Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Neszi és Cat!

Köszönöm az infókat. Mások véleményét is szívesen veszem.

Kukuc
 
 


Sziasztok!

Pár napig döglődött a net, most pedig halódom, úgyhogy rövid leszek.
Mohos doktorról nincs semmi infóm, de a fentiek elég bíztatóak.
Cat! Gratulálok a babócához, örülök, hogy ismét pozitív élménnyel értél haza a kórházból. Tejszaporításra nekem a tuti receptem a dinnye, lévén nyári gyerkőceim vannak, és imádom. Mostani időszakra nem tudnék ajámlani, bár a málnalevélteáról jókat hallottam, érdeklődj utána, hátha az is segít. Ja, és a lényeg: ne idegeskedj a tej mennyisége miatt! A többit a szervezeted elvégzi. (szerintem)
Deák-storyhoz: no comment!

Mindenkinek jó egészséget, és igyekvő kikeletet kívánok.

Kép
KépKép
 
 


Sziasztok !
Csajszika, köszi a tippet. A gyógyszertárban bekevertetek magamnak egy nagy adagot; mert a filterest elég húzós áron adják, ha a dobozon feltűntetett adagot lelkiismeretesen megiszom.
Zsugyu, a málnalevélteáról már hallottam szövetlazítónak a szülés előtt, de ezt is megpróbálom, hátha jó tejszaporító is. Köszi szépen.
Ákos egyébként jól szopik, kezd kikerekedni az arca, már vannak kis pofazacskói és kis tokája. Kép
A combja kezd redősödni. Eddig nagyon örültem, mert nem fájt a hasa, de most kezd nyüglődni a pocival. Andris elég hasfájós volt, sokat sírt emiatt, pedig tornáztattuk, masszíroztuk, hasra fektettük sokat. Ákos egyébként jól viseli, csak nyüszörög, nyögdécsel, nem sírós baba.
Már csak pár kocka van amit el kell lőni a fényképezőgéppel, aztán letöltik. Az én gépemen nincs rajta a letöltőprogram, ezért ilyen nehézkes a dolog.

Üdv mindenkinek: Cat
cat
 
 

 
 

Kedves Cat!

Kicsit elbambultam, így utólag, de hosszútávra KÍVÁNOK NEKED/NEKTEK MINDEN JÓT MINDKÉT BABÁTOKHOZ, DE FÕLEG AZ ÚJ PICI FIÚHOZ.

Sok boldogságot:

Kukuc
 
 


Sziasztok !

Csütörtökön voltunk a védőben. Ákos rekordot hízott: január 29-én 3190 grammal jöttünk haza a kórházból, és február 9-én már 3820 grammot mért a védőnő. Úgyhogy jövő héten nem is kell mennünk, csak két hét múlva.
Nagyon pang a topik. Mi van veletek, lányok ?!

Üdv mindenkinek: Cat
cat
 
 


Cat!

Nem semmi a kicsi fiad jo etvagya van! Ennek Te csak orulhetsz, mert tudod hogy sok jo tejcid vanKép Ejjel jol viselkedik a kislurko? Andris mit szol hozza?

Zsugyu!

Hogy vagytok?

Nalunk Laura fogzik ezerrel nyugos es lazas, de meg nem akar kibujni neki sajnos.
kepet rolunk a babaneten a foto albumba lathattok, neszi Patriciaja, es neszi Laurja neven 3 albumunk is van.
 
 


Farymary: Veletekm i ujsag??Lehet mar meg is szultel?? Varjuk am az infot es a kepet isKép
Ja es persze a friss infokat;) kivi vagyok mndenreKép


neszi a kivancsi
 
 


Sziasztok !

Neszi, használsz valamit Laura fogzására ? Andrisnál Chamomilla 15 homeopátiás bogyót használtam, és bevált. Nem volt átvirrasztott éjszakánk, ha felsírt, adtam neki egy adagot, és negyed óra múlva aludt tovább.Ha érdekel a dolog, írok róla.
Andris nagyon szereti Ákost, nem győzöm leszedni róla, mert állandóan puszilgatja, simogatja. Persze nem mindig az Ákos súlycsoportjának megfelelően. Kép
Ákos éjszaka nagyon aranyos, például tegnap is este szopizott negyed 7-kor, aztán fél 11-kor, aludt negyed 3-ig, és utána csak 6-kor ébredt fel. A szomszéd kisfiú ennyi idősen még két óránként kérte a cicit.
Farymary tényleg elég régen volt a topikon. Én is kiváncsi vagyok, mi van vele.


Üdv: Cat
cat
 
 


Neszi!
Köszi kérdésed, jól vagyunk, nő a pocakom, jelen állás szerint egy újabb kiscsaj lakik benne. Ha 9 hétig még kibírjuk, akkor már minden OK, érkezhet. Eddig minden rendben, a méhszájam rendesen tart, úgyhogy talán nem lesz gond. Lassan elkezdhetünk készülni a fogadására, és persze nevet is kell majd választanunk.

Cat! Jó olvasni, hogy már milyen ügyesen gyarapodik a baba, közben pedig BORZASZTÓ irigy vagyok. Már én is úgy babáznék, és bizony, mivel nehéz a pocakom magamnak, könnyebb is lenne, ha a kezeimben ringathatnám ezt a kis csöppet. Persze, még csak növekedjen itt bent, jobb helye van.

Rólunk ennyi, remélem ti is jól vagytok.
Zsuzsi

Kép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Én most 16 hetes terhes vagyok, augusztus közepén fogok Móron szülni.

Nagyon jó olvasni az eddigi írásaitokat, mert úgy látom, hogy nagyrészt pozitív élmények értek mindenkit ebben a kórházban. Ezúton is gratulálok mindenkinek a babáikhoz.

Nekem ez lesz az első, így elég sok a bizonytalanság bennem, de az írásaitok kicsit megnyugtattak, hogy jól választottam.

Már régóta a Mohos doktorhoz járok, nagyon meg is vagyok vele elégedve. Elvileg azt mondta, hogy júliusban megy szabadságra, így valószínűleg itthon lesz, amikor jön a gyerkőc, de azért azt beszéltük meg, hogy majd egyeztetünk egy másik dokival is, mielőtt elmegy szabira, ha netán előbb akarna megérkezni.

Azok alapján, amit leírtatok, már van némi fogalmam egy-két dokikról, de mégiscsak kérném a véleményeteket, hogy szerintetek kit válasszak, mivel nekem semmilyen kapcsolatom nem volt még a Móron dolgozó többi orvossal.

Egy másik dolog : Ti sem kaptatok képet az Ultrahangon? Én azt hittem, hogy manapság már mindenhol adnak ilyet.

Üdv:
Quigley
 
 


Szia Quigley!

Én sem kaptam képet anno 3 évvel ezelőtt. Ez Móron nem mükszik.
Fehérvára mentünk el 3D ultrahangra ott csináltak a Manóról videőt is és képeket is.
Ajánlom.

Sziasztok

ui.: úgy hallottam, hogy most kaptak új ultrahangos készüléket, ha ez így van akkor talán most már lehet képet is kapni
 
 


Szia Kukuc!

Igen, azóta rákérdeztem még egyszer a dokimra, és ő is azt javasolta, hogy menjünk el 4D-re. Így hát most ezt várom nagyon. :-))

Különben már minden rokon/ismerős reklamál, hogy miért nem mutatunk képet, dehát ha egyszer nem adtak...


Most épp terhestorna ügyben vadászok egy Lomnitzi Ágnes nevű védőnőre, de még nem tudtam elérni. Csak annyit tudok, hogy időnként a szülészeten lehet elérni. Nem tudsz esetleg valami más elérhetőséget ez ügyben?

Előre is köszi a segítséget, már azt hittem senki nem jár errefelé a topik felé...:-(
 
 


Sziasztok !

Egy kép Ákosról. Vasárnap készült.

CatKép
cat
 
 


Quigley: Sajnos nem tudok elerhetosegetKép eppen vasarnap futottam ossze vele a Plazaba, regen fehervaron O vezette a szulesre felkeszitest. De mar azota kivandorolt o is Morra.

Cat: Nagyon nagyon tunderi AkosKép Szep kiegyensulyozott kisfiuKép Gratulalok!

Vegre itt a szep ido remelem mar igy is marad! Menjetek setalni napozni elvezni a jo idot!

Nalunk zajlik az elet Laura elindult Marcius 17 en azota probalkozik tobb kevesebb sikerel a setavalKép
 
 


Sziasztok !
Látom az ultrahangról folyik az eszmecsere. Sajnos nekem Andrissal genetikai ultrahangra is kellett járnom a SOTE-ra, mert alacsony lett az AFP-m. Gyanítom azért, mert a védőnő úgy mért le a vérvétel előtt, hogy a nagy hideg miatt be voltam öltözve vastag harisnyába, csizmába, két vastag pulcsiba, meg kantáros farmernaciba, és az értékből nem vont le semmit. Így 65 kiló voltam. Ez nevetséges, hiszen azon a napon amikor Andris született, megmértek, és akkor voltam ennyi. Na mindegy. Eltérem a lényegtől. Szóval Andris elég rosszul viselte az ultrahanggal járó macerát, utána nyugtalan volt, annyira mocorgott, hogy többször fölébredtem rá éjszaka. Szerettem volna én is megnézni 4D-vel is, de nem akartam fölöslegesen ezzel gyötörni. Azt már tudtam 21 hetesen, hogy kukaca van. Nektek nincs gond az ultrahangnál ? Egyébként azt mondják, meg olvastam is, hogy veszélytelen. Akkor Andrist miért zaklatta fel a dolog ?
itt Móron valóban nem adnak képet, Ákosról nem is kaptam, Andrisról is csak a SOTE-n. Ott hozol egy csekket az irodáról, befizetsz X forintot, és bemutatod az ultrahangon, ahol nyomtatnak képet. Nem tudom, itt ez miért megoldhatatlan.

Neszi ! Laura pontosan mennyi idős ?

Zsugyu, hova tüntél ? Mostanában nem olvastam tőled egy sort sem. Ugye jól vagy ?

Üdv mindenkinek:

Cat
cat
 
 


Sziasztok!

Igen, jól vagyok, csak valahogy a kedvem hagyott el. Most már alakul a dolog, biztos a napocska is segít. Egyébként a 34. hétben járunk, tehát befordulunk lassan a célegyenesbe. Úgy látszik, hogy csajszink lesz, aminek annyira örülünk, mintha fiúnk születne. Kép A tesók nagyon várják a baba születését, arról szól a diskurzus, hogy kinél aludjon. Bár ez egyenlőre nem aktuális, mertmivel VELÜNK lesz a hálóban. Szóval kb 3-4 hét múlva Mór felé veszem az irányt, mert akkor befektet a dokibácsi, hogy figyeljen ránk. Addig még jelentkezem. Ja, Cat tündéri a manókátok.

Szép tavaszt mindenkinek!

Sziasztok!

Zsuzsi

Kép
KépKép
 
 


Sziasztok!
Kedves Cat!
Ez ugylátszik rendszeres, mert engem is télen bakancsban, dupla nadrágban és óriás pulóverben mértek le ráadásul még a napokkal is "csaltak" mert úgy egyszerűbb volt számolni a védőnőnek.
Nekem is alacsony volt az AFP-m és én is voltam fent Pesten.

A baba meg csak azért lesz egy kicsit nyugtalan szerintem, mert azért csak megbirizgálják az ultrahangfejjel a hasadat. Ha simized akkor is el kezd mocorogni. Legalábbis anno nekem mocorgott.

Én pedig még mindig a Mohoson filózok,
Mohos Mánfai Mohos Mánfai ????

Váltsak dokit, ne váltsak.

Szerencsére még nem éles a helyzet, de hamarosan döntenem kell.

Na de félre a tanakodással.

Sok sikert és kitartást nektek.

És gratula minden kicsi szépséges babához.

Kukuc
 
 


Sziasztok !

Kukuc !
Miért is akarsz dokit váltani ?

Zsugyu !
Örülök, hogy jelentkeztél. Miért vagy letörve ? Vagy ez már az utolsó hetek "nyüglödése"? Ha az utolsó harmad is olyan szuper lenne mint a második, akkor senki sem akarna szülni, nem igaz ? Kép

Üdv: Cat
cat
 
 


Sziasztok!

Cat: Laura majus 6-an lesz 1 eves! gyorsan elment az ido most szuletett aztan lassan a szulinapjara keszulunk.

Zsugyu: fel a fejjel ne legyel letorve nem sokara babazhatsz Te is.



Kukuc: sikerult eldonteni, hogy valltasz e dokit?
 
 


Sziasztok!

Szeretném tudatni veletek, hogy április 26-án megszületett Laura Panna lánykánk. Jól vagyunk, már 1 hete itthon örülünk az új családtagnak, a nagy gyerkőcök pedig tüneményesek. Mindenkinek további szép tavaszt kívánok!

Zsuzsi

Kép
KépKép
 
 


Zsugyu: hatalmas gratula a kis Laurahoz sok boldogsagot kivanok hozza!
Ha van kedved irj bovebben a szulesrol a korlumenyekrol, legyen friss infonk;)



Tobbiekkel mi ujsag van?????????

Ildiko
 
 


Sziasztok !

Elöször is Zsugyunak szeretnék gratulálni a kislányához ! :D
Nagyon-nagyon sok örömet fog szerezni a picur. Várjuk róla a képet.

Írtam egy elég hosszú hozzászólást, ami szőrén-szálán eltűnt. Ez már hetekkel ezelött volt, eléggé bepipultam emiatt, aztán pedig többszöri próbálkozással sem tudtam belépni a társalgó oldalra. Ezért tűntem el.

Én is megpróbálok feltenni a fiúkról egy képet.

Ki is fog még mostanság szülni ?


Üdv:Cat Kép
cat
 
 


Sziasztok!

Én még nagyon friss vagyok - mármint ami a topicot illeti -, mert egy kisfiam már van, és ha minden igaz, akkor most várjuk párommal második gyermekünket.
Dávidot (kisfiam) még Székesfehérváron szültem, de most ha minden igaz, Móron fogok szülni.
Dávid császáros baba volt, és gerincérzéstelenítéssel jött világra. Nagyon féltem tőle, de az orvorsom (hála istennek) rábeszélt, mert így nem maradtam le semmiről. Ráadásul 4800 grammal született, úgyhogy a - gondolom - kellemetlen varratszedés is elmaradt, mert felszívódót kaptam, nagy vágás miatt. Egyszóval életreszóló élmény volt!
A soron következő pici még csak 1 hetes és hat napos, úgyhogy még nem sok mindent érzek a dolog fizikai részéből, de lelkileg már felkészültem.
Örülök, hogy itt lehtek köztetek!
 
 


Szia!
Megkérdezhetem hogy kinél fogsz szülni móron? Mert én is jártam egy móri dokihoz, de tavaly ősszel azt mondta, hogy valószínűleg nem fogok tudni nála szülni, mert meg fogják szüntetni a móri kórház szülészetét. Te tudsz esetleg erről valamit? Vajon megmarad a szülészet?
 
 


Szia!

Én csak szeptemberben fogok szülni a Bácskainál, de nem mondta, hogy megszűnne a szülészet. (Igaz, hogy még nem kérdeztem :P az én időm még odébb van.) Te kinél szülsz, és mikor? Biztosra mondta a dokid, hogy megszűnik a szülészete a kórháznak?
 
 


Packa, Faul!

Nem regen megjelent egy cikk a Fejermegyei Hirlapban, hogy nem fog meg szünni a móri a korház!!! Hanyadik hetben jartok?
Boldog babavarat kivanok nektek!
 
 


Segítsetek

Móron, a szülészetet meg akarják szüntetni!!!!

Móron 2007.06.01-től nem lehet szülni!!!!!!!!!
 
 


És sajnos nem csak hogy megszünik a Móri szülészet, hanem még Székesfehérvárra sem mehetsz szülni. Nincs kapacítása a Fehérvári kórháznak. Minden Móri kismama Győrhőz fog tartozni és az ottani kórházba mehet szülni. :x
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: