.... Szóval egészen rámenős kiscsaj lett belőle, határozott, harcias, tudja mit akar. Például szánkózni azt mindig. Gondban is voltam, amikor elolvadt a múltkor a hó, mert a szánkót meglátta az udvaron és nagyon balhézott miatta, de nem tudtam megmagyarázni, hogy most nem tudunk szánkózni. De hamarosan jött az újabb hó és most nagyon boldog....
Teszek fel képeket:
Kép Kép Kép Kép
Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Köszönjük szépen a születésnapi gratulációkat.
Nika!
Nem is mondtad eddig, hogy ilyen ügyes férjed van. Nagyon szuper tortát készített Gegének.
Benji tortáit az egyik nagyon ügyes (cukrász szakoktató) kollégám készítette. Mióta itt dolgozom, mindig ő készíti a családi eseményekre a süteményeket (kivéve a nyári szünetben).
Regina!
Ezt a csupa rózsaszín hercegnőt!!!! Mindig gyönyörködöm benne.
Akkor azért ti is küzdötök a kamaszkorral. Mintha az én fiamról olvasnék. Per pillanat kivettük a szobájából a számítógépét, így nem tud hajnalig előtte ülni. Azt pedig, hogy nincs semmi célja, ő is mondta már nem egyszer.

Melcsi!
Máté sikerének nagyon örülök. Peti is kb ebben a korában kezdett el komolyodni.
Minden elfogultság nélkül (a tanárok egybehangzó véleménye szerint is), Bence képességeit tekintve gimnáziumba való (nyolcadikban a pályaválasztási tanácsadó is ezt mondta). Egyszerűen iszonyú link, a kötelességtudata még nem eléggé érett. Ugyanakkor elképzelése sincs arról, hogy mit szeretne csinálni, így olyan szakmát sem találhatok neki, amiért lelkesedne. Nálunk az iskolában van egy tizenegyedikes fiú, akinek gimnáziumban lenne a helye. Meglepő módon messze nem kitűnő tanuló nálunk sem. Ez az iskola számára nem kihívás, nincs ami előrevigye, ösztönözze, így itt is jóval képességei alatt teljesít. Most például egyes matematika dolgozatot írt, miközben a többiek legalább hármast. Ugyanakkor ő az, aki logikusan gondolkodik, a feladatokat nem sémákban gondolkodva oldja meg. Valamiért nagyon rossz passzban volt. Az én felelősségem, hogy nemhogy lehetőséget adok számára, hanem kötelezővé teszem, hogy újra írja. Persze ő tudni fogja, hogy kizárólag a saját érdekében teszem ezt, mert képes ötösre is megírni ezt a dolgozatot.
Visszatérve Bencére. Bence igen hajlamos rá, hogy „rossz társaságba” keveredjen. Ha még iskolába is olyanba járna, ahol a gyerekek számára nem sikk a tanulás, sőt rossz dolgokba is belevinnék, akkor végképp elvesznénk. Könnyen befolyásolható. Így legalább nyugodt vagyok, hogy napközben jó helyen van. Az osztályfőnöke előszeretettel arra hivatkozik, hogy ezekkel az eredményekkel semmi esélye a továbbtanulásra. Ez így van. Legfeljebb majd csak később fog tanulni. Két év alatt pedig még kialakulhat valami irány és majd érettségizetten tanul szakmát. (bizonyos szakmákat csak érettségivel lehet tanulni.)

Kellemes hétvégét mindenkinek!
Melinda
 
 


Sziasztok!


Jaj, lányok úgy örülök, hogy írtatok, csak az dühít, hogy most nekem nincs időm írni. A melóhelyen is nagyon elfoglalt vagyok, meg itthon is.
Most is épp csak beugrottam, mert egy regisztráció után várom az aktiváló emailt ( csak nem jön). Itthon a vállalkozással is rengeteget bajlódom ( netes hirdetések, új honlap, stb) meg meg akarom csinálni a közigazgatási versenyvizsgát is, szóval el vagyok havazva.

Melinda!


Úgy örülök, hogy jelentkeztél, nagyon együtt érzek veled az iskolai problémák miatt, sokszor írtam már, hogy sajnos én is átmentem ezeken. Kitartás, a családi háttér azért magában hordja a pozitív kimenetelt!


regi!

Neked is csak ezeket tudom írni ja, meg még egyet: gyönyörű ez a kislány!!!


Nika!

Még ilyen közeli képet nem is láttam Gegéről. Gyönyörű kék szemei vannak. Ki az a kislány vele? Nagyon hasonlít rá. Uncsitesó?


Nálunkis volt szülinap ( 23.!) de most nem érek rá írni róla, pedig isteni tiramisu tortát csináltam, majd ha lesz időm teszek fel kéepek.

Sziasztok Éva
 
 


igen uncsitesó :):)

apa autodidakta módon tanult meg sütni és recept alapján bármit megsüt :):) és szereti is csinálni :)

nika70
Salgótarján
 
 


Halihó hol van mindenki????

Nálunk fennforgás van apa szombat óta Belgiumban dolgozik . egyrészről nagyon jó mert háromszor annyit tud keresni mint itthon másrészről meg rossz mert nincs itthon,de tudunk beszélni neten így kicsit enyhít a távolságon.

Gergő most volt harmadszor beteg az oviból :8 egész jól viseli.ma mentünk először újra.Remélem azért legalább egy hetet bír majd vagy még annál is többet :)Kicsinek nem volt ennyit beteg mint az ovi óta :(

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Szia Nika! Végre megtörted a csendet :) ! Huh, nem lesz könnyű, de gondolom nem örökre szól ez a munka. Esetleg tervezitek, hogy kimentek ti is?

Emese kb. 1 hetet jár oviba, kettőt nem :( .
És ezért még mindig nem jutottunk el az ottalvásig, bár nem sürgős, nem is erőltetem.
A múlt héten kilövettük a fülét, Ő maga kérte, és direkt nem lövettem ki rögtön, vártam két hetet, és még akkor is mondta, hogy mikor megyünk már.
Majd ha lesz egy kis időm teszek fel képet.

Anyósom kórházba került + elkezdtem egy nyelvtanfolyamot is az iskola mellett, így nagyon kevés az időm.

Többiek!!! Egy pár sort írjatok!!

Szép estét

KépKép
 


Sziasztok!
Jöhetek még? Visszafogadtok? :oops:
Hát nem is tom miről írjak! Igazából semmi extra nincs nálunk.
Janka szépen fejlődik, nagyon kedves, aranyos, nyitott kislány. De néha nagyon dacos, nagy cirkuszok, hisztik vannak nálunk!
Lassan teljesen megszokjuk az itteni "létet" és belakjuk a teljes házat!
Mutatok képet Jankáról:
Kép
Ez a zenebölcsi farsangi mulatságán készült!
Nika! És milyen gyakran fog hazajárni a párod?
Mandulácska! Anyósnak jobbulást! És milyen nyelvet tanulsz? (De jó, h írtál a fülbelövésről! Megnyugtattál, még mi is előtte állunk! És hogy tűrte Emese? És milyen állapotban van most a füle?)
Melcsi! Képzeld azóta sem találom azt a keresztszemes mintát! Komolyan, tökre idegesít! Megmutatod a mérőt? Babaprojekt?
Éva! Unokád?
Regina! Nagyon cuki a képeken a kislánykád! És milyen nagy már!!!
Melinda! Te milyen suliban tanítassz? (A torta miatt akadt meg ezen a szemem? És hogy telt az első félév?)
Írjatok!

Kép
 
 


egyenlőre egy hónapra szól,de van bőven kint munka így szerintem több lesz belőle.Nem ,mi nem megyünk ki.havonta hazajöhet pár napra.

Mandula: akkor nektek sem egyszerű a beszokás az oviba.tegnap mentünk elsőnek ma meg már megint köhögött de persze még szedjük a gyógyszert ma utoljára de doki néni azt mondta mehetett remélem nem lesz megint beteg

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Móni! Látod, egyébként sem sűrű a fórum :) .

Igazán csinos Janka ebben a jelmezben !
Eszperantóra járok (persze csak a diplomához kell, és nincs most energiám valami komolyabbra...), de azért ez sem annyira könnyű.
Fülbelövés: mi úgy voltunk vele, hogy majd ha ő akarja. És mostanában nagyon sokat emlegette, és többször kérdezte, hogy mikor megyünk már. Maga a belövés nem volt fájdalmas szerintem, az elsőt simán hagyta, aztán megijedt és a másodiknál már magamhoz fogtam és gyorsan belőtte a csaj. Hazafelé az autóban pedig már mondta, hogy majd Ő is szeretne másikat mint Kitti :) .
Ha ki szeretnéd Jankának lövetni, a neten olvastam egy nőről aki házhoz is megy Budapesten és környékén, és nagyon modern géppel dolgozik (ez fontos, mert steril és nem fáj). Semmi baj nincs vele azóta sem, forgatni kell a fülbevalót, de egyáltalán nem fáj neki, nem piros.
Nika! Én már csak abban bízok, hogy lassan itt a tavasz és nem lesz ennyi betegség!

Szép napot mindenkinek!

KépKép
 


Mai napom :( Kezdtük reggel elmentünk a röntgenre ott kétszer kellett bemenni mert az elsőnél bemozdult a drága SmileSmileSmile aztán át a gégészetre ahol elvileg fél 8-tól volt rendelés de a doki fél 10-kor kegyeskedett beesni.Igaz a gyerekeket előre vette.Na bele sem nézett a gyerek orrába csak a röntgen alapján hogy ki kéne venni a gyerek orrmanduláját.Én meg mondtam hogy nem eszik olyan forrón a kását még gondolkodom rajta.Még jó hogy nem mentem bele még a házi dokink is azt mondta hogy nem kéne még egyből kiszedni várjunk pár hetet és ha a jó időben is ilyen taknyoska lesz akkor beszéljünk a lehetőségről újra.Viszont kap most megint anitibiotikumot most egy másfélét mert az orrüregben meg az arcüregben ott van a váladék ami nem tud eljönni és még a jövő héten se menjen oviba.Szóval most itt tartunk.Amúgy találkoztam egy ismerősömmel aki egy másik dokinál volt fent pesten,és mondta hogy a gyereknek ki akarták venni a manduláját,erre az meg azt mondta hogy nem érti hogy tarjánban miért akarják egyből kikapkodni a manduláját a gyerekeknek.

nika70
Salgótarján
 
 


Szia Nika!
Teljesen megértelek, mi is így vagyunk : 1 hét ovi, 2 hét itthon. Elolvastam a blogodat is, és megnyugodtam (persze nem örülök!!!!), hogy nem csak Emese beteg állandóan. Szerintem jól teszed, hogy nem engeded egyelőre kivenni a manduláját!
A fotók nagyon jók, édes kis mosolygós Gege :lol: .
Emesének is volt, egy időszak ovi kezdés után amikor nem akart wc-re ülni, de kiderült, azért mert az oviban egyszer kipisilt. Még most is megkérdezi, hogy nem fogok kipisilni?
A férjed hogy érzi magát Belgiumban?

KépKép
 


Mandula: köszike elég jól érzi magát bár nagyon kemény munka amit csinál .A betonozáshoz lapátolja a betont vagy valami ilyesmit:) mindennap kommunikálunk,vagy sms.vagy ha odaengedik géphez akkor neten keresztül.Ha sikerül neki tovább kint maradnia akkor veszünk egy laptopot és akkor bármikor tudunk beszélni nem kell a többiektől kuncsorogni

A wc-gond nem tudom mikor fog megszűnni mert itthon semmi gondom nincs vele.Mi még nem jöttünk rá miért nem akar.
Betegség: nekünk doktornéni is meg az óvónéni is azt mondta hogy ez teljesen normális ovikezdésnél.Doki néni még azt is mondta hogy mi még jól járunk mert van akik sokkal rosszabb állapotban vannak és ezt ugy mint nálatok 1 hét ovi két hét otthon.most mi is itthon leszünk még a jövő héten is addigra már az idő is jobb lesz talán meggyógyul teljesen szedetem vele most a marslakócskát hátha az is segít majd neki valamelyest

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Tudom ezer éve nem írtam nektek, de sajnos nincs időm, de időnként azért olvasok. Csak azért írok, hogy segítsek, nekünk ami bevált az állandó betegeskedés ellen a Ribomunyl. (Nem biztos, hogy jól írtam.) Ez egy kúra, nem túl olcsó, de mondhatom, hogy megéri az árát, mert tavaly szerintem kb. 50 ezret költöttünk gyógyszerekre, az idén alig voltak betegek, vagy ha igen, akkor is pár nap alatt rendbejöttek. Próbáljátok ki, persze most már nem annyira érdemes, majd inkább ősztől.
Nika te nem mész vissza dolgozni?

Sziasztok

Ildi
Kép
Kép
Kép
 
 


true: nincs hová:( nem nagyon van lehetőség.így most egy tanfolyamot szeretnék és akkor talán könnyebb lesz.
én most elkezdtem neki adni a marslakócskát.

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Lányok! Tudom, hogy én sem írtam mostanában, de úgy sajnálnám ha megszűnne ez a jó kis társaság :( !
Többször is benézek, de senki nem ír, így én sem...
De mégis :lol: !

Nálunk zajlik az élet, a nagyokkal mindig van valami, felváltva :? . Nem tudom más hogy van ezzel, de néha teljesen kiborítanak! Vége lesz ennek valaha???
Emese, ahogy ő szokta mondani: okos és ügyes kislány :lol: . Már megszokta az ovit, ehhez az is hozzájárult, hogy majdnem 1 hónapja nem volt beteg :lol: . (ma már folyt az orra, és fáj a torka :? )
Majd rakok fel képeket is.
Én varrogatok, amihez most nagyon kedvet kaptam- ebből kifolyólag eléggé elvesztettem az érdeklődésemet a tanulás iránt, pedig kezdődik a vizsgaidőszak....

Egyelőre nem is írok többet, hátha el sem olvassa senki :?

Sziasztok!

KépKép
 


Kép
Kép

:lol:

KépKép
 


Szia Mandula!
Hú, nagyon nagy már Emese! Ilyen sűrűn vagytok betegek? Szerencsére nálunk ez nem mondható el, de Benji 2 év elteltével sem szeret még oviba járni. Múltkor közölte, hogy nem szeretik őt az óvó nénik. Ebben sajnos van igazság. Komolyan gondolkodom rajta, hogy keresünk egy másik óvodát a következő évre. Azt mindenesetre már megfogadtam, hogy többet itt szülői értekezletre nem megyek. Állandóan azt kell hallgatnom, hogy az a baj, hogy állandóan felnőttek között van és mi el vagyunk ájulva tőle. Mit kellene csinálnom, el kellene tiltanom a testvéreitől vagy a nagyszüleitől?
Nem akarlak elkeseríteni, de a nagyokkal való gondok eltartanak még egy darabig. Mi is küzdünk Bencével rendesen. A legfrissebb fejlemény az, hogy a gimnázium feljelentett bennünket (pontosabban a férjemet), mert Bence igazolatlan hiányzásainak száma elérte a 10 órát. Ennek java része úgy született, hogy napközben nem ment be fizika órára, mert éppen úgy gondolta, hogy nem tetszik neki. Erről fogadóórán szereztünk tudomást az ofőtől. Megbeszéltük, hogy természetesen ezt nem igazoljuk neki, mert ilyet ne csináljon többet. Nem is hiányzott többet, erre derült égből villámcsapásként egyszer csak megkaptuk az ajánlott leveleket. Az egyikben büntetést helyeznek kilátásba, a másikban közlik, hogy eljárást indítanak a gyermek védelembe vétele céljából. Rögtön felkerestük a gyermekjóléti szolgálatot. Szerencsére egy beszélgetés után közölte a hölgy, hogy természetesen még az alapellátásba vételt sem javasolják. A bírságot ettől függetlenül ki fogják valószínűleg róni, ez nem hozzájuk tartozik. Ezt viszont meg fogjuk fellebbezni, mert az iskola elkövetett egy formai hibát. Nem küldtek a feljelentés előtt két hivatalos értesítést, csak egyet.
A kollégáim csak hüledeztek (élen a gyermekvédelmisünkkel), mikor elmeséltem nekik a sztorit. Egyszerűen érthetetlen, hogy mi a célja ezzel az iskolának. Ezzel a lehetőséggel (mert ez csak egy lehetőség) olyan esetben szoktunk csak élni, amikor a szülő többszöri figyelmeztetés ellenére sem eszmél, nem tartja a kapcsolatot az iskolával, nem törődik a gyerekével. Mi pedig minden szülőin, fogadóórán, külön beszélgetésen párosan (férjemmel együtt) voltunk jelen. Tudják, hogy a legnagyobb igyekezetünk ellenére történnek meg, amik megtörténnek, állandóan érdeklődünk, tartjuk a kapcsolatot az iskolával. Nem beszélve arról, hogy azt is nagyon jól tudják, hogy jómagam is pedagógus vagyok. (ennyit a pedagógus összetartásról, egymás támogatásáról)
Természetesen egy cseppet sem szeretném kicsinyíteni azt, hogy Bence igenis hibás, semmi esetre sem kívánjuk, hogy ne kapja meg a jogos büntetését adott esetben. Viszont ezzel az egész eljárással nekünk, az amúgy is nehéz helyzetben lévő szülőknek okoznak újabb kellemetlenséget.
Pénteken volt egy hete, hogy megkaptuk a leveleket. Még nem döntöttük el, hogy az iskola felé, akár csak egy kérdés erejéig, lépjünk-e.
Bocsánat a hosszú panaszáradatért. Amúgy jól megvagyunk. Péter lelkesen dolgozik, már mint forgalmi szolgálattevő. Én továbbra is imádom a munkámat, még úgyis, hogy idén osztályfőnökként sokkal több teendőm van. Most éppen az érettségizőimért izgulok nagyon. Holnap még írnak nálam egy próba érettségit, aztán egy hét múlva mehet élesben.
Teszek fel én is néhány képet.
Többiek, írjatok!!!
Melinda
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép Kép
 
 


Sziasztok!

Mandula!

Az első képen meg se ismerném Emesét, ha nem tudnám, hogy ő az. Nagyon nagyot nőtt! Miket varrsz? Én azóta semmit nem varrtam, a hímzést se folytattam, valahogy nincs semmihez se kedvem, csak úgy mennek egymás után a napok.

Melinda!

Ez a feljelentéses dolog tényleg elgondolkodtató. Bennem még a rosszindulat is felmerült, az iskola részéről, de aztán azt gondoltam, hogy lehet, hogy csak automatikusan odaadtak egy névsort az iskolatitkárnak és ő rutinszerűen küldte mindenkinek az egyelenlevelet, illetve az önkormányzatnak az értesítést. Csak így tudom elképzelni.De mindenesetre nagyon érdekes. Bár egy "haszna" mégis csak lehet: talán Bence észbe kap, hogy ez nem játék dolog. (Kiváncsi lennék a büntetés nagyságára, de ha egy mód van rá lépjetek az iskola felé az elmaradt értesítés miatt!)

Már itt az érettségi??? Én ebből már teljesen kiestem, kisfiam nálunk dolgozik, nagyon meg vannak vele elégedve, neki is tetszik - főleg mikor megjelenik a számláján a fizetés- aztán, hogy szeptemberben mi lesz azt nem tudom.

Benjike is nagyon nagyot nőtt, nagyon édes az utolsó előtti képen, abban a sapkában. Egyébként abban lehet valami, hogy komolyabb a koránál ez látszik a képeken is, de ez miért lenne baj? Én elvittem a gyerekemet a kiscsoportból egy másik oviba, mikor láttam, hogy egész nap csak sírdogál ( a bölcsibe meg imádott járni),szerintem annál rosszabb nincs ha egy gyerek szinte egész nap olyan környezeteben van ahol nem érzi jól magát.

Hanna is kész "nő" már. Sajna mostanában elég sokat begyullad a mandulája, ősszel kilátásba helyezték a mandula kivételt.
Teszek majd fel képeket.

Éva
 
 


sziasztok vagyunk mi is olvasó módban :):)

Amióta elkezdtük szedni a vitamint lekopogom (kopp-kopp)
azóta most hatodik hete jár oviba Gergő.igaz múlt héten kicsit folyt az orra de semmi komolyabb így ment oviba .Nagyon szeret járni,jól érzi magát.

apa kint volt egy hónapot Belgiumban és a saját honfitársai kimarták onnan most itthon van lassan kezd itthon is az ablakos munka.ahogy az embereknek lesz pénzük.Ma pl dolgozik.
Nekem nem sikerült a tanfolyamra bekerülni 80-ból 16-ot vettek csak fel :(

bepróbálkoztam egy távmunkába de nem jön össze.először 2000 ft-ot kellett elküldeni a postaköltség stb miatt ezt sok gondolkodás után elküldtük erre jött a mail hogy majd a csomag aminek a postaköltségét elküldtem utánvétesen jön mert fizessek a postásnak még 19000 ft-ot hogy a távnyomtatószoftvert meg a nyomtatást a mi a munkához jár tudjam csinálni stb na azt mondtam több is veszett mohácsnál de ezt már nem.........

szóval most itt vagyok az önkormányzattól komoly 28500 ft-ot fogok kapni segélyként plusz a csp-t Munkalehetőség nem nagyon van ,már a sima boltba is eladói végzettség kell ami nincs meg :( olyan tanfolyamot meg nem indit a munkaügyi központ. szóval most itthon vagyok.Pedig én nagyon szeretnék már dolgozni valamit de sajna ahogy nézem bármihez kezdek pénz kell hozzá vagy szakképzettség,nekem van két szuper végzettségem és mégsem tudok vele elhelyezkedni.eü ápoló és postaforgalmi.Itt Salgótarjánban nem kellenek oda emberek. ez van a tanfolyamra meg bekerülni azért sem sikerült mert van már két végzettségem és gondolom ez is számított hogy kit vettek fel.

Melinda: Benji is milyen nagyfiú már :):):

Nagyon jók a képek :)

nika70
Salgótarján
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép

nika70
Salgótarján
 
 


a blogban van egy videó is hogy énekel a gyerek :):):):

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

De örülök, hogy írtatok :lol: :lol: :lol: ! Remélem mindenki kedvet kap mostmár!!!

Melinda! Nagyon szép kisfiú Benji, sőt inkább már nagyfiú, de tényleg nagyon helyes! Nem akarok politizálni, de úgy látszik már az oviban az a lényeg, hogy a gyerek olyan legyen mint a többi, ne legyen okos, értelmes, csak mint egy gép csinálja amit mondanak :twisted: :twisted: ! (ezt várják a magyar emberektől :( )
A helyedben biztos keresnék másik ovit, Benjinek nagyon elkeserítő lehet azt érezni, hogy nem szeretik!
Bence miatt nem irigyellek, de az iskolától nem volt szép dolog! Persze, hibás Bence, de mit tudnátok még tenni?
Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a vége!
Egyébként nekem meg a jegyzőhöz kell majd mennem, mert Alex megevett egy fél tábla csokit a tesco-ban, ezalatt a barátnője és az unokatestvére pisztáciát rágcsáltak a "kimérősből". Úgyhogy mehettem is érte a biztonsági szolgálathoz, azt hittem meg üt a guta :twisted: ! És a legszomorúbb, hogy még Alex sem tudja, hogy jutott eszébe (mert azért kivenni pár szem pisztáciát, vagy felbontani egy tábla csokit, ugye nem ugyanaz...), volt nála pénz, vehetett volna magának. Persze mind a három gyereket feljelentették. (nem, nem a 6 tagú roma családot, akik kikérnek a pultnál 40 dkg téliszalámit és megeszik zsemlével- ezt a saját szememmel láttam) Lényeg, hogy nagyon mérges voltam, mert ilyet soha nem láthatott tőlünk, sőt ismeri az elveinket ezzel ,ezekkel a dolgokkal kapcsolatban.
Nem tudom mire számíthatunk, mert szabálysértésért jelentették fel, május 6-n kell mennem tanúkénti meghallgatásra :?

Fanny! De jó lehet a nyugodt anyák életét élni :lol: :lol: ! Hannáról várjuk a képeket!
Általában Emesének varrok, szoknyákat, kertész nadrágot, farmert, bársony nadrágot, de már magamnak is varrtam egy farmert. Most kedvet kaptam a hímzéshez, talán megnyugtat a monotonitás...

Nika! Milyen tanfolyam lett volna? Nem lehet könnyű így nektek, azt hittem a férjednek bejön a külföldi munka.
Nekem az eredeti szakmám kereskedő, de sajnos Emese mellett nem tudnék boltban dolgozni a munkaidő miatt. A férjem pedig este legtöbbször 8-ig dolgozik, ő nem tudná hozni-vinni. Illetve nem lenne értelme, mert ugye ő saját magának dolgozik, és jól keres, nem hagyhatja félbe a munkát 4 órakor, én meg ha kapnék 65 ezret, akkor már örülhetnék. Szóval egyelőre én is itthon vagyok munkanélküli segélyen, amíg a főiskolát nem fejezem be, addig azt hiszem itthon is maradok (hacsak nem kapok valami szuper ajánlatot-kizárt ). Persze itt nálunk is nagyon nehéz elhelyezkedni, főleg ha kisgyerek is van :? .
Gegének látom a bájos mosolya még a régi :) , de ő is sokat nőtt!

Na, ennyi elég belőlem :lol:

Sziasztok!

KépKép
 


Mandula: mivel kereskedő-boltvezetőit szerettem volna de nem indítanak csak úgy ha már van kereskedői alapvégzettséged (eddig nem igy volt í9 ezért logisztikai ügyintézőnek vagy szociális gondozót szerettem volna .Mivel a szociális gondozó nem indult csak a logisztikai ezért annak mentem a felvételijére de a snassz logikai és alap angol tesztet a 80 emberből szerintem 78 hibátlanul megcsinálta így szerintem nézték azt is kinek mennyi végzettsége van stb.

nika70
Salgótarján
 
 


Szisztok ,elnézést a zavarásért...

szeretném figyelmetekbe ajánlani termékimet,folyamatosan bővül,a nadrágok és előkék,illetve ősszre melegítők már készülőben,így megéri később is benézni:

http://picasaweb.google.hu/101508694688 ... Fairybaby#

 


Húúúú jó régen nem járt erre senki
csajok hova lettetek?

Nálunk nem sok történik.Anyák napján Gergő is táncolt a többiekkel nagyon ügyes volt.Aztán Május közepén Kazáron voltak fellépni nagyon aranyosak voltak.A blogomban vannak képek is :)
A múlt héten meg Bárányhimlős lett Gergő.Most már csak száradnak lefelé a pöttyök ,de nagyon jól viselte a drágám.Egyáltalán nem vakarta.Kb április közepe óta keringett az oviban a himlő most végre el is kapta:)Én örülök,hogy hamar átesett rajta.Lehet megszóltok érte de én ellen vagyok a bárányhimlő oltásnak.Tudom sok szövődménye is lehet,de most már túl vagyunk rajta és a környezetünkben is mindenki szövődmény nélkül élte át.

Remélem jöttök majd többiek is mi van veletek?

nika70
Salgótarján
 
 


Szia Nika!


Én sem vagyok híve az oltásoknak, örülök, hogy Gergő is simán túlesett a fertőzésen.

Nálunk is csendesen telnek a napok. Hanna már kész nő, tele van ékszerekkel, a smink készlet nélkül ( sima szőlőzsír, szájfény, stb) ki sem teszi a lábát a lakásból. Teszek fel egy-két képet. Sajnálom, hogy senki nem ír már ide, ezért nem jövök én sem, de örülök, hogy van blogod ( eddig fel sem tűnt) majd azt olvasgatom.

Éva
 
 


:oops:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fanny01 2012.03.07 10:33-kor.
 
 


Fanni: de jó hogy jöttél :) hátha a többiek is benéznek majd :)
Igen elég régóta kb egy éve vezetem.ott vannak friss képek Gergőről:)
Hannácska tényleg nagyon nőcis nagylány :)

Többiek hol vagytok?

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok

A 2010 szeptemberi topicból vagyok . Most lett kész a babaszobánk, amit Iparművész sógornőm festett. Ha van kedvetek kukkantsátok meg! Szívesen vállal akár egész szoba, akár csak egy falkép festést is, fantáziája határtalan, legyen szó előre kitalált motívumról, vagy elég számára egy ötlet is , aminn elindulhat Ha érdekel valakit a dolog, privátban tudok további infókat adni. Bocsánat ha zavartam! Szép napot mindenkinek

http://indafoto.hu/balintka/meseszoba

Kép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: