Új privát üzeneted érkezett!

Normo, nekünk is megmutatod magad???  Szeretnélek látni pocakosan is :)   Biztos csodaszép kismama vagy!!!!!

Ezek szerint a baba nemét is tudod már :)    elárulod?????    kisherceg vagy hercegnő van a pocidban???????
 
 


Pipus a nick képén látszik a hasa:) de lehet hogy telefonon nem látszik:)
Lányok: hogy fogják hívni a babákat? Gondolkoztatok már biztos ezen:)

Mirrmurrka
 


Normocyta, annnnyira örülök a boldogságodnak és persze mindenkiének akiknek sikerült, akinek még nem kívánok kitartást és sosem feladni!   Normocyta, jó lenne ha töltenél fel pocakos képet magadról :)
mbetty2
Aszód
 
 

 
 

Mirrmurrka, főleg Neked küldöm ezt a képet a két Feriről :)  Te ismered személyesen a párocskámat
 
 


sziasztok, mind két pöttynek volt szívhangja :)
igaz van egy heamatoma az egyik alatt :( úgyhogy pihi-pihi,  még egyszer megyek apánkhoz majd :)
 
 


Littletigrincs!!! De jó hír!!! :lol: ha alatta van a heamatoma, akkor rendben lesz az a baba is! Csak pihengess, hogy felszívódjon, ne kezdj vérezgetni.. Én már elkezdhettem csökkenteni az utrogestant, ma jelentkeztem be a 12.heti uh-ra (mondjuk nappal lesz a 13. hét előtt :roll:
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


1 nappal...
De már alig várom, hogy az is meglegyen!! Addigra abbahagyom a bogyókat is :-)
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


igen, alatta van... ezt mondták, hogy pihi és akkor minden rendben lesz :)
olyan jó volt hallani a kis szívét :) a kisebbikét nem hallgattuk meg...
 
 


Sziasztok! Már hetek óta olvasgatlak benneteket, és azt hiszem emiattt a topic miatt választottuk a párommal a Dévai intézetet. Nem voltam biztos benne, h fogok ide írni, azonban most segítségre lenne szükségem, és az intézetet nem tudom felhívni, mert nem kapcsolhatóak reggel óta. Mi még csak az első konzin vagyunk túl, csináltatjuk a vizsgálatokaz, azonban megakadtam a 19-20. napi hormonvizsgálatnál. Ugyani a papíromon az szerepel, hogy 19.V20.v.21 napi progeszteron tesztoszteron vizsgálat, melyre a nőgyógyász mindhárom napra vérvételt írt elő. Ezt valóban mindhárom napon el kell végeztetni, vagy csak az egyiken? NAgyon bízva válaszotokban.
Köszönöm
 
 


Szonor csak az egyiken :) ha úgy jön ki legjobb a 21 :)

Üdv itt. Várjuk majd a fejleményeket :) Sok szerencsét a babásodáshoz :)
reni87
Kecskemét
 
 


Reni, köszönöm! Írni fogom a fejleményeket, bár ha jól látom, ez egy elég hosszú kálvária lesz :)
 
 


tigrincske!!!garatulálok!!!most már 3 szívecske ver odabent és mi lett az inekcióval? azt írta fel megint, vagy váltott az utrogestanra?neked is mondta, hogy a 20.hétig járhatsz hozzá? vagy most már csak egyszer mész hogy megnézzétek hogy felszívodott e a vérömleny?mondtad neki hogy a Paraginál akarsz szülni?mikor akarsz hozzá bejeletkezni?Nála a 1sz. nőgyógyászatin lehet szülni ugye?!Az egyik barátnőm ott szült tavaly elött, és meg volt elégedve a kórházzal, bár amiket mondott az alapján..nem is tudom. egy szobában 4en voltak, és két szobára jutott 1 wc és 1 zuhanyzó azaz 8 kismamára 1!!és a szülés is ugy megy, hogy egy szülőszobán bent vannak 4-5en függönnyel elválasztva és mindenki ott szinkronba szenved.. Nehéz dolog ez a kórházválsztás, de végülis 2-3 napot mindenhol ki lehet bírni.. a párom nagymamája mesélte, hogy ő az apósomat a kukorica-földön szülte meg, mert éppen ott dolgozott mikor jött a gyerek..ahoz képest mi csak itt kényeskedünk
Szonor csak 1 nap kell menni a 19 és 21 nap közt valamikor, de ha a 22.en mész az sem a világ vége
Brigi te milyen teszteket fogsz csináltatni? integrált? magzatvízből? mert azokat nemsokára lehet csinálni nem?!!
Pipus nagyon édesek a Fecók, látszik hogy nagy a szerelem!
ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 


tigrincske!!!garatulálok!!!most már 3 szívecske ver odabent és mi lett az inekcióval? azt írta fel megint, vagy váltott az utrogestanra?neked is mondta, hogy a 20.hétig járhatsz hozzá? vagy most már csak egyszer mész hogy megnézzétek hogy felszívodott e a vérömleny?mondtad neki hogy a Paraginál akarsz szülni?mikor akarsz hozzá bejeletkezni?Nála a 1sz. nőgyógyászatin lehet szülni ugye?!Az egyik barátnőm ott szült tavaly elött, és meg volt elégedve a kórházzal, bár amiket mondott az alapján..nem is tudom. egy szobában 4en voltak, és két szobára jutott 1 wc és 1 zuhanyzó azaz 8 kismamára 1!!és a szülés is ugy megy, hogy egy szülőszobán bent vannak 4-5en függönnyel elválasztva és mindenki ott szinkronba szenved.. Nehéz dolog ez a kórházválsztás, de végülis 2-3 napot mindenhol ki lehet bírni.. a párom nagymamája mesélte, hogy ő az apósomat a kukorica-földön szülte meg, mert éppen ott dolgozott mikor jött a gyerek..ahoz képest mi csak itt kényeskedünk
Szonor csak 1 nap kell menni a 19 és 21 nap közt valamikor, de ha a 22.en mész az sem a világ vége
Brigi te milyen teszteket fogsz csináltatni? integrált? magzatvízből? mert azokat nemsokára lehet csinálni nem?!!
Pipus nagyon édesek a Fecók, látszik hogy nagy a szerelem!
ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 


ppkrisz, Paragi a II.sz. Klinikán van,nem az I.-en!!!!!!

Littletigrincs, gratula :)      Nekem is volt 2 cm-es hematomám, nyugi, 1 hét alatt felszívódik!!!  Nekem Dévisz a hematoma ideje alatt napi 2x500 mg C vitamint írt elő és 1 hét alatt szépen felszívódott. DE pihenni kell hozzá!!!!!!  csak úgy tűnik el, ha nyugiban vagy!

Nekem is a baba alatt volt, a méhszájamnál.
 
 


Pipiuska, Feri nagyon virul, pici Feri hát imádom:)))))mint 2 tojás, de most kezdelek Tége dis látni benne:)
Szonor: tagnap voltam Dévainál(nagyon jó kedve volt:DDDDpuszit is kaptam) rossz a telefon, elvágta valami munkagép, nagyon szép a számláló, ez bíztató. Hosszú az út...én már csak tudom de szépen meg kell tenni az első lépseket, ez a legnehezebb ha már megy a gépezet akkor magával ragad a dolog és csak sodor.
Littletigrincs: ne aggódj csak sokat kell pihenned, a c vitamin stabilizálja az érfalat???de Normo tud szerintem a legtöbbet a témáról Ő ha jól tudom laboros és nagyon keni vágja az egészségügyi dolgokat.
nagyon gyakori ez a haematoma.

Mirrmurrka
 


Hú, azért ez a függönnyel elválasztós nem hangzik jól... Akkor inkább a kukoricás :-P másokat hallgatni, ahogy szenvednek... Meg esetleg, ha már 4-en megszültek, én meg még mindig ott szeszenvedek, az biztos kiakasztó...
Én úgy döntöttem, hogy kombinált teszt lesz, és ha esetleg az nem jó, akkor magzatvíz vétel... Vagy az a rohadt drága prenatest...
Kedves szonor, nem rövid idő amíg a sok.vizsgálat meglesz, bár a rutin sajnos segít.. Én a 3. lombikra 1 hónap alatt megcsináltam mindent... Már tudtam, h mi gyorsabb fizetősben stb.. Aztán ha megvan minden leleted, akkor még ebbe abba bele tud kötni Dévai, hiába van határértéken belül (pl tsh-t 3-ig fogadja el, pedig 4.040 vagy mennyi a felső érték..). Utána már gyorsabban mennek a dolgok!! Sok sikert!!!
Brigi
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


sziasztok ezekről az eredményekről mi a véleményetek?

Cukor 0'5.3 inz 17,5
30 perces cukor 8,9 inz 121.6
60 perces cukor 5,8 inz.151,3
90 perces cukor 4,5 inz 41,1
120 perces cukor 5 inz 22,1 homa ir 4,1

 


Drága Mirrmurrka!  IMÁDLAK!!!! ÉS OLYAN DE OLYAN BÜSZKE VAGYOK RÁD, HOGY ELMENTÉL DÉVISZHEZ!!!!

Nagyon örülök, hogy folytatod a küzdelmet, mert most meglásd, sikerülni fog!!!!!!!!  Csak így lehet!!!!

Végig fogok Veled izgulni minden pillanatot!!!!  És nagyon ott leszek Veled gondolatban, főleg hogy nagyon közel lakom Déviszhez, szinte látom a rendelőjét :)

Nem tudom, hogy a C vitamin nagy dózisban csodát tesz-e, de tény, hogy mikor volt a hematomám és a lepényem egy része levált, akkor 1 hét alatt az iszonyatos vérzést megállította.

Később pedig a köv. vérzésnél rutascorbint kaptam, az is tuti érösszehúzó volt, meg 3 nap alatt elállt a vérzés :)
 
 


sziasztok, 
tényleg sokat pihenek, délutánonként nagyokat alszom :) ma konkrétan 3 órát (gyerekenként 1,5) :D

Mirrmurka: Én rutascorbint szedek mivel abban is van C vitamin, jó hatással van az erekre, meg magnosolvot iszok esténként. 

Én vérezni, csak vasárnap este véreztem egy kicsit fél tenyérnyit... azóta semmi szerencsére... 

PPkrisz: én megkérdeztem D-től, hogyan tovább és annyit kérdezett, hogy van orvosom,mondtam hogy Paragihoz akarok járni, és mondta, hogy akkor már köv alkalommal mehetek hozzá... vagy ahogy gondolom, döntsem el... úgyhogy még egy alkalmat mondtam, hogy megyek D-hez és már be is jelentkeztem Paragihoz, rá egy hétre megyek D-hez nov12.-én P-hez nov18. és rá egy hétre meg már mehetek a kombinált tesztre az Istenhegyire Hajdú Krisztához. 

És igen Paragi a 2en van, az 1ről amit írtál az naon durván hangzik, azt naon nem szeretném, és a 2-esen nagyon jó felkészült PIC osztály van, és ikreknél az nagyon fontos. mert náluk sajnos soha semmi nem garancia...

De ehhez az is kell, hogy a köv. alkalommal is minden nagyszerű legyen D-nél.

Amúgy jól érzem magam, nem kínoznak a kicsikéim, észrevétlenül elvannak, ami néha aggaszt, hogy nem érzem őket ... :( csak feltételezni tudom, hgoy jól vannak.

annyit tudok, hogy egyik pillanatról a másikra tudok megéhezni, de akkor olyan szinten ha nem eszek rosszul leszek, akkor kezd hányingerem lenni, és mardossa az éhség a gyomrom. :D innen gondolom, hogy ezt ők okozzák :) kell nekik a hami és akkor követelik, nincs mese akkor az van amit ők szeretnének :)


 
 


Mariann, én nem tudom a cukor értékeket, már azt sem értem, hogy miért van ennyi.. Nekem csak éhgyomri volt, és rá 2 órára, neked ehhez képest 5 eredményed van... Én általában a mellette lévő referencia értéket nézem...

Littletigrincs, pihenj csak :-D én heamatoma nélkül is baromi sokat aludtam :lol: már látszik valami pocak, de alig, aki nem ismer, hogy amúgy lapos a hasam, szerintem észre sem veszi... Még nem igazán érzem terhesnek magam :roll: azért ilyenkor az elején jó, hogy kb 2 hetente van egy meg nyugtató uh :-D
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!
Már régóta olvaslak titeket, de most vettem a bátorságot. Hogy mihez? Magához a tudathoz, hogy lombikra "utaltak" minket. Dévai dr. bácsinál voltunk mi is. Nekem rögtön szimpi volt, és főleg az, hogy nem kertel. Bele a szembe, és a közepébe. Aztán túlestünk a tájékoztatón. Na, az sokkolt. Ekkor kezdtem el fórumokat keresni, és rátok találtam.
Úgy látom jó kis csapat van, és már eredmények is "születtek".
Rólunk röviden: két éve próbálkozunk, és csodálkoztunk, hogy miért nincs baba. Kipróbáltunk mindent (tea, étrendkiegészítő, méhpempő, aviva torna stb), és mégsincs eredmény. A nőgyógy dr. is bevetett minden praktikát, de hiába, és ő javasolta a Dévai intézetet. Örök hála. A turpisságok a következők az én bal petefészkem hátracsavarodott a méh falára (oda is tapadt), a jobb oldali petevezetőm nem volt átjárható (miért is nem a bal?), ezt már megoldották, és a férjem kiskatonáinak csak 1/5-e mozog. Hurrá! Hát most itt tartunk. Van egy rakás vizsgálat, de még a dr. bácsitól kaptunk még egy rakatnyit. Most ezt csináljuk. De csak jövőre vágunk bele. Egy kérdés izgatja a fantáziámat, és ti biztos tudjátok a választ. Nagyon fáj mikor kinyerik a petesejtet? A leszívás? Volt valakinek altatás nélkül?
Bocsánat a hosszú levélért,és köszönet ha befogadtok.
krszta77
Budapest XXI. kerület
 
 


Szia Kriszta!
Üdv itt! A vizsgálatokat érdemes mihamarabb megcsinálni, mert bizony lejárnak, van olyan, amit pl csak 3 hónapig fogad el (hüvely váladék ill. sperma baci tenyésztés..) a többit is.1 évig, illetve az ekg-t azt hiszem csak fél évig. Szóval, ha megvan minden, jelentkezzetek nála. Első alkalommal, amikor mensikor mész, lesz méh szondázás is.
Az altatás nélküli leszívás... Nem tudom,mennyire fáj, attól is függ, mennyit szív le.. Nekem pl sok volt, 11-13, az minimum ennyi tűszúrás hüvelyen át, ha mindet elsőre sikerül eltalálni.. Ja és nem szabad közben megmozdulni.. 15 perc altatás az egész.. Én egészen addig nem izgultam, amíg nem feküdtem szét tett lábbal a műtőasztalon... 3-4-et talán ki lehet bírni, de én nem merném bevállalni, hogy nem mocorgok és kibírom.. Viszont azt tudom, hogy altatással utána nem fáj semmi. Az első pár pisilésnél lehet érezni a belső szervek pontos elhelyezkedését :lol: meg van egy kis hasfeszülés, de nem vészes.
Sok.sikert nektek is!!!!!
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Szia krszta77, üdv :)
Én egészen addig soha nem feküdtem műtő asztalon míg tavaly nem volt az első leszívásom, minden bajom volt, nah meg az hogy altatnak és hogy megszúrnak és minden..., de az altatás a legjobb benne :) egyszer csak puff és alszol, semmiről nem tudsz, aztán felkelsz az ágyadban...
enyhe görcsölés lehet, nem vészes, mire hazaérsz el is múlik...
én altatásban tuti, hogy nem vállalnám...
nem kell félni!!!

A szonda, az elején nah az nem kellemes, de egy szükséges rossz, van akinek fáj, van akinek nem, én azért érzetem, túl lehet élni, nem mondom, hogy fájdalom mentes, de ha nem moccansz meg nem lesz gond ;)

sok sikert, remélem hamar teljesül a vágyatok :)
 
 


Sziasztok lányok!

Köszönöm az infókat, már nem is annyira félelmetes.   Csak egy hónapot hagynánk ki (december). Akkor annyira nagy a hajtás, meg a készülődés, nem is beszélve az anyagi dolgokról, hogy inkább marad a január-február. Akkor nem kell idegeskedni, hogy bent vanna-e, fogadnak-e, pont szentestére kéne menni leszívásra stb. Így egy kicsit gondolom könnyebb.
Egyebekben Kriszta vagyok, de nem vettem észre mikor regisztráltam, hogy kimaradt egy i betű...
krszta77
Budapest XXI. kerület
 
 


Én úgy tudom decemberben már nem is kezd bele Dévai új lombikba...
reni87
Kecskemét
 
 


Szia Kriszti!
Nekem 2 leszívásom volt,és mind a 2 teljesen fájdalommentes volt! A műtét maga nem igazi altatásban van, csak elbodítanak 10-15 percre.Egyből utána fel is ébresztenek, amire később senki nem emlékszik..De az biztos hogy mindenki teljesen magánál van műtét után!Utána alszol 2-3 órát mint a tej, és mikor felébredsz ott vagy az ágyban..a műtét után a doki mindenkinek ráírja a tenyerére hogy hány petesejtet tudott leszívni, ugyhogy ébredés után érdemes egyből tenyéből olvasni másnap reggel kell telefonálni, hogy a hány termékenyült meg!
A szondázásról pedig annyit, hogy egy kicsit kellemetlen, de nem sokkal rosszabb mint egy rákszűrés, és ez is csak 1-2 percig tart.
Tigrincske, miért a kombinált tesztre mész, miért nem az intergáltra?és a magzatvíz vizsgálatot bevállalod, vagy ha jó lesz a kombinált eredmény akkor nem?az istenhegyibe mennyibe kerül a teszt?én egyenlőre ezt néztem ki:
http://www.downszures.hu/ itt van mind a 3 fajta. de csak 12.héttől.. te elvileg hamarabb mész.. 
kiváncsi leszek milyen lesz a Paraginál, hogy szimpatikus lesz e. Még gondolkozom, hogy én is hozzá menjek e, még megnézek egyet a honvéd korházban..
Egyébként én sem érzek semmit, se hányinger se rosszullét, se semmi..
Brigi te mikor mész tesztre, és melyiket fogod csinálni?
ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 


Kriszti: ne félj az altatástól akkor legalább alszool és nem kell izguli kicsit viccesen az a legjobb az egész stimus időszakban, nem tudodm Ti hogy álltok hozzá de nekem a leszívás napja amikor megtudtam hány szivecske van nagyon angyon jó volt. Aztán amikor haza tér az ember akkor elkezd gondolkodni a másnapi telefonon hogy hány termékenyült meg...lesz e egyáltalán...huh az izgalmas. Aztán a beültis telefon kb elájul az ember amíg D. beledörmögi a telefonba hogy ma 10.15 re jöhetnek...:)))aztán a beülti után is szupe kb 3 napig utána meg megáll az idő:( persz emindneki máshogy éli meg...
a szonda valakinek fáj valakinek nem...ne aggódj pillanatok:)
jó döntés a január:)
Littletigrincs: nekem mgB6 kellet szednem egy marokkal amikor véreztem, a magnerotot is javasolják, ne aggód el fog múlni, nem lesz semmi baj.
Pipuska: köszi izgultam nagyon:) de jó volt

Mirrmurrka
 


Én is kombinált tesztre megyek csak. Az integráltnak nem látom értelmét (általában a 16. heti vértesztet akkor ajánlják, ha lemaradtál a 12. heti vértesztről...), és ha esetleg az nem lesz jó, akkor inkább a magzatvíz vizsgálat (amit viszont jó eredmény mellett nem szeretnék..). Utána a 18. héten megint genetikai uh van..
Én a 12. hetire a mátyásföldi
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Na, megint elküldtem.. Mindig ezt csinálom 8-)
Szóval a mátyásföldi klinikára megyek, azt hiszem, az a legdrágább.. De állítólag a legszuperebb uh... A 12. hét végére volt csak időpont, de elvileg még a 13.hét elején is beleférne.. Mához képest 2 hét (13-a, csütörtök lesz). Pénteken van a forduló napom amúgy...
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Szia Brigó!Szerintem én az integrált tesztre megyek, ugyanannyiba kerül mint a kombinált, és az 94%szűri a down kort a kombinált 85%. Igaz itt 2 vérvétel és 2 uh van 12 éa 16 héten, de mint valaki korábban itt írta, ezek a tesztek csak valószínüség számítások, amit a vérvétel eredményéből az uh-ból és az életkorból számítanak ki. Az egyetlen 100% a magzatvíz, vagy a prena teszt, ha vkinek van fölös 220ezre rá.
A magzatvíz vizsgálaton én nagyon gondolkozom..de majd még megkérdezem Déviszt mennyire ajánlatos megcsinálni..nekem elég sok a rizikó faktor, mert ICSI volt és AHA is és én már 37 vagyok majd még meglátom.
És hogy vált be az uj dokid?aranyos?ő javasolta a tesztet, vagy magadtól mész?hozzá mikor kell menni legközelebb?
ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 


Ahova én megyek, ott még plusz 14.000 lenne a második vérvétel... Az istenhegyin pl olcsóbb az integrált, mint a kombi, de ott is csak 1 uh van. Én pont a valószínűség számítás miatt mondom azt, h elég az egyik.. Ha az rossz, inkább bevállalom a magzatvíz vételt... Én csak 29 vagyok, viszont nekünk is ICSI meg AHA volt. Még van idő gondolkodni 8-)
Az új doki nagyon szimpi, ő javasolta ezt a helyet, ahova megyek, h itt a legeslegjobb az uh... Ha megvan az eredmény y akkor kell menni hozzá. De szerdánként van a védőnő is, és hozzá már van időpontom, úgyhogy lehet, h csak a 15.héten megyek (no meg akkor legalább 2 hetente látom a babócát :-D ) még akkor is mondhatja, ha kéne a 16.heti vv vagy uh vagy magzatvíz vétel... A 18.héten meg megint genetikai uh van..
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


én elsősorban a kombináltban gondolkozom, szerintem ha jó a genetikus és Hajdu Kriszta az egyik legjobb , és nagyon alaposan nézi meg majd a babákat... ebben tudok bízni, én egyáltalán nem gondolok a magzatvíz vételre, szerintem az sem tud 100%
a prena teszt jah babánként 220 lenne... hát kössz...

én is 29 vagyok, illetve azon a héten töltöm a 30-at mikor kell menni a kombináltra, nekem is ICSI és a kettőből 1 AHA

de én bizakodom, hogy nem kell, elég lesz a kombinált teszt...
 
 


Tigrincske neked van vmi rosszulléted? hányinger, hányás?hasfájás?akármi?mert nekem nincs:( csak az étvágy és az aluszékonyság,és ha nem eszek pár óránként egyből leesik a vérnyomásom:)szóval csak eszek meg alszok..jó lenne egy kis hányás most már hiába mondják hogy örüljön akinek nincs..pénteken leszek 9 hetes ugyhogy már kevesebb mint egy hónap van az első temiszterből.. majdnem találkoztunk Dévisznél, én 11én megyek hozzá, te meg 12énkivácsi leszek mit mond majd, de főleg hogy a Paragi milyen lesz
ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok, 

ppkrisz hát ez az nekem sincs, és sokszor agyalok, nekem is az álmosság és a kaja, kb 45 percenként valami kis falatot ennem kell ez délelőtt és délután jellemző, egyik percről a másikra úgy elkezd korogni a gyomrom, hogy már fáj, és ennem kell :) ezek a szeptemberi gyerekek haspókok :D 

én szombaton töltöm a 9. hetet. Te azt hittem már most pénteken töltötted be, te nem a 10.et töltöd? mert előttem vagy 1 héttel...?? nem?

akkor 11.-én tessék jelentkezni, hogy mekkora a babód :) kiváncsi vagyok, természetesen én is jelentkezem szerdán :) ahogy tudok. 

Paragira én is kiváncsi leszek :) a barátnőm holnap megy hozzá ő is már a 10. hetet tölti most szombaton (veled egyidős elméletileg).

amúgy annyit filóztam rajta, hogy Neked pl miért mondta, hogy maradj engem meg már most se hívott volna vissza. 

amúgy én egyszer hánytam, de sztem csak azért, mert éhgyomorra vettem be a vitamint, és fu de rossz volt...

jah amúgy mostanában esténként volt hányingerem volt olyan hogy éjjel felébredtem és még akkor is meg reggel is... de ez kb 4-5 napig volt most...


 
 


Hu de jó hogy szoltál! amilyen szőke vagyok rosszul számoltam ki hány hetes vagyokezt a bénát! mondjuk csak 3 nappal számoltam el!és köztünk is csak 2 nap külöbség van, mert mikor nekem volt beültetésem Neked leszívás volt, és 2 napra rá lett volna neked is beültetés csak a továbbtenyésztés miatt lett 4 nap!Bár nem is a beülteéstől számít a terhesség hanem az utolsó mestruáció első napjától kell számolni hogy hány hetes vki...nem?!!
Nekem szeptember2 volt az utolsó első nap.Ha ahoz számolom akkor ma van a 9 hét!
most jól számoltam?tehát jővő hét kedden amikor megyek Déviszhez akkor leszek 10 hetes!??
Amúgy meg nekem sem azt mondta, hogy szeretné ha járnék hozzá a 20 hétig, hanem én mondtam neki, hogy kár hogy nála már nem lehet szülni, mert most nem tudom hogy kihez menjek majd tovább..és kérdeztem, hogy tudna e ajánlani vkit akinél lehet majd szülni. Erre mondta hogy hozzá lehet járni a 20.hétig és ő a János kórházból tudmajd ajánlai orvost..
Te meg gondolom mondtad neki, hogy a Paragihoz fogsz majd járni, és szerintem aki gyorsan talál másik dokit azt minek marasztalja..
ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok lányok!

Én csak kapkodom a fejem, és szorítok a babásoknak. Néha én is úúúúúúúúúgy lennék a helyetekben.  Remélem hamar eltelik ez az év, hogy mi is belevághassunk.
Rutinos lombikosoktól kérdezem: két lombik között mennyi időt kell hagyni?
krszta77
Budapest XXI. kerület
 
 


Kriszti: miért kell egy évet várni???????3 hónap kell h eteljen 2 lombik özött.

Mirrmurrka
 


ppkrisz, valóban az utolsó mensitől számítják a terhességi heteket, de mikor én jelentkeztem a kombinált tesztre, ott mondtam, hogy lombikos a babucka, és azonnal a leszívás idejét vették félidőnek, azaz a leszívás napjától számoltak vissza pontosan 14 napot, így korrigálták az utolsó mensi dátumát.  Augusztus 18 volt ténylegesen az utolsó mensim, de aug. 30-án volt a leszívás és onnan 14 napot mentek vissza és így AUGUSZTUS 16-RA TETTÉK AZ UTOLSÓ MENSIMET.  Jó, nem nagy eltérés, csak 2 nap, de így volt igazán pontos a dolog :)
 
 


Pipus, akkor ezek szerint ők úgy számoltak mint én:) illetve nem, mert én a beültetést számoltam 4 hétnek..De ha a leszívás számít akkor az még 2 nap. az majdnem pont ua. mert az utolsó menstuáció szep.2 volt így meg szep.3 ami még lehet igaz is, mert az első napon nem jött meg rendesen csak csöpögött, és 3án volt rendes vérzés.Szóval akkor most ujra számolom a dolgokat, és nem tegnap voltam 9 hetes hanem ma:)
micsoda izgalmak Ugy döntöttem én is bejeletkezem a Paragihoz, mindenki csak jót mond róla, és ráadásul itt van a 9ben a rendelése kocsival nekem 5perc :)aztán majd meglátjuk..
Kriszti, hivatalosan 3 hónapot kell várni 2 lombik között, de egy évben max 3at lehet csinálni állami támogatással. De a 3 hónap persze csak akkor számít ha eljutottál a beültetésig..mert ha pl leszívásod van, de nincs beültetés, akkor már a következő hónapban mehetsz ujra..már ha van hozzá kedved
ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 


a lényeg a mensi 1. napjától kell számolni.
nekem az istenhegyin nem vették figyelembe, hogy lombik, akkor is szept 6. tól nézték, illetve kértek dátum uh és crl méreteket és az alapján pont akkora idősek voltak mint amikor voltam dévisznél UH-n, mondtam, hogy szerdán megyek és azt mondták, hogy akkor szóljak vissza az új méretek miatt, hogy tuti jó időpont legyen a dec 3.a nekem :)

szerintem Paragi naon aranyos, és én úgy érzem bízhatok benne. Én 18.-án megyek hozzá az sztk-s rendelésre.
a barátnőm ma megy magánra:) neki is paragit ajánlottam :) huh de sok szülése lesz júniusban :) sőt ppkrisz lehet te a barátnőmmel együtt fogsz szűlni :D :D


 
 


Nekem most juni 9 van megadva szülés időpontnak -azaz ikrek lesz-, de ezek szerint neked is.melyik sztk-ban rendel?és az Istenhegyin mennyi a kombinált teszt?
ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 


ő a százhalombattai sztk-ban rendel...
30 ezer a kombinált és ha tudsz akkor a hajdu krisztához menj...
bár akkor már ma hívd fel őket, mert te már betöltötted a 9 hetet, és neked akkor november utolsó hetében már nagyon esedékes, hogy megnézzék....

nekem júni 13. számolás szerint, de tudod ikreknél az is szuper jó és csoda ha május közepéig bent maradnának... :( :)
 
 


Köszi a válaszokat lányok.
Mirrmurrka, nem egy évet várunk, csak pár hónapot. Addig még folynak a vizsgálatok+karácsony. Januárban kezdjük.
krszta77
Budapest XXI. kerület
 
 


@krszta77:


Szia kriszta77, én is januárban megyek a 2. körre :) addig minden leletem lejár, szóval lassan én is nekikezdek az intézkedésnek!
 
 


De jó Renci, akkor lehet, hogy találkozunk is.   Ha mást nem, legalább lelkiekben fogjuk egymás kezét.
krszta77
Budapest XXI. kerület
 
 


@krszta77:


:) jaja,bár én csak január vége felé jelenek meg, mert akkor lesz a menzeszem :) és akkor újra indulok, hacsak addig nem történik valami csoda :)
 
 


Szia Kriszta 77 :)))))))) már nemlátok rendesen:)))))juj ez nagyon jól hangzik:) Dévai szigorú, de kedves is tud lenni, hajrá sok sikert, mindnet kétszer nézzél át hogy biztosan meglegyen mindn a kezdésre:)))))
BABÁSOK: azért jó kis feladatok vannak itt a pozi teszt után is.
Paragi nagyon jó orvosés diagnoszta!!!!RTG szem e van:)

Mirrmurrka
 


Sziasztok! Tudtátok, hogy múlt héten volt a TV-ben a Dévai  17.perctől van a meddőségi téma..
http://nava.hu/id/1995220/
Ez meg egy tavaly elötti szereplés, itt a 7. perctől van Ő, de ez inkább csak az endrometriózisról szól..
http://nava.hu/adatlap/?id=1316818
ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!
Miket tudok meg?! Hogy máshogy is lehet számolni a terhességet, még nálunk lombikosoknál is... :shock: nekem pl nem volt most leszívás, akkor mi van? :roll: azt hiszem én maradok a mensi napnál :-D az a pár nap csak nem számít... Tegnap léptem a 12.hétbe :lol: uh jövő hét csütörtökön, vérteszt hétfő v kedd, amikor ráveszem magam...
Hányingeres tünetem nem sok volt, összesen 4x hánytam, a többi "hányingert" az éhségnek tudom be. Ami tünetem van, az inkább az éjszakai orrdugulás és hogy a szokásos napi 3 kávéból abszolút 0 lett, már hetek óta. A pocakom nekem estére megnő, mint a lombiknál, mámint a stimu alatt.. De reggelre újra lapos, illetve mostmár csak fekve :lol: állva azért látszik kicsit... Illetve fekve is érzem, hogy alul kemény.
Ma lesz az első nap, hogy nincs utrogestan.. Kicsit izgulok, bár lassan csökkentettem, az utóbbi napokban már csak napi 2, és nem volt gond..
Aztán ti is gyertek a hírekkel!!

Maradt némi szuri meg utro is, meg closty is... Senki nem kezd most? Lassan megszabadulnék tőlük? De ahogy látom itt már mindenki januárra gyúr..
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Hello! Nekem tegnap elött elfogyott az utrogesztan pedig még csak jövő héten lesz a 10. hét. Lehet hogy a Dévai nem írt fel eleget?! Utoljára 4 dobozzal írt fel az 5. héten, és az kb 4 hére volt elég..Tigrincske, neked még mennyi van? Brigo, kivácsi leszek a vérvételre, remélem nem vesznek le 5 amullával, mert az nálam tuti ájulás leszÉrdekes, hogy én is leszoktam a kávéról, pedig az első pár hétben, még meg-meg kívántam és akkor ittam is vmi nagyon lightosat vagy koffein menteset..de most már nem is hiányzik egyáltalán..viszont mostanában áladóan narancslevet iszok, amit korábban szinte soha..
ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: