Új privát üzeneted érkezett!

Gondoltam, mivel a kórház nem igen tájékoztat minket semmiről, nyithatnánk egy olyan topicot, amelyben leírhatjuk, mikor van ctg-rendelés, uh, mit kell a kórházba vinni és mit adnak pl. pelenka, babaruha stb.
Telefonszámok, kórházi protokoll.
Természetesen ezen kérdésekben nagyon várjuk a kórházi dolgozók segítségét, hogy pontos, hiteles információk kerülhessenek ide. Ezért úgy gondoltam, hogy csak az írjon, aki valóban utána is járt az információnak, valamint a kórházról kialakult véleményeket ne ide írjátok, hanem a másik HIETE-s topicba.
Üdvözlettel:
Dorka
 
 


Sziasztok!

Folyamatosan olvasom a HIETE-s topicot, mint a legtöbb kórházi dolgozó. Mivel ez egy olyan topic ahol a kérdések a kórház működéséről,szokásairól szólnak, úgy gondolom, hogy megprobálok segíteni. Ahhoz,hogy egy átfogó, mindenre kiterjedő listát készítsek nagyon sok időre lenne szükségem.(ami jelenleg nincs,de próbálkozom) Addig is megpróbálok a kérdésekre válaszolni, ha valamit nem tudok pontosan, akkor utána járok.
Üdvözlettel:
Batika
 


Kedves Batika!
Nagyon köszönjük! Én azért nem folytattam az írást, mert bár járok most rendszeresen be, de nem írtam még le a rendelési időket (ctg, uh. stb). Csütörtökön megyek megint, ha addig nem szülünk, utána terveztem beírni.
De persze mindent nem tudok, pl. ugyan fél négyig van kiírva a ctg, de mintha azt mondták volna, hogy nem szoktak addig lenni? Szóval ide tényleg pontos, leellenőrzött információkat szerettem volna feltenni. Köszönöm, köszönjük a segítséget!
Dorka
 
 

 
 

Kedves Batika!
Nagyon köszönjük! Én azért nem folytattam az írást, mert bár járok most rendszeresen be, de nem írtam még le a rendelési időket (ctg, uh. stb). Csütörtökön megyek megint, ha addig nem szülünk, utána terveztem beírni.
De persze mindent nem tudok, pl. ugyan fél négyig van kiírva a ctg, de mintha azt mondták volna, hogy nem szoktak addig lenni? Szóval ide tényleg pontos, leellenőrzött információkat szerettem volna feltenni. Köszönöm, köszönjük a segítséget!
Dorka
 
 


Szülőszoba:
- beöntés, borotválás és gátvágás általában van
(mindez és a zuhanyozás egy helyiségben zajlik)
- zuhanyozáshoz érdemes törölközőt és tusfürdőt vinni, bár kicsi törülköző és szappan van, de a saját azért jobban esik
- preferált érzéstelenítés az EDA (epidurál - gerincközeli) Erről a szükséges engedélyt a mamával a szülőágyon iratják alá (fájások közben, így célszerű a kispapával elolvastatni, sőt rákérdezni bizonyos részletekre pl. mennyi ideig nem lehet felkelni EDA-val szülés után, ugyanis a papíron - amit én aláírtam - 24 óra szerepel, ami nem igaz, mert 6 óra múlva engedtek felkelni. Ezt a részt állítólag ki szokta húzni az orvos, nálunk nem tette!!!
- kórházi hálóinget adnak a szüléshez
- én nem találkoztam alternatív vajúdóeszközzel
- én nem járkálhattam (oxytocin miatt?)
- mindhárom szülésemnél szinte automatikusan kaptam oxytocint
- a férj tanfolyam nélkül bent lehet a szülésnél
- a férj kap zöld ruhát, ebben bemehet a gyermekágyas osztályon a kismama szobájába is
- a férjnek kezet mosni nem kell csak zöldbe öltözni!!! Kép Azért ezt mindenkinek ajánlanám...
- a babát (ha az állapota engedi) a mama hasára teszik születése után
- a papa vághatja el a köldökzsinórt
- meg lehet szoptatni a babát a fürdetés után
- a magzatmázat lesúrolják a babáról
- két óra megfigyelés következik a szülés után (baba, papa, mama együtt maradhat addig)
- nekünk engedték a rádiótelefon használatát a szülőszobán
- a mama szülés után is kap tiszta kórházi hálóinget
- a baba is kap kórházi ruhácskát (minden nap!) és kisplédet is és textilpelust is
- esetleges császármetszés esetén a papa nem lehet bent
- háton fekve kell szülni
- oxytocin és EDA bekötése után nem lehet felkelni pisilni sem
- nincs külön vajúdó, a szülőágyon lehet vajúdni
- nincs külön, ajtóval elválasztott szülőszoba, hanem egy nagy terem van több részre leválasztva vékony falakkal (mint egy zuhanyzósor az uszodában), ajtó nincs, hely nem igen van a felvitt táskának, sőt a kispapa is szinte csak egy helyben tud állni vagy ülni. Természetes fény nem minden boxba jut, vagyis rendes ablaka csak talán két boxnak van
- a papát csak azután engedik be a szülőszobára, ha már a mamát előkészítették
- a CTG végig a kismama hasán van, nem tud vele sétálni
- szülés után még a szülőszobán lehet enni, inni (vajúdás közben nem engednek inni, csak nedves ruhával lehet törölgetni a szájat - talán érdemes valami kis törülközőt is vinni erre a célra, bár adnak gézt)


Igyekeztem mindent leírni, és mindezt orvosfüggetlenül, de azért előfordulhat, hogy bizonyos pontokban lehet eltérés orvostól és bábától függően. Ha olvassa a kórházból valaki, akkor, kérem, segítsen a korrigálásban, kiegészítésben! Köszönöm!
Dorka
 
 


Gyermekágyas osztály:
- a szülés után leviszik hordágyon (gurulós) a kismamát az egy emelettel lejjebb található gyermekágyas osztályra (nem lehet lesétálni, sem magadnak átmászni a szülőágyról a hordágyra)?
- a kismama kap tiszta hálóinget
- a kismama kap betétet, ami elegendő a bent töltött időre
- az első két napon egy-két gátkezelés van/kérhető/felajánlják (ami nem más, mint a vizsgálóban egy langyos vizes (talán van benne valami a vízben) leöblítés a vizsgálószékben. A felmászás nehéz, az érzés jó! Kép
- varratszedés a 4. napon a vizsgálóban
- a baba kap a kórházban ruhát
- a baba kap a kórházban textilpelust (napi kettőt)
- a baba kap a kórházban teát (ezt nehéz visszautasítani, de ha van a mamának előteje, érdemes próbálkozni)
- a baba kap a kórházban pelenkát (eldobható papírpelenka - úgy emlékszem, Pampers)
- a baba kap a kórházban popsikrémet
- DE nem kap a baba popsitörlő-kendőt (bár a reklámcsomagokban, amit minden kismama kap, van mintacsomag, ami a bentlétre elég is), amúgy van vatta, vízcsap stb.
- van nem rooming in szoba, ahova 3 óránként hozzák ki a babákat, ezekhez egy közös zuhanyzó és wc van a folyosón (nem tudom, hány wc, zuhanyzó van a helyiségben)
- a rooming-in szobák 2-3 ágyasak, van hozzájuk wc, zuhanyzó és a szobában bent pedig van egy mosdó, ahol van tükör, kézfertőtlenítő
Sőt, babakád is van, de azt nem lehet használni! ???
- a rooming-in szobákban (mindben??? A miénkben volt) van hűtőszekrény, pelenkázóasztal és két hokedli és egy asztal.
- csak a folyosón van szekrény, így a szobában a széken tudtuk tartani a táskát vagy a földön
- a csecsemőosztályon (folyosó vége) van mellszívógép (erős fájdalomtűrő-képességűeknek) és egy-két kölcsön kérhető kézi mellszívó
- lehetőség van a csecsemőosztályon a saját mellszívó fertőtlenítésére (kérni kell)
- lehetőség van a baba fürdetését megnézni (kérni kell)
- lehetőség van a csecsemős nővérektől a mell masszírozását, fejését és a szoptatást megtanulni, de azon túl, hogy kérni kell, nem mindenki segít!!!!!!!! Döbbenet!!!! Van, aki ott ült az ágy szélén minden szoptatásnál (akinél kellett) és segített, de volt, aki azt bírta mondani, hogy fáj a melle? fejjen! Csak éppen meg sem nézte, hogy miért fáj, hogyan teszi mellre a kismama a babát és tud-e fejni...
- kétféle nővér jöhet be a szobába: csecsemős és osztályos. Azt, hogy miről kellene tudni őket megkülönböztetni, azt nem tudom. Volt, hogy valakit csípős megjegyzés ért, mert nem a megfelelő nővértől kérdezett...
- fájdalomcsillapítót adnak kérés nélkül is
- hat órával a szülés után engednek felkelni EDA után. Sima szülés után elvileg nem, a szobatársamat mégis, így ezt nem tudom pontosan
- akkor pisilni is kell (megfenyegetnek a katéterrel!!!!!!!! Másik döbbenet!) Lehet, hogy ez ösztönző, de azért már bocsánat!!!!
- a babákat reggel 6-fél 7 körül hozzák ki és este 11-kor viszik el a csecsemőosztályra. Elviszik még őket a délutáni látogatás előtt is, mivel akkor fürdetik, öltöztetik át őket.
- a babákat a délutáni látogatási idő utolsó negyed órájában mutogatják a látogatóknak ablakon át
- a szobába látogató nem jöhet be, ezt szigorúan be is kell tartani (azért amikor nem bírtam felkelni, behozhatták az otthoni csomagot)
- a kórház kénytelen számítani a családokra, hogy táplálják a kismamákat. A kórházi élelmezés botrányosan kevés. Különösen a reggeli és vacsora, amire még rá is van írva, hogy roboráló. Ez általában egy-két kenyérszelet vagy zsömle és egy kockavaj, egy szelet párizsi vagy egy kis méz)
- a kórház, mint kiderült, nem tart semmilyen gyógyszert vagy krémet, ami nem szorosan a szüléshez kapcsolódik pl. izomlazító krémet az ügyeletes patikából kellett hozni (ha vidéki vagyok, akkor nekem, így a család hozott) Többedik döbbenet, de ezt írhatjuk a kevés kórházi pénz számlájára...
- éjjel lehet kérni a szoptatást, mivel nekünk felajánlották a tea/tápszer variációt és volt tejem, határozott kérésemre kihozták éjjel is szopni a babámat. Ajánlom mindenkinek, hogy legyen határozott, hiszen jogunk van éjjel is megszoptatni a babánkat!!!!!!!
- haza a 4. vagy 5. napon lehet menni (kivéve, ha a baba vagy a mama állapota nem engedi)
- ha a baba kékfény alá kerül sárgaság miatt, akkor az a csecsemőosztályon van, így addig nem tud szopni a baba, bár nekem éjjel onnét is kivették enni Kép
- hétköznap legalább két vizit van (mindkettő reggel ill. délelőtt)
- a gyermekorvos is vizitel (nem tudom, hogy mitől függ, hogy a szobába jön be vagy a csecsemőosztályon vizitel, mert mindkettő előfordult
- a védőnő is bejön a szobába a baba anyakönyvezése miatt (ehhez szükséges a mama személyi igazolványa, a mama lakcímkártyája valamint a házassági anyakönyvi kivonat nem túl régi másolata - pontosan meg van határozva, hogy hány napos lehet, ezt nem tudom) Ha nem házasok a szülők, akkor apasági nyilatkozat kell.
- minden nap mérnek lázat, vérnyomást (ezt csak hétköznap ??) valamint egyszer vesznek a mamától vért

Most nem jut eszembe több információ, de ha később mégis, akkor kiegészítem.
Dorka
Most kivételesen DorkaDorka néven a babanet miatt
 


Kedves Batika!
Boldog névnapot kívánok! :-)
Szeretettel: Mabinog
 
 


Kedves Mabiong!
Köszönöm szépen.

Bocs, hogy így megkésve, de írnék egy-két infót.

CTG rendelés: hétfő
szerda 8-15-ig
péntek
az alagsorban, balra található. Nem kell előre bejelentkezni, általában nincsenek sokan és a vizsgálat érkezési sorrendben történik.( kb.15-25 perc).

Ultrahang rendelés:
Hétfö-Péntek 8-14-ig
A kedd és a csütörtök a genetikai UH. napja.
Kedd: dr. Hajdu Krisztina
csüt: dr. Bátorfi József
Ezen a két napon nagyon sokan vannak, a várakozási idő akár egy óra is lehet, de a kollégák nagyon igyekeznek, hogy ennél több ne legyen.
A vizsgálatok itt is érkezési sorrendben történnek (persze azért akad egy- két soron kívüli vizsgálat is).
Az ultrahang is az alagsorban található.
Itt szeretném felhívni mindenki figyelmét,hogy az alagsor igen levegőtlen, meleg helyiség és ha ehhez még hozzáadjuk azt az időt amit a várakozással kell tölteni, akkor ennek az eredménye a rossz közérzet és a jogos elégedetlenség lehet.
Viszont a jó hír az, hogy a probléma megoldásán dolgoznak.

A laborban 7-9-ig történnek a vérvételek.
Szintén alagsor.
 


sziasztok szült valaki vajda dokinál?


Kedves Batika és Dorka!

köszönjük szépen a felvilágosítást,szerintem sok embernek hasznos lehet,legalábbis nekem az volt!:-) Köszönöm szépen!
nekem lenne egy olyan kérdésem,hogy ezekért a rooming-in szobákért kell fizetni?Ha igen mennyi?Ezt külön kérnem kell,ha ilyen szobába szeretnék menni?Ha igen kinek(szülésznőnek vagy a dokimnak)szóljak,és mikor?
A másik kérdésem meg az lenne,ha szeretnék szülésznőt,akkor azt a saját dokimtól "kérjek"?Vagyis gondolom ő biztos ajánl majd nekem vkit,nem?
Előre is köszönöm a segítséget!:-)


Kedves Funnybaby21!

A rooming-in szobákért nem kell külön fizetni. A szülés után a szülésznőnek vagy a dokinak kell szólni, és ha van hely akkor ilyen szobába kerülsz.
Ha esetleg minden ágy foglalt lenne, akkor is van lehetőség arra, hogy amikor üresedés van átköltözöl.
A szülésznő kérdésben, ha nem ismersz senkit nyugodtan kérj segítséget a dokidtól.

Sok sikert
Batika
 


Ismeri Valaki körületek Sr. Mannah Rodwan szülész-nőgyógyászt? Mi a véleményetek róla?
 



sziasztok,ildi vagyok,ismeri valaki dr.Murányit? ha igen,mit lehet tudni rolla,milyen doki?
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: