Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

A Pétefyben szeretnék szülni Dr. Krasznai Péternél. Ha valaki tud róla vagy a kórházról bármilyen infot, az kérem írjon!
Üdv: Linda


Szia Bea!

Megint regisztráltam, hogy tudjak írni Neked. Az e-mailemet nem kaptad meg?
Hogy vagy? Minden rendben Veletek? A kis pocaklakó virgonckodik odabent? Tudjátok már, hogy kisfiú vagy kislány? Dolgozol még?
Mi most már jól vagyunk az egész család beteg volt, nagyon nehéz kilábalni belőle! Zalán nagyon mozgékony kiskrapek, már oldalazva lépeget és rengeteget magyaráz!
Vigyázz magadra nagyon ebben a csúszós, havas időban!

Puszi: Melitta
 
 


Szia Melitta!

Megkaptam a mailedet, amit január 21-én küldtél.
Disznó mód csak most válaszolok rá.
Bocsánat, de kevés időnk van, mert az új emberkéket kell betanítanunk. Nem egyszerű feladat.
Viszont a főnökeim megint nagyon aranyosak voltak, mert azt mondták, hogyha végeztünk a napi dolgunkkal, hazamehetünk. Nem kell a napi 8 órát ledolgozni.
Szerintem április elejéig fogok dolgozni. Amint látom, hogy meddig leszek, előtte kb., 1 héttel majd küldök Neked egy levelet.
Köszönöm kérdésed,nagyon jól vagyok. Most léptem a 27. hétbe. Pocaklakó rettenetesen virgonc. Sajnos nem mutatja meg, hogy fiú-e, vagy lány. Odaszorítja a popsiját a medencémhez, így nem látjuk. Remélem legközelebbi ultrahangon már látni fogom.Kép
Hál istennek én megúsztam a betegségeket, eddig.
Az a jó, ha mozgékony a picúrod. Én személy szerint nem szeretem a nyugis gyerekeket.
Remélem most már mindannyian jól vagytok!
Zalánnak hány fogacskája van már?
Gondolkoztok már a második babán?

Most mennem kell!
Puszi Nektek!

Ti is vigyázzatok magatokra!

Szia,

Bea

 
 

Sziasztok!
Még csak most találtam rátok! Kép
A Szabolcs utcai korházban fogok szülni, tudtok róla valamit?
Sajnos sehol nem találok róla semmit!
Üdv.
 
 


Sziasztok!

Már egy ideje olvasgatom a levelezéseiteket és nagyon hasznosnak találom, már pár levél elolvasása után rengeteg információhoz jutottam. Úgy gondoltam csatlakozom, illetve egyből kérdeznék is.
Nekem is van egy picur a pocakomban, még csak 12 hetesek vagyunk, és a mindennapos hányinger és gyomorégés, néha hányás is velünk van még sajnos. Bár már elég sok tanácsot kipróbáltam, de a Ti tapasztalatotokra is kiváncsi lennék.
A másik kérdésem, hogy szült-e már valaki a Dömötöri dokinál a János kórházban és milyen tapasztalata volt? Sajnos nem találtam róla egyenlőre semmit a korábbi levelezésekben, de azért majd még nézelődök.

Köszi és várom leveleiteket!

Timi
 
 


Szia Timi!

Én egy hányóbajnok voltam a terhességem alatt, 13 hétig éjjel-nappal 20-30-50 percenként. A végén már oda jutottam, hogy még a víz sem maradt meg bennem, ahogy egy kortyot is megéreztem a számban, rögtön vissza is jött. Jól lefogytam. Persze kórházban kötöttem ki.
Na, de nem akarlak megijeszteni, a te problémád azért biztosan nem ennyire brutál.
Íme minden praktika, amiket nekem ajánlottak és amiket ki is próbáltam, zárójelben, hogy kb. mennyi ideig működött (na, ez túlzás, mert egyik sem működött, csak egy-egy fél órára, órára jobban éreztem magam tőlük):
-hideg tej éhgyomorra (1 hét)
-mielőtt kikelsz az ágyból keksz (1 alkalom)
-hideg szénsavas gyömbér (4-5 nap)
- konyak, kevés!! (1 hét)
-popcorn (2-3 nap)
-savanyú cukorka (2-3 hét)
-puffasztott kukorica (1 hét).
Most hirtelen ennyi jut eszembe, de tuti, hogy több "csodaszer" volt, majd ha fel tudom idézni, akkor még megírom.
Őszintén együttérzek veled, mert ez egy borzalom volt nekem, egy rémálom, amit sose feledek el.
Egyébként szerintem biztosan neked is el fog múlni lassan így az első harmad után.
Addig kitartás!

Csilla

Kép
 


Sziasztok'

Én is a Jánosban fogok szülni, jelenleg 28 hetet taposom, szóval közel egy időben fogok szülni BeávalKép.

Ti jártok már előkészítőre, és látta már valamelyikőtök a szülőszobát?
 
 


Szia Adrienne!

Szóval lehet, hogy együtt fogunk szülni?
Én Dr. Zsolnai Csabához járok. szerintem nagyon kedves és lelkiismeretes orvos. Előkészítőre még nem jutottam el, de már tervezem. Talán a jövő héten már ellátogatok. Így sajnos még nem láttam a szülőszobát. Ha gondolod találkozhatunk a Jánosban és mehetünk együtt az előkészítőre.
Első alkalommal szerintem a férjem nem tud velem eljönni.
Amúgy jól vagy, jól viseled ezt az áldott állapotot? Én nagyon szerencsés vagyok, egy percig nem voltam rosszul. A pocaklakót Nekem találták ki!Kép

szia,

Beja


Szia BeaKép

Nekem is nagyon jó dokim van, dr.Pálmai Bálint.
Jó lenne előkészítőre együtt menni, azt hiszem keddenként 17-től van, a férjem meg pont addig dolgozik, és nem érnénk oda.
Jó lenne találkozni, örülök,hogy van még egy olyan kismama aki pontosan egyidős velem.
Én a 11 ker lakom, látom te meg itt dolgozol.
Nekem nem volt ekkora szerencsém a terhesség alatt mint neked, de relatíve szerencsésen megúsztam a dolgokat /sajnos volt egy minimális vérzésem, és terhességi hányásom is/.
A második harmadtól jól érzem magam, és most már hatalmas pocim van, gondolom neked isKép-

Hát akkor remélhetőleg találkozunk a jövő héten.

szia

Adrienne
 
 


Szia Adrienne!

Ezer bocs, hogy eddig nem jelentkeztem, de egy kicsit zűrös időszakot zártam. Jövő héten kedden 5 órára megyek a Jánosba előkészítőre.
kedden reggel elolvasom a levelezéseket, hátha írtál és akkor tudunk találkozni. Úgy tudom, hogy az első emeleten a könyvtárszobában van az előkészítő. Hát igen, most már Nekem is nagy pocakom van. Kép
Én 1 hete viselem egy kicsit nehezebben a pocaklakót. Néha megtalálja a bordámat és kellemetlen, amikor belerúg egy jókorát. Plusz hamarabb kifáradok.
Sötétszőke a hajam és középhosszú. Remélem találkozunk.Kép
Írjál.

Üdv,
Bea


Szia BeaKép!

Már kezdtem megijedni,hogy miért nem válaszolszKép
Nekem most elvileg 4 hétig feküdnöm kellene, mert kissé rövidült a méhnyakam,de valószínűleg megyek előkészítőre.
Nem tudom,hogy dolgozol-e még, ha igen,akkor szívesen elviszünk a párommal kocsival az előkészítőre, csak kellene egy találkozási pont no meg egy telefonszám, amin késés esetén utol érhetünk.
Küld el a mobilod számát az e-mailemre.
adler25@freemail.hu
Nekem is nagyokat rúg, és néha úgy síkitgatok,hogy a környezetem azt hiszi, hogy mindjárt szülökKép-
Amúgy jól viselem.
Már nagyon várom ,hogy találkozzunk-
Feltétlenül írd meg a telefonszámod!!!
Minden jót addig is
Adrienne
 
 


Sziasztok!

Csináltam egy kismamáknak szóló honlapot. Ha van kedvetek nézzetek be hozzám. www.kismamalap.gportal.hu Köszi!
 


Sziasztok!

Szült valaki már Nagy Sándor dokinál Győrben?
Légyszi írjátok meg röviden, hogy milyen doki. Egy ismerősöm ajánlta, ha úgy gondoljátok, hogy megéri talán nála fogok szülni.
Először is köszi az infót.


szia,
van egy gyori topic, ott talan tud valaki valaszolni Neked:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/69090/9948.html?1119073817
 
 


Sziasztok! Szült valaki Dr Szőczei Beánál az Istvánban? Előre is köszi
 
 


Sziasztok!
Nemrég tudtam meg, megérkezett hozzám is egy pocaklakó : )
Pár napja találtam meg az oldalt és próbálom magamba szívni az információkat. Egyenlőre orvosválasztás/kórházválasztás előtt állok, teljesen tanácstalanul. Szeretnék már most olyan orvost találni, akinél később szülhetek is, hogy ne közben kelljen váltanom.


Tudnátok esetleg ajánlani valakit aki "emberként" kezeli az embert?
Olyan orvost/kórházat keresek elsősorban, aki végez fájdalomcsillapítást is, mert - eddigi menstruációs görcseimet ismerve - vélhetően anélkül nem fog menni a dolog, és úgy hallottam nem mindenki hajlandó fájdalomcsillapítást alkalmazni.

Esetleg van valakinek infója dr. Bardóczy Zsoltról vagy a Szt. Imre kórházról?
Minden segítséget nagyon köszönök!
 


Szia Tincsi!KépHa olyan orvost keresel aki tényleg emberként kezel akkor tudom Neked jó szivvel ajánlani a Szent János Kórházat és ott is Dr.Pálmai Bálintot...nagyon emberi mindent lehet tőle kérdezni százszor is akár ,alapos ,mindenre kiterjedően vizsgál és nem várakoztat meg senkit.
a babához GratulálokKépKépKép
üdv.Vera

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!Jelenleg 6 hónapos terhes vagyok és sajnos nem igazán probléma mentes a terhességem!(Persze mindenkinek a saját baja a legnagyobb) Balassagyarmaton lakom és már 1 hónapja szeretnék információt szerezni egy számomra idegen kórházról és orvosairól ez az Uzsoki kórház.Az a gondom, hogy az itteni(Bgy-i)orvosom bejelentette, hogy húsvétkor szabira megy én meg húsvét vasárnapra vagyok kiírva és itt én másnál nem szeretnék szülni.Azért az Uzsokit választom, mert a barátnőm ott dolgozik, de mint "belsős" nem igazán tud infókat az "anyagi" dolgokról és ez azért szerintem elég fontos.Dr. Járányi Beátát ajánlotta meg is adta a magánrendelőjének az elérhetőségét, de így nem állíthatok oda, hogy azt sem tudom mennyi nála egy vizsgálat és egy szülés így nem merek! Kérlek segítsetek ,mert félek, hogy ki futok az időből!
 
 


Sziasztok!

Kérdésem lenne, hogy szerintetek a 38. hétben (37 hét és 5 nap) milyen méretű az átlagos, normális BPD (fejátmérő)?
Ma voltam ultrahangon, és nekem 98 mm-t mértek.
Január 25.-én, azaz 2,5 hét múlva fogok szülni, az orvos szerint.
A tankönyv azt írja, hogy 100 mm felett nem fér ki a baba, ebben az esetben császárral jön a világra.
2,5 hét alatt, ha így növöget lazán átlépi a 100 mm-t. Hogy lesz erőm megszűlni?
Tudtok valamit a fent leírtakkal kapcsolatban?

zsupolice@freemail.hu

ZSUZSA
38.hét
 
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
 


[color=indigo][/color
Sziasztok!
Május 16-ra vagyok kiírva az elsö gyermekemmel.Nagyon virgonc,kisfiú.Székesfehérváron fogok szülni a Szent Györgybe.
Azt tudom,hogy 3 nap múlva haza engednek,akkor veszik ki a varratokat,vagy az felszívódik?Valaki meg tudná mondani? :)
 
 


Esetleg aki tud mást is és netán kinos nyugodtan jöhet privibe is!Köszke :roll:
 
 


Sziasztok!

Surgosen orvost keresek a SOTE II. klinikan.

4 nevet kaptam akik sokak szerint jo orvosok:

Dr. Ács Nándor
Dr. Szabó István
Dr. Valent Sándor
Dr. Bánhidy Ferenc

Kerlek irjatok ha van tapasztalatotok, nagyon megkoszonnem!!!

Udvozlettel: SB


sziasztok tud valaki olyan orvost akki 36 héten beinditja a szülést köszönöm
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: