Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok.Mindkét fiamat a Rókusban szültem.Nagyobbikat1998 februárjában,kisebbiket2004 decemberében.Szeretnék ismerkedni,tapasztalatot cserélni olyan anyukkákal akiknek ilyen koru gyermeke/ik van/nak.Sziasztok Roli

Kovács Roland
 
 


Sziasztok!

Kérdésem lenne, hogy szerintetek a 38. hétben (37 hét és 5 nap) milyen méretű az átlagos, normális BPD (fejátmérő)?
Ma voltam ultrahangon, és nekem 98 mm-t mértek.
Január 25.-én, azaz 2,5 hét múlva fogok szülni, az orvos szerint.
A tankönyv azt írja, hogy 100 mm felett nem fér ki a baba, ebben az esetben császárral jön a világra.
2,5 hét alatt, ha így növöget lazán átlépi a 100 mm-t. Hogy lesz erőm megszűlni?
Tudtok valamit a fent leírtakkal kapcsolatban?

zsupolice@freemail.hu

ZSUZSA
38.hét
 
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
 

 
 

Szeretném megkérdezni,hogy van-e valaki aki szült már a Doffek dokinál!Õ a választott orvosom a 33.hétben vagyok és kiváncsi vagyok más véleményére vele kapcsolatban.Eddig meg vagyok vele elégedve!Válaszoljon nekem valaki.Köszi előre is.Krisztalit
 


Sziasztok!

A 35. héten vagyok, a Rókusban fogom szülni első babámat, elvileg ápr. 20-án. Kicsit aggaszt ugyan, hogy akkor éppen átépítik a szülészetet. Sajna a tanfolyamra nem tudtam bejárni, így tőletek kérdezem: milyen baba- és mamakelengyét csomagoljak az ott töltendő napokra? A választ e-mailben is örömmel fogadom! A babásoknak sok örömet kívánok a gyermekükben, a pocakosoknak pedig a várakozáshoz, a készülődéshez!

Előre is köszi a segítséget:
hetti

A címem: hetti.hamvasne@gmail.com
 
 


Sziasztok!

Hhetti! Majd várjuk az "élménybeszámolót", annál is inkább, mert én is a Rókusban fogok szülni - bár még odébb van, a 25. héten járok most :-))

Doffek dokiról azóta sincs infója senkinek?

Tandika

 
 


Szia Hhetti!

Én 2 éve szültem a Rókusban. Nem tudom még most is uaz e e helyzet, mint akkor. Kiváncsian várom milyen lesz az átépítés után.Észre sem vettem, hogy átépítik, pedig tegnap voltam ott. Én szeptember végére várom a második babát.
Te kinél fogsz szülni?

A babának mindent adnak, ruha, pelus(napi 5) és ami a tisztábatevéshez, köldökápoláshoz kell. Nem árt ha van néhány pót pelenka és volt amikor elfogyott a positörlő és a köldökápoláshoz szükséges cucc. Tehát ezekből jó ha van nálad, de ráér a párod is bevinni a szülés utáni napon. Ruha nem kell, mert az ottaniban lehetnek csak. Viszont nem árt egy pici pamutsapi mert huzat van a folyosón, és ha hosszú lesz a baba körme akkor egy kis zokni a kezére, hogy ne kaparja szét az arcát. Ha valamit ráadsz a babára szóljál a csecsmősöknek, vagy ha estére a fürdetésre beviszed akkor kérd vissza mert utánna elkeveredik és nem kapod vissza.
Mellszívo mindenképpen legyen, mert ott csak olyan gumiharangos van az meg nem ér semmit.
Papucs jó ha 2 van, mert a zuhanyba én nem állnék be mezitláb(van olyan szoba ahol nincs tálca csak csempe és lefolyó).A betétről neked kell gondoskodni azt nem adnak, csak akkor ha császáros vagy és addig amíg nem kelhetsz fel. A méretet te döntsd el nekem nem volt túl esős vérzés, de jobb ha úgy készülsz akkor nem ér meglepi. Wc papírból is legyen nálad min.2 tekercs(biztos, hogy elmegy). A vécére pedig nem árt ha van az a higiéniai papír nehogy fertőzést kapj.Bár minden nap rendesen takarítottak, de ilyen helyen soha nem lehet tudni.
Evőeszközt és poharat mindenképpen vigyél.
Hirtelen ennyi jutott eszembe. Ha van még kérdésed akkor szívesen válaszolok.

Élvezd ki a pocakosságod utolsó heteit, és pihenj sokat utánna nem nagyon lesz rá időd!

Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Tandika és Bufo!
Nincs kedvetek átjönni a Szülészetek Kórházak rész Rókusról újra topikjába.Szeretettel várnánk titeket.

Sok sikert a manókhoz!KépKépKép

Sziasztok HeniKép

Kovács Roland
 
 


Sziasztok!

Április 13-án császárral világra jött a kislányunk, Hamvas Bíbor Anna. Sajnos márc. 28-tól toxémia és a babó magas szívhangja miatt bentlakó voltam, amit egyrészt nagyon utáltam (ki akarja betegségként megélni a várandóssága utolsó heteit?), másrészt a legkülönbözőbb tapasztalatokra tettem szert, mert szerencsémre a szülészeten és nem a nőgyógyászaton helyeztek el.
Ami az átépítést illeti, természetesen azóta sem kezdték el, mint megtudtam, tavaly szeptember óta halogatják.
Egy fiatal, azonban annál lelkiismeretesebb orvosom volt (van), Debreczeni Attila. Ajánlani tudom mindenkinek. Élmények? Bíbor a patológián (koraszülött részlegen) volt, mert 39 hétre, viszont 2450 grammos súllyal született. (Egy lány előttem két órával ugyanakkora kislányt szült csaszival, mint én). Nekünk annál is jobban kellett harcolnunk, hogy megkapjuk a babánkat. Mivel délelőtt volt a műtét, este kb. 7-kor még nem kelhettünk fel. A 3. aznapi császárosnak behozták a babáját az őrzőbe, nekünk viszont nem. Nem értettük a dolgot, megkértük a nővért, hogy mivel még nem is foghattuk meg a babánkat, legyen kedves legalább pár percre kihozni. (Akkor még nem tudtuk, hogy ő csecsemős, nem koraszülöttes, sőt azt sem, hogy a mi egészséges, hetek szerint nem koraszülött babáink a patológián vannak). Nagyon rendes volt, 1-2 percen belül hozta a két kislányt, megmutatta, hogy fekve, infúzióval a kezünkben hogyan tegyük őket mellre, és kint maradtak a szoptatási időre. 10 órakor, a következő szoptatási időben szintén jöhettek. A gondok másnap kezdődtek, amikor reggel hiába vártuk a mi gyerkőceinket. Kérdeztük a nővért, hogy hol vannak. Kedvesen megígérte, hogy utánanéz. Ekkor jött be hozzánk végre egy koraszülöttes hölgy, aki közölte, hogy a patológiáról nem jöhetnek ki a babák, lényegében még friss császárral tessék bebattyogni az újszülött osztályra és az ottani irgalmatlanul kényelmetlen műanyag székeken szoptatni. Szóvá tettük persze, hogy éjszaka megkaptuk a babákat, legalább a szoptatási időben hozzák ki őket. (Tekintettel a mi állapotunkra is). Nem. Másnapra (ez már szombat!) annyit sikerült elérnünk, hogy amíg a többi baba kint van, délelőtt és délután 1-1 órára mi is kihozhatjuk őket, de szoptatni szigorúan csak bent lehet, a pelenkázást meg felejtsük is el. Vasárnap 8 óra 10-kor kiugrasztottak bennünket az ágyból, merthogy bömbölnek a lányaink, menjünk szoptatni (elvileg 9-kor van szopi idő) és vigyük magunkkal a kocsikat (klassz Spar-os bevásárlókocsi Kép, mert kihozhatjuk a gyerekeket. A gyerekorvos engedélyével!!! (Addig nem tudtuk utolérni). Igaz, rövidebb ideig lehettek kint, mint a "nagy" babák, de ki mert volna panaszkodni? Ez a lehetőségünk aztán meg is maradt, amíg haza nem jöttünk. Viszont én éreztem magamon, hogy az első két nap, amikor alig lehettem a babámmal, nagyon nehezen volt bepótolható, hiszen a császár is elvette a szülés, anyává válás élményét, a babától távol még nehezebb volt azonosulni a tudattal. (Ezt akkor nem is éreztem annyira, inkább az 5-6. napon jött ki rajtam). Szóval mindenkinek csak azt javasolhatom, hogy már az első naptól küzdjetek a babával tölthető időért! Az osztály nővérei nagyon különbözőek. Volt egy Ildikó nevű, akit a háta mögött Hildegardnak hívtunk, mert először ridegnek és szigorúnak tűnt, később azonban kiderült, tőle bármilyen banálisnak tűnő kérdésre választ kaphatunk, és ami fontos, hogy láthatóan imádta a csöppségeket. Azt mindenesetre megtanultam, hogy műszakváltáskor el kell felejtkezni az előző munkatárs jótanácsairól, mert sok kérdésben különbözött a nővérek álláspontja, ami csak nekünk okozott plusz bonyodalmat.
A szülészeten dolgozó nővérekkel egyetlen kis hölgy kivételével maximálisan elégedett voltam, csaknem személyes jellegű kapcsolat alakult ki közöttünk. Hamar el fognak felejteni annyi beteg között, azonban ott nagyon jólesett, hogy szótválthattam valakivel. (A szobatársak ugyanis minden jó hangulat ellenére 4-5 naponta cserélődtek.)

A körülmények... Alapvetően tiszta. Mivel a 107-esben feküdtem, aminek a fürdőszobája egyben a takarítószertár is, láttam, hogy mennyire lelkiismeretesen láttak munkához a takarítóhölgyek.

Mennünk kell aludni, később majd írok, bár Bíbor mellett nehéz a géphez jutni... Azért ha van vmi kérdés, írjatok nyugodtan, ha tudok, válaszolok!

hetti
 
 


Sziasztok!

Hetti!Gratulálok a babádhoz.Mindezek ellenére a lényeg,hogy otthon vagytok egészségben.KépKépKép
Amúgy én is a 107-es szobában feküdtem mindkét fiamnál.KépKépKép
Neked is mondom!Ha van kedved néz be a másik topikba.Örülnénk neked is.Kép

Szia!

Kovács Roland
 
 


Szia Hetti!

Gratulálok! És sok örömet a picihez / picivel! KépKépKépKépKépKépKépKép
És jelentkezz időnként!!!

Ha minden igaz, jövő héten lesz a Rókusban felkészítő tanfolyam, oda szeretnék elmenni, aztán meglátom, milyen infók hiányoznak még, és lehet, hogy később még lesz kérdésem. Kép Ha nem baj. Kép

Tandi

 
 


Sziasztok!

Heni, kösz a meghívást, ha lesz időm, bekukkantok oda is. Gratula a fiaidhoz!

Tandi! Ha esetleg kérdésed lenne, azt inkább a hetti.hamvasne@gmail.com e-mailcímen tedd fel, nem tudom mikor nézek be legközelebb. A felkészítő biztos jó lesz. Én ugyan nem vettem részt rajta, de többen is mesélték. Ráadásul lehetőséged van szülésznőket, csecsemősnővéreket megismerni. Tképp szakmai szempontból nagyon jó választás a Rókus, ez az általános tapasztalat. (Néha emberileg viszont kifogja az ember...)
Egészséges és kellemes babavárást!

hetti
 
 


Minden kedves Édesanyának nagyon sok Boldogságot kívánok!
Kép

Kovács Roland
 
 


Sziasztok! Én is a Rókusban szültem dr.Baksay Lászlónál. Maximálisan elégedett voltam vele, ő volt a fogadott orvosom, hozzá jártam a terhességem alatt is, nagyon rendes és kedves volt velem. A kisfiam április 5.-én született. A kórház is jó, a csecsemősök is rendesek voltak.

DagiKép
 
 


Sziasztok Kismamák!
A segitségeteket szeretném kérni abban, hogy nem ismeritek véletlenül a Tóth doktort, mint szülészt és nőgyógyászt. Minden infó nagyon érdekel minket. :shock: :P

A második kérdésem az lenne, hogy szerintetek mnnyire természetes az, hogy elevit szedése esetén a páromnak nincs hányingere? :P


Segítségeteket előre is köszönöm.

Kezeiteket csókolom
Kispapa :oops:
 
 


Dofek: GÁZ!!!! Embertelen! Érzéketlen!


A férjem unokatesójával üvöltözött és megalázta, mert arra sem volt képes, hogy kihordja a babáját. (sajnos a 6.hónapban megszült és meghalt a baba, hiába ment, mert érezte, hogy baj van, a Dofek csak kiröhögte, mert egy "falusi" nő ehhez úgyis hülye.)
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: