Új privát üzeneted érkezett!

"..edd a sok hőst" sok HÚÚÚÚST
normocyta
Budapest XI. kerület
 
 


Moro: nem tudom, hogy emlékszel-e rá, vagy a ti előadásotokon mondta-e Dévisz, de volt egyszer egy nőci aki extrán hiperstimusnak bizonyult pénteken, nem is kaphatta volna vissza a bogyókat, le akarták állítani, de a nőci mondta, hogy nézzenek rá hétfőn, Dévisz belement és láss csodát, hétfőn normális petefészkekkel ment vissza, néztek nagyokat, és D kérdezte, hogy ezt hogy csinálta? napi 3 kg hús :)
persze nem azt mondom, hogy tolj le ennyit, de emeld meg azt az adagot de nagyon :)
 
 


Moro: husi-husi-husi. Most ez lebegjen a szemed előtt. Plusz a sok víz.

....
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 

 
 

JujJ Lányok,most jutottam el arra a szintre, hogy hányingerem van a hústól!!!!!!!!!!!!!!!!!!Imádom a húst és azt hittem soha nem fogok eljutni idáig!Mindig csodálkozva olvastam itt a fórumot,hogy mindenki rosszul van a sok hústólHÁT MOSTMÁR TUDOM MIRŐL BESZÉLTETEK!!!!Nagyon erőltetnem kell már,hogy lemenjen a torkomon.A víz az még megy is!!

Nem emlékszem erre a történetre az előadásról,de reménykedem hogy péntekre javul az állapotom!Nagyon jó lenne, ha 3-an beköltözhetnének a pocaklakók!!!!!

3kg hús?!!!!!!na neeeeNem bírom!
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Eddig csak titokban lestelek titeket, hogy tanuljak az "öreg" Dévaisoktól :)
De ezt megosztom hátha jól jön :) http://www.egeszseg.b74.hu/cikkek/feherje.html

Szerintem lehet "csalni" és nem csa hússal pótolni a fehérjét :)
reni87
Kecskemét
 
 


Nem rossz kis lista :) a halat annyira nem szeretem de be fogom iktatni...
De a szója sajnos tilos,mivel fitoösztrogén,olyan hatású mintha még pluszban hormont vinnél be. A gyógyszertárban lehet kapni Protifar nevű táplálékkiegészítőt amit legyengült betegeknek adnak , az szinte 100% fehérje , és ha jól tudom nem tartalmaz szóját .
Én a sciteces fehérje port vettem a Délinél a metró lejáratnál van egy ilyen "gyúrós " bolt, ott ajánlotta a srác , IsoGreat Zero Carb ... Mondjuk 10000.- a 900 gramm de legalább azzal tisztán lehet számolni, és ha már undorodik az ember a hústól akkor kimondottan jól esik egy adag ilyen vaníliás vagy csokis trutyi :)))
normocyta
Budapest XI. kerület
 
 


reni87:Köszi a táblázatot.Azért jó ezeket tudni,és igen lehet "csalni",de Apánk akkor is a húshoz ragaszkodik jobban!


moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Jajj most mit csináljak, megjött ...
eddig ezt vártam, most meg be vagyok ....va :) :(

most telefonáljak és holnapra adnak időpontot,vagy csak holnap reggel?
jujj de izgi, mindjárt vérbeli lombikos leszek :)) jövök őserdőőőő :)
 
 


Littletigrincs:Ma nincs Apánk,próbáld meg holnap,délelőtt biztos bent lesz!Eljött a Te idődMindent bele
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Biztos azért mert ő is szereti a husit :D ez látszik rajta :D :P Amúgy az állati fehérje talán könnyebben feldolgozható...a tejtermékekben meg a legtöbb esetben kevesebb van...

Juj ma volt a férjemnél herebiopszia mivel elzárodása van így semmit nem tudtunk előre de mindkét levett mintában voltak kisfickók :) nálam meg elvileg nincs komoly gond...egyik petefészkem kisebb sokkal...de szerintem ez annyira nem gond :)
reni87
Kecskemét
 
 


Reni: szegény férjed, nem lehetett kellemes neki... és ilyenkor utána már futhat is tovább ez ilyen egynapos sebészetnek számít? vagy olyan kicsi a vágás, hogy minimális fájdalma van?
 
 


Mivel gerincérzéstelenítés volt, így ma ott alszik...hát most nem kellemes...a műtétet nem érezte viszont látta a monitoron :D szerintem az brutális lehetett :D
reni87
Kecskemét
 
 


@moro75:


Moro, ha már nagyon unod a húst (akkor is egyed), max tízóraira, reggelire egyél jó sok túrót, tejfölös túrót! De most visszaültetés előtt inkább csirkecombot csócsálj minden napszakban! Ennyi tüszővel gond lehet, nehogy ez legyen a visszaültetés akadálya!

Írtad, hogy az elmúlt években a Kaáliban voltál, és sosem volt ilyen sok tüsződ, mint most. Mi változott? Nekem is az alacsony tüszőszám (és utána a gyors elhalásuk) a bajom, nem tudom, mit változtathatnék?
 


Tttnora:Eszem- eszem a húst,de már tényleg nem sok hiányzik,hogy kifele jöjjön inkább!!Majd holnap elválik segített-e a sok husika!Sajnos a túrót nem szeretem,csak édesen!!!!


1 lombikom volt a Káliban,ott lett 11 tüsző,de 1-et kaptam vissza,a többi állítólag nem fejlődött rendesen, és nem tudták fagyasztani őket!Érdekes itt Apánknál megmaradtak!!!!!Igazából nekem is ez az első alkalom a 4 lombikból,hogy egyáltalán sikerült lefagyasztani is,és tovább tudták Őket tenyészteni!!!!!!Eddig mindig 2-3 naposan visszakaptam a Babókat!Számomra is meglepő,hiszen soha nem maradt meg ennyi Babónk,mindig csak 1-2 élte túl.
Talán a mostani stimu segített?!Új kúrát kaptam,és lehet ,hogy ez bejött??Igazából nem tudom Nora!Semmi különöset nem tettem igazából,E vitamint kezdtem el szedni,amit eddig nem szedtem soha.Nagyon szívesen segítenék,ha tudnám miért sikerült most ez ilyen jól nekünk!!

Remélem most velem is fognak maradni,és erősek lesznek!!!!!
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


@moro75:


Az édes túró csak édesítőszer kérdése. :-)

Fura ügy, nem tudok rájönni, miért nem maradnak meg az embriók nálam (de legalábbis max a harmada). E vitamint szedtél? Az használt volna? Milyen gyógyszerkúrát kaptál most? Mennyiben mást, mint korábban?

Mindenesetre elég jól állsz, a legjobb úton haladsz a babásodás felé, szurkolni fogok!
 


Tttnora:Igazad van,hogy ez nekem nem jutott eszembe?!Eddig nálam is rejtély volt a dolog,és most meg az a reljtély,mitől maradt meg ennyi Bébink!!!!Nem tudom, hogy az E vitamin segített-e?Én úgy tudom az a méhnyálkahártyát vastagítja,de azért olvass utána,én ezért kezdtem el szedni,hátha emiatt nem tudnak megtapadni a Gyerkőcök


Most Gonapeptylt kaptam,Merionalt és Puregont.Ebből egyedül a Merionalt ismertem,a Gonapeptyltől idegenkedtem,(volt akinek elég rossz tapasztalata volt vele),és a Puregont sem kaptam még.

Köszönöm,hogy szurkolszHolnap kiderül hányan maradtak az én kis Drágáim,és hogy mennyit kaphatok vissza!!!Sajnos estére mindig felpuffadok!!!Aztán a várakozás, hogy vajon sikerült ,vagy nem?
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Moro, tesóméknak a második gyerekük halottak napján fogant...úgyhogy tuti a siker holnap :D Jaj úgy szeretném, ha legalább 2 kis baba maradna a pocakodban!!!
 
 


Nyainya:Édes vagy,köszönöm

Tegnap visszakaptam az én Drágaságaimat!!!!2-en maradtak,úgyhogy hála istennek, eldőlt a kérdés,hogy hányan legyenek pocaklakók!!!ICSI+AHA mind a kettő kicsikénk!Mostmár Rajtuk is múlik,hogy anya hasában megtalálják a helyüket!!!!

Rengetegen voltak tegnap Apánknál!!!!!!Csak mi transzferesek voltunk 4-en+1 műtétes!Mi fél 8-ra mentünk,és 13-kor indultunk haza a gyerekekkel már

Képzeljétek a hasüregi folyadékom teljesen eltűnt,a bal petefészkem kisebb lett,a jobb nőtt egy kicsit,de nem volt vészes!!!!!Én úgy örültem ennek,hogy a kitöltendő papírokra, a párom neve helyett is az enyémet akartam írni!!!!Köszönöm mindenkinek a jó tanácsokat,és bíztatást!!!!!

Puszi Mindenkinek
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


:( nem sikerült, sajnos :(
 
 


Nyainya:SajnálomTeszteltél?Megjött?
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Moro: innentől még jobban drukkolunk. Vigyázzatok magatokra.

Nyainya: sajnálom.

Littletigrincs: kaptál tegnapra időpontot?

....
mokucica
Budapest XIII. kerület
 
 


Mokucica:KösziVigyázok nagyon Rájuk!!!!!Puszi
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok,

Moro: gratulálok, mostmár veled vannak vigyázz rájuk és szurkolok :)

Nyainya: sajnálom, nagyon 

Mokucica: igen kaptam, én is ott voltam a tömegben:) 2,5 órát  vártam, megvolt Uh+szonda megkaptam a gyógyszer listát + magas vérnyomás miatt hétfőn azonnal belgyógyászat és D azt mondta, hogy Dopegyt-et irassak fel és szedjem...
ma beszereztem a felírtakat és hétfőn fél 9kor szúrok ... nah most azt kell legyőzni :))

gondolom a hús csábítóóó hús hétfő reggeltől értendő?

Van közűletek valakinek magas vérnyomása?
 
 


Moro gratulálok :) éljenek a blastobabák :)
Nagyon örülök , és biztos vagyok abban hogy sikerül :)
Nagyon megérdemled ,megérdemlitek :)
nyainya: őszintén sajnálom :( tudom hogy ilyenkor semmi vigasztalót nem lehet mondani , de kívánom hogy minél hamarabb erőre kapj , és ne add fel
Littletigrincs: kitartás :) a szúrás nem annyira gázos,bár én könnyen beszélek eü-s ként ;)
De a cél érdekében mindent :)
Mi ha minden jól megy kb 2 hét múlva indulunk ujra az őserdő hőse segítségével ( =Dévai apánk :)...)
normocyta
Budapest XI. kerület
 
 


littletigrincs:KöszönömNem ilyen magas lányzó vagy,szemüveges, barna hosszúhajú?!
Menni fog a szuri meglátod!!!Igen, a husit hétfőtől már nyomhatod.

normocyta:Köszönöm,ari vagy!!!Tényleg a legnagyobb boldogság lenne az életünkben,és a legnagyobb csoda is!!!!!
Nagyon szurkolok ám Nektek,hidd el sikerülni fog!!Annyi mindenen keresztül mentetek már Ti is,és igen kijár már nekünk a boldogság, hiszen annyi mendent megtettünk érte!!!!!!!
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Normocyta: szorítok neked is, amikor még csak épp erőt gyűjtöttem és csak olvasgattam a topikot akkor láttam, hogy mennyi mindenen átmentél már te is... akárcsak sokan mások... , DE mostmár itt a te időd is :)

Moro: nem, :) szőke félhosszú hajam van, nem vagyok magas, molett alkat :) fekete-fehér csíkos pulcsi volt rajtam... 

A szurinak meg mennie kell, nincs mese... most mindig kis lépéseket nézek, amiket meg kell valósítani... először meg kellett jönnie pipa, aztán a szondázás pipa, és holnap reggel a szuri :) 

te hogy érzed magad? hogy vagy péntek óta?
amúgy te nem egy halvány zöldes köntösben voltál? és mikor megkérdezted, hogy mennyi maradt akkor mondták, hogy 2 mert a harmadik sajnos nem maradt meg? mert akkor pont a púltnál álltam és arra vártam, hogy végre bejelentkezzek... ez kb fél 10 3/4 10 körül volt ... :)
 
 


littletigrincs:Akkor, nem emlékszem rád!!Szanaszétvolt a fejem!!!Igen zöldes köntösben voltam ,hosszúban,de nekem a 4 babóból maradt meg 2.
Köszönöm jól vagyunk
Hú,akkor holnap reggel lesz izgalomMajd írd meg, hogy sikerült az első szuri!
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok,

igazatok volt túl lehetett élni a szurit, MEGCSINÁLATAM bár már nem emlékszem, hogy hogyan :)

Moro: nem csoda, hogy szanaszét volt a fejed :)

Még olyan technikai kérdésem lenne, hogy amikor van a punkció láttam a kórtermet, oda bemegy az ember, átöltözöl stb... de maga az elaltatás az hogy van? Azon az ágyon és kitolnak, vagy bemész valahova beadják amit be kell és te ott alszol el azon a lábtárogatós ágyon? És ott ébredsz fel? És a saját lábadon mész vissza a kórterembe?
Én szeretem tudni a részleteket, hogy mire készüljek :)

És amikro van a punkció akkor előtte éjféltől már nem is ehetsz, ihatsz semmit?



 
 


Sziasztok lányok!

Nem voltam túl jó paszban, de most már kicsit jobb! Néha egyszerűen nem értem a természetet miért ilyen neéz össze hozzni egy babát...
Engem is nagyon érdekelne, amit littletigrincs kérdez, úgy néz ki mi sem vagyunk  már messze a lombiktól...úgy beszéltük meg a férjemmel, hogy az 5.ik után bele vágunk. Meg kaptam az andrológustól a papírt rá...szívem szerint már most indulnék...de decemberben sokkal többet tudnék pihenni, ami remélem növelni fogja az esélyeket....
 
 


@littletigrincs:


A szuri beadása így a legjobb. Nagy levegő, be a fürdőszobába, és csinálni, nem gondolkodni. Ha nekilátok gondolkodni, sajnálni magam, ücsörögni a kád szélén, az sok idő és sok felesleges aggodalom.  De utána olyan jó learatni a babérokat, büszkének lenni, mikor ámuldoznak mások, hogy simán beadod magadnak?? 

Punkció:
Előző nap 3 liter folyadék kötelezően (én már úgy éreztem, hogy a sok szuri helyén spriccel ki a sok megivott víz, mint a Maszk c. filmben a szétlőtt főszereplőn), és éjféltől semmi evés-ivás.

Reggel legkésőbb (!) fél 8ra kell menni (D. veszekszik a későkkel), azonnal a műtéteseket hívják be elsőként uh-ra, ott még mindegy a sorrend, gyorsan lezavarják. Nem is a rendelő ajtaján kell bemenni majd, hanem a reci melletti folyósóról, rögtön a vizsgálóba. Dévai megállapítja, kinek érettebbek a tüszői, és mikor behív Mariann (magas, rövidhajú) a kórterembe Benneteket, akkor az alapján osztja ki az ágyat, ki mikor kerül sorra a műtőben. A legbelső az első.
Mindenki átveszi a hálóinget, köntöst, kikészíti a hozott vizet és szendvicseket (ez is fontos!). 
Ekkor lesz egy kis idő megismerkedni a többiekkel, dumcsizni velük.
Mariann szól mindig, ha a következő műtétes mehet pisilni (a kinti váróba). 
A kipisilt delikvenst utána már gyorsan behívják a kórteremből nyíló műtőbe. Zsuzsa és Mariann nővér felsegít az ágyra (szokásos nőgyógy ágy), a meztelen lábaidra egy anyagzoknit húznak, az altató orvos pedig kedvesen érdeklődik, pofozgatja a kézfejed, keresi a vénád. Ha magas a vérnyomásod, kicsit vár, nyugtat és néha szól, hogy indítja az altatót... ez isteni! 

Nagyon féltem először, magas volt a vérnyomásom is, beszélgetett egy kicsit. De látni akartam, milyen "elaludni". Rám is szólt kedvesen, hogy csukjam már be a szemem, de én mondtam, hogy "nem akarok lemaradni". Ezen jókat szórakoznak. Aztán a plafonon elkezd táncolni a sok konnektor, mozognak körbe-körbe, még volt időm arra, hogy rákérdezzek, hogy "ez már az?", még hallottam, hogy azt mondja, hogy "táncolnak? igen" és alvás.

Ekkor bejön a doki, de Te már nem látod a kis műtős sapkás fejét, és kb negyed óra múlva felébresztenek. Rád szólnak hangosan, oda van már gurítva melléd a kórtermi ágyad, arra átsegítenek, Te mászol/fordulsz át, és visszatolnak a kórterembe. 4szer voltam Dévainál, de erre a felébredésre csak egyszer emlékszem, ezt általában elfelejtik a legtöbben.

Negyed óra múlva általában kinyílnak a szemek, megnézed a bal tenyered, mert Dévai belerajzol valami meglepit a műtét végén: egy szívecskét és egy számot (a leszívott tüszők számát). Túlélted, lehet örülni.  Még lefolyik az infúzió, óvatos felülés, ücsörgés (nem szédülsz?) után mehetsz pisilni megint és utána szigorúan enni, inni kell. 3-4 óra felé engednek csak haza, addig olvasgattok vagy beszélgettek a többiekkel.

A férj: miután Téged megvizsgált a doki, behívják sorban a pasikat is az alagsori helységbe, ahol leadják a friss spermát, és ha az rendben (akkor hívnak be Titeket a kórterembe). Ezután ő unatkozik egész nap. Délután 2 körül kezded hívni, hogy lassan jöhet, de sokat kell várni.

A műtéteseket is behívják újra a dokihoz (kivárva a kinti sort), aki ellát a következő gyógyszerekkel és egy papírral a műtétről, de azt hagyd inkább az autóban, mert visszaültetésnél nagyon fontos, hogy ott legyen. Hazafelé kiváltjátok a gyógyszereket és utána pihi estig. A hasad jó eséllyel fáj, sajog, de ez normális (amíg nem vérzel vagy puffadsz, vagy nagyon jajgatsz). Másnap már sokkal jobb, én ilyenkor takarítok, főzök sok húsételt, hogy másnap, ha kell menni a babákért, már újra csak pihenni lehessen napokig.

Na, elég részletes volt? 
 


tttnora:NAGYON JÓL LEÍRTAD!!!Te amúgy most hol tartasz?!

nyainya:Csak annyit tudok mondani,ne add fel!Az idő múlásával újra erőre fogsz kapni,és gyerünk tovább a célig!!!!

littletigrincs:Látod nem is olyan ördöngösség!!!
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


tttnora: nagyon szépen köszönöm, ez aztán full részletes, ezzel kapcsolatban nincs is több kérdésem :) jah még annyi, hogy lehetne elérni, hogy koktélt kapjak ne intravénásat?

ezek azért is jók, mert akik utánunk következnek, vagy most keverednek az őserdő közelébe és olvasgatják a fórumot akkor sok mindent megtudhatnak már előre :) pl nekem jó lelkileg felkészülni a dolgokra, mert akkor sokkal jobban viselem :)

moro: kicsit túlmisztifikáltam a dolgot lehet bár én még csak reggel szúrok 2-t, azt nem tudom, hogy milyen lesz ha naponta többször kell szúrni, addig csak pihen valamennyit a bőröm :)
 
 


Moro:
4 lombik után átmentem Krizsa Ferenchez a Kaáliba. Túl vagyok az 5. próbán, amikor először jártam úgy, hogy a kevés petesejtből egyik sem maradt meg a beültetésig, így hoppon maradtam. Januárban megyek újra.

Littletigrincs:
Nincs választási lehetőség, de ha a tűtől félsz, ne aggódj, nem fáj, nagyon ügyes az altatós. Remélem, sikerült felkészülni valamelyest, meglátod, nem rossz élmény. Nagyon kedves minden nővér, bár nagyon szigorúak. :-) Az egyik sarkalatos pont pl., hogy a bevitt sporttáskákat ne rakjátok az ágy mellé, mert amikor tologatják azokat, akkor beleakadnak.  Vagy ha valaki nem visz magának elegendő enni-innivalót, azért is morgás jár, szóval szót kell fogadni, akkor nincs baj.
 


littletigrincs:Nehogy azt hidd,én ugyanilyen betoji voltam!!Sőt ,így a 4.lombiknál is izgultam az első szurástól!Kicsit már kivan a hasfalam


tttnora:Sajnálom!Mostmár fizetős lesz?Milyen a Krizsa doki?Tényleg olyan jó mint ahogy mondják?Mesélsz egy kicsit milyen most ott?Milyen szurikat kaptál,stb.Remélem nem baj, hogy megkérdezem?
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


@moro75:


Nem lesz fizetős, mert ha nincs visszaültetés, akkor a punkcióig kifizeti a TB, de nem számít bele az 5be. Krizsa nagyon kedves, de egyelőre nem tett csodát velem. :-) Képes akár vasárnap is visszahívni telefonon, ha üzenek neki. Mondjuk, dolgozik is minden nap, ott nincs leállás hétvégén sem. Nem haragszom rá, ki máson próbálkoznának, mint rajtam, hiszen mindenkinek más szuri válik be. Nekem a mostani nem. Csak gonalt kaptam, de nekem korábban is a merional használt (Dévai is elismerte), az csinált tüszőszámot. Most nem akartam még szólni, hiszen Krizsa az Isten, de a következőnél jelezni fogom, ha én már ismerem a testem, az csak segíthet, nem?
 


tttnora:Jaj,tényleg igazad van,az nem számít bele ha nem sikerült!Ott én is csak gonalt kaptam,meg a stimu vége felé merionalt 1-szer.Szerintem magától is váltani fog most más szuri irányába a doki,de azért "javasolj" Te is pár ötletetNagyon drukkolok Neked, hogy sikerüljön!!!!
Elég közeli időpontot kaptál következőre,nekem a két lombik között majdnem 1 évet kellett volna várni!!
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok lányok!

Érdekes fejlemények vannak. Ma megjöt a mensesem, hívtam reggel Déviszt, azt mondta menjek fel. Eldöntöttük a férjemmel, hogy még egy utolsót inszemet megpróbálunk és következik a lombik. Megyek fel, mondom Dévisznek, hogy akkor ha ez a következő inszem nem sikerül decemberben lombikozhatunk. Azt mondta, hogy sajnos nem, mert december közepén leállnak és valószínü úgy jönne meg a következő menses, hogy lecsúszok róla. Erre kiderült, hogy szinte az összes leletem és vizsgálati eredményem lejár decemberben. SZóval mindent újra kéne csináltatni, ami rengeteg idő, energia és pénz. És akkor jött az ötlet Apánknál, hogy csináljuk a lombikot most!!! Gyors méh szondázás...átbeszélés...gyógyszerfelírás. Gondolhatjátok, hogy jöttem ki...azt sem tudtam hol vagyok hírtelen. Lányok nagyon félek...
 
 


Sziasztok, Lányok! új vagyok itt, a babaneten viszont elég régi. Próbálkozunk a harmadik gyerkőccel, de az élemedett korom és egyéb tényezők miatt egyelőre nem akar összejönni. Túlvagyok ez első körös laboros és UH kivizsgáláson, eddig minden ok, pajzsmirigyem nem az igazi még, harcolok az endokrinológusommal, hogy vigye le a tsh-mat 1 körülire, de ő ragaszkodik a 0,5-2,5-ös értékhez. Most 3,1 - szóval lehet, hogy ez a hiba.
A petevezeték átjárhatósági vizsgálattól félek. Mire kell vigyázni? Többféle eljárás van, melyik a kevésbé fájdalmas? Próbáltam visszaolvasni, de pont erről nem találtam semmit.
A korom miatt már kaphatok rögtön lombikot is, Ti mit tennétek a helyemben? Ha jól tudom, vannak fokozatok, először gyógyszer, aztán inszem és végül a lombik.
Az első két gyerkőcöm spontán fogant, első próbálkozásra, csak ennek már 7 illetve 6 éve... Kár volt eddig várni.
Nagyon drukkolok mindenkinek, hogy mielőbb anyuka lehessen!

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


nyainya:Ez nagyon jó hír!!!!!Apánk, és a sors hozzásegített a gyors döntéshez!!!!Ennek így kellett történnie!Ne félj!Megy a drukk
moro75
Budapest IX. kerület
 
 


El kezdett ilyesztgetni Dévisz, hogy pont most olvasta a HVG-ben vagy hol, hogy mennyi lombikos nő hal meg mellrákban...:S mondom köszi, pont, mikor a méhemet szondázta!!! El hiszem, hogy veszélyes és kockázatos deolog, de mindenki, akivel eddig beszéltem azt mondta, hogy szinte rutin eljárás az egész! Meg lehet én gondolom hülyén, de ha egyszer rákos leszek, nem tartom valószínűnek, hogy csak azért, mert 2 hétig stimuláltak 27 évesen.Szerintem annyi dózist kapunk nap, mint nap...cssak arról senki nem tájékoztat! Hu, azért látom megy nekem sajátmagam nyugtatása....megmagyarázom magamnak....hogy nem lesz semmi baj!
 
 


Nyainya! Mi tegnap voltunk Dévisznél és kaptunk vagy 40+ oldalnyi olvasgatni valót hát....és az előadás 12-én! na én attól parázok :D pedig már utána olvasgattam és tudom miről lesz szó de ott tuti sokot kapok :D
Amúgy én is úgy vagyok vele hogy annyi mindent szart eszünk iszuk és lélegzünk be hogy nem a lombikba fogok belehalni...inkább amúgy legyen ilyen Dévisz hogy ijesztget mint hogy elhallgasa a lehetséges kockázatokat...hallottam én már olyanról aikinek meg sem említették hogy esetleges kockázat lehet a mellrák.
reni87
Kecskemét
 
 


Kedves Krisszi!

Nálunk 8 év után lett tesó,12 vetélés mellett.Az az igazság,hogy mindegyik terhességem kapásból összejött de mindig elvettéltem.
Szerintem te eseted is hasonló.
A tsh 0-1 között kell legyen a terhesség megmaradásához.Nekem Rentz Rita a dokim a Mensmentisben,szerintem keresd meg,segíteni fog.

L-thyroxint kaptam és 2 hónap várakozás után kapásból megmaradt a pici.
Remélem tudtam segíteni
SZámodra szerintem a tsh rendbetétele után nem lehet akadálya a terhességnek.
cicamica7591
Budapest XXII. kerület
 
 


sziasztok,
nyainya: ne félj :) jó lesz ez, és gondolj arra, hogy 1 hónap múlva + tesztet fogsz látni
bennem is ez tartja a reményt :) pénteken megyek a 2. Uh-ra kiváncsi vagyok, hogy miket fog még felírni, és hogy milyen méretűeket fog látni...

 
 


TSH ügyben annyit tudok mondani, hogy nekem most 2,4 volt a TSH-m a terhesség első hetében pozi teszt után, és egy endodoki azt mondta rá, hogy ez tökéletes, nem szabad hozzányúlni.

Nem akarta levinni 2 alá a szintet.  Hát nem tudom, doki válogatja.... pedig ez endodoki volt...
 
 


Sziasztok lányok!

Reni, akkor ti is benne vagytok már a velejében! Most már jobban vagyok! Lányok van valami amivel tubódnám a lombikot még segíteni? Eszem méhpempőt, meg a Dévisz mondta, hogy szedjek valami Ovant-ot, próbálok sok húst enni, iszom 3litert-t, de van még valami? Ezek a lombikos gyógyszerek később érlelik meg a tüszöket, vagy gyorsabban? Mi a tapasztalat?  Szerdán jött meg és jövő7en kell mennem az első ultrahangra. Attól félek, hogy nagyon kevés fog megnőni, mert az inszem alatt is csak 1 lett max néha kettő a hormon kezelés mellett...

 
 


Pipus!

Azért mondtam,hogy keresen fel egy jó dokit
mert mindenki mást mond-

A nőgyógyászok is azt mondják,hogy a legnagyobb esély 0-1 közötti tsh-nál van a teherbeesésre,más meg azzal jön hogy 4-ig jó.
A terhesség megemeli a tsh szintet valószínűleg neked előtte kisebb volt,terhesség kialakulása után nem szabad szabályozni kivéve orvosi utasításra (extrém magas,illetve alacsony szintek,+pajzsmirigy betegek)

Szerintem veszíteni nem lehet egy jó dokival ,legfelejebb azt mondja,hogy nem kell semmit sem szedni
Rentz Rita jó
a tsh szint mellett figyelni kell a t3 és t4 és abból kell arányosítani
cicamica7591
Budapest XXII. kerület
 
 


persze, igazad van cicamica :)
 
 


Lányok!

A lombik alatt, hogyan működik a táppénz? Azt mondtátok, hogy a visszaültetés napján lehet elmenni táppénzre. De ez csak ajánlott, vagy kötelező? A Sévisz ad valami papírt, amit be tudok vinni a háziorvoshoz? Köszi a segítséget!
 
 


Lombik alatt nem lehet elmenni táppénzre, és beültetés napján sem, csak másnaptól. Nekem legalább is ezt mondta a körzeti dokim. Nekem elég volt odatelefonálnom, hogy ET-m volt és holnaptól kérek 1 hét betegácsit 9-es kóddal!!!!

Semmit nem kell Dévisznek adnia hozzá. Természetesen nem kötelező táppénzre menni, csak nekem már nem volt szabim.
 
 


SZia Pipus, köszi a választ! Már nem emlékszem mikor olvastam itt, de valakik erről beszélgettek. Hogy Dévisz ad valami papírt ET után, hogy javasolt 2-3 hétig táppénzre menni, és azzal be tudsz menni a házi orvoshhoz. De akkor rosszul emlékszem? Nincs ilyen? A háziorvosom önkényesen eldöntheti, hogy szabad-e otthon pihennem vagy nem?
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron