Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

várom véleményeteket a szülészettel kapcsolatban.

Nárcisz
 


Én nem ajánlanám....
Csak egy pár vizsgálaton voltam ott, de az több mint tragikus volt...
Kőkörszaki épületben kőkorszaki emberek, kik a kőkorszaki vizsgálatokat végzik fájdalmasan.
Én egy ismerős álltal mentem, szóval nem csak az utcáról sétáltam be, hogy hahó itt vagyok. Egy hónapra be akartak fektetni egy olyan szobába ahol 7-en lettünk volna és minden romokban hevert. az ágyon ülni sem lehet, nem hogy nagy hassal aludni... Ráadásul egy olyan vizsgálat eredményeként, amit 20 éve nem csinálnak máshol, mert nem specifikus. 7 szülészből csak egy ismerte, azis azért. mert már a fia is szülész és persze nem ma kezdte a szakmát..
Röviden ennyi. Ajánlani nem tudnám, sajnos. Állítólag Nagybajomban jobb a helyzet...
 
 


Sziasztok!

Csináltam egy kismamáknak szóló honlapot. Ha van kedvetek nézzetek be hozzám. www.kismamalap.gportal.hu Köszi!
 

 
 

Én ott szültem 4 hónapja. Pár nappal korábban be kellett feküdnöm túlhordás miatt. Noha az orvosommal nagyon meg voltam elégedve,az éppen ügyeletes orvrosok nem sokat foglalkoztak az emberrel, csak ami feltétlenül szükséges. Sajnos császározni kellett, legelőször 4 óra múlva láthattam a babát 5 percre!!! Másnap reggel hozták ki szopni. És külön könyörögni kellett, hogy az esti 9 órás szopira is hozzák ki, mondván hogy egy császáros még úgy sem tud szoptatni. Volt egy kivétel, egy nagyon aranyos csecsemős, ő sokat segített, meg a védőnő is. Alig vártam hogy hazakerüljünk!
 
 


Sziasztok!

Csak most találtam rátokKép

Nárcisz hát én sem ajánlom a szülészetet...
Ez különben nagyon szomórú dolog, hogy mindenfélét felújítanak csak a szülészetet nemKép

Alig vártam , hogy haza engedjenek.
Csatlakozom Uizához volt egy kedves csecsemős nővér a többiek meg ne tudom miért vannak ott?

Az orvosommal negyon megvoltam elégedve (Szemerie dr) Õt tudom ajánlani, mert nagyon aranyos rendes ember.

Sziasztok

Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Hello!

Én egészségügyisként dolgoztam is a szülészeten tanuló nővérként,aztán majd 10 évvel később tavaly itt szültem novemberben. Tényleg siralmasak az állapotok, a roomingban az egyik kórteremben besüvített a szél..

Már nem ismertek meg a dokik, meg a nővérek is mások voltak mint kisnővér koromban. Szóval semmi kivételezés nem volt velem.
Nem mintha vártam volna..
De túl lehet élni! Főleg mert eszembe nem jutot hogy messzebb menjek, más kórházba vagy szülőotthonba erre a néhány napra.

Nem foglalkoztam mással csak a babával, jó szobatársam lett, és vigyáztunk egymás babájára.

De tudnék néhány ötletet adni az ott dolgozóknak!

Kérnem kellett hogy tanítsanak meg kézzel fejni.
Semmi segítséget nem kaptam a szoptatáshoz, a hozzáállásuk nulla vagy mínusz 1 volt, ugyanis nemhogy megnyugtattak volna hogy lesz tejem, csak legyek türelmes, még állították hogy a lányom nem szopik csak játszik a cicivel.
Még jó hogy egy újszülöttes gyerekorvos bejött és közölte hogy az én lányom hízik a legjobban.
Szóval sokan nem oda valók..De ha ők így akkor én is! Tőlem nem aludtak éjjel az biztos! Becsengettem éjfélkor és áthívtam egy nővért, akkor dolgozzon egy kicsit a pénzéért..Mutassa meg hogyan kell szoptatni..
Jót röhögtem az álmos fején!

A dokim nagyon lelkiismeretesen dolgozott, hétvégén is bejött hozzánk.

Sajna láttam ennél rosszabb helyet is, én nem akarom szidni általánosságban az itt dolgozókat, nem azért mert én is ezt csináltam anno, hanem mert látom hogy eleget rohangálnak..ez az egész olyan átjáróház jelleget vett fel, de aki a nővér életet vállalta az tudja mit vállalt.
Egy csomó ember van, az én régi osztálytársaim között is aki itt dolgozna, lelkiismeretesebben, és nem tud mert erre alkalmatlanok töltik be az állást. De mint tudjátok valaminek a rossz híre mindig gyorsabban terjed mint az elégedettség.
Talán ide is elér mjad egy felújítás és akkor komfortosabb körülmények között mindenkinek más lesz a véleménye.

Ez most nem a szülészetről szól:
17 éves voltam a sebészeten töltött első gyakorlati nap:
vérfoltok a falon.. vajon miből? ez horror...kezdek megijedni
Aztán megtapasztaltam magam is mitől: Az egyik szívó felrobbant a szobában, én meg majdnem hanyatt estem..apró meglepi..
Hát ennyi motiváció elég volt hogy ne legyen vonzó számomra a sebészet..
Ugyanez a siralomház a kardiológián.. Bezzeg most??
Felújítva színvonalas környezetben teljesen másként él bennem a nővéri munka..
Szóval tényleg sokat jelentene egy kis renoválás..
 


Sziasztok4
Én májusba szültem ott és hát idegbajosként jöttem ki onnan,bár biztos dolgoztak ennem a hormonok.A felszereltség szerintem nem rosszabb mint máshol és az országba minden orvos más vizsgálatokat tart szükségesnek.Szóval szerintem a baba-mama szobák szerintem szuperek,legalább is én ezt mondom miután szülés után 3 napig gyermekágyas kórterembe voltam 6-7 társammal,mivel ott nem volt hely.Tehát a létszám adott,látogatók ki-be,babákat 3 óránként odadaták nesze neked alapon,szoptasd ahogy birod,gát kezelés nuku,hát ez volt 3 napig.Mire lekerültem a pici besárgult és tulajdonképpen itthon ismerkedhettem meg vele igazán,szörnyű volt,hogy nem volt velem.Szoptatási problémák is voltak,de a nővérek hamar lerendezték,kivéve 1-2 nagyon kedves csecsemőst (szerintem mindegyőnk aőróluk beszél).Kijelenttték hogy a gyerekem nem tud szopni ahhoz képest még 4 hónaposan is anyatejen él és szopik.Az amit ők segítségnek neveztek az csak jobban stresszelt,én azt mondtam inkább mégegyszer megszülö mint még öt nap a kórházba.

Ha már ennyien vagyunk kaposváriak nem kéne csinálni egy topikot kaposvári kismamák számára?hmm?

Timurr
Vendég
 


sziasztok!

A lakóhely szerint-ben van 2 kaposvári topic is.
Gyertek beszélgessünk ha van kedvetek.
Felőlem itt is maradhatunk.

Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Kedves sorstarsak, mi nemreg koltoztunk, szerencsere. Januarban en is Kvaron szultem. Nagyon rossz tapasztalattal. Kiveve a dokit, akivel elegedett voltam, a neve mar szerepelt itt. A korhaz iszonyu volt. Szopiban nem nagyon segitettek. Bimbovedo,stb. A varosban sem nagyon kaptam segitseget, LLL tol annal tobbet. A baba meg szopik. Nem a vedono erdeme, sem a korhaze. Fent voltam en is fel napot, mert nem volt hely. Odanyomtak a bebit, csinaljam, ahogy tudom. Meg most is rossz ragondolni. A Kismamaban meg azt nyilatkoztak, nem rutinszeru a gatmetszes. Dehogynem.
Koszi.
Rahel
 
 


Meg annyi, amikor mellgy. volt, bememntem, a szuleszno elhuzta a szajat, valasz: NEM. Az orvos meg be akart fektetni, es kozolte, nem szoptathatok. Kokorszakiak, tenyleg. Masnap azert segitett a vedono, mert ketten odaszoltak.
Na, mindegy. Remelem, itt az uj helyen jobb lesz.
Nektek meg kitartast arrafele Somogyban.
 
 


Sziasztok,

senkinek sincs véleménye a kórházról?

Üdv, Vera
 


odie írta:Én nem ajánlanám....
Csak egy pár vizsgálaton voltam ott, de az több mint tragikus volt...
Kőkörszaki épületben kőkorszaki emberek, kik a kőkorszaki vizsgálatokat végzik fájdalmasan.
Én egy ismerős álltal mentem, szóval nem csak az utcáról sétáltam be, hogy hahó itt vagyok. Egy hónapra be akartak fektetni egy olyan szobába ahol 7-en lettünk volna és minden romokban hevert. az ágyon ülni sem lehet, nem hogy nagy hassal aludni... Ráadásul egy olyan vizsgálat eredményeként, amit 20 éve nem csinálnak máshol, mert nem specifikus. 7 szülészből csak egy ismerte, azis azért. mert már a fia is szülész és persze nem ma kezdte a szakmát..
Röviden ennyi. Ajánlani nem tudnám, sajnos. Állítólag Nagybajomban jobb a helyzet...


Szia! Sziasztok!
Bocs, hogy így ismeretlenül rátok török.
Februárban fogok szülni Kaposváron Dr. Gyócsi Andrásnál. Sajnos nem tudom máshol megoldani a szülést. Kutason élünk Kaposváron dolgozom.
Nagybajom a szomszédunkban van, de én ott nem tudok róla, hogy lenne szülészet, vagy esetleg kórház. Nagyatádon van hozzánk legközelebb kórház, de ott szerintem még kriminálisabb a helyzet, nemrégen egy ismerősöm 8. hónapban bement Nagyatádra, hogy nagyon görcsöl, azt mondta neki a doki, hogy csak kényes, most Pécsen van a baba, mert belső vérzés volt és oxigénhiányos lett, kérdés egyáltalán életben marad-e. És azt is mondták, hogy Nagyatádon bezárják a szülészetet még idén.

Még egyszer bocsika, hogy így ismeretlenül belekotyogtam. Egyébként, sajnos 8 hetesen be kellett feküdnöm a kórházba, mert kicsit vérezgettem. Nagyon féltünk, amikor a vizsgálat volt, és akkor ott a Szemerei doktor jött le, hogy megnézze a babát UH-on, és amikor megkérdeztem tőle, hogy dobog-e a kisbaba szive ez volt a válasz: Már miért ne dobogne? Sajnso a hangsújt nem tudom itt papírra vetni.
Tényleg csak ennyit akartam. :)

Driennke

Kép
 


Szia Driennke!

Én 2006. júniusában szültem Kaposváron. Már a terhesgondozásra is Gyócsi András dokihoz jártam. Sajnos én is vérezgettem, igaz, a 12. héten. Egyből felhívtam a dokit, hogy mit tegyek. Nagyon segítőkész és megértő volt, amikor bementünk a kórházba (épp ő volt az ügyeletes) A nővérke is végtelenül kedves és barátságos, segítőkész volt. A doki végig érdeklődött a bentlétem alatt. Mielőtt hazament volna az ügyeletből, másnap telefonon kérdezte a nővérkét, hogy mi a helyzet, és 3 nap múlva csak azért jött be, hogy engem hazaengedjen.
A 37. héten megint be kellett feküdnöm toxémia-gyanúval, de nem lett semmi. Egy hét után hazaengedett, más doki betege (aki szintén tox.-gyanúval volt bent) még akkor is ott volt, amikor én szülni mentem. Nem is tudom hogyan viseltem volna, ha azt a két hetet is bent kellett volna töltenem a kórházban. Aztán az időm lejárt, és 3 nap múlva úgy döntöttek (a doki meg a főorvos), hogy meg kell indítani a szülést (hiszen az időm már lejárt, és a vérnyomásproblémám miatt nem lett volna tanácsos tovább várni). (Igaz, a vérnyomásom a terhesség előtt is, és most is magas.)
A doki először zselével indította a szülést, de ekkor még nem történt semmi. Másnap reggel 6-kor ismétlést kaptam, aztán 9-kor burkot repesztett.kb fél egyig vajúdtam, amikor kiderült, hogy egy ici-picit "nagy" a baba feje, és nem fér ki. Császár lett a vége, de nem bántam, hisz ez volt a baba érdeke.
A doki végig nagyon kedves, segítőkész, barátságos volt. nem emlékszem, hogy egy rossz szót is szólt volna.
A szülésznőm is választott volt (Soltész Gyuláné, Emi), de ő sajnos kificamította a bokáját, és nem tudott jelen lenni a szülésnél.(utána viszont mindenben segített) A barátnője viszont szívesen elvállalt (Antalné Puska Lívia). A szülésnél a Livire sem lehetett semmi panaszom, mindenben mellettem álltak a dokival. NAGYON JÓ VÁLASZTÁS VOLT MINDKETTŐ! Legközelebb is így csinálom majd (remélhetőleg természetesen születik majd a következő baba).
A kórházban töltött idő alatt szinte az összes nővér nagyon barátságos és segítőkész volt. A rooming-in szobában nagy segítség volt a csecsemőosztály védőnője a fejés megtanításában, de a nővérke is segítőkész volt. A csecsemőosztály nővérei azonban nem lopták be magukat a szívembe. A babámat szülés után kb 3-4 óra múlva ugyan felhozták, de legközelebb csak másnap délben kaptam meg, és ha a dokit nem kérem meg, hogy nézze meg, miért nem hozzák a babámat, bizony nem mondták volna egy szóval sem.
A szopizásnál azt mondták, hogy ne legyen a baba túl sokáig mellen. Ezt én akkor igyekeztem betartani, pedig nagyon aluszékony volt a kincsem. Ezt biztosan mésképp csinálom majd legközelebb- hisz otthon is 1-másfél órán át tartott az evés. Aztán a másik, amit másképp csinálok majd, az a szoptatás melletti nagyobb kiállásom. Ha az ember folyton azt hallja, hogy úgysem elég a teje, meg hogy éhes a gyerek, bizony hamar beadja a derekát. Ennek ellenére a kicsi fiam még máig lelkesen szopizik!
A császárral önmagában nem volt gondom, de sajnos valahogy sikerült összeszednem egy szalmonella-fertőzést is. Na az, meg a császár együtt volt durva. De ez az én történetem, ne szegje senki kedvét.
Neked könnyű szülést és jó élményeket, tapasztalatokat kívánok!
gerbomoncsi
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Nagyon szépen köszönöm a válaszodat.

Driennke

Kép
 


Sziasztok!
örülök, hogy megtaláltam ezt a csevegő oldalt, már 1000 éve babanetes tag vagyok, csak miután kiderült a pm. alulműködésem, már nem érdekelt a dolog. Mivel az orvosok csekély esélyt láttak arra, hogy a lányomnak kistastvére legyen. Most szombaton töltöttem be a 15. hetet. Nagyatádon lakok, de endokrinológushoz Kaposvárra járok az Ádám Ildikóhoz, most már havonta, és mivel a heji nőgyógyászom is elment innét keresnem kellett mást, így ha már Kaposvárra kell járnom akkor ott kerestem nőgyógyászt is. Dr. Szemerei főorvos urat vállasztottam, remélem jó döntés volt. A 12. heti szürést már ö csinálta, szerintem jó doki.
Az atádi korház már kész káosz, de tényleg, itt még a pajzsmirigy alulmükődésnél vizsgált eredményeket se képesek levenni, pedig igen csakeltérésem volt TSH ügyben, tehát egy sima vérvétel miatt is Kaposvárra kell vonatoznom.
A baba-mamás szobáról, ha írnátok megköszöném.
 
 


Sziasztok!

Látogassátok meg a köv. oldalt.
Mondókákat fogtok találni :-D

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Vagy

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Köszi

Sziasztok

Üdv.
 


Szia Zslebi!

Hát amit én tudok a baba-mamás szobáról (sajnos kevés a tapasztalatom):
Én császárral szültem egy pénteki napon, és hétfőn kerültem le a baba-mamás részre. Mivel előtte nap este belázasodtam, és szörnyű hasmenésem volt :cry: , és nem tudták hogy mitől, ezért egy egyágyas szobába kerültem. Nem is volt ezzel gond, de talán annyiban jobb a több ágyas (talán 4?), hogy ott a többiek rá tudnak nézni a babára, amíg te wc-re mész, vagy lezuhanyzol. Én addig egyedül hagytam, de nagyon füleltem, hogy nem ő sír-e. Én éjszakára "leadtam" :oops: a csecsemőosztályra (azon címszó alatt, hogy tudjak pihenni), de a következőt nem fogom. Így sem aludtam szinte sehogy, mert szörnyen voltam, nyugodtan ott lehetett volna a baba is, és akkor legalább éjjel is szopizhatott volna.
A szülésaznők nagyon rendesek, segítőkészek voltak, a csecsemős nővérek többségéről sajnos nem mondható el ugyanez. A csecsemőosztály védőnője viszont nagyon segítőkész volt.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Gerbomoncsi köszi a választ. Én a nagylányt nem kértem magam mellé, bár mindig kihozták, sajnos neki hörghurut gyulladása is volt és a kékfény alá is bekellett tenni. Volt, hogy nálunk akik nem romingesek voltunk többet ott volt a baba, mint a romingeseknél. Amugy meg mi is felébredtünk mikor a kicsik néha éjszaka sírtak. Én egész éjszaka vajudtam és én is meg voltam fázva eléggé, hangom allig volt, de hál Istenek meggyógyultunk mikor haza mentünk, mert otthon azért jobb. A másodikal remélem együtt tudok lenni. A nagyatádi korházban mi kismamák egymásnak segítettünk mindenben, két fejő gépvolt de álltalában az egyiket mindig szerelték. Én itthon magamtól tanultam meg kézzel fejni, egy kispohárba kb 2-3 nap alatt, csak az ösztöneimre hallgatam.

Kép
Kép
 
 


Az tényleg jó, ha a kismamák tudnak egymásnak segíteni. A kézi fejést egyébként a csecsemős védőnő mutatta meg, és segített is fejni. Az első éjszaka, amikor már lent voltam, de ababám még nem volt velem, a maszírozás volt a fő tevékenység, nappal meg a fejés. Annak ellenére, hogy a Máté gyakran elaludt acicin, az első pillanattól kezdve rendesen szopizott. (Bár az őrzőben volt hogy annyira megetették szopi előtt, hogy ott fent nálam bukott ki belőle egy jó adagot. ) Reméljük, te nem kerülsz majd oda, és akkor rendesen, igény szerint szopizhat majd a babád.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Üdv mindenkinek!
Ha már benéztem, írok én is pár sort:
Nekem mindkét szülés "simának" indult és mind a kettő császár lett, az első, csaknem 3 éve gerinci érzéstelenítéssel, másodszor nem kérhettem azt, mert sürgős volt a dolog, így altattak.
Volt fogadott dokim és szülésznőm is, ez utóbbi rengeteget segített mindenben. Most itt az a rendszer, hogy amint lehet, kihozzák a picit és éjjel-nappal anyával van. A rooming-in sokkal barátságosabb, mint 3 éve és tényleg az a legjobb, ha anyukák egymással osztják meg a tapasztalataikat. A csecsemősök... hmmm vannak aranyosak és kevésbé azok is, de mivel rájuk vannak bízva a kincseink, jobb barátságosnak lenni velük. Viszont mindig határozottan meg kell mondani, ha valamit szeretnénk. Pl. én szóltam, hogy szülőszéket szeretnék választani...és hezitált ugyan a csajszi, aki ott volt (gyorsan indult a dolog, a szülészőm nem volt ott a legelejétől), de megkaptam. Illetve már a kitolással próbálkoztunk, amikor bejött 2 fiatal doki. Engem nagyon zavartak, így szóltam nekik, hogy legyenek szívesek kimenni. Kimentek.
Összességében jó élményeim vannak mindkét szülésemről.

Kép
Kép
 


Sziasztok!
Bár én még nem szültem, de nem ajánlom Kaposvárt, már én sem ide járok.
Elég volt!
Volt itt egy orvosom (már megneveztétek feljebb), aki nem hogy nem segített, hogy mit hogyan (mikor el akartuk kezdeni a kivizsgálásokat), hanem inkább hátráltatott, váratott minket mindig.
Persze a zsebét tartotta, a pénznek mindig volt helye, meg ugye a borravalónak is :wink:
Se hormonprofilt, se UH.-t (van-e egyáltalán pé.), semmit nem csinált, sőt, mikor betelt nálam a pohár, az volt, hogy elmentem megint a rendelőbe, mivel azt az ukázt kaptuk (megint), hogy próbálkozzunk 3 hónapig...ez letelt. Bent ülök a rendelőben, ő szólítja a kövi pácienst, rám néz, és bunkón ezt kérdezi: Önnek már megint kérdései vannak??? :shock: :x :evil:
Nem bazdmeg, nincs semmi gond csak eljöttem, hoztam egy kis pénzt megint a semmiért!!! Ezért fizessek????? Undorító!!!
Aztán kiakadtam, mondtam a férjemnek, hogy én ehhez az emberhez soha többé nem jövök!!!
Itt fentebb annyira magasztalták páran...hát nemtudom, én tuti utálom!!!
Most jelen pillanat Szigetvárra járunk férjecskémmel, már megvolt minden vizsgálatunk mindkettőnknek, nekem most volt egy laparoszkópiás átjárhatósági műtétem, és úgy néz ki, szeptembertől indul a lombik Pécsen, mert sajna Apival gondok vannak....de legalább haladunk, nem csak egy helyben toporgunk....
Imádom a dokimat! Ha valami gondom van bármikor bármit kérdezhetek tőle, figyelmes, mikor megyek, egyből tudja, ki vagyok, mi újság...stb..szóval képben van mindig.
És ha a lombik sikerül, és miért ne sikerülne, már azt is megbeszéltük, hogy a továbbiakban is hozzá fogok járni, és nála szülök.
Nem tudtam hogy orvos és orvos között ennyi különbség van, mivel amíg nem váltottam, az az egy dokim volt.
De nagyon jó döntés volt! :)
Mert a különbség ég és föld!!!

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
 


Sziasztok!
Döbbentem olvastam Betty hozzászólását, és mivel 2 dokiról volt szó fentebb, lehet, hogy az enyémről van ilyen rossz véleménnyel. bár én ismerem mindkét orvost, és egyikről sem tudok ilyen durva dolgokat elképzelni (bár nem kétlem, amit leírt).
Időközben megszületett a 2 gyermekem is, szintén Kaposváron. Én nem vagyok rossz véleménnyel a szülészetről.
Gyócsi dokinál született Samu is. Máté anno császárral született, de nagyon szerettem volna simán szülni a kistesót. Ennek 50 % esélyt adott. Egy héttel a kiírt időpont előtt rámijesztett, hogyha nem születik meg addig, befektet és másnap megműt. Máté aztán beszélt a kistesóval, hogy meg kell születnie a héten. NMásnap fájásaim lettek, aztán este 10-re beértünk a kórházba, 11-re meg is született. Vákuummal ugyan, de mégsem császárral. Nagy élmény volt. A doki éppen beért, de ez nem az ő bűne volt, hirtelen jött minden.

A nővérkékkel teljesen elégedett voltam, és a csecsemősökben is kellemesen csalódtam (ennek állítólag a sok panaszos levél az oka). Besárgult a drágám, és 2 óránként mehettem, hogy kihozzam szoptatni. Éjszaka is, ill. ha hamarabb megéhezett, kitolták nekem. Féltem, hogy ha fény alá kell tenni, akkor majd tápszert adnak neki, de nem ...

Gátkezelés este volt, igaz, csak annyi, hogy leöntöttek egy liternyi fertőtlenítős vízzel.
A babát akkor nem fürdették, csak popsitörlővel törölgették le . Ennek az okát nem tudom.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Germoboncsi
örülök, hogy reagáltál az írásomra...én nem mondom, hogy mindenkivel ez történik, velem megtörtént.
A barátnőmmel is mikor szült...nyár volt, felhívta a dokit, hogy elfolyt a magzatvíz..stb... megy szülni. A doki ki volt akadva, hogy nehogy ő már azért hazajöjjön a balatonról, mert enki szülni kell :!: :shock:
Az ügyeletes dokinál szült..azóta is hozzá jár.
Akkor neked szerencséd volt, ennek csak örülni tudok...
a nővérekről igazából nem tudok nyilatkozni mert nem feküdtem az osztályon...hál isten :!: :wink:

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
 


Kedves betty615
Az én nőgyógyászom is fentebb említett orvosok között van,Dr Gyócsi András,illetve az édesapja Dr Gyócsi János.Amennyiben kettejük közül valamelyikük az általad említett orvos,akkor meg kell hogy védjem,mert el nem tudom képzelni egyikükről sem amit leírtál.
Sajnos én nem itt szültem Kaposváron,mert a sors másképp akarta,de maximálisan megbízom mindkettejükben a mai napig.Nekem anno volt egy méhenkívüli terhességem és a Gyócsi doktor a szabadsága alatt jött a Balatonról haza és megműtött.Telefonon keresztül intézte nekem az altatósorvost,illetve a betegfelvételt.
A barátnőm 3 gyermeket szült az ifjabb Gyócsinál,volt amelyik szülésre szintén Balatonról jött és éppen hazaért,de ott volt.
Amúgy nekem sem jött össze a terhesség elsőre és sehol nem csinálnak az első sikertelen alkalom után teljes kivizsgálást.
Elég sok lombikos ismerősöm van,ha gondolod szívesen segítenek.
Vendég
 


Banika
egyikről sincs szó :wink:
nekünk nem elsőre nem jött össze, hanem több, mint 1 éve akkor már :!: :!:
akkor ahová mentünk miért csináltak egyből hormonlabort, citológiát, lapart...stb :?: :?:
és köszike, nekem is van lombikos ismim, és már mi is azok vagyunk....sajnos :!: :wink:

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
 


Betty
Örülök,hogy egyikükről sincs szó,csak én nem szeretem ha név nélkül,utalgatva mószerolnak valakit.
Ha nekedproblémád volt bármelyik kaposvári orvossal,miért nem nevezed nevén? :?: talán azzal jobban segítenél másoknak,mint így név nélkül esetlegesen rossz hírét kelted valakinek akinek semmi köze nincs a te történetedhez.
Gondolom amikor Szigetvárra mentél,márt volt nőgyógyásztai előéleted :wink: Így azért kicsit könnyebb az ottani dokinak,hogy máshol már egy-két variációt végig próbáltak.
Egyikőnkbe sem lát bele az orvos kívülről,sajnos ők is emberek,tévedhetnek.Mi betegek viszont az internetnek és egyéb sajtónak köszönhetően egyre felkészültebbek vagyunk.ha nem vigyáz az ember,lassan a betegtársak meg is műtik :lol: :lol: :lol:
Ahogy említettem,nekem sem jött össze elsőre a terhesség.Bizony jó néhány hónapig hallgattam az Andrástól azt a szót amivel a világból ki lehetett volna akkor űzni(türelem) :lol: :lol: :lol: Sajnos a türelem az kevés,talán a legkevesebb amikor egy nő gyermeket szeretne.
Amikor már az őrületbe kergettem,hogy miféle problémáim lehetnek(mivel baromira felkészültem a lehetséges okokból :lol: :lol: :lol: )kikönyörögtem a hormonvizsgálatot(minimális prolaktin túltengésem volt csak),mindenféle uh-ot(ahol persze minden rendben volt),a férjem a halálba üldöztem már a spermavizsgálattal.........Szóval már az ifjabb Gyócsit és a családomat is idegileg kicsináltam,akkor került szóba a laparaszkópia.
Az András pont akkor szakvizsgázott,hónapokat kellett volna várnom amíg össze tudunk hozni olyan időpontot ami mindenkinek megfele,ezért megbeszélte az édesapjával,hogy "átvesz" :lol: amíg ő a vizsgái végére ér.
Az idősebb Gyócsi doktor végignézte az össze leletem és úgy gondolta,egy agyi MR nem árthat még.És akkor jött a hidegzuhany:jóindulató daganat(mikro adenoma) volt a fejemben. :shock: :shock: :shock: :shock: Kb így néztem és azt hittem eljött a világvége.Pedig csak egy kis bromocriptin kellett és szépen eltűnt.
A laparon is átestem,ott sem volt minden szép és jó,majd egy méhenkívüli.........Ott ki kellett venni az egyik petevezetékem,majd közölte velem,hogy minimális az esélye annak,hogy spontán teherbe essek,ezért lelkileg készüljek az esetleges lombik(ok)ra.
Hát a béka segge alatt voltam,kb 1000méterrel.
Aztán spontán terhes lettem és ikreim vannak.
Szóval vannak még csodák,de az előtte lévő néhány év nagyon sz@r volt.Mégsem neheztelek senkire,mindennek meg van a maga forgatókönyve,protokollja.
Vendég
 


Hát ahogy látom te is átmentél akkor egy-pár megrázkódtatáson.... :roll:

Nagyon örülök neki, hogy végül ikreid lettek :!: :wink:
És ez teljesen spontán sikerült, vagy clostilt szedtél, vagy mi volt :?: Ha teljesen spontán jött össze...háát akkor emelem a kalapom előtted :wink:
És ahogy ilyenkor szokás is mondani: Csodák márpedig vannak :!: :D

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
 


Spontán :lol: :lol: :lol: :lol:
Nálunk anyai ágon vannak ikrek,bíztam benne hogy "megúszom" :lol: De most már el nem cserélném őket :lol: :lol: :lol:
Ikres szülőnek lenni a legjobb dolog :lol:
Vendég
 


A szívem mélyén én is ikreket szeretnék...bár lombiknál nagy%-ban benne van a pakliban :wink:

Megnéztem a képeket....nagyon arik :!: :D

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
 


Köszi :lol:
Vendég
 


Sziasztok!
Sajnos nekem is hasonló tapasztalataim vannak a kaposvári orvosokkal kapcsolatban mint betty615-nek!
Mi is babát szeretnénk már 5 éve!!!!Kaposváron kezdtük a Szemereinél, akiben oltári nagyot csalódtam, a másik orvosom a Horváth volt aki csak a magánrendelésén ismert meg és egyátalán nem segített nekünk csak az idő rohat előre! (Meg a pénztárcánk lett kissebb) Most Szigetvárra járunk mi is dr. Écsi Lászlóhoz aki teljesen más orvos mint a két kaposvári. Őt bármikor fellehet hívni, bármit lehet kérdezni tőle...normális józan paraszti ésszel mondja el a dolgokat és nem hagy kétsékek közt...Neki köszönhetjük, hogy 1 év alatt mindnent kivizsgált és úgy megyünk lombikra, hogy azt mondja az orvos (Pécsen), hogy igen nincs szükség semmire....Ja és Szigetváron is fogok szülni mert nincs az a pénz, hogy bemenjek Kaposvárra!!!
kaicska
Mernye
 
 


Szijja Kaicska :D :D
Mintha magamat olvasnám :arrow: minden passzol, az összes név is, minden :lol: :lol: :lol:

Nna Banika...én is róla beszéltem, nem a te dokidról :!: 8) :wink:
Úgyhogy no para 8) :lol:

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
 


Ez megnyugtató,hogy nem az én dokimról van szó.Mert el se tudnám róla képzelni amiket írtatok
Vendég
 


Kedves kaicska!

Elég érdekes az általad leírt történetben az orvosom megítélése! Dr. Horváth Lászlóról van szó. Terhességem 15. hetében fogadtam fel, és teljesen meg voltam, és vagyok vele elégedve a mai napig is! Október 31-én, 21 óra vajúdást követően az ő segítségével született meg a kisfiam. És Neki köszönhetem, hogy nem császár lett a vége, habár bevallom őszintén én már kértem, hogy az legyen. :oops: Más esetleg már régen felvitt volna a műtőbe, de ő bízott bennem! Ezért örökké hálás leszek neki! Hogy nem ismert volna meg a magánrendelésén kívül? :shock: Ezt esetleg kifejtenéd bővebben? Az utcára gondolsz, esetleg bevásárlóközpontra? Vagy azt várjátok el sokan, hogy együtt kávézzanak veletek? Nem értem... Egy orvost nem azért fogadunk fel, hogy "bratyizzon" velünk!!! Nem segített??? Akkor esetleg csak beszélgetett veletek, vagy mi???

Betty615, te azt írod, hogy az összes név stimmel. Ha megkérlek, kifejtenéd bővebben a véleményedet, tapasztalatodat az orvosomról?
 


Boboóbaba
én horváthot nem ismerem, azon kívül az összes név stimmel.
Nem hiszem, hogy Kaicska kávézni akart volna a dokikkal, vagy nagybevásárlást végezni együtt...sztem csupán arra gondolt, hogy ha nem adsz nekik pénzt a zsebükbe (persze eleget), akkor csak egy szardarabnak tekintenek...és ez így is van egyébként sajnos.



"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
 


Sziasztok!
A kórházban kerestem fel, már nem emlékszem miért, de amikor vizsgált nagyon kellemetlenül érzeztem magam mikor azt sem tudja, hogy már másfél éve ő s"segít" baba ügyben. Lecseszett miért nem voltam rákszűrésen mikor a maganrendelésén megcsinálata nem kevés pénzért. Minden egyes alkalommal el kellett mondanom hogy mit beszéltünk elötte, és ki vagyok, miért vagyok ott, van-e nála KARTONOM!!!!!Ha én választok egy orvost nem kávézgatni akarok vele, hanem megbízni benne és nem állandóan felvilágosítgatni mit beszéltünk előző alkalommal.....Ja és nem kevés pénzért!
Szerintem ezen nincs mit tovább beszélni...örülök hogy neked nem volt szerencséd a nemtörődöm énjével, sajnos az unokanővérem ki szintén nála szült megtapasztalta, hogy 17 órányi vajúdás után végre megcsászározta!!!
Ennyi róla!
kaicska
Mernye
 
 


Kinek a Pap, kinek a Papné... :roll: :roll: :roll:
 


Sziasztok!


Én is Kaposváron szültem.Sajnos nem jók nekem sem az élményeim!Én 1 dr.nőnél szültem 2 éve de nem volt fogadott.1 egész napot szenvedtem végig.Hagytak szenvedni semmit nem kaptam.Ráadásul otthagytak szenvedni.Ugyhogy én nem ajánlom.Én most 34 hetes kismama vagyok de már most rettegek h. mi lesz velem.

Niki


Niki szia :D :!:

Nem volt lehetőséged esetleg máshova elmenni szülni :?:
Kívánom, hogy minden rendben legyen veled :!:
Szorítok, és drukkolok Nektek :!:

"Beteljesületlen álmaid miatt ne mondd szegénynek magad. Az az igazán szegény, aki sohasem álmodott."
 


Szia Betty!


Remélem minden oké lesz.Most 37. héten járok.Már örülnék ha kibújna a picuri de majd ő eldönti mikor jön!:) :P :) :D

Niki


Sziasztok!

Júni 8 án megszületett a Bazsika.3010g és 52 cm volt.A Tormási dokinál szültem és hát nagyon ügyes volt.Hiába fiatal doki nagyon precíz és kedves.Bárkinek merem ajánlani!!!

Niki


Sziasztok!
Én novemberben fogok szülni Kaposváron. Érdekelne, hogy a szülésznők milyenek? Mert azokról nem nagyon írtok.
Nekem nem lesz fogadott orvosom, sajnos nem fér bele a keretbe. Pedig nyugodtabb lennék. Így az adott ügyeletes dokinál fog világra jönni első Gyermekünk. :D
 
 


Katy!
Nyugi, az ügyeletes dokinál is minden rendben lesz! Nekem pl. a 2. gyerkőcnél alig ért be a fogadott doki, olyan gyors volt Samu :) Ugyanolyan gyorsan és ugyanúgy született volna az ügyeletesnél is :)
A 3.-nál gondolkodom, hogy nem fogadok a szülésre.
Szülésznők segítőkészek, aranyosak, én csak jót tudok mondani róluk. A csecsemősökben is kellemesen csalódtam a 2. babánál.
Ne parázz, minden rendben lesz, és az a pár nap, amit bent leszel, hipp-hopp elillan!
Gondtalan babavárást neked!

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: