Új privát üzeneted érkezett!

Pffffff akkor nem örülök... Es a vercsoport+ellenanyag, es az inzulinrezisztencia? Mert ezekre sem kaptam beutalót :-(
 
 


Alexa & Erik. Dévai babák. Kicsit korán jöttek (30+5), de minden rendben. Mindenkinek hasonlóan sikeres lombikot, mint nekünk volt.


Alexa & Erik. Dévai babák. Kicsit korán jöttek (30+5), de minden rendben. Mindenkinek hasonlóan sikeres lombikot, mint nekünk volt.

 
 

@izzi: "Sziasztok!Hogy z??rult a decemberi sz??ml??l??, tudja valaki?Van k??ztetek valaki, meg Zsu mellett. aki szint??n janu??rban kezd lombikot?(privinek is ??r??l??k)??dv, izzi"S


Sziasztok....Bocsi én itt új vagyok....Én januárba kezdtem a lombikot....Van még máss is aki akkor kezd??
mira40
Nagykinizsa
 
 


Sziasztok

Mira,engem is érint. Ezért (is) létrehoztam egy zárt topicot.
Szerintem ez a nyílt fórum nagyon jó és hasznos, rengeteg ötlet meríthető a múltbéli tapasztalatokból, köszönet azoknak, akik már túl vannak ezen és segítik, támogatják az úton lévőket!

Szóval nem ellentábort meg titkolózást akarok, csak szeretném apró-cseprő érzéseimet megosztani az aktuális sorstársakkal, ismerkedni - barátkozni - nem csak a nagy nyilvánosság előtt.

Szóval, várlak Titeket a DÉVAISOK 2015 - ZÁRT fórumba Mira40, Renci, Zsu, Izzi és a többi most babásodó leányzó, ha van kedvetek ;)

Vica
vica2015
Budapest
 
 


Sziasztok!

Én még új vagyok itt a fórumon, férjemmel most kezdjuk az első lombikot. A gondok nála vannak, kevés a spermaszám és nem is túl mozgékonyak  így csak az ICSI jöhetett szóba.
Pénteken voltunk beállításon, hát Dévai nem volt túl jó hangulatában, úgyhogy kicsit ki is borultam. Kérdezni már nem is nagyon mertem. 
Holnaptól kezdek a szurikkal, tablettákat már ma is kell beszedni.
Tapasztaltabb lombikosoktól kérdezném, hogy általában hány napig kell szúrni a hormonokat a leszívás előtt? Szerdán megyek az első Uh-ra.
Két fajta hormoninjekciót kell szúrnom. Tényleg az egyiket a hasam egyik oldalára,a másikat a másik oldalra kell beadni?
Akkor most a bőrt össze kell nyomni, vagy szét kell feszíteni a beadásnál?

Bocsi a sok kérdésért.

Gratulálok minden babásnak és sok sikert a 2015 évre mindenkinek! 
buu28
Budapest XIII. kerület
 
 


@vica2015:


@vica2015:Szia! Nagyon köszönöm a meghívást...A zárt forumba....Csak még rá kell jönnöm hogy tudok bemenni.....Vagy tudsz benne segíteni....?köszke előre is....

mira40
Nagykinizsa
 
 


Én köszi, Mira.

Elvileg már be tudsz jönni, mert tag vagy, és ha minden igaz, erről ment e-mail a privát e-mail címedre :)

Remélem, hamarosan ott folyt. köv :)

Buu, igen, általában köldökvonal, egyik jobb oldal, másik bal. Magadnak adod be? Nem kell külön összenyomni a bőrt, próbálj lazán maradni...
Sok sikert Neked is!
vica2015
Budapest
 
 


@vica2015:


Köszönöm Vica2015 Vigyor
Nem, a férjem fogja beadni, ő gyakorlottabb, ezért inkább rá bízom.
buu28
Budapest XIII. kerület
 
 


Buu, nem kell összenyomni a bőrt, de szabad, ha úgy kényelmesebb, szétfeszíteni semmiképpen nem kell. Általában a 14-16. ciklusnapon van leszívás, addig kell szúrni (tehát kb 10-12 napig szúrod..) a vége felé beköszön még 2 szuri, hátha kevés lenne a lyuk a hasadon, úgyhogy amennyire csak lehet, mindig máshova add...

Renci, a vércsoport ellenanyag az kell, hogy menjen tb-re! Ráadásul az is drága... Nem értem, arra.miért. nem kaptál... Sőt, szerintem az inzulinrezisztencia is kéne, hogy járjon...


Nagyon sok sikert!
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Spurigambrigi, nagyon szépen köszönöm a válaszod! Vigyor
Ma már túl is vagyok az első szurikon! Juhéé akkor már csak 9-11 nap... Én elég rosszul viselem 
De tudom, hogy lesz ennél rosszabb is.
buu28
Budapest XIII. kerület
 
 


@spurigambrigi:


hát ez az hogy sztem is, de ez a köcsög (már bocsánat) nem adott. Nem igazán kedvelem ezt a háziorvost, azt hiszem másik után fogok nézni...
 
 


renci, ha a háziorvos nem ad beutalót, akkor kérjél a nőgyógyásztól! Nekem pl. a háziorvosom minden beutalót megírt amit csak mondtam neki,de volt, hogy a laborba mondták hogy ezt meg ezt a vizsgálatot nem kérheti a házi orvos csak a nőgyógyász. mondjuk azok hormonok voltak..
ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok! Nem tűntem ám el, szoktam olvasgatni az oldalt, csak nem tudtam bejelntkezni eddig. Valamilyen oknál fogva, sosem engedett be a rendszer, csak homokórázott.... Meg hát nem is nagyon akartam inni előre a medve bőrére....
De mostmár leírom, én voltam a 2292...ma léptem a 12. hétbe :-)
Igen, negyedik nekifutásra (3. beüli) nekem is sikerült !!!!!!!!!!!!
Volt egy kis probléma is, 2 hete levált a méhlepényem egy kis darabja, volt nagy riadalom. A munkahelyemen ültem, amikor jött egy nagy görcs, majd elkezdett ömleni a vér belőlem... a mentő bevitt a Jánosba, de ott azt mondták, a babával minden rendben. Ágynyugalom, no stresz.. azóta itthon vagyok.
28-án megyek a Rózsakertbe genetikai UH-ra.
Kicsit félek, a koromból adódóan nagyobb az esély a DOWN-ra, de remélem, nem lesz semmi baj.
ppkrisz, littletigrincs, írtam nektek privit!!!
 
 


Hűha banya, ez aztán az izgalom!!! Örülök, hogy minden ! :) azt hiszem, mi lombikosok amúgy is jobban tudunk aggódni, amikor történik valami akkor, amikor már végre eljutottunk a + tesztig :D

Én már a 22.hetet töltöttem, a doki azt mondta, nagyon kemény a méhem, szedjek egy rakat magnéziumot, de kifejezetten ágynyugalom nem kell (illetve, amikor keményedik, akkor le kell feküdni..). Hátsó falon van a lepényem, és habár híztam már 7-8 kg-t, még mindig nem vagyok túl vastag, tegnap vettem észre, hogy szabad szemmel látható, amikor rugdos :P

Aztán babásodjatok, aki még nem tette!!!
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Banya gartulálok! Ez aztán a jó hír!!Látod megérte tovább csinálni, mert ha vki nem adja fel, akkor annak meg lesz az eredménye! Amugy csak mellesleg mondom, hogy tudom hogy a Dévai a Rózsakertet szokta javasolni, de az istenhegyi génklinikán is szuper jó genetikusok vannak, és ott a kombi teszt+ genetikai UH 30.000Ft, azt hiszem a Rózsában egy tízessel több..
ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!

Hát az az igazság, hogy én most nem igazán tudom, hogy mi tévő legyek vagy hogyan érezzek..

A lényeg az, hogy hétfőn kezdtem el a stimut és a szerdai első ultrahangnál már látszott, hogy nagyon megindultak a tüszők. Akkor 7 és 9mm-sek voltak nagyrészt.
Dévai kicsit csökkentett a szuri adagomon.
A pénteki UH-n már volt 17x13 és 14x11 mm nagyságú is. A doki közölte, hogy fokozott működésbe léptek a petefészkeim. Ezért két opciót ajánlott: vagy leállunk az egész stimuval, vagy folytatjuk, eljutunk a punkcióig, de a beültetést legrosszabb esetben, már nem csináljuk meg, csak 40 nap múlva, mikor kicsit lecsillapodnak a petefészkeim.

volt már valaki hasonló szituban? Tud nekem valaki valamit javasolni?

szorítok mindenkinek!
buu28
Budapest XIII. kerület
 
 


Szia buu! Nekem volt ilyen, a legelső lombiknál, mi végig csináltuk, megvolt a levétel, aztán megvártuk, amíg megjön (addig majd meg pusztultam persze a túlstimutól...), és utána amikor megint megjött, akkor kezdtük újra (minimális gyógyszer), és fagyi baba beültetve. A végeredménnyel már nem tudlak feldobni, mert nekem akkor elindult, de korai vetélés, műtéti befejezéssel ért véget.. De most is azt gondolom, hogy így csinálnám, max annyi különbséggel, hogy spontán ciklusra (ahogy most a 3.sikerült fagyi babákkal...). És akkor 2-t ültettek be, most, ami ténylegesen meg is maradt, 4-et... De ez persze mind a Te szervezetedtől függ úgyis... Én 30 vagyok, vékony, és nagyon kevés hormonra nagyon jól reagáltam, nem nálam volt a gond sem...
Nem fog ettől még 2 lombiknak számítani, viszont ha elölről kezded, mert ezt leállítja, akkor lehet.. Ezt is meg kéne kérdezned talán..
Ha nem írtam le valamit, ami érdekel, kérdezz nyugodtan.
Brigi
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Szia Spurigambrigi!

Köszönöm a válaszod.
Mi is a folytatás mellett döntöttünk.
mit jelent, hogy majd meg pusztultál a túlstimutól? Milyen tüneteid voltak?
Sok tüszőt le tudtak szívni? A fagyik közül mennyi éledt újra? A 2. És 3. Lombiknál is azokból használtatok fel?
Én 27 vagyok.

Előre is köszönöm Vigyor
buu28
Budapest XIII. kerület
 
 


Akkora volt a hasam a le szívás napjára, mint most (5.5 hónapos vagyok...) de akkor nem kaptam levegőt se rendesen, alig bírtam feküdni... Nekem 29 tüszőm lett volna, de abból csak 13-at sikerült leszívni, végül 5-öt fagyasztottak, 3-at olvasztottak fel, abból 2 élte túl. A második megint ment elölről, közepes túlstimuval 1-et kaptam vissza, akkor is maradt 2 fagyiba, és a 3. lombik spontán ciklusra ment, 4-et olvasztottunk, és mind a 4 túl is élte :lol: azért volt egy kis izgulás a + teszt után, hogy mennyi lesz, de csak 1 van velünk, de őt mar most imádjuk :-P
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Örülök, hogy jól végződött Vigyor
Nagy nagy gratula a picihez.Vigyor
Meglátjuk, hogy holnap mit fog nekünk mondani Dévai.
Annak mi az oka, hogy 29-ből csak 13-at sikerült leszívni?
Egyébként bocsi a fura kérdésért, de a többi tüszővel ilyenkor mi lesz? Felszívódik?

buu28
Budapest XIII. kerület
 
 


Szét durrantak... Ugye elég kevés volt a hely már... Amúgy felszívódik, amiben marad esetleg (normál ciklusban is több tüsző indul neki, és amikor egy, néha több.. megérik és kiszabadul, akkor a.többi felszívódik), a stimu arról szól, hogy a többi is megérjen, ami amúgy nem érne meg.
A gond a 7 cm hasűri folyadék volt.. Meg hogy ilyenkor a tüszők helyén sárgatest lesz, és mind termeli ezt a folyadékot, ha baba van... Ezért nem ültetnek be ilyenkor. Egyél húst hússal, esetleg egy kis sajtot meg túrót.. Csökkenni nekem nem csökkent tőle a víz, de nem lett még sokkal több... Sok sikert!!!
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!  Tudtok abban segíteni, hogy lombiknál is fognak kérni petevezeték átjárhatósági vizsgálatot, vagy csak méhűr vizsgálat kell? Az intézményben végzik ezeket? Valaki le tudná  írni a menetét, hogy ez miből áll?
 
 


Sza Alterra...Látom senki nem írt neked akkor én megírom....Méhűr vizsgálatot  az a petevezető átjárhatóság,,,,,Dévisz ezt kéri...de elfogadja  ::Hsg......Hsk....Hy-co -sy....Mri3duh...Ezekből fogad el egyet amelyiket megcsináltatod....Én a Hsg ét csináltattam meg....Az sem volt olyan vészes....Remélem tudtam egy kicsit segíteni......
mira40
Nagykinizsa
 
 


Sziasztok!Üdvözlök mindenkit:)! Bővültetek egy új taggal!  Ma voltunk elősször a Dévainál! Ha megvannak a kért vizsgálatok, utána mi szokott történni? :) Ti hol csináltattátok ezeket a vizsgálatokat? Előre is köszönöm a választ!
mona1981
Budapest
 
 


Szia mona1981    !
Üdv az oldalon!
Ha megvannak a kért vizsgálatok, hívnod kell Dévait, amikor megjön a következő mensid. Be fog hívni, általában a mensi második napján, s csinál egy méhszondát. Ezt valaki meg sem érzi, azt mondja, olyan, mint egy kisebb mensigörcs...nekem nagyon fájt. De ezt nem lehet kikerülni, itt nézi meg, hova tudja és hogy legjobban behelyezni az embriókat. Aztán elkezdődik egy-két nap múlva az injekciókúra. Kint a csajok megmutatják, hogy kell beadni a szurikat, a többit neked kell megoldani..vagy a párodnak. Ne félj, egyáltalán nem vészes. Én már észre sem vettem...pedig injekciófóbiám van.
Kétnaponta reggel találka Dévisszel, megnézi a tüszőket, ha kell, változtat a szuriadagokon. Te közben tömöd magadba ezerrel a sok-sok husit (min 50 dkg), meg iszod a napi 3 liter vizet! Így elkerülheted a túlstimut. Hidd el, tudom, miről beszélek, legelső alkalommal én sem vettem komolyan, erősen túlstimus lettem, ezért csak 1 babót kaphattam vissza (azt is saját felelősségre).
Aztán kb másfél héttel a mensid kezdetétől jön a punkció (leszívás). Ez altatásban történik (ez a legjobb az egészben),majd mire felébredsz,a tenyeredben lesz egy kis szívecskével együt, mennyit sikerült leszívni. Ekkor adja le apa is a katonákat. Ahogy megtörtént a leszívás, össze is eresztik a spermákkal. Másnap telefonálsz, mennyi maradt meg. Aztán 2-3 nap múlva mész a beültire....aztán vársz, hogy ne jöjjön meg!!!!!!!
...és tesztelsz egy POZITÍVAT!!!

A vizsgálatokat, amit lehetett, SZTK-ban oldottam meg, beutalóval, ezt a házidokitól kértem. Ahol sokat kellett várnom, pl AIDS, Hepatitis, az fizetős lett. A HSG-t a magán nőgyógyim csinálta meg kórházban, persze fizetősen. A mammográfián kisírtam, hogy már csak ez az egy vizsgálat kell, egyébként miattuk nem kezdik el a lombikot...sikerült, megsajnáltak...
Szóval ennyi. Sok sikert!
 
 


Szia banya00! Köszönöm a gyors választ! Én azt hittem, hogy valami lightosabbal kezdünk :), kapok gyógyszert esetleg szurikat és próbálkozni kell egy darabig természetes úton :)! De ezek szerint nem így van! Most kicsit tele lett a gatya :D! De mégegyszer köszönöm!
mona1981
Budapest
 
 


Jajj, azt nem is kérdeztem, mi a probléma nálatok. Én automatikusan a lombikot írtam le. Azt nem tudom, hogy a csak gyógyszeres és az inszem hogy működik, bocsánat...
 
 


Szia Mira! Köszi a választ, valamelyiken akkor túl kell esni hamarosan. :wink:
 
 


Kedves alterra! Én nem akartam a petevezeték átjárhatóságit megcsináltatni, és a Dévai mondta hogy elég helyette a 4D-és méhűr ultrahang, ami ugye teljesen fájdalommentes, ha jól emlékszem 6000Ft volt az Oktogonnál. A mamogriáfia ugyanaz, hogy nem kell az se ha megvan a sima mell-ultrahang. Feleslgesen kár lenne kilapítani az ember mellét szerintem.
Mona! ezek szerint nálatok még nem derült ki, hogy miért nem jön össze a baba?!! mert akkor csak insminációval fogtok kezdeni, ami szinén némi stimulációval indul, de nem olyan erős mint a lombiknál, mert ugye ott az a lényeg hogy 10-20 petesejt is beérjen, még az inszemnél elég 1-2. És persze a legnagyobb különbség hogy ott nincs műtét, csak simán felspickolják az anyagot.
A lombikra elvileg csak 2 ok van amivel egyből azzal kezd valaki: 2 oldali teljes petevezeték elzáródás illteve 5 millio alatti spermaszám. 
Tigrincske!! Mi ujság nálad? hogy vannak a kis babók? Voltam a Paraginál, szuper doki, annyira alapos és kedves, hogy már biztos nála akarok szülni. Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy a 2es sz. klinikán van e szülésfelkézítő tanfolyam, mert arra mindenképpen akarok majd menni! És te? modjuk neked elég messze van..Nekem szerencsére csak 5 percúgyhogy szülésnél is csak akkor indulok el ha már látom a fejét
Brigike te hogy érzed magad? továbbra is van az éjszakai felkelés hullám? rugdos a baba rendesen?most már 1-2 szer mintha én is éreztem volna, de még mindig nem olyan egyértelmű mint nálad. Mondjuk még csak 30dkg szegénykém, az meg parizerből is kevés
ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 


@banya00:


:)! Igazából még nem tudjuk, hogy van-e probléma! Ugye csak most kezdjük a kivizsgálásokat és majd ha meglesznek megyünk vissza! 1.5 éve próbálkozunkés  eddig nem sikerült és ezért kerestük fel Őt, hátha így nem futunk felesleges köröket!
mona1981
Budapest
 
 


Nekem nagyon aktív :lol: meg hátsó fali a lepényem, állítólag akkor jobban érezni.. De a 20.hét óta határozottan érzem minden órában többször is, sőt, már a hasfalamon is látszik, amikor nagyon beindul :-P én járok szülésfelkészítőre a kistarcsai kórházba, 2 hetente van. Láttam a szülő szobákat, már egyszer az osztályt is, volt szabad szoba.. Meg így megismerem a.dolgozók szemléletét ;-)

Kedves újonnan kezdők!
Nekem is csak mell uh volt, és átjárhatósági helyett a 4D.. Mondjuk nekem.nem volt inszem, de mégis kérte. Ezeket fizetősben csináltam, illetve a cici uh-ra először nem, de arra 4 hónapot kellett várni.. A következőnél már nem volt kedvem ennyit várni.. Ha ezt-azt megcsináltok magánban, akkor 1 hónap alatt megvan minden papír. Én azt hiszem kb 50 ezret költöttem így, ami nem kevés, de a gyógyszereket stb-t is kell majd fizetni... Azt hiszem, aki lombikozik, fel kell készülni a kiadásokra.. :roll: és így legalább egyszerre évülnek el a vizsgálatok, és 1 év alatt 3 lombik is mehet! Csak párat kell közben megújítani, aminek.rövidebb a lejárata.. Na persze csak, ha nem vagytok olyan szerencsések, hogy elsőre összejön.. De úgy legyen!!!!
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Ja és az éjszaka, néha végig aludjuk, mármint a baba, én 2x kelek fel.pisilni :lol: de néha ő is felkel és rugdal, de úgy örülök, mert így tudhatom, hogy jól van, nagyon szerencsés vagyok ebből a szempontból azt hiszem :-P
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


@ppkrisz:


Szia:)! Így igaz, nálunk még nem derült ki hogy miért nem jön a baba, még csak most kezdtük el! De remélem hamar pozitív eredményt érünk el :)! Az első vizsgálaton csak annyit mondott hogy sajna a minimális 2-3 tüsző van! De gondolom ezen tudunk segíteni, vagyis Ők tudnak! Köszönöm szépen a gyors válaszokat! Nagyon kedvesek vagytok:)!Próbálom olvasgatni a beszélgetéseket, de olyan sok van Ti hogy álltok a baba várással?

mona1981
Budapest
 
 


De jó, örülök, hog elfogadják a 4D-s vizsgálatot is a lombiknál, mert az átjárhatósági nagyon nem szimpi :-P
 
 


@ppkrisz

Van a klinikán születésfelkészítő tanfolyam, a jelenlegi január 20-án kezdődött és március 24-én lesz vége. A következő tanfolyam áprilisban kezdődik, ha az már késő, akkor a jelenlegihez is be lehet csatlakozni.
A Tömő utcában van keddenként az előadóteremben 14:30-tól előtte a 7. emeleten 13:00-tól van terhestorna, ami nagyon szuper.

balogha
Üllő
 
 


Sziasztok. Friss híreim:
szerdán voltam genetikai UH-n a Rózsakert Medicában Elekes dokinál. Nagyon aranyos volt mindenki, tényleg alapos vizsgálat volt. Mikor odamentem, a baba aludt, így egy két mérés után fel kellett ébreszteni, hogy forgolódjon a többi méréshez. Adtak egy szelet csokit...két perc múlva le se lehetett állítani a babót. Alig tudták mérni. annyira rúgkapált, forgolódott. Az eredménytől tartottam kicsit, ugye a korom miatt, de hálisten alacsonykockázatra jöttem ki, így nem csináltatom meg a PRENA tesztet. Kértem terhességi toxémia szűrést is, a magas vérnyomásom miatt...sajnos erre magas kockázat jött ki, így a 34. hétig Aspirin kúrát kell csinálnom.
Amúgy a baba 12 hét 5 naposan 69,5 mm hosszú ülőmagassággal és 64 g súllyal ficánkol bent.
Láttuk az ujjacskáit, a füleit, szívét, orrát, állát.... mindene megvan, és tökéletesen fejlődik.
Már itthon vagyok, 9-es kóddal kiírt a szülész-nőgyógyászom a vérnyomásom miatt. Valószínű, hogy emiatt volt méhlepényleválásom is. Szóval nem kockáztatunk.
ppkrisz? tigrincs? mona1981? spuriambrigi?
mi újság veletek????
 
 


Szia banya!
Nagyon gratulálok a fantasztikus eredményekhez!! A 12.heti uh a legcsodálatosabb :-) akkor már kezded elhinni, hogy ez tényleg siekrült :-)
Én a 14.héttől éreztem a babát, a 16.héttől már minden nap, azóta ez nagyon megnyugtató, hogy tudom, hogy ott van, él, és minden bizonnyal fejlődik, mert egyre feljebb érzem, néha egyszerre fent-lent, és gondolom, hogy már jó nagy baba :lol: én a 24.héten járok, most fejtől lábig 30 cm körül van (mostmár nem ülő magasság van).
Pihenj sokat, relaxálj, a bába válaszol c könyvben vannak praktikák, homeopátia, illó olaj, fitoterapia a vérnyomásra..
Sokunknak kabala lett ez a fórum, remélem az újaknak is beválik és hamarosan babások lesznek!!
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Sziasztok! A párommal 2 éve próbálkozunk. Novemberben váltottam orvost és ő javasolta a petevezeték átjárhatóságit és a Méhtükrözést, mivel a hormonok jók. Ott derült ki, hogy el van zárodva a petevezetek. Így csak lombikkal lehet babánk. A Dévai klinikára kaptam február 17 ére időpontot 1. konzultációra. Ennek nagyon örültem, mert máshol csak májusra kaptunk volna. Remelem minden ilyen gyorsan fog menni. ☺️
juci81
Dunaújváros
 
 


Szeretnem azt megtudni, hogy az 1 hónapos leletet is elfogadja Dévai doktor?
juci81
Dunaújváros
 
 


Juci, a leletek kb 1 évig jók, kivéve a baci tenyésztés, az csak 3 hónapig. A honlapon fent van, hogy kb milyen vizsgálatok kellenek, jó sok van ám.. Ekg, tüdőszűrő, hormon vizsgálat (ciklus 4 és 21. napján), rák szűrés, hüvely váladék tenyésztés, pasinak sperma vizsgálat ese tenyésztés stb.. Ha megvan minden vizsgálat, még egy konzultáció van, és utána amint megjön, már megy is a menet! Szóval, ha ügyes vagy, akkor akár már cuo vége-április eleje, na persze attól függ, mikor menstruálsz legközelebb, a hormon vizsgálat pl ciklus függő.. Meg van olyan, amitt ha államilag akarsz, akkor az időpont is kb június lenne, ezeket érdemes magánban elintézni. De ha megvannak a kért vizsgálatok, akkor már gyorsan megy :-)
Csak arra számíts, hogy órákat kell nála várakozni... (Bár aki járt másik intézetbe is, azt mondják, máshol is..)
Nagyon sok sikert!
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Köszönöm
juci81
Dunaújváros
 
 


Akkor ha jól értem a decemberi hormonok is jók es a májusi sperma vizsgálat. A rákszűrés az 1 évig jó, az is megvan. Mivel most csinálták meg az átjárhatósági így van friss laboro es röntgenem.
Ma felhívtam a rendelőt itt nálunk es kérni akartam emlő Uh ra időpontot , közöltek , hogy június 30 , ki akadtam rendesen. Ezt csak így maszek alapon tudom meg csináltatni.
Ha kérem, hogy ő csináljon kenetet megcsinálja? Mennyiért?
A mensim az február 26 ÁN jön meg, elvileg. Addigra biztos nem lesz meg az összes. nem baj majd márciusban
juci81
Dunaújváros
 
 


Már nem emlékszem, mennyi a kenet, de megcsinálja! A spermánál is kell baci tenyésztés, azonos csak 3 hónapig jó, úgyhogy az is kell majd újra, a sima sperma vizsgálat jó lesz.
Ő még csinál egy.méh szondázást is, amikor megjön (nem kell érte pluszban fizetni).
HIV meg ilyesmi is kell, az ha nincs meg, az elég lassú, vagy 3 hét.. A XIII. Kerületben a legolcsóbb. Ami megvan leleted, azt vidd! És akkor megmondja, mi kell még.
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!
Balogha! köszi közben sikerült megtudnom,hogy keddenként van a szülésfelkésítő, azt mondták bármikor el lehet kezdeni, szerintem jövő héttől megyek. de a terhetornáról nem tudtam! az is kedden van? vagy melyik nap?
oda előre jelentkezni kell? Egyébként te hogyhogy ennyire képben van? te is jársz?
Brigike hogy vagy? most már a 3. temisztert kezded, hogy megy az idő mi? lassan már azon kell gondolkodni hol tanuljon tovább a gyerek:)nagyon nagy már a hasad?
Tigrincske is nagyon el van tünve! mi van ikrekkel? kiderült már a 2es számu neme? vérnyomás hogy áll?
Én a jövő jéten leszek 24 hetes, ugyhogy megyek a vérvételekre, a terheléses vércukortól előre borsozik a hátam.Emlékszem mikor elöszőr csináltak, a második vért végül csak a csuklomból tudták levenni, mert nem volt vénám  na az tényleg nagyon fájt remélem könnyen meguszom majd..
ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 


Én ma vagyok 26 hetes :-D csudajó :-D most volt 2 napig lázam, csak egyszer haladta meg a kritikus 38-at, de kutya szarul voltam. Mostmár csak köhögés meg taknyosság van. Na köhögni megnyúlt hasizmokkal :shock: olyan izomlázam van... :lol:
A vércukor terhelésnél vizet inni szabad a vérvételek között, próbálj meg előtte inni 2-3 decit, és akkor jobban jön a vér!
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!

@ppkrisz, igen én is járok a születésfelkészítőre azért vagyok képben:), A terhestorna szintén keddenként van 13:00-tól, nem kell előre jelentkezni. A tornához egy igazolás szükséges a terhesgondozást végző orvostól, hogy részt vehetsz rajta. A tanfolyamhoz a betegfelvételi irodában kell jelentkezni az adminisztráció miatt.
balogha
Üllő
 
 


Sziasztok! Köszönöm a segítséget. Még lennének kérdéseim. Hol lehet gyorsan az AIDS és a hepatitis vizsgálatokat megcsinalni? Fizetős vagy nem?
Van e köztetek aki már szurkálja magát Clexannal, mert veralvadasi problémája van.
Nekem Protein S hiányom van. Valakinek esetleg van ilyen betegsége? Ez nehezíti a lombik eljárást?
Köszönöm előre is a válaszokat
juci81
Dunaújváros
 
 


Brigike! Nagyon cuki kis hasad van! Igazi kismama vagy! bár ahogy elnézem olyan mázlista vagy hogy a hason kívül nem is híztál sehova. Szerintem szülés után egy héttel már eredeti sulyban leszel 
Mi van tigincskével, nagyon eltünt kiváncsi vagyok, hogy bírja az ikrekkel.. mostanra már biztos kerekedik az ő hasa is:)
balogha, voltam kedden a felkészítőn na persze pont nem jött el az előadó.. de utána ottmaradtam a második előadáson amit a szakpszihologusnő tartott, nem tudom te azon maradtál e?! a legtöbben elmentek az őssejtes téma után.. A jövő héttől megyek majd a tornára is, és most szerveznek tanfolyamot légzéstechnikára is majd márciustól, biztos az is hasznos lesz. Te mikorra vagy kiírva? és kinél fogsz szülni?
Ha jövő héten jösz még a tornára vagy a felkészítőre akkor megkereshtnél,nekem van kint kép, így nem nehéz beazonosítani, csak egy nagy hasat és +9 kilot kell hozzáadni
Juci81 én a az AIDS és hepatitis teszteket a mária utcában csináltattam, ott csak a hepatitiszért kellett fizetni ugy emlékszem 3000Ft körül volt. De hogy gyors lenne azt nem mondtanám, mert vagy 2 hét múlva lett eredmény. Azt tudom hogy egy ismerősöm a gyáli uton a Szent Lászlóban csináltatott AIDS tesztet úgy hogy 3 óra mulva kész volt de 9000Ftba került pár éve.. ez a link hasznos lehet:
http://www.oek.hu/oek.web?nid=519&pid=1
A véralvadási problémáról én nem tudok semmit, de az a legjobb ha a dokit kérdezed meg hogy mi a teendő vele, de szerintem csak az altatóorvosnak lesz majd érdekes..
ppkrisz
Budapest IX. kerület
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron