Új privát üzeneted érkezett!

Most olvastam a Kismamában a János kórházról. Hát én ott szültem tavaly császármetszéssel. Az orvosommal és a mûtéttel minden rendben volt. De amit az újságban írnak az nagyon messze áll a valóságtól. A császáros kismamához az intenzívre nem viszik fel szoptatni a kicsit, ki is vinné fel? Az az egy szem csecsemõs nõvér? És a többire ki vigyázna addig? Nem segítettek a szoptatásnál sem, ha nem evett a kicsi megetették tápszerrel CUMISÜVEGBÕL (cumival). A kicsiket este 9-re vissza kellett tolni, ha picit késtünk majdnem leharapták a fejünket. A cikkben jó ötletnek tartják, hogy a látogatók bejöhetnek a folyosóra és a szobákba. Hát nem jó, kézmosás nélkül összefogdosnak mindent, aki többágyas szobában volt még szoptatni vagy pihenni sem tudott tõlük. Mondanom sem kell, hogy a látogatási idõket sem tartják be. Én is kizárólag az orvosom miatt voltam kénytelen elviselni az ottani körülményeket. Persze tudom, ha több pénzük, több nõvérük lenne más lenne a helyzet. Lehet, hogy egy kicsit túlreagálom a dolgot, elnézést, de mindig felháborítanak az ehhez hasonló feltupírozott cikkek.
Névtelen
 


Szia

Hát nem tudom. Én 2* szültem a Jánosba, igaz nem császárral, de én nem láttam pl. tápszert az osztályon. Az, hogy a látogatok nem tartják be a látogatási idöt sem zavart, bár volt, hogy este 10kor már megkértem a szomszéd ágyon fekvöt, hogy kint a folyoson beszélgesen az anyukájával. De ha be tartatnák a látogatási idöt akkor én nem találkozhattam volna a párommal, mert mire odaért rég vége volt a látogatási idönek. De lementünk a kertbe igy nem zavartunk senkit. Soha nem harapták le a fejemet mert nem vittem vissza a gyereket, söt sokaknál volt kint éjszaka is a kicsi. Nem szoltak érte. Egyedül a fürdésre, vizitre kellett idöben visszavinni.
Kicsit tényleg tulreagálod a dolgokat. Ne feledd a korház nem szálloda az ember oda szülni megy. A lényeg, hogy Te és a baba rendesen el legyen látva. De ha nem tetszett és tervezel még másik babát akkor válasz másik korházat( azt csak csendben jegyzem meg, hogy máshol sem jobb a helyzet szerintem)
Névtelen
 


Kedves topiknyitó! Mikor szültél a Jánosban? Ott most szinte minden hónap számit. Nagy átalakitások vannak mind a szobákra mind a szabályokra nézve. Én 2002 májusában szültem ott, és azt tapasztaltam, hogy ha valamire szükségem volt szóltam, és az meg is lett. Szóval néma gyereknek anyja se. Másrészt nem császárral szültem, igy azt nem tudom hogy csaászárosokkal hogy bánnak. Kétlem, hogy nagyon máshogy. A csecsemõsök gondolom ugyanazok. Azokkal pedig meg voltam elégedve.

 
 

 
 

"Ne feledd a korház nem szálloda az ember oda szülni megy. A lényeg, hogy Te és a baba rendesen el legyen látva."

Hagy ne röhögjek kedves Nevtelen! Me` nem mingya´ börtönbe jarunk szülni? Feltetlen rossz elmenynek kell lenni a szülesnek? Raadasul ezt nevezed te rendes ellatasnak, amit Topiknyito Nevtelen leirt?

Maradok en is nevtelen
Névtelen
 


Én nem azt mondtam, hogy börtönbe járjunk szülni. Csak azt akartam ezzel mondani, hogy nem várhatjuk el , hogy a személyzet körülöttünk ugráljon hisz rajtunk kivül van más is ott.
Arrol nem beszélve, hogy ha Topik nyitot annyira zavarta a látogatok hada miért nem kérte az 1 ágyas szobát amiért ugyan fizetni kell, de oda nem ront be más hozzátartozoja.

Nem kell feltétlen rossz élménynek lenni a szülésnek, Nekem egyik sem volt az pedig én is ott szültem. ENGEM rendesen elláttak. Az hogy ez nem esik igy meg mindannyiunkkal nem feltétlenül a korház hibája. Lehet, hogy az elvárások nagyobbak mint amit az osztály nyujtani tud.

Ennyi

Ilyen stilusba meg nem vagyok hajlando vitatkozni Kedves Névtelen
Névtelen
 


Legutóbbi névtelen!

Te miért turkálsz mások tárcájában? honnan tudod, hogy megengedhetik-e maguknak a fizetõs szobát? amúgy csak a szt imrében hallottam eddig, hogy be lehet menni a szobába, a szülészetek 99%-ában még a folyosóra sem mehet látogató. Ez a baba egészsége és a mama nyugalma érdekében a minimum.
A személyzet pedig igenis azért van, hogy ugráljon körülöttünk.
Zsunya!Topicindító azt is írta, hogy az intenzíven feküdt. Így lehet, hogy mást tapasztalt, mint az osztályon.
Az 1. szülésem nekem sem úgy sikerült, ahogy szerettem volna és a volt kórházam topicjában én is megkaptam, hogy gyakorlatilag én vagyok a hülye, hogy így érzek, pedig az egy szuper szülészet és mindenki milyen jó fej ott. Hát nem. És én is utáltam, hogy nem elég a rossz emlék, még vannak emberek, akik megkérdõjelezik a tapasztalataimat, érzéseimet. Ti is ezt csináljátok itt.
Topicindítónak rossz tapasztalatai voltak, lehet, hogy nektek nem, de ez még nem jogosít fel arra titeket, hogy meghazudtoljátok õt akár tápszer, akár más kérdésben.
Névtelen
 


Én indítottam a topicot. Tavaly április végén szültem és elismerem, hogy azóta sokminden megváltozhatott. Bár a barátnõm sokkal késõbb szült és hasonló problémákról számolt be. Elismerem azt is, hogy felindultságomban írtam. De a tényeken ez nem változtat. Én ikreket szültem, a császáros pocakommal egyedül cibáltam a két kocsit. Az egyik bébi nem tudott szopni - megetették tápszerrel. Harmadnap egyedül mentem le a gyógyszertárba egy bimbókiemelõért, hátha azzal sikerül. A csecsemõs nõvér majdnem kinevetett, hogy mit akarok azzal.... És láss csodát mégis remekül szopizott vele.
Fizetõs szobában nem tudtam elhelyezkedni anyagi okok miatt. Nem a látogatási idõvel volt a problémám, illetve azzal is, de az nem zavart volna, ha csak a folyosóra jöttek volna be a látogatók. A frissen született babáimat fogdosták a szobatársam gyerekei. Kinek tetszett volna ez? Természetesen többször rájuk szóltam.stb.

Azért érdekelne egy frissen szült Jánosos véleménye is a megváltozott körülményekrõl.
K.
Névtelen
 


Kedves Topiknyitó!

Szerintem ha lesz következõ babád azt ne a János kórházban szüld meg. Válassz olyan kórházat ahol nem lehet bemászkálni a kórtermekben, nem tápszerezik a babát és ahol nincs alapítványi szoba (ingyen is ugyanolyan ellátást kapsz, mint bárki más), nem akarnak egy vagyonnal lehúzni egy szobáért, ahol aztán rád se fognak nézni. Engem nemhogy a szülés, de egy mûtét után is nagyon zavarna, amikor a szomszéd ágyhoz becsõdül 20 látogató és ott röhögnek, pofáznak, rég nem látott rokonok szórakoztatják egymást órákon át.
Az emberek manapság nincsenek tekintettel egymásra, a végletekig önzõk, bunkók nagyon el tudják szúrni a kórházi tartózkodást.

Szia: Timi
Névtelen
 


Kedves Topiknyitó!

Én nem a JÁnosban szültem, hanem az Istvánban. Ha kórházat váltassz azt nem ajánlom Neked.Kép Ott ugyanis nincs látogatási idõ. A szobákba a látogatók szabadon bemehetnek. Annyi van, hogy kb 11-6-ig zárva van az osztály ajtaja.... Ott a csecsemõsök kiválók (ellenvéleményt már hallottam, de keveset), a csecsemõs osztály mint olyan létezik, de csak addig voltak ott amig az anyát áttolták a szülészetrõl és kipakolt az ágyánál. A császárosoknak is odavitték a babáját azonnal (ikres pont nem volt), valamelyik csecsemõs (2-en vannak müsziben) állandóan járta a szobákat, kinek tudna segíteni szoptatni. Nálam a párom este 10-ig bent volt és valaki mindig volt bent. Ugyanígy volt a másik 2 szobatársammal is. Nem zavart, és õket sem, hiszen akkor mi jogon vannak bent az õ hozzátartozói?! Sajnálom, hogy rossz élmény maradt benned és kívánom, hogy megtaláld a számodra megfelelõ kórházat a következõ babáddal.

Kötekedõ Névtelen!
Másképp látom a dolgokat. A "személyzet"! Ha személyzetet szeretnél menjél szállodába, vagy vegyél fel inast, szobalányt. A kórházi dolgozók, nõvérek nem személyzet. Nem az igényeidet kielégíteni vannak ott, hanem az egészséged érdekében.

Elnézést a topiktól, hogy más kórházról is esett szó, de ezzel azt akartam leírni, hogy nemcsak 2 kórház van ahol szabott a látogatási idõ... Manapság már mindenhol rugalmasan kezelik ezt a kérdést, hiszen ha a látogatás 10-12-ig lenne vagy 15-16-ig szinte senki sem tudna látogatni, hiszen valakinek addig is dolgoznia kell...

üdv
sasha

Kép
 
 


Sasha!

mindenhol szabad a látogatás reggeltõl estig, DE NEM A SZOBÁBAN! teljesen abszurd, hogy véres lepedõ, hálóing látványával találkozzanak a szomszédom látogatói, az elsõ ügyetlen szoptatási kísérleteket sem osztanám meg vadidegenekkel, a higiéniáról nem is beszélve. plusz néha pihenni sem árt, az meg kiszámíthatatlan, hogy hány látogató jön a másikhoz és azok milyen vérmérsékletûek. normál helyen nem a szobába, de még a folyosóra sem lehet bemenni.van erre külön szoba meg az elõtér.
 
 


Kedve Topiknyito, en oktoberben szultem a Janosban masodik babamat. Az elsot 2000-ben. Nos, a csecsemoosztalyrol annyit, hogy sajat tapasztalataimbol okulva egy agyas szobaba mentem a babaval, es csak a minimalis idore adtam ki a kezeimbol. Nos, szerintem ennek koszonheto, hogy semmi szopizaSI GONDUNK NEMVOLT, MINT Az elsoszulott babammal annak idejen, akit siman megtapszereztek ejszaka. Mert ejszaka be kell adn a babakat, ha nem egy agyasban alszol- elvileg akkor is, ha hagyod magad. Nos, a babam vett ejszaka es igy kikerultunk ebbol a tapszer-cumisuveg- nem akar szopni korforgasbol a masodik babammal, de ez csak magamnak koszonheto es nem a csecsemosoknek.
Emoke
 


Tõlem senki nem kérte be éjszakára a babát. Biztos elvegyültem a tömegben és nem vettek észre a kétágyasban. Komolyan olyan mintha nem ugyanarról a kórházról beszélnénk. Döbbenet. Kép Sajnálom.

 
 


Szia Zsunya!
Nekem azt mondtak, hogy egy v 2 agyasba kint lehet, csak a "kozosben " nem, ugye ami nem fizetos... amugy este 6-kor szultem, es aztan 10 fele a parommal magunkhoz akartuk ragadni a babat az egy agyas szobaba. Nos, a csecsemos elkerekedett szemmel nezett rank, hogy mi???? mit fog akkor enni!! Ki adja neki akkor a cukros vizet??? Mire parom kozolte, hogy azert fdizetunk kulon szobat, hogy bekeben ott lehessunk, es senki ne adjon cukros vizet a babanak rutinbol - ha az orvos elrendeli, persze az mas. Nos, lala az egnek, a sarkamra alltam- fel voltam vertezve a gyerekorvosunk telefonszamaval, o nem is ertette, hogy egy 10/10-es apgarral szuletett vbabank ugyan minek a cukrosviz rutinbol??, TaNM HOGY CSENDBNEN MARADJON????
nA, EZ VOLT.
emoke
 


Én nem fizettem és kétágyasban voltam. Még mielõtt messzemenõ következtetéseket vonnál le, fogadott orvosom sem volt. Nem etettek semmit a babámmal és akkor hoztam vittem amikor akartam.

mondom olyn mintha nem egy kórházról beszélnénk. Sajnálom, hogy rossz tapasztalataid voltak.

 
 


Sziasztok!

Én februárban szültem a Jánosban, pont mikor megjelent a cikk a kismamában.
Császáros szülés volt, 9,07 kor megvolt Dorka lányom, egy puszi a buksijára és már vitték is.
Legközelebb valamikor este 5 kor hozta fel a "intenzívre" a csecsemős nővérke, Én még azt sem tudtam mit csináljak vele, de lerakta mellém, és otthagyott egyes egyedül vele, mikor a eda-tól még nem éreztem a lábam, alig tudtam forgológni, nemhogy szoptatni, egész végig attól féltem, hogy szegény leesik az ágyról. Így a férjem szerencsére 20 perc múlva befutott, és visszavitte az elsőre a többi babához.
Valószínű hogy én is hibás voltam a dologban, mert első baba és nem tudtam, nem mondták, hogy mit, hogyan csináljak.
Másnap szoba, ágy vadászat után lekerültem a 11 szobába, 2 ágyas az egy dolog, hogy a pelenkázót kibérelte a már ott lévő pár nappal korábban szülő szobatársam, az a másik, hogy nem tudtam aludni a nyikorgó ágytól, de az mindennek a teteje volt, hogy miután hazament a szobatársam összeakartak zárni egy arab nővel.Na ekkor betelt a pohár és átköltöztem a 2 -es fizetős szobába.
A szoptatást nekem se mutatták, tanították meg, így rengeteget kinlódtam vele. Miután hazamentünk rá 3 hétre újra a Jánosba kötöttünk ki, mert begyulladt a mellem 40-41 fokos lázam volt, mi volt az orvosi utasítás szoptasson, fejjen anyuka.
Kap 24 órát, hogyy kiürítse a mellét...Teljesen ki voltam NEM VOLT A CSECSEMŐ OSZTÁLYON SE olyan nővérke aki tudott volna valamit is segíteni, mert a lányom mindig elaludt a cicin, és nagyo fájt.
Végül fent a nögyógyászatról jött le egy növérke időssebb!!! és kézzel kimaszírozta, kifejte a tejet a ciciből, más senki sem tudott segíteni, vagy nem akart.
Bevallom nagyo fájt, de szerintem máshogy nem lehetett kivarázsolni a tejet, se az ott lévő fejővel, se a saját aventes feömmel.

A látogatók egész nap jöttek mentek, ami elég zavaró tud lenni, mikor te szoptatnál és a másikhoz férfi látogató jön....
Na meg a majdnem szobatársamhoz fammiliától jöttek a rokonok, csemetéi ott rohangáltak, zajongtak a folyósón, nem egyszer szóltam rájuk, hogy csendesebben.
Egyébként nem nagyon helyeslem ezt a rendszert, hogy mindenki bemehet a szobákba a pár napos csecsemőkhöz, elég nagy a fertőzés veszély.

Így erről ez a véleményem.
Az orvos (ok)75 ezerért , nővérek ( jó pénzért) elég rendesek, szülésznő is az volt, bár Ő véletlenűl kimaradt a pénzosztásból, így 3 hét múlva meg sem ismert, nem is köszönt...

Manó2
manó2
 


Én is a Jánosban szültem tavaly szeptemberben.

Kifejezetten azért kértünk (fizetős) egyágyast, hogy a bejárkáló látogatók ne zavarjanak. 7 hónapos terhesként egy hetet bent töltöttem, és akkor tapasztaltam, hogy az milyen rossz. Amikor viszont szeptemberben szültem, már tilos volt a látogatóknak a (többágyas) szobákba bemenniük. Ez azóta megint megváltozot???

Nekem a szüléssző és a csecsemősök is segítettek többször a szoptatásban kérés nélkül és kérésre is (nem pénzért). A kisfiam a csecsemősök szerint átaludta az éjszakát, így nem kapott semmit éjszaka, később kapott tápszert (mert nekem napokig nem volt egy csepp tejem sem, csak kb. egy hét után kezdett megjönni). Én ezt nem is bántam, mert bár 10/10-es volt az ő értéke is, de attól - anyatej híján - éhes volt szegényke.

A második babánál annyit változtatnék, ha akkor sem lenne tejem, hogy tápszer helyett anyatejet kapjon. (Mellesleg hamarosan 11 hónapos, és még naponta 3-szor szopik).

Vöcsök
Névtelen
 


Sziasztok,behalt topikosokKép!

Én is a Jánosban szültem, kétágyas fizetősben, 2003-ban, hát szo-szo. A nővérkék okésak voltak, a csecsemősök is-de a szoptatásban 2-en segítettek hozzáértően, de ők is külön kérésre, fizettünk is nekik egy keveset. A tejszívó gép karikatúrája volt önmagának, saccra 25-30 éves szerkezet, mindent csinált, szörcsögöttt, fújt és szipákolt, csak tejet nem szívott, nem beszélve a méretéről: állványszerűség. rajta elöregedett gumihuzal, a végén a pumpa, ki-be kapcs. gomb, recsegve indult el, ereje semmi. Többet is betoltak, de mind iylen volt, a végén ez a két csecsemős kézzel nyomta-dögönyözte a mellemet (sírtam már, annyira fájt), mert nekem nagyon nehezen kezdett folyni, noha már labda nagyságú volt a mellem. Egyébként aműtét rendben ment, kedves szeméylzettel, kaja is tűrhető és elég sok volt. Én a harmadik éjszakától kihoztam éjszakára is a kisfiam, és etettem kétóránként. Mindent összevéve elég profi, nem túl szívélyes de mgfelelő ellátás volt.

Éva
 
 


Szia Éva!Én is a Jánosban szültem tavaly...a tejszivóval én is nagyon megjártam mert ugy megfájdult a mellem az erős szivástól hogy alig birtam utána szoptatni...egy kőkorból marad gépezet....aszivélyességről annyit hogy velem elég rendesek voltak sok-sok napot töltöttem már az osztályon mert mindhárom gyermekem itt szültem és az első terhességem elég problémás volt és két hónapig bent voltam,tavaly oedig begörcsölt az epém és be kellett feküdnöm a szülésig ..mindent egybevetve én megvoltam elégedve egy pár apróságtól eltekintve megvoltam elégedve az ellátással...Dr.Héder volt az orvosom sajnos tavaly télen elhunytKépKépKépmost Dr.Pálmai Bálinthoz járok a jövő héten megyek be méhszáj műtétreKépüdv.vera
Kelemenné Vera
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy beleszólok, de lenne egy kérésem:
aki Kismama újság előfizető, és a májusi börzére nem szeretne kimenni, attól szívesen megvásárolnák a jegyét, amit a májusi Kismama számmal együtt fog megkapni ajándékba.
Itt a listánk, ha felajánlod eladásra, kérlek írj ide:
http://www.babaszoba.hu/forums/messages?tid=568942

Köszönjük!


Sziasztok!

Csináltam egy kismamáknak szóló honlapot. Ha van kedvetek nézzetek be hozzám. www.kismamalap.gportal.hu Köszi!
 


Sziasztok!

2007. májusában fogok szülni a Jánosban.
Ha az elmúlt időszakban szültetek, írjatok légyszíves az élményeitekről. Ja, és ha ajánlana valaki egy jó szülésznőt, azt is megköszönném.
Köszi
Niki
 
 


Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék,hogy szült -e már valaki a Szentkirályi dr.-nál, ha igen ,légyszi írd meg, hogy milyen tapasztalataid voltak vele kapcsolatban és mennyit fizettél egyébként a Jánoskórházról beszélek. köszi


Szia!

Milyen tapasztalataid voltak Pálmai doktorral?
Esetleg valaki tud róla információt adni?Hálapénzel kapcsolatban is...!Előre is köszi!
t_reni@freemail.hu
Kelemenné Vera írta:Szia Éva!Én is a Jánosban szültem tavaly...a tejszivóval én is nagyon megjártam mert ugy megfájdult a mellem az erős szivástól hogy alig birtam utána szoptatni...egy kőkorból marad gépezet....aszivélyességről annyit hogy velem elég rendesek voltak sok-sok napot töltöttem már az osztályon mert mindhárom gyermekem itt szültem és az első terhességem elég problémás volt és két hónapig bent voltam,tavaly oedig begörcsölt az epém és be kellett feküdnöm a szülésig ..mindent egybevetve én megvoltam elégedve egy pár apróságtól eltekintve megvoltam elégedve az ellátással...Dr.Héder volt az orvosom sajnos tavaly télen elhunytKépKépKépmost Dr.Pálmai Bálinthoz járok a jövő héten megyek be méhszáj műtétreKépüdv.vera
Vendég
 


Sziasztok! Melyik dokit ajánlanátok a Jánosban? Sajna még nincs pozítiv tesztünk, de nem akarom akkor elkezdeni a doki-keresgélést...

Dóri

Kép
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

KépKép
KépKép
 


--------------------------------------------------------------------------------
Most kezdtem el olvasgatni a Szt. jános kh. topikjait, és láttam, h. te is érdeklődtél már korábban a Szülészetről.
Az első gyermekemet a MÁV. kh.-ban szültem Dr Kelemen Csaba Dr.-nál, akit sajnos az átszervezések ebbe a kórházba sodortak. maga, azóta igaz Bp-ről Sopronba költöztem, de mivel maradtunk a Dr.Úrnál a második babámat is nála szeretném szülni, hozzá járok azóta is a magánrendelőjébe. Tehát szülni a Szt. jánosban fogok, május közepe-vége felé. amennyiben időd engedi egy pár hasznos infót szívesen olvasnék. nagyon szépen köszönöm a segítséged!

üdvözlettel: Németh Erika


t_reni:nem tudom,talán még aktuális-én a jánosban szültem Pálmai dokinál,ha esetleg lenne kérdésed nyugodtan írj!

Kinga
Vendég
 


Sziasztok!

én május vége júni elejére vagyok kiírva a Jánosban (első babával, szóval elég nagy az izgalom és a fejetlenség... :) ) és szintén az ifj.Kelemen Csabához járunk és az lenne a kérdésem, hogy mennyit szokás/kell adni neki illetve ott a kórházban kinek kell még adni vagy hogy müködik ez az egész? :)
bocsi, ha túl sok evidenset kérdezek, de nem vagyok képben sok mindennel :)
tényleg, olvastam a kórház oldalán, hogy mindig van szülésrefelkészitő tanfolyam, arról tudtok valamit?

nagyon köszi a segítséget!!!

:)
 
 


Sziasztok, én is olvastam a kismamát de nem tudok még állást foglalni mert még csak most járok a Bmc-be viszont légyszíves írjátok meg milyen Sóvágó és Serfőző doktor mert közülük szeretnék dönteni! szakértelem, humor, kedvesség ultrahagozás minden érdekel!!!
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron