Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

az Istvánban szeretnék szülni, kérdésem lenne, ki ismeri, hogy ismeri Artner dokit? Mi a vélemény a kórházról, az ottszülésről.

Előre is köszi a segítséget!

Guriga
 
 


Szia Guriga !

én szűrővizsgálaton találkoztam vele, akkor nagyon szimpatikus volt. Azóta én is szeretnék jobban informálódni róla, de alig említik a nevét a fórumokon. Miért van így, nem tudom, de hátha elindul valami. Te ismered személyesen ?

Üdv.

Bocida
 
 


Sziasztok,

Én is egyszer találkoztam vele, szimpatikusnak tünt és szeretnék róla több infót. Most vagyok 8 hetes és szeretnék nála szülni.Hány éve praktizálhat? Örülnék, ha megírnátok, hogy ti hol találtatok róla eddig infot, mert én csak itt a Babaneten láttam róla 2 üzenetet.
Üdv
Relahu
 
 

 
 

Sziasztok !

úgy tudom a Telki Magánkórházban is praktizál és az István Kórház alapítványában is részt vesz. (www.boldogszuletesert.hu).Ez nem túl sok infó, én is csak két hozzászólást találtam, egyébként nem nagyon írnak róla a fórumokon. Dolgozik a Medicover Klinikán is, nekem ott ajánlották. Nem tudjátok van-e (és ha igen hol) magánrendelése ?
Üdv. B
 
 


Sziasztok!Kép
Nekem ő az orvosom,két éve szültem nála.Nekem eddig csak jó tapasztalatom van róla.Bocida!A doki magánrendelőjének címe.XIII.ker.Kresz Géza u.38 I/2
Tel.szám:309521126
üdv.Timkó
 
 


Szia Timkó!

köszi az infót! Hol szültél, az Istvánban ? Magánrendelésére jársz ? Írnál egy kicsit bővebben. Nagyon örülök, hogy jelentkeztél.
Üdv. Bocida
 
 


Szia Bocida!Irdd meg az e-mail cimed,a többit megírom privibe.Timkó
 
 


Sziasztok,

Örülök hogy így összejöttünk.Kép. Én is a Medicoverben voltam Artner Attilánál. Üdv
 
 


Szia Tinko !
íme az e-mail címem: hanischmidt@freemail.hu. Várom a leveled.Előre is köszi. B.

Szia Relahu !
nem tudod melyik napokon rendel a Medicoverben ? Gratulálok a pocaklakóhoz !
Felvetted már a kapcsolatot vele ? Ha nem tévedek éppen aktuális lenne. Szerintem biztos elvállal, én amikor voltam nála és említettem, hogy tervben lesz a közeljövőben a baba, annyit mondott, hogy ha gondolom jelentkezzek nála.
Üdv. B.
 
 


Sziasztok,

Nagyon örülök, hogy megtaláltalak Titeket - épp most jövök a Medicoverből, én is Artner Attilához járok és a 8. hét elején járok. Csütörtökön délután háromtól rendel itt, a magánrendelőjében szerdán délután, ez biztos, mert a múlt héten szerdán a Kresz Géza utcában jártam nála. Eddig minden super volt, kedves és alapos.

Kedves Timkó, nekem is elküldenéd a tapasztalataidat vele és a Medicoveres szüléssel kapcsolatban? A cimem: kissmonika26@hotmail.com Köszönöm, Móni
 
 


Sziasztok,

meg tudom mondani a Medicover telefonszámát, ott meg lehet kérdezni mikor rendel a doki. Én is azt tuddom, hogy csütörtökön délután rendel, mert én akkor voltam nála. Tel:06-1 4653-100. Eddig egyszer voltam nála, még nem beszélgettem vele részletesen. A korház miatt választottam őt, a Szt. Istvánról sok jót hallottam.
Üdv:R
 
 


Sziasztok,

eddig senki nem írt ide, most véletlenül néztem vissza és lássatok csodát.

Én egyszer voltam Artner dokinál, minden rendben volt, kedves volt, jó sokáig ultrahangolt, hogy mindent megnézzen. Nekem a fodrásznőm bőrgyógyász férje ajánlotta. És az István Kh. miatt maradtam mellette, mert a többi ajánlott doki máshol vezet szüléseket.

Írjatok még bővebben, igyekszem nem elhanyagolni a Babanet Társalgót. Egyébként ma 16 hetes a Babuskám, remélem minden rendben lesz Vele.

Sziasztok: Guriga
 
 


Sziasztok, örömmel fedeztem fel, hogy Artner doktor a téma.. 12 éve járok hozzá, 2 éve született nála a kislányom - csak a legjobbakat tudom mondani. Az István Kórházban szültem, akit bővebben érdekelnek a tapsztalatok, szívesen megírom privát üzenetben. Mindenkinek boldog babavárást!
 
 


Sziasztok!
Kedves Siso és Timkó! Elküldenétek nekem is a tapasztalaitokat.Címem:rekaladanyi@yahoo.com. Nagyon köszönöm.
R
 
 


Sziasztok !

Siso,Timko : nem tudnátok megírni itt a tapasztalatotokat a fórumon,ui. ha privátban mennek a dolgok éppen a lényegét veszti el a fórum (ami oly sokára indult be). Biztos sikerül úgy leírni, hogy senkire nézve ne legyen bántó, ne tartalmazzon "tilos" infókat. Timkó még egyszer köszi a privit, de ezek után jutott eszembe, hogy így a többiek nem tudnak "informálódni". Mi a véleményetek ?
Üdv. Bocida
 
 


Sziasztok, végül is miért ne írhatnám meg a lényeget, mikor abszolút pozitív élményeim voltak?
Szóval több, mint 10 éve ismerem Artner doktort a magánrendeléséről - alapos, figyelmes,és emberileg is nagyon megnyerő. Várandósságom alatt is maximálisan odafigyelt ránk, nagy előny, hogy ultrahangozásban is tapasztalt, emiatt sem kell máshová mennie a kismamáknak. Türelmesen válaszol a kérdésekre, mindig van ideje a páciensre, megnyugtató válaszokat ad,nem titkolja el a lehetséges veszélyeket, ugyanakkor nem is rémisztget feleslegesen. Minden alkalommal kiegyensúlyozottan, megnyugodva távoztam a rendeléseiről.
Szülés közben is biztonságban éreztem magam, és abszolút megbíztam benne, tudtam, hogy csak azt és akkor javasolja, amire feltétlenül szükség van,nem az ösztönzi, hogy minél előbb "a munka végére érjen" hanem hogy a mama és babája érdekében cselekedjen, ha kell, az átlagos időn felül is (nálunk pl. a vajúdóba/szülőszobába kerüléstől számított 17. órában született meg a baba, több, mint 2 órás kitolással.) Szülés után sem feledkezik meg a páciensről , minden nap megkeresett. A szülésznőt is ő ajánlotta, vele szinténmaximálisan elégedett voltam.
Azt hiszem, dióhéjban ennyit tudnék mondani - bárkinek szívesen válaszolok további kérdésekre! Szép napot Mindenkinek!
 
 


Szia Siso,
köszi az összefoglalót. Elárulod, hogy ki volt a szülésznőd ? Milyen gyakran jár be Artner dr. az István Kórházba ? Az ultrahangot magánrendelésen vagy az Istvánban csinálta ?
A 17 óra nem lehetett semmi.Gratulálok.
Üdv. Bocida
 
 


Szia Bocida,
a szülésznőt Lomenné Marikának hívják, szerintem minden kismamájának őt ajánlja, együtt dolgoznak. Nem tudom, milyen gyakran jár be az Istvánba, időnként ő rendel az alagsorban, az ultrahangon is (nekem néha ott csinálta, néha a rendelőjében - azóta már egy új gépe van a magánrendelésen.) Még egyszer: csak jót tudok róla mondani. Minden jót Neked!
 
 


Sziasztok! Mennyit ker a maganrendelesen?
 


Sziasztok, én 10 000 Ft-ot fizettem a magánrendelésén, ultrahanggal. Nagyon rendes volt. Köszönöm a privát mailt én is, jó ötletnek tartom, hogy próbáljunk a fórumra visszatérni.

Kedves már mamák: nekünk az a vágyunk, hogy a férjemnek ne kelljen hazamennie, tehát a 24 órás room-in mellett ő is benn maradhasson velünk. Hallottam, hogy az Istvánban van egy ilyen szoba, ezért is, no meg a bababarát kórház miatt gondoltuk, hogy jó lesz. Viszont most irják, hogy a "családi szoba" szinte mindig foglalt, lehetetlen bejutni. Van erről tapasztalatotok?

A másik kérdés: jártatok valamilyen szüléselőkészitő tanfolyamra, ha igen, mikortól? Úgy hallottam, az Istvánban van ilyen. Persze ez még nagyon ráér, hisz csak a 10. hétben vagyokKép)))
Két hét múlva megyek újra dokihoz, majd beszámolok.

Köszi, Móni
 
 


Szisztok,

A "családi"szobára én is rákérdeztem a dokinál és az úgy működik, hogy amikor bemész a szülőszobába akkor jelzed, hogy szeretnél oda menni. Előre nem lehet bejelentkezni mivel a szülés időpontja nem pontosan kiszámítható. Ha felszabadul vagy szabad akkor akár a szülés után beköltözhetsz. Én voltam a Medicoverben és a magánrendelésén is és az a tapasztalatom, hogy a magánrendelésén közvetlenebb a doki, nincs ott vele senki, az asszisztens a Medicoverben nem túl kedves. Mennyibe kerül a szülés a dokinál? A gátmetszésre rákérdezett valaki, hogy alakmazza-e és hány százalékban?Nekem a gátmesztés az egyik fontos szempont. Ha érdekel valakit a téma a www.születeshete.hu oldalon a szülés menüpont alatt lehet erről olvasni.
Üdv:R
 
 


Sziasztok!

Először vagyok itt és már másodszor próbálom feltenni a kérdéseimet, de valamiért nem jelenik meg. Sebíj! Talán mostKép

Szóval szeretnék minden lehetséges információt megtudni Dr. Artner Attiláról, mint orvosról és mint emberről egyaránt. Érdekel, hogy ki milyen orvosnak tartja? Ugyanolyan-e a magánrendelésen és a kórházban? Van-e családja, gyerekei? Biztos lehetek-e benne, hogy ha rá bízom magam, akkor végig kísér-e? Tud-e valaki rosszat róla?

Köszönöm, ha segíttetek!

Kata
 
 


Sziasztok!

Én eddig 2x voltam Artner dokinál és mindegyik alkalommal nyugodt volt és normális, türelmesen válaszolt a kérdésekre. Mi viszont Párommal kevéssé voltunk türelmesek, mert bár időpontot kaptunk, másfél órát kellett várnunk. Remélem ez máskor azért nem lesz így. A doki azt mondta, ez azért is volt, merthát az előző betegek minden gondját-baját igyekeztek közösen megoldani, szóval jó sokáig foglalkozik egy pácienssel.

Kata, nekem a gátmetszésről azt mondta, hogy 40%-ban szokták csinálni az Istvánban, de addig még én is megpróbálok mindent, nehogy a 40%-ba essek bele. Nekem sincs kedvem a dologhoz. Régen is megszültek valahogy az asszonyok, akár a kukoricaföldön is, nem hinném, hogy gátmetszés híján több probléma adódott volna, mint napjainkban.

Saját vélemény: szerintem a gátmetszésre azért van nagy arányban szükség, mert sok esetben meggyorsítják a szülést, és a mamának nincs ideje rendesen kitágulni. Ha hagynák saját ütemében vajúdni, a Baba utat törne magának szép lassan. Javítsatok ki, ha nem így van. Ez csak egy elképzelés.

Üdv: Guriga
 
 


Sziasztok,

A Medicovernek az az előnye, hogy ott időpontra mész és ott be is tartják. Kismama eleve dupla időpontot kap, ami 2x20 percet jelent.Kíváncsi lennék, hogy ti mire kérdeztetek még rá a szüléssel kapcsolatban, írjátok meg legyetek szívesek. Nekem pl. mondta, hogy nincs borotválás, beöntés. Császár arányára nem kérdeztem rá. Még azt mondta, hogy van szerda délutánonként terhestorna az Istvánban. A gátmetszéssel kapcsolatban egyetértek,külföldön pl. 2%-ban tartják indokoltnak és ez nagy különbség
Üdv:R
 
 


Szia Relahu,
Te már nagyon tapasztaltnak tűnszKép)) Még mindig a Medicoverrel kapcsolatban kérdeznék: a családi szobát azt értem, hogy ha üres, akkor jó. De nekem pl arany kártyám van, amiben az van, hogy kórház esetén egyágyas ellátást biztosítanak. Erre rákérdeztél már esetleg, hogy ez így van -e? Hisz ha egyágyas, akkor "életem párja" egy matracon is elvan, csak engedjék, hogy benn maradjon...

Azt hiszem, fel kell zárkóznom tájékozottságban, én még kérdezni se tudok a szülésről, igaz még csak a 11. hétben vagyok.
 
 


Szia Móni!

Nekem az alap kártyám van, de ez nem is jutott eszembe, jó ötlet rákérdezni. Én 20-án megyek és úgy értelmezem, hogy te előbb mész. Ha ezt megtudod megírnád, mert akkor lehet hogy én is váltanék kártyát. Nekem is nagyon fontos lenne az hogy a férjem is velünk legyen. Én most vagyok a 13. hét elején.
Üdv:
Relahu
 
 


Sziasztok!
Alapítványi szoba (nem Medicoveres, hanem magánrendeléses páciense vagyok) 2 évvel ezelőtt úgy működött, hogy a kórházi felvételnél, a szülésznőnél kellett jeleznem, hogy erre tartok igényt (a szülésznőt is ő ajánlotta). Két nap múlva juthattunk be, a kisebbikben feküdtem, ott tényleg csak egy matrac fér el a kispapának, de sebaj, azt a pár éjszakát ki lehet bírni és így legalább együtt van a család. Nem tudom, azóta változott-e a rendszer (nem hiszem). Aranykártyás tapasztalatom nincs.
Kérdeztétek a gátmetszést: én nem úsztam meg, (nagy volt a babám és elég nehezen akart kibújni), viszont semmit nem éreztem sem a vágásból, sem a varrásból. Igaz, utána fájt egy darabig, de ahogy rendbejött, el is felejtettem, semmilyen negatív következménye nem maradt. Varratszedés sem volt, felszívódót használnak. Borotválás, beöntés valóban nincs, sőt, saját ruhában lehet vajúdni/szülni, ez is jó érzés-kevésbé érzi az ember lánya kiszolgáltatottnak magát, mint abban a helyes kis kórházi pendelyben.. Nincs lábfelkötés és lábzsák sem, valamint a kispapáknak sem kell zöldbe bújniuk, elegendő egy cipővédő.
"Tarifáról" is szó volt: tudtommal előre nem mond semmit - a szülés körülményei döntenek (én az átlagos "díjat" fizettem, noha nem csak én izzadtam meg, hanem a doktor is rendesen..)
Szüléselőkészítő: az Istvánban hetenként 1x tartanak előadást, ha jól emlékszem, 10 héten keresztül, (egy pszichológusnő ill. a vezető szülésznő tarttotta anno) elég jó, én mindegyiken voltam. Van kismama-torna is, arra nem jártam (viszont kismama jógára igen - ezt nagyon tudom ajánlani).
KATA989: én rosszat nem tudok mondani, sőt, csak csupa jót - hosszú évek óta járok hozzá. Akit "elvállal", biztos nem hagyja cserben (szerintem alig lehet szabadságon..). Semmi különbség a kórházi és magánrendelői bánásmód között, egy abszolút természetes viselkedésű, megbízható orvos és tényleg sok időt fordít egy-egy páciensre. S ami egy kismamának további biztonságérzetet ad: háromgyermekes családapa
 
 


Sziasztok!

Siso, megelőztél, ma hallottam, hogy 3 gyermeke van Artner dokinak, és azt is megtudtam, hogy 1 feleségtől, mert ugye az sem mindegy Kép

Állítólag nagyon jó UH-s az országon belül, egy barátnőm hozzá jár UH-ra.

Kata989, ha találkozom a barátnőmmel, bővebben kifaggatom, csak ő sajnos nagyon elfoglalt.

Üdv Mindenkinek: Guriga
 
 


Szia Relahu,
Én is 20-án megyek, 16.20-ra a 3 hónapos szűrés eredményeivel. Majd jól kikérdezem és megbeszéljük a tapasztalatokat. Te kb egy héttel vagy "idősebb" nálam, én szerdán kezdem majd a 12. hetet, ha minden jól megy. (nagyon babonás vagyok...Kép))
Én terhes vízitornára járok a MOM-ba, nagyon jó, mindenkinek tudom ajánlani!
Üdv,
Móni
 
 


Szia Móni!

Küldtem neked privátba egy levelet.Kép
Üdv:
Relahu
 
 


Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, ill. kettő:

1. Mi az a Medicover? Már egy ideje fúrja az oldalamat, gondoltam, most már megkérdezem.

2. Ti milyen tornára jártok? Milyen fajták vannak? Mi a különbség intimtorna és kismama torna között? Tudtok vmi jót a III. kerületben? Vagy Békásmegyeren?

Köszi előre is!
Üdv: Guriga
 
 


Sziasztok,
A Medicover egy magánklinika, ahova el tudsz jönni ha van valmilyen problémád és itt van terhergondozás is.Én azért választottam, mert nemrég költöztem Budapestre és nem ismertem itt orvosokat. Meg azért is, mert nagyon közel van a munkahelyemhez is. Nem vagyok velük 100%-as megelégedve, de elmegy.Nem rugalmasak időpontban ha pl. sürgős problémád van. Ha érdel többet olvashatsz a www.medicover.hu oldalon róluk.
Üdv:
Relahu
 
 


Szia,

amint emliitettem, én a MOM-ba járok AQUANATAL nevű tornára, ami a viizben zajlik. Itt olvashatsz róla:
http://www.momwellness.hu/index_hu.html
Emellett amikor tudok, elmegyek úszni is, no ne versenyúszást képzelj el, inkább 20-30 perc közötti csendes úszkálás. Nagyon jól esik! Később még egy "rendes terhestornát" is tervezek, de az még ráér.

Azért mozgok ennyit, mert 1. szabad 2. van két porckorongsérvem és emiatt nem lenne jó, ha meghiiznék nagyon és fel kell készülnöm a majdani pocak cipelésére. Egyébként nem vagyok egy "fitness-fasiszta"...

Mellesleg a viizben töltött idő alatt a rosszullét/fejfájás megszűnik, a pocakom nem feszül, nagyon megnyugszok és utána is kellemes a közérzetem. Ez itt a reklám helyeKép

Az intimtorna a gáttájéki izmok speciális tornája, Kriston Andrea nevére ha rákeresel, sok infót találsz. Ez is felkésziit a szülésre bizonyos szempontból, ám ezzel szemben a kismamatorna komplexebb: a jellegzetes problémák elkerülése mellett (hátfájás, visszér stb)erősiit, kondicionál és az egész testre koncentrál. Sok kismamatornál foglalkoznak gátizomfejlesztéssel és használják az intimtorna bizonyos gyakorlatait. Remélem, ezzel segitettem.

Sziasztok,
Móni
 
 


Sziasztok!
Köszi a sok infót a Szt.Istvánról,és Dr.Artnerről,s főleg,hogy nyilvánossá tettétek.Eddig csak újságból-könyvből(Hol jó szülni)ismertem,de a ti tapasztalataitok végleg meggyőztek.Ha valami fontos van,írok.
boggy
 
 


Szia Móni!

Az AQUANATAL-on Nandu is ott van? Õ tartja vagy másik oktató?
Köszi:
R
 
 


Szia Relahu,

Nem, ezt a tornát Bokrétás Andi tartja, az ő módszere, Nandu azt írta egy e-mailben, hogy különbözik az övétől. Én nem tudom, mi a pontos különbség, mert a MOM mellett lakom és nagyon kényelmes odajárni, a másikat még nem próbáltam

Ha a Nandu-féle módszer érdekel, akkor keresd Radics Adriennt, 06/30 3074037.

Móni
 
 


Sziasztok!

Jól eltűntem, bocsánat. Lenne néhány kérdésem ahhoz, aki szült már dr. Artner Attilánál:

mennyi az átlagos szülési tarifa?
És meddig mehet fel?
Mennyi az orvosnak, mennyi a szülésznőnek?
Õ mondja meg, mennyit kér, vagy gondolomformán adunk neki?

Én már több helyen érdeklődtem (nem Artner doktorról), de nagyon különböző volt a válasz.

Kérlek Titeket, gyorsan írjatok, már a 36. hétben vagyok, bármikor mehetek :-)

Köszi előre is! Üdv: Guriga
 
 


Sziasztok!
Megtudná nekem mondani valaki Artner Attila István korházi rendelőjének a telefonszámát amin be tudnék hozzá jelentkezni!?
Előre is köszi:Ildy
 
 


Sziasztok lányok!

Cili vagyok, a második babánkat várom és adódott egy számunkra óriási probléma. A kórházátalakítások miatt kórház és orvos nélkül maradtam 28-hetes terhesen. :( Sajnos a körzetünkben nem maradt olyan kórház ami szóba jöhetne. :evil: Azóta még a terhességet sem tudom úgy élvezni mnt előtte. Aggódok, hogy hol találok olyan orvost aki ennyi idős terhesen átvenne és nem csak a PÉNZ számít neki. A netet bújva találtam rá a Szent Imre és a Szent István kórházra, a kettő között dilemmázok csak félek, hogy nem tudnám megfizetni az ottani orvosok 80-100000-res tarifáit. Mert ilyeneket olvastam.

Ha tud valaki konkrétumot írni orvosokról és tarifákról nagyon-nagyon megköszönném.
Egy kétsébeesett kismama.

Szép napot MINDENKINEK!
Cili.
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron