Új privát üzeneted érkezett!

Véleményeket várok!Mi a legfontosabb szempont?Orvos, korház, szülész , ellátás, hír??
 
 


Sziasztok!
Az én tapasztalatom!
20 hetes terhes vagyok.
Ujpesti szülőotthonban dolgozó Dr Kovács A a választott magán orvosom.
Nagyon kedves és alaposnak orvosnak tartom,de sajnos az eltelt idő alatt jöttem rá néhány hibára.
Pld az AFP vzsgálatra nem add beutalót,mert ha ö mint magán orvos ad ki ilyen papirt,akkor azt az állam nem fízeti,tehát neki mint magán praktizáló orvosnak a zsebébe kell nyulnia.
Ezért elküldött a körzeti orvoshoz,aki azt mondta,hogy a szakorvosnak kell ezt kiadni,utána a védőnőhöz küldött,aki egy jogszabályra ( 33/1992.(XII.23.) NM rendelet ) hívatkozva utalt arra,hogy a szakorvosomhoz menjek.
Ezek után ismét hívtam a fízetett szakorvosomat,aki elmondta,hogy ha kifízetem az amugy alap esetben TB-re elvégezhető vízsgálat díját,akkor ad beutalót!
Ezért "pult alatt" bekellett szereznem egy ismerös szakorvostól egy ingyenes beutalót,hogy a kötelező AFP vizsgálatom meglegyen.
A második dolog amire oda kell figyelni,hogy a választott szakorvosod melyik klinika alkalmazottja,ugyanis,ha véletlen pld kora szüléses vagy akkor azt pld Bp-en 3-4 helyen tudják szakszerüen végezni az ottani orvosokkal!Hiába fízettél 5-6-7 stb hónapig orvost,ez esetben a koraszülött intézmény ügyeletes orvosa fogja a szülésedet elvégezni!
Tanulság az hogy olyan fízetős szakorvost kell választanod,aki ez esetben is veled lehet,mivel olyan kórházi intézmény alkalmazottja,mint pld a SOTE vagy a Schöfmérei kórház.
 
 


sziasztok!nekem van három gyermekem ,mind a hármat eggy orvosnál szültem!!!Szerintem az a legfontosabb,hogy megbizzatok az orvosban és biztonságban érezzétek magatokat mellette!!Ha van eggy magán orvosod akkor szerintem a pénz már mellékes dolog mert úgy is adnál az orvosnak,csak így nyugottabb vagy,hogy tudod van kire számítanod!A korház kérdés meg úgyis eldől akkor amikor orvost választasz!Egyszóval szerintem a bizalom és a biztonság érzet a legfontosabb!!!!!!!!!!!!! :lol: :wink:

Kép
Kép
Kép
 
 

 
 
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: