Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Vagyok,de leginkább olvasó üzemmódban!
Az írást már nem tolerálják a gyermekekKépEste pedig,mire alszanak ágynak esem én is.Remélem rövid időn belül,többet tudok jönni!
Ja,a gép pedig folyton foglalt!!!!!Tudjátok:mese,játékok!

Puszika:Masnika
Kép
 


Sziasztok!

Végre ide jutottamKép
Gyerkőcök szanaszét, Lili elment az unokatesókkal a nagymamájukhoz, Dani anyósomnál mert amig ott voltunk végig aludt igy anyósom kifogásolta, h még nem is játszott vele és elhozzuk?!!! Igy kitalálta, h etessem meg és hagyjam ott én meg pihizzek itthon. Ja merthogy apa is elment itthonról. Mondjuk rám fér a pihi mert ismét dögrováson vagyokKépKépKép
A gyerekek is meg voltak fázva, Lili már teljesen ok, Dani még köhög nálam meg ma tetőzött. Már olyan elegem van!
Szombaton megnézettem a szemem, azzal minden rendben van. Holnap megyek röntgenre.
Anyuéknál szuper volt, ott tényleg tudok pihenni mert szinte semmi dolgom, kaját is hordunk az oviból (anyu ott dolgozik) és ugye a gyerkőcöket is eldajkálgatták. Sajna a kipihent napoka itthon egy nap alatt behozomKép

User
Örülök, h tényleg igaz a hirKép
Hugom is Berze dokinál szülte a kisfiát, ő nagyon elégedett volt vele.
Mikor Danival lettem terhes eleinte nekem is eléggé fájt az alhasam, sztem ez természetes.

Masnika
Jó, h végre bekukkantottál! Már akartam sms-t küldeni, h csak nincs vmi baj!
Voltatok már a homeopátiás dokinál? Én most gondolkozom rajta, h el kéne menni. Sztem most teljesen le van épülve a szervezetem, ezért lehet a szédülés is. Na és én ált. egy télen max. egyszer fázok meg most pedig 1 hónap alatt kétszer is! Ráadásul totál sz@rul is vagyok. Gondolom nem ártana egy jó kis vitamin v. immunerősitő kura!

Kriszta
VizsgákKép Az biztos, h gyerek mellett őrjitően nehéz pláne ha nincs segitséged! Az kevés, h vizsgák alatt van kire hagyni. Én is menni akartam fősulira mikor Lili meglett, de apa ráébresztett, h csak szenvedés lett volna. Egyrészt nekem sem nagyon lett időm tanulni másrészt ugye elég sokáig szopizott, mégsem hurcolhattam volna magammal!
Lakásátalakitás minél előbbKépKépKép Ismerős a téma, nálunk is szépen fokozatosan egy csomó minden felkerült egyel magasabb polcra aztán szépen bekerült a szekrénybe (törékenyek).

Ha minden igaz márc. 1-jén kezdi Lilike az ovit! El sem hiszem! Nagyon fog itthonról hiányozni a kis zsiványKép

Masnika
Ezekről készült kép (amiket készitettem)
<!--attachment: doboz-352093.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*201.7**doboz%2ebmp --><center><pre>
Kép
doboz.bmp (201.7 k)</pre></center><!--/attachment-->
<!--attachment: doboz2-352094.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*201.7**doboz2%2ebmp --><center><pre>
Kép
doboz2.bmp (201.7 k)</pre></center><!--/attachment-->
<!--attachment: doboz3-352095.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*201.7**doboz3%2ebmp --><center><pre>
Kép
doboz3.bmp (201.7 k)</pre></center><!--/attachment-->
<!--attachment: t_lca-352096.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*201.7**t%e1lca%2ebmp --><center><pre>
Kép
tálca.bmp (201.7 k)</pre></center><!--/attachment-->
<!--attachment: v_za-352097.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*201.7**v%e1za%2ebmp --><center><pre>
Kép
váza.bmp (201.7 k)</pre></center><!--/attachment-->
<!--attachment: v_za2-352098.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*201.7**v%e1za2%2ebmp --><center><pre>
Kép
váza2.bmp (201.7 k)</pre></center><!--/attachment-->

Sziasztok
Mókuska

Kép
Kép
 


Na akkor a képek mégegyszer:
<!--attachment: doboz-352111.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*201.7**doboz%2ejpg --><center><pre>
Kép
doboz.jpg (201.7 k)</pre></center><!--/attachment-->
<!--attachment: doboz2-352112.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*201.2**doboz2%2ejpg --><center><pre>
Kép
doboz2.jpg (201.2 k)</pre></center><!--/attachment-->
<!--attachment: doboz3-352113.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*201.7**doboz3%2ejpg --><center><pre>
Kép
doboz3.jpg (201.7 k)</pre></center><!--/attachment-->
<!--attachment: t_lca-352114.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*201.7**t%e1lca%2ejpg --><center><pre>
Kép
tálca.jpg (201.7 k)</pre></center><!--/attachment-->
<!--attachment: v_za-352115.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*201.7**v%e1za%2ejpg --><center><pre>
Kép
váza.jpg (201.7 k)</pre></center><!--/attachment-->
<!--attachment: v_za2-352116.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*201.2**v%e1za2%2ejpg --><center><pre>
Kép
váza2.jpg (201.2 k)</pre></center><!--/attachment-->

Kép
Kép
 

 
 

Hát ez nem igaz! Miért nem akarja normálisan feltölteni?????Kép
próba...
<!--attachment: lilike-352121.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*202.6**lilike%2ebmp --><center><pre>
Kép
lilike.bmp (202.6 k)</pre></center><!--/attachment-->

Kép
Kép
 


Na jó, ehhez már apa kell!!!! Akkor majd jönnek a képek is vmikorKép

Puszi

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Vége a vizsgáknak. 17 volt belőlük. Már nagyon untam, nagyon fáradt vagyok. Most 1 hét pihi, aztán újra belevetem magam a tanulásba, mert nem lehet lazítani, nagyon kemény lesz ez a félév is.
Sajnos nem minden a terveim szerint alakult, de hát ez van. Majd jövőre próbálok pótolni valamit.

Mókuska, hát te nagyon ügyes vagy, ha ilyen klassz és szép dolgokat tudsz csinálni! Hogyan készültek?
Lilinél lesz beszoktatás az oviba, vagy rögtön ott marad egész napra? Kíváncsi vagyok, hogy fog neki tetszeni. Eleinte biztos, mert sok lesz az újdonság, a sok kis barát. Kérdés, hogy az ovónénik milyenek lesznek. Remélem, gyerekszeretők. Mert sajna hallottam már az ellentétjéről is.

Masnika, látom, még mindig nem sikerült kipihenned magad. Bízom benne, hogy már lassan véget ér nálatok ez a nehéz időszak.

User, remélem minden rendben van a terhességed körül. Majd írj, mit mondott a doki.
Amikor én először megláttam a kis picurt, hát akkor fogtam fel igazán, hogy van egy kis emberpalánta a pocakomban. Nagyon jó érzés volt. Mindig alig vártam a köv. uh-t,hogy láthassam. Tök ari volt, amikor a 20 hetes uh-n integetett a kis kezével. Remélem, neked is lesznek hamarosan ilyen jó élményeid.

Dávid még mindig nagyon nyűgös, a felső fogai nagyon nehezen akarnak kibújni. Nagyon szenved vele. És persze ez kihat a nappalokra és az éjszakákra is. Szóval hulla vagyok.
Az elkövetkező napokban megpróbálom kisuvickolni a lakást, mert eddig csak tűzoltó munkát végeztem.
Ráadásul az egészet tetézte, hogy ma este bejött az egyik macska, és fél órán át küzdöttünk vele, mire meg tudtuk fogni. Már jól kifáradt ő is, meg mi is. Közben a borállványról lelöktünk két üveg bort is, úgyhogy most olyan szag van a lakásban, mint a kocsmában. Hiába mostam fel rögtön. Remélem, holnapra elillan a szag.

Na jók legyetek. Majd jelentkezem.

Kriszta
 
 


A www.babanet.hu/album/main.php?album=8005-re tettem fel Dávidról képet. Sikerült kétszer is ugyanazokat.
Hiába na, nem vagyok egy profi.

Kriszta
 
 


Sziasztok!
Látom mindenki ritkán látogat ide. Hogy vagytok?
Mi egész jól vagyunk, múlt héten már szívhangja is volt a picinekKép Most vagyok a 8. hétben. Majd legközelebb márc.2-án kell mennem vizsgálatra. A hasam még mindig fájogat, de már nem tulajdonítok neki olyan nagy figyelmet, a doki is azt mondta, hogy ilyenkor természetes. Védőnőnél még nem voltam, lehet, hogy jövő héten bejelentkezem. Anyáéknak elmondtuk, de másoknak még nem. Õk nagyon örültek.
Legyetek jók, pihenjetek sokat, User.
 
 


Sziasztok!

Pár napig nem volt gépünk, azért nem jöttem. Kicsit fejlesztettünk rajta, viszont ilyenkor azt uuuutálom, h minden ki lett törölve és minden más mint eddig.
Mindenki kigyógyult a náthából, viszont az én kivizsgálásaimnak még nincs vége....Kép
Pedig már piszkosul unom. Életemben nem voltam ennyit orvosnál mint most.
Hétfőn voltam az ideggyógyásznál, ő elküldött CT-re, h erősitse meg a röntgent mert az arcüregben van vmi. Mondjuk azt elfelejtettem megkérdezni, h éppen akkor csupa takony voltam, nem lehet-e az. Utána vissza a dokihoz (remélem máshová nem küld) aztán vissza a körzetihez... Komolyan néha már bánom, h egyáltalán elmentem.

Masnika
Nagyon eltüntélKép

User
Hát még halkan, de gratulálok a babához! Jó egészséget és nagyon vigyázz magatokraKép

Sziasztok
Mókuska

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Nagyon-nagyon kihalt a topicKépKépKép
Mi van veletek?
Masnika, remélem nincs semmi baj!

Mult csütörtökön megkapta Dani az 5 hós oltást. Jól viselte, nem volt beteg tőle.
8430g voltKép
Jövő szerdán megint megméretem, mert akkor lesz fél éves aztán havi egyszeri alkalomra csökkentjük a védőnő látogatását.
Pénteken elkezdtünk almázni is, már egy kisebb alma 3/4-ét megeszi, sőt enne többet is ha kapnaKép Szó szerint reszket a kajáértKép

Irjatok!!!!
Puszi
Mókuska

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Tényleg nagyon kihalt az oldal. Mi újság csajok?

Mókuska, Dani szépen fejlődik, jó nagy a súlya. Az a jó, ha jó étvágya van. Kíváncsi vagyok, hogy később milyen kaja fog ízleni neki. Mert az alma ugye sláger, nálunk is. De a zöldségfélék nem jöttek be.

Mi is most voltunk mérekezni. 9820 gramm, 76,5 cm hosszú. Amit mikulásra kapott kabátkát, már nem tudom ráadni, mert kinőtte. Újra ruhatár csere.
Most kicsit beteg volt, elvittük dokihoz, de csak náthás volt, meg kezdett köhögni. A doki megbiztatott, hogy kezdődő hörghurut, meg vírusfertőzés is kilátásba van, hányással, lázzal, hasmenéssel. Szerencsére ezeket megúsztuk, már kimászott a náthából is nagyjából,és a köhögés is múlik.
Már rendesen kompozik, a terítő csak úgy repül az asztalról. Nyitogatja a szekrényajtókat, rámol. Egész jól elvan vele. Most kicsit nyugodtabb, már önállóan is eljátszik. Végre. Nem kell annyit hurcolászni.
Kimondta az első értelmes szót: cica. Tisztán, érthetően. Olyan kis aranyos volt. Remélem, hamarosan tudunk bővebben is értekezni vele.
Annak nagyon örülök, hogy nagyon értelmes kis kölyök. Ilyen gyereket szerettem volna, akit kicsit lehet tanítgatni is. Nem csak van a vakvilágba.

Ma sikerült a suliba is beiratkozni a második félévre. Másodszorra csak sikerült bejutni. Tegnap is fent voltam Pesten, de már az összes sorszám elfogyott. Szerencsémre az egyik lánynak volt egy plusz sorszáma, így ma azzal másfél óra várakozás után bejutottam. De még nem teljes a kép, majd még 1-2 hét után derül ki, hogy minden rendben van, ha méltóztatnak átnézni az indexeket. Kész cirkusz.

Na befejezem, mert Dávid elég nyugtalanul alszik és sokat felsír. Nem tudom mi van megint vele, szerintem a felső fogai bántják. Olyan nehezen jönnek ki.

Írjatok!

Kriszta
 
 


Sziasztok!

Mókuska
Köszönöm az sms-t!Csak azért nem válaszoltam,mert új telcsim van,és extra nehéz írogatni rajta(vagy én vagyok béna)
Nem jelentkezésem oka sokoldalú.Egyrészt nem mindig van netünkKépnem tudom miért.
Másrészt ha van,folyton itt ül vki,illetve a legkisebb asszonyság,amint leér a fenekem a székre hisztizik.

A kivizsgálásokhoz sok kitartást kívánok!Majd írok mailt!

Kriszta
Fúú,a ruhatárcsere nagyon gáz.KépFőleg,hogy mindjárt lehet venni a tavaszi cuccukat is!
A tanuláshoz kitartás!Kép

User
Grat.a babához!Vigyázzatok magatokra!Kép

Na ,ennyit tudtam írni,megyek mert elájulok a fáradságtól.KépLehet vmi tavaszi bizgentyű lesz?
Sziasztok
MasnikaKép
 


Sziasztok!

Kriszta
Igazán szép méretei vannak Dávidnak!Kép Ruhatár csere miatt nem irigyellek!!!
Nekem nagy mázlim van, mert sógornőm három lányától és hugom kislányától ill. kisfiától folyamatosan kapjuk a kinőtt cuccokat, igy tényleg csak azt veszem meg nekik ami igazán tetszik v. ha vmi miatt nagyon muszáj. Pl. most Lilinek vásárolni kell 1-2 cuccot az oviba, de ez sem lesz vészesen sok.

Masnika
Örülök, h jelentkeztél! A gép téma ismerős, ha apa hazaér ugy kell kikönyörögni h én is ide ülhessek egy kicsit. Mert ugye napközben nagyon ritka, h be tudom kapcsolni. Na meg lelkifurdim is van olyankor, h itt ülök ahelyett, h a gyerköcökkel foglalkozzak!

Vasárnap megkóstoltattam Danival a krumplit egy pici répával. Érdekes volt, mert először habzsolta aztán pár kanál után kirázta tőle a hidegKépKépKép
Na és ezután mi következett: szopi és apa átvitte anyósékhoz mert már szólt, h vigyük át egy kicsit. Erre mikor megyünk értük nevetve mondta anyósom, h almáztakKép
Alapból ugye nem lenne baj, mert már több mint egy hete almázunk, de aznap már kapott a tejcsin kivül mást is, ráadásul még nem is lett volna kajaidő!

Na megyek mert irdatlan mennyiségü vasalni valóm van és mosni is kelleneKép

Sziasztok
MókuskaKép

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Úgy látom, mindenki el van havazva. Mi újság?

Masnika, remélem, már túlestél a fáradságos időszakon. De lehet, hogy most jön ki rajtad a tavaszi fáradtság. Vagy még a téli letargia. Azért kitartás. Mi újság a gyerkőcökkel?

Mókuska, a kaja téma ismerős nálunk is. Nekem nagymamám etetné állandóan a gyereket, mindennel megtömné ha lehetne. Amikor rászólok, hogy még a gyerek nem ehet dióval készült kaját, vagy tiltakozom a tehéntej ellen, akkor mindig fel vannak háborodva, hogy mi is azon nőttünk fel. Ja, csak éppen néhány évtizeddel ezelőtt nem ugyanilyen minőségű tejek voltak. Meg akkor is etetné, ha éppen akkor lakott jól a gyerek.
Na az orrszívatással meg már a sírba visznek. Hogy én tönkre teszem a gyereket. Mondtam, hogy nem akarom felszúratni sem a fülét,sem az orrát.
Apukám meg mindig kifogja, akkor jön, amikor a gyereknek aludni kellene. Persze ő nem akarja hogy aludjon a gyerek, hogy minek, amikor ő itt van. És a gyerek már olyan nyűgös, akkor meg fel van háborodva, hogy nem lehet vele játszani.
Ezeket a dolgokat sajnos muszáj lenyelni, bár néha igen nehéz szó nélkül megállni.

User, mi hír felétek? A baba jól van? És te hogy viseled a terhességet?

Ruhatárcsere: hát igyekszem mindig úgy vásárolni, hogy 1 számmal nagyobb cuccokat veszek, így azok végülis nem olyan nagyok Dávidra, és viszonylag hosszabb ideig tudjuk használni. Igaz, kapunk is ruhákat, néha a a szők is vesznek neki. Mi is kaptunk rucikat, de sajnos az összes kicsi lett mire ideért.
Mivel nem állok anyagilag túl jól, így csak a kínaiban tudok vásárolni. De Szerencsére már ott is vannak elég jó cuccok.

Na mentem, mert Dávid felébredt.

Helló mindenkinek.

Kriszta
 
 


Sziasztok!
Olvasok,csak sajna lebetegedtünk.Takonykór tört a családra.KépKépPersze ilyen időben nem is csoda.

Mókuska
Van már eredmény a kivizsgálásodról?

A gyerkőcöt szerencsére ritkán eteti meg nagymami,de olyankor mindig hasmanése is van.Kép
Persze Imcsinél más volt a helyzet,mivel nagyszülőkkel laktunk közösen,ez állandó vitaforrás volt.KépSztem vhol gyereknek tekintenek bennünket,és innen,az ötlet,hogy nem csinálunk semmit jól,pláne nem a gyerek kajáját.

Lili,Dani jól vannak?


Kriszti
Mi most a tavaszi ruhatárat kezdjül összeszedni.Kész vagyonKépVeszek ebben a hónapban is,meg áprilisban is,így eloszlik kicsit,és mire jobb idő lesz,már meg is lesz minden cucc.A nagyszülők szerencsére sokmindent szoktak venni,nagy segítség!Kép

User
Mi hír a kismamáról?

Szióka
Masnika
Kép
 


Sziasztok!

Pénteken megvolt a CT és szerencsére teljesen negativ lett!Kép Hatalmas kő gördült le a szivemről (na persze még mindig nem tudni mi a bajom), de éppen aznap tudtuk meg, h anyósom legfiatalabb hugának agydaganata vanKép Már a röntgenen kiderült mert tojás! nagyságu és nagyon rossz helyen van, ugyhogy haza sem engedték és már kezdték is intézni a mütétet. Ma mütik szegényt, remélem minden rendben lesz. Azt mondták annyira rossz helyen van, h bármi lehet...

Hétfőn mentem vissza az ideggyógyászhoz. Fél óra üldögélés után kijön az asszisztens, odamegyek a lelettel erre ő: már látta, h negativ a CT, de nem voltam Fül-O-G-en! Mondom hát nekem senki nem mondta, hogy mennem kell! Miért, nem volt a háziorvosánál?! Mondom nem, amig nincs meg minden lelet minek. Mire ő: pedig a papiron is rajta van, h röntgen és CT lelet függvényében F-O-G konz.. Na jó, mondom azt én is láttam, de azt gondoltam a leletek megtekintése után küld el a doki, mert emlegette de nem mondta konkrétan, h mennem kell. A másik, h mikor ideadták a papirokat annyit mondtak, h akkor pénteken CT majd hétfőn a lelettel (és nem leletekkel) jöjjön vissza. Na mindegy, gondoltam ha már itt vagyunk akkor irány a FOG, nem is voltak sokan és elég jól haladt a sor. 12 ó körül kiszól a nővér, h a gyerekkel még menjenek be mert aztán elmegy a doki. Én gyorsan odarohanok, elmondom a gondomat és h egy féléves picur akit csak szoptatok itthon vár. Jó, majd beszél a dokival, h beférek-e még én is....Aztán a doki szépen elment még egy elnézést, de...mondatot sem kaptam. Ujabb fél ó után kiszól a nővér, h komplikáció van a mütőben igy nem tudni a doki mikor ér vissza. Ekkor már majdnem 13 ó volt (evésidő) ugyhogy ugy döntöttünk hazajövünk. Előtte még persze fel az ideggyógyra, h nem sikerült elintézni a dolgot. Jó, semmi baj, már nem ad időpontot hanem mikor megvan a lelet menjek, de csak hétfő-kedd v. pénteki napokon mert akkor rendel az a doki aki vizsgált! Trapp haza, az ajtóban halljuk, h Danika ugy visit mint akit nyuznakKép Szegény hulla fáradt volt, a szemeit vörösre sirta és apósom már nem tudott vele mit kezdeni. Na ekkor megfogadtam, h legközelebb viszem magammal és szépen előre "pofátlankodok".

Amugy jól vagyunk, bár olyan, mintha Danika taknyosodna. Érdekes, h csak ő, de az is lehet, h a foga miatt van. Iszonyatosan nyáladzik és nyügösebb is mint szokott. Mikor bekenem az inyét dentinoxal sokkal nyugisabb lesz.
Lili már várja az ovit, na és a szülinapi buliját. 26-ra tervezzük és természetesen itt lesz az egész család.

Masnika
TakonykórKépKépKép Jöhetne már a szép idő! A multkor már azt hittem itt a tavasz, erre tessék...

Kriszta
Sztem ne zavarjon, h a kinaiban vásárolsz Dávidnak! Mivel ugye engem ellátnak ruhákkal "megengedhetem" magamnak, hogy azt az 1-2 cuccot ami kell butikban vegyem meg nekik. Persze ez attól is függ éppen milyen ruha kell. Egyébként én is szoktam ott venni nekik jó minőségü magyar ruhákat! Magamnak meg szinte mindig, mert nekem sem futja 10-20e ft-os ruhákra!

Na jó hosszu regényt irtamKép Most megyek és még gyorsan befejezem a portörlést és lehet, h vasalok is.
Amugy most nálunk ritka percek egyike van: EGYSZERRE ALSZANAK!!!! Dani már 3/4 2óta, Lili 2 körül aludt el!

Kép
Mókuska

Kép
Kép
 


Keressük az Év Bábáját
Nemzetközi Bábanap Magyarországon - 2006. május 5. Margitsziget

A nemzetközi bábanapokhoz kapcsolódva Szövetségünk a Margitszigeten Bábanapot szervez, amelyre ezúton is szeretettel meghívunk minden kismamát, bábát, szülésznőt, és érdeklődőt.

Célunk a bábák ismertségének és elismertségének növelése, és a kismamákkal való közvetlen kapcsolat-felvételi lehetőség kiépítése. A szülés-születés téma holisztikus megközelítésének szellemében, minden kapcsolódó és peremterület ill. szakma képviselőit várjuk a téma - családok, érdeklődők és kismamák felé történő - komplex bemutatásának céljából. Bábás, szoptatási tanácsadós, védőnői, doula, kismama, homeopátiás, aromaterápiás, őssejt kutató&#8230; sátrak állítását tervezzük. Az Országos Bábaszövetség a szakmánk társadalmi értékét hangsúlyozandó Bábadíjat alapít, amelyet első ízben ezen a napon ad majd át annak a bábának, akit a kismamák és a kollégák ajánlása alapján a Bábaszövetség elnöksége kiválaszt.

A Bábadíjhoz történő ajánlásokat címeinkre: (Rákóczi Ágnes: endomed@t-online.hu 1038 Bp, Ráby Mátyás utca 28/b.) vagy az Országos Bábaszövetség honlapján, a www.babaszovetseg.hu címre kérjük.


Keressük azt a szülésznőt, aki munkájával, gondozásával, szüléskísérésével segítséget nyújtott a születő családnak, empátiájával segítette az anyát és újszülöttjét a Nagy Úton.

Szülésznő neve:

Kórház neve:

Kismama és babája neve:

Indoklás röviden:

A beérkezett adatokat bizalmasan kezeljük és semmilyen célra nem használjuk fel.


Sziasztok!

Mókuska
Mi újság a leletekkel?
Gyerkőcök jól vannak?

Kriszta
Nálatok újabb fejlemények?

User
Kismami hogyan viseli a márciusi telet?

Nálunk nem történt semmi érdemleges.Nethez ritkán jutok,de nincs is mit meséljek.
Puszika
MasnikaKép
 


Sziasztok!

Mindenki el van veszve? Napok óta áll az oldal.

Masnika örülök hogy végre jelentkeztél. Remélem jól vagytok.

Mókuska, nálatok is minden rendben?

User, rég hallottunk rólad. Mi van veled?

Nálunk se nagyon zajlik az élet. Ma voltunk a védőnőnél, 10360 gramm a gyerkőc.
Hát már nagyon csibész, rendesen huncutkodik. Persze 6 körül kel reggelenként, éjszaka még mindig sokat felébred, most megint a foga bántja, kíváncsi vagyok, most melyik lesz a következő, mert ugye fölül nem az első, hanem az oldalsó foga jött ki.
Már nagyon vagány, szerintem egy hónap és elindul. Már akárhol feláll, ahol meg tud kapaszkodni, és néhány másodpercre kapaszkodás nélkül is tartja magát.
Nekem elég rossz a hangulatom talán majd a tavaszi napsütés kicsit felráz ebből a téli melankóliából.

Legyetek jók! Írjatok!

Kriszta
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk ámKép, csak egy hetet lent voltam anyuéknál a gyerekekkel. Olyan jó volt, Lili is nagyon élvezte, haza sem akart jönni.
Én nem mondhatom el magamról, h unatkozom!
Kivizsgálásaim eddigi eredménye egy polip az arcüregembenKép A doki szerint ez most csak teljesen véletlenül derült ki. Majd vmikor még megyek egy vizsgálatra akkor eldöntik mütét v. ambulánsan is el lehet távolitani. Aztán anyuéknál tovább fokozódott a pechszériám, szombaton mogyoróevés közben letört egy fogamKép Egy totál egészséges rágófog.
Viszont a szédüléses-fejfájásos panaszom érezhetően csökken, javul. Mondjuk tömöm magamba a vitamint-csak gyümi gyümivelKép és hát ugye ebben a szupi időben csak jól érezheti magát az emberKép

Kriszta
Szép sulya van DávidnakKép Én jövő csütörtökön méretem Danit, akkor kapja Lilike a 3 éves oltást.
Szerencsére Danit ennyire nem viseli meg a fogzást. Rág ezerrel, de éjszakánként alszik és nappal sem nyüglődik csak ha fáradt. Ugy látom felül is hamarosan kinől mind a két nagymetsző.

Masnika
Multkor láttalak Adával az utcánk végénélKép Épp akkor mentünk anyuékhoz. Ugy néz ki, h Lili csüt-től kezdi az ovit. Ha ilyen szupi idők lesznek néha találkozhatnánk is ha már ugyis arra járunkKép

Dani ül. Még nem teljesen stabil, de már elég sokáig is képes rá. Négykézláb ingatja magát, sztem nemsoká mászni is fog. Egyre cukibb. Már nem nagyon lehet sokáig egyedül hagyni a szőnyegén mert ha vmit el akar érni odagurul-kuszik igy lassan minden veszélybe kerülKép
Megyek mert Dani is irni akar....KépKépKép

Mókuska

Kép
Kép
 


Mókuska
Persze,talizhatunk!Gyakran "beszaladunk a városba" mióta jobb az idő!
Nekem délelőtt,vagy ebéd után lenne jó!Majd írj,hogy mikor,hol??

A foggal én is így jártam ,de a fogorvoshoz nem tudok mikor elmenniKépMár akiben megbízom,hogy nem rögtön húz!Mert nem fáj egyáltalán,és úgy gondolom egy korona elég lenne rá.

Dani már nagyon ügyes!sztem akkorát nőtt,meg sem ismernémKép

Kriszta
Sztem már jártok is!KépNagyon nagy legényed van.Elég nehéz lehet cipelni.
Ti jöttök talira?

Puszóka:MasnikaKép
 


Sziasztok!

Hát ovis lett a nagylányomKép
Csütörtökön kezdtük, egyből egész naposan és semmi gond nincs, az alvás is teljesen simán ment első naptól kezdve.
Olyan kis vagány azóta!
A kis bitang már az első nap megtetszett egy kisfiunakKépKépKép Azóta minden nap megölelgeti LilitKép Csucs nem?
Dani már teljesen stabilan ül, olyan édesKép
A gyümölcsöket nagyon szereti (alma, banán, narancs), a zöldségek már nem ennyire sikeresek, bár ma egész jó adagot megevett. Mondjuk még csak krumplit és répát kapott, de majd jön szépen sorba a többi is.

Masnika
Pedig éppen meg akartam kérdezni, h kihez mentél a fogaddalKép Anyósom és a sógornőmék Demeter doktornőhöz járnak, de sógornőm férje az utóbbi időben nagyon sokat panaszkodott rá. Sokat kell várni és az utóbbi két fogával 1 hét után vissza kellett menni mert nem jól csinálta meg és fájt. Na erre egyszerüen nincs időm, örülök ha egyszer el fogok jutni.
Igy, h Lili nincs itthon egész nap jó a talira, majd egyeztetünk. Mondjuk jövő héten sz-cs-p nem vagyunk itthon mert jönnek svédországból a rokonok és megyünk le anyuékhoz.

Kriszta
Rég irtál, mi ujság? Elindult már Dávid?Kép

User
Veled-Veletek mi van? Növekszik már a pocidKép

Sziasztok
MókuskaKép

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Örülök, hogy néha lehet látni benneteket az oldalon. Na mondjuk néha én is el vagyok veszve. Most kellett újratelepíteni a gépet, mert egy vírus rendesen tönkretette. Így nem nagyon volt értelme, hogy itt üljek előtte. NA meg időhiányban szenvedek állandóan.

Örülök hogy mindenki jól van. Úgy látom, User kissé elveszett. Remélem, nincs semmi gond vele. Végre itt a tavasz. Mi is rengeteget vagyunk kint Dáviddal. Sajnos mi nem fogunk járni a közös találkozókra, mert ugye nem Tarjánban lakunk, és elég nehézkes még vele a közlekedés. Főleg kettesben.

Kíváncsi leszek, Lilinek meddig fog tetszeni az ovi. Kívánom, hogy végig így legyen három éven keresztül.

Nálunk nem nagyon történik semmi. Dávid még jár egyedül. Ez nem tudom, hogy mennyire jó vagy rossz. Rossz, hogy még mindig cipelni kell, pedig napról-napra nehezebb. Jó, hogy így még valamilyen szinten vannak korlátok a mozgásának. A bébikommpal már nagyon megy a közlekedés, de természetesen állandóan olyan dolgot művel, amitől feláll a szőr a hátamon. Rémesen sajtkukac egy pasi. Az éjszakákkal is még mindig gondok vannak. De már van 6 foga. Most kicsit azért nyugodtabb időszakot élünk, szerintem azonban 2-3 hét múlva újabb fogzási időszak következik. Már előre félek tőle.
Gondban vagyok a kajával is. Már nem tudom, mit adjak neki enni. UGye a bébiételek nem kellenek neki, zöldségfélék szintén nem jönnek be. Ha este tápszert kap, attól állandóan fáj a hasa, szerintem felfújódik tőle. Kész agyrém. Amit mi eszünk, már azt is megeszi, de elég finnyás, úgyhogy már teljesen tanácstalan vagyok.

Hát ennyit rólunk nagy vonalakban. ÉN készülök a következő vizsgaidőszakra. Ja, és én is járok fogorvoshoz, megpróbálom menteni a menthetőt. Én a körzetihez járok, Dr. Brumár Mihályhoz. NEm csípem őt, elég fura stílusa van, de most privát dokira nem telik.

Na legyetek jók.

Sziasztok

Kriszta
 
 


[color=#ff0000]
Kép
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon kellemes husvéti ünnepeket kivánok!!!
Kép

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Merre jártok lányok???
Mi jól vagyunk, én is egyre jobban ahogy a jóidő is megjöttKép A fejem már 1 hónapja egyáltalán nem fájt (kop-kop-kop) és egy pici szédülést is csak nagyobb frontkor érzek.
A gyerkőcök szépen fejlődnek, Dani 9,55 kg és kb. 73cm. Már 4 foga van, állandóan kuszik-mászik a lakásban, folyamatosan szemmel kell tartani különben a virágaim bánjákKépKépKép Egy hete kompozik, nagyon tud benne teperni. Elég jó étvágyu, bár ma a brokkolis krumpli nem nagyon jött be neki. Viszont mikor eszünk egyből beindul, dehát ugye még nem kaphat olyan fincsi kajákatKép Lili még mindig szereti az ovitKép
Ma reggel hányt kétszer, remélem nem vmi virus lesz...
Ugy néz ki idén végre el tudunk menni nyaralni!!!
Remélem semmi nem jön majd közbe, a szállást már le is foglaltuk (Fertőrákoson).

Masnika
Jó lenne már összehozni a talitKép Én mindig a helyszinen gondolkodom, merthát ugye a belváros........, inkább nem részletezem!
Jól vagytok? Ada már biztos nagyon nagy és gondolom már szaladgálhatsz utána elegetKép

Kriszta
Dávid teper már?Kép Kajáknál próbálkoztál már a kicsit füszeresebb vagyis inkább izletesebb dolgokkal? Van olyan gyerek akinek egyszerüen nem jönnek be az iztelen dolgok, viszont ha a saját főzésü levesből adod a zöldséget, husit mindjárt jobban esznek.

Irjatok!!!
Kép
Kép
Kép
Kép

Mókuska

Kép
Kép
 


Sziasztok lányok!

Jó sűrűn látogatja mindenki az oldalt mostanában. Alig tudunk egymásról valamit. Gyorsan írok én is pár sort. Sűrűek a nappalok, és mostanában csak esténként tudok tanulni, ha Dávid elaludt. Nyakamon a vizsgaidőszak, alig két hét és megkezdődik a rémálom, harc az idővel és az idegekkel.

Mókuska nagyon aranyosak és szépek a gyerkőcök. Dani már nagyon nagy fiú lett. Hát a virágok nálam is veszélyben vannak, különösen a dracénámat szereti rángatni a hosszú levelei miatt.

Masnika, mi újság felétek? Rég írtál.

Nálunk a helyzet a következő. Dávid néhány napja elindult, önállóan közlekedik a lakásban. Nem nagyon örülök neki. Eddig legalább hallottam, merre mászik, mert csattogott a tenyere a padlón. Most viszont muszáj vagyok állandóan rajta tartani a szemem. Persze még így is vannak kisebb-nagyobb esések.
Már nagyon nagy csibész. Változatlanul nem hallgat rám, alkalmi süket a gyerek. Ha arról van szó, hogy kajával vagy teával kínálom, akkor rögtön meghallja, de ha arról, hogy valamit nem szabad csinálni, akkor úgy csinál mint aki nem is hallott semmit. Vagy rám néz, nevet és legyint egyet. Jó kilátások a jövőre nézve. Ha rácsapok a kezére, az sem érdekli.
A kajával az a helyzet, hogy már vagy két hónapja szinte ugyanazt eszi, amit mi. Ugye a bébiétel nem jött be nálunk, a krumplit meg a húst már unta, mindig ugyanaz volt a menü, mert olyan válogatós volt.
Szóval megy a húsleves hússal és répával, egy kis tésztával,a zöldségleves, a sült húsok, a krumpli, a rizs, a rakott krumpli, a sóska, a párizsi, virsli, joghurt, péksütik, pörkölt tésztával, melegszendvics, ilyenek.Most biztos szörnyűlköztök, de már nem tudtam mit csinálni vele. Most is elég válogatós, főleg reggelire. Eleinte nem ette meg a tejbegrízt sem, most valamelyik reggel az jött be csak. Elég nehéz vele ilyen téren.
Jó étvágya van, egyébként most mérettem, 11 kiló 10 deka.
Most már hogy egyre többet mozog, kicsit jobban alszik, az alvások száma lecsökkenni látszik napi kettőre, délelőtt és délután alszik átlag 1-1 órát. Az éjszakáink is javultak az utóbbi néhány napban, de ezt nem akarom elkiabálni, mivel jelenleg is fogzással küzdünk. Még csak hat foga van kint,nem tudom, hol lesznek a következők, de már harmadik hete megy a nyügi.
Egyébként haláli egy fazon, már nagyon érdekli a kinti világ is, a füvek, a virágok, a bogarak. Mindent vizsgálgat, mindent megfogna, megkóstolna. Már önállóan játszogat is időnként,de azért látom rajta, hogy örül, ha odaülök mellé. De sajnos a játék nem sokáig köti le, mindig valami új dolgot kell kitalálni.
Már néha mondogatja is a magáét, a cumisüvegnek nagyon tud gagyogni. Kezd néhány szót is kimondani, de ez még ritka.
Szóval ez a helyzet nálunk.

Azért írjatok, hogy mi történik a lurkókkal.

Kérdésem: mikor kezdjem biliztetni? Most még nem nagyon akar megülni rajta? Érdemes erőltetni?


Vigyázzatok magatokra és a gyerkőcökre.

Sziasztok
Kriszta
 
 


Sziasztok!

Kriszta
Örülök, h irtálKép
Már biztos nagyon aranyos Dávid! Nem töltesz fel uj képeket?
Kajáláshoz: mi is korán adtunk Lilinek a mi kajánkból, sokkal jobban izlett neki. Dani is olyan, mikor magában kapja a krumplit, répát, brokkolit....stb nem eszi meg olyan szivesen mint amikor a levesből készitem el.
A sulya nem semmiKépKépKép
Jövő héten én is viszem méretni Danit, kiváncsi vagyok mennyit hizott. Már jó nehéz.
Az én dracénám is meg lett már szaggatvaKép Ugy látszik vmiért odavonzza a gyerkőcöket. Most épp nem mostam igy a ruhaszáritót odaraktam a szekrény és az asztal közé keritésként. Hát nem nagyon tetszik a fiatalurnak, mérges rá és huzogatjaKép
Éjszakánként mostanában kicsit nyugtalanabbul alszik, de szerencsére elég annyi, h a szájába nyomjam a cumit és alszik is vissza.
Tegnap volt az oviban az anyáknapi ünnepség. Hát majd elolvadtam Lilitől, olyan kis édes volt. Szinte minden mondókát, éneket tudott és ugy beleélte magát az egész müsorba. Szép képet is festett nekem ajándékbaKép
Az ünnepségen:
Kép
Kép
(csak megsugom, a mögötte lévő kisfiu a szerelmeKép)

Mókuska

Kép
Kép
 


Sziasztok lányok!

Látogatja még valamelyikőtök az oldalt? HÁt mi tagadás jól elhanyagoltuk egymást.
Mi újság felétek?
Gyerkőcök?
Hogy bírjátok ezt a nagy hőséget?

Mi jól vagyunk. Vége a vizsgáknak. Nemsokára kezdem előlről a tanulást. Muszáj.
Dávid kegyetlen egy kis pasi. Nagyon eleven, néha olyan rossz, hogy alig bírom idegekkel. Hiába beszélek neki, oda se figyel. Csak rosszalkodik tovább. Egyébként rengeteg mindent megért, utánoz, csak éppen beszélni nem akar. Az evés változatlanul gyatra, válogatós, és két nap jó evészet után következik három, amikor alig eszik valamit. Most megint fogzik, már szinte hetek óta kínozza, kettő egyszerre jött ki neki, most jön a másik ketttő, ezekből egyik egy felső rágófog, viszonylag hátul, a másik alul jön, a legelső metszők közül.
Az éjszakáink időnként kicsit javulnak, most már előfordul gyakrabban, hogy akár 5-6 órát is alszik folyamatosan és napközben már elég gyakran alszik 2-szer 50-60 percet is.
Tele van energiával, egész nap szinte megállás nélkül megy. De amúgy nagyon édes, nagyon tud hízelegni.

Légyszi írjatok néhány sort, mi történt veletek az elmúlt hónapokban.
Nyaralás?

Sziasztok

Kriszta
 
 


Szia Kriszta!!!

Én szoktam figyelni irogat-e vki, sajna az eredményt látod :(
Örülök h jelentkeztél!!! :lol:
Mi is jól vagyunk. Dani is nagyon eleven és huncut kisfiu. Szó szerint nem lehet magára hagyni egy pillanatra sem mert mindjárt vmi rosszat csinál :lol: Lili sokkal nyugisabb volt ilyen kicsinek. Még nem indult el, de sztem hamarosan, már szépen megy ha egy kezét fogjuk. Az ő étvágyával nincs gond, még lelkesen szopizik és mindent megeszik amivel kinálom, nem válogat. Beszélni még ő sem akar, Lilinek szokott szólni ha jó kedve van+ mondja a babát. Majd belejönnek :wink: Fogával ő is kinlódik, de szerencsére éjszaka elég jól alszik. Ha nagyon meleg van megriad, megszoptatom és alszik is tovább. Most az oviban szünet van, ugyhogy Lilike is itthon van. 2 hete lent voltam anyuéknál a gyerekekkel -1 hetet. Nagyon élvezték, azért sokkal másabb egy kertes ház. Vettek egy medencét is amiben minden nap fürödtek -ott volt a hugom kislánya is, ugyhogy duplán volt játszópajtás.
Aug. 2-10 ig fogunk nyaralni Fertőrákoson, már nagyon várjuk!
Most éppen szalma vagyok mert anyósoméknál vannak, tegnap is ott voltak. Igy nyugodtan tudok nagytakaritani, egyébként csak a legfontosabbakat tudom elvégezni mellettük.

Gratulálok a vizsgáidhoz :lol: Gyere gyakrabban, én szinte minden nap benézek hátha.....

Szia Ildi

Kép
Kép
 


Szia Ildi!

Na mi újság mostanában felétek? Jól elhanyagoltam most én is az oldalt megint.
Szerencsére túléltük a nagy meleget. Meg most az őszi időt is. MAjdnem fáztam.
Végre újra itt a jó idő. Most még azon gondolkodom, feltöltsük-e újra a medencét vízzel, érdemes-e.

Hogy sikerült a nyaralás? Biztosan jó volt egy kicsit kimozdulni a megszokott környezetből. Nálunk a nyaralás lemaradt, szerintem még csak egy egynapos kirándulás sem lesz, mert a párom annyi munkát összevállalt, hogy alig győzi. Hétvégén is állandóan dolgozik.
Azért jövő hónapban szeretnénk elmenni a bnv-re. Az utóbbi években voltunk, mindig lát valami újdonságot az ember.

Lilinek van már ovi? Biztosan örül hogy újra a kis barátok között lehet. Képzeld a múltkor mi is elmentünk itt a faluban az ovi előtt, és még a gyerekek kint játszottak ebéd előtt. Behívtak minket. Na, Dávidot alig lehetett hazahozni. Úgy hisztizett, még maradt volna. Kíváncsi leszek,hogy amikor muszáj lesz, ennyire kedves lesz-e neki.

Dani elindult már?
Kicsit irigyellek,hogy azt írod, mindent megeszik.
Mostanában Dávid, ha megköti magát, akkor már a száját sem nyitja ki. Vagy ha kinyitja, ki is köpi az ételt. Egy időben imádta az őszibarackot. Na hát most egyáltalán nem eszi meg. Az almába is csak beleharap kettőt, majd dobja is el.
Mostanában megint csupa hiszti. Időközben kibújt a 9. foga is. De most is valami ilyen probléma lehet, mert könyékig a szájában turkál, és szinte literszámra csorog a nyála. És ugye minden a szájában köt ki, legyen az kisautó vagy éppen építőkocka.

Szóval gyerek ügyben megint tanácstalan vagyok. Az egyik egyetemi csoporttársam kissé hibbantnak néz ráadásul, hogy másik gyereket is akarok szülni. Szerintem kell több gyerek is egy családban. Talán ha nem harmincon túl szülök először, még egy harmadikat is bevállaltam volna. Így már elég lesz a kettő is.
Jó az,ha az embernek van testvére.

Na úgy látom be kell fejeznem, mert már itt csüng rajtam és nem tudok tovább írni.

Majd jelentkezem gyakrabban.

Szia

Kriszta
 
 


Szia Kriszta!

Örülök, h ismét jelentkeztél :lol:
A nyaralás nagyon klassz volt annak ellenére, h kifogtuk a rossz időt. Sok helyre el akartunk menni, ennek egy része össze is jött... Voltunk Ausztriában vidámparkban, várnézőben, Bécsben és itthon is megnéztünk 1-2 helyet :lol: Amit nagyon sajnáltunk, h a tóban nem tudtunk fürdeni mert a gyerkőcök biztos nagyon élvezték volna :cry: Sebaj, majd legközelebb :lol:
Mondjuk h ne legyen felhőtlen az örömünk az autónk megadta magát hazafelé, nagy döcögősen eljutottunk Kerepesig onnan apa sógora vontatott haza :twisted:

Gyerkőcök jól vannak, Dani egyre aranyosabb. Még nem megy egyedül, vagyis ha mi inditjuk el akkor igen :wink: , képes a nagy szobán végigvonulni. Sztem csak napok kérdése és nincs visszaut :wink: :lol: Étvágya még mindig van, éppen most voltak nálunk vendégek és mindig mondták, h öröm nézni milyen jóizüen eszik mindent :lol: Hát ezzel tényleg szerencsém van mindkét gyerekkel (kop-kop-kop)
Fogzás nálunk is megy, össze-vissza jönnek szegénynek. Két alsó és két felső fog után alul jött ki egy harmadik aztán fent egy rágó most alul jön a negyedik :shock: , h legyen egy kis szimmetria is benne :lol: Csodálkozom, h most annyira nem nyáladzik, viszont ő is mindent töm a szájába.

Sztem is kell legalább 2 gyerek a családban :lol: Ettől engem sem tántoritott volna el, h az elsővel sok a gond :lol:

Megyek mert fáradt vagyok, ma mentek el a vendégek és du. pakoltam, mostam.. Még jó, h főzni nem kellett :roll:

Kép
Kép
 


Szia Ildi!

Gyorsan írok pár sort. Dávid már alszik. Már épp ideje volt. Tudod, most már kezd rászokni a napi egyszeri alvásra, és sajnos van amikor az rövidebbre sikerül, mint kellene. Így estefelé már állandósulnak a hisztik. Mint ma is. Lefeküdt a földre, hasra, és ott ordított meg rugdoskodott. Mire én kinevettem, aztán csodálkozott, azt hitte, valami nagyon vicces dolgot csinált. Hát igen. Attól függetlenül,hogy hiszti volt, tényleg vicces volt. Aztán már ordítás nélkül produkálta magát.

Daninak utólagosan is nagyon boldog szülinapot kívánok! Tartottatok valami kis bulit?

Itt volt nálam kedden az egyik évfolyamtársam az egyetemről a kislányával. A kislány annyira jól érezte magát, hogy nem is akart hazamenni.Jó kis hisztit levágott, hogy az anyja azonnal hívja fel az apját, hogy ő még marad.Dáviddal is jól megértették egymást, bár ő egyébként is imádja a gyerekeket.

Most éppen arra szokott rá, hogy a macskákat veri. Először úgy csinál, mint aki meg akarja simogatni, aztán meg rácsap egy nagyot szerencsétlen állatra. Mostanra elérte, hogy már menekülnek előle. Nem tudom, honnan jött ez neki, nem is bántjuk egyébként sem a macskákat.

Utálom, hogy olyan gyorsan mennek a napok. Vége a nyárnak és már megint itt a hétvége. Na és mindjárt itt a karácsony. Indul az újabb ajándék mizéria.

Na lassan befejezem. Most raktam be az uborkát még üvegekbe, majd még rá kell öntenem a levet. De a gyerektől nem tudok napközben ilyeneket csinálni.

Majd írj ha lesz egy kis időd.

Szia Kriszta
 
 


Szia Kriszta!

Bocsi, h csak ilyen sokára válaszolok, de Dani nem sok szabadidőt enged :lol: Már ő is csak egyszer alszik naponta, erre én szoktattam rá mert a délutáni sokszor hosszura nyult és akkor ugye este voltam gondban. Nekem igy jobb, 2-3 órát alszik folyamatosan. :wink:
Igy utólag is köszi a köszöntést. A szokásos buli időegyeztetések miatt elmaradt, mindig volt vkinek vmi baja. Igy megtartottuk anyukámékkal, majd anyósomékkal külön. Sztem igy is jó volt, végülis még olyan kicsi, h ugysem fog fel belőle semmit.
2 hete voltunk védőnőnél, 11,07kg és 79cm. Nagyon jól eszik, nem válogat, minden jöhet és még gőzerővel szopizik. Lili oviba jár, nagyon sok barátja van a másik csoportokból is :lol: Szerencsére Dani is ilyen barátságos, mindenkivel kommunikál és mindenkire mosolyog. :lol: Beszélni még nem nagyon akar, de babanyelven folyamatosan mondja a magáét :lol:

Lilivel nagyon szeretik egymást, olyan jó nézni őket mikor játszanak, viháncolnak...Mindketten imádnak kint lenni, ugyhogy délutánonként nem sokat vagyunk itthon. Ilyenkor még jobban fáj a szivem egy kertes ház után :cry:

A karácsonyt ne is emlegesd, RÉMÁLOM!!!! Az én gyerekeimmel nem vagyok gondba, de még van 5 akiknek ki kell találni mit vegyek :roll: Ráadásul tesóméknál is utban van a 3. gyerek... Már mondtam apának, h beszélni fogok az ő tesójával és az enyémmel is, h ezentul a névnapokat se tartsuk mert én már nem birom anyagilag. Remélem nem lesz belőle harag :roll:

Sulival hogy állsz? Gondolom Dávid mellett nincs sok időd...

Most megyek mert vár egy halom vasalni való :twisted:

Kép
Kép
 


Szia Ildi!

Na jó sokára válaszolok neked. Az az igazság, hogy időnként eszembe jut hogy kellene írni de csak idáig jutok el.
Remélem jól vagytok. Dani már tényleg nagyon nagy fiú. Gondolom, azóta már sokat fejlődött, hogy utoljára írtál róla.

Hát nálunk is zajlik az élet. Dávid már kb 14 kiló, alig bírom cipelni. Most megint kínlódik a fogával időnként. Már 12 van neki, ugye most következnek a nagy rágók meg a 4 szemfog még. Tuti, hogy vizsgaidőszakra időziti.
Mostanában már alig lehet tőle valamit csinálni, szinte mindig kint lenne az udvaron. A napközbeni alvás nálunk igen ritkán éri el a 2 órát, inkább egy-másfél órát alszik. Persze reggel hatkor kel, és már este fél nyolc körül alszik.
Én igyekszem hajnalban kelni,és későn feküdni, mert a tanulásra nagyon rá kell hajtanom. Már volt egy vizsgám, ami szerencsémre sikerült, és már néhány kisebb tárgyból is megvan a vizsga, vagy az aláírás, de még mindig van kb 8 nagyobb jelentőségű, amiktől nagyon félek. Még ezen kívül be kell fejeznem az évfolyamdolgozatomat is, az egyik tárgyból kell egy 8 oldalas dolgozatot is írni, hogy ne unatkozzam. Jó lenne, ha a nap 48 órából állna.
A házimunkát végül is el tudom végezni mellette, de a felmosást csak akkor lehet, ha ő alszik, mert rögtön a vödörben pancsol, a múltkor még a fogkeféket is beledobálta. Még szerencse hogy volt itthon tartalék.
Egyébként hihetetlenül fejlődik, nagyon kis értelmes. Olyan dolgokat művel néha, hogy a szám tátva marad. Beszélgetni most már kezd, de a legtöbb szónak csak az elejét mondja. De mindent elmutogat, hogy mit szeretne. Ha pedig nem akarom úgy, ahogy ő akarja, na akkor jön a hiszti.
Már vásárolni nem lehet elmenni vele, mert vagy rohangál az üzletekben, vagy a polcokról rámol.

Most voltunk vele allergia vizsgálaton, még nincs eredmény, egy hónapon belül lesz meg. Valószínűleg tehéntej-allergia, de ugye más is lehet még mellette. Jókora piros foltok éktelenkednek a fenekén, a lábán és időnként a karján is. SZóval még nem túl súlyos a dolog. Volt ordítás a vérvételnél. Úgy sajnáltam szegényt.

Az öcséméknél is útban van a baba, a sógornőm a harmadik hónapban van. Május végére várják. Az öcsém már nagyon várja, nagyon örül neki.
Mi még nem tervezzük a tesót, jobban mondva még én nem tervezem. Majd talán másfél év múlva.
Amíg ilyen eleven, addig talán nem merem bevállalni.
Még a bilire sem akar ráülni sem. Nem tudom, mit kezdjek vele. Illetve ráül, de néhány másodperc az egész és már fel is áll róla, és már nem tudom visszaültetni rá.
Azt azért tudja, hogy mire is való a bili.
Remélem, nemsokára eljutunk oda hogy tényleg használjuk is.

Na befejezem mert még tanulok egy kicsit.

Vigyázzatok magatokra.

Kriszta
 
 


Szia Kriszta!

Jó, h jelentkeztél :lol:
Először is gratulálok a vizsgáidhoz! :wink:
Dávid már jó nagyfiu lehet! 14 kg :?: Nem semmi :lol:
Daninak 15 foga van, most egyszerre jön 5 és már a 16. is nagyon világit. Nála kicsit megfordult a sorrend, ugyanis az alsó három ill. felső kettő mettsző után egyből a rágófogak jöttek szépen sorban :roll: Ő is egy csibész... Most egy hetet anyukáméknál voltam Velük, dehát néha anya is azt mondta, h még ilyen rossz gyereket, kire ütött mert én nem voltam ilyen rossz... :lol: Persze mindezt nevetve mert igazából ez inkább huncutság :wink: Félelmetes dolgokat müvel, a multkor pl. igy találtam rá reggel a konyhában.....
Kép
Rájött, h a kukára állva fel tud mászni a székre majd az asztalra :roll: Beszélni... hááát mondogat pár szót -na jó, egyre többet, sok hangutánzás is van na és babanyelven nagyon tudja mondani :lol: Pl. ha veszekszek Lilire ő is odajön és egyből rázendit, közben mutogat is hozzá. Ilyenkor majd megzabálom...
Felmosás nálunk is csak akkor lehetséges ha alszik mert ua csinálja mint Dávid. Sőt én főzni is többnyire akkor szoktam nem is beszélve a vasalásról... na azt lehetetlenség ha felvan :roll:
A séták egyre nehezebbek mert nem nagyon akar a babakocsiban maradni, viszont ha gyalogolunk az nagyon hosszura elnyulik... A multkor gyalog mentünk Liliért az oviba (felét busszal-felét gyalog), de a fiatalur hazafelé olyan hisztiket levágott mert ő még meg akart nézni ezt-azt én meg már jöttem volna. Visitott, megfeszitette magát, letérdelt... csupa mocsok lett mire hazaértünk :roll:
Kedden kapnánk a 15 hós oltást, de a héten meg volt fázva és még mindig köhög, sztem halasztódni fog.

A bilizés sztem még korai, ne erőltesd! Ugyis akkor lesz szobatiszta ha már fejben megérik hozzá. Lili is egyik napról a másikra (szó szerint) lett az! Én Daninak még meg sem mutattam a bilit :wink:

Na azt hiszem elköszönök, még össze kéne pakolnom Lilinek az ovis cuccokat, holnaptól megint korán kell kelni :twisted:

a drágáim....
Kép

Kép
Kép
 


Kriszta Ha benézel.......

Nagyon boldog, békés karácsonyt kivánok Nektek!
Kép

Kép
Kép
 


Szia Ildi!

Hát én jól lemaradtam az írással. Most gyorsan pótolok valamit belőle.
Nagyon aranyosak a gyermekeid. És persze nagyon szépek is.
Dani már nagyon nagy, gondolom azóta még nőtt is mióta a képek készültek. Hát a csibészség úgy látom, megvan mindegyikükben. Nem semmi, amiket művel, ez az asztalra mászás...
Dávid a gurulós forgósszékbe mászik fel már egy ideje, sőt időnként ugrál is benne. Hajmeresztő.

A hisztik még megvannak, bár talán csitultak egy kicsit. Most Dávid is fogzik, bár neki még csak 12 van kint, de már hetek óta iszonyúan csurog a nyála, és két hete alig eszik valamit. Nem is tudom, mitől van energiája. Bezzeg a csokit szinte követeli. Ha nem adok neki, akkor jön a hiszti. Szerencsére nem túl komoly a dolog.

Mi újság az oltással? Volt nagy sírás?

Nekünk a 18 hós volt december elején, na volt egy kis bőgés, mert hogy még a rendelési idő is akkor van, amikor a délutáni alvás lenne, ezért nagyon fáradt volt már. Azóta is emlegeti, hogy a doktor bácsi megszúrta a kezét, tűvel.
Már egész jól beszélget időnként, egyre többet és többet mond.
Persze legtöbbször csak ha ő akarja.

Az alvás változatlanul nehezen megy, ez már nem is fog megváltozni szerintem. Mostanában gyakran előfordultak hajnali razziák, ilyenkor két órán keresztül sem alszik el.
De tegnap előtt negyed négykor már ébredt, és háromnegyed ötkor már fel kellett öltöztetni és kiülni vele játszani, mert már nem maradt meg az ágyban sem.
Ezeket azért díjazom, mert már hónapok óta hajnalban kelek,hogy tudjak tanulni valamit, és ugye ilyenkor ugrik a tanulás. És napközben sem alszik ilyenkor többet.

A vizsgáim felén már talán túl vagyok, a másik fele januárban, de az kissé húzósabb lesz. CSak reménykedem a sikerben.

Remélem ti jól vagytok. Mi újság a karácsonnyal? Volt nagy meglepi Daninak?

Dávidnak igen, mert tegnap este feldíszítettük a fát, hogy reggel már ébredés után megláthassa. Nagyon tetszett neki, főleg a gömböket pofozgatta. Rengeteg játékot is kapott, ezeket csak a délutáni alvás után kapta meg. Most a vonat a sláger, többet is kapott, különbözőeket. Bőség zavarával küzdött, de majd mindig csak egyet hagyok kint neki játszani, így nem un rá.

Egyébként már nagyon untam a karácsonyi hercehurcát, végülis sikerült szinte az utolsó pillanatban mindenkinek megvenni mindent. Számomra egy kisebb vagyon volt. De ugye nem lehet lebeszélni senkit az ajándékozásról, mert ugye így illik. Hát szerintem nem erről szól a dolog, hogy még a sokadik rokonnak is vegyünk valamit. Na mindegy, nem mérgelődöm, gondolom te sem vagy másképp vele.

Befejezem lassan, még kellene kicsit nyúznom magam a tanulással.

Kriszta

"Erdő szélén ezüstfenyő, havas ággal büszkélkedő,
őz és nyuszi körbejárja, tekintetük megcsodálja.
Képzeld el, hogy ott állok és Boldog karácsonyt kívánok!"
[/img]
 
 


Kriszta!

Nagyon boldog uj évet kivánok Nektek!

Kép
Kép
 


Elfogy a pezsgő, elhalkul a trombita, remélem a következő év lesz éveid legjobbja. Dolgozz, keresd a szépet, így kívánok neked Boldog Új Évet!

Boldogságban, szeretetben, békességben, egészségben gazdag új évet kívánok neked és kis családodnak!

És persze azoknak is, akik jelenleg olvasó üzemmódban vannak az oldalunkon.

Kriszta
 
 


Szia Kriszta!

Nem tudom be szoktál-e nézni néha...
Én mostanában egy másik topicba szoktam irni, ott többen vagyunk. Ha van időd és kedved nézz be! Lakóhely szerint :arrow: Nógrád megye Jó kis csapat van :wink:

Ildi

Kép
Kép
 


Sziasztok!
Mi most költöztünk Kisterenyére és jövőre szeretnénk babát, de már most érdeklődök, hogy milyen tapasztalatok vannak a tarjáni kórházban, szülész orvosokkal?
Azt olvastam, hogy jó, bababarát kórház, meg mondták is, hogy rendesek a dokik, szülésznők, csecsemősök.
Van már 2 gyerek, hiába a harmadik lesz, akkor is izgulok, hogy minden rendben menjen.
Kit válasszak? Magánrendelés, vagy szakrendelő? Szülésznőt is lehet választani?
Köszi, ha valaki válaszol! :)

Tünde


Ennyit találtam a kórházról:
http://www.bebilap.hu/korhazak/salgotarjan.htm
Hátha másnak is segít.

Tünde

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron