Új privát üzeneted érkezett!

A Nyírő Gyula Kh. Meddőségi Centrumával kapcsolatban írjon bárki, aki ismeri, oda jár, orvosokról, nővérekről, bárkiről, bármiről. Én most kezdtem a kezelést, és érdekelne hogy mire számíthatok.
 


Én szerencsére nem jártam oda, de egy ismerősöm igen.
Az árak elég borsosak (egy UH 12000Ft), a statisztikáik viszont nagyon jók.
Sok sikert!

Boeske

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Szióka!

Én szerencsére csak a doki miatt jártam oda. Természetes terhességem volt. Az árakat ki lehet bírni. Egy ultrahangos vizsgálat tavaly 5000 Ft volt, idén 6000 Ft. Szerintem ez nem olyan vészes. Az én orvosom Fülöp Dr. volt. Nagyon nagyon aranyos. Odafigyelő doktor. Sokat köszönhetek neki. Az életem legszebb ajándékát, Dorkababámat.
Szerintem nagyon rendes ott mindenki.

Puszi.

Betti

Sok sok szerencsét, sikert és legalább egy egészséges kicsi babócát kívánok neked. Kép
 

 
 

A Csepegő doki is szuper, bár meddőségi kérdésben nem tudok hozzászólni, de nála szültem, és én is oda jártam hozzá a 4.emeletre a meddőségibe. pénzt soha nem kért, bár az elejétől fogva adtunk, amennyit gondoltunk. de gondolom a meddőségi kezelésnek hivatalos útja van, így biztos konkrét áraik vannak. a szülészetnek ez e legkulturáltabb része, szépen felújított helységek, tisztaság. a lényeg, a doki tényleg nagyon jó fej. sok sikert!
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

Én is a Nyírőbe járok, legalábbis egyelőre, 17 hetes várandós vagyok. Azért írom, hogy egyelőre, mert meddőségi kezelésen estem túl, és a lombikbaba és a genetikai vizsgálatok miatt javasolják az itteni ellenőrzést a 16-20. hétig. A kezelésről csak jókat mondhatok: nagyon profi szakemberek végezték a dokimtól kezdve a biológusokig és a nővérekig. S ráadásul, az országban, mint utólag megtudtam, itt a 40 %-ot is eléri az eredményesség. Más intézetekben, még magánintézetekben is, jóval kevesebb, 25-32%, az EU-s országokban pedig csak 20%. (Ezért indult meg a lombikturizmus Mo-ra.) A lombik előnye, hogy képzeljétek, mi már a 3. napon láthattuk a magzatot, még a beültetés előtt! Fantasztikus élmény!

A kezelés menetéről az aktuális infokkal együtt általában az asszisztens nővérek adnak felvilágosítást egy külön tanácsadáson és megbeszélésen (ingyen), akik aztán dátumra, napra-órára pontosan végig követik, hogy mikor, milyen szakaszban vagy. Azt viszont ne várd el, hogy kérdések nélkül felvilágosítást adjanak a kezelés menetén kívül előre, bármiről is. Szerintem a dokikkal együtt az ő filozófiájuk: minél kevesebb infója van a páciensnek, annál könnyebben koncentrál az aktuális szakaszra, s nem stresszeli magát feleslegesen (s mellesleg nem is nehezíti meg az ő dolgukat). Így tehát amolyan felfedezéssé, kalanddá alakul át az egész procedúra, számomra legalábbis az volt.

A meddőségi egyébként a kórház 4. emeletén van, gyönyörűen felújított részleg. A nővérek nagyon kedvesek, és az orvosok is. A rendelők ebben a nagy melegben légkondisak, sajnos a váró, már nem, ott, ha délutánra kell mennetek, meg lehet főni. Délelőtt viszont kellemes.

Az árakról. A megtermékenyített petesejt lefagyasztása, és az orvosi tanácsadás ingyenes, egészen az első, terhességet igazoló UH-ig. Onnan már erősen ajánlott, de szabadon választható magánrendelés van, Vereczkey doktornál 12000/alkalom, UH-gal együtt. A petevezeték átjárhatóság szintén lehet ingyenes, TB támogatott, de akkor kicsit fájdalmas, és 1 napot feküdhetsz a kórházban. Ja, és röntgennel csinálják, ami egy terhességre készülő nőnek nem biztos, hogy jó. Van fájdalommentes eljárás is, ami után rögtön elhagyhatod a rendelőt, ez 38000 Ft, de nem röntgenes, s több felvételt több dimenzióban csinál. A gyógyszerek szintén sokba kerülnek, egyénenként függő, mit ír fel az orvos. Viszont pénz legyen nálad, mert egy alkalommal akár 70 000-et is le kell tenni az injekciókért, és nem szólnak előre. (Ugyanis "nem tudhatják előre", felírja-e a doki...) A jó a rosszban, hogy a lombikért nem egyszerre kell fizetni, hanem a kezelés menetének megfelelően, fogd fel egyénileg ütemezett részletfizetésnek. :lol:

A szülés azonban más tészta, s ebben szeretném kérni a segítségeteket! Tudtok valamit dr. Vereczkey Attiláról? Hogyan folyik le nála a szülés és mennyire emberközeli? Azt hallottam, a honorárium nála elég magas, s bár jó orvosnak és az eddigiek alapján kiváló szakembernek tartom, a fentiek miatt meg kell gondolnom, hogy nála maradok-e, vagy keresek valaki mást.

S tudtok arról valamit, hogy a Nyírőben van-e terhestorna, v. egyéb, a szüléssel kapcsolatos tanfolyam? A szülésfelkészítőről én is hallottam, hogy indítják, és 3 napos tréning, de ha tudtok róla valami bővebbet, kérlek, írjátok meg!

Apropó, melyik szülésznőt ajánljátok szüléshez?

Várom a válaszotokat, mert sürget az idő. Köszönöm előre is, s élményekben gazdag nyaralgatást kívánok! :oops:

Ariedne
 
 


Sziasztok,

Én is jártam a Nyirőben dr. Fülöp Istvánhoz. Csak jót tudok róla irni.
Már az első vizsgálat után megtalálta minden bajom forrását, amit előtte 2 évig nem láttak más nőgyógyászok.
Tavaly októberben műtött meg, és idén márciusban már terhes is lettem. Novemberre várom a babámat, igaz már nem hozzá járok , mert győri vagyok és végül itt választottam dokit a terhesgondozáshoz.

Igaz a műtétért 180.000 ft-ot kellett fizetni, de az , hogy most itt mocorog a baba a pocakomban minden pénzt megér.

Egyébként több ismerősöm is járt hozzá, ki a baba miatt, ki egyéb nőgyógyos panaszokkal, és eddig még mindenki megelégedve távozott.

Móni
 
 



Kép


Na végre!
...nem véletlenül voltam kiakadva az árakon én sem!
 
 


Sziasztok!

A Nyírőbe járok nőgyógyászhoz(lassan 10 éve),de szerintem a meddőségi részleg borzalmas.Kb.4 hónapig jártunk oda,szegény férjemet kezelték végig.Engem meg sem néztek.Utolsó alkalommal amikor ott voltunk már meg is akarták műteni 40000 Ft-ért és úgy beszéltek vele,mint egy genetikai selejttel aki akár a rötyin is lehúzhatná magát.Röhögve közölték,hogy ilyen spermaképpel ne akarjon gyereket,csak lombikkal.Megkérdezte,hogy annak mi a menete,erre a válasz:"Magának nem sok köze lesz ahhoz a gyerekhez."Szörnyen megalázó volt.A befizetett pénz a doki zsebébe ment.A leletkiadásra is 30-50 percet kellett várni.
Átmentünk másik dokihoz,másik intézetbe.Itt már mindkettönkre kíváncsiak voltak.A páromat fölösleges lenne megműteni és annyira mégsem borzalmas a helyzet,mint ahogy a Nyírőben mondták.Minden befizetett pénzről számlát kapunk.Egy ciklusomat kellett megvárni a hormonvizsgálatok miatt és a következőnél már el is kezdték a kezelést.Most várunk az első beültetésre.
 
 


Sziasztok!

A Vereczkey már régen megbukott. A mostani csak hab a tortán.

http://www.vitalitas.hu/?did=13694&ctype=1

Mi is ott kezdtük anno, a drága doktor úr a magánrendelőjében végzett petevezeték átjárhatósági vizsgálatot rajtam, potom 37 ezer forintért. Akkor látott myómát, cystát, stb. Azonnali műtétet javasolt.
Nem nyugodtam bele az eredménybe, elmentem még két orvoshoz. Mondanom sem kell, semelyik orvos nem látott semmi olya, amit műteni kellene. Kértem Vereczkeytől a leletemet, aminek kiadását megtagadta és a mai napig nem kaptam meg.

Nem tudom, aki járt ott, milyen tapasztalatai voltak a főnővérrel. Egy fiatal, beképzelt, flegma nő, aki az emberekkel teli folyosón akkora szájat nyitott rendszeresen a várakozókra, hogy az hihetetlen.

Legutóljára a doktor úr egy ismerősömnek tuti babát ígért. mindössze 600 ezerért. Na, a tutiból nem lett semmi. Most 6 évig fizetik vissza a kölcsönt, amit felvettek és álmodoznak arról, hogy hátha egyszer nekik is lesz gyermekük. :(

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!


Én a Dr. Vereczkey Attilának köszönhetem 2 gyönyörű gyermekemet, akik nélküle nem lennének.
Engem is megműtött myomával, a zárójelentés mellé fotót (nem ultrahangos, hanem valódi fényképet) kaptam a műtét előtti és utáni állapotról.
A kioperált daganatot szövettanra is elküldték a pathológiára. (talán összeesküvés elmélet?)
Ezután inszeminációval elsőre sikerült az ikerterhességem.
Nélküle nem sikerült volna.
Sok sortársammal találkoztam a kórházban, akinek ő volt az utolsó lehetősége és segített rajta. Jó lenne ha ők is írnának. A vádak pedig olyanok, hogy azokat bizonyítani is kell.
Szerintem szuper orvos és ember és a férjem is ezen a véleményen van.
Egyébként rettenetesen túlterhelt orvos, és amit ő csinál szerintem nem lehet pusztán a pénzért csinálni.
Szerintem azért sokant abban a téveszmében szenvedtek, hogy a sok pénzért már mindent megengedhetnek és a ..............is ki lesz nyalva.
Szerintem ő csak és csak a munkájával foglalkozott. Nem tudom elképzelni, hogy ok nélkül műtögetett volna. Persze bizonyítani kell az ilyen állításokat.
Egyébként meg kell nézni, hogy milyen autókkal járnak a nőgyógyászok úgy általában, és mennyi pénzeket fizetnek ki a nők a többieknek is.
Van aki ezért a pénzért ad is valamit.
Az sajnos hiú ábránd, hogy az orvosoknak nem kell pénzt adni.
Remélem elindítok egy jó kis vitát. Veszekedni senkivel nem szeretnék még interneten keresztül sem.
Az az egyetlen mondatom amely esetleg valakit sértene, kérem senki se vegye magára. Sajnos én sok nőt láttam ott akit én is kizavarnék a rendelőmből, bár ezt sem nagyon tudom elképzelni róla.
Na mindegy. Szóval várom a felháborodott vagy helyeslő válaszokat.
Sziasztok. és mindenkinek akinek még nem jött össze a gyermekáldás, annak hajrá, mert nincs ennél csodálatosabb az életben!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote]
 


A vita jó dolog,de én nem a Vereczkeyről írtam.4 hónap alatt nem jutottunk el odáig,hogy engem ott bárki is megnézzen.Ja,pénzzel sem vagyunk tele.Ezért jobb is nekünk a Kaáli,mert ott amit lehet TB-re csináltatnak és nem kell annyit várni.Pláne nem úgy,hogy 3 nővérke beszélget a pultnál a mindennapi problémájukról.Nem hiú ábránd,hogy nincs hálapénz:Kaáli Intézet!Meg érdekes,hogy itt 1 hónap alatt többet tettek azért,hogy lehessen babánk,mint a Nyírőben 4x ennyi idő alatt.
 
 


Kedves Mereszt!


Én örülök neki, hogy a Kaáli Intézet ilyen klassz és jó és neked és másoknak is bejött.
Nem tudom, hogy a Kaáliban hogy van, ott végig vállalják a terhességet? Úgy tudom, hogy a meddőségikben általában csak a 12-ik hétig tart a gondozás.
Azt szeretném ebből kihozni, hogy szülésnél úgyis fizetned kell.
Persze megteheted, hogy nem fizetsz.
És persze valószínűleg van olyan orvos is aki nem kér pénzt, de olyan van- e szerinted aki nem fogadja el???? Végül is lehet.
Egyébként nekem egy bizonyos oknál fogva nem kellett fizetnem, hálapénzt mégis adtam, és örömmel tettem, mert az eredmény minden pénzt megér. Sőt pénzzel nem is lehet kifejezni.
Remélem minél előbb sikerül a baba.

Szia
 


fruzsi!
Nem tudom, Ti mennyi pénzt tartottatok reálisnak, de engem nagyon fölháborított, h a vezető főnővér egy szobába behívott és 4 szemközt megmondta, ezért mennyit szokás adni...
Persze biztsosan az zavart, hogy én a felét tartottam megfelelőnek. :shock: Az is zavart, hogy még a kezelések előtt megkérdezték, mi a foglalkozásunk és a kartonunkra rá is írták. Nekem a munkahelyem nevét is megkérdezték. Ugyanakkor a transzfer napján a szobában ugyanazért a beavatkozásért másoknak más összeget mondtak 4 szemközt. Szóval ok a hálapénz, de ennyire intézményesen már nem tetszik...el tudja azt dönteni mindenki, h mennyi a megfelelő. Aztán persze az is kérdés, mennyire volt ez a főnővér túlkapása...
Nekem a Vereczkey viselkedésén túl a személyzettel is gondom volt. Nem vagyok egyáltalán nagyszájú és nem is várom, hogy a hátsóm is.... Sajnos volt olyan nap, h reggel 8-tól délután 4-re végeztem és közben a nővérek tényleg minden mással foglalkoztak, csak a betegekkel nem. Én ezt még egy rosszalló pillantással sem véleményeztem, de azért nem esett túl jól. A nővérem is egészségügyben dolgozik és szerencsére biztos forrásból tudom, hogy azért még vannak erkölcsös emberek ezen a pályán is. Sajnos ebben a meddőségi centrumban nincs sok belőlük :(
 
 


Helo tapedli!


Tulajdonképpen meg kell mondjam és semmennyi pénzt nem tartok igazából reálisnak, de sajnos ezt nem én, nem mi határozzuk meg.
Sajnos kell adni és kész. Legjobb lenne ha nem kéne, de ez már sajnos egy bevett rossz szokás.
Arról, hogy milyen pénzeket kértek én inkább nem nyilatkoznék. Negatív dolgokat nem szeretnék írni.
Ezekben a dolgokban bizonyára van valami, én nem mondom.
Mindenesetre az ilyen dolgok mögött mindig több embert lehet sejteni.
Azt mindenesetre tudni kell, hogy itt össz-vissz 3 orvos rendelt, és néha benézett még más orvos is. De összesen ez a 3 orvos rendelt ugye délelöttönként. Na most még rendelés közben ezek az orvosok mennek szépen a műtőbe, egy kis műtét egy kis szülés, stb. Ezt sajnos sokan nem tudják, csak azt látják, hogy az orvos elhúz, és áll a rendelés.
A nővérek ezalatt szerintem simán megbeszélhetik a magánéleti problémáikat is, mást úgysem tehetnek.
Ha csak nem azt szeretnéd, hogy a nővérek vizsgáljanak meg.
Én tulajdonképpen a Vereczkey-ről mondtam véleményt és azzal az újságcikkel kapcsolatban ami a népszabadságban szept. 16-án megjelent.
Felesleges műtétek stb. Én amikor bent voltam a kórházban hallottam olyan esetről, hogy myoma mellett beültetést csináltak, persze nem sikerült.
De volt olyan csajszi is aki myomák mellett lett terhes (természetes úton) csak éppen szülésnél a méhét is ki kellett venni.
 


Szia Fruzsi!

A Kaáliban nem vállalnak terhesgondozást.Ennek én örülök,mert jobban szeretnék annál az orvosnál szülni akihez ilyen régóta járok,meg a szülésznő barátnőmnél.Pénzt természetesen "kell" adni,de azt felháborítónak tartom,hogy csak azért rendelnek vissza,hogy lenyúljanak.Mi leletkiadásra vártunk 50 percet úgy,hogy a az egyébként sem túl modoros nővérkék a mindennapi problémájukat beszélték meg.Ilyenkor persze,hogy felmegy az emberben a pumpa.Azt sem értettem igazából,hogy a kontrollvizsgálatra miért kell megint heteket várni?
Persze mindenki más és mást érez jónak.Nekünk nem jött be.
Azt én is remélem,hogy sikerül a baba.Október közepe felé lesz a beültetés.
 
 


Fruzsi!

Azt hiszem nem írtam le jól a sztorit, ezért értetted félre... Persze, hogy nem szeretném ha egy nővér vizsgálna meg, nem is vizsgálatra vártam! Konzultációra vártam, meg még jó sokan. Eközben azért nem nagyon ildomos magánéleti dolgokról sztorizni és ehhez orvos sem kell. Azt gondolom, aki órákat ül egy váróban tökéletesen tisztában van vele, hogy hány orvos rendel és melyik ajtón ki ment be épp. Én ezért nem méltatlankodtam soha, hiszen sok a beteg és kevés az orvos.

Hálapénz is van, igazad van. De az, hogy pofátlan összeget mondanak, ne legyen már! Ezért cserébe pedig ha kell, ha nem valaki még műt is... Valami nincs itt rendjén én úgy gondolom!

T
 
 


Szia Tapedli!


Hát abban igazat adok, hogy nem egyszerű összegeket kértek a vizsgálatokért, műtétért.
De abban még mindig nem értek egyett sem veled, sem azokkal akik feljelentették, hogy bárkit ok nélkül megműtött volna.
A konzultáció szintén az orvossal történik, nem a nővérrel.

Kedves Mereszt!

Remélem majd megírod, hogy hogy sikerül az októberi akció.
Sok sikert kívánok!
 


Mindenképpen megírom az eredményt,bár eddig mindenki azt mondta,hogy az első beültetésben ne nagyon reménykedjek,inkább csak a másodikban.Azért remélem,hogy benne vagyok abban a 25%-ban akinek elsőre sikerül. :roll:
Bár most minden ellenem van.Képzeljétek tele lettem piros pöttyökkel.Rögtön arra gondoltam,hogy a fogamzásgátlótól van amit most kell szednem.Gondolhatjátok rohangáltam orvostól-orvosig.Végül kiderült,hogy egy foggyökér van begyulladva és az műveli ezt velem.Úgyhogy tegnap kiszedték a szájsebészeten és most probálok regenerálódni.Mivel egészen a szemem alá fölment már a genny az érzéstelenítés nem igazán hatott.Más nem is hiányzott így az injekciók elkezdése előtt egy héttel.
Ti is magatoknak adtátok be a szurikat?Nagyon félek tőle.
 
 


fruzsi,

ha azt az 5 percet amíg az orvos elmondta, hogy fölírja a hormonokat majd gyorsan lekörmölte a recepteket konzultációnak nevezzük, akkor igen. De azt, hogy pontosan hogyan zajlik a program és melyik szurit mikor kell elkezdeni majd abbahagyni, azt a főnővér mondta el. Én ezt neveztem konzultációnak.

mereszt,
nekem a párom adta be :) Eleinte nagyon izgult, de később teljesen belejött és már nem is fájt. Egyébként az egész nem fáj, mert csak a bőr alá kell adni...
Sok sikert! :)
 
 


Szia Tapedli!

Köszi a biztatást.Remélem így lesz nálunk is.Bár én kénytelen leszek magamnak beadni,mert nem egyszerre járunk dolgozni.Látom neked sincs túl jó véleményed a Nyírőben lévő Meddőségi Centrumról.Ti végülis ott maradtatok?Sikerült?
 
 


Szia Mereszt

:cry: igen, sajnos nem lett jó véleményem erről a centrumról... Pedig én a lehető legnagyobb optimizmussal és toleranciával kezdtem az első lombik programot. Azt hiszem aki ismert tudja, h ez részemről egyébként is alap hozzáállás. De a végére annyi negatív hatás ért, hogy egyelőre az egész lombik prgramot parkoló pályára tettük. Az első nem sikerült, most még próbálkozunk a természetes megoldással :lol: Nálunk a párom alacsony sejtszáma miatt javasolták a lombikot, de mivel az a kevés nagyon jól mozgó, bízunk a csodában. Ha egy évig ez nem jár sikerrel, akkor azt hiszem abba centrumba megyünk majd, amit a legtöbben dicsérnek de a Nyírőbe semmiképp sem.

Remélem Te nem csalódsz bennük és legalább hallhatok egy pozitív véleményt majd a Nyírőről!

T
 
 


Szia Tapedli!

A Nyírőből már eljöttünk,4 hónapig bírtuk ott cérnával.Most a Kaáliba járunk.Egyelőre sokkal több sikerrel,mint a Nyírőben.Mire itt letelik a 4 hónap már túl leszünk az első-remélem az utolsó-beültetésen.Remélem addigra nektek is sikerül!!
Szia
 
 


Hát sajnálom, hogy ezek történtek veletek.
Biztos, hogy igazatok van.
Azért sok terhes kismamát is lehetett látni a rendelőben hál istennek.
Nekem nem lombik volt, de egy hétig kaptam inekcijókat, nekem a nyírőben a nővérek adták be. (De ha jól láttam mindenkinek)
Mondjuk a lombik sokkal keményebb. Jóval több hormon és több inekcijó.
Sok sikert nektek.
Úgy látom más nem is írt. Hát igen minden csoda 3 napig tart.
 


....no igen és ez azért baj, mert minden marad a régi. Így pedig még sokan fognak csalódni akik oda járnak majd :cry:
 
 


Csak akiknek nem jön össze................
 


fruzsi!
Kár, hogy ezt látod a véleményem mögött, de hidd el, még a beültetés előtt ért több negatív élmény. Persze nem lehet egy kórházat otthagyni egy hormon program közepén...

Az én csalódottságom nem egyszerűen a sikertelenek csalódottsága, sokkal inkább az előző (10 év alatt átélt) vidéki kórházban tapasztalt kedvesség és figyelmesség miatt alakult ki. Ott nem viselkedtek velem úgy egyszer sem nagyon hosszú idő alatt, ahogy itt pár hónap alatt. És ott sohasem mondták, hogy kérem itt ennyi a hálapénz...

Persze megértem, hogy a gyönyörű gyerekeidre nézve Te már más szemmel látod ezt az egészet. De miért kell rózsaszín ködön át szemlélni valamit, ha van más példa is? Végülis az egészségügyi dolgozók a segítségnyújtásra esküt tesznek, azt gondolom innen kellene kiindulnunk.

T
 
 


Kedves tapedli!

Ne haragudj rám, én megértem, és sok mindenben igazat adok neked.
A hálapénz, a várakozás, sokszor flegma nővérek. (legtöbbször az aki a legképzetlenebb.) De túl voltak terhelve, és azt az iszonyú mennyiségű embert kiszolgálni, nem semmi. Lehetséges, hogy már a 40-ik után nem tudtak mosolyogni.
Egyébiránt, nekem is néha rosszul esett a nővérek viselkedése, de nem nagyon törödtem velük. Lenyeltem néhány rossz hangsúllyal kiejtett mondatot. Viszont többször voltak rendesek, mint nem, és legtöbbször kedvesek is voltak.
Viszont a doki szakmai tudásában, soha de soha nem kételkedtem. És ez volt a lényeg.
Az rendkívűl jó dolog ha kedvesek, azonban biztos lehetsz abban sajnos, hogy a szakmai tudásuk, felszerelésük sokszor nem egyenlő egy Bp.-i kórházéval, orvoséval.
Nem látom rózsaszín szemüvegen keresztül, de azt tudom, hogy sok emberen segítettek ott sikeresen és persze biztos máshol is, tehát más meddőségi centrumban is.
Egyébként te olvastad azt a bizonyos cikket a népszabadságban?
 


Szia Fruzsi!

Örülök, hogy megértetted mi volt a problémám, miért voltam olyan felháborodott. :)
Természetesen igazad van, szerencsére rengeteg páron segítettek már a Nyírőben és hála szakmai felkészültségüknek, még fognak is. Én a tévéből értesültem a dolgokról és itt valamelyik fórumban belinkelt cikkeket olvastam.
Nem tudom mit gondoljak a hírek, nem hálapénzes részéről. Szerencsére engem nem műtött meg feleslegesen :D
Az viszont így visszagondolva nagyon furcsa, hogy miután nálunk a párommal van gond mi a Krio-ból mentünk ide, ott nem is merült fel sem más központ neve, sem más orvosé. Nyilván arra gondoltunk, hogy szakmai indokok alapján javasolták pont Őt. De jobban belegondolva, furi, hogy nem kezdték a párom kezelni és fix árakkal (hálapénz) fogadtak a Nyírőben. Ez így olyan benyomást kelt, mint egy jól bejáratott gyár. Erre kezdtek rakódni a későbbi negatív élmények, de a legvége tetszett a legkevésbé... Elkezdődött a vérzés és megkérdeztem a nővértől, hgy mikor lesz kontroll, azt mondta nem lesz. :cry: Ez olyan színezetet adott a dolognak, hogy mostmár nem kíváncsiak rám. Felelősség nuku! Egy bizonytalan kimenetelű vérzést szerintem minden esetben kontolálni kell! Ez az orvos felelőssége. No itt döntöttem el, hogy ide soha többé...

És igaz, nagyon leterheltek az egészségügyi dolgozók. Viszont érzékeny minden nő, aki ilyen procedúrának veti alá magát, ezért legalább minimális lelki támogatást is kell kapnia. A lelki gyógyulás nagyon nehéz, főleg ha nincs egy olyan szakember akinek a bíztatása vagy jövőképe erőt adhat. Nem kíváncsiak a sikertelenekre..sajnos :cry:
 
 


Sziasztok!
Én nem lombikoztam, sima terhességeim és szüléseim voltak, de maximálisan meg voltam elégedve mindennel. Én imádtam oda járni és szülni is csak ott szülnék harmadszor is. Bár nem akarok harmadikat, de sosem lehet tudni.
Sajnálom azokat, akik csalódtak. Tényleg. Kívánom nekik azt, amiket én átéltem. Bár a szüléseim nagyon kemények voltak, de erről csak az én szervezetem tehetett. Ott mindenki csak segített.
Puszi

Üdv, Judy


Sziasztok!
Én nem lombikoztam, sima terhességeim és szüléseim voltak, de maximálisan meg voltam elégedve mindennel. Én imádtam oda járni és szülni is csak ott szülnék harmadszor is. Bár nem akarok harmadikat, de sosem lehet tudni.
Sajnálom azokat, akik csalódtak. Tényleg. Kívánom nekik azt, amiket én átéltem. Bár a szüléseim nagyon kemények voltak, de erről csak az én szervezetem tehetett. Ott mindenki csak segített.
Puszi

Üdv, Judy


sziasztok!

Nekünk IVF-ünk volt a Nyírőben Vereczkeynél, ami elsőre sikerült. Ez tényleg nagyon pozitív, de ennyi az összes pozitívum vele kapcsolatban. Már ott kiakadtam hogy elkért az UH-ért 12000Ft-ot alkalmanként úgy, hogy a gép a kórházé. Hogy képzeli hogy az az UH ami délelőtt ingyenes, délután már pénzbe kerül, és nem én akartam du járni, de közölték hogy csak akkor lehet? Plusz amikor annyira hánytam a 7-8.héten hogy már alig bírtam lábon állni, bementünk még de. az orvoshoz aki nagyjából megvizsgált,majd leküldött a nőgyógyászatra befeküdni és utána tudtam meg a férjemtől hogy képes volt 12000 Ft-ot elkérni azért, hogy rámnézett délelőtt!az azért szerintem nagyon durva. Több mint két hetet feküdtem bent és összesen háromszor láttam az orvost és amikor hazaengedtek (nem ő, mert ő meg sem vizsgált, pedig az ő betege voltam,hanem egy tündéri doktornő az osztályról), fél napomba telt míg sikerült aláíratnom a zárójelentést.
A papírjaimat még mindig nem sikerült megszereznem pedig lassan szülök egy másik kórházban. Most annyit ígértek meg, hogy lemásolják a leleteimet oldalanként 20 Ft-ért, amelynek befizetése után kaphatok példányt.
Nem hiszem hogy ez normális eljárás.
Judit
 
 


Sziasztok.

Én is a Nyírőbe járok és a botrányok miatt találtam ide. Végigolvastam, és muszály volt regisztrálnom, hogy hozzá tudjak szólni. Én a Fülöphöz járok, és még egy fillért sem fizettem neki. Félre tettem pénzt arra az esetre, ha sikerül, de ezt csak akkor fogom neki oda adni. "Ha hálás leszek". Egyszer már majdnem odaadtam, mert a harmadik inseminálás sikeres lett, de még az első ultrahang előtt kiderült, hogy méhen kívüli terhességem van, mivel rettenetes görcsök között szétszakadt a petevezetőm, és hétvégén megműtöttek. Hétfőn találkoztam először a Fülöppel, mivel magától lejött hozzám, és hihetetlenül érezte, hogy mire vagyok kiváncsi, mivel kell megnyugtatni, mert én a bőgéstől alig tudtam kérdezni tőle bármit. Mindig kedves, bár magától csak a lényeget mondja, de ez a túlterheltség miatt van, ha kérdezek válaszol, és nem vagyok hátrányban azért mert nem fizettem neki. Senki nem tett még csak célzást sem arra, hogy kéne. A főnővér a Vereczkey betegeinek szól, de róla nem akarok semmit sem mondani, mert nem ismerem, de sok durvát hallottam.
üdv: Tamar
 


Sziasztok!

Azt hiszem totál igazatok lehet a pénzek terén, a Vereczkey doktorral kapcsolatban.
Lehet, hogy tényleg túlzás, de ez van. Végül is senkinek nem volt kötelező hozzá járni, az biztos. Van bőven választási lehetőség.
Végül is az első ilyen 12 ezres alkalom után ott lehet őt hagyni, lehet váltani.
Nekem mindenképpen eredményes volt a műtét is és a kezelés is, és lehet, hogy megvetnek érte, de mindig is szimpi volt.
Az biztos, hogy ő nem egy átlag ember, nagyon keménynek kell lenni, ilyen pörgéshez.
Hallottam másoktól, hogy másnak is adnak, 4-5ezer forintokat alkalmanként a terhesgondozásért. Hát nála ennyi volt. Szerintem ebben van még egy olyan is, hogy így is rengeteg betege volt, akkor mennyi lett volna szerintetek, ha olcsón, vagy ingyen csinálja?
Tamaranna!
A Fülöp doktor nagyon-nagyon aranyos és rendes. Egyébként valószínű, hogy ha sikerül teherbe esned ő is csak maszekba vállal el, legalábbis emlékeim szerint.
Egyébként ő meg a Vereczkey jobb keze volt, ha jól emlékszem.
 


Szaiasztok!

Miért van még olyan doktor, aki nem csak maszekban vállal el? Nekem van egy kislányom már, aki hormonkezeléssel jött össze hagyományos nőgyógyásznál. neki is 5 ezreket fizettem alkalmanként, és mivel veszélyeztetett voltam, meg izgult rajtam, meg kaptam a támogató hormonokat a terhesség alatt is. Két hetente nézett meg ultrahanggal. Én azt gondolom, hogy ez vele jár. Ami nem jár vele az az , hogy szóljanak beültetés előtt, hogy a főorvosnak mennyi a tiszteletdíja. Mint hallottam. Megjegyzem ez az ismerősöm nem fizette ki, és mégis megcsinálták. Nem az ő betege volt, csak amikor eljött az ideje az ő dokija nem volt és Vereczkey csinálta.
Egyébként szerdán 25-én megyek az utolsó insemre. reméljük sikerül.

Üdv: Tamar
 


Sziasztok!
Tud valaki valamit Csepegő dokiról???
 
 


Szia Zita!

Csepegő dr. kiment Ausztriába dolgozni, legalább 1 évre.

Minden jót!
 


Szia Monalisa!
Igen, ezt tudtam, csak azt nem hogy tényleg hazajön, vagy marad kint, és mikor telik le az egy év, és ha hazajön, akkor melyik kórházban fog dolgozni...stb. Én nagyon ragaszkodom (ragaszkodnék) hozzá, mert nála szültem az elsőt, és nagyon meg voltam vele elégedve. Jó lenne, ha hazajönne!
Zita :lol:
 
 


Szia Zita!

Nem hiszem, hogy hazajön Csepegő doktor. Ha mégis, akkor az 1 év júliusban járna le. Akkor érdeklődj a volt Nyírő számán, hátha szerencséd lesz.

Üdv: Dóri
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

KépKép
KépKép
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron