Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Remélem tudtok nekem segíteni. Április végére várjuk a babánkat, aki természetesen Dévai baba. Az anyakönyvvezés/névadás kérdésében szeretném tőletek kérdezni, hogy, mivel azt már megtudtuk, hogy nem egyszerű apasági nyilatkozat kell, akkor mi is? Az önkormányzatnál nem kaptam értelmes választ, de valami nyilatkozat kell, hogy lombikbaba + a már régebben elkészített közjegyzői okirat, mivel nem vagyunk/voltunk házasok mikor elkezdtük a lombikot.


Remélem itt vagytok még és van valaki, aki már ezen túl van. Köszi szépen előre is!
Boldog babavárást azoknak, akiknek már sikerült és sok sikert az újaknak! :)

evia
Budapest XIII. kerület
 
 


@evia:


Szia!
Ha még most sem vagytok házasok, akkor a közjegyzőnél teljeshatályú apai elismerő nyilatkozat kell. Szóval hívj fel egy közjegyzőt, az megcsinálja. Szomorú, hogy az önkormányzat ezt nem tudja.


mazsola
 
 


Híztam én mindenhova, csak elég gebe voltam, aki nem lát gyakran, annak nem tűnik fel, bezzeg szegény férjemnek annál inkább  Dehát ez van, pár kg-t nem baj, ha megtartok szülés után, aztán tornára meg úgyis fogok járni akkor is.. Majd a formákat kell alakítani..  
Mi házasok vagyunk-voltunk, én erről az anyakönyvesésről semmit nem tudok...
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 

 
 

Sziasztok!
Segíteni szeretnék apasági ügyben! Mi se vagyunk házasok,a kormányablakba mentünk be,ott írtam egy hajadonsági nyilatkozatot (segítenek) ,utána gépelte a hölgy a papírt,és ennyi! Kb 15 perc volt az egész!
Az én kis Dévais babám már lassan 8 hónapos kis ördögfióka! :)
Kismamik hogy vagytok? Olyan jó volt várandósnak lenni.... Talán jövőre újra nekiugrunk,szeretnék kistesót! ;)
Sziasztok!
Ja,és persze szorítok azoknak akik a csodáért járnak Apánkhoz! :)

 


Sziasztok! Hétfőn lesz az utolsó vérvételen :) szerdán megyünk vissza az összes papírral a Dévaiba :) már nagyon várjuk. A belgyógyász is átnézte az összes leletem és azt mondta, hogy tökéletes :) ennek nagyon örültem.
Ti hogy vagytok? Vannak fejlemények?

Az élettársi papírt is megcsinaltattuk közjegyzőnél 12000 Ft volt.
juci81
Dunaújváros
 
 


Evia. Mi most csinaltattuk meg, de csak most kezdjük a lombikot. A közjegyző irt egy papírt amiben az van, hogy semmilyen rokoni szál nincs közöttünk es a babáról nem mondunk le. Ő a mi bébink lesz. Lényegében ennyi, de sajnos fizetni kell érte.
juci81
Dunaújváros
 
 


Sziasztok!

Köszi a sok segítséget. A hivatalok még mindig ide-oda küldözgetnek, szerencsére még csak telefonon keresztül. A VIII. kerületi Önkormányzat is ragaszkodik ahhoz, hogy kérjek nyilatkozatot a Dévai intézettől, hogy ő tuti lombikbaba + újra fizessünk a közjegyzőnek és nyilatkozzunk a gyermek nevéről is....Én már nyilatkoztam arról, hogy hajadon vagyok, hogy élettársak vagyunk, hogy a babát akarjuk és közös gyermeknek fogjuk tekinteni, de mindez nem elég...
Ha egyszer ezen túl vagyunk megírom tanulságként! :)
Sok sikert mindenkinek!
evia
Budapest XIII. kerület
 
 


Hűha evia, nem lenne gyorsabb, olcsóbb és egyszerűbb összeházasodni? :lol: atya gatya, de bonyolultak a dolgok...
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


De, mostmár látjuk mi is, hogy az lett volna az egyszerűbb. :)
Jövő tavasszal lesz az esküvőnk, már egy édes kis koszorúslánnyal! :)
evia
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok! Én még új vagyok itt, de a Dévai intézetbe augusztus óta járok. Lenne egy kérdésem, hátha valaki tudja rá a választ. Jövő hónapban kezdjük az 1. inszeminációt. Mivel nálam ismeretlen eredetű a meddőség, 6 db inszemináció szükséges az OEP által finanszírozott lombikhoz. Szerintetek azt meg lehet csinálni, hogy két egymást követő nap is megcsinálják az inszeminációt?A Kaáli intézetben úgy tudom megcsinálják. Ez nagyon jó lenne,mert akkor lefeleződne az idő,és egyébként is nagyobb lenne az esély. Ja igen, nincs esetleg valami szabály, hogy 35 év felett elég a 3 inszem is az OEP által fizetett lombikhoz? Én sajnos nem találtam. Köszönöm a válaszokat előre is.
letike80
Debrecen
 
 


Én úgy tudom, hogy inszem mehet egymás után, de nekünk rögtön lombik volt.. A 35 év feletti dolgot pedig majd kérdezd meg amikor kezditek az inszemet.. Ők tudják a legjobban, hogy mik a szabályok.. Sok sikert!!
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


@spurigambrigi:


Közben találtam egy-két jogszabályt, az egyikben az van, hogy legalább 20 napnak el kell telnie két inszemináció között. Innentől kezdve az orvos bevállalásán, rugalmasságán múlik. Hát vannak fenntartásaim. Köszönöm a választ és én is sok sikert kívánok mindenkinek.
letike80
Debrecen
 
 


Letike: én ilyet nem hallottam még hogy egy cikluson belül 2-szer megcsinálná az inszemet. Nekem is az volt. Miután megcsinálta azt tanácsolta hogy a következő pár napban "rá kell segíteni"
Ha pedig Dévai rugalmasságán múlik akkor szerintem felejtsd el. Ő nagyon figyel a jogszabályok betartására.
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Jaj, én úgy olvastam, hogy két egymást követő HÓNAP... Egy hónapon belül tuti, hogy nem fogja 2szer megcsinálni... A 35 év feletti dologban még bízhatsz, hogy van olyan..
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!
Örülök, hogy rátaláltam erre a helyre.
December óta járunk Déviszhez, nekem mind a két petevezetékem el van záródva, a férjemnek pedig nem túl jó a minőségi és a mennyiségi spermaképe. Ezért csak a lombik jöhet szóba!!!

Talán már minden leletet beszereztünk, jövő héten konzultáció.
Akkor derül ki mi hiányzik még esetleg, melyik érték rossz és mikor kezdhetjük végre!

Köszönöm banya00 hogy leírtad, hogy zajlik a Lombik, nagyon kíváncsi voltam már rá, nem mondom, hogy egyszerűen hangzik, de már az első sikeres lesz. (így szeretném)

Sok sikert mindenkinek, aki hasonló cíipőben jár, és gratulálok a babásoknak. (látszik, van remény!!!)

noxy
Budapest XIII. kerület
 
 


Kedves Újak és régi ismerősök!
Ma voltam a 20. heti UH-n! Dawn teljesen kizárva, farkastorok, nyúlszáj kizárva, életerős és egészséges a KISFIAM!!!

Mindenkinek kívánom ezt az érzést!!!!
 
 


@mokucica:


És sikerült az inszemináció?
letike80
Debrecen
 
 


A második igen. 16 hónapos a kisfiam :-)
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Gratulálok!!! banya00 :)
noxy
Budapest XIII. kerület
 
 


Én is gratulálok 
letike80
Debrecen
 
 


noxy    , letike80    !

Köszönöm!
 
 


Sziasztok,
régen voltam,de még most is csak pislogok,h. Mennyire gyorsan megy az idő...ma
Töltöm a 28. Hetet :)
mikor utoljara írtam még csak azt tudtuk,h. Egy kisfiam már tuti lesz,nah utána az is kiderült h. Egy kislányom is ;) nagyon élvezem, imádom mikor mocorognak,a hasam február elején kezdett látszodni,azóta már rendesen belehúzrak mostmar 1-1 kg fejenként.

holnap rendezzük a szobájukat:)
már 80 % ban megvannak a dolgok.nekiállok mosni vasalni pakolni a kis dolgaikat.
apósoméktól megkaptuk az iker babakocsit nagyon szuper es van hozza hordozo,bazistalp es sport ules is,a vazon minden cserelheto es egymas elotti...

ha a setanal nem fajna a derekam megallithatatlan lennek :)

De teny h. Lassabban kell mar csinalnom mindent... meg dolgozok 2 nap iroda tobbi itthon,de mar csak 31.ig,utana 2 het tartalekossag utana meg 2 het szabi aztan tappenz,remelem majus kozepenel hamarabb nem akarnak jonni mert ott melar betoltott 35. Het lenne.

Az apasagi dolog engem is erdekelne,mert nem vagyunk hazasok,kozjegyzoi elettarsi lombik miatti papirunk van,az anyakonyvezeto igerte utanajar,mert szerdan naivan bementem idopontot kerni es mikor mondtam h. Lombik akkor mondta h. Hat ez nem igy mukodik,de pontosan nem tudja,mondtam h. Sote 2n fogok szulni,az a 8. Kerulet es az mondta az ottani anyakonyvezetőtől megkerdezi...

Banya annyira örülök nektek! meselj hogy birod, vernyomasod?hol fogsz szülni?

Brigi neked kislany? Te már a 31. Héten vagy?
 
 


Ppkrisz? Ti hogy vagytok? te már talaltal dokit?hol szülsz?
nem tudom ti hogy vagytok vele, de en nem tudom felfogni h. Nemsokára szülni kell es hogy mindjárt 2 ici pici drága babám is lesz:)

Mindenkinek aki most vag bele,csak azt tudom mondani, h. csak pozitivan alljon hozza, bizzon a jovoben es higyje el h lesz babaja. Mi nem inszemeztunk,egybol lombik, es az elso is elindul,de azt be kellett 8hetesen fejezni,de 2.Ra ket petebol 2 babuci is lesz ;)
 
 


@littletigrincs:
De jó ezt hallani :). Most várom, hogy jöjön meg es akkor kezdjük :)
Gratulálok ! Kitartást a többieknek
juci81
Dunaújváros
 
 


Littletigrincs, jó, h előkerültél!!! Nekem is hihetetlen, hogy már csak 8 hét van hátra. Tulajdonképpen, mire a pocakba került, az volt sok hosszúnak tűnő év, most az eleje volt még félelmetes, hogy megmarad, aztán, h minden rendben stb.. Én azóta nyugodtam meg, hogy érzem a mozgását
:-D
A lombiknál meg mindig azt irigyeltem, aki már szúrta magát, vagy amikor én is ott tartottam, akkor azt, aki már le szívás on van, utána meg, ott feküdve, azokat, akik már a vissza ültetés re jöttek.. :lol: de igencsak megérte ennyit dolgozni érte!! Most már azt várom, hogy felkeressük majd a Dévait szülés után :) valami ilyesmit álmodtam tegnap.. :)
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!

Először is Banya gratulálok!!! És mindenki másnak kitartás, mert láthatóan meghozza a gyümölcsét!!
Egy másik jó hírről is be tudok számolni, ujabb Dévais baba született hétfőn hajnalban, a balogha niknéven futó hölgynek. A 2.számu klinikán szült, a Paragi dokinál. Szerencsére viszonylag gyors , kb 2 órás komplikáció menetes szülés után meglett a pici, ha jól emlékszem 3100gr és 51cm Remélem hogy majd tesz fel róla képet, ha egyszer valamikor majd lesz ideje géphez ülni.
Brigike örülök hogy jól vagy, és ilyen kis aktív babyd van..hogy megy az idő, még most örültünk csak a pozitív tesztnek, most meg midjárt szülünk.
Tigrincske ha már így előkerültél, küld már el légyszi a számod priviben! Én is a Paragohoz járok, nagyon szeretem, és persze  a 2.-en fogok szülni. Én nagyon jól viselem a terhességet, azon kívül, hogy már úgy nézek ki mint Döbrögi, semmilyen más panaszom nincs Jól alszok, jövök-megyek, minden olyan mint elötte, leszámítva a 12kg pluszt ami rámcsusszant valahogy
Szóval lehet hogy találkozunk a klinikán, de van egy olyan érzésem, hogy az ikrek már májusban meglszenek De aztán ki tudja.. lehet hogy ellesznek juniusig. Én 9.-re vagyok kiírva..
Szóval most mindenki Téged irigyel, megkaptad a legjobb leosztást amit egy lombikos mama kívánhat, 2 baba, egy fiu egy lány! Ez aztán a szerencse! még egyszer gratula!! és jelentkezz!!ne tünj el!
ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 


Banya,Ppkrisz írtam privit nektek.

Gratulálok Balogha :) remélem képet és élményleírást kapunk:)

Akik előtte állnak az egésznek KITARTÁST, megéri ;)
 
 


Szia mindenkinek!
ppkrisz, tigrincs, brigi, titeket hagynak aludni a gyerekek? Mostanában az én mazsolám rákapott az éjszakai dajdajra...
Akárhogy fordulok, mindenhogy rugkapál :-)
ppkrisz, te még jól jártál! Én már kb 11-12 kg-ot híztam!!! és még csak a 23. hétben vagyok ( na jó, vizesedek is, de akkor is...)
tigrincs, írtam válaszprivit!

Mindenkinek kitartás! Újak, biztassátok egymást itt az oldalon, nagyon sokat jelent. Nekem legalábbis sokat jelentett...mostanában meg azt látom, áll az oldal :-(
 
 


Banya, én néha nem kapok értesítést, ha jön ide üzi... Az újak meg csinaltak egy zárt topikot, így mi nem látjuk, mi van velük :-(
Nekem is van néha éjjel hiszti, ha oldalra fordulok, változó, hogy mikor nem zavarja, de sokszor hosszas forgolódás, aztán kb négykézláb helyzetben kipárnázom magam, megnyugszik, és szép lassan lefekszem oldalra, na ez kb 2 órás műsor :lol: úgy a 22-24.hét körül kezdhettük ezt a mókát :-D
Én ma vagyok 36 hetes :shock: őrület :lol: eddig 13 kg jött fel, most kezdtem csak vizesedni úgy 1 hete. Ha a leányzó is.egyetért, remélem pont 3 hét múlva születik :-) :-P
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Sziasztok,

ma 8. hetes a kisfiam, aki a Levente nevet kapta, 3110 gramm és 52 cm-el született, mára már 5 kg-os:)  A szülés nagyon jó élmény volt, ehhez az is hozzájárult, hogy nem volt hosszú. Kb. hajnali 2-kor kezdődtek azok a fájások, amelyekre azt mondanám, hogy nagyon fáj, majd 4:40-re meglett a baba. Amikor megszületett az nagyon jó érzés volt, és örültem, hogy vége, a kisfiam pedig csodálatos érzés volt a karomban tartani. A szülésznő és az orvos rengeteget segített, az orvosom nekem is Paragi doktor volt a szülésznő pedig Szilassy Mónika, igazi összeszokott csapat volt.
A babával nagyon jó itthon lenni, ez elején megviselt az éjszakai többszöri ébredés, mára szerencsére éjszakánként egyszer ébred fel a baba enni, még tudom szoptatni, aminek nagyon örülök, remélem, még hosszú ideig így lesz.  Csatolok képet róla, mindenkinek kitartást kívánok az utolsó hetekre, a szülésnél pedig sok erőt és csodás élményeket. Ha még van időtok, akkor a szülésre légzéstechnikával készüljetek, nekem a levegő megfelelő beosztása volt a legnehezebb. Most mennem kell, mert jön az etetés, fürdetés

Anikó

balogha
Üllő
 
 


A kép:


Molnar Levente
balogha
Üllő
 
 


Balogha, gratulálok!! Nagyon szép baba!!! Remélem, az enyém is kibújik hamarosan.
Már 40+4-nél tartunk.. Tegnap feküdtem be, kaptam méhszáj érlelőt, a jóslók erősebbek lettek,de nem nyitottak, hajnali 3-ra vissza is enyhültek.. Holnap reggel megint próbálkozunk érlelővel, aztán meglátjuk...
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Nehezen került be, nehezen jött ki..
Végül oxis indítás volt, de azzal se nagyon haladtunk sokáig, aztán a legvégén bele húzott és csak sikerült megúszni a császárt..


Szép hajas babánk lett :)
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Gratulálunk Brigi.

....
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Gratulálunk Brigi, csudaszép hajasbaba:)
balogha
Üllő
 
 


Szia banya00!

Gratulálok a picihez ügyesek vagytok nagyon.
 


Sziasztok gratulálok a babásoknak :)
egy kérdésem lenne! Dévainál mennyibe kerül a sperma fagyasztása?Kopa műtené a párom.
 


Szerintem 60.000, de van árlista a falon.. Nézzétek meg.. A krioban ennyi volt a fagyasztás..
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!Én jun-ban voltam a Dévai dokinál.Most a vizsgálatokra járós időszak van.2 nap múlva HSG.Be vagyok tojva..Akiknek sikerült gratulálok,a többieknek kitartást!!!
 
 


Yorki, kitartás! A sok hülye vizsgálat a legrosszabb, aztán, amikor kezdődik a stimuláció, akkor már telik az idő gyorsan.. A következő lassabban telő időszak, amíg arra vársz, hogy a mensi nap eljöjjön és ne jöjjön meg :) nekünk a 3.sikerült, de sokaknak már az első is!! So sikert!!
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!
Mi még az első konzultáció előtt vagyunk a férjemmel. A férjem már átesett minden vizsgálaton, volt visszér műtéten, szedte a vitaminokat, mégsem javult olyan szinten az eredménye, hogy lehetőségünk lenne a spontán terhességre, de még az inszeminációra sem. A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben is kérik a nőtől az összes vizsgáltatot, pl. az átjárhatóságit, ha a férfival van a "gond", és egyértelmű, hogy csak lombik jöhet szóba?


Juci81 ti hogy álltok?Én is dunaújvárosból vagyok :) Látom a belgyógyász vizsg. is megvan. Oda is külön kell beutaló?

Spurigambrigi: köszi! Néha nagyon lehangol az egész..aki nem szeretne gyereket összejön neki spontán.mi meg küzdünk.
 
 


Abrakadabra, nálunk is hasonló volt a helyzet, tavaly még nem kellett átjárhatósági, de minden más szirszar hormon stb vizsgálat igen!! Amik fent vannak a honlapon..
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Köszönöm a választ! Örülnék, ha arra nem lenne szükség. Amit még nem értek (már tanulmányoztam a honlapon található vizsgálati listát), és a méhűr vizsgálata után zárójelben van 5 féle vizsgálat: HSG, HSK, HY-CO-SY, MRI, 3D UH. Ha jól olvastam, akkor az első három fajta az átjárhatósági vizsgálat típusai, ugye? Akkor ezek közül kell valamelyik? Gondolom ultrahang mindenképp.


Abrakadabra,a doki mit mondott?Mikor mentek hozzá? Én egy listát kaptam hogy mik kellenek.
 
 


Holnap telefonálunk, hogy időpontot egyeztessünk, úgyhogy még semmit nem tudok, csak tájékozódom előtte. Nekem az első házasságomból már van egy 6 éves kisfiam, és így egy időpont kérése is nagy egyeztetésekkel és naptárnézegetéssel oldható meg a nyári szünet miatt. :)
Csak szeretném a vizsgálatokat minél előbb letudni, hogy aztán ősztől belevághassunk a dolgokba.
És igazából ez az átjárhatósági volt kicsit bonyolultabb vizsgálat, aminek utána akartam járni.


Értem :) Mi még nem tudjuk hogy melyikünknél van gond. Ha megvan minden eredményem akkor megyünk vissza,egyben lebeszélek egy spermavizsgálatot is,ott 1 óra alatt elvégzik. Szerintsm mi szept-ben tudunk majd visszamenni.Elég lassan megy a vizsgálatok miatt, ált. 2 hétre kapok időpontokat. De azt mondják türelem rózsát terem :)
 
 


És majd ha gondolod elmesélem HSG-s élményemet :)
 
 


Az élménybeszámolót örömmel várom, és megköszönöm :) Remélem csak jókat írsz majd
Nálam még semmilyen vizsgálat nem volt, mert a férjemnél már tavaly ilyenkor kiderült, hogy nem stimmel valami, ő már mindenen átesett, spermavizsgálat, antibiotikumok, ultrahang, visszér műtét, aztán vitaminok, aztán újra spermavizsgálat. Mindezek után javult a spermakép, kétszer annyi lett, mint volt, viszont még így is csak 8 millió/ml, az sem a legjobb minőségű.
Kíváncsi vagyok mi lesz, izgalmas, és azért riasztó is mindez. A férjem nagyon nehezen tette túl magát lelkileg azon, hogy ennyi minden már megvolt, annyire remélte, hogy ezek a dolgok majd javulást hoznak, és mégsem... Mostmár talán kicsit jobban van, bár az optimizmus faktorát nem ártana még egy kicsit feljebb tornáznom a lombikkal kapcsolatban :) Nagyon fél a csalódástól, hogy így sem fog sikerülni.


Holnap megyek a vizsgálatra.Utánaolvastam a neten..nem kellett volna,elötte tök nyugodt voltam :) Akkor majd mesélek h milyen volt.
Mi tavaly a nögyógyászommal elkezdtük a kivizsgálást,akkor nálam minden rendben volt. A párom persze egyből kiakadt,h akkor vele van a gond.. volt egy spermavizsgálata,amin 3 érték volt. A netről tájékozòdtunk, lomhák. Dokit nem találtunk aki megnézte volna. itt abba is maradt a dolog,mert a dokim terhes lett :) Úgyhogy úgy döntöttunk hagyjuk, és elmegyünk a Dévaihoz. Sosem gondoltam volna hogy ilyen nehéz lesz teherbe esnem.Mindig úgy gondoltam rá, hogy úgyis jönni fog. De már 3 éve nem jön...
Szerintem a lombikkal biztos sikerülni fog nektek! Üzenem a férjednek, hogy ne legyen elkeseredve, arra kell gondolni hogy meg fogjátok csinálni,is úgy is lesz!!! :)
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: