Új privát üzeneted érkezett!

Tapedli!
Küldtem privit, írj, hogy megkaptad e! Nem írtam valami sokat, mert sajnos nekem a privik nem annyira működtek eddig :( Sőt, konkrétan egyet sem kaptam eddig, pedig írtak már nekem oda, így inkább az emailnél maradtunk. Ha adsz emailcímet, akkor oda is írhatok, ha a privi most sem működik. De szívesen írok részletesen is. Mire vagy kíváncsi?

Amúgy nagyon elégedett vagyok vele, szerintem nagyon rendes ember, és szakmailag is nagyon jó.

Rozus

KépKép
 
 


Rozus!
Írtam emilt, bocsi amiért eltüntem, de sok volt a meló :cry:
Pusz
 
 


sziasztok
en tavaly aug ban szultem meg a harmas ikreimet ebben a korhazban, ha ezerszer szulnek is ide mennek...
nagyon csunyanak tartottam belulrol a korhazat, juliustol oktoberig voltam bent, ugyhogy tudnek meselni, de ennek ellenere a noverek es orvosok banasmodja miatt olyan volt ott lenni, mintha "csaladtag" lennek, mindig mindenki segitokesz volt es semmi negativ tapasztalatom nem volt, elotte meg hozzateszem ket magzatvizvetelem es mehszakbevarrasom is volt
orvosom Ferenczi doki, akivel maximalisan meg voltam elegedve, velem kedves volt es mosolygott is, ultrahangon kulon lehivott hogy ne kelljen varnom masokkal tekintettel a toxemiamra, es a babakra, legalabb egy orat vizsgalt, es nemcsak magyarul de angolul is elmondott mindent, mivela ferjem angol
elore felmerte a helyzetemet, a toxamiamat, es mar elore tudta hogy hogyan fogok reagalni a toxemia eseten, igy megelozte azt, hogy bajom legyen nekem es a babaknak is
a vegen minden nap ellenoriztek tobbszor a vernyomasom es feherjet a vizeletben, mindent megtettek az egeszsegem erdekeben, szulesre szabadsagrol jott vissza, es szabadsag alatt is bejott ellenorizni hogy vagyok, valamint a helyettese is ellenorzott
anesztes orvosok nem kertek penzt ellentetben a fetiekkel amit irtatok, sem az orvos, en adtam nekik a vegen, de ok soha emlitest sem tettek rola
szval en nagyon szep emlekekkel gondolok rajuk, az intenzives gyerekorvosok is fantasztikusak, a noverek is, tobbel a mai napig tartom a kapcsolatot
szval nekem a korhaz kullemevel ellenere jok a tapasztalataim foleg a szakmai tudas teren kiemelkedoek
 
 

 
 

Sziasztok!
Én egy 13 hetes kismama vagyok,ez a második terhességem.Az első ami ikerterhesség volt az 5-6 héten spontán vetéléssel végződött.Jelenleg veszélyeztetett terhesként betegállományban vagyok. Dr.kósa Zsolthoz járok. Ha valaki ismeri kérem írjon róla(milyen Ő maga,tarifa? stb..) Előre is köszönöm
 


Sziasztok!

Én most 9 hetes terhes vagyok, már van egy két éves kisfiam. Őt a Schöpf-ben szültem, Ferenczi dokinál, és most is hozzá fogok menni. Igaz, hogy nem valami bőbeszédű, de nekem nem is beszélgetőpartner kell, hanem egy jó doki. Amúgy még így is mindig úgy váltunk el egymástól, hogy azt mondta "vigyázzanak magukra". Szerintem ez éppen elég egy orvos-páciens kapcsolatban. A szüléskor is odafigyelt rám, és mivel hétvégén voltam benn, szombaton is és vasárnap is csak miattam jött be a kórházba, hogy megnézze a gátsebet. Aztán meg amikor mentünk haza, még behívott és beszélgetett velem. Nem voltam magammal megelégedve a szülésemmel, egyáltalán nem így képzeltem, hogy nem tudom kontrollálni magam stb, és ezt látta rajtam, és megbeszélte velem, hogy szerinte nagyon jól csináltam mindent, ne aggódjak emiatt. Ez nagyon jól esett nekem. És amikor fél év múlva vissza kellett mennem hozzá egy másik ügy miatt, arra is emlékezett, hogy mikor szültem, meg, hogy "sima szülés volt". (Persze neki. :-) De ezt csak viccből írom, tényleg nem volt semmi extra.)
Az ultrahangon is mindig meg tudott nyugtatni, mert a kisfiam mindenét elmagyarázta, hogy rendben van minden, ez ez lenne, az az lenne. És 20 hetesen alkatra megmondta, hogy fiú lesz, pedig igazából csak a 36-ik héten látszott az a plusz pár centi, aminek látszania kellett. :-)
Az utolsó hónapban a kezét a hasamra téve "megfogta" a babát, és mondta, hogy jó hosszú, sovány baba lesz. Így is lett: 58 cm-hez csak 3300 g.
Szóval engem nagyon meggyőzött a szaktudása, és a maga módján kedves is.
Viszont szülésznőt nem választottam, amit megbántam, úgyhogy most fogok választani. Sajnos nem tudom, ki volt velem az elsőnél, egy csinos szőke rövidhajú csaj volt, és nagyon talpraesett. Tudja esetleg valaki, hogy hogy hívják? :?:
Az elején azt hiszem a Béres Éva volt benn, amikor benn volt, de őt nem naqyon csíptem. Ő csinálta a ctg-ket is, és akkor sem volt valami kedves, és úgy böködte a hasam, hogy mozogjon szegény baba. Ez nagyon nem tetszett benne. A szüléskor meg nem hitte el nekem, hogy enyhe fájásaim vannak, de pont 5 percenként, mert a gép nem mutatta ki. Aztán bementem a dokimhoz, és megkérdezte, hogy mit érzek, én elmondtam, és mondta, hogy nyugi, ezek tényleg fájások már.
Ja, a szülésznőnek mennyit kell adni kb?
 
 


Kedves Bernie!

Olvastam írásaid és szeretnék érdeklődni hogy jól értelmeztem toxémiás voltál?
Tudnál erről bővebben mesélni? És Ferenczi doktorról, mert látom nagyon elismered emberségét és tudását.

Köszönöm. Én is toxémiás voltam, de szeretnék még egy babát ezért érdekel mit lehet tenni ellene vagy a későbbi kialakulásáról.

Noémi

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


:D Sziasztok szerintem nem a Kosa itt a legjobb doki. Amint látjátok nagyon nehéz hozzá bejutni, mindíg, mindenkit megvárat.
Lehet hogy jó a humora, kedves, meg hasonló, de nem ez a lényeg szerintem, egy terhesgondozás alatt.
Kifejezetten rossz tapasztalataim vannak vele kapcsolatban.
[/img][/b][/u]
 
 


Szia Ynez!

Tudnál valami bővebbet nekem mesélni róla?
Mert én orvost keresek a közeljövőben majd babát szeretnék, de ajánlatok örömére a Kósa dokit választottam volna.

Szívesen hallgatnám a te véleményedet is!

Köszönöm
Noémi.
Szép napot mindenkinek.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Szia Noémi!

Kósa doktorhoz csak egy UH erejéig volt "szerencsém" közelről, ott nem lett a szívem csücske. Az első két gyerekemmel való vajúdásom alatt viszont volt alkalmam két Kósás szülést végighallgatni. És mindemellett hallottam egy Szőnyi-s szülést is, meg persze a sajátjaimmal is találkoztam. Hát Szőnyi és Kósa között ég és föld a távolság, és nem Kósa javára. Keresd vissza Kisbora szülését például, ő Szőnyinél szült. Meg persze beszélgettünk Kósás anyukákkal. Az én véleményem: Több doktort is találsz, aki legalább olyan szaktudást és odafigyelést tud neked nyújtani neked terhesgondozáson, mint Kósa. Ráadásul jó eséllyel, jóval kevesebb várakozással. Szülni pedig százszor szívesebben szülnék Szakács doktornál, Ferenczinél, Nyékynél, Szőnyinél. Viszont ha valakinek a "gyerekcsinálásban" kell segítség, akkor egyértelműen Kósa a nyerő.

Üdv:

Zita
 
 


nszoke
igen eleg sulyos toxamiam volt, es engem kifejezetten Ferenczihez kuldtek, mivel egyik kislanyom Omphaloceles volt, es ugy hordtam ki hogy azt mondtak nem eli tudl a szules, vagy utana hel meg, a lanyok egy burokban voltak, igy nem tudtak a lanyomat elvenni, pedig akartak, Ferenczihez azert kudltek mert Mo on o az egyik legmegbizhatobb genetikus, es lehet hogy kicsit mogorva, vagyis komoly tenyleg nagy a szaktudasa
velem sokat vicclet is es turelmes volt mindig
o elore tudta, hogy toxemias leszek, es mikor meg 125 volt a vernyomasom mar elkezdett gyogyszert adni ra, mivel tudta, hogy ki fog loni mint az agyugolyo, es nagyon magas lesz, en akkor csodalkotztam rajta, mert 125 nekem nem sok, de mivel alapban 90/60 a vernyomasom, hozzam kepest mindig nottt, es ezt figyelte
a 27-28.-hetre mar 170 is volt, minden nap tobbszor volt bent nalam altato orvos, aki mindig felugyelt mindent, a vegen feherje infuzioval probaltak meg javitani rajtam, de kozben mindig neztek a vert es vizeletet, hogy mikor legyen caszar, mivel a kislanyomnak minden nap szamitott, es persze a masik ket babanak is ezert a vegsokig bent akartak tartani a tudejuk miatt is
a 31.heten szulettek, mert akkor az orvosok ugy dontottek mar nem huzzak tovabb, mindig nezetek az ertekeket, hogy milyen a verem, es meddig mehetnek el
altatasos csaszar volt a vernyomasom miatt, velem rengeteget foglalkoztak, es tenyleg nagyon meg voltam elegedve 100% ban megha a korhaz nem is szep belulrol
az intezives gyerekorvossal is tartom azota a kapcsolatot, es tobb noverkevel, portassal stb, szval nekem a masodik csladom volt a korhaz szinte,m mert ugye sokat voltam bent.
nem tudom mennyire lehet valaki toxemiara hajlamos, es mennyire alkati dolog vagy sem:( de nem minden esetben van toxemia ha volt mar egyszer szerintem
renget embert ismerek aki Kosanal szult, ok imadtak es aldottak a nevet, en viszon nem akartam 4-5 orat allni sorba nala, a szomszedom majdnem meg is sertodott amikor nem akartam nala szulni, ugy ereztem Ferenczinel biztonsagban vagyok, amikor elment szabira, akkor is helyettest hagyott maga utan, es o minden nap bejott,
aki nagyon aranyos es nagytudasu es szuper humoru a Garamvolgyi doki!
o a foorvos, szuper doki o is
na jo sokat zagyvaltam itt:( bocsika :lol:
 
 


Zita
igen Szonyi is szuper, igazabol szerintem tenyleg sok doki van, en sem varnek Kosanal eveket, es az is igaz, hogy lombikban igen jo doki:)
 
 


bocs a hibakert:( mindig rohanok!
 
 


Sziasztok!

Én teljesen új vagyok itt, de szeretném a véleményeteket kérni a kórházról és Herczeg doktorról!
Én magán úton kerültem hozzá, hozzá járok a magánrendelőjébe, csak szeretnék megnyugodni, hogy jól döntöttem-e mellette, kinek mi a tapasztalata a korházról és róla?
Előre is köszööm :)
 
 


Szia!
Én is Herczegh doktorhoz járok. Szerintem teljes mértékben jól választottál. Én már két babát szültem nála és a harmadikat is vele tervezem a közeljövőben. Szakmailag tud és ami a legfontosabb irtózatosan meg tudja nyugtatni az embert. Erre nekem csak annyi a példám, hogy mikor az első terhességemnél magas volt az AFP értékem és a védőnő mindenféle borzalommal teletömte a fejem akkor Ő egy telefonbeszélgetéssel teljes mértékben meg tudott nyugtatni. Persze utánna a soros vizsgálatot előrébb hoztuk másnapra , de oda már félsz nélkül mentem.
Én eddig mindig el tudtam érni telefonon is, ha kellett éjjel beszéltem vele úgy hogy otthon volt.
Egyik barátnőm aki az elsőt nála szülte, lett volna nekik egy másik csak elvetélt a 8. héten. A második babával már másik dokihoz járt. Mikor bevérzett bementek a kórházba és a dokija sehol sem volt. Ezt követően még 3 napig nem került elő a doki. Ekkor megfogadták, hogy visszamennek a Herczeghez. És lám 5 héten belül megérkezik hozzájuk is Anna. Tehát szerintem szuper doki.
A kórházról csak annyit, hogy ha megteheted akkkor kérjél fizetős szobát. Én először nem fizetősbe voltam, az sem olyan gáz, csak a fürdőszoba a folyosó közepén van. Az viszont nem igazán tetszett mikor nem oda illő személyek jöttek be. Ettől eltekintve a személyzet nem pénzéhes és nem is bunkók. Az újszülött rész kiváló.
Remélem ennyi elég volt megnyugtatás képpen. Ja, nálunk a családból és a ismerősök közül 9 baba született Herczegh dokinál.
Hány hetes terhes vagy? Remélem találkozunk nála.

PHPBB kód:
Kép


PHPBB kód:
Kép
 


Nagyon szépen köszönöm a hosszú válaszod:)
A 22.héten tartok, és eddig én is meg voltam vele elégedve, csak gondoltam nehogy én legyek csak ennyire elégedett, és kiderüljön, hogy naív vagyok, de akkor nagyon örülök, hogy alaptalan volt a félelmem:)
Igen én is jutottam már sajnos olyan helyzetbe, hogy rossz időbe kellett mobilon hívnom, de rögtön fogadott, ugyhogy engem is nagyon megnyugtatott!
Viszont én nem a Schöfméreibe tartozom csak a Herczeg miatt mentem oda, és az lenne igy még a kérdésem, hogy igy mennyi lesz a korházi ellátás ha esetleg erre tudsz válaszolni, és hogy mennyi az a külön szoba? Mert persze az nagyon jó lenne, és hogy tényleg velem lehet a baba 24 órába ha azt szeretném?
Remélem nem zavar a sok kérdés!
Előre is köszönöm a segítséget!

KépKép
KépKép
 
 


Szia Akíra,

Nem okoskodni akarok, de nézd meg a Szülészetek, kórházak topic-ban a Schöp-Méreis oldalakat. Rengeteg info van a kórházról, meg az orvosokról is.
Én is azt tanácsolom, hogy mindenképp foglalj fizetős szobát !!! Ha bemész a kórházba és kéred, megmutatják a szobákat. Ha jól tudom a szobaárak (komfortfokozattól és szobaszámtól függően) 5000-10000 Ft/éj között mozognak.

Üdv,
Judit
 


Nem szobaszám, hanem ágyszám !!!
Bocsánat.

Judit
 


Szia Akíra!

Én is Herczegh doktorhoz járok immáron 12 éve! Három gyereket szültem Nála, nagyon "szeretem"! Valóban mindig nagyon megnyugtató, figyelmes jó szakember.
Annak idején az első terhességem vetéléssel végződött, még nem volt orvosom,éjszaka közepén kerültem hozzá ismeretlenül,a MÁV-ba.Bróbált nyugtatni, mindent elmondott mi fog történni (műszeres befejezés volt sajnos), másnap többször :!: bejött hozzám, (mondom ismeretlenül)nyugtatott, hogy ne sírjak olyan fiatal vagyok lesz még babám...
Lényeg, hogy mikor újból terhes lettem MÁR VOLT ORVOSOM, mivel egy percig nem volt kérdéses, hogy Hozzá megyek vissza!
Jaa, és először az első gyerkőc születésekor adtam neki pénzt (igaz akkor még nem volt magánrendelése) 96-ban!
Mikor eljött a MÁV-ból én nem a kórházhoz ragaszkodtam, hanem Hozzá így kerültem a Söfibe.
Sztem, nagyon jól választottál, az én ismerőseim közül is jó páran szültek Nála!
Minden jót!

Üdv Ildi

Kép
KépKépKép
 
 


..megint én,mindenképp foglalj szobát! Ott Nálad lehet a baba egész nap ha akarod, és a körülmények is jók!! (tiszta, nyugodt, aranyos nővérkék..)
Sztem a kórházi ellátás miatt külön nem kell fizetned (én sem ide tartozom) "csak" a szobáért,ha foglalsz, legalábbis a mai állás szerint, sajnos naponta "reformálják "az egészségügyet... :evil:


I

Kép
KépKépKép
 
 


Ildi!

Sajnos nem tudod jól a fizetés dolgot. Per pillanat a kórházban kb. három méterenként ki van ragasztva, hogy az ellátási körön kívülieknek kórházi befekvés esetén fizetni kell. A felvételkor négyezer, és naponta ezer, ha jól emlékszem. Ha fizetősbe megy valaki, akkor a napi ezret elengedik. Legalábbis a legutóbbi információim ezek.

Aztán hogy azután mi lesz, ha rebesgetett törvénytervezetet megszavazzák, az már egy újabb talány.

Üdv:

Zita
 
 


Köszönöm szépen az infokat:)
Igen egyébként nővérem volt bent egy éjszakát két hete és neki is fizetnie kellett 4000 regisztrációs költséget és 1000/ éjszaka, szóval igyis ugyis fizetni kell érte, csak azt nem tudom mi lesz ha bevezetik ezt a törvényt, mert én nem tartozom a korházhoz hanem a János kórházba tartozom, és akkor a Herczeghez se mehetek, vagyis a végéig mehetek, de nem őnála szülnék:(
Nem is tudom mi lesz ha ezt bevezetik:(

KépKép
KépKép
 
 


....bassszus....ezt nem tudtam!!Bocsi az alulinformáltságom miatt..
Ez szörnyen hangzik,egyébként mit tartalmaz pontosan a tervezet?
Zita, hogy-hogy ilyen sűrűn megfordulsz a kórházba?

Akíra, ha fizetsz akkor szülhetsz ott nem?? Vagy én már semmit nem értek :?: :?:
Úgyis mennem kell dokinkhoz majd kikérdezem, hogyan tovább??

legalább a nap süt...ma..

Sziasztok
Ildi

Kép
KépKépKép
 
 


Sziasztok!

Én a második fiamat várom, és az elsőt Szőnyi dokinál szültem. Sajnos úgy alakul, hogy nagyon valószínű, hogy másik dokinak kell, hogy átadjon, mert nem lesz itthon két hétig. A kérdésem meg erre vonatkozik. Ismeri valaki Dr. Halász Lászlót? És, ha igen milyen tapasztalataitok vannak Vele kapcsolatban!?

Nagyon köszönöm, ha válaszoltok!Igen aggódok msost emiatt! :(
 


Szia!

Én a 30-ik hétben vagyok és elejétől a halászhoz járok teljesen megvagyok vele elégedve!szerintem nagyon jó orvos és ezt már mástól is hallottam :wink:


Sziasztok:)

Gondoltam körülnézek ismét itt, hátha van valaki aki itt fog szülni mostanság, és akkor velem egy cipőben jár...
Ha minden igy halad tovább akkor valószínűleg mi már az utolsók közt leszünk akik ebbe a korházba fognak szülni, tehát nem is tudom, hol szülném meg a másodikat ha lenne...
Na de mindegy, ha valaki erre jár örömmel veszem ha ír, hátha még a korházba is összefutunk :)

KépKép
KépKép
 
 


Szia Akíra!

Gyere át a másik schöpfis topicba. MErt ugylátom ide is azok írogatnak többen akik ott vannak csak itt nincs nagy forgalom. Ott több minden a téma, bár most leginkább a kórház bezárása. :(

Fentebb a Szülészetek Kórházak címen belül van 3schöpfis topic, az elsőt és a harmadikat használjuk keginkább. Gyere.

Jó éjt.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


sziasztok!mol77! Én isFerenczi doktorhoz járok 17éves korom óta a dokim.2001ben szültem iker fiaimat problémás terhességgel,igy végig kórházban voltam.Nem tudom pontosan csak azt,hogy Krisztina az a tündéri kedves szülész.Nagyon sokan szeretik én őt választottam,de végül császárral szültem igy nem volt rá szükség.Ferenczi doktorra visszatérve mindenkinek bátran merem ajánlani,mert szerintem egy nagyon fantasztikus orvos.Mindegy mennyi ideje nem látott mindenre emlékszik velem kapcsolatban.Szakmailag és emberileg is fantasztikus..

szép napot Zsu
 


SZIASZTOK

ÉN IS ITT SZÜLTEM MEG A FIAMAT 2005-BE.NAGYON ARI VOLT VELEM MINDENKI.REMÉLEM MAJD A MÁSODIKAT IS OTT TUDOM MEGSZÜLNI.
HOGY MENNEK MOST OTT A DOLGOK?
AZ ÉN DOKIM DR ITA JENŐ.ISMERI VALAKI?
 
 
 
 


Szia boszyka!

Én ismerem őt,hozzá járok már 8 éve rendelésre!!

Most ha majd szülök nem tudok hozzá menni,mert ugye a Söfi magánkórház lett.....


Sziasztok Lányok!

Már régen 4-5 hónapja nem írtam. 2006-ban szültem első babánkat, aki már nagylány lassan:-)

Viszont jövőre szeretnénk 2. babát, de teljesen elbizonytalanodtam a kórházzal kapcsolatban. Mármint nagyon-nagyon elégedett voltam a dokival-szülésznőmmel stb. de az árak eléggé letörtek amiket hallottam.

Ti tudtok valamilyen konkrét árakat? Volt valaki mostanában aki most fog szülni és friss adatai vannak?

Nekem akkor még 5000-7000 között voltak az árak a szobáktól függően.
A dokinak-szülésznőnek kellett fizetni annyit amennyit gondoltál vagy hallottál a többiektől. De mást nem kellett fizetni.

De most tényleg a labor 8000 ft egy alkalom és a szülés 200.000 Ft vagy ez nem igaz?

Köszi előre is ha valaki tud konkrétabbat.
Kari
 
 


Sziasztok!Én is a Söfiben szültem még 2005-ben,Dr.Horváth Jenőnél császárral.Nagyon kedves volt ügyeletesként.Borzasztó szomorú vagyok a kórház eladása miatt,mindenkinek csak ajánlani tudnám.
 
 


rosa írta:Sziasztok!Én is a Söfiben szültem még 2005-ben,Dr.Horváth Jenőnél császárral.Nagyon kedves volt ügyeletesként.Borzasztó szomorú vagyok a kórház eladása miatt,mindenkinek csak ajánlani tudnám.


A Kartács utcai készülő magánklinika elvileg a Schöpf munkatársakkal és a Schöpf "szellemében" működik tovább.. Bízzunk benne, hogy sikerülni fog nekik. :D
 


A Schöpf Merei Kh. orvosai, nem a Kartácsban fognak dolgozni. Nyírő-Bajcsy Kh.-ban dolgoznak. Szomorú, de sajnos ez van. :!: :(
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron