Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én is régóta olvasgatom az oldalt, de csak most jutottam el az írásig.
Az lenne a kérdésem, hogy az apasági nyilatkozatnak most akkor elég, ha 90 napos, vagy maradt a 30 nap. Sajnos, a tanfolyamon a hölgy nem volt benne biztos, hogy akkor mi a helyzet ezzel kapcsolatban.
Van valaki aki január elejére van kiírva? Elvileg mi jan. 9-én találkozunk a bébivel Kép.

Előre is köszi a segítséget.

Mindenkinek jó babavárást/babázást kívánok!
 


Kiscicamuk!
A Kútvölgyinek már van oldala, amúgy az apaságinak nincs időkorlátja: a várandósság alatt kell nyilatkozni arról, hogy elismeri sajátjának a születendő babát és ugyanekkor ráírják az anya családi jogállását. Ez azért fontos, mert például, ha valaki házas (mármint az anya) vagy a várandósság alatt mondták ki a válást, akkor csak a volt férj nevére anyakönyvezik és majd egy későbbi kérvényezés- eljárás procedúra után kerülhet a valódi apa nevére. Tehát tudni kell, hogy a leendő anya hajadon, vagy ha elvált az még a fogantatás előtt történt.
Rákóczi Ági
 


Kedves Kiscicamuk!

Apasági nyilatkozatnak és házassági anyakönyvi kivonat másolatnak 300 napnál nem régebbinek kell lenni. (én 17 napja szültem Kép)

Timi

Kép
Kép
 
 

 
 

Köszönöm szépen az információkat.

Anita
 


30 napnál nem régebbi, nem?

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

Csináltam egy kismamáknak szóló honlapot. Ha van kedvetek nézzetek be hozzám. www.kismamalap.gportal.hu Köszi!
 


Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy a Gozár dokiról van-e valakinek tapasztalata, mert kiváncsi lennék más véleményére is. Bár Õ fiatal, és valószínű nincs annyi betege, mint az öreg rókáknak.:-)

Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Szia Zizi77,

én Gozár doktorhoz járok, nála fogok szülni napokon belül:-) Eddig maximálisan elégedett vagyok vele, bár velem nem volt semmi gond, teljesen problémamentes terhességem volt/van.
A szülés után még többet tudok majd mondani.

Erka
 


Köszi Erka a választ!
Nekem nagyon szimpatikus. Bár 1 vetélés miatt kerültem hozzá, nagyon rendes volt, és ezután is hozzá szeretnék menni.
Nekem a Telekihez kellett volna mennem. Megvolt az időpontom a magánrendelőbe. Barátnőm jelentett be, mert én kórházat választottam, és a dokikat nem ismertem, és Õ nála szült még régebben. Sajnos mielőtt eljutottam volna hozzá, már el is vetéltem 7 hetesen, és a Gozár doki volt az ügyeletes. Nagyon rendes volt, a Teleki meg csak annyit mondott, hogy amúgy se ért volna rá a szülesem idején, és azzal sorsomra hagyott. Sajnálom, ha valakinek ez rosszul esik, de A Teleki ettől nagyon unszimpivé vált.
Várom a további tapasztalatokat!
Köszi Zizi

Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


.

Kép
Kép


Láááááááááányok: jó hírem van.... támogatás adható minden gyesen, gyeden lévő kismamának... tanfolyamokra. akár diplomásoknak is.... a kerületi munkaügyi kp. illetékes, illetve diplomásoknak a VI. kerületi kirendeltség Andrássy úton... lehet nyelvi képzési is és még egy csomó. Hú most feldobott a dolog... be fogok nevezni angol tanfolyásra..... Szóval szerintem kérdezzetek utána, még ha távol is van a dolog...

Johi

Kép
Kép


Sziasztok!
Tóth dokival kapcsolatban szeretnék érdeklődni. Van közöttetek olyan, aki hozzá jár vagy nála szült ill. fog szülni? Szeretnék infót a magánrendelésével kapcsolatban!
Hukk
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok. Eddig csak egyszer írtam ide és ritkán olvasgattam a levelezéseteket.
Na ez a mai naptól változik. A hétvégén pozitív lett a tesztem, aminek nagyon örülök.
Lenne egy pár kérdésem hozzátok.
1. Sajna ritkán jut időm visszaolvasni az üzeneteket, ezért csak egy-két szóban írjátok meg légyszíves, hogy mi a véleményetek Mészáros Gábor dokiról.

2. Szerintetek hányadik hétben kell először elmenni az orvoshoz?

3. Volt olyan köztetek, aki cigizett a terhessége előtt? Sikerült leraknia? (Én nagyon szenvedek ezzel, bánt a gondolat, hogy bagózok, de egyszerűen idegbajos vagyok nélküle).

Bocs, hogy feltartottalak benneteket, kérlek ha tudtok segítsetek.

Köszi
Dináka

 
 


Szia Dináka!

Van egy másik kútvölgyis topic, oda írjál, mert ott van nagyobb "forgalom" Kép.

Timi

Kép
Kép
 
 


Helló! Hol a másik kútvölgyis topic, mert én nem látom!
Légyszi írjátok le az elérhetőséget.
Köszi: Bea
 
 


16 sorral feljebb a topic listán.

KépKép
 
 


Eltelt egy év, és Te még mindig 20 kg-ot cipelsz 30 lépcsőfokon?
Lejárt a törvényben előírt határidő és Téged néhány lépcsőfok még mindig elválaszt a világtól?
Szeretnél egy olyan országban élni, ahol a választott vezetők betartják az általuk hozott törvényeket?
Ki szeretnéd fejezni szolidaritásodat a hátrányos helyzetűekkel és elesettekkel?
Ha igen, akkor várunk 2005. szeptember 20-án 16:00 órakor a Kossuth térre a Parlament elé, ahol ismét felemeljük szavunkat a
MAGYARORSZÁGI KÖZLEKEDÉS ÉS KÖZÉPÜLETEK AKADÁLYMENTESSÉGÉÉRT!
A demonstrációt a TAVASZ (Tegyünk A Világért! - Anyák Szövetsége) Egyesület szervezi, csatlakozott hozzá a Fehér Kereszt Gyermekvédő Alapítvány, a Habeas Corpus Munkacsoport, a Levegő Munkacsoport, a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége, a NaNE Egyesület, a Terézvárosi Zöld Kör, a Városi Biciklizés Barátai, a Védegylet és a Zöld Fiatalok. Az eseményt támogatja a Humanista Mozgalom.
Médiatámogatónk a Civil Rádió és a www.tusarok.org
 
 


Kedves Anyukák!

A segítségeteket szeretném kérni.

Most várjuk második babánkat. Az elsőt is a Kútvölgyiben szültük, eztán is maradnánk itt. A kórházzal nagyon meg voltam elégedve. A csecsemősök aranyosak voltak, a szülésznőm Keszegh Éva volt, akiről csak jót tudok mondani. Vida doktorhoz jártam, de ő most nem tud vállalni, mert nagyon sok kismamája van. Szatmáry doktort ajánlotta, akiről semmit nem tudok. Róla szeretnék többet megtudni.

Bármilyen orvoshoz szívesen mennék, (egy-kettőt leszámítva, pl.: Teleki dr.), aki tiszteletben tartja a szülést, és nem akar minden áron a hatalmában lévő tudomány mindenféle eszközével beleszólni, és felgyorsítani ezt a természetes folyamatot. (Természetesen a józan ész határain belül). Előző szülésemnél a korai burokrepesztés következtében 1 óra alatt kint volt a gyerek, de ezerszeres fájdalommal, nem használva ki a szervezet természetes felkészülését a szülés lefolyására. Ezt mi így láttuk a férjemmel, aki maga is orvos, de ez a vélemény szubjektív. Tehát semmi esetre sem Vida doktor szakmai döntését vonom kétségbe, de talán lett volna más megoldás is.

Türelmes orvost keresek tehát, aki nem ijed meg meg az óra ketyegésétől.

Előre is köszönöm:nora
 
 


Szia Nóra!

A szülészetek / kórházak témán belül két Kútvölgyis fórum is van. Ide már régen nem írt senki, a másik fórumot viszont több kismama is rendszeresen látogatja. Ott biztosan több információhoz jutsz!

Jó egészséget és minden jót!

Üdvözlettel: Ildikó
Vendég
 


Sziasztok!

Ha nem bánjátok, szeretnék csatlakozni kis csapatotokhoz. Már egy ideje olvasgatlak titeket, ráadásul néhányatokhoz (Hurcia, Jube, Dóri, Nyuszóka) személyesen is volt már szerencsém. Edinával elég sok időt töltöttünk együtt a kórházban, szobatársak voltunk. Együtt sírtunk és nevettünk. Egy-két rossz élmény mellett nosztalgiával gondolunk vissza az ott töltött napokra.

Nekem is - Jubehoz hasonlóan - Panni lányom van, de nem csak a nevük ugyanaz, hanem az olvasottak alapján másban is hasonlóak. Az én Pannim is elég jó evő, szerencsére, viszont ő is elég sokat bukik és hasfájós is. Mi most az Espumisannal próbálkozunk, bár most olyan sokan írtátok, hogy felesleges ilyen szerekkel "tömni" a gyereket, úgyhogy kicsit elbizonytalanodtam...

Mivel még elég kezdő vagyok a fórumozás terén lenne egy pár kérdésem: amikor írom a hozzászólásomat, akkor hogy tudom megjeleníteni a legfrisebb hozzászólásokat? Mert per pillanat a 2006 március. 9-it látom utolsónak.

Szeretném én is feltenni a vonalzót. Hogy kell?

Köszi a segítséget és hogy befogadtok. :D

Orsi



[/img]
 
 


Azt elefelejtettem, hogy gyönyörűek a Babák és persze a Mamák is, nem is beszélve a Kismamákról!
Próbálok egy vonalzót beilletszteni, hátha

KépKép

KépKép
 


:roll

Sziasztok!

Én már szűltem Hegedüs Tibor doktorurnál, teljesen pozitiv volt a véleményem róla. Most azonban nagyon sok rosszat hallok róla.
Aki tud valami róla segitsen.
Elöre is köszönöm!


Sziasztok.

Csatlakozhatnék?Én is a Kútvölgyiben szültem 2004.04.05.-én a kislányom,Dr.Vida Gábornál. :)
Vendég
 


Hali Kertészrózsa!
Gyere át a másik Kútvölgyis topicba, ott aztán van élet! Kicsit feljebb van.

Kriszta

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Szeretnék két dologban segítséget, tanácsot kérni. 6 hónapos és 3 hétes a lányom, éppen az elválasztás folyamatában vagyunk, de a gyümölcsnél mindig összeszorítja a száját nem akarja enni. :evil: A főzelékkel már jobb a helyzet. :o Van esetleg valami fortélyotok a gyümölcsre szoktatásra? (anyatejes a baba).

A másik, amiben tanácsot kérnék: mostanában 2-3 óránként felkel éjszaka, pedig nem is igazán éhes.E miatt persze nappal nyűgös. Hogyan tudnál leszoktatni az éjszakai felkelésekről? :roll:

Legyek radikális, és ne menjek oda hozzá (csak ránézzek)? Vagy, ne adnak neki cicit? (cumisüvegből sajnos nem iszik sem teát sem vizet). Ha esetleg végigsírnak 2-3 éjszakát utána megszokná, hogy aludjon éjjel?

Köszönöm a tanácsokat
sziasztok
 
 


Mi van ezzel a babanettel?????
Tök lassú, és egy 1000 éves oldalra dobott fel!!!
Uccsó üzi febr.28.
Hol vagyok???? :twisted: :twisted:
Vendég
 


Sziasztok, én gyuzso férje vagyok :D

Na azért írok én, mert akkora örömünk van, hogy csak na!
Frontok ide, telihold oda, kánikula, melegrekord, eső... Micu nem várt tovább, ma este 18:22.kor kibújt, és harsányan üdvözölt bennünket.
3,3 kg-jával és 56 cm-ével teljesen normális kisfiú, helyesen próbál szopizni.
Természetes úton, komplikáció nélkül érkezett, anya is megdolgozott rendesen. Óriási élmény volt, kispapákat kihagyni szigorúan tilos!!!

A már megszületett babákhoz mindenkinek jó egészséget, a tovább váróknak még türelmet, és kitartást kívánok.

Anyát és kisfiunkat szombat reggel hozom haza, addig nélkülöznötök kell őket.

Erika, és Tóth doki profizmusa eddig is tudott volt, de mellette nagyon kedvesek is voltak. Engem lenyűgöztek.

Üdv, I.

KépKép
Kép
 
 


Sziasztok!

Most regisztráltam magam :roll: , kb. 3 hét van a szülésig.
Ha minden jól megy akkor én is a "kútvölgyis" anyukák között tudhatom majd magam. Tóth doktorhoz járok és eddig nem került szóba, hogy esetleg tényleg lehet szülésznőt is választani? Itt láttam a társalgóban... Nem tudom mi ennek a menete...
Csak bemegyek a szülészetre és megkérdezgetem a recepción?
Egyébként minden tanácsot szívesen fogadok, hisz első szülésem lesz. Epiduláril érzéstelenítés mellett vagy ellen, gátmasszás...? gátolaj segít-e előtte? Vagy ebben mind segíthet a szülésznő?

Köszi előre is!
 


Sziasztok!
Valaki tud valamit arról,hogy mi lesz a Kútvölgyi-szülészetével?Marad minden a régi?
Vendég
 


Szia Anonimus,

egyelőre még mindig nem tudni semmit, állítólag ebben a hónapban lesz döntés. De március óta minden hónapban ezt mondják.
Viszont van egy másik kútvölgyis fórum fentebb, ha azt követed, előbb-utóbb meg lehet tudni majd valamit, mert vagyunk néhányan kismamák, akik az év második felében várjuka babánk születését. Én pl. dec. vége - jan. eleje. Járunk terhesgondozásra, amint megtudunk valamit, informáljuk a fórumot.
Szi, üdv. M.

Kép


Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Csatlakozhatnék? Én is a Kútvölgyiben szültem 2005.06.06-án Dorina lányomat, Sipos doktornál és Ferenci Erzsike szülésznőnél.

Kép
 
 


Sziasztok !

Én dr Szabó Tibornál szültem 2006..júl 11. Kolos fiamat császárral,és csak arra várok h kiderüljőn mi lesz mert akkor jőhet a másik
Beáta

Kép
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a segítséget, sikerült a vonalzót feltenni!!!!
Fényképet még nem küldök mert bíbelődnöm kell az átméretezéssel..............
Mindenkinek "jó" éjszakát ebben a hőségben (nálunk 32 fok van a lakásban).

Kép
 
 


Jelentem, az egyik finiselő tegnap jött haza a kórházból, épen és egészségesen, egy darab kisfiúval az oldalán. :) Kép [/img]
 
 


Sziasztok!
Üdvözlök mindenkit.

Most novemberben fogok szülni a Kútvölgyiben, és az lenne a kérdésem, hogy kb. mennyit adnak a dokinak és a szülésznőnek?
Próbáltam beszélni a dokival, de nem adott egyértelmű választ.
Viszont ti, akik már szültetek itt, biztosan tudtok nekem választ adni.
Előre is köszönöm.

Ancsa
 
 


Szia Ancsa!

Gyere át a másik kútvölgyis topicba, ott sokan vagyunk és tudunk segíteni!! Pár sorral feljebb van!

Üdv

Cukorfalat

KépKép

KépKép
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

KépKép
KépKép
 


Kedves mamák-papák és babák

Eladó Baboo babahordozó!

Olyan mint a Baby Bag.
Hasonlít a kendőre csak korlátozottabbak a hordozási lehetőségek, ellenben egyszerűbb a használata és nem kell a rengeteg anyaggal bajlódni, ha éppen nem használjuk, ráakasztva a babakocsi tolókarjára pakolóterületet nyerünk.


Nagyon jó minőségű, vidám színes pamutból.

Két pozicióban, újszülöttkortól hordozható. Eleinte fekve később ha már a baba ülni tud csípőhordozásban.



Honlapomon többet is megtudhat a hordozóról.

http://www.gportal.hu/portal/babooo

Mi nagyon szerettük, kisfiamat kb másfél éves koráig hordoztam.

Ára 8500 Ft


Képek és információk a hordozóról:

http://www.babanet.hu/tarsalgo.....mp;start=0
http://www.gportal.hu/portal/babooo/

A képen látható babák életkora:
első baba 3 második 5 harmadik 20 hónapos.


KépKép
KépKép
KépKép

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Talán emlékeztek, pár hete írogattam ebbe a topicba, de egy jó ideje egyszerűen nem jönnek fel a legfrissebb oldalak!
:shock:
Akármire kattintok, november 25 a legutolsó hozzászólás!! :( :(

Pedig úgy szeretném tudni, mi van veletek!!
Ha jól emlékszem, két baba is nagyon jönni akart már :D :D

Talán ez, hogy írok, beindít valamit, de lehet, hogy csak ti tudjátok elolvasni...

Ha valakinek van ötlete és ideje, please küldjön egy privit..

Pusz mindenkinek!
Vendég
 


Borsika!
van egy másik Kútvölgyis topik!!! A "kórházak - negatív oldal" alatt!!! ott vagyunk :D :D :D

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Látogassátok meg a köv. oldalt.
Mondókákat fogtok találni :-D

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Vagy

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Köszi

Sziasztok

Üdv.
 


sziasztok!

Tudnátok nekem abban segíteni, hogy megadná valaki olyan kútvölgyis szülész-nőgyógyász telefonszámát akinek magánrendelése is van? Bár még a családalapítás gyermekvállalás sajna odébb van úgy érzem itt az ideje hogy véglegesen válasszak nőgyógyászt akinél majd szülhetek is. Mélben is jöhet a telefonszám! (dora@czettner.hu)
előre is köszönöm!!!!!
 
 


Szia Runnic!
Gyere át a másik topicba és ott a lányok tudnak neked segíteni.
Én a Teleki dokinál vagyok,de a magán rendelését nem tudom.
A másik topic a jános kórház és a kaális között van.
Várunk szeretettel.
Valentina

 


Sziasztok Kútvölgyis Anyukák!

Úgy néz ki, jövő márc. elején én is a Kútvölgyiben hozom majd világra az első babócánkat. Dr. Mészáros Gáborhoz mentem magánrendelésre és elvállalt. Van vkinek tapasztalata a drúrral kapcsolatban?

Illetve abban kérném a segítségeteket, hogy az első vérvétel hogy zajlik? Mészáros dokitól kaptam egy előjegyzési számot. Azzal hova kell mennem? Nem világos még az egész. :)

Köszi előre is a segítséget!!!
 


Szia Csiperke!


Először is gratulálunk! :)

Fentebb van még egy kútvölgyis fórum, oda gyere.

Vérvétel: nem tudom, hogy tavaly óta változott-e a helyzet, én akkor sima beutalóval mentem vérvételre. Ez a másik épületben van, a második vagy a harmadik emeleten. Érdemes reggel menni, valamikor (talán fél tíz és tíz között) van egy félórás szünet. Amikor odaérsz, húzol eg ysorszámot, aztán papírok be a kisablakon, pisilés (vizeletmintát is vesznek egyúttal) és nemsokára lehet bemenni a vérvételre. Kedvesek.

De gyere át a másik topicra, ide nem nagyon jár senki. Én nem ismerem Mészáros doktort, de a másik topicon sokan vannak, akik vele szültek, segítenek. Egyébként jókat hallani róla, látásra rokonszenves volt.

További jó babázást!

Kép


Kép

Kép
 
 


Szaisztok,
Látom már összeszokott társaság vagytok, gyönyörű babákkal, de ha megengeditek csatlakoznék. Szeptember 12-re vagyok kiírva a Kútvölgyibe szülni Sipos doktorhoz az eslő kicsi fiammal, kicsit már félek, szeretnék néhány bátorító szót, és élményt a Kútvölgyiről, az sem baj, ha nem Siposhoz tartoztatok.
előre is köszönöm!

Piroska :D
 
 


Sziasztok!

Én dr. Szabó Tiborhoz járok, nála fogok szülni, és lenne egy pár kérdésem. Van valakinek tapasztalata a doktor úrral kapcsolatban?
 
 


Szia Vera!

Ez a topic nem igazán él...van egy másik asszem feljebb egy kicsit "kútvölgyis anyukák beszámolója", na ott vagyunk :D
Gyere nyugodtan, szeretettel várunk mindenkit :D

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Melyik topicba vagytok Kútvölgyis anyukák?
Sajnos nem találom!
 


Szia Dimitriusz!

Ez a topic kicsit kihallt, gyere a másikra ami a János Kórház közelében van,aszem ott van a Kaális is de nem vagyok benne biztos.

 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: