Új privát üzeneted érkezett!

hu
 
 


hu hu végre találtam névrokont. bocsika nem zavarok?

most csatlakoztam ehez az oldalhoz és üres oldalt kerestem nem gondoltam volna hogy rögtön két zsuzsa lesz rajta

aranyos a pici mennyi idös?
 


Sziasztok!Csatlakozhatok?Nekem egy hónapos bébim van,nektek?Szükségem lenne pár jó tanácsra.Itt legalább nem vagyunk sokan a többi olyan áttekinthetelen!Tündér a gyermeked Zsu2 hogy hívják?Neked Zsuzska?
 

 
 

szia hajnalka . nekem egy gyermekem van 13 honapos fiu képem sajnos nincs feltöltve.

hü még emlékszem akkor még nagyon mini lehet mennyivel született
 


Szia Zsuzska!2,80-nal és 49 cm-el született.Sajnos nem tudom szoptatni úgy tűnik holnaptól tápszeres lesz de nemigazán szeretném.Nagyon nem tettszenek a tápszeres babák!Ehez várom a hozzászólásokat!
 


Bocs azt elfelejtettem leírni,hogy kislány és Rebekának hívják csak hát nagyon ideges vagyok.annyira vártam ezt a pillanatot és izgultam a szoptatás miatt.Már mindent megpróbáltam azt hiszem.
 


nem a tápszeres babákkal van a baj hanem magával a tápszerrel én egy nemzetközi minöségellenörzö cégnél vagyok vezetö. de ne rohanjunk elöre.

mindenképpen be kell szerezned tejtermelés serkentő teákat- milupa milusan és laktoherb tea ezek nagyon fontosak ha teheted reggel azonnal vegyél gyógyszertárba vagy drogériába kapni.
nem olcso de hidd el minden pénzt megér hogy ne keljen mással potolni az anyatajet.
valamint legalább 3 liter tiszta vizet ajánlatos inni.
nekem is voltak
holtpontok a szoptatás alatt egy két napig kevés volt de aztán beindult mindig néha még sok is lett, szoptatás után fejnem is kellett.
Igaz kicsit megereszkedtek a melleim de megérte.
Nagyon fontos még a folyadékon kivül a megfelelö táplálkozás.
A felszedett súlyfölösleg engem nem érdekelt 3 hónap alatt visszanyertem a versenyformám.
szinte
csak úszom napi háromszor.
imádok uszni a gyermekem is már szinte búvár.
nem szaporitom tovább a betüket. sok szerencsét(tejet)
 


Köszönöm,megpróbálom.Ezt a laktoherb teát ittam de semmi.A folyadékkal nincs gond sokat iszok,a súlyfelesleg engem sem irritál,10 kg-ot híztam csak, így nem sok van rajatam.Inkább lenne és nem is érdekelne csak legyen tejem.Viszont az igaz az étkezésemen kell változtatnom mert nagyon rendszertelen.Ti már úsztok?Nem korai?
 


Sziasztok!Zsuzska!Még egy kérdés mikor érezhetö a tea hatása elöször,már két napja iszom a Milupát napi 1,5 litert.30-40-et szopik a baba a védönő azt mondta,hogy kitartás de azért váltsam ki a tápszert a biztonság kedvéért.Ha lesz idöd és kedved válaszolj.Ti hogy vagytok?Már próbáltam korábban is írni de valami miatt nem ment át az üzenet.Talán egy kicsit megnyugodtam Rebi is mintha nyugodtabb lenne.Olyan édesen alszik.Jó hétvégét és mégegyszer köszi a hozzászólást!
 


Hali.

Bocsika hogy nem jelentkeztem de elég elfoglalt vagyok.

Igyad nyugodtan a teát nem árthat.

Én átnézek egy másik topikba mert itt csak ketten vagyunk.

helo.
 


Szia Zsuzska!


Ha találtál egy topicot kérlek szólj nekem is.Azt gondoltam hárman négyen leszünk itt de még a Zsu-t sem tudtuk megismerni!
Szerinted mi lehet vele?Bejelentkezett aztán eltünt.Csak nincs valami gond a babájával?Mostanában annyi baba beteg beleesnek ebbe a járványba.Én is félek tőle ezért is akarom és szeretném sokáig szoptatni Rebit mert az anyatej sok bacitól megvédi és immunerősítő is!
A jó tanácsokat megfogadva -és mégegyszer köszönöm- most folyamatosan van tejem és már hízott is a baba.Egyszer kellett neki tápszert adni de nem fogadta el hát az nehéz éjszaka volt de aztán reggelre megoldodott minden!
Veled-veletek mi van?Írj magadról bővebben!
Írtad,hogy minöségellenörként dolgoztál ezért ez a nagyfokú jártasság a szoptatást illetőleg?
Képzeld már voltunk kint ebben a nagyon szép időben sétálni nagyon jó volt végre Én is kimozdulhattam egy kicsit talán ez is segített.

MOst elköszönök de nehogy eltünj csak úgy!

Szép napot nektek!
 


Szia Bea!

A megbízható alatt azt értem, hogy ha beindul a szülés és éppen éjszaka van, akkor is "elérhető-e", mert hallottam olyan dokikról is, akik éjszaka nem voltak hajlandóak bemenni, mondván majd az ügyeletes elintézi.

Zsu
 
 


Sziasztok!
győri kismamák és mamák segítségére lenne szükségem!
Egy igazán szívetek szerint jó szülész-nőgyőgyászra lenne szükségem, nekem még a régim van, de nála költözés miatt nem szülhetek majd. Szóval kéne már egy állandó, megbízható, rendi, szóval egy jó.
Segítsetek légyszi! Köszönöm előre is!!!
Judit:)
 
 


Sziasztok!
Látom,régen jártatok erre,de azért bepróbálkozom.
Szeretném megkérdezni,tudtok-e valamit Dr Hillier Balázsról.
Ha valaki erre jár és van infója,ne fogja magát vissza!!!!
Nagyon köszi!
Nóri :) [/quote]
f.nóra
Győr
 
 


Sziasztok!

Csak futólag átnéztem ide,pár sort irnék ha nem veszitek rossz néven :?:

Én másfél éve szültem Dr. Hillier Balázsnál igaz nem ő volt a választott orvosom mer mi szülésznőt választottunk egyrészt, másrészt meg a kisfiam 2hónappal előbb akart kijönni a pocimból s akkor épp a Dr, Hillier volt az ügyeletes igy nála szültem....Én csak jót tudok mondani róla.kedves ,figyelmes doki minden nap bejött hozzám érdeklődött hogy vagyok? pedig még előre nem is adtunk neki semmit / pénzt/..Most is hozzá járok s valószinü ha lesz második babánk szintén nála szeretnék majd szülni.


Sziasztok Helga

Kép
 
 


Sziasztok!

Bogi vagyok a másik győri topicból.

Hajni!
Ha még ide is benézel érdekelne, hogy miért nem tetszenek a tápszeres babák?

Mutathatok Neked kettőt, akik gyönyörűek :)

Kép

Kép

Ők Lili (februárban lesz 3 éves) és Katica (17 hónapos).
Lilit 3 hónapig, Katicát 2 hónapig szoptattam csupán, Katicának ráadásul pótlást is kellett adnom.
Régen a tápszerek felfújták a babákat, ducik voltak tőle, de ma ez már nincs így.
Sőt, nekem az összes anyatejes barátnőm babája volt nagyon duci, egyik-másik kimondottan kövér.
Vagy nem tudom mire gondolhattál másra, hogy nem tetszenek. Vagy szerinted látszik rajtuk kívülről, hogy nem anyatejen nőtek fel?

Ne érts félre a kérdésem, nem bántódtam meg, csak első olvasásra furcsának tűnt az ellenérzésed a tápszeres babákkal szemben.

Azt sem nagyon hiszem, hogy az értelmi fejlődésüket annyira befolyásolná, hiszen (mivel anyukámnak nincsenek tejmirigyei) a húgom is (15 éves) és én is tápszeresek vagyunk, és bár én nem voltam kitűnő soha (inkább a lustaságomnak köszönhetően), a húgom viszont kitűnő tanuló.

Szóval nem nagyon értem.

Zsuzsa!
Arra is nagyon kíváncsi lennék ezután, hogy a tápszerrel mi a gond, hiszen Te ezek szerint ellenőrizted a minőségüket.
Kicsit aggódom, hogy mivel etettem őket. Én konkrétan a Humana Babyfit tápszert adtam mindegyiknek, arról tudsz mondani valamit?
Ha nagyon ijesztő az sem baj, de jó lenne tudni mivel tömjük a gyerekeket.

Egyébként nekem sem a tea (nem kész keveréket, hanem gyógyszerész által összekevert teát ittam), sem a homeobogyó, sem a napi 3 liter folyadék, sem a rendes táplálkozás nem segített a tejem megtartásában.
Pedig annyira jó lett volna legalább szoptatni őket, ha már császárral szültem.

Szerintetek lehet összefüggés ezen dolgok között?
Terhességi cukorbeteg voltam, erős diétára fogtak az elsőnél 16 a másodiknál 14 kilót fogytam a terhesség alatt (74 kilóval kezdtem a terhességet, 78-al mentem szülni és Lilivel 62, Katicával 64 kilósan jöttem haza).
Mindegyiket császárral szültem és a kórházban csak két nap után indult be rendesen a tejem.
Már az elején sem volt sok tejem, Lilit ugyan 3 hónapig csak szoptattam, de úgy emlékszem vissza, mintha minden fél órában szopizott volna. Katicánál már majdnem a legelején kellett pótlást adni, annyira kevés volt a tejem.
Vagy esetleg ez valami genetikai dolog lehet?

Jó volt általatok kicsit visszagondolni ezekre az időkre :) Olyan gyorsan röpül az idő a két gyerekkel.

Sziasztok: Bogi

KépKép

KépKép
 


A felső kép Katica, az alsó Lili

KépKép

KépKép
 


Sziasztok!

Győrben keresek kedves, tapasztalt nőgyógyászt. Nemrég költöztünk Bp-ről Győr mellé, és nem ismerünk itt senkit...
Hamarosan babát szeretnénk, és olyan dokit szeretnék, akihez lehet fordulni kérdéssel, és akár éjjel is jön, ha szülni kell. Remélem ezek nem túl nagy elvárások!
Felmerült már 1-2név, de örömmel vennék minden ajánlást!

Köszönöm,
Tildi
 


Sziasztok!

2 hónapos kismama vagyok! Most költöztem fel Győrbe és elég egyedül vagyok. Nem ismerek senkit. Szeretnék segítséget kérni. Két jó dokiról, szülészről hallottam sok jót. Az egyik a Parányi Doktor Úr a mások pedig Dr Szalay László. szívesen olvasnék egy-két tapasztalatot. Köszönettel:
Bogi :oops:
 
 


sziasztok,

ne haragudjatok, hogy "kívülállóként" zavarlak benneteket. Tudna nekem valaki infót adni arról, hogy Győrben a genetikai laborban kb. a bejelentkezéstől számítva hány napra adnak időpontot vérvételre (kromoszómavizsgálatra), mennyi időn belül van meg az eredmény? Van valakinek esetleg ismerőse arrafelé? (Konkrétan Bajnóczky Katalinnal kellene felvennünk a kapcsolatot, adatai megvannak, csak érdekelnének konkrét infók mielőtt beszélnénk vele, hogy mire számíthatunk időben...Ismeri őt valaki? Vélemények??)

Ha valaki tud segíteni, kérem írjon privát üzit.

Köszönöm előre is,

Vesm
 
 


Sziasztok!

Tegnap csatlakoztam a fórumhoz/babanet-hez. Nagy szükségem lenne a tapasztalataitokra!
Már bebizonyosodott az örömhír, de orvost szeretnék váltani és mivel nem vagyok tősgyökeres győri, ezért kérlek benneteket, ajánljatok nekem egy normális, "babusgatós" orvost, akinek van privát rendelése és a magánrendelő fel van szerelve mindennel (ultrahang, meg ilyesmi).
Nagyon sürgős lenne, mert másfél hét múlva kell mennem kontrollra.
Válaszotokat előre is nagyon köszi! (Privátban is jöhet, legalább ott ki lehet írni a nevet!:)

Üdv,
Lisboamami
:wink:
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron