Új privát üzeneted érkezett!

Rita, tudom, hogy ti is a legjobbat akarjátok.
Ágiról a fentebbieken kívül semmi mást nem tudok elmondani pozitív vagy negatív előítélet nélkül. Soha nem szültem vele, nem is fogok (más bábákkal igen), valószínűleg megismerni sem fogom soha.
Az egyeztetésre én is nagyon kíváncsi vagyok. Titeket meghívtak?
Gondolom a SZNSZK kihagyatatlan. (Pedig jó lenne...)
A 2008-as szabályozástól nem voltam elájulva, nagyon sarkos volt, és nekem az nem érv, hogy most elsőre kemény, aztán később engednek majd rajta. Nagy butaság volt a BMI indexhez kötni.
Én sokkal nagyobb hangsúlyt fektettem volna a kórházba szállításra. Arra, ami külföldön is működik: nem csak a szülés megindultakor, hanem már a 30. hét körül beregisztrálni a kórházba, kitölteni, amit ki kell, (ne két fájás közt kelljen a TAJ kártyámmal vacakolni).
És ami talán a legfontosabb: nem kizárólag szülész-nőgyógyász szakorvos jelenlétéhez kötni a szülést. Millió érv van ellene, nyilván mellette is. De ha külföldön elfogadott a CPM, akkor itthon miért nem?

Kép
Kép
Kép
 


Vica,
a regisztrálás a kórhzba egy adminisztratív kérdés, feltehetően megoldható. Ez nem kíván sokat.
A BMI index-hez kötni azért fontos, mert egyrészt, aki magas BMI index-szel él, annak valamilyen problémái. Életmód, étkezési szokások, endokrin problémák- esetleg kivizsgálatlanul- és egyebek.
Szülés közbeen egy nagyon elhízott kismamánál képtelenség kitapintani a magzatot, és vannak olyan fogások, amelyeket hason keresztül nézünk, nem beszélve arról, hogy ott tudjuk figyelni a szülés haladását. Nomost ott a sok feleslegtől bajosabb. A szívhangot is sokkal nehezebb megtalálni. Tudom, ismerem a műfajt.
Aknek meg alacsony a BMI-je, azzal is hasolnó gondok lehetnek, táplálkozási, étkezési szokások, psziché problémák, amiket kell tudni és várhatóan egy alacsony bMI-s kismamának a magzata sem iztos, hogy jól ellátott úgyhogy szerintem kórházban a helye.
Én voltam az egyeztetésen kedden. Úgy gondolokodom róla, mint idáig mindig az első trgyalások után, hogy bizakodó vagyok. Remélem, hogy ez a társaság nem fogja a bizakodásomat megrendíteeni.
A szülészeti szakmai kollégiumot nem lehe kihagyni, bár magam is kihagnám, de sajnos nem lehet távoltartani őket, de másokat sem, mint a neonatológusokat, védőőket stb.
Az otthonszülősök azt szeretnék, ha mi, kórháziak sem lennénk ott, de akkor megint megtszűnne mindenféle egyeztetés és sajnos bizoonyos kontroll is. Éshát mi is a szülőágyaknál (szülőszéknél, kádnál stb) állunk áb köözött, mi is ugyanúgy várjuk felbukkanni a babák kopnyáját, mint az otthonszülős bábák.Mii is masszírozzuk a hátukat, ringatjuk a csípőjüket, guggoliunk a földn kuporogva vagy üldögélünk hangtalan egy széken vagy diszkréten kivonulunk, mint ők. Viszont a kórházba jönnek be a problémás esetek és azokból jóval többert láttunk, mint az orrhonszüősök és nem kéne minket mindig icsit lesajnálni és az elefántcsonttoronyba vissszavonulni azzal, hogy mi tudjjuk a szakmát, ti meg az orvosok jobbkezei vagytok.
És van ilyen is, olyan is. De ugyanúgy a babákat várjuk, a családokat segítjül mint ők.
De asszem megint túl sokat beszéltem.


Kedves Kismamak!

Tovabbra is szeretettel ajanlom figyelmetekbe uj webaruhazunkat, melyben sok kulonleges es praktikus termeket talaltok.
Tobbek kozott baba-agynemut, labzsakot, babakocsi-parnat, es a Magyarorszagon eloszor kaphato az USA-ban kifejlesztett uj, biztonsagos kisagy-racsvedot.

www.babymarket.webs.com

Termekeink nevreszoloan is megvasarolhatoak, kerlek, lepj kapcsolatba velunk, amennyiben egyedi elkepzelesed van.

Tovabbi kellemes babazast/babavarast! :D

littlebabymarket
Budapest
 
 

 
 
Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron