Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Tud valaki valamit a dokiról? Én kb. 1 éve járok hozzá, babaprojekt miatt. Nagyon szimpatikus és aranyos, de a "nála szülésről" nem tudok semmit.

Köszönöm!!
Vendég
 


Szia!
Én nála szültem mindkettőt. Nagyon szép élmény volt!
Mondjuk ő inkább a biztosra megy orvosilag, szóval nem annyira a természetes módszerek híve (háboratatlan szülés mindenáron). De ez az én céljaimmal is egyezett, mert mindvégig nagyon-nagyon biztonságban tudtam a babáimat és magamat.

Ha arról lenne szó, már holnap mennék szülni újra. A babaprojekt nem elhanyagolható része a terhesgondoozás sem, ami szintén annyira csodálatos volt, olyan baráti, szinte családi légkörben zajlott az egész. Nagyon szívesen emlékszem erre az időszakra.

Konkrétan mi érdekel?

 
 


Szia Ayse!

Nagyon örülük, hogy legalább 1 valaki írt! Köszönöm szépen!
Pont ma reggel voltam nála. Van jobb oldalt egy 2,4 cm-es érett petém!! Tehát ma is akciózni "kell".
Én 10 évig a Kaszás dokihoz jártam (János kórház, privát). Nagyon szeretem, de babaprojekt miatt a meddőségiben küldött. Több időt töltöttem ott, mint a munkahelyemen, így úgy döntöttem, hogy inkább privát megfizetem, amíg tudom, de én döntöm el, hogy mikor kerülök sorra.
Hónapról hónapra azon is elgondolkozom, hogy ha egyszer a teszt azt mutatja, hogy van valaki odabent, akkor kihez menjek! Én úgy gondolom, hogy a Szőcs-höz, mert a barátnőm most péntekre van nála kiírva és sok jót mesél. A Kaszásról pedig olvastam meleget és hideget...
Én, ha egyszer összejön, akkor természetes úton szeretnék szülni. Jógára járok, meditálok stb. Jó lenne olyan helyen szülni, ahol lehet alternatiív módok közül választani, ahová lehet dúlát "vinni" illetve gátvédelemmel dolgoznak. Jó jel: a barátnőmnek kellett mandulaolajat vennie...
Hát csak ennyi lenne. Infokat gyűjtök, pedig sajna még pocaklakóm sincs... :)
Ami eszedbe jut - minden érdekel!

Nagyon szépen köszönöm!!!
Csodákkal teli napot!
Vendég
 

 
 

Szia Atiági!

Remélem, már nem igaz a fentebb írt mondatod és van már pocaklakód :)!

Tudom milyen az, a kislányunkra 4 évet vártunk, a kisfiunkra 2 és felet. Nem találtak igazából okot rá, hogy miért. Közben volt méhenkívüli terhességem is, vetélésem is...szóval megjártam a hadak útját. Ezért is nagyon nem volt mindegy, hogyha végre összejött, akkor minden rendben menjen.

Szőcs doktor végig ott van a szülésnél, mármint úgy értem a közelben, de hagyott magunkra is, amikor annak volt itt az ideje.
Én nem dúlával mentem, hanem a férjemmel. Először anyukámmal akartam és nem szerettem volna, ha a férjem bennt van, mert nem úgy ismertem addig, mint akinek az ilyesmi való. De vérszemet kapott és azt mondom, igaza volt. Nagyon jó és szép és a lehető legcsodálatosabb élmény volt ez mindkettőnknek és utólag már azt gondolom, hogy ez a világ legtermészetesebb dolga, hogy a kisbabánk a kettőnké, ketten akartunk, csináltuk, vártuk, az a jó, ha mi ketten vagyunk ott az első pillanatainál is, amit idekinnt tölt el. Te mért szeretnél dúlát?

Mandulaolaj nálam is volt, de végül is gátmetszés lett. Az elsőnél a MÁV-ban azt kell mondjam, rutinszerűen vágnak. A másodikam pedig, mint utólag kiderült, a kis öklét a fejecskéje mellett tartotta, nem fért volna máshogyan ki. (pedig én sima, egyszerű szülésre számítottam, hogy csak úgy kisuhan, hát nem ez lett).
Rengeteget olvastam a témáról én is. Nekem az jött le (persze totál laikus vagyok), hogy a gátmetszés persze, hogy nagyobb sebbel, hegesedéssel jár, mint a repedés (ha nincs metszés). DE maga a gátszövet sokkal jobban megnyúlik és nem nyeri vissza annyira az eredeti alakját, ami később a szexuális életre igencsak negatív befolyással lehet. Szóval az igazsághoz hozzátartozik, hogy én eleve nem tiltakoztam a gátmetszés ellen.

Én autogén tréningezek. Ismered? Ez is egyfajta meditáció, és a testi folyamatokat is segít befolyásolni. Többek között sztem ennek is köszönhető, hogy végül sikerültek a babák. A szülés alatt nem igen tudtam alkalmazni, talán azért is, mert egy módosult tudatállapotba kerültem és nagyon-nagyon magamba fordultam.

Az alternatív szobában voltam, bármit csinálhattam volna, nekem mégis feküdni esett a legjobban. Nem éreztem úgy, hogy de jó lenne állni, guggolni, kádazni. Sajnos fejfájós vagyok és nekem a fájdalom azt jelenti (hogy pontos legyek jelentette, amíg nem voltak a gyerekek), hogy elvonulok a kis vackomra és ott kialszom magamból a fájdalmat. Lehet, hogy ezért. Azért felállítottak a vajúdás alatt és az tényleg nagyon begyorsította a folyamatot.

Így összegzésként talán úgy tűnik, nem annyira az alternatív módok jöttek be nálam, lehet, hogy nem én vagyok emiatt a Te embered. Viszont mind az orvossal, mind a kórházzal nagyon meg voltam elégedve és itt van a két kis vidám manóm, a legnagyobb kincseim.

Ha van időd, írj!

Hogy van a barinőd?

Nagyon szurkolok, hogy aktív tagja lehess a 2007-es babák topikjának!!!!

 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

cron