Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! 2006 Februárban fogok szülni és orvos választás előtt vagyok! Balogh Tibor volt az orvosom, de a szülést nem tudta elválalni mert feb.-ban nem dolgozik. Ha valamit tudtok Dr Horváth Ferencről kérlek írjátok le. Tudomásom szerint a Fehérvári Sztk.-ban van a rendelője. Minden imformáció érdekel róla. /magánrendelő, pénz stb./
Előre is köszönöm!
Csela
 
 


Szia Csela Kép,

Bocsi, hogy írok, ráadásul nem is a kérdésedre felelek, de fontos lenne, ha tudnál segíteni:
Balogh Tibor a Szt Imre kh Balogh dokija? Csak azért, mert most vagyok 6. hetes és dokit szeretnék választani és a Szt Imrét szeretném, érdeklődöm, mik a tapasztalataid Balogh dokival? Milyen orvos ő?

Köszi, ha tudsz, nagyon sokat segítenél (még 1x bocsi, hogy nem a kérdésre felelek Kép)

Unique

KépKép
 
 


Szia Csela!

Én 7 hete szültem a Horváth Ferencnél.(császárom volt)

Õ kísérte végig a terhességemet. Én ugy tudom hogy új betegeket nem vállal. engem is csak azért tudot megcsinálni, mert pechemre ő volt az ügyeletes orvos. Én direkt olyan orvost kerestemaki nem vállal szüléseket, mert szülésznőnél akartam szülni, csak másként alakult. Próba szerencse. Lehet hogy mákod van és azt mondja elvállal. De ezt mindenképp az első talinál tisztázd le vele. Amúgy egy hihetetlen aranyos, kedeves, szimpatikus, és lelkiismeretes doki! Nekem nagyon bejöttKépmindent elmiondott amikor mentem a terhesrendelésre. Egyszóval ajánlom neked, de mondom engem sem vállalt volna el, de peches voltam.Azért egy próbát megér. Én nem tudom magrendelése van e, mert csak az SZTKba jártam hozzá. Remélem vmennyit tudtam segíteni.

Sok sikert Eszter
 
 

 
 

Kedves Unique!

Nagyon örülök, hogy tudok segíteni. Balogh Tibor a Fehérvári uti Sztk-ban rendel, a magánrendelője a XI. ker. Kende u. 8-10 alatt található és a Szent Imrébe szülnek nála a kismamák. Szinte csak pozitív dolgokat tudnék róla mondani. Igaz én a magánrendelőjébe jártam de sokaktól hallottam, hogy az sztk-s rendelésen is ugyanolyan normális. És ami nem hátrány abszolút elfogadható áron dolgozik, nem pénzéhes, és mindenben segítőkész nem olyan lerázós típus.
Én személy szerint nagyon sajnálom, hogy nem válalt, mert ennyire normális dokival nagyon ritkán találkozik az ember.
A magánrendelőjének a száma, ahol időpontot tudsz kérni : 06-1-209-68-38 /h-p 16-19 között lehet hívni/

Sok sikert kívánok a babához és Balogh dokihoz!

Csela

Kedves Eszti25!

Köszi a segítséget, remélem engem el fog válalni.
 
 


Szia Csela!

Én is a Balogh doktorhoz járok. Februárban miért nem lesz? Mostanában van szabin?

Köszi: Kriszti
 
 


Szia Kriszti!

Én február 20-ra vagyok kiírva. A Balogh dokihoz jártam a magánrendelőjébe már régóta, de sajnos közölte, hogy ő februárban családi dolgok miatt nem dolgozik. Ügyelni fog a Szent Imrébe, de arra az időre szülést nem válal. Ha februárra vagy kiírva azért kérdezz rá, hogy ott lesz e a szülésnél, mert nekem azt mondta, hogy keressek egy másik dokit, akihez tudok járni terhesgondozásra. De mindenkinek csak ajánlani tudom Balogh dokit, mert nagyon rendes.
Remélem tudtam segíteni.

Csela
 
 


Hahó,
Nekem nem voltak túl jó tapasztalataim Dr Horváth Ferenccel kapcsolatban. Igaz, én az sztk-ba és nem a magánrendelésére jártam. Amikor bekerültem veszélyeztetett terhesként a kórházba a 21 hetesen és kiderült, hogy hozzájárok terhesgondozásra az ügyeletes orvos elszaladt érte, majd 1 perc múlva visszajött mondván, hogy Horváth doktor úr nem tud jönni, mert papírmunkája van. Ezt eléggé furcsának találtam.
Szerintem a Fehérvári útról dr Faludy nagyon jó. Illetve dr Holba, akinek a rendelöje pont a Szent Imrével van szemben. Nekem nem volt fogadott orvosom, de szerencsémre olyan nagyon kedves, emberséges dokit fogtam ki a szülésnél, hogy csak na, Dr Bálint Balázst. Szülés után is gyakran bejött, érdeklödött, pedig egy fillért sem fizettem neki. Ha újra szülnék biztos, hogy hozzá mennék.
 
 


Nyugi lányok, hamarosan megnyitja magánrendelőjét!A Fehérvárin már csak félállásban van.
 
 


Szia Csela! A legjobb választás volt, amit tehettél!!!!!!!!!!!!!!De szerencsére, ezt nem sokan tudják! Nem vállal sokat, mert nem akarja "túlvállalni"magát.Sok sikert a szüléshez!
 
 


Szia Culika!

Lehet, hogy 2x fog megjelenni az írásom mert elsőre nem hiszem, hogy elment.
Először is már nagyon rég voltam ezen az oldalon, mert nem sok mindenki írt a dokiról, szerintem kevesen ismerik. Most a 35. héten járunk és már nem sokára eljön a nagy nap. Azóta is a Horváth dokihoz járok és nem bántam meg, nagyon aranyos és jópofa doki. Akár hányszor voltam nála soha nem beszélt velem úgy mint egyes orvosok, pedig még pénzt azt nem adtam neki. Te is nála szülsz, vagy szültél? A magánrendelője az hol lesz? Annak nagyon örülök, hogy megerősítettél abban a hitemben , hogy jó választás volt Horváth. Remélem mihamarabb válaszolsz majd nekem, hogy egy pár dolgot még tudjak kérdezni tőled a dokival kapcsolatban.

Csela
 
 


Szia Csela!

Nyugodtan járjál hozzá az SZTK-ba! Semmivel sem lenne másabb a Veled való viselkedése a magánrendelőben, mint most. Legfeljebb ott több idő jutna egy-egy betegre, mint az SZTK-ban, ahol időre, percre, darabszámra kell "teljesíteni". De erről nem ő tehet. Egyébként régről ismerem, sőt dolgoztunk is együtt az "ősidőkben". Tehát valóbam ISMEREM szakmailag és emberileg is. Nyugodj meg, jól választottál, bízz benne. Rábízhatod magad mindenképpen! Beszélj meg vele mindent, kételyeidet, elvárásaidat, kívánságaidat a szüléssel kapcsolatban. Ha számodra is kielégítőek a nézetei, válaszai, akkor nem fogsz csalódni. De tudni kell tisztán és világosan, hogy ki, mit vár el a másiktől és az teljesíthető e az adott helyzetben. Pl.szülésvezetés, gátmetszés kérdése, császármetszés "rendelésre", természetes szülés, fájdalomcsillapítás, stb.Remélem segítettem. További kellemes és panaszmentes babavárást Neked! Élvezd ki az utolsó hetek örömeit is, mert évek, évtízedek múlva ez már csak szép emlék lehet!!! Nem sokszor és csak egy bizonyos korig ismételhető ez az élmény.
 
 


Szia Culika!

Nagyon örülök, hogy válaszoltál. Szeretném még megkérdezni tőled a dokival kapcsolatban, hogy szerinted mennyit kér a szülésért, van e valami tarifája, mert már többször meg szerettem volna kérdezni, de nem volt hozzá bátorságom. Kismamával meg aki nála szülne még nem is találkoztam. Nem tudom hogy kezdjek hozzá, mit mondjak neki. Adj léci tanácsot! Szeretném tudni, mert az ember nyugodtabb, ha tudja, hogy mire számítson. Amúgy szeretnék normál szülést, nem szeretném, ha császárra kerülne sor.

Várom a válaszod.

Csela
 
 


Szia Csela!

A tarifával kapcsolatban csak azt tudom neked ajánlani, amiről már az előző levelemben írtam .Tehát, ha kérdésed, problémád van, akkor tisztán és világosan kell beszélni azzal az emberrel, akibe a bizalmadat helyezed.Tudom, hogy még vannak emberek -szerencsére-, akiknek ez kínos lehet, de ez sajnos elkerülhetetlen, ha mindenképpen tudni akarod. Egyébként biztos, hogy nagy a szórás a tól-ig, és nagy mendemondák látnak napvilágot e témában a kismamák között is. Tehát, marad az egyenes, biztos út. Tedd meg és meg fogsz könnyebbülni,és biztos, hogy nem fogsz csalódni, ha ő eddig nem hozta fel a dolgot és nem utalt rá.
Meglep es talán elszomorít, hogy a legfontosabb téma, kérdés még mindíg a tarifa! Sokkal fontosabb az emberi és szakmai megbízhatóság, hogy egymásra "találjatok", és mindeki sikerrel és megelégedettséggel élje meg aszülését.
Én sem vagyok "megrendelt császározás" híve, ebben egyetértünk.De, ha úgy alakulna a helyzet, azt bízzuk a szakmára, mert ugye ez is szakma.
Sok sikert és bátorságot a következő jelenésedre!
 
 


Sziasztok!
Sajnos nekem sincs jó tapasztalatom Horváth dokival kapcsolatban.
Első gyermekünket vártuk. 2005 Decemberi menstruációm kimaradása után 2006.Január 5-én elmentem a Fehérvári u. SZTK-ba. Január 11-én mentem előszőr ultrahangra. Ekkor az orvos számítása szerint a 8 hétben voltam viszont az UH eredmény csak 5-6 hetes terhességet állapított meg. Következő UH Január 23-án volt. Már 10.hetes terhes voltam. Az UH hölgyön, látszot hogy valami nincs rendben sokáig vizsgált többször visszatért bizonyos pontokra. A végén csak annyit mondott, hogy a múltkori eredményhez képest a baba nem fejlődött ami azt jelentette hogy a mérete még mindíg csak 6 hetes terhességnek felelt meg. Tehát lényegesen kisseb mint kellet volna.Ekkor elrohantam a dokihoz az eredménnyel említettem az UH hölgy mondatát, de dátszólag nem izgatta magát az eredmények miatt. Azt mondta nem kell ennyire aggódni.
Egy hét múlva erős vérzéssel kórházba kerültem. Elkérték az előző eredményeimet és kérdően néztek rám!? Kérdezték, hogy ki az orvosom és hogy látta-e már ezeket az eredményeket. Mondtam hogy látta, de nem tulajdonított neki nagy jelentőséget. Fogták a fejüket azt mondták, hogy már "be kellett volna fejezni ezt a terhességet műtéttel" nem szabadott volna megvárni amíg kivérzek. Az orvosomnak látnia kellett volna az UH eredményből a rendellenes fejlődést ill. a nem fejlődést.Gyors vizsgálat után már toltak is be a műtőbe.Mindez 7 napja történt.
Tegnap előtt meglátogattam Horváth dokit. Mutattam a zárójelentésemet. Mondta hogy ne szomorkodjak fiatal vagyok még, 3 hónap múlva már lehet is próbálkkozni a következővel. Említettem neki a régi UH eredményemet amit újra megnézett. Csak annyit mondott hát igen, lehet benne valami.
Azt hiszen mondanom sem kell, hogy orvost váltok Dr.Balogh Tibort ajánlották ismerőseim.
Sziasztok.
Üdv mindenkinek : Kriszta
 


Sziasztok,

én is a Horváth dokihoz járok a fehérvári sztk.-ba, májusban fogok szülni. Nekem a védőnőm ajánlotta amikor elegem lett a magánorvosomból, aki nem kevés pénzért alkalmanként sem foglalkozott velem. A védőnőm nekem kifejezetten őt ajánlotta, hozzátéve, hogy nem szokott szüléseket vezetni, de az ügyeletes orvos is ugyanolyan jól kell, hogy levezesse a szülést mint a fogadott orvos.
Viszont szülésznőt szeretnék választani, ha valaki esetleg ebben tud segíteni, azt megköszönném, mert már nincs túl sok időm... Kép

Köszi Zsu
 


Sziasztok!

Én kb. 8 éve a Horváth Ferenchez járok az SZTK-ba. Az én véleményem:
rutin dolgoklban nagyon jó, továbbá szimpatikus és lehet tőle
kérdezni, normálisan válaszol.


Másrészről 38 éves terhes vagyok, első babámat várom, és számításom

szerint holnap töltöm be a 40. hetet. (Szerinte meg 3 nappal késöbb,
hiába mondtam neki többször, hogy nekem mindig 25 napos ciklusaim
voltak, ne 28 nappal számoljon.) És miközben a neten mindenütt az van,
hogy a túlhordás esetén nagyon szoros megfigyelés alatt kell tartani a
kismamákat, mert a kockázatok nagyon megemelkednek, erre ő továbbra is
heti egy magzati szív ultrahang vizsgálatra küld, meg ultrahangra is a
jövő hét közepén kell majd csak mennem, holott 4 hete nem voltam. És a
mai magzati szív ultrahang leletemre is azt mondta, hogy rendben,
miközben a vizsgálatot végző nő azt mondta rá, hogy "elmegy", és
háromszor megkérdezte, hogy mikor megyek a lelettel az orvosomhoz.

Mondtam a Horváth doktor úrnak (merthogy voltam ma nála is), hogy
eleve az életkorom kockázatos, most akkor nem értem, miért nem lehet
beutalni a kórházba, hogy megindítsák a szülést, vagy hogy naponta
rendesen figyeljenek, hogy nem romlanak-e a leleteim. Erre azt mondta,
hogy nem utal be, mert szakmailag indokolatlan, de ha akarok, menjek
el egy másik nőgyógyászhoz és kérjem ki annak a véleményét is.


Szóval ezen most elbizonytalanodtam. Bár lehet, csak én vagyok túl
aggodalmaskodó.
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: