Új privát üzeneted érkezett!

Ikati,

Nagyon gratulálok a kisfiadhoz és sok boldogságot kívánok nektek!

Akkor látom nem mindenkire igaz hogy a második szülés könnyebb, pedig én is ebben bízom. :D

Kép

Kép
 
 


Gonzso, megyek etetni, csak ezt nem hagyhatom ki: ne aggódj, ahogy hallottam, a 2. szülés kb az esetek 95 %-ában sokkal-sokkal könnyebb, én vagyok a kivétel, nem te, jó?
na, jóklegyetek!
ikati
 
 


Sziasztok!

Csak most tudok jelentkezni. Az utolsó üzenetem után (március 24-én)elkezdődtek a fájások. 25-én hajnali 2-kor bementünk a kórházba és 6.27 perckor megszületett a kis Andrisom.
Ma jöhettünk haza. Már nagyon vártam.
Tényleg egy kicsit elszeparáltak a szobák és így sajnos nem találkoztunk.

Gratulálok kiserának és ikatinak is a babához, nagyon jó egészséget kívánok nekik és a mamájuknak is!

Örömmel olvasom, hogy mindenki jól van.

További kellemes estét mindenkinek!

Üdv Kati
 
 

 
 

LÁNYOK!!!

Nagyon nagy gratuláció minden új babához. Sok boldogságot és örömet nektek!

Mi ma már 3-hetesek lettünk. Bozony, igy rohan az idő.
Ime, ma ilyennek láttuk magunkat:

Kép

Meg ilyennek:

Kép


Hát ilyen is van:

Kép

Lányok, mutassátok babáitokat!

Üdv.,
elike

 
 


Sziasztok Lányok!

Szívből gratulálok Katiknak is a babákhoz, sok örömöt és egészséget kívánok az anyukáknak és a babuciknak egyaránt!

elike: gyönyörű ez a Sára baba, nagyon irigykedem...
Többiek: Ti is tegyetek majd fel képeket, öröm nézni az ilyen szép babucikat :shock:

ikati: megnyugatató volt olvasni, hogy rendben alakulnak a dolgok a központiban, jó, hogy megírtad, köszönjük!

Jó éjt Mindenkinek!
dalo

Kép
 
 


Sziasztok lányok!

A "két" Katinak szívből gratulálok!!!!!!!!Jó egészséget és sok örömöt kívánok!!!

Elike: nagyon cuki a babád! Kire ütött? Rád?

Gonzso: Én az első 3 hónapban állandóan aludtam volna. Kitartás! El fog múlni. Bár kezdem magamon újra észrevenni az álomszuszékságot. Ezen a héten szinte minden nap le kellett feküdnöm 1-2 órára. Nekem az a szerencsém, hogy 9.hét óta itthon vagyok és akkor alszom, amikor jólesik. :D Kár, hogy te nem teheted meg. :(

Beha: most már te vagy a következő....kitartás :D

Szandra: veled mi újság? Kapunk képeket Fédráról?

Velem nincs semmi különös. Számolom visszafele a napokat.....

Puszka mindenkinek
Mona

Kép
 
 


Sziasztok,

gratulálok az újabb babásoknak, nagyon jó egészséget és sok boldogságokt kívánok.

Elike: édes a kis csajszi!

Hát csajok erre én is kíváncsi leszek, egyenlőre a kisfiam nem szándékozik kibújni, tornázni viszont soka szokott.

Visszakaptam a barátnőmtől (kölcsönadtam) a babahordozót, azóta Armand állandóan kisbaba, folyamatosan belefekszik, remélem kibírja még, hogy a pici is használhassa, a rácsos ágyat elő se merem venni, mert tutira belefeküdne.

Hétfőn megyek CTG-re.

Puszi mindenkinek:

Hajni

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!Veleünk nincs semmi különös megpróbálok képet felrakni eddig nem sikerült most az uram is segít így hátha menni fog!Puszi Kép fédra Kép patrik és fédra rácsodálkozik a világra Kép fédra séta után Kép fédrácska jóllakva

szandra
 


Sziasztok!

Remélem,hogy csatlakozhatok hozzátok,mert szeretnék ebben a kórházban szülni. Október 20-ra várjuk a kistesót.

Lenne pár kérdésem ha esetleg valaki tud rájuk válaszolni nagyon megköszönném. :D

Én a SOTE-hoz tartozom területileg. De a szüleim a honvédségnél dolgoznak,ezért elvileg én is kapok a Honvéd kórházban ingyenes ellátást.
Viszont ma hallottam,hogy még sem biztos ez...
Tud valaki erről esetleg valamit mondani?
A másik kérdésem,hogy a 4.-kerületiek ugye az Állami Egészségügyi központhoz tartoznak. Tehát a Honvéd k.-hoz is, igaz? Csak,mert a 4.-kerbe át tudnám jelenteni a lakcímem.... :roll: :oops:

Köszi előre is és gratulálok mindenkinek a babákhoz nagyon szépek!!!

Orsi

KépKépKépKép
 
 


Sziasztok Lányok!
bocs hogy idetolakodom, de tudnátok nekem segíteni??? Van már két kislányom és most tervezzük a következő babát. Az viszont most derült ki, az ahol őket szültem átmegy magába és keményen fizetős lesz. Én az első kerületbe vagyok állandóra bejelentve (bár sajnos nem itt lakom) szóval ez alapján a Jánosban kellene szülnöm. Az viszont kizárt. Az volna a kérdeésem, hogy ti hogy terültetek ide? HM-esek vagytok? (mi nem) és ti melyik kerületben laktok? Jól tudom hogy szülészetnél SZABAD KÓRHÁZVÁLASZTÁS VAN? csak ha még a saját dokiddal is akarsz szülni aki nem bizots hogy akkor épp dolgozik (ezért be kell hívni) akkor 30%-ot, max. 100 ezret kell fizetni??? Már beletörődtem hogy a dokimmal többet nem szülök, de nekem nagyon fontos hogy kellemes környezetben legyek. Írnátok pár szót a szülészetről!? ROOM-IN van? tehét a baba ott van folyton mellettetek? milyen egy szoba? hány ágyas? szülőszoba milyen? kellemes? Még sose jártam a kórházban. Bár a nagymamám anno itt volt a háború alatt ápolónő. :D
Nagyon megköszönném ha válaszolnátok! Nagyon el vagyok keseredve. Úgye jól tudom, hogy a kórház a Királyhágó utcában van a XII. kerületben? :D Mielőtt lyukra futnék! :lol:
előre is köszi!
nagyon kellemes napot!

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Ma reggel be kellett mennem a honvédba mert véreztem. nagyon kedves volt mindenki. Szigeti Katalin vizsgált. ismeri esetleg valaki?? most úgy áll hogy hozzá fogok járni. nagyon kedves, csak fiatal. találkoztam a Kiss doktorral is, ő is nagyon kedves volt.
Most feküdnöm kell, de majd igyekszem benézni, hátha válaszol valaki aki ismeri.

Előre is nagyon köszönöm!

 
 


Bocsi Lányok!
Meg ne haragudjon bárki, de kicsit félrevezető a topik cím ha itt a Pesti kórházból van mindenki? :D most vettem csak észre hogy rossz helyen vagyok. Bocsi, de a Budaiakat nem tudjátok hogy hol találom? :D :D :D köszi.

Veronika

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Veronikusz, a hir az, hogy a Budai részleg március 12-én megszünt és minden átkerült a Központi Honvédba. Egyesek szerencsések voltak - mint én is 8) :lol: - és még a Budaiban hoztuk világra a csemetéinket, mások már a pesti oldalon lettek/lesznek anyukák. Igy teljesen jó oldalon jársz, bár a cimet valóban lassan le kellene cserélni. Én érzelgősségből nem teszem, mert az utolsók közöt voltam, akik még Budán szültünk. Átadom a topik váltás tisztjét, mondjuk, kedves Beha-nak, aki a következő. Beha?

Beha, kitartás! Nemsokára te is dicsekszel majd a pocaklakóval, aki már földlakó lesz. Belőlem kezd kimúlni a császár rossz érzése és a műtét utáni stressz és már eszembe jutott, milyen lesz majd, ha a másodikat várom? :roll: Bár lehet, hogy ez csak a terhesség utáni vágy, amikor is csak én (az egoista :wink: ) számitottam és minden körülöttem forgott. Hm...

Szandra! eddig rejtegetted ezt a tüneményes babát? Nagyon édes és hasonlit rád, szerintem.

Clivia, a Sára egyenlőre ingadozik, hogy kire is hasonlitson - fintorai, ásitása, alvás közbeni arcocskája az édesapjára emlékeztet, de nagyon. Ha ébren van és pl. figyel, akkor rám. A szája tuti, hogy tőlem van, az orrocskája ha oldalról nézzük, apjáé, ha szemből, akkor az enyém. Szoval, Sára a mi babánk, egyikünk sem tudná letagadni.

Én nem tudok vele betelni, ezért itt van még néhány kép. Mivel azonban ez már a mániám, mindenkit felmentek a kommentálás kényszere alól :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép

Kép

Kép

Várjuk a Katik képeit is.
Üdv.,
elike

 
 


Elike!
Nagyon édesek a képek! Kis Tündérke! :D
És köszi a felvilágosítást. Rögtön rosszul leszek. :? nem marad egy normális kórház se. :cry: :cry: :cry:

Kép

Kép

Kép
 


Sziasztok csajok!

Veronikusz, Orsi: Én 11 éve járok a dokimhoz( Dr. Kiss Attila), de SEMMI KÖZÖM a honvédséghez semmilyen formában. Egyszer valaki ajánlotta Őt és azóta hozzá járok. Különben a János Kórházhoz tartoznék.... BRRRRRRR :? :? :? Ha ezért fizetnem kell, akkor kénytelen leszek, mert én ragaszkodom a dokimhoz. Ez van.........

Köszönjük a képeket. Egyszerűen GYÖNYÖRŰEK a babucik!!!!!!!! :D

Judis: Nem ismerem a Szigeti Katalint ( Kiss doki az én orvosom). Remélem jól vagy......mindenképpen tájékoztass minket az állapotodról.

Beha: NAGYON IZGULOK ÉRTED!!!!

Bocsi mennem kell...
Mona

Kép
 
 


Sziasztok!

Elösszőr a képekkel kezdem gyönyörűek a lányok, kiváncsi leszek nálunk mi lesz.

Mi sem tartozunk a Honvéd kórházhoz én Dr. Bárány János -hoz tartozom és megyek utánna. Amikor Mátéval voltam terhes akkor a Jánosban volt akkor meg oda jártam végül a Budaiban szültem, amúgy a XVII kerülethez tartozunk.

Remélem megoldják ezt a fizetős dolgot mert sok embernek nem lesz rá pénze hogy a kórházi ellátást is és a szülést is fizesse. Az orvosok szerintem így sok beteget el fognak veszíteni ha ezt nem tudják megoldani szerintem.

Veronikusz,
Látom nincs sok korkulönbség a 2 lány között nálunk 21 hónap lesz. Nagyon nehéz volt az első időszak? Kicsit félek tőlle habár sokan mondják hogy később milyen jó lesz.

Bocsi ha hosszú voltam. :D

Kép

Kép
 
 


Veronikusz, ne aggodj a korház miatt. Bár én csak 2 rövid látogatást tettem a Központiban még a költözés után rögtön, de biztosithatlak, hogy teljesen jó. És ami nagyon fontos, hogy mindenki - orvosok, nővérek, csecsemősök - átment oda, ezért u.o. jó kezekben leszel, mint Budán.
Az én dokim dr. Unk Péter, őt is tudom ajánlani tiszta szivvel. Szakmailag komoly és nagyon lelkiismeretes, kedves. Nem fecseg feleslegesen, lényegretörő, de ha kérdésed van, azt mindig megválaszolja.
Amúgy én a XI. kerben a Sz. Imréről hallottam jókat...

Judis, nekem is volt vérzésem a 14. héten - mélyen fekvő méhlepényt állapitottak meg, 5 napot feküdtem bent a korházban és még kb. 1 hetet otthon. Utána u.ú bejártam dolgozni, jöttem-mentem, igaz, nagyon óvatosan, nagyon odafigyeltem mindenre. Semmi hajlongás, leguggolás, minimum lépcső, semmi cipelés. És lás csodát, a 27. heti UH-n a méhlepény már nem fedte a méhszájat. Nagyon boldog voltam, mert ez azt jelentette, nem kell császárral szülni.
(Csak zárójelben irom, hogy mégis császár lett a vége, de nem emiatt, hanem mert a baba nyakára tekeredett az a fránya köldökzsinor és oxigén ellátási problémák léptek fel a méh összehúzódások hatására).
Szóval, no para!

Joccakát,
elike

 
 


Sziasztok,

gratula újra a babócákhoz, annyira édesek, olyan furcsa, hogy nemrégen még csak beszéltünk róluk, most meg teljes valójában itt vannak, ez számomra mindig egy misztikus dolog lesz, pedig ezt az élményt már átéltem egyszer.

Orsi: az én apukám is katona mégsincs jogosultságom a Honvéd Kórházhoz mint családtag, mert a gyereknek csak addig jár amíg eltartott (betölti a 18. életévét), én Dunakeszin lakom és elvileg a Váci Kórházhoz tartozom.

Veronikusz, elike: egyszer majd lehet, hogy valaki megváltoztatja a Topic nevét de én biztosan nem, nekem akárhol van az épület akkor is Budai Honvéd lesz, sokminden köt hozzá, én is és a hugom is a Budaiban született, bár akinél én születtem már nincsen ott, de a hugom a Bíró-nál született és Őt még volt módon az előző terhességemnél megismerni, anyukám más nőgyógyászati műtéteit is Ő végezte, annó még életem egy kórházi élményét (mandulaműtét) is ott éltem át, szerencsére rossz nem maradt meg. Az első fiamat is ott szültem, szóval én nem szeretném, köszönöm a megtiszteltetést. De Katik már az újban szültek, ha szeretnék Ők megtehetik.

Hát a második fiam is várat magára, egyenlőre úgy néz ki, hogy még nem jön, legközelebb 10-én megyek CTG-re. De én azt gyanítom, hogy másodszorra is túlhordás és indítás lesz a vége. Úgyhogy akár még két hét.

Katik: tényleg nem adnak már (még szüléshez sem) kórházi hálóinget?

ja mennem kell mert megyek a pedikűröshöz, puszi lányok:

Hajni

Kép
Kép
 
 


Elike!

Nekem magasan van a lepény, igazából nem találták a vérzés okát, talán egy méhszájseb. De már elmúlt, azért még két napig fekszem, utána meg kímélem magam. Lányommal én is kórházban voltam 6 hetesen egy hetet, na akkor a kialakuló lepény alatt lett hematóma, utána meg alacsonyan volt a lepény, végül a 12. hétig elég sokat véreztem, barnáztam. De utána semmi gond nem volt, csk nehezen jött vissza az erőm, mert ezt végig kellett feküdni. most szerencsére semmi ilyen. már megnyugodtam, úgy érzem rendben lesz, csak jobban kell figyelni, nem megeröltetni magam.

Veronikusz!

Én ugyan most voltam ott először, de biztosíthatlak hogy jó kórház!!!! :) nekem tetszett. a dokik is nagyon.

 
 


Sziasztok,
szerintem nem kéne átnevezni ezt a topikot, mert - leszámítva az utóbbi néhány hetet - mindig is a Budai HK-ról szólt. Ha megváltoztatnánk, és valaki visszaolvasná a régebi hsz-eket, akkor meg már azokra nem illene az új cím... Szvsz inkább nyissatok egy újat Központi HK címen, például. Amúgy szerintem, topik címet nem is nagyon lehet megváltoztatni a babneten, bár ebben Apa az illetékes.
Üdv, Hello
Ui.: Én is gratulálok az újdonsült babákhoz és anyukákhoz!
 
 


Sziasztok!

Köszi szépen a válaszokat!
Maradok ennél a kórháznál az biztos.:) És Dr. Kiss Attilánál.
Jövő hét csütörtökön megyek hozzá elösször, majd írok,hogy mi volt.

Jó babázást,pocakosodást mindenkinek! :D

KépKépKépKép
 
 


Heló lányok!

Kicsit eltűntem, pedig áldott jó kis fiacskám van! De azért van itt egy lányka is, úgyhogy van dolgom.
Hálóinget amúgy adnak, sőt asszem szülés után még meg is kérdezték, adjanak-e másikat (mert hát nem maradt tiszta...), igaz, társbérlőt fogadhattam volna bele, de hát a nagyobbakra is jónak kell lennie. (szép új volt, amúgy).
Topiknevet én sem változtatnék, jó ez így, talán ha nincs ez a sok macera a budai körül, nem is írogatunk ennyien, végülis engem is az hozott ide, hogy akkor most mi van már a budaival (ahol még a kislányom született). Én a Hunkadr-t is szívesen ajánlom bárkinek. Bár nem tudom mit fog kezdeni a 10 ágyas kórház, ha ezeket a dokikat és a jó kis új helyet akarja majd mindenki, de én mindenkinek kívánom, hogy sikerüljön bejutni. A fizetős cécó úgy tűnik júliusig elodázva, ez jó. Egyébként én sem tartozom ebbe a kórházba, se a budaiba, egyszerűen megy az ember az orvosa után.
Megpróbálok feltölteni egy képet Miklóciról.
Sziasztok, gratulálok az eddigieknek és hajrá többiek!

ikati Kép Miklócka
 
 


Sziasztok lányok!

Bemutatom nektek a mi Kincsőnket!
Ezek a képek még "azon melegében" készültek!(26-án)
Ha egy kicsit több időm lesz csatlakozom az aktuális témákhoz!
Addig is gratulálok mindenkinek a csőpségekhez és továbbra is szorítok akinek még hátra van a nagy esemény! :D

Szép napokat, puszi

Kisera


Kép

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Én is információkat szeretnék kérni tőletek, mert kórházat kell váltanom sürgősen. Az érdekelne, hogy a Honvédban mennyire valósítható meg a háborítatlan szülés, nem szeretnék semmi felesleges beavatkozást (gátmetszés, oxytocin, fektetés, hasi nyomás, beöntés) ha nem muszáj. A másik fontos számomra, hogy a baba az első pillanattól végig velem legyen és ne kapjon semmi hozzátáplálást, ha van tejem. Szóval ezek mennyire megvalósíthatóak? És lehet szülésznőt választani?Nagyon köszi a segítségeteket előre is!!!

rozmaring
Kép

Kép
 


Sziasztok!

Hát Rozmaring, sajnos az általad felsorolt dolgok nem nagyon illenek a K.Honvédra, hacsak az utóbbi egy hóban drasztikusan nem váltottak. A K.H. meglehetősen konzervativ korház a szülés és csecsemő ellátás szempontjából.

BEHA, MERRE VAGY???? Csak az ünnepek miatt tüntél el vagy esetleg eljött a nagyon nagy nap?

ikati, erigal! Olyan tüneményesek a babák! Nagyon sok egészséget és örömöt kivánok nektek!

Sára Erzsébet, jelentem, tegnap volt egy hónapos. Egy egész hónapos! Nem hittem volna az első napon, amikor haza jöttünk. Olyan messzinek tünt az egész, most meg nesze, itt van, észre se vettük, hogy eljött. Ennek örömére (és bizonyitékul, hogy egyszer mindenkinél eljön) ime megint egy pár kép. Megintcsak felmentek mindenkit a kommentálás kényszere alól :lol: :lol: :roll:

 
 


Nem jött össze rögtön.

Szóval, Sára szeret fürdeni:

Kép

Kép


A szülinapon arcunkat nem akartuk mutatni és egyébként is divához méltóan elég nyűgősek voltunk és nem fogadtunk látogatót

Kép

És amikor apu megy dolgozni:

Kép

 
 


Sziasztok,

Hát nagyon édesek ezek a picike babák, remélem hamarosan én is csatlakozhatom.

Egyenlőre még egyben vagyok, bár az éjjel már indulni készültem, mert este 1/2 10-től hajnali 4 óráig rendesen voltak fájásaim, csak az volt a gyanús, hogy nem állnak be rendszeressé, hol tízperces, hol ötperces, hol meg egyfolytában. Már kezdem volna öltözködni, de gondoltam még pihenek, és egy pillantás alatt megszűntek a fájások, és el is aludtam. Szóval átvert ez a kis csemete.
Ma megyek CTG-re, kíváncsi vagyok mit fog mutatni.

Majd beszámolok:

Puszi: Hajni

Kép

Kép
 
 


Elike!

Köszi a választ, nem vidultam fel, de ha ez vn, akkor számomra kiesett a kórház. A babát mikor kapja meg az ember hüvelyi szülés esetén?

Nagyon cuki a kis manód.

rozmaring
Kép

Kép
 


Sziasztok!

Ha tudtok, légyszíves írjatok, hogy a Honvéd Kórházban hol van a szülészet. Működik-e még a budai oldalon, vagy már csak a Központiban lehet szülni? Sajnos nagyon ellentétes információkat kaptam a napokban, ézért fordultam hozzátok.
Előre is köszönöm!!
 
 


Sziasztok lányok!

Jól eltűnt mindenki. Merre jártok?

Hoembeb: Nem működik már a budai oldal! Csak a központiban lehet szülni ( 6. emelet).

Hétfőn kell befeküdnöm. :( Nincs tovább. Csak azt nem tudom, hogy fogom kibírni a következő 6 hetet négy fal között. :( :( :(

Hajni: gondolom már megvan a babucid. Remélem mindketten jól vagytok. Kár, hogy nem tudtunk találkozni.

Ha lesz fejlemény velem kapcsolatban, a férjem majd ír nektek.(kb. május vége a szülés várható időpontja ) Addig is vigyázzatok magatokra, sétáljatok nagyokat, a babucik növekedjenek.

Ha mégis valaki a kórház felé jár és van felesleges ideje, megkereshetne. :D (Bogláry Mónika)A nőgyógyászati részen leszek.

Puszi Mindenkinek
Mona

Kép
 
 


Sziasztok!
Elike:Sára nagyon kis aranyos, az én kicsi fiam még végigüvölti a fürdetést, de majd csak megszereti.
hoembeb: nekem azért nem az a tapasztalatom, hog ynagyon konzervatív a hely, bár elike is nyilván tapasztalatból írta, hogy az, nekem úgy tűnt, ha az ember kikéri a babáját, nem adnak neki enni, mert rábízzák az anyjára, inkább aki nagyon kivan, azt békén hagyják és első éjszaka pl ki se hozzák enni a babát. Aztán ha látják, hogy jobban vagy, viheted. De nem kötelező beadni csak reggel a vizitre és este a fürdetésre. A szülőszobán már elég kitartóan segítenek neki szopizni, amikor te mondjuk el se bírnád mert remegsz a fáradságtól, nekem is segítettek hosszasan és sikerült ennie pár cseppet. Szüléskor az oxitocinnal sokáig vártak, úgy tűnt erősödnek a fájások, de aztán túl régen nem fejlődött a helyzet és belémnyomták, el is kenődtem, mért nem megy magától, de valójában tényleg nem ment (bár még azzal se nagyon...). Ülni állni járkálni bármikor lehetett, sőt bíztattak, hogy mocorogjak igaz, most így utólag többet kellett volna (járkálni). Végül kikéredzkedtem pisilni, közben jött pár fájás így elég szerencsétlen voltam félúton összegörnyedve, de sikerült és után ameg is indultak a tolófájások, állítólag kellett az a hely is , amit a pisi elfoglalt... Ezek apróságok, de szerintem fontosak és hasznosak, 1-1- mozdulat átsegítheti az embert azon a rohadt eredménytelen pár órán. Beöntést nem adtak se most se az elsőnél csak megkérdezték mikor voltam utoljára wc-n és hát az izgalomtól persze voltam 1 órával korábban, azt mondták akkor nem kell. Szülésznőválasztás nincs, de nekem a 2 szülés során 4 szülésznőhöz volt szerencsém (2 műszak, míg megszülök egy babát...) és mind jó volt. Talán zuhanyozni is lehetett volna, ezt sajnos kihagytam, pedig a forróvizes zuhanyra mostmár sok ismerősöm esküszik, hogy tágít miközben kevésbé elviselhetetlenek a fájások.
Hajni: nekem is ez volt, egy hétig fájogatott és mindig akkor múlt el a mikor bementem volna a kórházba... Biztos van ennek lelki oka is. Azért hajrá!
na puszi mindenkinek, kicsit hosszú volt, bocs
ikati
 
 


Sziasztok

Köszönöm a válaszokat!
Nálam az a helyzet, hogy kettőt szültem már császárral a Szabolcs utcában, így a harmadik is biztos az lesz.
Sajnos ott semmi jóval nem bíztatnak, azzal kapcsolatban, hogy meddig működnek. Nem szeretnék az utolsó utáni pillanatban váltani, de túl sok időm nincs, hiszen júl. elején szülök. A kórházzal kapcsolatban már sok jót hallottam. Igazából nekem nem nagyon hiányozik a modernség, a szakértelem azonban annál fontosabb.
A legrosszabb, az információ hiánya, sajnos senki sem tud semmit, de ha valami kiderül a kórházakkal kapcsolatban, az már holnap nem igaz. Nem szeretem ezt a bizonytalanságot.
Hoembeb
 
 


Sziasztok,

Hoembeb, a topicban elég sok infó van az új K.H kapcsolatosan, nézd meg a 31-32. oldalt, a lányok rengeteg adatot és ötletet leirtak ott.

Én császárral szültem és a babát kb. 2-3 óra múlva hozták első szopira (előtte még az asztalon voltam, amikor hozták, de az csak pár perc volt), legalábbis én igy emlékszem. Nekem nem nagyon jött a tejem :cry: , ezért folyamatosan kapott plussz kajcsit (anyatejet is, tápszert is). Mivel az első napon alig tudsz mozogni a seb miatt, a babát visszaviszik (bár biztos maradhat, ha kéred). Úgy láttam, a természetesen szült lányoknál folyamatosan ott voltak a babócák. Szerintem, a csecsemősők rugalmasak, bár máshonnan nincs tapasztalatom.

Mona, valószinüleg már nem olvasod el ezt, de sok-sok türelmet kivánok neked. El fognak fogyni azok a napok hamar. A babóknak szükség van erre és neked is. És Hajnival is találkozhatsz.

Hajni, már nagyon izgatott vagyok :!:

ikati, bár csak tudnék tanácsot adni a fürdetéshez, de magam is nagyon sokszor csak ösztönből hozom a döntéseket és örülök, ha bejonnek. Nekem annyira nehezen megy a szoptatás még most is, hogy minden más tevékenység szórakozásnak tűnik. Bármit megteszek (körmöt is simán vágunk :lol: ), csak menjen jobban a szopi :cry: , ezért valahogy az esti fürdetés is ilyen és lehet, hogy a babára átmegy ez a nyugalom. Azt nem tudom elérni, hogy a szopi is ilyen legyen.

Na legyetek ügyesek, várom a fejleményeket.

elike

 
 


Sziasztok, 2007. 04. 10.-én 23:10-kor Ádám baba megszületett, anya és fia jól vannak, mindenkit puszilnak.

Üdv: a nagypapa.
 
 


Sziasztok!

Előszöris, gratulálok Behának a kisfiához!

Tegnap voltam bent vérvételen, és majd' elájultam, olyan szép a rendelő-részleg. Az osztályt babonából nem merem megnézni egyelőre, de gondolom, az is hasonló.
Valaki mesélhetne a szülőszobákról, van-e bennük valami új, a régi honvédhoz képest?
Hoembeb! Én csak ajánlani tudom ezt a kórházat, bár én a régiben szültem 3 éve, de nagyon jó gárda van. Gondolom, a rendszer nem változott, a babák és a mi érdekünkben szigorúak, amennyiben látogató nem mehet a gyerekágyas osztályra. A szakértelem pedig véleményem szerint maximálisan megvan.

bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Sziasztok Csajszik!

Megnyitottam a Központi HK-as topikot! Ha van kedvetek, oda is írhattok!

Hajni! Gratulálok! Várjuk a részletes beszámolót a szülésről!

Mindenkinek kellemes hétvégét,

Hello!
 
 


Hajni! Gratulálok a babáhóz! Ahogy időd engedi, jelentkezz.

Hello! Végre, köszönöm :lol: Remélem, az új topic-ban is összejön majd a jó csapat.

Üdv mindenkinek,
elike

 
 


Sziasztok!

Hajni: gratulálok a babához! Jó egészséget nektek! :D

Csajszik: kérdés: Mostantól a központi HK-as topikra írjunk vagy maradjunk ennél?( láttam már erigal bejelentkezett az újra)

Pusz
Mona

Kép
 
 


Clivia, szia,

Én egy darabig ide is, oda is irogatok. Amikor mar mindenki oda átment, akkor valtok. Ide irunk egy uzit, hogy folyt köv a masik topic-ban és akkor mindenki fogja tudni, merre kell menni.

Attól függetlenül, hogy a Budai HK már nem létezik én szeretném tartani a kapcsolatot mindenkivel. Meg a dokikra/noverkre vonatkozóan is tudunk válaszolni, mert ugye azok nem változtak és erre jobb már a másik topic.

Üdv.,
elike

 
 


Apropó, Mona, ezek szerint haza mehettél hétvégére? Mert hogy ugy értettem, hogy befekszel... :?:

 
 


Sziaszok,

köszönöm a jókívánságokat, a szülés fájdalmas de annál viharosabb volt, most egyenlőre nem írok mert tejcsi problémák vannak és egyfolytában szoptatok, de ha rendeződik akkor lesz egy kis időm.

Ha van valakinek tuti tippje, az írja meg, mert egyenlőre ez a másfél óránkénti szopi még nem hozott sok eredményt.

Teszek majd fel akkor képeket is.

Puszi:

Hajni
 
 


Szia, Hajni,
Én is rengeteget szenvedtem a szopival. Sára most kap tápszert kiegészitésként, de még mindig nem adom fel.

Nem hozott átütő sikert, de megnövelte a tejtermelésemet a urtica urens 5ch homeopátiás szer. Próbáld ki, szerintem jó. A neten találsz róla infókat, én csak a google-ban rákerestem és a forumokon más anyukáktól olvastam.

Amúgy egy recept van - szoptatni, szoptatni és szoptatni. Na meg fejni.

Üdv,
elike

 
 


Sziasztok,

elike köszönöm szépen, hát igyekszem egyenlőre úgy néz ki, hogy javul a helyzet. A homeos bogyót én is szedem, iszom a fitolac teát is, sört is, vizet is tejet is, a napi adagom kb 6-8 liter folyadék. Szopizunk, ha nem kéri két órán belül akkor ébresztem, ezenkívül én is fejek, de a szopi után már nagyon kevés marad 10 ml sem, de azért azt is kifejem.

Felteszek egy képet Ádámról.

És ezúton én is elbúcsúzom a Budai Honvédos topictól, remélem így jó mindenkinek és átköltözünk a Központisba, még sok mondanivalóm van róla.

Puszi mindenkinek:

Hajni Kép Ádám

Kép
Kép
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon régen nem jelentkeztem... Először azért, mert nem volt mit írnom, mert minden rendben volt velem és a babucival, de persze azért mindennap benéztem Hozzátok...
...aztán egyik napról a másikra megváltozott minden: elkezdtem görcsölni, végül be kellett feküdnöm a Központiba magnéziumos infúzióra. Szerencsére a méhszáj nem nyílt ki.
(Ha valakinek voltak ilyen görcsös problémái, örülnék ha írna erről 1-2 mondatot.)

Majdnem 1 hetet nyomtam le bent, egy vigaszom volt csak, hogy egy nagyon jó kis társaság jött össze a szobában: egy helyes kismama szintén hasonló cipőben, meg nem hiszitek el, Cliviát :D költöztették be a 2. napon a 3. ágyra!!!!!
Na innentől kezdve még jobb lett a hangulat...

(HOGY VAGY MONA CSAJSZI?)

Most már itthon vagyok, de az elkövetkezendő heteket szigorúan fekvéssel kell töltenem, izgi lesz....

Gratulálok minden új babucihoz, nagyon helyesek!

Mindenkinek minden jót kívánok!
dalo

Kép
 
 


Szia, Dalo!

Gyere a az új topikba, Központi Honvéd.

elike

 
 


Kedves Mamák,

Bocsánat, hogy ismeretlenül zavarlak titeket, de mivel régi „topicoló „ vagyok, kislányommal való terhességem óta, ezért merem veletek bátran és örömmel megosztani, hogy megnyitottuk a www.biofalva.hu webáruházunkat. Csupa csupa egészséges étel, naturkozmetikum, babaápolás, kényeztetés a babának és mamának. Kislányunk inspirált az egész létrehozásához, mivel neki nagyon nehezen vadásztam le ezeket az egészséges dolgokat.
Ha van kedvetek nézzetek be hozzánk. További szép napot kívánok mindenkinek.
Johanna


Kedves Anyukák!

Végzős hallgató vagyok az ELTE Tanító- és Óvóképző Főiskolán. Szakdolgozatomat a „Testtartás kialakulásának folyamata és az azt befolyásoló tényezőkből” írom. Segítségét szeretném kérni az alábbi felmérés otthoni elvégzésével, melyet óvódás korú gyermekével/gyermekeivel kell megcsináltatnia. A felmérés kiértékelésével fényt szeretnék deríteni arra, hogy a hasizom és a hátizom erejének, valamint a lúdtalpnak, van-e szerepe a hanyag testtartásban. Mert amennyiben igen, akkor ezek már óvodás korban elkezdett megfelelő erősítésével megelőzhető a tartáshiba kialakulása, amely idősebb korban további panaszokat okozna.
A kitöltött felméréseket légyszi küldjétek el a kisindigo@freemail.hu címre.


1. Gyermek kora, neme:
2. Magassága, súlya:
3. Súlya:
4. Van-e lúdtalpa? /Legkönnyebben úgy lehet megállapítani, ha hátulról megnézi, hogy a gyermek Achilles-ina egyenes-e. Ha megtörik akkor lúdtalpas./
5. Hanyag tartása van-e? /Hanyag tartás jellemzője: a vállak előreesnek, a háti domborulat kifejezettebb, a lapockák pedig elállnak, s a gyermek „Húzd ki magad!” felszólításra korrigálni tudja tartását./
6. Hasizom erejének vizsgálata: Kérje meg a gyermekét, hogy feküdjön hanyatt. Lábát térdben hajlítsa be és Ön rögzítse a lábát. A gyermek fogja meg a fülét. Ebből a helyzetből üljön fel úgy, hogy a könyökével megérinti a térdét, majd vissza, miközben a fülét nem engedi el, 20 mp-ig annyiszor amennyiszer csak tud. Hányszor tudott felülni?
7. Hátizom erejének vizsgálata: Feküdjön hasra a gyermek. Fülét ismét fogja meg, s Ön rögzítse a lábát. Majd 20 mp alatt annyiszor amennyiszer csak tudja emelje meg a törzsét úgy, hogy a könyökét összeérinti maga előtt. Hányszor tudta összeérinteni a könyökét?

Segítségüket előre is köszönöm!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Bocsi a zavarásért!

Ha valakit érdekelne egy új babakerítés, akkor jelezze, kérem privibe!
Mi sajna egyszer sem használtuk, mert anélkül vettem meg, hogy gondolkoztam volna! Pici lakás, nagy kerítés

új, extra nagy járóka, babakerítés. A járóka 7 elemből + 1 ajtóból áll. Egy elem 1 méter széles, és 70 cm magas. A Járókát az igényeknek megfelelően lehet felállítani. Mivel nincs alja, a helyiség adottságaitól függően lehet különböző nagyságú, ill. szögű ( 4,5,6,7,8 szögű) járókát kialakítani. Az összes elem felhasználásával átmérője 2,7 méter! Több gyereknek is ideális, elegendő tér van a játékra, a baba nem érzi magát úgy bezárva, mint a hagyományos négyszögletűben. Kertben, teraszon is felállítható. Helyiség egy részét le lehet vele keríteni, vagy gyerekekre veszélyes tárgyakat elkeríteni, pl. kandalló köré felállítani.

Kép Kép Kép Kép

Kép
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: