Új privát üzeneted érkezett!

A narancsról jut eszembe, hogy mandarint eszem, ha tudok napi 1 kg-t :lol: csak az ára miatt csődbe megyünk :roll: úgyhogy próbálom visszafogni magam (bár ma láttam 300-ért kg-ját... ;-) )
Nekem azt mondta a doki, hogy a 12. hétig marad a gyógyszer, de csökkentsem fokozatosan. De gondolom a Dévai meg mondta, hogy ha ez az adag elfogy, nem kell több, nem? Meg azóta is voltál uh-ra, ha nagyon kéne, akkor csak kérdezi, h mennyi van még..
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


csajok, most én is végig narancsot és mandarint ettem az egész terhesség alatt, de ahogy megszületett Fecus, többé már nem kívántam :)
 
 


sziasztok,
ppkrisz miujs? te ma voltal devisznel, mekkora a baba? :) izgett mozgott? kaptal kepet?
izgulok a holnap miatt, h. mind a ketten meglegyenek.
amugy nekem meg 5 napi adagom vam a szuribol de most ketnaponta szurom, sajat dontesem alapjan. igy nem drasztikusan vonom meg toluk.
 
 

 
 

Sziasztok! Ma voltam Dévainál a 10. hetes vizsgálaton.Szerencsére minden rendben van, most már kezd gyerek kinézete lenni a kicsinek:)van feje, teste, keze, lába,ujjak minden:)még ugrált is többször, biztos örült hogy szerpelhet Azért ez megnyugtatott, mert az elmúlt 2 napban sokszor görcsölt és szúrt a hasam, kicsit meg voltam ijedve, de aztán azt olvastam hogy ezekben a hetekben főleg azoknál akiknek hátrahajló méhük van -mint nekem-előfordulhat nyomás görcsölés, mert ahogy nő a méh előrenyomodik és az nyomhatja az izmokat és a többi szervet.A lényeg hogy vérzés ne legyen, akkor valószínüleg nincs baj.
A D. azt mondta gondoljam meg nagyon melyik vizsgálatot fogom csinálni, ő természetesen nagyon javasolja a magzatvíz vizsgálatot,vagy a Prena tesztet mivel ICSI volt és 37 éves vagyok, így dupla kockázat van. És ezek
közel 100%-os eredményt biztosító diagnosztikus módszerek ellenben a kombinált és integrált teszt kevésbé pontos szűrőmódszer ami 90%-os..
Szóval most nagy dilemmában vagyok hogy mi legyen..még nagyon gondolkozom..
ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 


hát ez nagyon nehéz döntés, de ha kombinált tesztet csináltatsz és ott mondanának valami negatívat akkor mégmindig ott a lehetőséged választani nem?

és mekkora a crl-je a babunak?:)
 
 


Sziasztok csajok! A második lombik előtt ugyanazok a vizsgálatok kellenek, mint ami legleőször? December 1jére kaptam időpontot apánkhoz, de gondoltam addig elindítom a dolgokat, pl. beutalókérés a háziorvostól. Sajnos az összes leletem le fog járni addigra :(
 
 


Renci,  igen minden vizsgálatnak meg kell lenni, különben nem fogsz tudni addig kezdeni. Szerintem minnél elöbb csináltass meg mindent, ha ugyis tudod hogy milyen lelteket fog kérni. A legtöbb lelet 1 évig jó, csak pl. a bakterológia 3 hónapig..
Normocyta, nem tudom, hogy szoktad e még nézni a fórumot, a mgazatvíz vizsgálattal kapcsolatban akartam kérdezni, hogy te hogy kaptál butalót a Bajcsyba, mikor nekem a Dévai azt mondta, hogy ő az I.sz női klinikára tudna küldeni. Már vagy ezer fórumot elovastam, és egyértelműen a Bajcsy jobb mint az I.számú, mert ott sokkal kedvesebbek, emberségesebbek,amíg a másikban egyáltalán nem, de ez a kissebbik baj, mert állítólag ott a mintavétel után egyből kidobnak, ha akarsz ülhetsz pár percet a folyosón aztán tipli.Ez nem hangzik túl jól..
A Bajcsyban pedig azt írták adnak ágyat is,és utána pihentettnek pár órát és ha minden rendben van akkor hazaengednek..Mondjuk az Istenhegyin ahol 65ezer ott sem tartanak nagyon bent, a legtöbben kb 15 perc pihenés után mennek haza. 
Tigrincske te mikor mész? holnap? Nem is néztem mennyi a crl,-majd megnézem, de mindenre azt mondta hogy normális méret, és a magzatvíz is normál mennyiségű..ugyhogy egyenlőre nem látott semmi bajt..
Én is azt mondtam neki,amit te hogy mi lenne ha előszőr a kombinált tesztet csináltattnám, és utána meglátnám, hogy annak mi az eredménye, és ha az nem jó akkor megcsináltatom a másikat. Erre azt mondta, hogy ha jó lesz a kombinált teszt és esetleg mégis beteg lesz a gyerek akkor majd csak előveszi a papírt, hogy aláírtam hogy nem kérem a genetikai vizsgálatot, ez már az én felelősségem..Sajnos ahogy utána olvastam, sokkal több olyan eset van, amikor tökéltes kmbinált teszt és ultrahangok mellett is beteg gyerek szültetet, mint ahánynál baj lett a genetikai vizsgálatból..Ez nagyon nehéz kérdés nálam, persze, Te meg a Brigi sokkal jobb helyzetben vagytok, mert 30 alatt sokkal kissebb kockázatok vannak, így nektek bőven elég a kombinált teszt..de azért kiváncsi vagyok mit fog neked mondani Dévisz...
ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 


Renci, nekem az elsőnél nem volt terheléses vércukor, a másodiknál már igen, a többi ugyanaz... Ha dec 1-re van időpontod, akkor érdemes a lassabbakat elkezdeni.. Pl a rák szűrés meg a chlamydia nálunk 2-3 hét, mire megvan, az ace, stb is kb másfél hét... Persze attól is függ, h dec 1 után mikor lesz mensi... Ha karácsonyra esne a leszívás v beültetés, akkor nem kezdi el gondolom.. Amúgy szerintem ccsinálják decemberben is :-)
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


ja igen azt elfelejtettem írni hogy csak januárban akarok kezdeni, de addigra meg akarok csináltatni mindent, hátha karácsony előtt nincsenek elvetemült nyuggerek a szakorvosiban  a rákszűrést meg a kenetet azt Dévisznél akarom megcsináltatni, az a legegyszerűbb ott helyben, lehet hogy dec1jén le is tudja venni, mert addigra elmúlik a mensim sztem. bakker mondjuk most jut eszembe, hogy a mensim utána kb pont karácsonykor lesz, akkor meg hogy megyek a hormonsorra..... vááááááááááááááááááááááááááá


 
 


Sziasztok lányok!

Ppkrisz, lenne egy kérdésem hozzád. Egy korúak vagyunk, és te már túlestél a dogokon (halleluja), mikor dönteni kellett, 2 vagy 3 babót választottál? Vagy csak egyet?

Renci, én is így vagyok vele. Már majdnem minden megvan a hosszútávúból, két dolgot kivéve, inhibin-B, és a rubeola.  Ti hol csináltattátok?
krszta77
Budapest XXI. kerület
 
 


@krszta77:


Tökre nem emlékszem már, hogy hol csinálták a vizsgálatokat :) de úgy emlékszem, hogy a hormont meg ezt az mindent átfogó vérvizsgálatot a János kórházban csináltam, a sima terhelésest szakorvosiban. a HIV/AIDS és HEPATITIS meg az ántsz-nél a duna pláza mellett, mert a Mária utcaiba bementem, és azzal a lendülettel ki is fordultam, mert elég durván nézett ki minden és mindenki ott. :)
 
 


Renci:) hát jót nevettem Mária utca mi maradtunk de mi voltunk egyedül hetero pár annyira megörült nekünk az vérvételes nővér:))))hát igen durva hely....de kibírtuk mondjuk nemültem le és nem fogtam meg csak a könyökömmel a kilincset:DDDD
Hol van ez az ANTSZ pont a Duna Plaz amellett???Meg is nzem a neten:)))))))))

Kriszta tudom hogy nem engem kérdezté: de válazolok ha nem haragszol:), nekem az első kettőnél 2 maradt meg a legvégére, a 3.nál peig 3.
Én mindig mindnet vissza kértem, de Neked most lesz az elő lombikod és reméljük sikerül is:)))drukkolok és azt hiszem elsőre 2 szoktak visszaültetni:) de a lányok ezt már tényleg jobban tudják. Mivel nekem az első esetben 2-2 maradt ezért nem volt kérédés hogy mind a kettő, de a a harmadiknál nem lett volna szívem kidobni az egyiket mert sajnos 1 nem fagyasztanak le....nehéz döntés.....

Mirrmurrka
 


Kriszti,a leszívás után kell elönteni,hogy hányat szertnél. nekem 3 embrió kezdett szabályosan osztódni,én azt már előre eldöntöttem, ha minden rendben van és nincs hiperstimuláció akkor mind visszakérem.Azt azért tudni kell hogy annak hogy mind a 3megmarad elég kicsi a valószínüsége, de azért benne van a pakliban. és mind a 3nál aszisztált haching is volt, ha tudod hogy az mit jelent. Arra is beültetés elött kérdezett rá, hogy kérem eErre jó előre felkészülni,mert én nem tudtam hirtelen eldönteni.Kérdeztem, hogy mit javasol, dehát ugye ő nem nagyon javasolhat semmit, de aztán azt mondta hogy az éltekorom miatt jobb lenne, így mind a 3at hachingel kértem, és így is csak egy baba maradt meg.De persze nem tudhatod előre hogy hogy alakulnak a dolgok, lehet hogy csak 1 vagy 2 kezd el osztodni, akkor könnyebb a döntés. Hogyha szerencséd van és sok embriód van akkor érdemes a továbbtenyésztést választani, mert akkor többsejtes embriót kapsz vissza, de ezt ugyis mondják majd ha aktuális lesz..
A lényeg szerintem, nem kell félni attól hogy több babát kérj vissza, akinek az a sorsa az ugyis veled marad
ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 


@mirrmurrka:


Szia mirrmurrka, nekem nemis azzal volt a abjom hogy csak mi voltunk heterok :-) hanem mindenki drogos volt kb es barnabőrű, na mindegy is :-) az antsz a vaci ut 174 alatt van, a duna plazatol visszafel az arpad hid fele, ugyanazon az oldalon, regi epulet.es tok jo mert senki nem volt, es egy nagyon kedves no volt a vervevo :-)
 
 


@renci82:


Szia renci:) én két 20 éve smeleg fiú között álltam de szerintem az egyik transzexuális lehettt mert nagyon nézte a ruhámat(szerntem nem negem csak a ruhámat:)), köszi a tippent
PPkrisz: jól tetted én is mindig minden gyermeket vitem:)

Mirrmurrka
 


ppkrisz, én 39 vagyok, de olyan szuper volt a kombinált teszt eredményem, messze volt nagyon a rossz eredménytől.

És a Rózsakert Medical Centerben az Elekes doki profi, Őt ajánlgatja Dévisz, és Ő azt mondta, ha egy ici-pici gyanú is felmerül az eredményben vagy az UH-on, akkor azonnal javasolja a magzatvíz vételt, de nekünk nem javasolta, pedig a párom is 64 éves.
 
 


hu pipus hát nem könnyíted meg már pont kezdem meggyőzni magam, hogy mindenképpen meg kell csinálnom a magzatvízet..mikor mondtam a Dévainak, hogy már bejelentkeztem integrált tesztre nekem is azt mondta, hogy nem mindegy hova megyek, és mondta hogy a Rózsakertet ajánlja.De igzából a prena tesztet emlegette leginkább, hogy az biztos és kockázatmentes..csak hát 200ezer..mondjuk persze ki tudnánk fizetni, mert tettünk félre a babára, de aztán lehet hogy nagyon hiányozna mikor babakocsit, gyerekbútort, ruhát, pelenkát..kell majd venni.Ráadásul én már nem dolgozok, ugyhogy gyedet sem fogok kapni 
Szóval van kb egy hetem hogy edöntsem mi legyen Amúgy pont ma mondta a háziorvosom,hogy ő 41évesen szült és nem csináltatott semmilyen vizsgálatot, bár valószínüleg 20 éve nem is volt még semmimennyivel könnyebb volt dönteni
ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 


35.000 volt a kombinált teszt.....   gondold át nagyon, Neked kell döntened...  én tuti akkor csináltatnám csak meg a magzatvizvizsgálatot, ha gond lenne az eredménnyel....
 
 


Szia ppkrisz!
Ne haragudj, hogy írok olvastam a magzatvíz vételről amit írtál.
Nekkem a Bajcsiban csinálták és nagyon rendes a prof aki csinálja meg a genetikus nő is, egy hét alatt meg van az ereedmény fel hív vagy sms-t küld a genetikus.
Nem magzatvizet vesznek annyival jobb, hogy nem lehet olyan gond, hogy szivárogjon, ők méhlepényből vesznek mintát ha kéred meg nézik a babák nemét is.
Reggel kel be menni és ügy mint a Dévisznél gu haza ahogy a doki el enged, kapsz ebédet is és háromkor haza lehet menni pihenés után.
Sok sikert és egészséget kívánok.

 


ppkrisz, még annyi én nem csináltattam meg a kombináltat szerintem elég pézt költöttünk már a lombik alatt ez meg oep-es.
 


Ppkrisz:ezt neked kell sajnos eldöntened,senki nem segíthet ebben :(
Én leírtam az okokat hogy miért döntöttem úgy ahogy ...
Én nem tudtam olyan pozitívan hozzá állni mint Pipus, ez van, különbözőek vagyunk.
Engem nem nyugtatott volna meg egy kombinált teszt, mivel ott nem a baba kromoszómáit vizsgálják hanem különböző markerekből ( pl életkor , testsúly , free HCG , oestriol stb ) készítenek egy valószínűség számítást: magyarul ők azt mondják hogy ennyi és ennyi az esélye annak hogy a gyereknél vmi van.... Nekem ez nem eredmény . Lehet hogy azért mert laboros vagyok,de számomra a a MÉRHETŐ/VIZSGÁLHATÓ MINTA ad eredményt
A 12.heti UH az orrcsonttal /tarkóredővel/ femur hosszal már 85-90%-ban előszűr,de sajnos van példa erre is arra is...
Azonkívül az életkor és a stimu alatt kapható hormonok emelhetik pl a free HCG szintet , tehát lehet hogy a kombinált után is a Bajcsyban kötsz ki és kidobtál 35.000-et az ablakon
Ha neked elég megnyugtató a kombinált és nem fog a maradék időben motoszkálni a fejedben hogy mi van ha.., akkor szerintem menj oda
A Bajcsyba azért mentem mert én a 17.-kerbe vagyok bejelentve állandóra , így oda tartozo
De én úgy tudom hogy akkor is mehetsz ha nem az a lakcímed és nincs beutalód mert úgy tudom hogy az úgynevezett anyai félelem is elég ok
Van egy telszámuk a neten néztem meg én is, hívd fel őket
Egyből a genetikus dnő veszi fel, mondd meg hogy te hozzájuk szeretnél menni mert hozzájuk van bizalmad, és lombik babád van ICSI-vel
Kedd-csütörtök vannak elvileg 2-től, de menj oda 13-ra
Az új épület ( H asszem) aljában a büfé mellett elmész a legvégébe, ott nyomsz egy sorszámot , bejelentkezel aztán az A épület 4.em-re mész es amikor kijönnek akkor fognak adni egy papírt amit kitöltesz és vissza adsz
Utána behívnak,beszélsz a genetikussal majd ki jössz és utána majd behívnak ultrahangra ott is mérnek tarkóredőt meg mindent
És mindez ha megvan akkor adnak időpontot a mintavételre
Én a tanácsadásra elmennék a helyedben hogy tudjam mit mondanak aztán majd eldöntöd
Egyébként fantasztikus mindenki aki ott dolgozik , türelmesek kedvesek , de mindenki a betegfelvételen is, a nővérek is meg a dokik is ❤️szuper csapat !!!!
Ha érdekel a mintavétel menete írj privit mert ide csak vmi megérzés miatt néztem most be ...
Pipus: kislányuk lesz, Dóri :) képet nem rakok fel magamról mert már csak árnyéka vagyok magamnak ... Az 5.lombik végére plusz 13 kg-t szedtem fel és azóta még
9-et :( pedig nem zabálok ... Most az utolsó randinkon mondta apánk hogy kezdődő terhessegi toxémiám van :( mondjuk érzem is hogy vizesedek
Na mindegy , szóval minimális só és ujra sok hús ...
Cuki a kisfiad , megnéztem a képet :)

Lilypie First Birthday tickers
normocyta
Budapest XI. kerület
 
 


ppkrisz, igaza van normocytának halgas rá én sem bántam meg, hogy nem sináltattam meg a kombináltat nem kötelező sőt felesleges is. Jó a Bajcsy bár ki mehet oda van olyan ki velem terhes az tatabányáról jött meg kistarcsa, nem fognak el küldeni mert nem sok helyen végzik ezt.


 


...kislányuNk :) kimaradt az N betű az előbb :mrgreen:

Lilypie First Birthday tickers
normocyta
Budapest XI. kerület
 
 


normocyta nagyon kori még a toxémia vigyázz nagyon magadra só cukor sok séta és diéta ne vigyél be sok szénhidrátot fehér kenyeret, ha nem lesz jobb akkor befekvés lesz belőle sajna.
 


sziasztok!Mindenkinek nagyon köszönöm,hogy elmondta a véleményét és a tapasztalatát.Így is reggeltől estig a forumokat olvasom..le kéne állnom vele Egyenlőre azt döntöttem, hogy elmegyek genetikai tanácsadásra, és utána meglátom hogyan tovább.. A párom is azt mondja menjünk 100%-ra, de persze ő könnyen beszél, nem őt szurkálják..
A sogornőm azt mondta, ő ikrekkel volt terhes 36 évesen,(de nem lombik) és őt is elküldték a Sote1-re a genetikai vizsgálatra. Ő elötte megcsináltatta a kombinált tesztet ami jó lett. Azt mondta neki az orvos, hogy inkább még menjen el szívultrahangra, meg még vmi vérvételre, és mivel minden eredménye teljesen jó lett, a végén azt mondtak, hogy csak kb 1-2% esély maradt hogy vmi baj legyen, így aztán ugy döntött, hogy nem csináltatja meg..szerncsére egészséges lányok születtek! De igen, én is azt gondolom, hogy azért egy kis szerencse is kell..
Mindenesetre most jobban hajlok arra, hogy megcsináltatom, és a méhlepényből, nem a magzatvízből! Azt hamarabb is csinálják, és biztonságosabb is.Remélem nem leszek csirke
ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 


@normocyta:


Szia Normo, vérnyomásodat méred? Hogy mondhat olyat Dévai h már toxaemia gyanus vagy????Szerintem is korai, de diéta, elenőrizd a vérnyomásodat.

Mirrmurrka
 


Mirrmurrka szerintem az évek meg a rutin ;)
Ez mondatja vele ... A kezem is megnyomkodta meg amikor a méhszájam vizsgálta akkor meg a lábam... Jó , mondjuk mindig is vastag bokám volt :) :)
Azóta bevásároltam egy csomó zöldséget meg húst meg sómentes vega mixet ( hű de sz@r) és nagyon igyekszem betartani mindent
Sajnos Anyu is toxémiás volt mindkettőnkkel, gondolom van ebben genetika is
Meg hát öregecske is vagyok ;)
A vérnyomásom teljesen jó, nincs fehérje a vizeletben szóval annyira nem gáz még, de például azt olvastam a neten, hogy mire a lábon-kézen megjelenik az ödéma, addigra a szövetközti térben meg a belső szervek körül több liter (!!!) folyadék is felhalmozódhat
:? Lehet hogy ez áll a +9 kilóm mögött , mert valóban nem ettem annyit ami ezt indokolná
Na, mindegy, megoldjuk ezt is :)
Mindenkinek szívből kívánom a babásodást :)
A kismamik meg vigyázzanak magukra :)

Lilypie First Birthday tickers
normocyta
Budapest XI. kerület
 
 


@normocyta:


Normo, igen a víz lehet a 9 kg mögött...sok sok kellemes séta rengeteg zöldség...mit lehet még tenni, mindig jön valami....drukkolok. Ja és nem sok Nálad csinosabb nőt láttam én ott Apánknál szóval HAJRÁÁ

Mirrmurrka
 


normocyta! probáld ki ezt a tornát nagyon jó keringésre ami kell a babának sokkal vobban nől majd a babád és ha cukros leszel ez azt is leviszi. nekem is nagyon vizesedett a lábam be volt dagadva és amióta csinálom nem olyan, meg ha fekszel rakd fel a lábad és ne ülj sokat mert az sem jó neki.
https://www.youtube.com/watch?v=zt4l-IrU5EI


Terhestorna, kismama torna keringés fokozás 14 percben Belényi Beával (14 minute pregnancy exercise)
csak 14 perc nem sok én napi ktszer csináltam és nem is híztam olyan sokat.  nekem magas volt a cukrom és mennem kellett diabetologiára onnantól kezdve diéta és nagyon jó mert ha tartod nem hízol tőle és bár mit ehetsz csak meg van adva, hogy mennyit és mikor, napi 5-6 étkezés és kicsi. 


ha valamire kíváncsi vagy nyugodtan írj válaszolok. küldök étrendet is ha kell.
sok sikert a picihez.

 


Voltam a 12.heti uh-n :-) (tegnap, bár ma már 13 hetes vagyok) minden rendben, úgy néz ki mindene, ahogy kell ilyenkor :-D kombinált teszt jövő hét csütörtökön van meg, attól teszem.függővé, hogy legyen-e magzatvíz v ne.. Illetve megyek genetikai tanácsadásra is. A Bajcsyban meg a Sote I-n van államis genetikai tanácsadás. Én a bajcsyt választottam, ma fel is hívom őket.
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Ha, egy 3 cm-s myoma is lett, de egyelőre nem zavarja a babát, a masik oldalon van... Aztán reméljük, nem tervez nőni tovább, főképp nem befele... Ha valakinek volt ilyen, írjon róla nekem!!!
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


@spurigambrigi:


Szia, ez milyen ultrahang? már 5Ds? nagyon jól látszik rajta minden. :)

 
 


spurigambrigi. nagyon aranyos milyen kép ez? ilyet még nem láttam.
Mi lesz kisfiú vagy kislány?

 



5D-s uh-n voltam. De hogy ez már 5D kép??? Foggalmam sincs :lol: én még 3 meg 4D-set sem láttam. De.mindenki csodálkozik, hogy még csak 67 mm, hogy nagyobbnak látszik...
A myoma az elülső falon van, a lepény meg a hátulsón. Szóval, ha nem nő, akkor nincs gond, illetve ha nő, akkor meg legalább ne befele tegye.. Ezt majd kb a 18.héten mondják meg, hogy okozhat-e gondot vagy nem. De továbbra is gyakran lesz uh.
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Sziasztok lányok!

Mindenkitől bocsánatot kérek, de napokig nem engedett a rendszer feljönnöm ide.
Mirrmurrka, nem hogy nem haragszom, egyenesen örülök, ha megosztod velem a tapasztalatod. És köszönöm a drukkot! Egy kicsit meg vagyok ijedve, de remélem elmúlik.

Ppkrisz, neked is köszönöm a választ, sokat segítettél.
krszta77
Budapest XXI. kerület
 
 


Brigi:) döbbenetes ez az uh kép......nagyon cuki:)
Kriszti 77: nyugodj meg és sodródj csinálj mindent úgy ahogy dévai kéri akkor rendben lesz minden. Ha dörmög néha azon meg ne akadj ki...mert néha tud ilyen is lenni.

Mirrmurrka
 


Sziasztok! Brigi szuper ez az uh kép!!hol csináltattad?? én is ilyet akarok!Gyönyörű a babád, már most olyan mint egy kész gyerek:)és még csak 13 hetes..hihetetlen!
Egyébként államilag a Máv kórházban is csinálnak genetikai vizsgálatot, én oda is elmegyek tanácsadásra és a Bajcsyba is aztán meglátom melyik szimpatikusabb.
Szóval a leendő kismamák itt mind januárban kezdenek..lesz nagy izgalom Nekem egyszer azt mondta a Dévai hogy nyáron és év elején kevesebben vannak mindig, ugyhogy remélhetőleg, hogy nem lesz tömegnyomor!
Én most is mikor időpontra megyek min.2-3 órát kell várni..Azért ez már egy kicsit uncsi
ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 


Hú Ppkrisz, én nem reménykednék nagyon... Mindig sokan lesznek.. :roll: sőt, én úgy látom, hogy egyre többen és többen járnak oda.. Te meddig fogsz hozzá járni?
A Mátyásföldi klinikán voltam, 20 e volt az uh, nem voltam benne biztos, hogy nem-e lett volna elég máshova menni, ahol olcsóbb... De olyan kedvesek voltak, és mindent tényleg megnéztek alaposan, és eddig még nem is láttam ilyen jó uh képeket a babámról, hogy végül nem bántam meg, és a 18. hetire is oda megyek :-D
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Azt akartam kérdezni,hogyha a 12.héten mennék a kombinált tesztre akkor az kiváltja a 12 heti uh-t?!
Názegettem a 5D-s ultrahangokat, de nem sok helyen csinálják és mindenhol 20ezer. az se kevés, de tényleg szuper a kép amit csinál!
ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 


SziaPPKrisz, én már 2 alkalommal jártam úgy hogy nem kellet várni megjegyzem ez több év alatt jött így össze:)nekem  a csúcs 4 óra....meg egyszer odamentem és viccből megkérdeztem Ágnest hogy mit szólna ha bejelentkezés után elmennék 2 órára azt mondta kevés is lesz....hahahahahés tényleg 2 óra múlva megjelnetem és még egy órát vártam.....durva
Brigi mit jósolnak, kisfiú vagy kislány????ezeken a szupi képeken már vannak apró jelek nem????

Mirrmurrka
 


Még nem mondtak semmit, illetve, nem tudom, hogy ez már utalás volt-e, de annyit mondott az ultrahangos, h ilyenkor még nem tudja megmondani, hogy egy megduzzadt csiklót lát vagy fütyit... :-P annyira nem látok bele ebbe a mondatba semmit (talán csak azért, m én csajszira pályázók 8-) ).
Szerintem a kombinált teszt abszolút ki váltja a 12.hetit, mert akkor is van uh!! A mátyásföldin 11 ezer volt még a vérteszt pluszban, holnapra várom az eredményt..
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Végülis bejelentkezetm az Istenhegyire a kombináltra. Igazából csak huzom időt, mert szerintem meg fogom csinálni a méhlepényt, de az is lehet hogy náluk.. majd még meglátom. Egyébként ott 1,5 óra mulva mondanak eredényt a kombináltra. Voltam genetikai tanácsadáson, de nem lettem sokkal okosabb, mert azt mondtak, hogyha a sperma miatt volt a lombik akkor az is számít hogy hogy az ő kromoszóma vizsgálata jó lett-e. Az pedig tökéletes volt, ugyhogy az elvileg nem növeli a kockázatokat..De persze nem is csak ezen mullik..
Egyébként ha már ott voltam csináltak egy uh-t is pont a 11héten crl 40mm a 10héten csak 28mm volt, nő mint a bolondgomba
Nekem olyan érzésem van, hogy nekem fiu lesz..persze nekem mindegy én mindennek örülök csak egészséges legyen!
Tigrincske veled mi van, voltal már a Paraginál?
ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 


sziasztok, regen jartam erre mert valamirt nem engedett be a rendszer.
most kedden voltam parraginal, megnezte a pottyoket a nagyobbik 40 mm a kisebbik 33 mm volt 10 het 3 naposan. azota van kiskonyvem,voltam belgyogyasznal, van ekg-m.

azert jo volt, hogy nem 5 orat kell varni, mint az intezetnel, ugyanis az utolso alkalommal ennyi volt a csuszas, sajnaltam is deviszt, hianyozni fog, de ez igy jo, h. mar eljottem onnan :))

ppkrisz, te mikor mesz az istenhegyire?
en a baratnomet 27.en kiserem oda, en meg 3.-an megyek.
ugy megyek hogy minden rendben lesz.
 
 


Brigi, nagyon cukker a babatok:) es olyan jo h. minden okes, nem kell mas vizsgalat. :)
 
 


Hello! én 2án megyek az Istenhegyire, pont egy nappal elötted jó lett volna összefutni Én is meglátom mit mondanak a kombinált teszten, ha minden rendben lesz akkor szerintem a 15 hetire az 5D-re megyek
A Paragi milyen volt?aranyos?
ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 


A kombi tesztem eredménye 1:20500, voltam genetikai tanácsadáson a baycsiban, ott is azt.mondták, nem kell a magzatvíz vétel. Illetve, hogy a myomám nem is az, csak összébb van egy helyen húzódva a méhem :shock: na most akkor mi van?? :roll: jövő héten megyek a saját dokihoz, meglátjuk, ő mit mond (még csak a 9. héten látott...)

Már 14 hetes vagyok :-)
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Lányok, szeretném veletek megosztani, hogy érzem a.babánk mozgását :lol: kis kaparászás formájában, és ha odateszem a tenyerem, úgy is érzem :-) alig várom, hogy apa.hazaérjen, és megmutassam neki is!! Eddig is éreztem ilyeneket, de nem volt egyértelmű, kívülről nem is éreztem. Lehet,h most jó helyen van hozzá... Olyan izgi :-D :-D :-D
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!

Én még nem tartok ottsajnos ahol ti,de örülök nektek nagyon!Szeretnék kérdezni tőletek 1-2 dolgot.Mi  BMC -ben kezdtük el a dolgokat,de egy kicsit megtörtünk,és szeretnénk váltani.A Dévairól sok jót olvasok tőletek is,és máshonnan is jönnek infók,de szerintetek a leleteinket elfogadják ott is,vagy újra kell mindent kezdeni előről?Úgy hallottam,hogy a vizsgálatokért fizetni kell,nem úgy mint a BMC-ben!Sajnos erről nem találtam semmit az oldalukon,de lehet csak én nem találom :)

Segítségeteket előre is köszönöm
pocok002
Budapest I. kerület
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: