Új privát üzeneted érkezett!

Gondoltam is rád hogy vajon mi a helyzet.
Jó volt a babamasszázs, tetszett.
Ha a csajszi nem szól közbe akkor megyünk kedden, párom úgyse volt még, legalább megnézi milyen.
Meg én csak 2x voltam szóval még egyre elmennék :)
Én hétfőn megyek a 3. ctg-re, eddig nekem is minden ok volt.
Ó, a cukrod tényleg...
Gondolom be kell majd feküdnöd, előző nap vagy aznap reggel és már indítják is. Akkor legalább tuti tudni fogod hogy melyik szoba szabad, nem azon fogsz "idegeskedni" hogy vajon melyik nap születik, hol leszel mikor megindul, esetleg az éjszaka kellős közepén kell kómásan rohanni. :)
A bogyók biztos segítenek, hinni kell benne és akkor tuti hogy hat :)
Igen, az utsó héten már elvileg csak a tüdeje fejlődik még kicsit,de a betöltött 37. héttől már nem számít koraszülöttnek.
Bizony, ijesztő hogy hogy ilyen kevés idő van hátra, hogy telt el így az idő? :)
ildike1984
Veresegyház
 
 


Jááj, itt az idő!! Ma reggel megyek a kórházba! :roll: Tegnap voltam orvosnál, zárt a méhszájam, nem igyekszik kifelé a kisbabám, de már 3600 gramm a gép szerint :lol:
Max. kétszer próbálkoznak méhszájérleléssel, kétnapos különbséggel (ha nem jön be elsőre), aztán megindítják.
Van bennem egy kis para :) Őszintén én inkább rohantam volna éjjel kómásan, mert akkor tudom, hogy Ő döntött úgy, hogy na, most már kifelé... Így csak remélem, hogy a tabletta segít és nem áll ellen a szervezetem :wink:
plextor
Csömör
 
 


Jaj istenem most olvasom...
Gondolok rád, ne aggódj minden rendben lesz, csak nyugi :)
Tudom könnyű azt mondani :)
Ha tudod majd írd meg hogy mi a helyzet, hogy alakulnak a dolgok!!Bent is tartanak?
Ezek szerint a homeós bogyók sem segítettek valami sokat...
Lehet összefutunk, nekem a hétvége a megérzésem, aztán meglátjuk :)
ildike1984
Veresegyház
 
 

 
 

Szia! Még bent vagyok, nem hat a tabletta, Konrád nem akar kijönni erre a világra :) kicsit puhult a méhszályam, de ez még kevés a boldogsághoz.  Ma kapok mégegy tablettát, aztán hátha lesz valami. A végén még tényleg találkozunk hétvégén :? Amíg tudod húzd ki otthon, mert itt bazi meleg van. Ja, és teltház a szülőszobákon és a kórtermekben is. Remélem neked spontán megindul.... :)
plextor
Csömör
 
 


Hű nem semmi hogy nem hat az a cucc!
Tarts ki!!
Aztán írj ha van valami! :)
Drukkolok továbbra is. Már nézegettem a babaképeket a kórház honlapján hogy hátha látom Konrádot de eddig még nem :)
Teltház? jézusom...és te melyik szobában vagy? 4ágyas vagy a nőgyógyászaton még?
ildike1984
Veresegyház
 
 


A szülészeten vagyok és kétágyasban. Ne izgulj elég nagy a cserélődés, úgyhogy ha netán fél napra be is kerülsz a négyágyasba, tuti lesz lehetőséged átköltözni, csak rögtön szólj, ha bejösz!
plextor
Csömör
 
 


Oké, köszi az infót 8)
Na és megkaptad a második tabit vagy még nem?
Abszolút egy fájás se sehol? :)
Hű és a szobatársadnak már van babája?
Én nagyon az 1 ágyasban gondolkozom párommal. Meglátjuk :roll:
ildike1984
Veresegyház
 
 


Semmi fájás...:( Majd este 8körül kapom meg. Igen, csüt óta velünk van a babája is, azóta nem klímázunk :wink:
plextor
Csömör
 
 


Na de mindjárt telihold, hátha meg akarja nézni Konrád :)
Ha holnap nem indul meg akkor indítás? meddig várnak vele?
Hú, hány fok van a szobában?
Hogy bírod ezt a 'stresszt' ?
ildike1984
Veresegyház
 
 


Szia! Tegnap este 20:08-kor császárral megszületett Konrád :D 3650 gramm és 58cm szőke kisfiú. :D :D
plextor
Csömör
 
 


Szia!

Jaj de jó, gratulálok!!!:):)
Jól vagytok?
Már nem lesz kánikula, úgyhogy elviselhetőbbek lesznek így a napok.
Na és ilyenkor meddig tartanak bent?
Örül a család mi? :)
De jó-de jó :)
ildike1984
Veresegyház
 
 


Szia!

Jól vagyunk köszönjük, bár nyilván még jó néhány nap mire oldalt is tudok feküdni :? Te mikor jössz? Vagy már itt is vagy? Ha minden ok,szerdán mehetünk haza :D. Már alig várom. Egyébként itt mindenki nagyon kedves, a csecsemősök is segítőkészek! A család és a barátok persze odavannak....jönnek látogatni,meg hívogatnak... Megvan már a neve a kislányotoknak?
plextor
Csömör
 
 


Örülök ha jól vagytok :)
Ki tudja mikor megyek...ma voltam ctg-n azt mondták minden ok, de ha hétvégéig nem szülök akkor jövő hét kedden menjek be a kórházba, mert ugye most szombatra vagyok kiírva.
Néztem a képeket fent de még nincs fent Konrád, csak június 20-ig vannak fent a kismanók :(
De majd még nézem ;)
Tényleg non-stop veled van a kisfiad? Segítettek a szoptatásban?
Na és még mindig telt ház van?
Jaj gondolom hogy oda+vissza van a család Konrádtól :)
Tímea lesz a csajszi, páromnak nagyon az a név tetszik, nekem sincs vele bajom szóval ennyi :)
Azért halljak még rólatok! :)
Majd én is írok ha van valami...
ildike1984
Veresegyház
 
 


Szia!

Jól vagytok?
Nekünk megvolt a mai nst+vizsgálat, ha ma meg holnap semmi, akkor csütörtökön be kell feküdnöm. :roll:
Meglátjuk...
ildike1984
Veresegyház
 
 


Szia!

Kicsit eltűntem...sűrűk a napok :lol:
Jól vagyunk, ma voltam varratszedésen. Nem fotózkodtunk a kórházban, de megpróbálok csatolni ide egyet :)

Konrád nagyon édes és jó kisfiú...nemigen lehet panaszunk rá
:lol:

Drukkolok neked, hogy magától meginduljon, a végén még a húgommal fogsz együtt szülni :lol: bő kétújjnyira tágult, 1-2 napot adtak neki....

Kép
plextor
Csömör
 
 


De édes!!!!!!!!!! :):)
Látni rajta hogy jó kisfiú :)
Nem semmi, tényleg lehet hogy együtt fogunk szülni tesóddal :):)
Én meg nem nagyon tágulok pedig szedem ezeket a homeós cuccokat :roll:
Kíváncsi leszek hogy mi lesz csütörtökön. Kapok gyógyszert mit te vagy várnak egy-két napot ...
De az a vizsgálat is durva volt, nem esett vmi jól :roll:
Már úgy túl lennék rajta de azért para is... :?
ildike1984
Veresegyház
 
 


Ildike mi van veled? Be kellett feküdnöd? Lehet, hogy bent nincs is neted....
Esetleg már meg is van a kislányod?

A húgom még egyben, otthon várakozik.

Ha van rá alkalmad írj!
plextor
Csömör
 
 


Szia!

4-én kellett befeküdnöm, de aznap hajnalban jöttek is a fájások.
19:54-kor született meg Timike, egész napos fájások, a végén 4 óra kemény vajúdás után császármetszéssel végzõdött a dolog. De megvan az a lényeg. Annyira cuki. :) Van róla kép a kórház oldalán.
Jövõ héten megyek varratszedésre, kibírható?
Húgod közben megszült már?
Ti jól vagytok?
Majd írj ha tudsz!
ildike1984
Veresegyház
 
 


Szia!
Megnéztem a fotót...nagyon szép kislány :) gratulálok!!!
Nem volt könnyû neked sem...nálad mért döntöttek a császár mellett?
A varratszedéstõl ne tarts..észre se venni..neked is egy-egy "plomba" van a varrás végein?
Milyen otthon lenni Timikével? Jól boldogultok?

A húgom még nem szült meg, de már nagyon türelmetlen :lol: a héten tölti a 39. hetet.

Mi jól megvagyunk, köszi, imádjuk a kicsi fiút, olyan édes és nagyon jó baba...egy rossz szavunk sem lehet rá.
A szopizással vannak gondjaink, de majd csak lesz jobb is, dolgozunk rajta :roll:
plextor
Csömör
 
 


Szia!

Köszi :)
Ugye én is szedtem a homeós bogyókat, vajúdás alatt is, meg is lepõdtek hogy milyen hamar kitágultam de sajnos épp hogy be tudott fordulni a baba és nem ment lejjebb bármit is csináltunk.
A doki 2x megpróbálta forgatni vagy lenyomni vagy nem tudom de azt hittem ott halok meg. Aztán mondták hogy nem fog menni, irány a mûtõ. Meglepõen jól tudok mozogni, az elsõ pár nap kegyetlen volt. Nem tudom mi lett volna ha nem egyágyasba lettünk volna és nem lett volna ott a párom. Belegondolni is rossz. Te hogy bírtad?
Na most már csak megszül tesód is :)
Most épp nem boldogulunk jól. Szintén a szoptatás. Van tejem azzal nincs gond, de Timike azt csinálja hogy eszik majd bepisil vagy bekakil és tisztába lesz téve, de nem tudod lerakni, bármit csinálsz sír és szopogatja az öklét hogy még éhes. Hiába evett elõtte...az éjszakánk is kegyetlen volt. Ráadásul sebes mellbimbóból etesd sûrûn...á..csillagokat látok.
Meg ha evett és elalszik és csuklani kezd, felébred és megint nem tudjuk letenni, mert bõg és csak a cici nyugtatja meg.
Nálatok hogy megy ez?
Tegnap volt hogy 2 és fél órát szoptattam :roll:
De majdcsak kialakulnak a dolgok.
Nektek mi a gond a szopizással?
Amúgy nektek mennyit eszik egy-egy alkalommal kb?méritek?
Majd írj ha tudsz :)
Kitartást! :)
ildike1984
Veresegyház
 
 


Szia!

Én kétágyasba voltam, a szobatársam szintén császáros volt, úgyhogy elvoltunk, mint két rokkant :)....alig tudtam lefeküldni, meg felkelni. A fekve szoptatást valamelyik csecsemõs erõltette, hogy próbáljam meg, de majdnem kutyát szültem mire elhelyezkedtem :roll:

Én etetés elõtt teszem tisztába és mire végzünk szinte bealszik...muszály utána pelust cserélned? Az ébreszti fel.
Kisebesedett a mellbimbód? Basszus! Kezeled valamivel? Állítólag ha anyatejet kensz rá és hagyod megszáradni rajta az is gyógyító hatású. És próbálj meg otthon melltartó nélkül flangálni, hogy szabadon legyenek. Az is segít.
Nálunk az is gond, hogy nincs is túl sok tejem..ill. hogy azt se nagyon akarja kiszopni...azt hiszem lusti, miközben türelmetlen, hogy nem jön a kaja azonnal. Tápszerrel kiegészítünk, folyamatosan fejek, hogy több legyen, így most már több mint a fele a napi étkezésnek anyatej.
Egyébként nagyon szépen alszik, úgy kell felkelteni az etetésekre. Ha rajta múlna, lehet, hogy átaludná az éjszakát.
Azt próbáltad, hogy magad mellé veszed az ágyba és fekve szoptatod éjszaka? Állítólag te tudsz aludni, miközben a kisasszony "kiszolgálja" magát. Mi ezt nem csináljuk, de másoktól hallottam, hogy mûködik.
A nyûglõdés ellen bevetettünk egy játszócumit (lehet eretnekség), amire szerencsére nincs állandóan szükség, de ha nem segít a szép szó, meg a szeretgetés, se a peluscsere, akkor csodákra képes :lol:

A héten volt a védõnõ és mondta, hogy 1 hónapos korára hason fekve el kell fordítani a fejét a kicsinek (ez amolyan elvárás), úgyhogy most trenírozom Konrádot :) bár most is bealudt hason fekve :D

Na, majd írj, hogy alakulnak a dolgok!
plextor
Csömör
 
 


A húgom is megszült tegnap éjjel :) bakker 4 óra alatt kipottyantotta a kisfiát :lol: háát van ilyen is :roll:
plextor
Csömör
 
 


Szia!

Vannak jobb és rosszabb idők.
Most kicsit pánikolok, mert még mindig jönnek ilyen nagyobb vérdarabok. Tegnap voltam varratszedésen, megvizsgáltak, azt mondták lehet nem tudtam még kiürülni, valami vérömlenyt látott, úgyhogy kaptam még egy üveg ergon cseppet, hátha segít. Ha nem akkor egy egynapos altatásos műtétem lesz :(
Van valami szövetdarab, ami még nem tudott leszakadni, és az egyik fele már jönne ki , de nem tud. Nagyon ijesztő. Neked volt ilyen? Azt mondják császárosoknál ritka mert jól "kitakarítanak".
Úgyhogy most várunk.
Sebes mellbimbó-ügyben minimális javulás van, nagyon lassan gyógyul és nagyon fáj :(
Na örülök a tesódnak! :)
Nekünk amúgy nem fogadja el a játszócumit :(
Tápszert mi is adunk neki, ha felkel hogy nem elég a tej. Ma elvileg kapok egy jobb mellszívót mert ami van annak szűk a tölcsérje és mellbimbógyilkos.
Hát meglátjuk.
Amúgy neked is ilyen zűrös volt ez a vérzés téma?
Hogy telnek a napok?

Majd írj! :)
ildike1984
Veresegyház
 
 


Szia!

Nekem nincs gondom a vérzéssel szerencsére, remélem a cseppek segítenek és nem kell az a műtét neked sem. Én be lennék rezelve a helyedben... Kicsit még húzódik a hasam, érzékeny, de majd csak elmúlik.

Ez a mellszívó téma érdekes, bazi nehéz választani..én egy Medela mini elektriket használtam eddig ami már a húgomé, most szerzek be egy Swinget..egyébként bevált. Te milyet használsz?
A mellbimbóm az nekem is érzékeny, ha megszívja a kis aranyos... markolom az ágy szélét :twisted:
Már egyre többet nézelődik napközben, nem alszik annyit, de éjszaka mintagyerek :) Azt rosszúl tűri ha tele a pelus :) rögtön nyüszög.
A védőnő azt mondta minden rendben vele..a héten volt az 1 hónapos ellenörző vizsgálat. Szép a köldöke, már több kaját kell adnom neki..olyan 100-120 gr-ot alkalmanként, de nem sovi :D széép baba :D
plextor
Csömör
 
 


Sziasztok!
Úgy látom eléggé kihalt ez a fórum, de azért hátha.
Akik mostanában szültek Kistracsán, azoktól szeretném azt megkérdezni, hogy milyen tapasztalatotok volt: volt saját orvosotok, szülésznőtök? Hogyan lehet szülésznőt választani (úgy hallottam, hogy most csak akkor, ha orvost is választok)? Mennyire van ennek jelentősége, mennyire néznek furán az emberre, ha nincs neki választott orvosa?
Köszönöm előre is :)
 


@nyanya83:


Szis Nyanya!

Én júniusban szültem. Valóban csak orvosválasztás esetés lehet szülésznőt is választani. Nekem volt mindkettő. Fizetős kétágyas szobában voltam, teljesen megfelelt, nagyon kulturált, hűtővel, tévével, klímával  A csecsemősök nagyon segítőkészek, nem csak akkor ha odamész kérdezni, hanem maguktól is rád néznek, hogy, hogy boldogulsz. A vajúdok is nagyon rendben vannak, otthonosak, nincs az a kórház érzésed benne. Van kád, labda, szülőszék, ha ezeket szeretnéd igénybe venni.
Nem hinném, hogy furán néznének ha nem választasz orvost, bár ezzel nincs tapasztalatom, de gondolom nem te lennél az egyetlen
plextor
Csömör
 
 


@plextor:


Szia plextor!

Köszönöm a gyors reakciót. Megkérdezhetem, hogy Te kikkel szülted a kislányodat? Milyen tapasztalataid voltak? Milyenek az árak? Terhesgondozásra a kórházba jártál? Én sajnos nem ismerek a krházban senkit, most térképezem fel a terepet.
Magánüzetenben is nagyon örülök a válasznak. Köszönöm!
 


Szia Plextor! Rég hallottam rólatok! Mi a helyzet? Hogy vagytok? Kialakultak már a dolgok Konráddal?  Mi picit megfáztunk, Timi kapott orrcseppet, remélem hamar rendbejön, mert már nagyon utálja szegénykém az orrszívót
Egyébként általában átalussza az éjszakát, nappal egyre többet játszik, és ha elfárad elalszik magától is
Persze este nem mindig, és olyankor altatni kell. De szépen fejlődik, sokat nőtt.
Majd írj ha lesz időd!

ildike1984
Veresegyház
 
 


Szia nyanya 83!

Nem tudom aktuális-e még a kérdés, én júliusban szültem Kistarcsán, nem volt fogadott orvosom, se szülésznőm. Csak ultrahangra jártam oda, meg a végén ctg-re, kedvesek voltak, semmi probléma nem volt. 1 ágyas szobában voltam, és így utólag hálát adok az égnek hogy azt választottuk, mert császáros voltam és alig bírtam felkelni, így nagyon jó volt hogy a férjem ott volt velem végig.
Én is azt mondom hogy mindenki nagyon kedves, vajúdás alatt is sokat foglalkoznak veled, a műtősök is nagyon rendesek voltak, a csecsemősökről sem tudnék rosszat mondani, sokat segítettek, bármi volt, nyugodtan lehetett hívni őket. Egyáltalán nem volt hátrány hogy nem volt orvosom, mindenki nagyon odafigyelt rám. Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok
ildike1984
Veresegyház
 
 


@ildike1984:


Köszönöm a választ, még aktuális :) Végül mi sem választottunk orvost, és azóta minden új információ abban erősít meg, hogy ez így jó döntés.
 


Sziasztok! 
Aki mostanában szült tudna arról infót,h most már apukának tényleg venni/vinni kell a ruhát? Mert anno amikor lányomat szültem kapott.

Kép
Kép
nima
Budapest
 
 


Szia!

Én tavaly szültem és a szülészeten lehet kérni csekket (akkor 1800Ft volt) és befizeted a postán, majd viszed a szüléskor a csekket hogy befizetted és apa kapja a ruhát :)
Ha van még kérdésed szívesen válaszolok :)
Könnyű szülést!

Ildi
ildike1984
Veresegyház
 
 


No már párom közbe annyira buzgó volt,h oda is telefonált. Most már vmi 2500 körüli a csekk összege. De a hölgy azt mondta,h nem kell feltétlen ott,rögtön,de azonnal elszaladni befizetni. Én meg ennél olcsóbban láttam neten.
De most nem igazán tudom,h megy. AMikor én szültem 2009-ban akkor 8 nágyasak voltak a szobák (nem alapítványi!). Most,h van? Bnőm pár hónapja már 4 ágyasba volt. Zuhanyzó folyosón? Babának mit kell vinni?

Nagyon köszönöm,h válaszoltál!!!

Kép
Kép
nima
Budapest
 
 


Hát mi voltunk szülőszobalátogatáson, ott kértünk csekket, befizettük és csak szüléskor kellett odaadni a szelvényt.
Most 4 ágyasok vannak, azok a sima szobák, ott folyosón van wc, zuhanyzó, és vannak az alapítványi szobán, 2 vagy 1 ágyasok. Én 1 ágyasba voltam, tavaly az 1 ágyas 10ezer volt egy éjszakára, a 2 ágyas 5 ezer. Ez úgy megy hogy ha van éppen szabad fizetős kérheted, de ha nincs akkor mész a 4 ágyasba és ha kiürül 1 fizetős akkor átkérheted magad. De vissza is mehetsz bármikor a 4 ágyasba ha akarsz. Attól függ mi a fontos neked.
Vannak a kórház oldalán képek a szobákról.
A 4 ágyas se rossz, de én nem bántam meg az 1 ágyast, van pótágy és párom végig bent aludt velem( 1. baba) és nagyon sokat segített mert császáros voltam és felkelni nem tudtam volna a gyerekhez vagy wc-re.
Egyébként van hűtő, mikró, saját zuhi és wc.
De ha felmerül még valami szívesen válaszolok.
Üdv,

Ildi
ildike1984
Veresegyház
 
 


Nagyon köszönöm! Őszintén én a két ágyasba unatkoztam :D Ezért érdekel most a nem alapítványi. A 4 anyuka+4 gyerek elviselhetőnek tűnik még :D
És a gyereknek kell most pelust vinni? MErt anno nem kellett. De gyakorlatba se nagyon,mert nem alkotott a jányom.  Vagy egyéb holmit gyereknek kell vinni?

Kép
Kép
nima
Budapest
 
 


Én féltem hogy kikkel kerülök össze, na meg attól is hogy ha az egyik sír, felkelti az enyémet. Meg az alapítványiba fogadhatsz látogatót ha akarsz, a simában nem lehet, ott marad a folyosó. Meg mondom én örültem a külön mosdónak. Sokszor foglalt volt a közös ahogy hallottam.
Ja meg jó volt a tévé is :)
Igen, kell pelust vinni. 1 csomagot vittünk de jól tettük mert csak fürdetésnél kap kórházit, amúgy a sajátodat kell használni.
Ruhát adnak, az nem kell, kivéve ha a sajátodat szeretnéd ráadni. Nekünk jó volt a kórházi, nem adnak szakadt rugikat rájuk.
Én kánikulában szültem szóval nem kellett sapi a fejére (este született a lányom akkor ráadtak kórházit de utána nem volt rajta).
A karmolás elleni kesztyűt sem támogatják annyira, hosszabb a rugi ujja és az bőven jó.
Meg a kis kezükről le is csúszik sokszor.
Popsikrémet adnak, törlőt neked kell vinni.
Takarót is adnak neki, viszont textilpelus nem árt ha van.
A köldökét ők "kezelik" addig szóval alkohol, hintőpor nem kell.
1 cumiba kapsz forralt viszet a babának minden nap frisset..
Nagyjából ennyi, meg magadnak a dolgok...
ildike1984
Veresegyház
 
 


Nnnah,akkor remelem mar mindent tudok. Nagyon koszonom,h ilyen gyorsan valaszoltal! Jo lenne ha a szules is ilyen gyors lenne :D Jo babazast,jo egeszseget :)

Kép
Kép
nima
Budapest
 
 


Nagyon szívesen! Ha bármi van írj nyugodtan, vagy majd én is írok ha még eszembe jut valami fontos! :) Mikorra vagy kiírva?
Köszi! :)
ildike1984
Veresegyház
 
 


Ildi! Írtam neked privit és most látom, hogy te írtál nekem októberben amiről nem is kaptam értesítést...hát ég az arcom
plextor
Csömör
 
 


Sziasztok!Látom egy ideje megint megállt ez a topik de bízom benne kapk választ a kérdéseimre.


Én Gödöllő környékén lakom és a párommal babát tervezünk.Voltunk Dr Toldi Lászlónál de sajna már ez első vizsgálatnál csalódtam benne.Csak egy álltílános szűrésre mentünk illetve egy beszélgetésre babavárás miatt.Nos nem vett észre egy cystát amit már elötte a hatvani kórházban diagnosztizáltak nálam és sajnos most az szét repedt bennem,eléggé nagy fájdalmat okozva nekem,de nem is ez a lényeg hanem keresek most egy másik dokit,illetve a kistarcsai kórházban szeretnék majd szülni ha össze jön a baba,de lehetőleg olyan orvost keresek aki Gödöllőn rendel.



Olyan kérdésem is lenne hogy kb mennyibe kerül fel kérni egy orvost a szülésre illetve egy szülésznőt??És mi történik ha nem kérek meg senkit?Vagy mennyire befolyásolja egyik a másikat ha csak az egyiknek fizetek??Várom a tapasztalatokat,infókat.


Előre is köszönöm!

ungiadri
Domony
 
 


@ungiadri:


Szia! Én 2013-ban szültem és akkor volt változás abban, hogy csak választott orvos esetén lehetett szülésznőt is választani. Csak szülésznőt nem lehetett. Az ár... sztem orvosa válogatja. Azt szokták mondani, hogy a vizsgálat árának 10-szerese amit elkérnek..de ez is megbeszélés tárgya. Van aki azt mondja amennyit gondolsz és van aki konkrét összeget...de olyat is ismerek aki engedett az általa megadott "árból".
Arról nincs tapasztalatom, hogy ha beesel választott orvos nélkül szülni, akkor hogy viszonyulnak hozzád, mennyire törődők.
Sajnos nem ismerek olyat aki Gödöllőn rendel magánban. Én Mátyásföldre jártam magánba.
plextor
Csömör
 
 


köszi a választ plextor :-) ez is segítség!
ungiadri
Domony
 
 


Hello!

Én is 2013-ban szültem, nem volt választott dokim, se szülésznőm (mivel külön tényleg nem lehetett) de nagyon kedvesek voltak. Végül császáros lettem, de tényleg mindenki ari volt, a szülésznők, az altatóorvos, a doki is rendes volt, na meg az összes csecsemős nővér is!
Mi inkább arra költöttük a pénzt, hogy alapítványi szobát vettünk ki, 1 éjszaka 10ezer Ft volt, és a férjem végig ott volt velem.
Ezt nem is bántuk meg! Ami hátrány, hogy hónapokkal előtte kell szólni kb. ha szeretnél epidurális érzéstelenítést, ami mellesleg 50ezer Ft. (Pesten sok helyen ingyenes).
Na meg császárnál nem lehet bent az apa, ami több pesti kórházban engedélyezett.
Egyébként szépen fel lettek újítva a szülőszobák, szóval más gond nem volt.
Dokit ajánlani nem tudok, akivel én kapcsolatban voltam szüléskor Dr. Magyar Andrea. Vajúdáskor nem tűnt rendesnek, de a szülés után a vizsgálatoknál nagyon aranyos volt, még a rendelőből is kijött a lányomat megnézni.
Volt egy pasi doki (nem tudom a nevét) aki úgy beszélt a terhesgondozáson a szülőkkel hogy rossz volt hallgatni, pedig nem kevés pénzt fizettek ki neki).
Én Veresegyházon lakom és ide jártam dokihoz, akinél rendesebbet nem láttam még! Kár hogy szülést nem vállal.
Gödöllői dokit nem tudok ajánlani, de ha rákeresel neten kidob párat.
ildike1984
Veresegyház
 
 


Szia Plextor! Nem jön a kistesó? :)
ildike1984
Veresegyház
 
 


@ildike1984:


Szia Ildi :D Neeem :( nálatok? Hogy vagytok? És a nagylány? :)
plextor
Csömör
 
 


De szeretnétek majd tesót amúgy?
Én úgy vagyok vele hogy ha önző lennék azt mondanám köszi de nem :)
De Timire is kell gondolni, így hajlunk rá, csak még nem állok készen :)
Nehéz volt az első időszak, most végre van napirend, ha nem jön a foga átalussza az éjszakát, egyre okosabb és cuki nagyon, szóval imádom! :)
Tegnap volt 16 hónapos, úgy rohan az idő!
Nálatok mi újság?
ildike1984
Veresegyház
 
 


@ildike1984: Én is szeretnék, hogy ne legyen egyedül, de apa nagyon nem akar...sztem nem lesz testvér. Konrád is egy tündérbogyó, imádjuk   HIhetetlen, hogynem mond semmit, de mindent megért. Szerencsénk van vele, mert jó gyerek, a fogzások is szinte észrevétlenek, egész jó eszik és éjjel alszik. Kell ennél több? Most kezdett el járni, megkapta az első cipőjét....tudom más gyerek már rég túl van ezen, ő mindent picit később csinált :) Tényleg rohan az idő, karácsonykor már 1,5 évesek lesznek. Talán emlékszel, hogy majdnem a húgommal egyszerre szültél...na, náluk májusban születik a kistestvér :D
plextor
Csömör
 
 


@plextor:


Persze hogy emlékszem, nem semmi hogy lehagyott a tesód
Sokan mondják nekem hogy az a jó ha nincs sok korkülönbség a két gyerek között, azonos az érdeklődési körük, stb. Csak tényleg sok szenvedés volt az elején. A terhességgel nem volt gond, amiatt nem félnék, csak a szülés és az első időszak gáz. Nemrég állt be ez a napirend dolog.
Timi megszenvedett az eddigi fogaival, 8 van kint neki  meg minden oldalon egy őrlő félig.
Most pár napja kezdett el rendesen enni, idáig szinte csak pépeset fogadott el! Minden gyerek evett rendesen, ő meg csak falatokat. De most olyan jó az étvágya!
Timi 10 hós korában kezdett járni, alig találtunk rá cipőt
Olyan okosak annyi mindent megértenek! Sok szót Timi sem mond eddig : apa, mama,papa, baba, szösz, hinta-palinta..kb ezeket mondja na meg pl. az állatok hangját utánozza, nagyon sokat tud. Megéri foglalkozni velük, szivacs az agyuk, mindent megjegyeznek
Izgi lesz a karácsony is velük! Timi tavaly csak fél éves volt, de már akkor is tetszett neki!
Facen nem vagy amúgy?
ildike1984
Veresegyház
 
 


Sziasztok!

Én is a kistarcsai Flór Ferenc-ben fogok szülni. Dr. Bokor Andráshoz járok a gödöllői magánrendelésre, de a szülést a kistarcsai kórházban intézi. Csak szuperlatívuszokban tudok beszélni róla. Eleinte kicsit mufurc volt, de egyébként baromi kedves, lelkiismeretes.  A terhesség 15. hetében volt egy komoly dermoid-ciszta eltávolítás, amit Ő csinált. A műtét nagyon jól sikerült, megmentette a babámat is. :-) Most 19. hetesek vagyunk. :-)
 


@ungiadri:



Szia!

Dr. Bokor András - Gödöllőn van a magánrendelése, de a szülést a kistarcsai Flór Ferenc-ben intézi. Csak ajánlani tudom. Eleinte kicsit mufurc, de egyébként egy végtelen kedves, lelkiismeretes, jó szakember.

http://www.gravidanza.hu/index.php?opti ... &Itemid=29


Erika
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: