Új privát üzeneted érkezett!

Nem találtam még topikot a csepeli (Weiss Manfréd-ha így írják) kórházról, ezért nyitok egyet. Érdekelnének tapasztalatok azoktól, akik ott szültek.
Mona
 


akkor itt kéne kérdezned és ezt meg töröltetni a szerkesztõvel:

http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/3118.html?10473064631047306463
Névtelen
 


Hát nézegettem, nézegettem a topikot, láttam, mások kérdeztek is a kórházról, de úgy látszik a csepeli anyukák többsége nem csepelen szül (ahogy azt sejtettem is). Egyetlenegy tippet találtam, ezért hát nem töröltetem ezt a topikot, hanem továbbra is várom a csepeli Weiss Manfred Kórházról, orvosokról a tapasztalatokat. Vannak konkrét kérdéseim is, de azokat majd akkor, ha esetleg valaki feltûnik.
Aki érdemben válaszol, annak elõre is köszönöm.
Mona
Mona
 

 
 

Én nem csepeli vagyok,de 1994-ben ott szültem a kislányomat, és most 2-3 hét múlva, szintén ott fogok szülni. Az elsõ terhességemnél 3-szor kellett befeküdnöm+szülés és tökéletesen meg voltam elégedve mindennel. Az orvosom Dr.Szathmáry György volt és most is Õt választottam. Mivel bababarát kórház együtt lehetünk az elsõ pillanattól kezdve a kicsinkkel. Jövõhéten megyek CTG-re a szülõszobában mindent pontosan megkérdezek. Dr.Szathmáryval kapcsolatban csak jót tudok mondani, nem ismerek még egy ilyen emberbarát /és nem elgépiesedett/ orvost. Egyenlõre ennyi remélem tudok segíteni a kórházválasztásban. /névtelen mert nem fogadja el az azonosítómat/
Névtelen
 


Én éppen az elsõ babámmal vagyok terhes, 18. hét. Egyelõre úgy tervezem, hogy a csepeli kórházban fogok szülni, én is Dr. Szathmáry-hoz járok, egy-két apróságtól eltekintve (az SZTK rendelésen kapkod, és talán egy kicsit túl hamar küldene kórházba) meg vagyok vele elégedve. Mégis gondolkodom, hogy máshol keressek orvost, mert nagyon félek, hogy bezárják a kórházat, és hirtelen az utolsó 1-2 hónapban kereshetek új helyet. A döntés - elvileg - májusra várható.
Nektek mi a véleményetek?
Zsófi
 
 


A múlt heti vizsgálaton beszélgettünk a dokival és azt mondta, ha bezárják akkor csak év végén, de azért jobb utána nézni. Én a magánrendelésére járok, mivel nem csepeli vagyok, ott nagyon türelmes,minden kérdésre van ideje, talán mert nincsenek olyan sokan, mint az SZTK-ban. Az elsõ babámnál 2-szer voltam 1-2 hétig kórházban, az õ javaslatára, de kellett is az állandó felügyelet és kivizsgálás, a baba érdekében, ennyit vállalni kell... 24.hetes fenyegetõ vetélés, vesevezeték elzáródás, és folyamatos fekvés után idõben született egy gyönyörû egészséges kislányom. Ezt a terhességet folyamatosan ellenõrizte, a terhesgondozás mellett, szerencsére semmi komoly problémám nem volt, bár 3 hónapja diétáznom kell és vitaminokat, görcsoldót szedni. Én nagyon ajánlom Õt.
/Sajnos nem tudom regisztráltatni magam- DINIHE
Névtelen
 


Köszönöm az infókat. A bezárásról én is hallottam.
Ha esetleg abban tudnátok segíteni, hogy milyenek a szülõszobák (hány ágyasak, külön van-e vajúdó , milyen a felszereltsége (pl adnak-e oxigént, ha kell, van e- EDA lehetõség) milyen a gyermekágyas osztály, van-e esetleg -akár fizetõs- külön szoba, mi volt a véleményetek a csecsemõosztályról, koraszülötteket hová viszik , ilyesmi. Minden információnak nagyon örülök, orvosokról is.

Dinihe! Csak írd be a nickedet az azonosítóhoz és küldd el, meg fog jelenni a címsorban.
Mona
 


Bocs, lehet, hogy félreérthetõ voltam: nincs semmi bajom a dokival, az, hogy túl hamar küldene kórházba is inkább az én hibám, mivel volt már egy vetélésem, ezért különösen érzékenyen reagálok mindenre, ami nem tûnik teljesen normálisnak. Ha nem lenne ez a bizonytalanság a kórházzal, egy percig sem goldolkodnék, hogy nála szüljek-e, biztosan nagyon jó orvos, még csak jót hallottam róla.
Sajnos a kórház sorsának viszont nem lehet utána nézni, május-júniusban dönt az önkormányzat, addig senki sem tud biztosat mondani, most csak annyi tûnik biztosnak, hogy elfekvõt csinálnak belõle, de hogy mikor, az még rejtély.
 
 


Bocs, lehet, hogy félreérthetõ voltam: nincs semmi bajom a dokival, az, hogy túl hamar küldene kórházba is inkább az én hibám, mivel volt már egy vetélésem, ezért különösen érzékenyen reagálok mindenre, ami nem tûnik teljesen normálisnak. Ha nem lenne ez a bizonytalanság a kórházzal, egy percig sem goldolkodnék, hogy nála szüljek-e, biztosan nagyon jó orvos, még csak jót hallottam róla.
Sajnos a kórház sorsának viszont nem lehet utána nézni, május-júniusban dönt az önkormányzat, addig senki sem tud biztosat mondani, most csak annyi tûnik biztosnak, hogy elfekvõt csinálnak belõle, de hogy mikor, az még rejtély.
 
 


Sorry, véletlenül kétszer küldtem el.
Zsófi
 
 


Hétfõn megyek CTG-re és mindent pontosan megkérdezek a szülõszobán. Addig is www.kismama.hu " szülészetekben" van info. Úgy tudom 3 szülõszoba 1 ágyas+ alternatív szülõszoba ( kád, bordásfal, franciaágy stb.) van. Én természetesen érzéstelenítõ nélkül szültem, de szerintem van lehetõség EDA-ra. Rooming-in rendszer mûködik, csak ha kéred akkor viszik a csecsemõosztályra a babát, nincs hozzátáplálás, csak anyatej és anyatej.... 1-2-4 ágyas szobák vannak, de van lehetõség fizetõs szobába kérni magad. Nincs fix díja de kb.30-40 ezret mondtak más kismamák. Sajnos koraszülésre nincs lehetõség, ilyenkor a kismamát elszállítják egy másik kórházba, ahol van koraszülött osztály. Hétfõ délután, már többet tudok mondani... Sziasztok DINIHE
dinihe
 


Sziasztok!

En is a csepeli korhazban es Szathmary dokinal fogok szulni e honapban valamikor,ahogy Mate baba akarja...A noverem ket eve szult itt es a dokinal is.En meg nem tudtam ugy hivni mobilon Ot,hogy vagy ne vette volna fel,vagy vissza ne hivott volna!
kulon agyas szoba ara 5000Ft/nap.
Egy alternativ szoba van,ahogy ezt mar irta valaki egy kis varakozoval a tobbi csaladtag szamara es tobb masik,szokasos szuloagyas szoba.
Kerdeztem mi van akkor,ha egyszerre tobben szulunk es mindketten ezt a szobat valasztanank.Hat sajna cserebere alapon mukodik majd,de nem jellemzo a futoszalagos szules szerintuk.
En kertem EDA-t,tehat lehetoseg van ra!Az anesztes foorvossal ossze is akart hozni rogton a doki,de pont mutott.Ha eljon az ideje,majd ot kell hivnom,de biztositottak rola,hogy egy ugyeletes anesztes biztos lesz ott mindig,ha a foorvos nem is er ra!Bar jobban orulnek....
A baba akkor van veled amikor akarod.
A bezarastol egyenlore nem kell tartani szerinte,ha el is dontik,evekbe telik majd,mig elrendezik.Nekunk meg mar nincs annyi...Kép

En is kerdeznek:
Valasztott e valaki kozuletek szulesznot is?Van valakinek javaslata,hogy ki a szimpatikus esetleg,akirol tudjatok,hogy tenyleg odafigyel majd a kismamara?
Aki a noveremmel volt ezelott ket evvel,hat.....nem orulnek neki!

A doki nem mondott fix arat a szulesert.Kb mennyit illik ilyenkor fizetni?

Ugye engedik a pizsamat is a korhazban majd szules utan?

Tudja valaki,hogy mi az amit a korhaz ad majd a babanak 5 napig es mit kell nekem vinni?Pelenka,kremek,ruha stb

Udv:
Borsi
Névtelen
 


Borsinak üzenem!

CTG-n megkérdeztem, mit kell vinni és mit adnak, ha megyünk szülni. Hát nem kecsegtettek sok jóval, mivel visszafogják a pénzt a kórháztól, mindenbõl csak a minimum van... Azt mondta a szülésznõ babaplédet vigyek, mert a " rendesebb" anyukák hazahordták, és nem sok van... Ezen kívül pelenkát, popsitörlõt, magamnak jó ha viszek hálóinget, betétet, mert abból is kevés van. Tehát durván 3 táska ruhát és egyebet pakoltam be és várom mikor óhajt a kisasszonykám kibújni a pociból. Idáig mindenféle méhlazítót kellett szednem a koraszülés miatt, amióta nem szedem, mert már megszülethetne egészségesen, azóta semmi jelzés...
Szülésznõt én is szeretnék választani, de nem tudom kit mert nem ismerem Õket...
dinihe
 


Én nem a csepeliben szültem, de leírnák egy két tanulságot. 28 hetesen iszonyúan görcsöltem (nem a méhem) és ide vittek mert ez volt a legközelebb. 1 hétig még egy vérképet sem csináltak, hogy kiderítsék mi a bajom, ha görcsöltem kaptam méh lazítót meg algópirint. hiába mondtam, hogy nekem a gyomromnál fáj.
Végül saját felelõsségemre eljöttem. Pár nap múlva már nam hagytam magam és egy rendes kórházba vitettem magam. Ott végre megvizsgáltak, kiderült hogy a májfunkcióm rossz (egy vérvételbõl kiderült volna), és az UH kimutatta, hogy epekövek miatt vannak a görcsök. Csak annyit hogy tõlük, meg is halhatott volna a babám a rosz máj funkció miatt, vagy a tovább terjedõ görcsöktõl.
Hogy õszinte legyek senkit sem érdekelt.
Egyébként a Szathmáry volt az egyetlen emberi orvos ott. Az osztályvezetõ meg kifejezetten egy állat.

Szóval én mindenképpen elkerülném a kórházat, és el is fogom, bár csepeli vagyok.
A hozzáállás volt felháborító, nem fizettem senkinek, úgyhogy akár ott is pusztulhatok.

Bocs, ha valakit megsértettem, de én egy hét alatt ezt tapasztaltam, és mások is jelezték, hogy aki nem fizet rendesen az nagyon megjárja.
 
 


Szoval szia Dinihe Kép

Mennyire igazad van!Talan megkerdezhettem volna odabenn...Kép
De az az igazsag,hogy olyan rohanas volt eddig,mert akarhanyszor CTG-n voltam,szules is volt es a szuleszno csak rohant ide-oda.
Mosolyogva olvastalak:Hetfoig magneziumot es nospat kellett szednem,a CTG folyamatos kemenyedeseket mutatott.Most a 37-ik heten mintha elvagtak volna,Mate meggondolta magat!Vagy csak vihar elotti csend?!
Hat nem sok amit kapunk,de vegulis ezeket mar beramoltam magamtol,elovigyazatossagbol.Inkabb tobb legyen benn,ha kapunk,mint egy se!En kremeket is betettem a babanak,ezek szerint az is kerdeses odabenn!
Szoval szulesznonk nem lesz?!Talalomra nem szivesen valasztanek,de annyira rohant eddig mindegyik,hogy nem tudtam senkivel ket ertelmes szot valtani,hogy szimpi lehetett volna.
Ki a dokid?Hogy tervezed a szulest es milyen szobaba leszel?A noveremnek nem adtak beontest.Neked sem az elso babadnal?
Tobb kerdesem nincs Kép

Dec8
Sajnalom,hogy igy jartal!Teny,hogy ma mar ahol nincs orvosod es nem fizetsz,kutya nem foglalkozik veled!Szoval csak ugy,nem szivesen allitanek be sehova!

Borsi
Névtelen
 


Szia Borsi!

Nekem is a Szathmáry a dokim, az elsõt is nála szültem, hozzá jártam gondozásra is.Az elsõ babánál kaptam beöntést, de nem volt valami sikeres... Most ha akarsz kapsz, ha nem akkor nem köteleznek rá. Szeretnék az alternatív szobában szülni, sajna idáig minden CTG-s napomon ott szültek, félek, hogy pont nem lesz szabad. A párom is bennt lesz, ameddig bírja, sajnos nagyon nehezen viseli, a szenvedést /mások szenvedését/. A múltkor CTG-n bennt voltunk és meglátta a vajúdó kismamát és kispapát és teljesen kész volt utána... Különben 22-ére vagyok kiírva, napok óta a keményedések mellett menstruációs görcs jellegû alhasi fájdalom és gyomor rontásos bélgörcsök kerülgetnek. Ilyen elõszõr nem volt. Gondolkoztunk a fizetõs szobán, de amint láttam a nem fizetõsökben is alig vannak-azért lenne az utóbbi jobb, mert utálok "egyedül" lenni, legalább a babázás mellett, tudok a sorstársakkal dumcsizni, nem lennék elzárva annyira! Ez még függõben van! Neked mik a terveid? Mikorra vagy kiírva?

dec.8.!

Elsõ babámmal többször kellett a terhesség alatt befeküdnöm 1-2 hétre! tapasztalatom az ügyeletes dokik érdektelensége volt, miután megtudták, hogy van fogadott dokim nem foglalkoztak velem, de ez mindenhol így mûködik! Az ápolónõk normálisak voltak, pedig soha nem toltam nekik a pénzt! A dokim mindig kéznél volt, ha szükség volt rá, sokszor csak úgy bejött megnézni mi van velem. Sajnálom, hogy így jártál!
Sajnos ma már csak a pénznek van szava, ez egy ilyen világ!

dinihe
dinihe
 


Szia Dinihe

Szathmary dokirol egyre tobb jot hallok.Ez azert megnyugtat nemileg.
Errol a beontesrol eleg vegyes dolgokat hallok.Ha nem tul indiszkret,megkerdezhetem miert nem volt sikeres es hogy most kersz e majd?Nem tudom eldonteni mi lenne a jobb.Azt olvastam,hogy segit a tagulasban is.Marcsak ezert is megerne nekem...meg nem szeretnek kellemetlen helyzetbe kerulni,nem is a doki,mint inkabb kispapa miatt.
Az elmult CTG-s alkalmakkor(mi szerda reggel 8-ra jarunk)nalunk is volt folyton szules abban a szobaban.En kerdeztem mi van akkor,ha tobben esunk be eppen,azt mondtak,cserebere alapon mukodik majd akkor,amit nehezen tudok elkepzelni!
Hat ezek a fajasos dolgok mar eleg komolynak latszanak KépVegulis akar johetne is mar,nem?!Nekem azota SEMMI.Igy beterveztunk hetvegere egy valoszinuleg utso kettesbeni,romantikus vacsit Kép
Emberem-bar igencsak be van tojva-szinten be akar jonni velem.Remelem jo elmenyei lesznek!
A szoba dolgon sokat gondolkodtam.Aztan vegul arra jutottam,hogy mivel azt szeretnem,hogy amikor csak lehet mellettem legyen,nem lenne szerencses az en latogatoim mellett meg 2-3 masik kismamahoz tartozo csaladot is vegig szemlelni,ha erted mire gondolok(pihenes,baba alvasa,fertozesek stb)Igaz,az egyedulletet en sem igazan kedvelem.De gondolom apuka es a csalad sokat lesznek benn!
En 30-ara vagyok kiirva,de hogy mi lesz belole???
Penz dologrol mi a velemenyed?

Ha gondolod,kuldj inkabb egy mailt:begovics.orsi@axelero.hu

Borsi
Névtelen
 


Jó, hogy megy a topik, köszönöm , hogy megosztjátok a tapasztalataitokat. Borsi! Ezek szerint szabad a látogatás a szobákban?
Szülés elõtt állóknak sok szerencsét.
Mona
 


Mona

En csak a Noverem egyagyas szobajabol indultam ki,ahova barmikor bemehettunk ezelott ket evvel.Ebbol gondolom,hogy a tobbagyasokat is barmikor lehet latogatni es hogy ez a szokas nem valtozott.

Borsi
Névtelen
 


A Csepeli kórházat hamarosan bezárják, már ami a szülészetet illeti biztos. (A Főv. Önk.-ban dolgozom, úgyhogy nekem elhihetitek) Persze azt nem tudom mikor, úgyhogy remélem akik ott akartok szülni még szerencsétek lesz.

Az én megfigyeléseim szerint látogatni a többágyasokban is bármikor lehetett, csak ha valami volt (injekció stb.) akkor küldték ki a látogatókat.

Üdv
dec8
 
 


mmm
Névtelen
 


Sziasztok! Akit erdekel egy uj babysense legzesfigyelo joval aron alul, kerem irjon a emduan@yahoo.com e-mail cimre.
Udv
Emduan
 
 


Sziasztok!

Csináltam egy kismamáknak szóló honlapot. Ha van kedvetek nézzetek be hozzám. www.kismamalap.gportal.hu Köszi!
 


Az ING Biztosító Rt-t képviselve egy pénzügyi szolgáltatást szeretnék az Ön szíves figyelmébe ajánlani. Ezt a konstrukciót az ING azok számára hozta létre, akik szeretteik, hozzátartozóik anyagi biztonságát mindennél fontosabbnak tartják.

A Patrónus életbiztosítás elsősorban a gyermek életútjának kiemelkedő szakaszaiban nyújt segítséget. Életbiztosításunk szolgáltatása fedezheti a magas tandíjakat, hozzájárulhat az első saját otthon megteremtéséhez, akár az esküvő költségeit is enyhítheti. Segítségével megteremtheti az önálló életkezdés anyagi hátterét.

Amennyiben bővebb információhoz szeretne jutni, kérem írjon nekem a csipkay.peter@ing.hu címre, vagy hívjon a 20/982-3467 telefonon.

Csipkay Péter


Kedves anyukák és csemeték!
Fiatal iparművészként gyerekszobák meseszép kifestését vállalom!
Ha bizalmat kapok, kedves figuráimmal megtöltve, meséssé varázsolom gyermeke szobáját, segítek megvalósítani álmait elképzeléseit.
Kifejezetten egyedi elképzelések megvalósítását tervezem, saját figuráimmal karaktereimmel dolgozom, Walt Disney-t ha lehet szeretném elkerülni...


A szoba adottságait az ön elképzeléseit, álmait figyelembe véve arra törekszem, gyermeke a legnagyobb örömét lelhesse leendő szobájában.



Rólam és a munkáimról itt lehet egy kicsit többet megtudni:

http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=199434
Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Bocsi a zavarásért!

Ha valakit érdekelne egy új babakerítés, akkor jelezze, kérem privibe!
Mi sajna egyszer sem használtuk, mert anélkül vettem meg, hogy gondolkoztam volna! Pici lakás, nagy kerítés

új, extra nagy járóka, babakerítés. A járóka 7 elemből + 1 ajtóból áll. Egy elem 1 méter széles, és 70 cm magas. A Járókát az igényeknek megfelelően lehet felállítani. Mivel nincs alja, a helyiség adottságaitól függően lehet különböző nagyságú, ill. szögű ( 4,5,6,7,8 szögű) járókát kialakítani. Az összes elem felhasználásával átmérője 2,7 méter! Több gyereknek is ideális, elegendő tér van a játékra, a baba nem érzi magát úgy bezárva, mint a hagyományos négyszögletűben. Kertben, teraszon is felállítható. Helyiség egy részét le lehet vele keríteni, vagy gyerekekre veszélyes tárgyakat elkeríteni, pl. kandalló köré felállítani.

Kép Kép Kép Kép

Kép
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron