Új privát üzeneted érkezett!

Emese!
Örülök, hogy jelentkeztél, de már késö. :evil: Sajnos ma két hete, hogy nem szopik. A depresszióból még nem lábaltam ki. Természetesen kértem segítséget egy másik tanácsadótól is, aki ugyanezt tanácsolta mint Te. Azt hiszem, nem rajtunk múlt. A tejcsit pohárból megitta, de egy hete már az is elapadt, annyit idegeskedtem. Talán a nátha miatt, talán úgy döntött nem kéri már többet, de ennyi volt. Csak remélni tudom, hogy lesznek még gyermekeim, akiket legalább eddig szoptatok majd, hisz annyira jó volt ez a közös összebújás.
Viszont van jó hírem is. Tegnap megtette élete első méterét EGYEDÜL!!! :D :lol: :wink: Annyira örültem.
Nagyon gratulálok a babához. Számolj be mindenről! És, ha itt vagy szentesen találkozhatnánk is akár. Megadom a számom én is, ha erre jársz szólj nyugodtan. 70/386-7059.
Én két hét múlva megszerzem a dúlatréninges oklevelet. Legalább is remélem!
Most megyek!

Kép
 
 


Szia Patrisa!
Voltam dokinál, a B. Nagy Zoltánnál. Nagyon rendes, aranyos. Az uh is megvolt, szerencsére minden rendben. Legközelebb szerintem találkozhatunk, mert akkor már egyedül megyek.
Sajnálom a szopis dolgot, de remélem örülsz, hogy eddig is a legjobbat adhattad neki. Gratulálok az első lépésekhez!
remélem én is nemsokára megcsinálom a szopis tanácsadói vizsgát, és akkor indíthatnék egy csoportot.
Majd kereslek.
Emese
 
 


Emese!

B. Nagynál voltál? Én őt nem csípem annyira, de mindenkinek más az elképzelése. Elég idős és beteges doki. Én azért nem szeretem, mert amikor Vanessza 1 hós volt begyulladt a mellem. Amikor bementem a dokimhoz emiatt ő is ott volt. Egyből a sebészetre akart küldeni, hogy megműtsék a gyulladást, míg a fogadott orvosom gyógyszert írt fel, és gyakori fejést, szoptatást "rendelt" el. :?
Ha jössz legközelebb, szívesen látunk! Szólj előtte!
Legyetek jók!!! :D

Kép
 
 

 
 

Sziasztok!
Jó régen jártunk már erre. Már a 24. hétben járunk, szépen gömbölyödök. remélem ti is jól vagytok!
Hogy telt a karácsony? Megúsztátok betegségek nélkül?
Patrisa!
Szeretnélek kikérdezni a szentesi élményeidről. Például szopizhatott-e Vanessa szülés után? Ki vágta el a köldökzsinórt? Meg minden egyéb. Mennyit lehetett veled szülés után?
van egy kismama, aki Szolnokon fog szülni, és nagyon elbizonytalanodtam, mert az egy bababarát kórház. De orvost ott nem ismerek, meg nem is váltanék szívesen. De szeretném ha jó élmény lenne, legalábbis elviselhető a kórházi benntartózkodás. Például ha megkérem az éjszakást, hogy ébresszen fel, ha sír a baba éjjel, hogy megszoptathassam?Ilyet lehet?
Köszi a türelmedet!
Puszi
Emese
 
 


Szia Emese!

Hűha, nagyon rég jártam erre. Elég sok dolog történt az utolsó írásom óta. Kezdeném a legfontosabbal: dúla lettem! :) Nagyszerű volt a tanfolyam. Márciusban pedig megyek a szoptatási tanácsadói tanfolyamra. Annyira összeillik ez a két dolog, úgy érzem el kell végeznem, hogy hatékonyan tudjak segíteni.
A korházzal most megy a kezdő köröm a bekerülésre. Ugyanis van egy 38 hetes kismama, aki felkért, hogy legyek vele. A dokija viszont csak 1 főt engedélyez. Így nem mehetek be. Szerencsére van egy nagy segítőm. Akinél szültem, nagyon rendes, és engedékeny. Segít nekem. Nála bemehetek szüléshez. Hétfőn behívott egy beszélgetésre, ahhol tisztázhatjuk a kórházi dolgokat. Akkor többet tudok mondani a kérdéseidre. Viszont saját tapasztalatból, és mivel egyre több kismama van a közelembe, így tudok segíteni már most.
Annyit azért mondok előre, hogy ennyi idő után rájöttem, hogy minden orvosfüggő. Én nem mondhatom meg, hogy kinél szülj, de egyet tudok csak, aki biztosan beengedi a dúlát, vár az oxitocinnal, burokrepesztéssel. Humánosan kezeli az aranyórát. A baba az 1. órát a mamával töltheti, megvárják a köldökzsinór elvágásánál, hogy ne pulzáljon. Apa vághatja el. Az 1. óra után 4 óra inkubátor, majd veled lehet. Délelőtt vizitre be kell vinni (kb. 1 óra), és este 9-ig lehet kinn. Reggel 5-kor kihozzák őket. A kedvesebb csecsemősök kihozzák éjszaka ha felébred. Sima szülésnél 3 napot kell bent lenni. Pótlást teával adnak.
De én azon vagyok - egyenlőre egyedül - , hogy mindezek jobbak legyenek. Szerencsére van aki hajlik efelé. De már látom nehéz dolgom lesz.
Ha jársz Szentesen szívesen látlak és mesélek. De addig is kérdezhetsz nyugodtan.
Amúgy a karácsony nagyon jól telt, a szilveszter kevésbé. Hasmenéssel és hányással feküdtünk itthon mindhárman.
Vanessza nagy zsivány, állandóan takarít, pakol, mos.
Na, eldugulok, mert nagyon hosszúra nyúltam. Várom jelentkezésed!

Kép
 
 


Szia Patrisa!
Gratulálok a dúlaságodhoz!!! Szeintem nagy dolog, hogy vállalkozol rá ebben a nem túl nyitott környezetben. Én is túl vagyoka képzésen, van is egy csoportom itt cserkén minden hónap első csütörtökén 9-11 óráig. Ha tudok majd segíteni szopiban, szólj nyugodtan!
Azért téged kereslek a kérdéseimmel, mert a csoportban csupa rosszat mondanak Szentesről az anyukák és hozzák haza a sok cumizavaros, kevés a tej problémás babákat. De egy olyan anyuka sincs, aki úgy ment volna oda, hogy szóljon, ha valamit nem úgy szeretett volna. Szóval nem tudom, mennyire rugalmasak az ottani dolgozók az éjjeli szopiban, vagy a szülés utáni együttlétben. De te megnyugtattál egy kicsit. Azon gondolkodom, hogy átmenjek-e Szolnokra, mert ott bababarát kórház van, de sajnos sok problémába ütközöm. Elsősorban a saját bajaim, hogy ott tovább kell bentmaradni, messzebb van. Tudom, te B. Nagyot nem annyira bírod, de őt nem szeretném lecserélni. Holnap megyek hozzá magánrendelésre és kifaggatom mindenről. Ha nagyon negatív lesz, akkor irány Szolnok. Hiába vagyok szoptatási tanácsadó, Grétával nagyon megszenvedtük a szoptatást, és nem szeretném, ha ezen csak nehezítenének a kórházban. Ugyanakkor bennem van az is, hogy másokért is el kellene kezdeni "igényeskedni", mert nem jó, ahogy van. Tele van a védőnő a sok tápszeres, nem szoptató anyukával és panaszkodik, hogy senki nem tanítja meg az anyukákat szoptatni a kórházban. Szóval lenne munkád!:)
Szülésznőt érdemes választani? Ha igen, ajánlanál valakit?
Jó hosszú voltam, de mostanában nem is tudok másra gondolni, csak idegesítem magam.
Köszi a türelmedet és sok kitartást kívánok az új munkádhoz!
Emese
 
 


Szia!

Megértem az aggodalmaidat, én is hasonló cipőben jártam. Szerencsére találtam egy orvost, aki nem tette kötelezővé a burokrepesztést és a gátmetszést. B. Nagyról szinte semmit nem tudok, így fogalmam sincs, hogy mibe egyezik bele. Azt tudd, hogy jogod van mindenhez, és ha beszélsz vele sikerülhet. Ha senki nem szól, akkor sose lesz változás. Én is így kezdtem, és a mai napig emlegetnek a kórházban. A szolnoki kórház nem tudom mennyire bababarát. Sok csak a nevében az. De ha beszéltél ott szülő kismamákkal és pozitív dolgokat hallottál, akkor ne félj a távolságtól! Megtérül. Később nehogy megbándd!!!
Szerencsére már itt is van lehetőség az együtt töltött aranyórára, és napközbe egész nap veled lehet a baba.
Munkám az lenne bőven az tuti, csak engedjenek dolgozni.
Most megyek, szia

Kép
 
 


Szia Patrisa!
Voltam tegnap a dokinál. Azt hiszem maradok, nagyon rendes volt, bár ő is ragaszkodik ahhoz, hogy csak egy ember lehet még benn az anyával. De úgy látom, lehet vele beszélni, igényekkel előállni.
És ma a baba-mama csoportban egy anyuka csupa jókat mondott, hogy éjjel csak besétált és szoptathatott a csecsemőosztályon.
Bár egyre több ilyen anyuka lenne és hátha észbekapnának, hogy jobb lenne másképpen csinálni.
Emese
 
 


Örülök, hogy sikerült beszélni a dokival. Ha írsz szülési tervet és átbeszélitek, hogy abból mit lehet megvalósítani, az már fél siker.
Azt veszem észre, hogy igény lenne rá, csak a kismamák nem merik mondani. És amíg ők nem szólnak, addig ne is várják el, hogy legyen változás. Én itt egyszemélyben képtelen vagyok megváltoztatni a hozzáállást. De ezt Te is tudod, hisz így van a szoptatással is.

Patrícia

Kép
 
 


Szia Patrisa!
Tudnál ajánlani szülésznőt, akit érdemes megkeresnem?
Beszéltem azóta Szentesen szült anyukákkal, akik azt mesélték, hogy éjjel is mehettek szoptatni, vagy ki is hozták a babát. :)
Már alig várom, hogy a kezemben tarthassam. Mi a véleményed a szülés alatt szedett homeopátiás készítményekről? Szeretném kipróbálni, de mindenhol más sorrendet írnak, más adagolást.

Emese
 
 


Emese!

Igan, az igaz, hogy már éjszaka is kint lehet a baba. Persze kérni kell, és határozottnak kell lenned.

Szülésznőt ajánljak? Hát Szabó Ildikó aki pártolja a homeopátiát és a természetes szülést. Ha kell megadom a számát.

A homeopátia nagyon hasznos a szülés előtt, alatt és után. Én is használtam, és dúlaként is használom. Szívesen ajánlok konkrét "szereket". Meg kell őket rendelni a gyógyszertárban.
De van itthon nekem elég sok. És hasznos a gyógytea és illóolaj is szülés alatt.

Hanyadik hétben tartasz már? Mesélj már egy kicsit! :D

Kép
 
 


Szia!
Már a 33. hétben járok. Azóta kiderült, hogy kinyílt a külső méhszáj. Szerinted ez mit jelent? Szedek napi 1000 mg magnéziumot, azóta jobb egy kicsit, kevesebbet keményedek. Nem szeretnék befeküdni, Gréta miatt. B. Nagy is azt mondta, hogy ez még semmit sem jelent. Remélem nem is lesz több tágulás.
Emiatt nem is tudom, hogy mit vehetnék majd be a szerek közül,mert ugye van olyan, amit már egy hónappal a szülés előtt lehet kezdeni, de ilyenkor is? Már két szert kaptam, sz egyiknek a nevére is emlékszem. Caulophyllum, vagy vmi ilyesmi. Engem inkább olyanok érdekelnek, amik segítik az ellazulást, mert fájásgyenge voltam Grétusnál is. És a szülés utáni depresszió miatt olvastam a Sepiát, de nem írt adagolást. De levelezhetünk privátban is! pemeske@gmail.com
Köszi a szülésznőt is,a számát is elküldenéd?
Puszi
Emese
 
 


Emese!
Most nézem, hogy én válaszoltam erre a hsz-odra, de nincs sehol. Az e-mail címed megvan mostmár azon is értekezhetünk ezután.

Szóval! Szülésznőket kezdem megismerni, szinte mind nagyon szimpatikus. Szabó Ildikót szeretik sokan, ha kell megadom a számát.
A baba nálad lehet éjjel is, de nem olyan természetes ez még, tehát KÉRNED KELL, hogy veled lehessen.
A homeók szedése nagyon hasznos a szülés előtt, alatt és után. Nekem vannak itthon, mert rendeltem. Szívesen elmagyarázom melyik mire való és mikor kell szedni.

Puszi

Kép
 
 


Szia!
Igen, érdekelnének a homeopátiás szerek. És még az is, mit tudsz arról, hogyan alakulhata szülés, ha visszértágulat van a comb tövében és a szeméremtesten? Befolyásolhatja a szülés menetét?Kezelem már, csak érdekelne a dolog.
Vanessza hogy van? Mond már vicceseket?
Emese
 
 


Emese!

Írtam gmailt, majd írsz valamelyiken. :D

Kép
 
 


Hahóóó, ide senki sem ír??? :(

Kép
 
 


Van mostanában vki aki Orosházán szült???

Kép
Kép
Kép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron